zóveel KWALITEIT Spinazie groot blik 67 ^0 SIMON DE WIT Veenendaalse biljarters wonnen DE VALLEI r Brood-oorlog in Ede weinig geld! EDE Baron kreeg Taets van Ame- rongen-mars aangeboden ING EN LI ENDEN WOUDENBERG Voor de Jeugd SCHERPENZEEL KESTEREN De terugkeer van Personeelsavond van de Panter Geslaagden cursus kraamverzorging Voorlichting van Veilig Verkeer" ïüHi Marktberichten voor zó ALLEEN Bil SIMON DE WIT 2e grote blik (25 ct cadeau) Doperwten Appelmoes -q Soepgroenten m m Tomatenpuree aq Grof gebroken rijst droogkokend 500 gram 6 JL Krenten 250 Califfornische pruimen per iso gram 37 Vijgen voedzaam, gezond 2 50 gram 23 Katjes en knoopjesdrop ISO gram 39 Palmolie Toiletzeep GRATIS I GRATIS t ARAM Het eerste team van de Veenendaalse Biljartvereniging BW speelde thuis te gen het niet byster sterke Rynstroom I uit Wageningen. De Vecnendalcrs speel den stuk voor stuk veel beter dan de thuisclub, maar toch moest men één party verliezen. P. van den Bosch n.l. speelde tegen de heer Vermeer. De Veenendaalse Piet moest in deze partij maar liefst 318 caramboles maken, terwijl zijn tegenstan der maar 122 caramboles behoefde te scoren. Hier kwam nog by dat Van den De directie van de Panter Sigarenfa brieken bood vrijdagavond j.l., in gebouw Eikenlaan, het personeel een ontspan ningsavond aan, die er zyn mocht. Van heinde en ver was het personeel met bus sen naar Veenendaal vervoerd, zodat deze avond tydig een aanvang kon nemen. Na een openingswoord van de heer Stoffels kwam een gezelschap van Charen Aerts voor het voetlicht, waaraan onder andere medewerkte „De Olympiazusjes", Johan Bodegraven, Jan de Cler en het orkest van Martin Erich. Vooral de Olympiazusjes, met hun fan- v tastische akrobatiek, vielen zeer bij de aanwezigen in de smaak. Leuk was, dat een der andere personeelsleden uit Wa geningen, in de populaire sigarenmakers- kledij, niet alleen de mondharmonika en banjo, maar ook nog op verdienstelijke wijze de zingende zaag bespeelde. Het mastklimmen onder leiding van Johan Bodegraven bracht ook de nodige sensatie, temeer daar het koppel Van Wijk—Meijer, dat in het bedrijf toch als verwoede varkensfokkers bekend staat, reeds bij de derde vraag struikelde over ingemaakt gras. Het was in elk geval een goede avond, met voor elck wat wils. Wij zijn er dan ook van overtuigd dat de heer T. Verkuyl, in zijn dankwoord tot de di rectie, ook werkelijk namens het gehele personeel sprak. Dat de avond pas tegen het nachtelijk uur besloten werd, gaf geen enkel bezwaar daar het personeel wegens feestelijke familie-omstandigheden van de oudste directeur, zaterdag toch een vrije dag had. VZC-WINTERNIEUWS De wintercompetitie vande KNZB heeft voor het eerste herenzevental van de Veenendaalse Zwemclub de eerste overwinning opgeleverd. Hun oude riva len, De Fuut I uit Maarssen, leden een, zij het niet grote, nederlaag (3—2). In een fel van start trekkend V-eenen- daals zevental scoorde Henny van de Loosdrecht het eerste doelpunt. De vreug de hierover was echter van korte duur. De Fuut scoorde kort daarop de gelijk maker, waarmee ook, na gevaarlijke aan vallen van VZC-zijde en harde en ge vaarlijke schoten tegen paal en lat van Koomen en Henny van de Loosdrecht, de rust inging. De tweede helft vertoonde hetzelfde spelbeeld. Fraai samenspel van het gele zevental was oorzaak van het volgende doelpunt van Koomen. Unfair spel van Schoeman gaf de scheidsrechter aanlei ding tot het toekennen van een straf- worp aan de Fuut, welke onhoudbaar werd ingeschoten (22). De achterhoede legde de basis voor het winnende doelpunt van Henny van de Loosdrecht en gedurende de rest van de wedstrijd had dezelfde achterhoede de handen vol om de overwinning te be houden, waarbij doelman Jan Bakker veel werk kreeg te verrichten. A.s. maandag speelt VZC, wederom in het Sportfondsenbad te Amersfoort, een competitiewedstrijd tegen A.Z. en P.C. uit Amersfoort. De leerlingen van de eerste cursus de zer stichting, welke sedert 1 januari 1956 is belast met de kraamverzorging in Vee nendaal en omgeving, hebben met goed succes het examen voor kraamverzorg ster afgelegd. Geslaagd zijn de leerling kraamverzorgsters Corn, van