Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken D e Werel van WEEK-tot-WEEK Uniek instrument in Veenendaal Oplettendheid machinist werd schadepost MULDER Chistelijke oratorium vereniging koopt een eigen pijporgel Grote belangstelling bij opening nationaal dierenpark voor zwerfdieren in Amerongen 31e jaargang WOENSDAG 20 MAART 1957 No. 23 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel „De jeugd tussen de profeten" AGENDA Eerste Veenendaalse kievitsei voor de burgemeester Raadsvergadering „Ze kregen wat ze wilden" Opbrengst collecte be j aardencentrum Eierendief op heterdaad betrapt RENSWOUDE SCHERPENZEEL EDER VEEN Rhenens aannemersbedrijf vond vijf jaar geleden belangrijkst Merovingisch grafveld van Nederland vakantie plannen? mmï ©mm Hotel „Het Wapen van Hardenbroek" gaat wisselen van eigenaar OVERBERG ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" ln de plaatsen van verschijning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 14 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent. elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1.55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent De uitvoering van de Johannes Passion van J. S. Bach, door de plaatselijke Chr. Oratoriumvereni ging, op 26 maart a.s., zal een bij zonder karakter dragen. In de eer ste plaats omdat het hier de vijfde uitvoering in Vee nendaal van deze aangrijpend scho ne passion betreft, maar ook in ver band met het in gebruik nemen van het zojuist aangekochte eigen pijporgel. Bij de uitvoe ring van passio nen van Bach speelt het orgel een grote rol. Tot vorig jaar heeft de C.O.V. bij de uitvoeringen al tijd een instru ment moeten hu ren, wat altijd weer 'n probleem was, daar de be nodigde kleinere pijporgels zeer schaars zijn en bovendien door huur, vervoer, montage, stem men, enz. ernstige i| financiële conse quenties met zich meebrachten. Door toevallige omstandigheden kwam de C.O.V. er achter dat in het westen van ons land 'n uniek instrument te koop was. Vooral tot grote blijdschap van de dirigent Gijs- bert van Zanten besloot net bestuui met spontane medewerking van alle leden de knoop door te hakken en tot aankoop hiervan over te gaan. Het betreft hier een z.g. kabinet orgel, gebouwd begin 1700 (zie foto). Niet alleen om het prachtige geluid, maar ook antiquarisch vertegenwoor digt het een grote waarde en het is bijzonder geschikt voor Bach-muziek. Op het ogenblik tracht men in het inwendige van het orgel te ontdekken wie de bouwer is geweest. De toetsen zijn opgelegd met parelmoer. Verder ziet men boven het klavier een prach tige versiering in de vorm van een harp, viool, muziekboek en andere or namentiek. Het is nog geheel in oor spronkelijke staat. Zelfs de wind voor ziening geschiedt nog met trappen. Daar dit echter voor de C.O.V.-uitvoe- ringen op practische bezwaren stuit, zal een windmachine worden aange bracht. Het orgel heeft 14 registers. Wij feliciteren de C.O.V. met de aan schaffing van dit zeldzame instru ment en hopen het nog vaak te horen. Naar wij vernemen zal waarschijn lijk ook voor andere verenigingen de mogelijkheid bestaan van dit orgel ge bruik te maken. Bij de a.s. uitvoering van de Johan- In de Chr. Ger. Kerk aan de Hoofd straat alhier hoopt ds. Velema van Apel doorn te spreken met als onderwerp „De jeugd tussen de profeten" en wel mor gen, donderdagavond om half acht. De plaatsen zijn vrij. VEENENDAAL Heden, woensdag 20 maart ,,'t Tref- punt" 7.30 uur opvoering spel „Wes- ff terman Zn." Ger. Jeugdveren. II Vrijdag 22 maart „Eltheto" 7.30 uur N |l Ontspannings-filmavond Ouden van 11 dagen, ,,'t Trefpunt" 7.30 uur 2e op- =i voering „Westerman Zn." „Sola |f Fide" 8 uur toneel veren. Scheepjes- =1 wolfabrieken. Zaterdag 23 maart II Grote Openingswandeltocht. „Sola |1 Fide" 2e uitvoering door toneelver. D.S. Dinsdag 26 maart „Sola Fide" 1= 7.30 uur uitvoering Johannes Pas- sion door C.O.V. Luxor theater van woensdag tot en met donderdag H „Het recht om geboren te worden". H Van vrijdag tot en met maandag =1 „Tarzan en de duivelin". RHENEN p Heden, woensdag 20 maart „Irene" H~ 7.30 uur Uitvoering gymnastiekver. „Wilskracht" SCHERPENZEEL =i Zaterdag 23 maart Sociëteit, 7.30 uur |l Uitv. Scherpenzeels kinderkoor. RENSWOUDE Heden, woensdag 20 maart „Reho- II both" 7.30 uur Verg. Lidmatenkring. 