Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Laatste verweer tegen annexatie-plannen tOns Genoegen' Renswoude Zeer geslaagde uitvoering MULDER Alle gemeenten erkennen noodzaak voor Veenendaal, maar niemand wil iets .missen Heftig protest van Renswoude dat Ederveen wil annexeren Ouden van dagen hele dag uit 31e jaargang WOENSDAG 6 FEBRUARI 1957 No 11 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Burgemeester A. Bakker Ede voelt zicli onhehaag tijk Waarschuwingsborden bij veer over Rijn AGENDA Slachtoffer steekpartij maakt het redelijk Film Maria Theresia 25 Landsteiner penningen en 30 plaquettes in Veenendaal Tekort personeel gezinsverzorging Ruim 1000 eieren aan struif op de Kerkewijk Inleg en terugbetaling rijkspostspaarbank V.. ELST Duplexwoningen in gebruik OVERBERG Weg Scherpenzeel- Ameroiigen open RHENEN EDER l 'EEN WOUDENRER G Bijenhouders uit Scherpenzeel en Woudenberg vergaderden SCHERPENZEEL KESTEREN r ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 553427 Redactie; YV. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentleprys per mm 14 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent. elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Gisterochtend vond in het Provinciehui^ te Utrecht de openbare vergadering plaats van de interprovinciale commissie grenswijziging Gelderland-Utrecht. In deze vergadering hadden de bij de voorgestelde grenswijziging betrokken ge meentebesturen nog eenmaal gelegenheid hun bezwaren mondeling bij genoemde commissie kenbaar te maken. Het pleit voor de belangen van de verschillende gemeenten werd o.m. gevoerd door de burgemeesters van Ede, Veenendaal, Rhenen, Renswoude, Scherpenzeel. Woudenberg, Barneveld, Stoutenburg en Hoevelaken. Verschillende burgemeesters waren vergezeld van meerdere raadsleden. Voor al de heftig tegen de plannen protesterende raad van Renswoude was goed vertegenwoordigd, terwijl ook Veenendaal een uitgebreide afvaardiging had gezonden waar het volledige college van burgemeester en wethouders en de gemeentesecretaris aanwezig waren. Als belangrijkste onderdeel van het complex grenswijzigingen in de Gel derse Vallei, werd door de voorzitter van de commissie, de commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, jhr. dr. C. G. C. Quarles v. Ufford, het eerst de plannen rond Veenendaal aan de orde gesteld. Burgemeester H. M. Ol- denhof van Ede kreeg het eerst het woord en deze wees erop hoe nu deze grenswijziging een gevolg is van het feit dat destijds, bij de afscheiding van Veenendaal van moeder Rhenen, het aan deze nieuwe gemeente toebedeelde gebied te klein is gehouden. Nu moe ten Ede en het toch al zo kleine Rens woude gebied afstaan waar dit even goed van Rhenen kon worden afge haald. In Ede is de voorgestelde grenswij ziging met weinig instemming begroet. Er zijn door de eeuwen heen histori sche banden tussen Gelders Veenen daal en Ede gegroeid en verder be ginnen wij ons onbehaaglijk te voelen. Tijdens de bezetting kreeg Barneveld een stuk van Ede toegewezen en na de bevrijding is hierover niet meer ge sproken. Enkele jaren geleden werd zonder meer en zonder dat Arnhem hierom gevraagd had of er zelfs maar nenociie aaii rraCP, een sïuiüige buv na grondgebied bij Arnhem gevoegd. Het wie, waarom en hoe zal wel nimmer op tafel komen. Nu is het Renswoude dat ter com pensatie van grondverlies aanspraken doet gelden op Ederveen en De