Ginkel te Overberg, Adr. Haalboom te Amerongen, Anth. P. v. d. Haar te Veenendaal, terwijl een vierde leerlinge juist twee maanden te jong was om aan het examen te mogen deelnemen. De geslaagden ontvingen het gebrui kelijke insigne met diploma, terwijl fc.et bestuur van de stichting zijn gelukwen sen van een bloemetje vergezeld liet gaan. De tweede cursus zal thans spoedig kunnen beginnen, waarvoor gegadigden - slechts een beperkt aantal kan worden geplaatst - zich uiterlijk 24 februari die nen te melden bij zuster Mulder, leidster docente, Kerkewijk 49a, telefoon 2440 te Veenendaal. GESLAAGD Voor het erkende praktijkdiploma Duit se stenografie „Groote" van de Neder landse Unie voor Practijkexamens in Ste nografie en Machineschrijven slaagde de zer dagen na te Veenendaal gehouden examen mej. Andrea van de Wetering te Renswoude. Voor Nederlandse stenografie „Groote" de dames M. E. C. M. de Haan en S. T. Hummel te Veenendaal en mej. J. C. van Ommen te Rhenen. Voor kantoortypist(e)Marijke Bos, Teu- na Bouter en Wil Bouter te Ederveen, mej. J. C. van Ommen te Rhenen, Teus Bos, Veenendaal, Dini J. Brinkman, Jan L. Nienhuis, beiden te Rhenen, Tini van Ravenhorst, Albert Rebergen, Eist; Griet je van Rinsum, Renswoude; mej. Mia M. van Schuppen, mej. A. Seyda te Kesteren, mej. L. Winnubst te Rhenen, De gediplomeerden werden opgeleid door het Handelsinstituut Van Rijswijk, Prins Bernhardlaan te Veenendaal. Joy-riding? In de nacht van vrijdag op zaterdag werd zonder voorkennis van de eigenaar, de heer G. M. van de W., diens personen auto uit de garage gehaald, gelegen naast zijn woonhuis, door tot nu toe onbekend gebleven personen. De volgende morgen stond de wagen weer op zijn oude plaats, maar in on bruikbare staat, daar de motorlagers het hadden begeven. Dit verwekte de ver wondering van v. d. W., die onkundig was gebleven van deze tijdelijke afwezigheid. Van zijn overburen vernam hij, dat de auto ongeveer half drie in de nacht door twee mannen in de garage was geduwd, maar hieraan verder ook geen aandacht was geschonken. Men vermoed, dat deze nachtelijke rit ongeveer twee uur heeft geduurd. De politie stelt een onderzoek in naar deze nachtrijders. Het blijkt de laatste tijd te zijn voorge komen, dat ook bromfietsen door balda dige jongelui werden weggenomen en in enkele gevallen tamelijk beschadigd op hun plaats werden gezet. Bosch deze avond niet al te best op stoot was. Toen de heer Vermeer zjjn party uitmaakte bleef Van den Bosch op 280 caramboles staan. De persoonlijke uitslagen luiden: P. van den Bosch Vermeer 56 9.33 0 J. Vonk J. Post57 7.60 2 J. Kroesbergen Volman 32 7.50 2 W. van Asselt Vos 21 6.75 2 De uitslagen achter de namen geven resp. de hoogste serie, het gemiddelde en het aantal winstpunten aan. Hieronder geven wij nog even de ver houding aan van het aantal caramboles dat de spelers moesten maken. P. van den Bosch Vermeer 318—122 J. Vonk J. Post 190—117 J. Kroesbergen Volman 165—112 W. van Asselt Vos 15590 Het tweede team speelde een moeilijke uitwedstrijd tegen BVR I uit Rhenen. De Veenendalers wisten hier een eervol ge lijk spel te behalen. De heren P. Vonk en T. Pol zorgden voor de vier winstpunten. ONDERWIJSBENOEMINGEN De onderwijzeres aan de openbare la gere school te Ingen, mej. C.J.Meijer, wonende te Rhenen zal wegens ziekte een paar maanden haar werkzaamheden niet kunnen verrichten. Het gemeentebestuur heeft een oproep voor sollicitanten voor tijdelijke leerkracht geplaatst, doch de kans is uitermate klein, dat er sollicitan ten komen. Het tekort aan onderwijzend personeel duurt steeds voort. Ook voor de burgemeester/ Kampschool te Lienden, welks hoofd de heer T. van Es ziektever lof geniet, is het nog niet mogen gelukken een tijdelijk onderwijzer aan te trekken. Door het aantal lesuren voor de klassen 5 en 6 iets in te korten, zorgt het waar nemend hoofd der school, de heer G. J. Engelhardt, dat beide klassen regelmatig onderwijs ontvangen. De heer E. geeft nl. les van 's morgens half negen tot half een en 's middags van half twee tot half vijf. Hulde voor deze activiteit. TONEELAVOND VOOR WANDEL VERENIGING De wandelsportvereniging „Wouden berg", zal op