1 Donderdag 21 maart 7.45 uur Her- ff denking le lustrum Ned. Christen B Vrouwenbond. AMERONGEN 1 Vrijdag 22 en zaterdag 23 maart Uitvoering Gymnastiekvereniging, g WOUDENBERG II Donderdag 21 maart „De Schans" n ff Mij. tot Nut van 't Algemeen orga- r= niseert voordrachtsavond Maartje f= Bierman. „De Nieuwe Poort" 8 uur f Ledenvergadering Middenstandsver. Poort" 8 uur Idenstandsver. imitimiiuli inill! Het C.O.V.-orgel nes Passion zal Wim van de Hoeven, de bekende organist van d^ Jacobikerk te Utrecht, het orgel bespelen. Verdere instrumentale solisten zijn: Yfke West hof-van Heulen, harp; Marius Ruysink, fluit; Gé van Kooten, hobo d'amore; Willem v. d. Velde, hobo da caccia; Louis Werner, viola da gamba; Lenie v. d. Lee, cembalo. Gisteravond kreeg burgemeester A. Bakker twee knapen aan zijn huis, Henk van Ginkel en Jan van de Poel van de Buurtlaan. Zij brachten hem het eerste Veenendaalse kievitsei. Zij hadden hem samen gevonden, al was het dan op nu nog Gelders gebied de burgemeester was er niet minder ver eerd om. WONDERLIJK GOED AFGELOPEN Vrijdagavond reed de 20-jarige mej. v. D. in noordelijke richting op het fietspad van de Kerkewijk. Toen zij de Patrimo niumlaan wilde inrijden stak zij pardoes, zonder om te kijken of richting aan te geven, de rijweg over, juist voor een naderende personenauto. De bestuurde van deze auto reageerde bijzonder snel en remde zo krachtig dat op het moment dat mej. v. D. op de motorkap van de wagen terechtkwam, deze al veel van zijn vaart verloren had. Zij kwam er zo met niet al te ernstig letsel af, waar veel egrer gevolgen niet denkbeeldig waren geweest. Het slachtoffer kon naar haar woning worden vervoerd. De Veenendaalse gemeenteraad is voor het houden van een openbare vergade ring bijeengeroepen voor woensdag avond 27 maart om half acht in de tijde lijke raadzaal in het voormalige post kantoor. Vrijdag 22 en zaterdag 23 maart a.s. vinden in het gebouw aan de Eiken laan weer de jaarlijkse personeels- avonden plaats van de Scheepjeswol- fabrieken. Het programma voor deze avonden bestaat hoofdzakelijk uit de opvoering van het toneelstuk „Ze kregen wat ze wilden" door de bedrijfstoneelclub „De Spelers". De van 15 januari tot 15 februari 1957 gehouden collecte voor het Ont spanningscentrum van de Veenendaal se bejaarden heeft tot resultaat gehad dat een opbrengst van niet minder dan ƒ3168,17 werd bereikt. Het bestuur van de Stichting is met deze opbrengst zeer ingenomen en is de collectanten die spontaan hebben meegewerkt om dit mooie resultaat te bereiken, hoogst dankbaar. Vanzelf sprekend heeft het Stichtingsbestuur niet minder waardering voor de in woners van Veenendaal die door het geven van hun bijdrage eraan mee werkten dat de stichting met het be oogde doel, n.l. het bieden van ont spanning aan de bejaarden, een aan vang kon nemen. VEEL BEKEURINGEN VOOR ONJUIST OVERSTEKEN KERKEWIJK Iedere Veenendaler is ervan overtuigd dat de nieuwe Kerkewijk onnoemelijk veel veiliger is dan tijdens de vroegere situatie. Een belangrijk onderdeel voor het bereiken van deze veiligheid vormen de oversteekplaatsen voor wielrijders. Deze zijn zo geconstrueerd dat men te allen tijde de rijweg recht, dus vlug kan oversteken. Toch zien wij hoe regelmatig wielrijders toch nog schuin oversteken, hoe gevaarlijk dit ook is. Opvallend is dan ook het aantal bekeuringen van de laatste weken, n.l. dertig, die voor het