Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken De Wereld van WEEK-tot-WEEK Goed-Zo-baard uit Veenendaal voor televisie Johan Bodegraven enthousiast f Indrukwekkende Graan-mengtoren aan de Klomp Kind in teil heet water en overleden Caecilia" presenteerde zijn nieuwe instrumenten Veenzangers zongen f 120.- bij elkaar voor actie „Goed-Zo Overbergs Belang" groeit voorspoedig MULDER Nog meer prijzen voor jub*~bazar EDERVEEN SCHERPENZEEL RHENEN RENSWOUDE WOUDENBERG Nieuws uit de omgeving 31e jaargang WOENSDAG 13 FEBRUARI 1957 No 13 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel AGENDA Ritmeester Schaaktoernooi dit jaar vroeger Tc beëdigen raadslid was niet aanwezig tt tt ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 5S3427 Eedactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 14 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Zoals wü in ons vorig nummer konden berichten is de heer J. Spies van de af deling ververij van Gebr. Van Leeuwen's Wolfabrieken te Veenendaal op het zeer originele idee gekomen z\jn baard te la ten staan in het kader van de bekende radio-actie „Goed-zo". Vrijwel het gehele bijna 700 mensen tellende personeel van Gebr. Van Leeuwen in Veenendaal en ook van het bedrijf te Arnhem, betaalt voor iedere week, dat de heer Spies zijn baard laat staan een dubbeltje voor de actie „Goed-Zo". Vrijdagavond was de leider van de Goed-Zo-actie, Johan Bodegraven, de man die de bijnaam aartsbedelaar tot een ere-titel heeft weten te maken, tijdens een personeelsavond van de Panter siga renfabriek in Veenendaal. Toen men hem het bericht over die baard had laten lezen, werd de heer Bodegraven zo ent housiast en vond hij het idee van die geldbaard zo origineel, dat hij de heer Spies meteen uitnodigde voor de tele visie-uitzending van de steravond van de NCRV op donderdag 21 februari. Het idee overtrof naar het zeggen van de heer Bodegraven al hetgeen totnutoe op dit gebied in het land werd uitge dacht. En (hoe kunnen wij anders van een Johan Bodegraven verwachten) hij was er als de kippen bij met de suggestie om van de geld-baard een Veenendaalse aan gelegenheid te maken. Dat wil zeggen: laat niet alleen het personeel van Gebr. Van Leeuwen, maar alle Veenendalers wekelijks een dubbeltje voor de baard meebetalen. Aanvankelijk was de heer Spies van plan de baard vier weken te laten staan, maar dat was nog in de dagen dat alleen de mensen van zijn afdeling er aan mee deden. Nu echter ook het overige perso neel van het bedrijf is gaan meedoen heeft hij besloten er nog minstens 13 we ken aan vast te knopen. Die Veenendalers die er metterdaad een Veenendaalse zaak van willen maken en aan de baardaktie gaan meedoen en deze helpen tot een groot succes te maken, De man met de kapitale baard. Berichtten wij in ons vorig nummer dat de fraaie prijzen, door de plaatselijke in dustrie en handel beschikbaar gesteld voor de bazar welke gehouden wordt ten bate van de jubileumtocht Ouden van dagen, te bezichtigen zijn in de etalage van het meubelmagazijn C. van Diepeveen in de Hoofdstraat; nader vernemen wij dat er verder nog tal van andere waarde volle prijzen zijn als mudden kolen, per- nrlanent-waves, tientallen rollades en worsten, tientallen taarten enz., welke uiteraard niet geëtaleerd kunnen worden. Nog afgezien van de zeer aantrekke lijke prijzen, hebben de arganisatoren van deze bazar daarnaast al het mogelijke ge daan de bazar zeer attractief te maken zo dat de bezoekers zich hier volop kunnen vermaken met verschillende spelen en sporten. Zoals bekend wordt deze bazar gehou den om de extra kosten te dekken, ver bonden aan de bijzondere autotocht van de Veenendaalse ouden van dagen, in verband met het feit dat het dit jaar de tiende tocht zal zijn. De organisatie van de bazar berust bij de heren van