zaterdagavond 16 februari e.k. een toneelavond organiseren in de zaal van hotel „De Schans". Het pro gramma vermeldt: „De bosbruiloft", kin dersprookje door Stien de Bruin, opge voerd door adspiranten. „Als de hofnar van koning Boudewijn een snipperdag heeft", een toneelstuk voor kinderen door J. van Essen, opgevoerd door junioren. „Dat gaat alle perken te buiten", een vrolijke eenakter door Jé van Es. opge voerd door senioren. VERKOOP WOONHUIS Het woonhuis met schuur en boom- gaardje aan de Voorstraat te Lienden, af komstig van wijlen mej. H. van Tongeren, is dinsdag bij publieke veiling ingezet op 16.900,—. De toeslag heeft plaats op 19 februari a.s. SLECHTE FRUITPRIJZEN De fruittelers en -handelaren klagen momenteel, dat het zo slecht gaat met de prijzen.Inzonderheid wordt dan gedoeld op de prijzen van de goudreinet, van welke variëteit enorme kwanta in de koelhuizen en bewaarplaatsen zijn opge slagen. Uitsluitend de grote maat, die voor de kleinere maten is ongekend laag. Als men voor deze prijzen moet ruimen, moet men op een gevoelig verlies reke nen. Door de natte zomer van 1956 en de weinige zonneschijn zijn vooral de goud- reinetten klein van stuk gebleven. Door de zeer goede prijzen, die men in het na jaar 1956 ontving, werd er op gerekend, dat ook de winterprijzen goed zouden zijn. Dit valt evenwel erg tegen. Men hoopt nog, dat ze binnenkort wat zullen gaan aantrekken. Voor ruiming uit de bewaarplaatsen is het intussen langza merhand tijd, zodat voor deze categorie een spoedige prijsstijging moet intreden, wil het voor hen helpen. PLATTELANDSVROUWEN VERGADERDEN De afdeling Lienden van de Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen houdt jaarvergadering op donderdag 14 februari a.s. De agenda vermeldt o.m. jaarver slagen van de secretaresse en penning- meesteresse, bestuursverkiezing. Aftreden zullen mevrouw Guepin-van Houten (niet herkiesbaar) en mevrouw Van Steenis- van Sijll (herkiesbaar). Verder vermeldt de agenda nog: een verrassing, volksdans en afscheid van mevrouw Guepin. SPR. 8 17b HIELD 85STE JAARVERGADERING De Christelijke Jongelingsvereniging Spr. 8 17b hield j.l. donderdagvond de 85ste jaarvergadering, gecombineerd met de meisjesvereniging Dorcas" in gebouw „Eben Haëzer". De voorzitter, de heer G. A. Versteeg, opende en heette in het bijzonder welkom ds. J. H. Cirkel, ere-voorzitter, afgevaar digden van kerkeraad, mannen en zuster verenigingen e.a. De voorzitter zei, dat hij het prettig vond, dat het gebouw zo goed bezet was. Hij sprak daarbij de wens uit, dat de bijeenkomsten van de jongelings vergaderingen in het vervolg een zelfde beeld zouden geven. Na in gebed te zijn voor gegaan, gaf hij het woord aan secretaris en penningmees ter voor hun jaarverslagen. Deze werden aangeboden in een samenspraak van drie leden. Hieruit bleek, dat de vereniging 32 leden telt en dat het afgelopen jaar, door huwelijk e.d. het bestuur nogal verande ring had ondergaan. Het aantal begunsti gers was gestegen tot 132. De secretaris bracht een woord van warme dank aan het adres van de voorzitter voor het vele werk, door hem steeds met liefde ver richt. Daarna schetste hij het wel en wee van de vereniging over het afgelopen jaar. Afgevaardigden van Kerkeraad, mannen- vereniging te Woudenberg en de Jonge lingsvereniging „Rumelaar", de meisjes verenigingen Dorcas" en „Lydia" en de Knapenvereniging boden het bestuur hun felicitaties aan. Door de heer R. v. d. Wind werd een bijbelinleiding gehouden over Handelin gen 9 vs. 1 t.m. 9. De heer J. v. d. Wind hield vervolgens een voordracht over het onderwerp „Ge denk uw Schepper". Onder leiding van mevrouw Meeuwsen werden door drie meisjes enige liederen gezongen, waarna mej. A. Willemsen een voordracht hield, getiteld „Onze levenstaak". Ds. J. H. Cirkel, bij wie deze avond de leiding berustte, dankte inleiders. In de pauze werden de aanwezigen onthaald op chocolademelk en koekjes. Na de pauze gaf de heer B. v. d. Wete ring een schets over het onderwerp „Oor log en vrede", terwijl de heer G. Eder veen een voordracht hield getiteld „Wie is mijn broeder?". Nadat door enige meisjes nog enkele liederen waren gezongen hield