onjuist oversteken van de Kerkewijk zijn uitgedeeld. Zondagavond werd in een schuur aan de Geerseweg een inwoner op heterdaad betrapt bij het stelen van eieren van zijn buurman. Deze buurman had al vaker eieren ge mist, en waar de eierdief er door de tijd heen al een gewoonte van had gemaakt op deze schijnbaar goedkope wijze eieren te eten. moest, hij een kepr in do val lo pen, zoals dat zondagavond dan ge beurde. De man werd door de politie onder arrest gesteld en de eieren, hoewel die tegenwoordig op legale wijze toch voor niet zo hoge prijs te verkrijgen zijn, zul len deze keer wel heel wat duurder worden dan in de bedoeling van de nu betrapte man heeft gelegen. POLITIE-MUTATIE De agent bij de Veenendaalse reserve- politie, de heer G. van Barneveld, werd benoemd tot adspirant-agent bij de poli tie te Culemborg. „VRIJMETSELARIJ" OP LIDMATENKRING Hedenavond komt de lidmatenkring van de Ned. Herv. gemeente in gebouw „Rehoboth" bijeen onder voorzitter schap van de heer A. van de Ham. De heer G. Bakkenes zal een lezing houden over de vrijmetselarij. We ver wachten dat er voor dit onderwerp veel belangstelling zal bestaan. Na de pauze wordt een en ander in bespre king gebracht. NIEUW AGENTSCHAP „DE VALLEI" Vanaf heden zal de heer H. Stoer, Taets van Amerongenweg 63 alhier, tele foon 397, correspondentschap en agent schap voor „De Vallei" in Renswoude verzorgen. D.w.z. dat men voor versla gen, nieuws en ook voor het opgeven van advertenties en abonnementen bij de heer Stoer terecht kan. De heer J. van Voorthuizen kan een en ander niet meer waarnemen i.v.m. het vervullen van de dienstplicht. FILMAVOND VERENIGING TOT BESCHERMING VAN DIEREN Vrijdagavond a.s. wordt een filmavond gehouden door de Ver. tot Bescherming van dieren in de Sociëteit. Aanvang 7.30 uur. Tevens zal een bekend deskundige, de heer G. J. Nieuwenhuize spreken over het leven der dieren. De toegang is vrij. LEDENVERGADERING PvdA Vrijdagavond half acht wordt een le denvergadering gehouden door de af deling Scherpenzeel van de Partij van de Arbeid in de „Kleine Holevoet". Na het huishoudelijke gedeelte zal de heer Landskroon uit Utrecht spreken over de bestedingsnota. AGENTSCHAP „DE VALLEI" Abonnementen en advertenties, be stemd voor „De Vallei" kunnen worden afgegeven bij het agentschap sigarenma gazijn W. Pol, in de Dorpsstraat. Abonnementen kunnen ook worden op gegeven aan de bezorger, J. Davelaar, Nieuwstraat 45. VERNIEUWDE SCIIRAS IS BELANGRIJKE VERBETERING Dezer dagen vond in Ederveen de op levering plaats van de verbeterde Schras. Over een lengte van 375 meter is een prachtige asfaltweg aangelegd, met aan weerszijden een voetpad van l'/t meter breed. Doordat men de schoolbeek langs de Schras gedenmpt heeft, is de nieuwe weg aanzienlijk breder dan de oude. Ook het marktterrein bij café Van de Linden is belangrijk uitgebreid. Het is jammer, dat in verband met de bestedingsbeper king de reconstructie van de Hoofdweg voorlopig geen doorgang kan vinden. In 1952 stiet een dragline-machinist van het N.V. Wegenbouwbedrijf Joh. de Kroon te Rhenen b(j graafwerkzaamhe den, welke uitgevoerd werden onder aus piciën van de Rijkswaterstaat, op een terrein aan de Utrechtsestraatweg te Rhenen, op vroeg-middeleeuwse oudhe den. De Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort werd door het betreffende aannemersbedrijf onmiddellijk op de hoogte gesteld via de gemeente-ontvanger van Rhenen, de amateurgeoloog de heer W. Zanen. Ge durende een half jaar lang konden uit gebreide opgravingen worden verricht. Het gevolg is geweest, dat het grootste tot nu toe bekende Frankische necropool in Nederland aan het licht is gekomen. Deze begraafplaats, die een oost-west, dat wil zeggen evenwijdig aan de Rijn lopen de as van ruim 120 meter heeft en een gemiddelde breedte van 40 meter, telde 980 graven, waarvan 810 met bijgraven. Bovendien