Klomp. Het argument dat Gelders bij Stichts Veenendaal dient gevoegd om beide delen beter te kunnen besturen vond spr. weinig kracht hebben. VEENENDAAL SCHREEUWT OM UITBREIDING Veenendaal schreeuwt om uitbrei ding. Alle gemeenten zijn het hierover eens, maar niemand wil iets missen. De een vindt dat de ander maar een veer moet laten, aldus sprak burgemeester A. Bakker van Veenendaal. Hoewel de nieuwe grens Veenendaal- Ede onlogisch is en de spoorlijn een bevredigende grenslijn vormt, willen wij er toch niet zoveel van zeggen dat hierdoor de uitvoering van de annexa tieplannen zullen worden uitgesteld. REKORD-OPBRENGST VAN KINDERPOSTZEGELS Zeventien scholen in Veenendaal deden mee aan de verkoop van kinderzegels. De opbrengst was ƒ7600,— (1955: ƒ5800; 1954: ƒ4200). Bovendien werd door het comité en de loketambtenaren voor ruim 1800,aan zegels verkocht en voor bijna 150,aan kaarten. Ook werd een gift van 25,ontvangen. De ANWB heeft de gemeente Lienden verzocht om op de toegangsweg tot het pontveer over de Rijn, tussen Lienden en Rhenen, waarschuwingsborden te plaat sen. De huidige situatie kan nl. bij duis ternis zeer misleidend zijn voor wegge bruikers, die hier onbekend zijn, hetgeen het gevaar inhoudt dat men de rivier in rijdt. Hoewel deze pont over enige tijd voor het doorgaande verkeer geen bete kenis meer zal hebben als de verkeers- brug over de Rijn bij Rhenen is voltooid, acht de Bond het voor de veiligheid van het op de pont toerijdend verkeer drin gend gewenst, indien deze waarschu wingsborden zo spoedig mogelijk worden aangebracht. il Donderdag 7 februari (In Vredeskerk) 7.30 uur, ds. J. ll C. Stelwagen spreekt op uit- ff IÉ nodiging van J.V. en K.V. uit 11 Zuidwijk. If (In geb. Eikenlaan) 8 uur, con- Ücert Utrechts Byzantijns Koor §1 onder ausp. Ritmeester Man- §1 nenkoor. ff Zaterdag 9 februari (In geb. Eikenlaan) 7.30 uur, ff concert Veenendaalse Harmo- II nie „Caecilia", mannenkoor ff „De Veenzangers" en Veenen- §f 1= daals Dameskoor. II Donderdag 14 februari 11 (In gem. Eierhal) grote bazar ff van „Oranjedag" t.b.v. jubi- leumtocht ouden van dagen. I| Vrijdag 15 februari (In gem. Eierhal) grote bazar §f „Oranjedag". Zaterdag 16 februari (In gem. Eierhal) grote bazar if „Oranjedag". Heden woensdag de film „Vrou-Ï' wen achter het bamboegordijn"| en morgen donderdag „Caval- leria Rusticana". Verder noemde burgemeester Bakker het opvallend hoe groot de activiteit was van Edes gemeentebestuur ta.v. verbeteringen in Gelders. Jammer ge noeg vindt het provinciaal bestuur dat nu niet meer nodig. (Zie verder pag. 2.) De heer K., die vrijdagnacht na een steekpartij in de Patrimoniumlaan met ernstige wonden in het Juliana zie kenhuis werd opgenomen, maakt het thans redelijk en is vooruitgaande. De dader, de heer S„ is op vrije voe ten gesteld. Beiden waren enigszins onder de invloed van sterke drank. Bij onderzoek bleek ook dat S. door K. was getreiterd. De C.F.A. vertoont a.s. zaterdag 9 februari om 8 uur in het gebouw „El- theto" de historische film „Maria The resia". Het is een film van uitstekende kwaliteit, die de strijd van de hoofd rolspeelster tussen kroon en kind voor beeldig weergeeft. De schitterende cos- tuums verhogen zeer de aantrekkelijk heid van deze film. Donderdag en vrijdag werden door het Rode Kruis weer bloedafname avonden gehouden. In totaal hebben zich 374 do nors gemeld bij wie een halve liter bloed is afgenomen. Van