J. v. d. Wiel een voordracht over „Moeders lief de". Hierop volgde een vraag en ant woordspel, waarna ds. Cirkel onder dank zegging, deze geanimeerde bijeenkomst op de gebruikelijke wijze sloot. FRUITTELERS GELDERSE VALLEI VERGADEREN De Nederlandse Fruittelers Organisatie, afdeling Gelderse Vallei, zal op vrijdag e.k. een ledenvergadering houden in het café Schimmel alhier. Aanvang 7.30 uur. Agenda: Uitslag boomgaardkeuring door de heer S. van 't Slot, assistent rijkstuin- bouwvoorlichtingsdienst. De rijkstuinbouwconsulent ir. H. Burg mans houdt een praatje over „De Fruit teelt in de toekomst". VERENIGING KUNSTMATIGE INSEMINATIE VERGADERT De Vereniging tot Kunstmatige Insemi natie zal op maandag 18 februari a.s. een ledenvergadering houden in de zaal van de coöperatie alhier. Aanvang 7.30 uur. Agenda: bestuursverkiezing, mededelin gen door ir. van Oyen en film door dr. Joling. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal Onze jarigen 14 februari Wiesje v. Voorthuyzen; 14 Dinie van Doorn; 14 Dikkie Hendriks; 14 Henk v. Lagerwey; 15 Gerard v. Wakeren; 16 Maartje v. Eden; 16 Gonny v. Hardeveld; 17 Johan Gerritsen; 18 Lenie v. Burken; 18 Jopie v. Voorthuysen; 20 Hennie v. d. Weerd; 20 Jan v. Engelenburg. Hartelijk gefeliciteerd! Zilverpapieraktie We ontvingen weer veel zilverpapier, waarvoor hartelijk dank! Hier volgen de namen van de inzenders(sters). Gert en Henk van Ravenswaay. Tonny en Berty v. d. Haar. Hendrik van Wakeren. Jan, Johan en Gerrit Gerritsen. Ineke v. d. Weerd. Willy de Doelder. Annie Lodder. Ena Hardeman. Chr. Huishoudschool. MAANDAG 18 FEBRUARI! Maandag geeft ons Nederland Van zijn dankbaarheid weer blijk, Want dan viert prinses Marijke Haar verjaardag op Soestdijk. Ze bereikt een kleine mijlpaal, 't Eerste kruisje heeft ze beet. Tien jaar zal 't prinsesje worden Zo je allemaal wel weet. Veel cadeautjes zal ze krijgen. Die ze zeker prachtig vindt. Maar we gunnen 't haar van harte, Want ze is een koningskind! Samen zeggen we: „Prinsesje, Veel plezier, een blijde dag, En dat ook het komend jaar weer Heel gelukkig wezen mag!" De auto is hier vekeerd geparkeerd, want het is verboden een voertuig stil te laten staan op minder dan 10 meter afstand van een hoek. Dit houdt dus in, dat het ook niet geoorloofd is tegenover een hoek. Het is in het belang van uw portemonnee en de veiligheid van het verkeer geraden u niet aan deze verplichting te onttrekken. Ook mag een auto niet stilstaan binnen een afstand van 12 meter van een bord dat een autobushalte aangeeft. Het verbod geldt eveneens weer tegenover dat bord. Gezegde: Hij slaat spijkers met koppen. Betekent: Hij zet door, hij neemt geen halve maatregelen. Waar we een beetje trots op zyn Een van die dingen is de zeesleepvaart. Als er ergens op de wereld geweldige schepen of baggermolens weggebracht moeten worden, dan is het heel vaak een Nederlandse sleepboot die daarvoor ge vraagd wordt. Gezegde: De kogel is door de kerk. Betekent: Het is voor elkaar, het besluit staat vast. plaatsen gelijkvloers in schouwburg of bioscoop; 5. moeilijkheid. Parlevinken is: 1. het op onwettige wijze vangen van vinken; 2. heen en weer springen van vreugde; 3. het uitventen van waren langs schepen; 4. het maat- nemen van costuums. Oplossing raadsels I. Z - til - speld - telraam - Zierikzee - trekken - Jozef - zes - e. Zierikzee. II. Je hemd. III. regen - boog - schutter, lever - kaas - schaaf, winter - sport - artikel, ketting - brug - wachter, kachel - pijp - kaneel, mond - orgel - bank, water - pas -lood. I. T - pen - merel - Ter Apel - appel - net - 1. II. L - emmer. Lemmer - hengel - o. Hengelo. III. De letter r. Nieuwe raadsels Voor ouderen. I. Weten jullie het? Een passaat is: 1. een passagebiljet; 2. een andere naam voor Golfstroom; 3. ge regeld waaiende wind in de tropen; 4. een voornaam oosters heer. Een parket is: 1. een ingelegde houten vloer; 2. afgezonderde ruimte in rechts zaal; 3. bureau of ambtenaar van het Openbaar Ministerie; 4. bepaalde zit- Een blaarkop is: 1. een steeds huilende baby; 2. een blaren veroorzakende wei- deplant; 3. een koe; 4. een bedenkspel van Tante Jos. II. Je kunt in me varen door gracht en