staatsmijnen v°u<rm Veenendaal eindelijk in het veld weer Een hoogtepunt van de dag - m 'Ta® VOETBALPROGNOSE Toch geen kampioenschap voor Scherpenzeel? Verlies voor Eist Burgerlijke stand KERKDIENSTEN De terugkeer van ARAM HOUTVERKOOP „Planken Wambuis" naar Hardeveld komen :ekerheid, werk welvaart ook voor u Garage Leewis IV. Drost en zoon ^2AAT$T&U D 0 V 0 aan het Panhuis tegen Genemuiden Huidgenezing 1 PU ROL Houdt de winter uit handen en voeten. WOUDENBERG LIENDEN Gevonden en verloren voorwerpen Ingekomen en vertrokken Wist u Fa J. F. TAK Zondagsdienst doktoren REPARATIES KUNSTGEBITTEN gelegenheidskleding Joh. v. «1. Meijden bediende Voor verven en stomen... voorlicht! ngs-avond VEENENDAAL: Douwe Egberts mförj r LEDEREN kleding V F Sterker Soepeler h Eleganter en I. Goedkoper SNATAGER II a t z - Tractoren Een mins kan bij wijze van spreeke, tegeswoordig wel met de portemenee in de aanslag aan de deur blijve staan.. Der gaat geen week veurbij of er is weer één of ander goed doel, dat het nodig vindt om een kollekte te organiseere. Vooruit dan maar weer, denke je bij je eige. Het is voor een goed doel. Maar on der de hand word je het wel es zat. Kol- lekte-moei noeme ze dat in regeerings- en andere voornaame kringe. En van de kant van de goeie doele, doen ze der best om zooveel moogelijk tam-tam te maake. De eene nog al meer dan de andere. En om zoo ooriegieneel moogelijk te kollekteere. Verleje week werd weer een inzaameling gehouwe, waar soldaate aan te pas kwaame. Er liepe soldaate met de lijste. Afgeloope zaterdagmiddag. Driek ging naar de deur toen der één met de klink rammelde. Voor een heel goed doel hou je je nou eenmaal niet achterbaks. Het was een vriendelijke landverdedi- ger en hij dee zijn preevlementje goed. Driek kwam met de lijst naar achtere en neusde naturlik eerst de stand es door. Die had mar tien stuivers gegeeve en kon wel een riksdaalder misse en die lef- schuppers aan het begin van het blok gaave heelegaar niemandal. Ik zei tege Driek, dat ze daar der eige niet an had te spiegelen en dat ze moes geve, wat der eige hart der ingaf. En ze heb een goed hart, dus gaf ze één vijf en zeuventig, om tog nog een kwartje boove de linkse buu- re uit te steeke. „Je lijkt me geen Veense, je heb ten minste geen erg Veens uitzicht", zee ze teege de soldaat, toen ze de lijst teruggaf. De milieteer kwam ook niet uit het Veen, maar asjeblief heelemaal uit Gro ningen en hij lee in Ee. Ze hadde der eige an kenne melde om op zaterdagge- morrege vrijwillig in het Veen te kollek teere. Dan waare ze zoo om en nabij één uur klaar en konne naar huis vertrekke. Geen wonder dat der een hoop intrapte. Maar toen maakte de hoogere milietee- re autorieteite ineens bekent, dat er niet op zaterdaggemorrege, mar op zaterdag- gemiddag met de lijste geloope moes worde. Die hoge autorieteite hadde vast van nog weer hogere autorieteite langs der leer gehad, dat het lijnrecht teege de krijgstucht indroos om een mielieteer op zaterdaggemorrege daadwerkelik an de dienst te ontfutsele. En de mielieteere der eigen mar trugtrekke toen die nieuwe order afkwam. Kun je begrijpe. Welke soldaat is nou niet graag op tijd bij ze meissie? De hooge oomes waare eevenwel bang, dat ze fieguure zouwe slaan, welke niet met de hoogere milieteere stand te rijme waaro. Alleen degeene, die der eige voor zaterdaggemorrege hadde