de jaarlijkse competitie van voetbal-veteranen, welke competitie steeds weer een belangrijke financiële bijdrage opleverde voor de autotochten. Het lijdt geen twijfel dat deze bazar, mede gezien het sympathieke doel, druk bezocht zal worden en dat de voetbal veteranen ook hiermee zullen bijdragen in het welslagen van de ouden van dagen- tocht in augustus a.s. De bazar wordt gehouden op de laatste drie dagen van deze week, dus van mor gen donderdag 14 tot zaterdag 16 februari en wel in de gemeentelijke Eierhal aan de Achterkerkstraat. Burgemeester Bak ker zal morgen de officiële opening ver richten. SS liliiSHIIIÜÜSllllllllllli Heden, woensdag 13 februari (In Chr. Ger. Kerk, Beatrixstraat) 7.30 uur, ds. A. W. Brechsler van Amsterdam spreekt over „De brui-H degom komt". Donderdag 14 februari (In gem. Eierhal) grote bazar t.b.v.|| jubileumtocht ouden van dagen. 1= Vrijdag 15 februari (In gem. Eierhal) grote bazar. Zaterdag 16 februari (In gem. Eierhal) grote bazar. (In geb. Eikenlaan) 7.30 uur, twee- §f de uitvoering Veenendaalse Har- §f monie „Caecilia", Veenendaals f= Dameskoor en Mannenkoor „De Veenzangers". Vrijdag 22 februari (In geb. Eikenlaan) Feestavond van de VARA, o.m. met Cees de Lange en Rijk de Gooijer. Luxor Theater Heden woensdag en morgen don-ff derdag de film „Nacht der ver- \l schrikking". IIIIIIIIIIIIIMI kunnen hun wekelijks dubbeltje geduren de de dertien komende weken of een be drag ineens afdragen bij de portier van de fabriek t.a.v. de Personeelchef der Gebr. van Leeuwen aan de Prins Bern- hardlaan. Zoals op de hierbij afgedrukte foto te zien is heeft de baardman in kwestie in die vier weken reeds een flink exemplaar gekweekt. Na dertien weken zal hij, met een nog veel grotere, stellig een eerbied waardige verschijning in de Veenendaalse straten zijn. „De Bruidegom komt" Heden woensdagavond 13 februari zal een zendingsavond worden gehouden in de Chr. Geref. Kerk aan de Beatrixstraat te Veenendaal. Spreker ds. A. W. Drech- sler van Amsterdam over het onderwerp „De bruidegom komt". Aanvang half acht. „BOEMERANG" VOOR GEMEENTE- PERSONEEL Op donderdag 14 februari zal de toneel club van de personeelsvereniging der ge meente Veenendaal in gebouw ,,'t Tref punt" het toneelstuk „Boemerang" op voeren. Voor de pauze worden het eerste en tweede bedrijf van dit stuk opgevoerd, terwijl na de pauze het derde bedrijf volgt. De regie van het stuk berust bij mevrouw A. F. van der Veen-de Vries. Dezer dagen was de bouw van de nieuwe en indrukwekkende graanmeng- toren van de Coöp. Landbouw aankoop vereniging „De Klomp en Omstreken" zo ver gevorderd dat het hoogste punt werd bereikt en de vlag in top ging. De omzet van de coöperatie is in de af gelopen jaren enorm toegenomen. Per. week wordt hier de niet geringe hoeveel heid van 160 ton graan verwerkt. De ca paciteit van het bestaande gebouw is hierop niet in 't minst berekend. Vandaar dan ook dat werd besloten de zgn. meng- toren belangrijk te verhogen en uit te breiden. In deze ongeveer 24 meter hoge en ver boven zijn omgeving uitstekende toren bevinden zich 18 zgn. cellen, grote opslag ruimten van waaruit men op een centraal punt de verschillende hierin onderge brachte soorten graan dooreen kan men gen. Was de opslagruimte voorheen be rekend op een hoeveelheid van 200 ton graan dus amper genoeg voor de pro- duktie voor een week na de verbou wing zal men ruimte hebben voor 700 ton graan. Een niet geringe uitbreiding dus. Bij een wekelijkse omzet van 160 ton In verband met de kampioenschappen van Nederland, welke in april worden gehouden, zal het Ritmeester Schaak toernooi dit jaar wat vroeger plaats vin den en wel op de volgende data: vrijdagavond 8 mrt. 19.00 uur le ronde vrijdagavond 15 mrt. 19.00 uur 2e ronde zaterdagmiddag 16 mrt. 14.30 uur 3e ronde Gespeeld zal