kwamen nog 300 crematiegra ven voor. Er was dus sprake van twee vormen van begraven, namelijk ver branden en lijkbegraving. Het aantal voorwerpen, dat hierdoor aan het licht kwam, was ontelbaar en hoogstbelang- wekkend. In „Cobouw", een gezaghebbend orgaan in de aannemers- en bouwwereld, komt nu een artikel voor onder het opschrift: „Wat doet de Rijksdienst voor Oudheid kundig Bodemonderzoek", waarin wordt betreurd, dat nog zovele voorwerpen ver loren gaan en waardevole objecten wor- GESLAAGD den vernietigd. Men haalt in dit artikel Mej. P. Groenewegen, onderwijzeres nog aan, dat in Rhenen dank zij de op- aan de kleuterschool alhier, behaalde bij lettendheid van een dragline-machinist het dinsdag te Rotterdam gehouden exa- en de directe melding door het boven- men de hoofdakte kleuteronderwijzeres, genoemde Wegenbouwbedrijf een mero- BENOEMD Aan de kleuterschool alhier is met in gang van 1 mei een tweede kleuteronder wijzeres benoemd. Het aantal kleuters zal dan belangrijk zijn toegenomen. Ondanks de gestadig neerkomende Rugge namens de afdeling Zeist van motregen, was er zaterdag grote be langstelling bij de officiële opening van het Nationaal dierenpark voor zwerfdieren „De Hazenberg". De mu ziekvereniging „Ons Genoegen", met het tamboerskorps, gaf ook deze mid dag als altijd zeer gewaardeerde mu zikale omlijsting. Precies om drie uur richtte de voorzitter van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren, de heer M. Reckman, zich tot de aanwe zigen, waarbij wij o.a. opmerkten bur gemeester Martens, wethouder De Bonte, C. Graaf Bentinck en J. Graaf Bentinck. De heer Reckman dankte voor de grote belangstelling en sprak van het prachtige werk, dat hier is ver richt, vooral ook door medewerking van mevrouw Von Ilsemann geb. Ben tinck, die de terreinen voor dit die renpark nodig, beschikbaar stelde Vervolgens sprak mevrouw Von Ilse mann. Op haar beurt dankte zij de heer Reckman, die bij het vele werk van ontbeerlijke steun is geweest „Nooit heb ik tevergeefs bij u aan geklopt," aldus spreekster. „Toen ik enige jaren geleden bezoek kreeg van de voorzitter van „Amivedi" uit Den Haag, die om een stuk grond verzocht, om zwerfdieren onder te brengen, vond ik dit de mooiste bestemming, die ik aan dit terrein kon geven. Door de geweldige steun van vele vrienden, kennissen en belangstellenden en de hulp van de heer Reckman, kon spoe dig met de bouw van „De Hazenberg" worden begonnen. Binnen anderhalf jaar is dit gebouw, een unicum in de wereld, verrezen," aldus mevrouw Von Ilsemann. Hierop bood mevr. Van de de Ned. Ver. tot Beschermig van die ren, felicitaties aan, waarna mejuffr. Reckman op ontroerende wijze een ge dicht over het lijdende dier voor de microfoon bracht. Hierna begaf het gehele gezelschap, voorafgegaan door „Ons Genoegen", zich naar het gebouw zelf, waar de heer Reckman onder het spelen van het Wilhelmus, de driekleur hees en met deze symbolische daad het dieren park officieel opende. Burgemeester Martens sprak woorden van waarde ring, namens het gemeentebestuur. Spr. gelooft, dat het voorbeeld hier gegeven, goede vruchten voor de toe komst zal afwerpen. Hierop werden de prachtige hokken bezocht, waar de honden en ook kat ten een prima verzorgd verblijf vin den. Voeg hierbij de goede, deskundig verzorgde voeding en een speelweide van 1V« ha, dan blijkt welk een dorado dit park voor onze noodlijdende zwerf dieren betekent. 0 EEN GOEDE KIJKER EN EEN ECHTE ZONNEBRIL ZIJN ONMISBAAR! Speciaalzaak in brillen Hoofdstr. 