opgegeeve, moeste nou op zaterdaggemiddag kollek teere. Niet verplicht, maar het moest. Verplichte vrijwilligers, noeme ze dat. Zoodoende kollekteerde die soldaate op zaterdagmiddag, want wie em smeert is een disserteur, zee de milieteer bij ons an de deur. En in tij je van oorlog staat daar zelfs de doodstraf op, as ik me nog goed herinner uit me eige milieteere peere- joode. Driek was er rebels oover. En de in stelling waar het om ging en die had een heel mooi doel voor ooge hebbe er ok een strop an gehad, want die liet© der hart spreeke, ten koste van de op brengst en ze zorgde dat de jonges nog een poos eerder de trein naar hun konde pikke. Ik zou wel es wille weete hoe Zijne Eksellensje menister Staf der over denkt. W. Blauwkous Er zfjn vorige week eindelijk werd weer eens een volledig programma afge werkt nogal verrassende uitslagen uit de bus gekomen. Hierdoor is er vooral in de afdeling Utrecht weer volop spanning gekomen. Scherpenzeel ging in de tweede klasse A tot zondag J.I. nog ongeslagen aan de kop van de rangiyst en er was voor de blauw-witten nog geen kou aan de lucht. Zondag moest men echter een gevoelige nederlaag incasseren tegen Rhenus, dat hierdoor nog weer een kleine kans op die zo fel begeerde eerste plaats heeft gekregen. Rhenus is voor Scher penzeel echter nog niet de gevaarlijkste concurrent geworden, want Veense boys uit Nykerkerveen is, doordat het zelf van Oranje-Wit won, nu precies geiyk ge komen met Scherpenzeel. Zondag is er voor Veense Boys in de stryd tegen Eist niets aan de hand, maar Scherpenzeel komt uit in Amerongen tegen DVSA, dat tot één der lastigste tegenstanders in deze afdeling mag worden gerekend. Wü ho pen, dat het goed zal gaan met Scherpen zeel, maar het zou wel eens kunnen ge beuren, dat zondag in Amerongen vele kampioensillusies en droomkastelen dc lucht in gaan. RKVUV heeft door een nederlaag tegen Austerlitz dc kansen op een eerste plaats vergooid en zal nu haar beste krachten maar weer in het volgende seizoen moe ten inschakelen, om dan te trachten hoger te gaan spelen. Het programma met de nodige voorbe schouwingen ziet er als volgt uit: Veenendaal gaat bij VDZ op bezoek, een niet gemakkeiyk te overwinnen tegen stander, maar wanneer men alles op alles zet moet er toch gewonnen kunnen wor den. We hopen, dat de twee rustdagen de Veenendalers-niet al te zeer in de benen zijn gaan zitten. In de afdeling krijgt Eist dus Veense Boys op bezoek. We kunnen hier wel zonder meer zeggen, dat Eist in deze voor Veense Boys zo uitermate belangrijke wedstrijd kansloos is. De punten dus voor de bezoekers. Scherpenzeel gaat naar Amerongen om met DVSA de strijd aan te binden. Wie hier als winnaar uit de bus zal komen, is wel heel moeilijk te zeggen. In ieder ge val zijn beide clubs ongeveer even sterk. Voor de Scherpenzelers zullen echter ook de zenuwen wel een woordje meespreken, terwijl DVSA bovendien nog het terrein voordeel heeft. Een kleine overwinning voor de thuisclub ligt o.i. het meest voor de hand. Oranje-Wit gaat naar het in degradatie- gevaar verkerende De Kieviten uit Voort huizen. De laatste wedstrijden doen de oranjehemden het niet best. Zondag heeft men echter een gemakkelijke tegenstan der, hoewel een kat in het nauw soms rare sprongen kan maken. We houden het daarom maar op een verdeling der pun ten. RKVUV krijgt op het terrein aan de Nieuweweg