RANG is alleen RANG als er RANG op staat. Pauk fallus optiek Voorjaar 1957 w°ucm »Wat Lezers Schrijven m Scherpenzeel - Renswoude weer een evenement? Burgerlijke stand KERKDIENSTEN van ARAM J®K3 Jï. na Diasdag koopjes BEKERS 25 cent BLOEMPOTTEN voor 15 cent Ingekomen en vertrokken VOETBALPROGNOSE Volgende week draait de K.N.V.B.-toto weer Weinig voetbal voor zaterdag Zondagsdienst doktoren 2kunes?%r*^',dl Huidgenezing R1 LI RO L Alle soorten LINOLEUM oeoslopers -karpetten Kiest ook nu waar voor Uw geld Komt bij ons eens kijken en kopen Balastore Luxaflex Een grote sortering bedden wacht op U. Epeda en Rawi II slaagt. BALASTORE WONINGTEXTIEL Wij openen ook voor n de deuren van toonzalen van vooraanstaande meubelfabrieken DUSVOOR UW GEHELE WONINGINRICHTING NAAR Divanbedden practische Dubbel Divanbed mO&: W Het merk RANG staat duidelijk op iedere Rangrol, alsook op het beschermend omhulsel van ieder Rangetje RANG, een product van de Kingfabrieken De zomer van het voorige jaar, al is tie een bietje laat. is tog nog gekomme. Het is klaar aardigheid. Voorig jaar om deze tijd zaate de eksplewattante van de ijsbaane der winst nog te telle en nou gaan diezellefde lui van de zwcm- baaje zoo langzaampies an al an winst maake zitte denk^e. Het is geen soos-weer, vandaag-an-de dag. Ik bin der in geen daage geweest en ik geloof ook niet dat je in de rei hoeft te staan om een stootje op het groene laake te waage. Maar in huis blijve kun je ook niet. Niet om het mooie weer en om wat an ders ook niet. As jelui wiste waar of ik deze week me bijdraage aan de Vallei had zitte leevere, dan zou ik me schaa- me. Maar ik most wel, want het was het eenige kalme plekkie in het heele huis. Driek is Weer in een soort staat van raazernei geraakt. De schoonmaakwoede noeme ze dat. En as ie dan niet maakt, dat je uit het ooperaatieterrein van de vrouwe wegkomt dan is je leeve een poossie zuur, heel allemachies zuur. Want behalve, dat er geen fatsoendelijk meubel is om op te zitte, wor je ook nog bij allerhande raare karreweichies inge- schaakeld. ..Wout kom de spieraale es uit de bedde haale; kom de spieraale es in de bedde zette, Wout; rol jij dat zwaare kleed es effe op, Wout; Wout nou moe jij in de naamiddag de zolder wasse; gimme de trap es effe an Wout." Met zukke dinge~ zitte ze je de ganse dag an je kop te zeure. Ik was ter van de week een keer aardegies achter. Driek had net gezegd, dat ik de pijp mar es leuke pastelkleuren voor Pastelkleuren in 4 maten voor spotprijzen, bloempot cremeblauweband 10cm. Hoofdstraat 7 - Veenendaal van de kachel af moes schroeve. „Das net een werkie voor jou, Wout", schreeuwde ze erreges tussche de stof- wolke vandaan. Ik zee: „Wach effies, ik kom der zoo an, der zitte heele reezi- mente musschen in de hof en die vreete me al de spienaazie op." En ik naar buite en maar in me hande klappe en een heele hoop andere soorte lawwaai maake. Mar ondertussche schoof ik stiekumpies achter et blok vandaan en vurt, de vrije weerelt in. Minse, minse, wat voelde ik me eige gelukkig en jonk. Het was net of ik speibelde van de schoolbanke. Toen ik met eete weerom kwam bleek, dat Driek der heel geen erreg in gehad had. „Je kun goed zien dat het noodig was hè", vroeg ze an me en ze wees op de heele glimboel. „Der zat zoon laag vuil op" en te reckene naar de ruimte tussche der duim en der wijsvinger moet ut