deze donors waren er 25 die yoor de vijfde maal bloed gaven, en nu voor gedragen worden voor de Landsteiner Penning, terwijl er een dertig waren, die voor de vijftiende maal bloed gaven, en nu in aanmerking komen voor een Land steiner plaquette. De namen van deze laatsten zijn: Zoals reeds eerder in ons blad aan gekondigd, wordt van donderdag 14 t.m. zaterdag 16 februari a.s. in de ge meentelijke Eierhal door de vereniging „Oranjedag" een grote bazar met extra attracties gehouden. De baten van deze bazar zijn be stemd ter dekking van de extra kosten van het vieren van de 10e autotocht ouden van dagen, dit jaar in augustus a.s. Ter gelegenheid van dit jubileum namelijk ligt het in de bedoeling- de autotocht ditmaal een hele dag te laten duren en 's, morgens al te vertrekken. Gezien het doel van deze bazar is het eigenlijk niet nodig tot een bezoek uit te nodigen, temeer als men weet dat er werkelijk tal van aantrekkelijke attracties en mooie prijzen zijn. Een rijwiel is o.m. als hoofdprijs beschik baar gesteld. Het is jammer, dat de personeels voorziening zo moeilijk is en geen ge lijke tred houdt met de gestadige ont wikkeling van deze nog jonge instelling en evenmin met de uitbreiding der be volking. Begonnen in 1952 blijkt uit de cijfers over de volgende jaren, dat er stijgen de behoefte bestaat voor verkrijging van gezinshulp. Gerekend wordt met halve verzorgingsdagen en deze luiden over 1953: 1176; 1954: 1290; 1955: 1631; 1956: 2400. Bij het publiek is deze afdeling van de Vereniging Het Groene Kruis voor Stichts en Gelders Veenendaal dus wel bekend geraakt en meer dan tot uit drukking is te brengen, valt het te be treuren dat niet steeds hulp kan wor den geboden daar, waar deze nodig is. Voor hen die overwegen zich aan dit goede werk te gaan wijden, moge wor den bericht, dat niet-gediplomeerde gezinshulpen na een proeftijd van enkele maanden, gedurende een half jaar een cursus kunnen volgen ter op leiding voor het diploma gezinsverzorg ster. De leidster, mevr. A. Spilger-Bou- man, Markt 1 bis te Veenendaal, geeft gaarne alle gewenste inlichtingen. ALS GEVOLG VAN AANRIJDING Zaterdagmorgen werd de heer G., toen hij met zijn transportfiets, waarop hij twee kisten eieren had, bij het oversteken van de Kerkewijk bij de Parallelweg ge grepen door een passerende auto, be stuurd door de heer A. De wielrijder kwam op straat terecht en liep enkele schaafwonden op aan armen en benen. Het rijwiel werd beschadigd, terwijl de meer dan 1000 eieren als struif over het wegdek kwamen te liggen. LEDENVERGADERING V.V. „VEENENDAAL" De halfjaarlijkse ledenvergdering van de voetbalvereniging „Veenendaal" wordt gehouden op woensdag 13 februari a.s. in het gebouw 't Trefpunt aan de Kerkewijk. Op 5 juni a.s. bestaat deze voetbalver eniging 30 jaar. J. Achterberg, M. Achterberg-v. Manen; J. C. Alberti; W. E. Ariesen; A. G. v. d. Berg; D. Blankespoor; A. v. d. Boven- kamp; G. Breeschoten-Nieboer; C. Bruys; J. v. Capelle; E. Diepeveen; H. Domse- laar; C. H. J. van Duuren; W. H. van Dijk; O. van Dijk; B. van Eden; H. van Eden. D. van Enk: K. yan Ginkel; G. de Gooyer; J. M. Groenhof; P. van Hees; J. Hey-van de Berg; H. A. Septer; A. C. van Surksum; J. Turkesteen; A. Versteeg; P. A. van Viegen; J. Vink-v. d. Brake; C. v. Voorthuizen; E. v. Voorthuizen-Vermeu- len. Moge hun voorbeeld voor degenen die nog moeilijk de weg naar dit mooie werk kunnen vinden, een aansporing