bezoek van Hamersveld. De mensen van de Nieuweweg zullen wel trachten zo hoog mogelijk te eindigen en de volle winst kan hier wel gegrepen worden. HDS uit Leersum gaat bij kampioens pretendent Austerlitz de strijd aanbinden. Een zeer lastige tegenstander, maar een gelijk spel schijnt ons niet onmogelijk toe. Hier houden we het dan ook op. Ook in het zaterdagmiddagvoetbal zyn enkele verrassende uitslagen geweest. Zo byv. de nederlagen van Musketiers en Sportclub Rhenen en verder de abnor maal grote nederlaag van GVVV. Wat ons inziens de schuld is van het minder goede seizoen van de Buurtlaanbewoners werd al eerder in een der verslagen gezegd, nl. het steeds maar weer veranderen van elftal, dan Piet er in en dan weer Klaas, terwyi men de „oude garde", die mis schien wel voor vervanging in aanmer king zou komen, steeds maar weer op stelt. Voor zaterdag staat in de derde klasse Oost de zeer belangryke wedstryd van DOVO tegen medegegadigde Spel. Genemuiden op het programma. Iedere wedstrijd is voor de „rood-witten" be- langrijk. maar vooral wanneer men tegen een ploeg speelt, die by een overwinning ook weer terdege in de running komt, staat er veel op het spel. Linksbuiten Van Hal van DOVO is deze week voorlopig geschorst in afwachting van wat de pro testcommissie deze week voor uitspraak doet. Dit is voor DOVO een hele handi cap, maar men heeft goede reserves, het geen al weer veel goed maakt. DOVO speelt dus aan het Panhuis tegen medegegadigde Spel. Genemuiden. Een zeer moeilijke wedstrijd voor de „rode duivels". We geloven echter, dat de DOVO-ploeg ook nu wel weer in staat zal zijn beide punten te veroveren. Een ding is echter wel zeker en dat is dat het pu bliek een buitengewoon aantrekkelijke wedstrijd te wachten staat. Ook Gene- Huidzuiverheid - Huidgezondheid muiden beschikt over een zeer goede ploeg met enkele bijzonder gevaarlijke schutters. Het is nu de vraag maar of de enigszins gewijzigde en verzwakte DOVO- voorwaartsen voldoende doelpunten zul len kunnen scoren, want dat Genemuiden doelpunten zal maken daar twijfelen we niet aan. De opstelling van DOVO is als volgt: Doel: T. van Hardeveld; achter: A. Nie- boer en A. van Maanen; midden: P. van Ojik, T. van Laar en B. van de Heuvel (aanvoerder); voor: B. van de Pol, R. van Zetten, B. Kroesbergen, R. Schoeman en N.N. VRC behoeft op eigen terrein tegen DVOV slechts een puntenverdeling te be werkstelligen om zich het volgende sei zoen derde klasser te mogen noemen. Het zal wel geen gelijk spel worden, maar wel een overwinning voor de mensen van de racing. Matjan gaat in Amersfoort even beide punten veroveren op De Posthoorn. De Panter-voetballers hebben in feite geen kans meer op een eerste plaats, maar zij zullen wel trachten zo hoog mogelijk op de ranglijst te eindigen. Triangel Boys ontvangt op het VSW- terrein Jonathan. Ook hier weer geen overwinning voor de Veenendalers. Zo langzamerhand wordt degradatie voor de VSW-ers een onontkoombaar feit. De Merino's ontmoet aan de Wagening- selaan Bloemenkwartier 2. Men zal wel korte metten met de bezoekers maken. GVVV gaat naar Doorn om tegen DEV de strijd aan te binden. Na twee grote nederlagen zullen de punten nu wel weer voor de Buurtlaanbewoners zijn. Musketiers, dat met een inzinking heeft te kampen, speelt in eigen home tegen SOVA. Toch rekenen we deze week weer op de beide punten voor