bij ons in huis wel een smeerige bende geweest zijn. „Dat komt een hoop door die vieze stinkpijp van jou", snauwde ze en „ik snap niet, dat der teegeswoordig vrouwe zijn die maar een keer in het jaar ^schoonmaake. Ja, ja, de -schoonmaak heb Driek te pakke. Trouwes nog meer minse in het Veen en niet alleen vrouwe. Der hebbe een man en een schooljong der heel kop kaal laate maaie. Voor de Goedzoo. Ze blijve net zoo lang met een kale kop rondloope, as tie geld opbrengt. Eerst was het die baard, waar Spies an vast zit en nou dit weer. As je nou nog met een orriezieneel iedee op de proppe wil komme mag ie je heele kop der wel afknippe. Feitelik moeste wij as keerels ok alle maal saame es wat doen. We moeste alle maal as de schoonmaak om es, vur iedere dag dat we met permissie in de ...zooi gezete hebbe, een bepaald bedrag geeve, naar gelang dat we kenne misse. Misschien krijg ik de leevesmiddelekist dan nog wel van Boodegraave. Laat je na de schoonmaak es van de goeje kant zien, verschuppelinge. W. Blauwkous Rhenen Vertrokken: J. v. d. Brink, g.m. A. van den Berg v. Nwe. Veenendaalseweg 69 n. Amerongen; B. v. d. Oosterkamp v. Domineesbergweg 15 n. Ede; A. H. v. Wijngaarden (gez.) v. Nude 33 n. Veenendaal; A. C. Voeten v. Nieuwe Veenendaalseweg 62 n. Ermelo; G. Termaten v. Cuneraweg 12 n. Drie- bergen-Rijsenburg; L. S. Schotborgh v. Nwe. Veenendaalseweg 163 n. Arnhem; W. J. Smit v. Nwe. Veenendaalseweg 228a n. Alblasserdam; H. M. H. J. v. Rotter dam, g.m. C. O. Hartman, v. Zwijnsber- gen 47 n. Tiel; E. E. Reynaert v. Prunus laan 63 n. Indonesië. Amerongen Ingekomen: A. Vos, w.v. T. Brouns v. Schiedam n. Dwarsweg 3; J. D. v. Benne- kom van Lienden n. Pr. Bernhardlaan 22; J. D. Roffel en echtgen. v. Katwijk n. Kon. Wilhelminaweg 69; W. v. Deelen en echtgen. v. Veenendaal n. Haarweg 10; J. v. d. Grift-Valkenburg v. Scherpenzeel n. Koenestraat 47. Vertrokken: A. d'Audretsch-de Zwaan en gez. v. Drostestraat 1 n. Leersum; H. Willemsen v. Molenstraat 19 n. Leersum; G. W. v. d. Horst en echtgen. v. Schapen drift 15 n. Rhenen; A. v. Dolewèerd en gez. v. Pr. Beatrixlaan n. Zaandam. Een bericht, dat meer dan iedere an dere mededeling in de afgelopen dagen de Nederlandse voetbalwereld heeft aan gesproken, is ongetwijfeld het besluit van het bondsbestuur geweest, om op 24 maart a.s. de KNVB-toto weer in wer king te doen treden Immers, behalve de principieel afwjj- zenden, zijn vrijwel alle clubs van de KNVB en zijn afdelingen direct bij dit besluit betrokken. Een besluit bovendien, waarnaar door heel velen met ongeduld werd uitgezien en dat aan veel onzeker heid en ongeloof een einde heeft ge maakt. Intussen legt het besluit van de Neder landse voetbalgemeenschap ook een ver plichting op, nl. de noodzaak dat de thans (helaas hier en daar met de drei ging van sancties) verkregen orde in het toto-wezen ook in de toekomst bewaard blijft. De sancties, welke het bondsbe stuur thans op de clubpool-activiteiten heeft gesteld, geeft voor het handhaven van deze noodzakelijke dicipline een goede waarborg. Het programma met de voorbeschou wingen voor het komende weekeinde ziet er als volgt uit: Scherpenzeel gaat de jaarlijks terug kerende strijd met Renswoude aanbin den. Dit is altijd weer het hoogtepunt in de competitie. Ieder jaar weer wordt reeds weken voor de wedstrijd over deze „big match" gesproken en gaan altijd weer