worden in hoofd-, eerste, tweede en derde klasse, in groepen van vier personen. In verband met de grote belangstelling voor het toernooi is het raadzaam zo spoedig mogelijk, in ieder geval vóór 4 maart a.s. in te schrijven bij de wedstrijd leider de heer G. A. Blankestijn, Dr. Co- lijnstraat 117 te Veenendaal. Voor iedere groep worden twee prijzen beschikbaar gesteld, terwijl bovendien die vereniging, waarvan een groep van vijf leden gezamenlijk het hoogste winstper centage behaalt, voor één jaar in het be zit komt van de fraaie Ritmeester wissel beker. Maandagavond is in het Juliana zieken huis plotseling overleden het zesjarig zoontje van de familie H. aan de Prins Bernhardlaan te Veenendaal. Het kind was reeds op 25 januari j.l. opgenomen om behandeld te worden voor de brand wonden, opgelopen nadat het in een teil met heet water was terechtgekomen. Tot maandag toe leek de toestand van de jongen niet verontrustend en het over lijden kwam dan ook geheel onverwacht. De knaap, die een moment alleen in de kamer was gelaten, zat toen rustig te spelen en is zelf in de teil gesprongen welke daar was gereed gezet voor een wasbeurt. Geslaagde uitvoering CBTB, CJBTB en CBPB De jaarvergadering van de Chr. Boeren en Tuinders Bond en de beide jongeren organisaties is ook dit jaar weer een suc ces geworden. De avond stond onder lei ding van de voorzitter van de CBTB, ter wijl de voorzitter van de Jonge Boeren- organisatie sprak over „De hoofdzaak is...." Deze wees op de noodzaak van christelijke organisatie en de invloed van ons gedrag op de publieke opinie. Het Welkoms-tableau getiteld „De tijd staat niet stil" was zeer goed verzorgd, terwijl de schets en het blijspel goed in de smaak vielen en de gezelligheid verhoog den. Het hoogtepunt van de avond was echter een bokswedstrijd, georganiseerd door het heer Van Ee. Tenslotte zij nog vermeld dat enkele leden van de CJBTB kans hebben gezien om als eersten ln 't Gelders de wissel beker te veroveren op het gebied van de biggenbeoordeling voor bacon kwaliteit, welke beschikbaar was gesteld door de GOS. De 24 meter hoge mengtoren van de coöperatie aan De Klomp. was de opslagruimte van 200 ton veel te klein. Vooral in de winter wanneer er de mogelijkheid is van stagnatie in de aan voer door bevriezing van de waterwegen. Het graan wordt nl. rechtstreeks en los gestort, per auto van het schip afgehaald. Het graanmengen zal aan De Klomp ook worden gemoderniseerd en voortaan geschieden volgens het allernieuwste sys teem, terwijl ook de aanvoer van het graan wordt verbeterd. Hierdoor is het mogelijk dat de auto's het losse graan in de ontvangstzaal van het gebouw kiepen en snel weer kunnen wegrijden, waarna het graan automatisch naar wens naar de diverse graancellen getransporteerd kan worden. „VEENENDAAL" TREEDT TOE TOT KNVB-POOL Naar wij vernemen heeft het bestuur van de v.v. „Veenendaal" besloten toe te treden tot de voetbal-pool van de KNVB. LADELICHTER GEGREPEN Dezer dagen ontdekte de weduwe van K. tot haar schrik, dat ongenode gasten zich over de inhoud van de winkellade hadden ontfermd. Direct werd hiervan aangifte gedaan bij de politie en deze wist de dader spoedig te achterhalen. Het bleek een zekere J. van de stichting „De Batelaar" te zijn, een persoon, die reeds eerder met de politie in aanraking is ge weest. Behalve bij de weduwe van K. had hij ook die avond nog 15 pakjes sigaretten uit het sigarenmagazijn van H. ont vreemd. AUTO VLOOG UIT DE BOCHT 'Een vrachtauto, bestuurd door de heer J. L. uit Ermelo, vloog ter hoogte van „De Bruinhorst" uit de bocht en sloeg drie maal over de kop. De auto werd zwaar beschadigd, maar de vier inzitten den kwamen met de schrik vrij. WIELRIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN Maandagavond werd de 67-jarige wiel rijder S. uit Ederveen