de voetballers uit Eist. Kulan gaat naar Scherpenzeel om daar tegen Valleivogcls te spelen. Kulan schijnt dit jaar rechtstreeks op liet kam- Regelmatig Chemisch Reinigen een weldaad voor Uw kleding. Binnen enkele dagen gereed bij CHEMISCHE WASSERIJ DE JONG Telefoon 208 Rhenen Depot ELST: Fa. v. d. Brink, Franseweg 80 pioenschap af te stevenen en zal ook in Scherpenzeel wel geen fouten maken. Voor de reserve-elftallen ziet het pro gramma er als volgt uit: Veenendaal 2 VDZ 2; Veenendaal 3 KVVA 2; Scher penzeel 2 Hamersveld 2; Rhenus 3 DVSA 3; HDS 3 EMS 3; SVMM 2 RKVUV 2; VRC 3 Matjan 2; GVVV 2 DOVO 3; Valleivogels 2 VVOP 2; De Merino's 3 Tr. Boys 3; Sportclub Rhenen 2 GVVV 3. GEANIMEERDE VERGADERING UTRECHTS LANDBOUWGENOOTSCHAP Het Utrechts Landbouwgenootschap, af deling Woudenberg, hield maandagavond een jaarvergadering in de zaal van de coöperatie. De voorzitter, de heer J. ter Maaten, sprak een welkomstwoord en heette in het bijzonder welkom de heer Lustgraaff, die deze avond een kleuren film vertoonde over de reis van het En gelse koningspaar door Canada. Voor zitter merkte op dat het feestelijk karak ter van deze avond getemperd werd door dat in het afgelopen jaar vyf actieve leden zijn overleden, n.l. F. ter Maaten; A. T. van Beuninge, E. Kruidhof, T. Voort huizen en D. Menkveld, en verzocht twee minuten stilte in acht te nemen. Verder bracht hij naar voren dat 1956 voor. de boeren een slecht jaar was geweest ten gevolge van de aanhoudende regen en weinig zon. De schade aan 10.000 agrari sche bedrijven in ons land toegebracht bedraagt dan ook ongeveer 50 miljoen gulden. Ook de melkprijsgarantie is nog steeds niet aan de orde geweest in de regering. Wel zijn er binnenkort maat regelen te verwachten. Nadat door de heer Lustgraaff de film was vertoond, kreeg de secretaris, de heer Benschop, gelegenheid voor het jaarverslag. Hieruit bleek dat het ledental van de vereniging nog steeds stijgende is en thans 115 be draagt. Uit het verslag van de penningmeester, de heer G. Donselaar, bleek dat het batig saldo 324,34 bedroeg. Er werd een nieu we kascommissie benoemd bestaande uit de heren G. Wolswinkel, D. Lokhorst en F. Folmer. Bij de gehouden bestuursver kiezing werden de aftredende leden J. ter Maaten en W. Meerveld herkozen. Mevrouw wed. C. ter Maaten hield daar na een causerie over haar reis naar Ca nada. De heer H. Haanschoten, hoofdbestuurs lid der vereniging, hield vervolgens een voordracht getiteld „Ernst en humor", zijnde mijmeringen van hem persoonlijk. Daarna beschreef hij in dichtvorm het wel en wee der vereniging. De vrolijke noot ontbrak echter evenmin, waarbij door de aanwezigen naar hartelust is ge lachen. Vooral toen hij het gehele bestuur tooid? met de meest uiteenlopende hoofd deksels, kwamen de lachspieren danig in beweging. Nadat de heer Haanschoten op zijn wijze de aanwezigen nog geruime tijd had laten lachen, sloot de voorzitter deze ge animeerde vergadering. DAMUITSLAGEN De damvereniging „DAWO" hield in café-restaurant „Bellevue" een onder linge competitiewedstrijd. Uitslagen: H. Moersbergen B. v. Gin- kel 20; H. Wildschut M. Moesbergen 11; W. J. Eibergen W. v. Nw. Ame rongen 2—0; C. v. d. Berg H. Teken burg 20; J. v. Zwol A. Houtman 20; M. Jansen H. Moesbergen 0—2; J. v. Zwol L. Olman 2—0; L. Olman H. Moesbergen 2—0; A. Houtman M. Moesbergen 1—1; M. Jansen J. v. Zwol 