vele voetballiefhebbers naar het sportveld om van deze strijd getuige te zijn. Wie er als overwinnaar uit de bus zal komen, is ieder jaar weer heel moei lijk te zeggen en zo ook nu. Toch menen we dat we de „rood-witten", die met een enigszins gewijzigd team in het veld komen, de beste papieren moeten geven, temeer daar Scherpenzeel momenteel met een inzinking te kampen heeft. Aan spanning zal het zeker niet ontbreken. We hopen, dat ondanks alle zenuwen de sportiviteit in deze ontmoeting hoogtij zal vieren. Eist komt op eigen terrein tegen DVSA uit Amerongen in het veld. De bezoekers zijn in prima vorm, getuige de laatste wedstrijd van de blauw-witten. We me nen dan ook, dat Eist reeds bij voorbaat niet veel kans heeft. RKVUV gaat op bezoek bij Hooglan derveen en zal wel op beide punten be slag weten te leggen. De voetballers van de Nieuweweg zijn momenteel behoorlijk op dreef en zij zullen nog wel alles in het werk stellen om op de tweede plaats te komen. Voor zaterdag is er weer een inhaal programma vastgesteld. Veel is echter niet te spelen, daar men het wat betreft de weersomstandigheden het gehele sei zoen heeft getroffen. Toch zijn de wed strijden voor zaterdag nog wel van be lang. VRC gaat naar Aalten, waar men te gen AZSV speelt. Hier mogen we toch weer op de volle winst voor de mensen van de racing rekenen? Spel. Rhenen moet op Candia de strijd aanbinden met Veluwse Boys. Voor de mensen uit Rhenen is er nog steeds een theoretische kans. De volle winst is in deze wedstrijd mogelijk. Scherpenzeel ontvangt kampioensgega digde Musketiers uit Eist. Een lastige op gave voor de thuisclub. Beide punten zullen wel naar Eist gaan. Vaileivogels speelt in eigen home tegen AWEP. Hier verwachten we een ver deling der punten. Voor de reserves is het programma deze week als volgt: Eendracht 2 Vee nendaal 2; HVC 4 Veenendaal 3; Patria 3 HDS 2; Hamersveld 2 Renswoude 2; Rhenus 3 RKVUV 2; De Merino's 2 CJVV 2; VRC 2 VVOG 2; DOVO 2 Ermelo 2; DOVO 3 Tr. Boys 2; DOSC 3 GVVV 2; VRC 3 SDVB 2; GVVV 3 Kulan 2 en Spel. Rhenen De Merino's 3. VEENENDAAL. Van zaterdagmiddag 12 tot maandagmorgen 8 uur, alleen voor zeer dringende gevallen dr. G. Annot, Kerkewijk, tel. 3198. RHENEN. Dr. Ch. II. Paris Jr., Heren straat 83, telefoon 432. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van za terdagmiddag 2 tot maandagmorgen 7 uur, alleen voor dringende gevallen dr. Kars van Amerongen, tel. 03434-273. ÉDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Dr Van Ringelesteyn van Edervccn, tel. 08387-201. SCHERPENZEEL. Dr. J. H. Renken, Ho- levoetsplein, tel. K 3497-250. WOUDENBERG. Dr. A. J. v .Kekem, Tuindorpweg 6, Maarn. tel. K 3432-288. Waar in de praktijk blijkt, dat bij het i ongeluk een aanrijding en het slachtoffer publiek nog vele misvattingen bestaan overlijdt. Deze kan een kostwinner zijn over het beroep van de makelaar en zijn j van een groot gezin. De weduwe kan bij werkzaamheden, menen wij er nogmaals de rechter een schadevergoeding instel- od te moeten wijzen, dat een makelaar is beëdigd door de arrondissementsrecht bank in het arrondissement waarin hij woonachtig is, op grond van artikel 62 Wetboek van Koophandel: „Makelaar is hij, die, als zodanig be ëdigd door de arrondissementsrechtbank, zijn bedrijf maakt van het sluiten van overeenkomsten, tegen genot van een zeker loon of provisie, op order of