kanaal, maar met een lettergreep voor m'n naam lust je me allemaal. III. In onderstaande Nederlandse plaatsen zijn letters weggelaten. Maken jullie ze weer compleet? METAALBEWERKERS VERGADERDEN Donderdagavond hield de afdeling Scherpenzeel van de Alg. Ned. Metaalbe- drijfsbond ledenvergadering in „Markt- zicht". Nadat de voorzitter, de heer M. v. d. Haar allen hartelijk had welkom ge heten, kreeg de districtbestuurder de heer v. d. Loo, het woord. Deze had als onder werp „Waarom lid van de bond?" Spre ker deed dit voor Scherpenzeel op geheel nieuwe wijze. Door als het ware steeds een vraag aan de vergadering te stellen, welke men schriftelijk zowel als monde ling kon beantwoorden. Een en ander viel de smaak en zal???éenbg—a9 a9erda B zeer in de smaak. ORANJEVERENIGING VERGADERT Donderdagavond komt de Seherpenzeel- se Oranjevereniging in vergadering bij een en wel om 8 uur in „De Hertog van Gelre". De agenda vermeldt o.m. bestuursver kiezing en het programma voor de a.s. koninginnedag. GESLAAGDE TONEEL- EN PROPAGANDA-AVOND ALGEMENE BOUWBEDRIJFSBOND Zaterdagavond hield de afdeling Scher penzeel van de Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond een ontspanningsavond voor leden en genodigden. Aan deze avond werkte mede de toneelvereniging „Tot steun in de strijd" uit Zeist. Deze vereniging voerde op het toneelspel „Van ander ras" Een korte propagandarede tussen het tweede en derde bedrijf werd gehouden door de districtsbestuurder van de ANB, de heer J. B. van Otterlo uit Arnhem. De heer Van Otterlo wees er op dat bij het oplossen van de talrijke problemen de vakbeweging een onmisbare schakel is geworden in onze samenleving. Vooral de jongeren tonen echter geringe belang stelling. Zij zetten hiermede hun toe komst op het spel. Een van de oorzaken van de moeilijkheden waarmee wij zitten is de belastingverlaging in 1954 en het gedeeltelijk doorbreken van de geleide loonpolitiek. Voor beide is door het NVV telkens ernstig gewaarschuwd, maar in de Kamer wilde men (vooral bij de Christe lijke partijen) toch doorzetten. Als be stuurder van de bouwbedrijfsbond be treurde spreker het zeer dat voor de in dustriearbeider wel woningen worden be schikbaar gesteld en voor de bouwarbei ders niet. Ook wees hij op de onredelijke loonverschillen. Daar er in het westen voor dezelfde prestatie veel meer wordt betaald dan in de Achterhoek en Noord oost Drente. Spreker deed een beroep op allen mede te werken aan het wegwerken van deze onregelmatigheden. Het toneelstuk was een bijzonder suc ces. Hierin werd op voortreffelijke en zeer boeiende wijze het rassenvraagstuk in de zuidelijke staten van Noord Ame rika aan de kaak gesteld. De afdelingsvoorzitter, de heer J. Visser was zeker aller tolk toen hij aan alle spelers hartelijk dank bracht. De zaal was geheel gevuld. DE VARKENSVERZEKERING VERGADERDE Van de'147 leden van de Onderlinge Varkensverzekering waren er 103 aanwe zig toen de voorzitter, de heer D. Cozijn- sen, de jaarvergadering opende, welke werd gehouden in de sociëteit. De voor zitter sprak zijn tevredenheid uit over het medeleven en deelde mede, dat het afgelopen jaar gunstig was geweest daar er weinig ziekte en sterfgevallen onder de verzekerde varkens waren voorge vallen. Op de viering é"ïin het 50-jarig be staan van de vereniging kunnen wij met genoegen terugzien, aldus de voorzitter. Namens het bestuur bracht hij dank aan de dames en het feestcomité voor wat zij gedurende het feest hadden gepresteerd. De penningmeester, de heer D. van Vlaanderen, zei dat er een behoorlijk ba tig saldo was en dat er het afgelopen jaar ruim 200,— minder dan vorig jaar aan de dierenarts behoefde te worden be taald. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heren B. Willemse, F. Wa- gensveld en G. van Essen en tot leden van de varkenscontrölecommissie W. Lansing, W. Vonk en J. Dijkhorst. De periodiek af tredende bestuursleden W. van Ede en B. van de Ham, werden herkozen. Over het al of niet weer toelaten van een lid dat heeft bedankt werd door de leden „tegen" gestemd. De contributie bleef vastgesteld op tien cent per week per varken. Bij de verloting werd de „keu" gewonnen door J. Drost. Bij de rondvraag werd door een der leden aan de voorzitter een vraag gesteld over het aantal soorten varkens, welke vraag grote hilariteit veroorzaakte. Tenslotte werd de avond in gezellig sa menzijn doorgebracht. 