51, tel. 3184, Veenendaal t'c ROOS. Voor de twaalfde keer (altijd in maart) ontving de heer Rayon, ambtenaar ter secretarie te Antibes, een brief je met de woorden: „Leg in 's hemelsnaam een roos op het bed van Rudolf; u zult ervoor worden beloond." En voor de twaalfde keer heeft de heer Rayon het briefje verbrand. BED. Het bed waarom het hier gaat is dat van de in 1925 overleden filmheld Rudolf Va lentino. Het staat in de slaap kamer van de heer Rayon, maar darynen), at alleen maar kavi aar, dronk alleen maar cham pagne en wydde de tyd die haar dan nog restte aan een soort verminkt, want hjj moest er een zwarte magie in een vertrek flink stuk afzagen om het zijn met bloedrode muren. Waar- huis binnen te krijgen. W ant de schijniyk had ze het daaraan be betoverende Rudolf had eigen- danken, dat de miljoenen aan- aardige hobbies. Hy sliep in een bidsters van de mooie Rudolf slaapkamer tweemaal zo groot haAr IU4 h<,t huweiyk met hem als de salon van de deftigste van betovering beschuldigden baron, onder zwarte lakens, (maar mag een vrouw een an- met goudbrocaat bestikt, in een dere Vrouw dat kwalijk ne- bed dat de vorm van een schip raen?). had en een lengte van 3 meter 65. Hy was echter niet de enige zonderling in huis. Zyn vrouw, met wie hy wel eens samen woonde, hield het ook op zwart In Antibes vermoedt men, dat degene die jaarlijks in maart (wanneer overal de katten krols worden) het briefje aan de heer Rayon stuurt, een lid is en droeg altyd een lange japon van een der verenigingen van in die kleur met zilveren ster- Amerikaanse dames, die by de ren erop. Zy baadde zich niet in dood van Valentino zwoeren gewoon water maar in Keuls over hem te zullen rouwen tot nat (Eau de Cologne), knipte aan het eind hunner dagen, nooit haar nagels (blykbaar in En zij die het hoofd schudden navolging van de Chinese man- als zij horen van de exaltatie der hedendaagse Amerikaanse meisjes over de vorig jaar ver ongelukte James Dean, kunnen dus gerust zijn: er is niets nieuws onder de zon, toén was het Rudolf, nü Jimmy. Thats all. DOOD? De helderziende, die destijds de datum van de dood van president Roosevelt heeft voorspeld, zegt dat president Nasser van Egypte op 10 mei a.s. zal overlijden. KONING. Zalig de onweten den: in een voorstadje van Pa rijs is bij een enquête aan het licht gekomen dat 3 procent van de dienstplichtigen in de mening verkeert dat Prank rijk nog steeds door een koning wordt geregeerd. DANKBAAR. Een der graf stenen op het Paryse kerkhof Père Laehaise vermeldt als op schrift: „Aan myn echtgenoot, gestorven na één jaar huweiyk. Zyn dankbare echtgenote." OLIFANT. In India is een plotseling gek geworden olifant tegen een rijdende trein aange lopen. De locomotief kantelde door de schok en verbrijzelde de kop van het dier. CONFETTI. In de kerk te Aspley in Engeland mogen de bezoekers bij een huwelijksinze gening confetti strooien mits ze deze zelf na afloop weer oprui men. JAZZ-KONING. By zyn toer- nee door Thailand heeft het or kest van Benny Goodman een hele nacht aan een stuk door gespeeld met als saxofonist de koning zelf. „Hij heeft een groot talent", zei Goodman na afloop. ONDERGRONDS. Te New York is aan het licht gekomen, dat zeven dames dag en nacht in de ondergrondse leven. On dervraagd, verklaarde een van haar, mevrouw Dora Peck, 72 jaar, dat ze om 6 uur werd ge wekt door de aankomst van de de eerste trein. Om 7 uur nam ze haar ontbyt aan een der buf fetten van de ondergrondse. Daarna bracht ze de morgen door met slenteren langs de etalages van de ondergrondse perrons, 's Middags pikte ze een bioscoopje in het onder grondse theater, 's Avonds di neerde ze in het ondergrondse restaurant en daarna ging ze slapen waar? wel, op het toilet! Het leven in de ondergrondse is zo fascinerend, verklaarde een der andere dames tegen de rechter, dat ik het- niet graag wil opgeven. Ze deed het niet uit armoede, ze had 5000 gulden bij zich toen ze werd gearres teerd, méér dan de rechter zelf bezat, zoals deze verklaarde. SUCCES. De nieuwste film van Cecil B. de Mille heeft sinds de première, nu negen weken geleden, reeds dertien miljoen gulden opgebracht. De titel luidt: De tien geboden. TOILET. Archeologen in Arabië, die