op naam van personen, tot wie hij niet in een vaste betrekking staat." Deze beëdiging is natuurlijk geen sine cure en wordt na grondig onderzoek op betrouwbaarheid en na een test op be kwaamheid verkregen, wanneer de recht bank heeft beslist over toelating tot de beëdiging, na het hebben gehoord het Openbaar Ministerie en te hebben ge vraagd het advies van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, binnen welker gebied de woonplaats is gelegen van de gene, die wenst te worden beëdigd. De makelaars zijn georganiseerd in „de Ne derlandse Bond van Makelaars in On roerende goederen. Hypotheken en Assu rantiën. opgericht 28 juli 1898 Voor de makelaars, en aangesloten le den uit deze omgeving verwijzen wij naar de elders in dit blad voorkomende advertentie. Het bestuur van de afdeling Wageningen en Omstreken: D. Beumer, Wageningen, (voorzitter) H. J. Mekking, Bennekom. (secretaris) A. Sysma, Tiel, (penningmeester). len. Voor de vaststelling van de te ver goeden toegebrachte schade is vanzelf sprekend punt van uitgang het feit dat het gezin zijn kostwinner verloren heeft. En dan moet het voor een ieder duidelijk zijn dat de rechter de schadeloosstelling kan vaststellen op vele tienduizenden guldens! Dan is Leiden in last, als men niet in staat is een dergelijk bedrag uit eigen vermogen te betalen. Is de ver oorzaker van het ongeval daartoe niet in staat, dan komt het er op neer, dat hij zijn leven lang een groot gedeelte van zijn maand- of weekloon moet afstaan voor afbetaling op de verschuldigde schadevergoeding. Ook indien het slachtoffer van een aanrijding het leven er af brengt, doch blijvend invalide wordt, kan het voor de veroorzaker van het ongeval dik „in de papieren" lopen. van mogelijke financiële gevolgen. Ove rigens mag van de gebruiker van een ge motoriseerd voertuig zeker worden ver wacht, dat hij zich de betaling getroost van de betrekkelijk geringe kosten ener W.A.-verzekering, hetgeen immers slechts een te verwaarlozen percentage uitmaakt van de exploitatiekosten van het voer tuig. Zulks na te laten bewijst enkel het Babyderm-zeep gebrek aan verantwoordelijkheidsbesef. Onze buurlanden België en Duitsland, alsook de meeste landen van Europa hebben dan ook terecht wettelijk voor geschreven dat motorvoertuigen ver zekerd moeten zijn tegen de gevolgen van de wettelijke aansprakelijkheid. Het is te hopen dat ook Nederland dit goede voorbeeld spoedig moge volgen. De daar toe sedert enige jaren ingestelde advies commissie heeft het desbetreffend rap port reeds lang geleden bij de regering ingediend. Een wettelijk voorgeschreven verzeke ringsplicht- tegen de gevolgen van de wettelijke aansprakelijkheid zou boven dien de verkeersveiligheid mede ten goe de komen. Door een W.A.-verzekering is men nl. gevrijwaard voor de schade die men eventueel aan anderen zou toebren gen, doch niet voor de schade die men door eigen onvoorzichtigheid zichzelf heeft berokkend, zodat zulk een verzeke ring een aansporing inhoudt om steeds op zo veilig mogelijke wijze aan het ver keer deel te nemen. Mr. H. W. A. Bergamin BEHARING ALS LEVENSREDDER Vleermuizen gaan des nachts op jacht. Tal van nachtvlinders vormen voor hen een gewild voedsel. Zoals be kend werken de vleermuizen veelal volgens het ultrasone principe d.w.z. zodra ze in de nabijheid van een voor werp of een levend wezen komen voe len ze de reflex van de geluidsgolvin- Men zij dan ook verstandig en sluite gen. In overeenstemming daarmee be- tijdig een W.A.