zijn om de volgende maal ook van de partij te zijn. Aan het postkantoor Veenendaal ert de daaronder ressorterende postinrichtingen werd gedurende de maand januari 1957 ingelegd 193.598.74 en terugebetaald 122.165,21. Menigeen ook zij die de kale en wat verlaten polderweg op bovenstaande foto eigenlijk goed gekend hebben zullen met moeite kunnen toegeven, dat deze wandelaars in de wijde ruimte van de polder zich in werkelijkheid be vinden op de aloude Cuneraweg. Het lijkt ook niet meer op de weg, waaraan de luister van de mooie Cuneralegende zo nauw verbonden is. De weg ook, welke door zijn vormen en ligging, zijn rijke lommerversiering in een steeds afwisselend beeld, de mooie bomen en struiken, zijn bijzondere sfeer en vredige rust en bezadigde boerderijtjes zo weldadig aandeed. Een weg, welke tevens een prachtige afsluiting vormde van een schitterend heuvelachtig bossencomplex. Een weg vooral, die door zovelen altijd weer werd gebruikt bij een eindje omfietsen of voor een wandeling. Op de foto zien we een ge deelte van de Cuneraweg, waar deze voorheen dicht begroeid was. Nu zijn alle bomen verdwenen. De struiken links gaan ook nog weg. De Cuneraweg, deerlijk verminkt als deze er nu bij ligt, zal binnenkort geheel verdwenen zijn, gebruikt als ondergrond voor een nieuwe verkeersweg: de noord-zuid verbinding. Was dit alles werkelijk nodig? Was het nodig om die weg juist door dit fraaie en rustige landschap te leggen? Was deze hele verbinding Oss- Amersfoort wel nodig? Is er werkelijk zoveel behoefte aan? De tijd zal het leren. Het landschapsschoon van de Cuneraweg is in ieder geval verdwenen. Het lijkt ons niet onmogelijk dat het met de drukte van auto's e.d., althans op dit gedeelte ten noorden van de Rijn, nog wel zal meevallen en dat er van deze weg belangrijk minder gebruik gemaakt zal worden dan nog wel eens wordt verwacht. Met de rust in dit gebied kan het dan ook de eerstkomende jaren nog wel" eens meevallen. De mooie oude Cuneraweg zullen wij wel erg missen. Verleden week zijn weer enkele wo ningzoekenden in Eist met een eigen huis gelukkig gemaakt. De duplexwoningen aan de Beatrixstraat zij n.l. gereed geko men en reeds in gebruik genomen. Momenteel is men bezig met het aan leggen van riolering. Wanneer die gereed is, kan een begin gemaakt worden met de aanleg van het wegdek. Op het ogenblik is het levensgevaarlijk om in het duister de woningen hier te bereiken; daar de sleuven en gaten 's avonds door geen en kel helder lichtpunt zijn verlicht. Het is te hopen dat de vorst geen spelbrekert wordt en alles zo spoedig mogelijk kan worden afgewerkt en Eist weer een mooie straat rijker zal zijn. Aanvankelijk lag het in de bedoeling tevoren al enkele lichtpunten aan te brengen, zodat de be woners van de Beatrix„straat" heelhuids hun woningen zouden kunnen bereiken. Maandagmorgen vond de officiële ope ning plaats van de nieuwe weg, die aan gelegd is tussen Scherpenzeel en Ame rongen, die genoemd wordt Veluwe-Be- tuwe-verbinding. De opening geschiedde door burgemeester Martens van Ameron gen. Bij deze gelegenheid waren verschil lende autoriteiten uit omliggende ge meenten aanwezig. Ook werden de knip perlichten, die geplaatst zijn bij de over weg Utrecht-Arnhem in werking gesteld. UITVOERING ACCORDEONNETTE In de zaal van het kampeercentrum De Ossenberg gaf onze plaatselijke accor deonvereniging „Accordeonnette" afgelo pen zaterdagen