1. G--DE--K. 2. -EE-E--EE- 3. W-M--D--G- 4. - -EU--S-H--S Voor jongeren. I. Weten jullie het? Een hobo is: 1. een koker om een pistool in te bergen; 2. een houten blaasinstru ment; 3. gereedschap van een instru mentmaker; 4. een zessnarig tokkel- instrument. Een dakhaas is: 1. een kat; 2. een kamer tje vlak onder het dak; 3. een draaiende kap op de schoorsteen om het roken te voorkomen; 4. kapwerk van een dak. Een Jan van Gent is: 1. een soort geweer; 2. gebak dat in België veel gegeten wordt 3. een grote vogel; 4. een be roemd schilder. Eelt is: 1. een andere naam voor azijn; 2. hoornachtige verharding van de huid; 3. een vis; 4. in een water gelegde wa terkering. II. Noem een getal, dat van voren naar achteren hetzelfde is als van achteren naar voren. III. Welke Nederlandse plaatsen kun je hiervan maken? 1. Z - - F - N 2. - REE-W-K 3. W-E-DE- 4. - AT--SW- LD- JAARVERGADERING VVD Tijdens een deze week in hotel Buiten zorg gehouden vergadering van de Volks partij voor vrijheid en democratie werd de heer N. J. van de Brandhof tot voor zitter gekozen. Hij volgt in deze functie mr. H. P. Jager op, die had bedankt in verband met zijn benoeming tot voor zitter van de kamercentrale Arnhem van de VVD. De heer D. de Hartog werd als bestuurslid herkozen. Gekozen werd in de vakature mr. H. P. Jager de heer B. de Bondt. Na de pauze gaven de beide liberale ge meenteraadsleden, de heren Hali en fclool- boom een overzicht van enkele kwesties, die de laatste tijd in de gemeenteraad aan de orde zijn geweest, zoals de vuilnis ophaaldienst, de grenswijziging met Vee nendaal en de ingestelde jeugdraad. TWEEDE VVV-JUBILEUMAVOND Voor de feestavond, die VVV dinsdag avond in het Calluna-restaurant houdt ter gelegenheid van het zestigjarig be staan, bestaat zoveel belangstelling, dat velen moeten worden teleurgesteld. Wanneer er voldoende aanmeldingen binnenkomen wordt donderdag 21 febr. een herhaling gegeven. Men kan zich voor deze tweede avond opgeven bij de secre taris van VVV, de heer Den Older, Oude Kerkweg 5 te Ede. DIEFSTAL VAN ELEKTRISCHE ENERGIE De heer Van de K. te Ede voorzag zijn elektrische kachel en de lampen in zijn aquarium klandestien van stroom door een aansluiting op het lichtnet te maken buiten de meter om. Hij kreeg daarom een proces-verbaal wegens diefstal van elektrische energie. Zaterdagavond gaf de harmonie „Ons Genoegen" voor de tweede maal dit sei zoen een winteruitvoering. Ook nu had men weer een byna geheel gevulde zaal, wel een duidelijk bewys dat de inwoners van Renswoude met deze vereniging mee leven. De opening werd verricht door de heer E. Zweers, die in het byzonder de familie Taets van Amerongen welkom heette en verder burgemeester Hosang, die even eens van zijn belangstelling blyk gaf. De harmonie werkte hierna op uitste kende wyze een concertprogramma af. Wel een bewys dat deze nog jonge ver eniging al heel wat kan presteren. Na ieder nummer klonk dan ook een gul applaus in de zaal. „Ons Genoegen" zette in met de Taets van Amerongenmars, gecomponeerd door de dirigent, de heer P. Hoolhorst. Een werkelijk aantrekkelijke en zeer goede mars. Verder werd „De vogelkoopman", een operette van G. Zeiler, ten gehore gebracht. De voorzitter van „Ons Genoegen" overhandigde baron Taets van Ameron gen, beschermheer van de vereniging, de tekst, versierd met de roodwitte kleuren, van deze Taets van Amerongenmars met enkele toepasselijke woorden. Hierna sprak baron Taets van Amerongen zyn dank uit. Verder wees de baron erop, dat de ingezetenen van Renswoude deze bloeiende vereniging zoveel mogelijk moeten steunen. Tenslotte richtte spreker zich nog even tot burgemeester Hosang met de opmerking, dat de jaarlijkse sub sidie voor de vereniging nog maar eens moet worden herzien, hetgeen een luid applaus van de aanwezigen ontlokte. Een speciale vermelding verdient nog de bassist van „Ons Genoegen", de heer Van Mourik. De heer Van Mourik staat Onenigheid tussen de