-verzekering ter dekking palen zij dan hun gedragslijn. MODERN - CHARMANT - STIJLVOL Kijk eens in de spiegel bij Uw Opticien Szeciaalzaak in de betere Brilsoorten HOOFDSTRAAT 51 - TELEFOON 3184 - VEENENDAAL VEENENDAAL Geboren: Jannetje Jacoba Wilhelmina. d. v. G. Ariesen en K. v. d. Weerthof; Anna Katharina Margaretha Krikke, d. v. L. A. Krikke en A. K. M. Rolff; Chris tina, d. v. L. A. Krikke en A. K. K. Rolff; Gerrit Jan, z. v. G. J. de Ruiter en J. Hazeleger; Gerrit, z. v. G. Wagensveld en M. van Hunsel; Hermina Berendina, d. v. C. Versteeg en J. C. v. d. Berg. Ondertrouwd: J. Bolderman en G. v. Nieuwamerongen; W. v. d. Kraats en S. de Groot; A. v. Grootveld en T. G. Hei kamp. Getrouwd: C. Vonk en J. Achterberg. Overleden: Gijsbertus Davelaar, 76 j en 6 mnd, wdn. v. J. J. Hoogland; Hendrika v. Dijk, 42 j. en 8 mnd. e.v. J. Bruis; Pieter Hofstede, 61 j. en 7 mnd. e.v. C. Dijkshoorn. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Cornelis, z. v. G. A. Nab en M. C. Boers; Cornelia M., d. v. A. van Eden en H. Ruys. Ondertrouwd: Hendrik J. Vermeulen en Geurtje v. d. Kraats. Overleden: Gerritje Erdbrink. 82 j. RHENEN Geboren: Grada Sophia, d. v. N. van Zetten en G. S. v. d. Meijde; Bertus, z. v. R. v. Mourik en W. v. Dam; Cornelis Jacobus Gerardus. z. v. C. N. v. Moorsel en C. J. M. v. d. Linden; Reintje Antho- nia, d. v. H. Drost en C. v. Spanje; Wil helmina, d. v. B. J. Nouris en C. v. Wan- IEn pulitjes verdrogen door Purolpoeder rooij; Annemarie, d. v. C. Vercijs en J. H. v. Donkelaar; Reijer, z. v. J. v. Steen bergen en E. Meijer; Wilhelmina, d. v. C J. Nouris en H. Paulina Duijts; Ger ritje, d. v. G. Kosters en Sophia Maria v. d. Berg. Overleden: Metje van der Linden, 75 j., g.m. J. H. Opperman; Maria van Esse- veld, 70 j., w.v. J. Wisserhof; Aart van Kooten, 85 j„ g.m. C. E. v. Tongeren. AMERONGEN Geboren: Reinerus Antonius, z. v. C. R. Lourens en M. v. Mourik; Bernardina, d. v. B. Bréve en D. H. Brouwer; Jan- nigje, d. v. A. Rijksen en G. C. v. Viegen. SCHERPENZEEL Ondertrouwd: D. Vos en W. van den Brink; J. G. Buis en H. Lups. Getrouwd: C. G. van de Grift en J. G. Valkenburg. WOUDENBERG Geboren: Gijsbertus Marinus, z. v. A. Wittenberg en A. van den Heuvel; Ever- dina Adriana, d. v. J. v. Dam en P. v. Beek. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds. Bouthoorn van Bennekom. 5 uur ds. Wisgerhof. Julianakerk 9.30 uur ds. Wisgerhof, 5 uur ds. De Bruin van Harderwijk. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. Vermaas, 5 uur ds. Van de Pol. Veen- eind 3 uur ds. Wisgerhof, donderdag 7.30 uur ds. Mulder van Voorthuizen. Dijk- straat 2.45 uur ds. Van Viegen van Ach terberg. „Sola Fide" 10 uur prof. dr. G. C. van Niftrik van Amsterdam, 5.30 uur ds. Goedhart. Ger. Kerk 9 en 10.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Slingenberg van Ede. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Sorber van Winterswijk. Ger. Kerk onderh. art. 31 K.O. geb. „Sola Fide" kl. zaal 8.15 en 3 uur ds. Smelik. Chr. Ger. Kerk (Hoofd straat) 9.30 en 5 uur ds. Kok. Chr. Ger. Kerk (Beatrixstr.) 9.30 en 5 uur ds. Heer- ma. Ger. Gem. (Syn. „Eltheto") 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. (Fluiterstr.) 