twee uitvoeringen, die wel zeer geslaagd kunnen genoemd wor den. Zowel de eerste, als de tweede avond was de gehele zaal gevuld ,met belang stellenden. Het programma bevatte toneel en muziek, welke zeer vlot en afwisselend ten gehore werd gebracht. Ook de Ha- waiianmuziek viel wel zeer in de smaak. Zoals Accordeonnette ook nu weer kan terugzien op een geslaagde avond. N De commissaris van de Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot heeft vrijdagmiddag in Krui- ningen een beeld onthuld, ter ge dachtenis aan de watersnood van 1 februari 1953. Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot legde na de onthul ling een krans bij het beeld, voor stellende een moeder met haar kind in haar armen en vervaardigd door de Amsterdamse beeldhouwer Jan Wolters. IN OPNIEUW JEUGDDIENST IN CUNERAKERK In de Cunerakerk wordt zondag 10 fe bruari des nam. 5 uur voor de tweede maal in een kort tijdsbestek een jeugd dienst gehouden. Ds. Van Druten uit Driebergen hoopt te spreken over het on derwerp „Op Jezus' spreekuur". Onge twijfeld zal de kerk ook nu weer vol stromen. POSTSPAARBANK RHENEN Aan het postkantoor te Rhenen werd gedurende de maand januari 1957 ont vangen 64.701,76 en uitbetaald 29,095,66. Het aantal geopende rekening bedraagt over deze maand 7. JUDO-PROMOTIES BIJ MADJOE Aan de sportschool Madjoe te Rhenen werden de volgende promoties gemaakt door verschillende leerlingen: G. Baars te Veenendaal 3e graad jiu jitsu en groene band judo; F. Herren (Zwitser) 3e graad jiu jitsu; G. Robbertsen te Veenendaal en E. Budding te Opheusden 5e graad Jiu jitsu; W. Baars te Rhenen, bruine band judo. RHENENS BRANDWEER GAAT VERGADEREN De Vereniging „Vrijwillige Brandweer Rhenen" komt donderdag 21 februari in hotel Het Wapen van Rhenen bijeen.. Tijdens deze bijeenkomst zullen enkele belangrijke besluiten moeten worden ge nomen. Eén daarvan is wel de vervulling van de vakature van secretaris door het vertrek van de vorige functionaris op deze post de heer H. de Rhoter. Het be stuur van de vereniging heeft als candi- daat op de agenda geplaatst de heer H. Hendriks, administrateur van het korps. BRANDWEER ACHTERBERG NAAR JUBILEUM De vrijwillige brandweer van Achter berg hoopt zaterdag 11 mei het twintig jarig bestaan te vieren. De bedoeling is om die dag 's middags vriendschappelijke brandweerwedstrijden te organiseren tus sen de korpsen Rhenen, Eist, Amerongen, Leersum en Veenendaal. NVV BESTUURDERSBOND RHENEN OUDERDOMSPENSIOEN Vrijdag 15 februari geeft de heer drs. J. Oudegeest van de Centrale Arbeiders Verzekeringsbank voor de Rhenense Be- stuurdersbond in het Eigen gebouw een uiteenzetting over de betekenis van de levensverzekering, mede in verband met het algemene ouderdomspensioen. Ook niet-leden zijn welkom. KLOKLUIDEN IN CUNERATOREN Het zal de goede luisteraar zijn opge vallen, dat sedert vorige week zondag in de Cuneratoren vóór de aanvang van de kerkdiensten ten minste één maal drie klokken tegelijk worden geluid in plaats van één enkel exemplaar. Van de koster vernamen wij, dat dit een gevolg is van het feit, dat de twee klok ken, die voorheen maar sporadisch wer den ingeschakeld, vastgeroest bleken te zijn, toen ze plotseling moesten worden gebruikt. Vandaar dat nu iedere zondag tweemaal de drie klokken tegelijk hun stemmen laten horen. Het klinkt wél zo aardig. Zaterdagavond gaf de plaatselijke harmonie „Ons Genoegen" in gebouw „Rehoboth" een zeer geslaagde uitvoe ring. Voor de pauze werden verschil lende muzieknummers ten gehore ge bracht, waarvan „De vogelkoopman", een operette van G. Zeiler, arr. S. P. van Leeuwen, wel het hoogtepunt vormde. Ter opening werd de Taets van Amerongenmars geblazen, hetgeen bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. Baron Taets van Amerongen gaf na de uitvoering hiervan ook blijk bij monde van zijn neef. Hierbij werd in het bijzonder dank gebracht aan de componiste mej. Hoolhorst en de diri gent de heer P. Hoolhorst. Een zeer geslaagd nummer was ook de fantasie Une soiree d' Automne aux Ardennes van A. Govaert. Er werd verder nog gespeeld de wals Münchner Kindl van K. Komzak jr. Er werd besloten met de zeer gezel lige mars "Daar komen ze aan", van Adri J. Maas. Het concert was zeer goed verzorgd en het is wel gebleken, dat men in het afgelopen jaar weer belangrijke vorderingen heeft gemaakt. Na de pauze trad onder leiding van de heer J. Boom de Tyroler kapel op. Dit was ongetwijfeld wel een van de IMKERS HIELDEN TIENDE JAARVERGADERING De afdeling Ederveen van de Algemene Nederlandse Imkersvereniging hield woensdag j.l. de tiende jaarvergadering. De voorzitter, de heer Van Kessel, opende deze bijzondere vergadering en heette in het bijzonder welkom de hoofdbestuurs leden J. v. Apeldoorn uit Kesteren en Drost uit Rhenen. Ook vond hij het ver heugend, dat de heer Blom, rijksland- bouwconsulent op deze avond aanwezig was. De enorme opkomst van de leden op deze vergadering was volgens voorzitter het beste bewijs, dat de vereniging bloeiende is. Deze bloei was volgens spre ker voornamelijk te danken aan de hechte samenwerking tussen het bestuur en de leden. Tien jaar geleden begon men met 28 leden, nu is dit aantal gestegen tot 104. De aftredende leden W. van Kessel, D. Heetkamp en A. de Koning, werden tij dens de bestuursverkiezing allen herko zen. In de pauze werd heerlijk van een kop chocolade en een prima sigaar ge noten. Na de pauze werd het woord gegeven aan de heer J. van Apeldoorn, die namens het hoofdbestuur de afdeling Ederveen hartelijk gelukwenste met het 10-jarig bestaan. In zijn redevoering zei spreker c.m. dut hot voer do Imker LegcnwcorJig moeilijk is om zich staande te houden, daar de suikerprijs in verhouding met de honingprijs veel te hoog ligt. Ook de heer Drost feliciteerde de vereniging met het tweede lustrum en sprak de hoop uit, dat ook in de komende jaren het de vereni ging goed mocht gaan. Hierna besprak de heer Blom, rijkslandbouwconsulent, de moeilijkheden die er bestaan tussen fruit telers en bijenhouders, betreffende het spuiten van de vruchtbomen in de bloei tijd. Nadat de leden gelegenheid hadden gekregen om vragen te stellen, volgde de verloting, waarbij de aanwezigen zich kostelijk amuseerden. GESLAAGD Voor het praktijkdiploma Moderne Be drijfsadministratie van de Nederlandse Associatie voor de praktijkexamens slaag de in Arnhem onze stadgenoot J. v. Wal- sem. De gezamenlijke besturen van de Im kersverenigingen Woudenberg en Scher penzeel, hielden woensdagavond een ge meenschappelijke ledenvergadering in de Coöperatie alhier. De voorzitter, de heer H. A. van Beu- ningen, heette in het bijzonder welkom de heren C. Pater, hoofdbestuurslid van de Nederlandse Imkersbond en J. van Aarst, die de film „Bijen houden met succes" deze avond zou vertonen. Hij me moreerde dat beide verenigingen samen waren