0—2; H. Wildschut B. v. Ginkel 1—1; H. Moesbergen M. Jansen 20. SUCCESSEN VAN LIENDENSE KONIJNEN Enkele leden van de konijnenvereniging „Het Raskonijn" te Lienden hebben fraaie successen behaald op de kampioensten toonstelling van Gelderland en Overijssel, die dezer dagen te Borne werden ge houden. Kampioen werden: met Vlaamse reus, geel, ram, jong G. M. van den Berg, met Fr. hangoor, wit, ram. oud en met Fr. hangoor, ijzergrauw, voedster, jong de combinatie Honders-Van Vessem, en met Pool, blauwoog, voedster, jong M. Hon- ders. VERBETERING ONDERWIJSPERSONEEL 'Er is gelukkig een tijdelijke verbetering in de moeilijkheden bij de voorziening van onderwijsvakatures wegens ziekte van personeel aan de lagere scholen te Lienden en Ingen in zicht. Mevrouw Luy- ten te Tiel zal tot 1 maart a.s. de openge vallen plaats voor onderwijzeres, mej. C. J. Meijer, aan wie ziekteverlof werd verleend, aan de o.l. school te Ingen ver vullen. Blijkens telefonische mededeling van het departement van oorlog zal de thans nog dienstplichtige onderwijzer, de heer R. Klarenbeek uit Utrecht, die als tijdelijk onderwijzer aan de burgemeester Kampschool te Lienden wegens ziekte van het hoofd der school had gesollli- citeerd, met vervroegd verlof de militaire dienst mogen verlaten en volgende week zijn werkzaamheden aan die school kun nen aanvangen. Deze tijdelijke leerkracht zal vermoe delijk tot 1 mei a.s. aan genoemde school werkzaam zijn. VEENENDAAL Aan het bureau van politie te Veenen daal werd als gevonden aangegeven: 1 paar zw. hameshandsch.; 1 kerkboek je; 1 rode damesmuts; 1 gev. rechter da mesglacé; 1 bruin-gr. gekl. kinderwant; 1 sleutel; 1 stoffer; 1 wieldop van volks wagen; 1 licht metalen armband; 1 wit padvindersmes; 1 bruin zeildoeken dub bele fietstas; 1 rode portem. m. inh. Als verloren werd aangegeven: 1 beige damesportem. m. inh.; 1 gr. damesregen hoed; 1 handzaag; 1 rode autoped m. bl. vlaggetje; 1 zw. Cocker Spaniel m. groene halsband („Spikkel"); 1 rode wollen kin derwant; 1 paar bl. gymschoenen; 1 zilv. armband m. Indische kopjes; 1 gev. rech ter herenglacé m. elastiek aan pols; 1 p. motorhandschoenen m. kap; 1 br. regen hoedje; 1 rode sjaal; 1 grijze slangen lederen portem. m. inh.; 1 gebr. zwart witte handsch.; 1 rode kunstlederen por tem. m. inh. w.o. 1 witte-kruis poeder. WOUDENBERG Gevonden: 1 mastieken regenkap; 1 au toped; 1 geruite wollen das; 1 glacé hand schoen. Verloren: een geluiddemper bromfiets. Inlichtingen bij de Rijkspolitie. VEENENDAAL Geboren: Dirk Jan, z. v. J. de Ruiter en M. C. van Riemsdijk; Alice Emelia, d. v. B. van Hal en J. E. van Beest; Aria Ma ria. d. v. C. Sjoer en C. H. Sterk; Ever- hardus Hubertus Maria, z. v. C. Elsen- doorn en A. J. M. van Oostrom; Gerritje, d. v. H. van Viegcn en C. van Grootveld. Ondertrouwd: G. Vreeken en A. van Hunnik; C. C. Boers en J. N. van Schup- pen. Getrouwd: F. van Doorn en M. van Essen. Overleden: Hendrika Heemsbergen, 66 j.. e.v. E. Brouwer; Evert v. d. Bos, 50 j„ ongeh.; Cornelis Heikamp, 6 jaar. RHENEN Geboren: Evert Jacob, z. v. A. M. van Hasselaar en W. v. d. Bovenkamp; Petro- nella, d. v. S. Drost en J. v. Ingen. Ondertrouwd: Albertus v. Engelenburg en Margaretha Maria Kok; Johannes Rijksen en Geertruida Johanna Jansen. Overleden: Hendrika Beekhof, 39 j., e.v. F. Verheul; Wilhelmus Brouwers, 56 j., e.v. S. v. Schenkhof; Gerrit Buitenhuis, 