9.30 en 5 uur leesdienst, donderdag 2.30 en 7.30 uur ds. Van de Woestijne van Barneveld (biddag). Apost. Gen. 9.30 en 4 uur. R.K. Kerk (Nieuweweg) 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof. Sal- vatorkerk 8 uur H. Mis. 10.15 uur Hoog mis, 7 uur Lof. Leger des Heils 10 uur Heiligingsdienst, 12 uur Zondagsschool, 7 uur Openluchtsamenkomst, 8 uur Verlos singssamenkomst. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evangeli satie 10 uur geen dienst, 5 uur ds. C. J. van de Graaf van Nijkerk, maandag 7.30 uur ds. D. van de Ent Braat van Elspeet (biddag). Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Van de Pol van Veenendaal, 5 uur ds. Koore man (bed. H. Doop). Ger. Kerk gebouw Irene, 10 uur ds. Koningsveld van Ede, 5 uur ds. H. Volten. Ger. Gem. (Syn.) 10 en 5.30 uur leesdienst, dinsdag 19 mrt. 7.30 uur ds. P. v. d. Bijl. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. woensdag 20 mrt. 7.30 uur ds. Van de Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, woensdag 20 mrt. 10 en 6.30 uur ds. Mieras van Krimpen а.d. IJsel (biddag voor het gewas). RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 10 en б.30 uur ds. Van de Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Moolenaar. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 uur dhr. M. Bos van Oosterwolde. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Van Viegen. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Koene van Nijkerk, 6 uur ds. Vermaas van Veenendaal. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr. Van Noort. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. SCHERPENZEEL. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. H. v. d. Linden. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Kaptein v. Amsterdam. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr. B. Roest. Ger. Gem. noodgebouw 10 en 6.30 uur WOUDENBERG. Ned. Herv. Gem. 9.30 en 6.30 uur ds. J. H. Cirkel. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Ver. v. vrijz. Herv. 9.45 uur ds. mej. C. P. Thom- sen in Scherpenzeel. Ger. Gem. 3 uur ds. C. Kapteyn van Amsterdam. Wettelijke aansprakelijkheid in Veenendaal In een toevallig gesprek deelde een verzekeringsman mij mede, dat ongeveer 60 "lo van de personen, die in Veenendaal er goed aan zouden doen zich te ver zekeren tegen de gevolgen van wette lijke aansprakelijkheid, zulks gewoonweg nalaten. Hij had het oog op autorijders, bromfietsers en andere weggebruikers, die er niet aan denken een zg. W.A.- verzekering af te sluiten. Deze nalatigen vergeten dat een ongeluk in een klein hoekje kan liggen en dat indien het on geval door hun schuld wordt veroor zaakt (en dat kan de beste overkomen) zij voor onvoorzienbaar grote financiële verplichtingen kunnen worden gesteld! Een eenvoudig voorbeeld: een automo bilist of scooterrijder veroorzaakt per (64) „Als ik me niet vergis, zal de strijd thans spoedig ten einde zijn!" sprak Aram. De jonge krijger kreeg gelijk. Het nieuws van de dood van hun aanvoerder verspreidde zich als een lopend vuurtje bij de indringers en het scheen alsof deze jobstijding een einde maakte aan hun moed. Bij tientallen tegelijk sloegen ze op de vlucht en ter stond gaf Aram bevel, hen te achtervolgen en tot de laatste man te vernietigen. Alleen degenen, die zich zonder strijd overgaven, moesten gevangen genomen worden. Binnen enkele uren was de strijd beslecht. Behalve de gevangenen, die