bakkers heeft tot gevolg gehad dat in Ede de prijs van het brood plotseling met vijf cent is verlaagd. De moeilijkheden tussen de Edese bak kers begonnen vorige week toen bij één van hen onverwachts twee knechts weg liepen, waardoor hij gëen kans meer zag het brood op tijd bij zijn klanten te be zorgen. Om deze moeilijkheden zoveel mogelijk te overwinnen adviseerde hij zijn klanten het brood zelf te komen ha len en om dit te animeren stond hij hun een afhaalkorting van vijf cent per brood toe. Dat was de andere bakkers niet naar de zin. Zij staken de hoofden bijeen en be sloten het brood ook vijf cent goedkoper te gaan leveren, maar dan thuisbezorgd! VEERTIG KIPPEN DOODGEBETEN Een hond, waarvan de eigenaar nog niet bekend/ is, heeft bij de landbouwer J. v. S. aan dé Schuttersteeg te Ede 40 hennen doodgebeten. DS J. FOKKEMA NAAR SURINAME De wethouder van onderwijs, het Twee de-Kamerlid ds J. Fokkema, gaat volgen de maand een reis maken naar de West. Hij maakt namelijk deel uit van een groep van zestien leden van de Eerste en Twee de Kamer, die een studiereis naar dit ge deelte van het koninkrijk gaat maken. Zij vertrekken per vliegtuig op 14 maart en zullen vermoedelijk op 9 of 10 april weer in ons land terugkeren. Op de terugreis brengen zij een bezoek van enkele dagen aan de Verenigde Staten. DE LANDBOUWRADIORUBRIEK OP 18 FEBRUARI A.S. In de radiorubriek van het Ministerie van Landbouw zal op maandag 18 febr. a.s., van 19.45 tot 20.00 uur over de zender Hilversum I, een bezoek worden gebracht aan de boer van „Nooitgedacht", waarbij het gesprek zal gaan over de veevoeding, naar gegevens van de rijksconsulent. In aansluiting hierop wordt een repor tage gegeven onder de titel „Ratten, een gevaar voor gezondheid, have en goed". Aan deze reportage wordt o.m. mede werking verleend door een expert van de Plantenziektenkundige Dienst. De uitzending zal worden besloten met enkele praktijkaanwijzingen. Geheel redelijk lijkt dit niet, maar nu de verhoudingen eenmaal zo gespannen zijn blijkt er heel wat „oud zeer" te zit ten, waaraan de bakkers de motieven schijnen te ontlenen om hun collega eens een hak te zetten. Dat de Edese huismoeders het verdere verloop van deze strijd met belangstelling afwachten spreekt vanzelf. VERBODEN PLEZIERRITJE De 18-jarige H. J. ter S. uit Ede wilde ook weieens achter het stuur zitten om een plezieritje te maken. Daarom klom hij stiekum in de auto van zijn vader en zette koers naar Bennekom. Daar werd hij evenwel door de politie aangehouden en toen kwam tevens aan het licht dat hij niet in het bezit was van een rijbewijs. reeds geruime tijd bekend als de beste bassist van de Gelderse Vallei en de Ve- luwe en hij was het die dat deze avond nog weer eens terdege bewees.. Hij heeft veel bijgedragen tot het slagen van het concert. Na de pauze trad de Tyroler kapel weer op onder leiding van de heer J. Boom. Dit werd wederom een groot succes. De muzikanten, gekleed in de ty pische groene korte broeken met schou derbanden, dito kousen en keurig hel derwitte blouses en het leuke Tyroler hoedje, brachten de zaal geheel in Tyro ler stemming. De avond werd verder gevuld door het cabaretgezelschap „De Schaapskooi", dat de aanwezigen goed wist te vermaken. BILJARTERS WONNEN EN VERLOREN Het eerste team van de biljartvereni ging „Renswoude" speelde dinsdagavond een uitwedstrijd tegen SB uit Wagenin gen. De Renswoudenaren gingen met een invaller en gaven elkaar voor de aanvang weinig kans op een redelijk resultaat. Het liep echter geheel anders, want er werd maar liefst met 7—1 gewonnen. De heren C. de Fluiter, G. ten Braak en H. van de Kaa wonnen allen hun partij, ter wijl de heer C. Vink met een gelijk spel genoegen moest nemen. Er werd door de spelers van Renswoude zeer goed ge speeld. Het tweede team speelde woensdag avond thuis tegen BVR 2 uit Rhenen. Hier waren de prestaties niet zo denderend. Men verloor met niet minder dan 62. Er werd deze avond zeer slecht gespeeld. Alleen T. den Hartog won zyn partij. De heren H. van de Kaa, J. van Voorthuizen en L. Stutvoet moesten met een nederlaag genoegen nemen. Dinsdag speelt Rens woude I thuis tegen Sport I uit Veenen