bij het viaduct aan De Klomp aangereden door de motor rijder B., eveneens uit Ederveen. De verwondingen van de wielrijder bleken niet van ernstige aard te zijn, zo dat dokter Ringelestein, die de eerste hulp verleende, het slachtoffer in zijn auto naar huis kon brengen. De politie stelde een onderzoek naar de schuldvraag in. KIND VAN VIER JAAR LIEP TEGEN RIJDENDE VRACHTAUTO Zaterdagmörgen om even over tienen stak in de Marktstraat het vierjarige kleinzoontje van de familie Vlaanderen over de weg, juis' voor een naderende vrachtauto. Tot grote schrik van de chauffeur echter keerde het ventje terug en de chauffeur kon een aanrijding niet vermijden. Hij werd door de voorbumper opgevangen en op straat geworpen. Nadat men van de schrik was bekomen consta teerde de dokter dat de knaap vermoede lijk enkele inwendige kneuzingen had op gelopen. MELK NIET GOED VOOR ELK Het lijkt op het eerste gezicht wat vreemd, dat aan iemand om gezondheids redenen het gebruik van melk ontraden, ja zelfs verboden wordt. Melk is toch goed voor elk. zegt men. Maar zulk een uitzondering bestond toch voor de heer S. uit Scherpenzeel, die enige jaren geleden een ongeluk bekwam, waarbij hij een zware hersenschudding opliep. Sindsdien is melk voor hem uit den boze. Nog vreemder misschien is het feit, dat deze man, die dus geen melk drinkt, on langs tot twee maal toe zich aan melk- diefstal schuldig maakte. Achtereenvol gens ontvreemdde hij een fles pap en een fles melk van de wagen van een melk boer, die hem de tweede keer echter op heterdaad betrapte. Ter zitting van de Utrechtse Politie rechter, waar hij zich voor deze feiten moest verantwoorden, verklaarde S., dat hij geen enkele reden kon opgeven, waar om hij dit had gedaan. Hij kon het zich niet begrijpen. Ook de officier van Justitie vond het een enigszins duister geval. Daarom meende hij het met een geldboete te moe ten afdoen. Vijfentwintig gulden, siibs. vijf dagen hechtenis, luidde de eis. De Politierechter, rekening houdend met verdachte's gezinsomstandigheden, maakte er vijftien gulden of drie dagen hechtenis van. Donderdagavond - was de raad van Scherpenzeel in openbare vergadering bijeen om een uit vijf punten bestaande agenda af te werken. Het eerste belang rijke punt, beëdiging van het raadslid G. v. Leuveren (PvdA) ging niet door. Waar schijnlijk door een misverstand was naar later bleek aan het «betrokken raadslid geen uitnodiging gezonden om aanwezig te zijn. Het volgende belangrijke onderwerp was benoeming van de technisch ambte naar bij gemeentewerken. Nadat de heer Renken had opgemerkt, dat de persoon hem wel geschikt had toegeschenen en hem een zeer intelligent persoon toeleek, toch blijft zulk een benoeming altijd een slag in de lucht. Ook had het betrokken raadslid bezwaren dat het een water bouwkundige is en geen deskundige op het gebied van woningen enz. Ook de heer Berendse had hiertegen bezwaar. Ook de heer Harthoorn had wel bezwaar gehad, maar de gemeente-archi tect, de heer Nes, had hem verzekerd, dat de man spoedig zou zijn ingewerkt. De voorzitter vond het wel van belang dat hij waterbouwkundige is in verband met het rioolplan en hij was overtuigd dat de man gezien zijn capaciteiten verder spoe dig ingewerkt zal zijn. En bij ongeschikt heid kon men over een half jaar opnieuw de zaak bekijken, daar hij voorlopig een half jaar op p.roe'f komt. Hierna werd met vijf stemmen voor en één blanco, de heer L. Wisse, ambtenaar bij de rijkswater staat, directie Zeeland, te Grijpskerke, benoemd. Hij is 27 jaar oud en ongehuwd. VARA AFDELING RHENEN UITVERKOCHT HUIS De afdeling Rhenen van de VARA had vrijdagavond in het Eigen Gebouw een propaganda-feestavond belegd op eigen kosten. Helaas kon men niet meer bij het hoofdbestuur aankloppen, omdat bij een vorige gelegenheid een door dat