streng be waakt werden, was er geen Barbadoor meer te bekennen en zingend en dansend van vreugde be gonnen de Pomplinezen, die de strijd vanaf de muren van de stad hadden gadegeslagen, de poort uit te stromen. De branden in de stad waren ge blust en de schade viel bij nader onderzoek erg mee. Er was dus alle reden tot blijdschap. De be legerden, die maandenlang in hun stad gevangen hadden gezeten, stroomden naar buiten en be gonnen zich meester te maken van de enorme etensvoorraden, die de indringers bij hun over haaste vlucht hadden achtergelaten. Bij iedere nieuwe ontdekking ging er een luid gejuich op. Een tijdlang sloeg Aram het drukke gedoe gade. Toen reed hij met Jaspo aan zijn zijde naar de stad terug en niettegenstaande de overwinning stond zijn gelaat strak en somber (Wordt vervolgd.) Naar hartelust kunt U bij on* kloxon I Verrassend veelzijdig is onze linoleum-collectie. Ook voor Uw interieur is er precies de juiste kleur in een passend dessin. Neem er rustig de tijd voor om met overleg te kiezen. Met deskundig advies zijn wij U graag van dienst LINOLEUM KROMMENIE Wij leveren linoleum, 2 meter breed, al vanaf f 6,45 per vierkante me ter en Linofeit met bitumen in plaats van jute rug, maar ook met kleuren door en door) zelfs vanaf f 3,95 LINOLEUM COLORITE en COLO VINYL TEGELS worden door ons vakkundig gelegd De degelijke vloerbedekking met groot verleden en nog GROTERE TOEKOMST l/ij hebben \!ele temden klanten Grote sortering en Onze naaisters staan voor u klaar, om u werk uit handen te nemen, lastig werk. Zowel voor vitrage als voor overgordijnen. Maak tijdig uw afspraak. Een telefoontje is voldoende. Uw grootmoeder slaagde bij ons tot volle tevredenheid Reeds 75 jaar staat onze naam achter al onze artikelen Reeds 75 jaar de zaak van vertrouwen het voordelige zongordijn Laat U dit tonen. Alle maten voorradig. WILT U HET NOG BETER Komt U dan eens praten over de jalouziën KOOPT PAN E6R6T 'N G06P BED. «IER 16 'N SPECIAAL ADRES. PAAR VERKO PEN ZE BEDDEN WAAROP U NIET WAKKER KONT BLIJVEN Keuze uit vooraanstaande merken zoals Toch blijft een bed kopen een zaak van vertrouwen. Kijkt U eens bi) ons In de sleufjes zit het geheim van zongordijnen Kamers waarvan de zon broeikassen maakt, blij ven heerlijk koel als er Balastore hangt, het mo derne zongordijn met de sleufjes. De hitte blijft buiten, het licht komt nor maal binnen. In enkele tellen kan iedereen Bala store ophangen. Bij ons verkrijgbaar op alle raam- breedten. Uij Ktülm Uu qowhjmi PLAATSEN PE GARNITUREN KEUS UIT PE NIEUWSTE VITRAGES EN STOFFEN U HEEFT IN ONZE ZAAK PAT PRETTIGE EN VEILIGE GE VOEL, PAT U GOEDE SrtAAK- V0LLE ARTIKELEN KOOPT TEGEN BILLIJKE PRIJ6. in alle soorten hebben wij een grote keus zowel klassiek als modern. Hebt U weinig tijd Maakt U dan even een afspraak welke tijd U schikt. GEZELLIGHEID IS ONZE LEUS OAAROf! BRENGEN UIJ ZON REUS. l/ONINGTEXTIEL VOOR IEDERS SHAAR, ROM U DUS RU REN IN ONZE ZAAR. Overtuigt U van dit gesprek Komt in onze zaak deze tuimel- en kantel- bedden zien. Ook ruime keus in 6 modellen staan voor U klaar, ook het IDEAAL VOOR KLEINBEHUISDEN. ZIET OOK ONZE MODERNE STALEN SLAAPKAMERS ZIET SPECIALE WONING TEXTIEL ETALAGE HOOFDSTR. 100 ANT. DE RUITER MANUFACTUREN - COMPLETE WONINGINRICHTING - HOOGSTRAAT 12 - TELEFOON 2627 - VEENENDAAL - FRANCO LEVERING GEHELE OMTREK

De Vallei | 1957 | | pagina 2