gekomen om enige jubilarissen te huldigen, die meer dan 40 jaren lid zijn geweest. De oudste jubilarissen, de heren A. van Beek en W. J. L. Huissink waren reeds eerder gehuldigd, waarbij aan ieder van hen een medaille in verguld zilver is aangeboden. Nu werd deze aan de he ren A. Kleinveld, H. J. v. Wanneer en D. Lokhorst uitgereikt. Door de slechte bijenjaren hebben ver schillende leden bedankt, doch deze oude garde heeft getoond met hart en nieren bijenhouders te zijn. Hun hobby was „bijenhouden". Spreker bracht daarna nog naar voren, dat de leden met al hun problemen ten alle tijde inlichtingen kun nen vragen aan de Landbouw Hogeschool te Wageningen, die geheel ter beschik king staat. Lees ook vooral het bijenblad, uitgegeven door het hoofdbestuur. Hierin worden zeer veel nuttige wenken ge geven ten behoeve der bijenteelt. Nadat de gedecoreerden de felicitaties in ont vangst hadden genomen en het gebeuren op de plaat was vastgelegd, vertoonde de heer Van Aarst de kleurenfilm ..Bijen houden met succes", methode Everts. TERAARDEBESTELLING K. OVEREEM Onder grote belangstelling werd zater dagmiddag op de Algemene begraafplaats te Scherpenzeel, het stoffelijk overschot van de heer K. Overeem ter aarde be steld. De heer Overeem maakte deel uit van de chu-fractie in de raad van Wouden berg. Tevens was hij voorzitter van de woningcommissie. De raad verliest in hem een gewaardeerd lid. De baar werd gedragen door personeel van de Overeem N.V. metaalwaren en knopenfabriek te Scherpenzeel, waar de overledene een leidende positie bekleed de. De heer J. A. Hosang, burgemeester van Woudenberg, was op de begraafplaats aanwezig met bijna de voltallige ge meenteraad, benevens de heer L. W. H. v. Oyen, gemeentesecretaris. Ds. v.d. Linden, die de lijkdienst leidde, sprak woorden van troost tot weduwe en verdere familie. De heer Hosang schetste de heer Over eem als iemand van weinig woorden, doch met een gedegen kennis van ge meentezaken, een persoonlijkheid, die moeilijk zal zijn te vervangen. Nadat nog enige sprekers een woord hadden gesproken bij de geopende groeve, dankte een- zwager van de overledene de sprekers. Diep onder de indruk verliet men de dodenakker. aardigste ogenblikken van de avond. Na de Tyroler kapel kwam het Gooise cabaretgezelschap „De schaapskooi" op de planken en werd de aanwezigen ge durende een uur een programma van elk wat wils geboden. Zo zagen we onder andere „het ijsbeertje" in een rijwiel-balans act en het komisch goo chelen van mr. Ritschy. Mady Paulsen zong Hollandse en Franse chansons. De algehele leiding van dit gezelschap be rustte bij de conferenier Cor Smit, ter wijl Kees van Leeuwen het alles op de piano begeleidde. Aan het einde van de avond werd nog een verloting ge houden, waarbij de fruitmand werd gewonnen door de heer Meyer. A.s. zaterdagavond houdt ,Ons Ge noegen" voor de tweede maal een feest avond, waar hetzelfde programma ten gehore zal worden gebracht. De thuis blijvers zouden wij willen adviseren: ga zaterdag naar „Rehoboth", u zult er geen spijt van hebben en tevens steunt u een goed doel, nl. de harmonie „Ons Genoegen".