bestuur georganiseerde avond op een fiasco was uitgelopen door de zeer slechte opkomst van het publiek. Hierover hadden de plaatselijke be stuurders ditmaal niet te klagen. Het Eigen Gebouw was totaal uitverkocht, toen de voorzitter van de afdeling, de heer J. Boelhouder, het podium betrad om het openingswoord uit te spreken. De heer Boelhouder zeide in spanning te hebben gezeten, temeer daar bij een vorige gelegenheid het afdelingsbestuur „in zijn hemd was gezet" door de leden. Spreker verklaarde trots te zijn, dat nu zo veel leden waren opgekomen, hetgeen het bestuur weer moed gaf voor het ver volg weer bij het hoofdbestuur aan te kloppen. Onder daverend applaus deelde de heer Boelhouder tenslotte nog mede, dat één lid verhinderd was te komen, doch dat hij 25,beschikbaar had ge steld, waarvoor ouden van dagen toe gangskaarten hadden kunnen kopen. De districtsbestuurder van de VARA, de heer Walboom uit Leersum, sprak daarna nog een kort woord. Hij deelde mede, dat de VARA in Rhenen 514 leden telt. Er liggen nog vele kansen in Rhenen, zo ging hij voort, waarbij hij een vergelijking trok tussen het aantal lezers van Het Vrije Volk en de VARA-leden, waaruit bleek, dat het laatste aantal aanmerkelijk hoger ligt dan het aantal VARA-leden. In Eist heeft de VARA zelfs al 200 leden. Max van Praag, Tonny Huurdeman, Willy Rex, Henk Baving en Peter Oran zorgden hierna voor een knalavond. BILJARTCOMPETITIE De tweede helft van de biljartcompe titie is aangevangen. De resultaten van de Rhenense clubs waren als volgt: BVR 4 Poedels 6 &-2; BVR 1 BW (Vee nendaal) 44; Renswoude 2 BVR 2 26; BVR 3 La Campagne 3 62. RHENENSE GESLAAGDEN Voor het praktijkexamen boekhouden (avond-examen) slaagden de heren J. Slabber, F. van Ledden en W. Zaaijer. Zij werden opgeleid door de heer G. Ane- ma, hoofd van de Rhenense Mulo. De Rhenenaar J. L. Nienhuis slaagde bij te Veenendaal gehouden examens voor het diploma machineschrijven. Hij werd opgeleid bij het instituut Van Rijswijk al daar. „Voor elk wat wils", had de titel kun nen z(jn van het uitgebreide programma, dat „Caecilia" tijdens de zaterdagavond gehouden winteruitvoering in gebouw Ei kenlaan aan donateurs en een aantal ge nodigden voorzette. Een muziekavond met een veelzijdig karakter, waarvoor het programma in gewijzigde samenstelling, nog beter tot zijn recht gekomen zou zijn. Wy begrijpen heel goed, dat „Caecilia", in de zeven nummers, die men als korps liet horen, van alles wat verwerkt had. Daar is op zich zelf ook niets tegen, maar waarom daarna, nog voor de pauze, met het operaprogramma in samenwerking met het Veenendaals Dameskoor en „De Veenzangers" afgewerkt. Men had dan de op zich zelf aantrekkelijke kolder, welke tussen deze twee programmagedeelten ge bracht werd tot na de pauze kunnen be waren. Er zou dan meer lijn in gekomen zijn. De heer G. M. Recter heette, deze avond voor de laatste maal in zijn kwaliteit van voorzitter, in zijn openingswoord de aan wezigen en met name burgemeester Bak ker, wethouder De Ruiter en echtgenote en verschillende raadsleden welkom. Als dank voor de medewerking van het ge meentebestuur bij de aanschaffing van de nieuwe instrumenten, meende de heer Recter, namens „Caecilia" bloemen te moeten aanbieden aan mevrouw De Rui ter, terwijl de echtgenote van de voor zitter der supportersvereniging, mevrouw Van de Dikkenberg, eveneens bloemen in ontvangst te nemen had, als dank voor de geweldige inspanningen, die deze ver eniging zich voor dat zelfde doel getroost had. Het optreden van de harmonie „Cae cilia" was werkelijk een openbaring. Vooral de „Verjaardagsserenade" van P. Lincke, de tango „Jalousie" en de fan tasie „Tschaikowsky Herinneringen" wer den op zeer aantrekkelijke en uitstekende wijze gebracht. Na dit concert was het woord aan burgemeester Bakker. Deze