81 j„ e.v. J. v. Breenen; Evert v. d. Bos, 50 j„ ongeh.; Cornelis Heikamp, 6 jaar. LEERSUM Geboren. Buddy, z. v. C. v. Rheenen en S. E. Mutter; Hendricus Adrianus, z. v. H. A. van Veenendaal en W. Raams. Ondertrouwd: Cornelis Hol en Hendrica Wilhelmina van Cooten. WOUDENBERG Geboren: Marchien Frederika, d. v. H. Hut en F. Doorten. Ondertrouwd: Willem Peter van Spanje en Jacoba Antonia van den Berg. Getrouwd: Wouterius Radstaat en Wil- lemijntje den Hartog. Rhenen Ingekomen: A. van Laar van Lienden n. Rijksstraatweg 13; G. W. W. Elbersen v. Wageningen n. Nude 38; D. v. Raven horst (gez.) v. Amerongen n. Beatrix^tr. 5 1; F. v. d. Eist v. Doorn n. Utrechtse- straatw. 7; A. Kroon, g.m. D. Pitlo, v. Den Bommel n. Beatrixstraat 9. Vertrokken: J. v. Teeseling v. Rijks straatweg 30 n. Bussum; K. L. H. Werther v. Rijksstraatweg 30 n. Bussum; J. J. E. v. Keulen v. Cuneraweg 425 n. Tiel; P. M. A. Werker v. Stokweg 12 n. Amsterdam; W. v. d. Kraats v. Herenstr. 66 I n. Amster dam. Leersum Ingekomen: J. L. Martens, Scherpen- zeelseweg 21 uit Indonesië; H. A. Fischer, Scherpenzeelseweg 21 uit Indonesië; C. A. Felter, Scherpenzeelseweg 21 uit Indo nesië; H. van Arkel, Nieuwe Steeg 6 uit Utrecht; A. A. Viertra, Hoogstraat 8 uit Deventer; A. Smit, Hoogstraat 8 uit Amersfoort; J. van Groningen. Rijks straatweg 134 uit Doorn; F. Kanaar, Rijksstraatweg 126 uit Amerongen; G. van der Klift-de Gooijer, Rijksstraatweg 121 uit Veenendaal. Vertrokken: M. E. de Frel, Vredeoordl. 8 naar Maarn; S. Soemosoetargio, Hoog straat 8 naar Amsterdam; H. Willemse- Wolters van Engweg 9 naar Utrecht; A. J. van Doorn van Burgemeester van den Boschlaan 73 naar Autralië; J. H. Miede- ma van Hoogstraat 2 naar U.S.A.; F. F. Harms van Scherpenzeelseweg 21 VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds. Van de Pol, 5 uur ds. Wisger- hof. Julianakerk 9.30 uur ds. Wisgerhof, 5 uur ds. Vermaas. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. Vermaas, 5 uur ds. Van de Pol. Veeneind 3 uur ds. Wisgerhof. Dijkstraat 2.45 uur ds. L. van de Peut van Rens- woude. „Sola Fide" 10 uur ds. P. G. de Vey Mestdagh van Den Haag, 5.30 uur ds. Goedhart (zangdienst). Ger. Kerk 9 en 10.30 uur ds. Van Enk. 5 uur ds. Hout zagers van Driebergen. Ger. Kerk onderh. art 31 K.O. geb- „Sola Fide" kl zaal 8.15 en 3 uur ds. Smelik. Chr. Ger. Kerk (Beatrixstraat) 9.30 en 5 uur ds. Heerma. Chr. Ger. Kerk (Hoofdstr.) 9.30 en 5 uur ds. Kok. Ger. Gem. (Syn. „Eltheto") 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. (Fluiter straat) 9.30 en 5 uur leesdienst, donderdag 7.30 uur ds. Van de Woestijne van Barne- veld. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Padt van Ede Apostolisch Genootschap 9.30 en 4 uur R.K. Kerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis. 5 uur Lof. Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 7 uur Lof. Leger des Heils 10 uur Heiligingsdienst, 12 uur Zondagsschool, 7 uur Openlucht samenkomst, 8 uur Verlossingssamen komst. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evangeli satie 10 en 5 uur ds. T. van Deelen van Nieuweroord. Herv. Gem. 10 uur ds. P. de Vries van Driebergen, 5 uur ds. N. Koo reman. Ger. Kerk 10.30 en 5 uur ds. H. Volfen. Ger. Gem. (Synodaal) 10 en 5.30 uur ds. P. v. d. Bijl, 20 februari 7.30 uur ds. P. v. d. Bijl. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst, 20 februari 7.30 uur ds. Dorrestein van Opheusden. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. L. van de Peut (Bed. H.A.). Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Moolenaar. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 uur ds. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Koele van Nijkerk, 6 uur ds. Knier van Doorn. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 9, 10.30 en 6 uur ds. Van Viegen in gebouw „Bethel". OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr. Van Noort, 6.30 uur ds. P. Koersel- man (jeugddienst). Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. SCHERPENZEEL. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. H. v. d. Linden. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Lindeboom van Rotter dam. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr. B. Roest. Ger. Gem. (noodgebouw) 10 en 6.30 uur leesdienst. KESTEREN. Ned. Herv. Kerk 10 uur leesdienst. 18.30 uur ds. C. van den Berg. OPHEUSDEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 18.30 uur ds. Lasse te Voorthuizen. WOUDENBERG. Ned. Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. J. v. d. Graaf van Nijkerk, 6.30 uur ds. J. H. Cirkel. Ger. Gem. 3 uur ds. J H. W. Lindeboom uit Zwijndrecht. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Ver. v. Vrijz. Herv. 9.45 uur ds. J. H. C. Kater in Scherpenzeel. BODEM EN ONTWATERING De Chr. Boeren en Tuindersbond, af deling Woudenberg zal a.s. vrijdagavond een vergadering beleggen in de zaal van de coöperatie alhier. Aanvang 7.30 uur. Spreker de heer J. v. Vulpen over het onderwerp: „Bodem en ontwatering". dat een gemengd bedrijf goedkoper leveren kan dan speciaalzaken? KOOP DAAROM EEN NIEUWE BRIL BIJ Hoofdstraat 106 TelefoonK 2576 Veenendaal Leverancier alle ziekenfondsen REPARATIES VLUG EN BILLIJK VEENENDAAL. Van zaterdagmiddag 12 tot maandagmorgen 8 uur, alleen voor zeer dringende gevallen dr. H. E. G. Pi- lon, Kerkewijk, tel. 2381. RHENEN. Dr. G. E. Wychers, Achter- bergststraatweg 191, tel. 328. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van za terdagmiddag 2 tot maandagmorgen 7 uur, alleen voor dringende gevallen dr. Bakker van Leersum, tel. 03434-495. EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Dr Van de Scheur van Lunteren, telefoon 08388-460. SCHERPENZEEL. Dr. J. H. Renken, Ho- levoetsplein, telefoon 250. KESTEREN-LIENDEN-OMMEREN. Dr. A. Zandyk te Resteren, tel. K 8886-201. WOUDENBERG. Dr. P. Walma-v. d. Mo len, Stationsweg 6, tel. 330. (56) Inmiddels was Aram met zijn vloot de haven binnengevaren en binnen enkele ogenblikken waren de Venedanen in een verwoed gevecht gewikkeld met de Barbadoren, van wie reeds verschillende schepen in brand stonden. Met luide stem gaf Aram zijn man schappen bevel, met de slingerwerptuigen brandende stukken hout en zeildoek op de dekken van de Bar- badorenschepen te schieten. Binnen enkele ogenblik ken stonden er enkele in lichte laaie. Aram stuurde zijn schip behendig langszij van een der overgebleven Barbadorenschepen. Zijn mannen sprongen over en op het vijandelijke schip ontstond een verschrikkelijke strijd. Temidden van zijn Venedanen vocht Aram met het zwaard in de vuist en overal waar de strijd het heetst was, was hij te vinden. Langzaam maar zeker werden de Barbadoren teruggedreven. Plotseling maakte en paniekstemming zich van hen meester