* LEDENVERGADERING ALGEMENE METAALBEDRIJFSBOND Donderdagavond wordt ledenverga dering gehouden van de Algemene Ne derlandse Metaalbedrijfsbond afdeling Scherpenzeel. Aanvang half acht. Een hoofdbestuurder zal spreken over het onderwerp „Waarom lid van de bond?" INLEG EN TERUGBETALING RIJKSPOSTSPAARBANK Op de rijkspostspaarbank te Scher penzeel werd over de maand januari ingelegd 22.759,70 en terugbetaald 16.933,20. ONTSPANNINGSAVOND ALGEMENE NED. BOUWBEDRIJFSBOND Zaterdag 9 februari organiseert de afd. Scherpènzeel van de Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond een ontspanningsavond voor de leden en huisgenoten in hotel „Boszicht". Mede werking verleent de Arbeiders Toneel vereniging „Tot steun in de strijd" uit Zeist. Opgevoerd .wordt het toneelstuk „Van ander ras", een spel van strijd tussen blanken en kleurlingen in de nieuwe wereld, van Arnold d'Usseau en James Gow. De heer J. B. van Ot- terloo, districtsbestuurder van de ANB, zal een propagandistisch woord spre ken. Aanvang 7.30 uur. I E7JNG NEDERLANDSE CHRISTENVROUWENBOND Tijdens de maandelijkse vergadering van de Ned. Chr. Vrouwenbond in het verenigingsgebouw achter de Hervormde kerk gehouden, sprak de schrijfster mevr. A. M. de Moor-Ringwalda over „Zoals de ouden zongen, piepen de jongen niet." Al vorens spreekster met haar causerie be gon verzocht zij de presidente mevrouw Van der Linden om de eerste acht verzen van Psalm 78 te lezen. Dat onze kinderen zo heel anders zijn dan wij vroeger is al gemeen bekend. Doch zijn zij daarom slechter? De jeugd van nu heeft voor al les een strikt rechtvaardigheidsgevoel. Zoals wij vroeger thuis gezellig om de haard of kachel konden zitten en 's avonds een psalm of gezang zongen is er niet meer bij. Dat begon al toen de kinderen wat groter werden en aandron gen op het dicht doen van de gordijnen, bang als zij waren dat anderen het zou den zien. Onze kinderen denken en leven meer internationaal. Wanneer wij het hebben over picknicken of het maken van een fietstochtje trekken zij de schouders op en hebben het over buitenland en scooters. Het is voor ons verlammend te merken dat wij er niet tegenop kunnen. Hoe dikwijls wijkt de keus van ons af bij die van onze kinderen, bijvoorbeeld bij het kiezen van de juiste man of vrouw. Het kind heeft behoefte aan tucht, mits die tucht gedragen wordt door liefde want dan is het iets schoons. De presidente mevrouw Van der Linden deelde nog mede dat op 28 februari jaar vergadering zal worden gehouden en het ledental thans 100 beloopt. JUBILEUMVIERING VALLEI-RUITERS UITGESTELD De avond ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van de rijvereniging „De Valleiruiters" is wegens ziekte van enkele deelnemers uitgesteld. Een dezer dagen is een aanvang ge maakt met de herstelwerkzaamheden aan de Torenstraat te Kesteren, die aanslui ting geeft op de Kerkstraat aldaar. Reeds geruime tijd liet de waterafvoer van deze nieuw aangelegde weg veel te wensen over. In de gehouden raadsver gaderingen werd op deze toestand meer dere malen de aandacht gevestigd. Nu zal dit euvel weldra verholpen zijn. Vele inwoners vragen zich echter af, waarom de straatverlichting in die straat alsmede in de nieuw aangelegde Schen- hofstraat alhier nog steeds niet brandt. De lantaarns zijn er maanden geleden ge plaatst, doch de aansluiting laat nog op zich wachten. Een spoedige aansluiting op het elek trisch net is zeker geen overbodige luxe en dit zal ongetwijfeld door iedere weg gebruiker worden toegejuicht. WIJZEWOORDEN GOED BESTUURD Wanneer de mensen goed worden be stuurd zoeken noch verlangen z(j enige andere vrijheid. (Machiavelli) KERKEWIJK t«7 -TEL. 5000-VEENEN OA A L

De Vallei | 1957 | | pagina 1