j zei, dat en gemeentebestuur, en burgerij, na het beluisteren van deze uitvoering geen spijt konden hebben van de finan ciële bijdrage in de aanschaffing van de zo lang begeerde instrumenten. Spreker meende ook, dat Veenendaal dankbaar moest zijn voor het bezit van een derge lijke harmonie. Na de pauze volgde dan het optreden van het Negerorkest „The Black Swin gers". Hoe het met de muziek van deze kleurlingen in elkaar zit zal bij de tweede uitvoering van a.s. zaterdagavond wel blijken. In elk geval was er naast aan trekkelijke show, ook nog populaire jazz muziek te genieten. Het publiek toonde zich dan ook zeer enthousiast, hoewel er ook nog enkele waren, die demonstratief de jas of mantel aantrokken' en de zaal verlieten. Mogelijk hebben deze mensen van heel veraf wel eens een keer over Rock and Roll horen praten. De Tiroler kapel bracht op soms wel wat al te tamme wijze, in Tiroler kos tuum, goede populaire muziek uit het land van herkomst. De avond werd besloten met enkele operatonen gezongen, door het Veenen daals Dameskoor en de Veenzangers, be geleid door „Caecilia". Het moet ons van 't hart, dat de Veenzangers ons hierbij wat zijn tegengevallen, wij hadden daar van bij een dergelijke uitvoering werke lijk meer verwacht. Al moet gezegd wor den, dat het bij de laatste nummers beter ging en het Hallelujakoor van Handel was heel goed. Het geheel stond, onder leiding van de dirigent van „Caecilia", A. Tromp, die eveneens deze avond voor het eerst in het openbaar verscheen. ƒ120,— VOOR „GOED ZO" Voor het operagedeelte zongen de Veenzangers onder leiding van Gijsbert van Zanten een gedicht, gemaakt door een van de leden, nl. de heer De Kleuver. Dit gedicht handelde over de actie „Goed zo" en was gezet op muziek van Verdi. Een hierna gehouden collecte bracht 120 voor de actie „Goed zo" op. De vereniging „Overbergs Belang" hield woensdagavond jaarvergadering. De opkomst was groot. De voorzitter, de heer H. Regeling, opende met een welkomst woord en wees vooral op de betekenis van de vereniging „Overbergs Belang". Deze blijkt ook wel uit de grote opkomst en vooruitgang in ledental. Voorzitter wees ook op de dingen die weer bereikt zijn in het jaar 1956. Hieraan heeft de vereniging ook veel bijgedragen o.a. het verkrijgen van knipperlichten aan de spoorwegovergang Utrecht-Arnhem, want dit was toch wel iets wat broodnodig was. De heer A. Hasselaar gaf hierna als secre taris een beknopt jaaroverzicht en sprak In de veemarkthallen te Den Bosch werd de centrale premiekeuring van hengsten gehouden. Deze keuringen worden ge organiseerd door de koninklijke vereni ging „Het Nederlandse trekpaard". Een fraai overzicht tijdens de keuringen van dekhengsten uit de middenklasse. ook over het heuglijke feit dat de ver eniging bloeit en nu reeds 77 leden telt. De penningmeester, de heer Van Gar- teren, gaf vervolgens een financieel overzicht van het afgelopen jaar. In het bestuur waren de heren T. A. van Gent en A. Hasselaar aftredend, maar deze stelden zich weer herkiesbaar. Bij stemming kwamen uit de bus A. Hasselaar met 31 stemmen, T. A. van Gent met 30 stemmen, Jachtenberg 1, Van Barneveld 1 en Bree- schoten 1, waarna de beide bestuursleden onder applaus van de leden hun herbe noeming weer aannamen. Hierna kregen de leden gelegenheid tot het stellen van vragen. Als punt 1 kwam aan de orde de verlichting van Overberg. In verband met de in gebruik genomen nieuwe weg Scherpenzeel-Amerongen. Volgens de voorzitter zal dezer dagen nader worden bezieh waar lichtpunten nodig zijn. Ook kwam de busverbinding met Overberg weer ter sprake, maar hiervan is volgens de heer Hasselaar niet veel te verwach ten. Vooral de leden van Leersums Over berg wezen hierna nog eens op de slechte toestand van de Heulweg. Voorzitter deel de mede, dat ook