en bij tientallen tegelijk sprongen zij over boord. Een haastig onderzoek overtuigde Aram ervan, dat ook op de andere schepen de strijd gewonnen was. Met grim mige voldoening liet hy zijn zwaard in de schede glij den en gaf bevel het sein „verzamelen" te hijsen. De vloot der Barbadoren was verslagen en trots voer Aram de haven van Pomplina in. (Wordt vervolgd) op donderdag 21 februari 1957 te prompt 10 ure in hotel „Buitenlust", Stationsweg 39, Ede. Openbare verkoop by afslag tegen contante betaling. Aan beide zijden van de Rijksweg Ede-Arnhem: 100 kavels gesorteerde lichte tot zware grove dennen slieten. 76 kavels gesorteerde lichte tot zware lorken slieten 73 kavels grove dennen paal- en timmerhout. In het Lage Veld naby de Harderwykerweg: 80 kavels gesorteerde lichte en middelzware grove dennen slieten. By de boerdery Mossel: 14 kavels gesorteerde lichte tot zware lorken slieten. Kavellijsten verkrijgbaar bij de boswachter J. L. van Weert, „Planken Wambuis", a/d Rijksweg Ede-Arnhem. Aanwijzing op maandag 18, dinsdag 19 en woensdag 20 februari telkens om 9 uur en 2 uur per rijwiel van de boswachterswoning. Sneller, beter en goedkoper! ACHTERBERG Pr. Bernh.Iaan 317, V'daal r' Verhuur nieuwe ZANDSTRAAT 26 - TELEFOON 2419 N.V. Nederlandsche Maatschappij van Kogellagers TE VEENENDAAL zoekt voor spoedige indiensttreding voor postverzending en archief Hiervoor wordt gezocht een jongeman van pl.m. 17 jaar met Mulo of Handels avondschool, c.q. bezig met laatstgenoem de opleiding. Bij gebleken geschiktheid goede promotiekansen Sollicitaties met inlichtingen over leeftijd, opleiding en eventuele ervaring te richten tot de afdeling personeelszaken. Beatrixstraat 37 - Telefoon 2415 ENIGST BEDRIJF TER PLAATSE Wilt U meer weten over de plaatsingsmogelijkheden, de lonen, sociale voorzieningen, huisvesting, de VAK- opleiding, promotiekansen, enz., kom dan naar de over het werk bij de ondergrondse bedrijven van de Staatsmijnen in Limburg (leeftijd 18-35 jaar). op dinsdag 1 9 februari van 1 9.3C-20.30 uur in het Gewestelijk Arbeidsbureau. En neem Uw vrouw of verloofde gerust mee! Itfeivuo/vt wt Deze speciale Pickwick-theepot is nu verkrijgbaar voor 750 punten, verpakt bij i Douwe Egberts koffie en i thee. Deze fraaie pastel- kleurige theepot is opde volgende punten beter: 1 Tuit kan niet lekken. 2 Grote opening, waardoor gemakkelijker schoon te maken. 3 Het hoge kraagdeksel blijft stevig bevestigd tijdens het schenken. het ogenblik waarop Moeder jong en oud verkwikt met een kop geurige Pickwick thee! Verrassend opwekkend is de smaak van deze fijne Engelse melange. Kenmerkend is ook de rijke volle afschenk. Laat UW gezin. UW gasten, genieten van dew voortreffelijke thee. Ceylon melange 114 cl. Engelse melange ()8 cl. Pickwick Theezakjes doosje van 20 stuks 102 cl. doosje van 10 stuks 54 cl. de ftjne Engelse Melange Voor begrafenisrijden Nieuweweg 41 Tel. 2535 Veenendaal Lykauto's en 68 persoons auto's. Merk „HERCULES" Utrechts Grootste Lederen Kledingfabriek Oude Gracht 242, tel. 11786 na 6 uur 10484, Utrecht t.o. N.V. huis. Altijd bedrijfszeker. Technisch eenvoudig. Zuinig in gebruik. Types: 11-13-15-17 20-25-28-35 en 44 PK. Vraagt ons vrijblijvend offerte en prijs. Kwaliteit en service staan voorop! Tractoren en landbouwwerktuigen - Reparatieinrichting. Telefoon 491 - Rhenen

De Vallei | 1957 | | pagina 2