opgravingen doen naar een koningsgraf, stuitten in plaats daarvan op 3000 jaar oude toiletten voorzien van stromend water. Dus alweer: er is weinig nieuws onder de zon. vingisch grafveld kon worden blootge legd, dat tot de belangrijkste tot nu toe bekende begraafplaatsen uit de vroege middeleeuwen in ons land behoort. Het Rhenense wegenbouwbedrijf heeft naar aanleiding van het gesignaleerde artikel in „Cobouw" een ingezonden stuk geplaatst, waarin er op wordt gewezen, dat na het vinden van scherven het be treffende werk onmiddellijk werd stop gelegd met al de gevolgen van dien, waardoor vanzelfsprekend door de aan nemer niet onbelangrijke schade werd geleden. Het gold hier de verbreding van de rijksweg Utrecht-Arnhem. Destijds, zo schrijft het aannemersbe drijf, maakten sommige bladen er mel ding van, dat er een schadevergoedings regeling was getroffen. De firma schrijft echter, dat nooit enige schadevergoeding werd ontvangen. Zelfs een klein urntje, dat bij wijze van curiositeit door de firma was be waard, moest nog worden teruggegeven. Toen er tentoonstellingen werden geor ganiseerd, kreeg de directie niet eens een uitnodiging om ook eens een kijkje te komen nemen naar de voorwerpen, die toch dank zij haar medewerking waren gevonden en behouden konden blijven. We hebben hier te doen met een ont stemde aannemer, die na de vondsten in (Zie verder pagina 2.) BEKEND RHENENAAR NAAR ROERMOND De heer H. Laheij, eigenaar van ho tel „Het Wapen van Hardenbroek", ge legen in het centrum van Rhenen, is per 1 mei benoemd tot restaurateur van het station der Ned. Spoorwegen te Roermond. Dit nieuws is afgelopen zaterdagavond als bij verrassing uit de lucht komen vallen. Voorheen ging het altijd bij inschrij ving, doch thaaa worden voor de grote stations restaurateurs altijd benoemd. De heer Laheij deelde ons mede, dat het voor hem een promotie betekent, die hij niet mocht laten schieten. Het ligt in zijn bedoeling het hotel in Rhe nen vóór 1 mei te verkopen. In elk geval treedt hij op die datum in Roer mond in functie, waar hij tien man personeel krijgt. De heer Laheij is in Rhenen geen onbekende. Jaren lang was hij werk zaam in hotel „De Grebbe", dat in de meidagen van 1940 door oorlogsgeweld werd vernietigd. In november 1943 opende hij het hotel aan het Fred. v. d. Paltshof, dat hij noemde naar de toenmalige burge meester wijlen G. C. D. d' Aumale Ba ron van Hardenbroek, wiens wapen boven de ingang prijkt. Die bekendheid verwierf Laheij ook door actief deel te nemen aan het ver enigingsleven in de Grebbestad. Hij is voorzitter van Rhenens Belang, de afdeling Rhenen van de Kon. Ned. Middenstands Bond, bestuurslid van de vereniging voor vreemdelingenverkeer, organisator van de jaarlijkse autotocht voor de Rhenense ouden van dagen, gastheer van de ouden-van-dagen- sociëteit „De Harmonie", organisator van vele bazars, terwijl hij zich als bestuurslid van het actie-comité „Rhe nen Opwaarts" actief deelnam aan de pogingen Rhenen weer aan een brug te helpen. En wie werd jaarlijks met veel ceremonieel als Sint-Nicolaas in gehaald Ook is de heer Laheij al sedert een reeks van jaren bestuurslid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Utrecht. Met zijn vertrek naar Roermond gaat een bekende figuur Rhenen verlaten, die door zijn vele bekenden veel suc ces wordt toegewenst in zijn nieuwe functie. COLLECTE SIMAVI In de week van 25 t.m. 30 maart wordt alhier de jaarlijkse Simavi- collecte gehouden. Zoals bekend wordt de opbrengst van deze collecte in de eerste plaats besteed voor de bestrij ding van kindersterfte op Nieuw- Guinea. Het plaatselijk comité doet een warm beroep op de harten en beurzen van de ingezetenen. W IJ ZE WOORDEN BIJ DE BEZUINIGINGSNOTA Verschans u in tevredenheid, want dat is een onneembare vesting (Epictetus) KERKEWIJK 167 -TEl.JOOO-VEENtNDAAl

De Vallei | 1957 | | pagina 1