hiervoor alles zal ge daan worden en wees vooral op de be langrijkheid van de ruilverkaveling in dit verband. Vrijdag 15 februari zal een in genieur over dit onderwerp komen spre ken in een der lokalen van de school. Trouwe opkomst is dan ook volgens voor zitter van groot belang. Na deze werd ook weer eens gesproken over een verenigingsgebouw voor Over berg. Ondanks alle moeilijkheden, die hieraan verbonden zijn wordt in deze metterdaad naar een oplossing gezocht. Een der leden vond dat de obstakels aan de slaperdijk (de tankversperring) het zicht erg belemmeren voor het ver keer. De heer Hasselaar deelde mede, dat hier al geruime tijd geleden over gespro ken is met bepaalde instanties, maar tot nog toe is er nog niet aan begonnen. Er zal nog weer eens naar geïnformeerd worden. Tot besluit van de avond werd nog weer een gratis verloting gehouden, waaraan met veel enthousiasme werd meegedaan. INTERKERKELIJKE VERGADERING Op maandag 18 februari a.s. heeft de Ned. Herv. Jongelingsvereniging „Eben Haëzer" in de kleine zaal van gebouw „Rehoboth" een interkerkelijke vergade ring belegd met de Gereformeerde Jeugd club. Op deze avond zal een lid van „Eben Haëzer" een inleiding houden over „De Afscheiding", terwijl over hetzelfde on derwerp ook een lid van de Gereformeer de Jeugdclub zal spreken. Na de beide onderwerpen zal er ge legenheid zijn tot h&t stellen van vragen. De vergadering staat onder leiding van ds. L. van de Peut, Ned. Herv. predikant te Renswoude. UITVOERING KINDERKOOR Het kinderkoor „De Lofstem" is voor nemens om op zaterdagavond 23 februari a.s. haar jaarlijkse winteruitvoering te geven. De uitvoeringen van het kinder koor zijn altijd weer een enorm succes geworden en zo mag men ook dit jaar verwachten. Opgevoerd wordt dit jaar de kinderoperette „Bloemenfee en de prin ses". VROUWENBOND VERGADERT Morgen, donderdagavond, komt de af deling Renswoude van de Ned. Christen Vrouwenbond in gebouw „Rehoboth" bij een. Naar wij vernemen zijn nieuwe leden op deze vereniging nog steeds van harte welkom. HOND. Zevenenzeventig kuikens miste op een kwade morgen boer Marchadour in het Franse dorpje Quilliferoc. H\j liep naar de veldwachter en die ging ogenblikkelijk het dorp rond om alle honden te arres teren. Op het politiebureau gaf men de dieren een braakmiddel, waarna de hond van de buur man van de boer als de dader werd herkend. BOEK. Een boek was het doorslaggevende bewijsstuk te gen de vrouw in een Engelse echtscheidingsprocedure. Het was onder haar hoofdkussen ge vonden en heette „Fysiologie en praktijk van het ideale huwe lijk" en zij had het te leen van een 49-jarige weduwnaar. Vol gens de rechter bleek hieruit duidelijk, dat de relaties tussen de vrouw en de weduwnaar veel intiemer waren geweest, dan het geval behoorde te zijn. „Als", zei hij, „twee mensen zo intiem zijn, dat zij elkaar een dergelijk boek lenen, en als bo vendien twee maanden later de vrouw bij de man (dus de we duwnaar) gaat inwonen, dan is er geen plaats meer voor twij fel. Bovendien", zo vervolgde hij, „staat het vast dat de slaap kamer, die zij 's nachts betrok, dezelfde was als die waar de weduwnaar sliep en met het boek onder het kussen mocht men gerust aannemen, dat zij de inhoud ervan (de rechter had het nog niet helemaal gelezen, maar het leek hem wel bruik baar) ook in praktijk hadden gebracht." Hij eiste dan ook een schadevergoeding van 8000 gul den, door de weduwnaar te be talen aan de bedrogen echtge noot. VERDER. Nu in Frankrijk de benzine op de bon is, kan men op het raam van 'n Parijse boekhandel lezen: „Nog geen beperkingen voor het lezen. Een boek zal u verder voeren dan uw auto." KANAAL. In de Verenigde Staten la een nieuw stuk kin derspeelgoed plotseling populair geworden: een miniatuur Suez- kanaal, waarin de jeugd speel goedbootjes kan