daal. De stand in de bondscompetitie is thans: Sport 8 49—15 De Kroon 2 8 44—20 Wormshoef 9 46—26 WIK 2 9 38—34 Renswoude 9 37—35 Groene Laken 2 9 3636 Nieuw Ede 2 9 32—40 S.B. 2 9 24—48 Poedels 2 9 2448 Nationaal 2 9 23—49 La Campagne 2 S.B. 3 Poedels 3 De Kroon 3 BVR 2 WIK 3 Renswoude 2 7 46—10 7 37—19 7 37—19 7 26—30 7 24—32 7 24—32 7 22—34 K IJ K KEUR E OORDEEL ZÉLF üi •X|v! EHBO VERGADERT De Koninklijke Nederlandse Vereniging EHBO, afdeling Kesteren, zal woensdag avond, 13 februari a.s. in de kantine van de 'veilingsvereniging „Kesteren en Om streken" in een algemene ledenvergade ring bijeenkomen. Naast de jaarverslagen van de secre taris, peningmeester en de kas-commissie zal een voorstel van het bestuur aan de orde worden gesteld voor verlaging van de contributie voor een tweede en derde lid uit eenzelfde gezin. Tevens zal er een bestuursverkiezing plaats hebben wegens periodieke aftre ding van de voorzitter, de heer A. van Mameren en de commissaris van mate riaal, mevrouw A. C. van Haaften-Vlug- gen. Voorts zal men gedachten wisselen over de deelname aan een kringwedstrijd en tot bijwoning van de nationale wedstrijd, die op 1 juni 1957 te Utrecht zal worden gehouden. SCHERPENZEEL, woensdag 13 februari 1957. Eiermarkt. Aanvoer 1.020.000 eieren. De prijzen varieerden van 9,tot 12,25 per 100 stuks bij een trage handel. Biggenmarkt. Aanvoer 95 biggen. Er wer den prijzen besteed van 50,tot 70, per stuk bij een matige handel. VEENENDAAL, dinsdag 12 februari 1957. Eiermarkt. Aanvoer 135.000 eieren. De prijzen varieerden van 9,tot 11,50 per 100 stuks bij een trage handel. Biggenmarkt. Aanvoer 70 biggen. Er wer den prijzen besteed van 46,— tot 48.— bij een redelijke handel. WOUDENBERG, dinsdag 12 februari 1957. Eiermarkt. Aanvoer 250.000 eieren. De prijzen varieerden voor kippeëieren van 10,tot 12,15 per 100 stuks (mid- delprijs 11,— per 100 stuks) bij een flauwe handel. EDE, maandag 11 februari 1957. Eier markt. Aanvoer 230.000 eieren. De prijzen varieerden van 10,tot 12,per 100 stuks bij een redelijke handel. SCHRIJFMACHINE De Engelse toneelschrijver Christoffer Fry heeft een niet alledaagse hobby: hij verzamelt alle mogelijke typen schrijf machines. middel I, per 2 blik van goudreinetten, literblik 2 blikjes DelMonte dubbel blik TP 27 een voordelig maal in deze dure tijd De originele Zante gram Boerenland WOrSt ca. 300gr. per stuk vanlll voor Tutti Frutti zongedroogd Californisch fruit 2 50 gram 69 3 stukken van 60 voor ZELFS BIJ DEZE LAGE PRIJZEN MELKKOETJES Bij elke bestede gulden, 'ook op de meeste merk producten een melkkoetje en op vele artikelen extra zegels. Voor 40 op een kaart (dus zó vol) een pak room boter tegen margarineprijs (40 ct) of 5 verse eieren nr. 3 (55) Even later kwam het sein voor de vloot om het anker te lichten en het vlaggeschip te .volgen. Het kleine scheepje was reeds ver voor hen uit en voer recht op de Barbadorenvloot aan. Die lag nog steeds .waaiervormig verspreid, zodat zij de gehele baai af sloot. Doch nu had men ook daar de nadering van de vloot uit Veneda gemerkt. Er klonken ruwe bevelen. Hier en daar werden zeilen gehesen en het geluid van razen en tieren vermengde zich met het geratel der ankerkettingen. Plotseling schoten van het «kleine Barbadorenschip, dat de vijand nu tot vlakbij ge naderd was, aan alle kanten de vlammen omhoog. Doch de bemanning scheen zich er niets van aan te trekken en stuurde het schip recht tussen de vijan delijke vaartuigen in. Het grootste Barbadorenschip, waar men de zeilen reeds gehesen had, trachtte een ontwijkende beweging te maken, doch het brandende scheepje voer er recht opaan en voordat de verachrikte bemanning goed en wel besefte wat er gebeurde, zag zij dat het grote zeil reeds had vlam gevat. De wind wakkerde het vuur aan en de verstikkende rook maak te het de mannen onmogelijk handelend op te treden. Een paar van hen overwogen een sprong op het kleine scheepje, dat inmiddels een laaiende vuurzee was, doch de hitte schrikte hen af en ongehinderd koerste het dood en verderf brengende vaartuig naar een an der schip van de vijand. (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1957 | | pagina 2