laten varen (en blokkeren?). KOU. Op de deur van de administratiekamer van een mi litair ziekenhuis te Lyon kan men het volgende lezen: „Ten gevolge van de intense kou, die in dit kantoor heerst doordat 'n ruit is gebroken en de verwar ming het niet goed doet, ben ik met vakantie en is dit bureau dus gesloten, totdat de mooie dagen weer aankomen." OLIE. Waar maken we ons druk over? Petroleum is een vloeistof, die nergens voor te gebruiken is; het is een vies ruikende substantie, praktisch zonder nut, lezen we in het rap port van de Akademie van We tenschappen te Leningrad (ui teraard daterende uit 1814). SKI'S. Een van de Deense soldaten, die deel uitmaken van de U.N.O.-strijdkrachten voor het Suez-kanaal, had in zijn op timisme zijn ski's meegebracht. VIS. Men moet goudvissen met respect behandelen, zegt de Engelse dokter Ducca, want die beestjes z(jn zo overgevoelig, dat als er tegen het glas van de goudvissenkom wordt gestoten z(j van schrik verbleken en ne gen minuten nodig hebben om weer op kleur te komen. SCHOT. Te Duinkerken ver nielde een dronken chauffeur een etalageruit. Na zijn roes te hebben uitgeslapen vertelde de politie-inspecteur hem, dat de schade duizend gulden bedroeg. Ogenblikkelijk raakte de man weer bewusteloos. Later bleek, dat hij een Schot was. NOOIT! „Nooit", zei de heer Lauritsen te Chicago tegen de rechter en nu zit hij in de bak omdat hij weigert wekelijks 40 gulden neer te tellen voor het onderhoud van de vijf katten van zijn gescheiden vrouw. AGENT. Een jong meisje zat achter het stuur van een grote „slee" en reed een oud heertje omver. Een (Franse) agent snel de toe, stak zijn hoofd door het portierraam en zei: „Arm meis je, ze is flauw gevallen." Eerst daarna wendde hij zich tot het moeizaam overeindkrabbelende heertje en sprak: „Helemaal geen wonder, u hebt haar bang gemaakt." DAN MAAR FRANS. „Dan maar Frans", dacht de stations chef van het Engelse plaatsje Edmonton en h(j verving de waarschuwing in de landstaal voor het op t(jd vernieuwen van de abonnementen door één in de Franse taal. Sindsdien wordt het biljet door iedereen gelezen en worden de abonnementen op t(Jd vernieuwd. KATTESTAART. Te Limo ges sliep 's nachts een kat te dicht bij het vuur. Zijn staart vatte vlam en het gevolg was, dat het hele huis in de as werd gelegd. NEUS. Sinds de opening van een schoonheidsinstituut in de Russische hoofdstad hebben al 2800 dames hun neus laten ver fraaien. Het Griekse en het Ro meinse model zijn er het meest in trek. VERGADERING LIDMATENKRING Hedenavond komt de Ned. Herv. Lid- matenkring in vergadering in gebouw „Rehoboth" bijeen. De heer E. J. Groene- veld zal op deze maandelijkse vergadering spreken over het onderwerp „Job". OPBRENGST COLLECTEN NED. HERV. GEMEENTE De collecten bij de Ned. Herv. gemeente over januari bedroegen voor de kerk voogdij 326,27; diaconie 345,32; kerk- bouwfonds 184,97. AUTO'S BOTSTEN Op vrijdag j.l. naderde de bestuurder van een luxe auto, de heer T. J. v. V. uit Naarden, het kruispunt „De Poort", uit de richting Amersfoort. Gelijktijdig na derde uit de richting Zeist de bestuurder de heer H. H. uit Scherpenzeel met zijn luxe auto het kruispunt. Daar de bestuur der V. geen voorang gaf aan de bestuur der H., botsten beide auto's op het kruis punt tegen elkaar, waardoor grote mate riële schade ontstond. Beide voertuigen moesten worden weggesleept. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. BARNEVELD. De burgemeester van Barneveld, mr. C. E. D. Kuntze, is voor nemens met zijn vrouw voor enkele maanden naar Australië te gaan voor een bezoek aan een van hun kinderen. WIJZEWOORDEN ONDERNEEM IETS Het is niet nodig te hopen om te on dernemen, noch te slagen om te vol harden. (Willem van Oranje) KERKEWIJK 167 •TE1.5000-VEENENDAAI

De Vallei | 1957 | | pagina 1