Lijdensmeditaties Populair figuur op Vcenendaals markt gehuldigd Henk Bos 45 jaar in de varkenshandel RENStVOVDE Jaarlij ks Panter-volleybaltoernooi Humor was troef bij eerste lustrum van Arbeiders Kunstkring Gecostumeerde voetbalwedstrijd voor „Goed-zo" SCHERPENZEEL Schaakclub Veenendaal kampioen le klasse Oostelijke Schaakbond RHENEN ACHTERBERG De terugkeer van ARAM Veenendaal bovenaan bij inzamelingsactie Rode Kruis Expositie van leerlingen de o.l.-school Marktberichten 40 jaar in de Scheepjeswol Gisteren vond op de Veenendaalse biggenmarkt een niet alledaagse ge beurtenis plaats, toen daar de bekende varkenshandelaar Henk Bos werd ge huldigd in verband met het feit dat het j.I. vrydag 45 jaar geleden was dat hjj in deze handel ging. Biykbaar was een en ander menig een ter ore gekomen en ook het col lege van burgemeester en wethouders was ervan op de hoogte. Toen burge meester Bakker en wethouder Van Kuyk tegen 11 uur op de biggenmarkt verschenen om de heer Bos geluk te wensen, was het daar al bijzonder druk. De blanke ronde biggen hielden zo waar even hun gemak toen de burge meester de jubilaris toesprak en erop wees dat Henk Bos, bekend ook als hij is op tal van grote markten in het land, toch niet een koopman is waar van men er twaalf in een dozijn vindt. Altijd even opgewekt en op elk mo ment klaar met een geestige kwinkslag en een praatje, is hij getapt onder de mensen. De humoristische kant van het leven kan hij zeer wel waarderen. U bent een gewiekst, maar ook een eer- lijk koopman, zo sprak de burgemees ter verder. Rad van tong en u zet de mensen niet af. Het is goed dat u het bereiken van deze dag ziet als blijk van Gods genade. Wij wensen u toe dat u nog vele jaren in gezondheid uw werk op de markt zult kunnen doen. De burgemeester verontschuldigde het niet aanwezig zijn van wethouder De Ruiter wegens verblijf buiten de plaats, maar overhandigde hem een telegram van deze wethouder. Namens het gemeentebestuur bood de burge meester de jubilerende koopman een kist sigaren aan. De heer M. A. de Gooijer sprak daarna namens de marktcommissie gelukwensen uit en overhandigde eveneens uit naam van de commissie een kist sigaren. Ergens uit het publiek kwam nog een derde attentie voor de heer Bos. Het was een kist welke na opening een paar fopbiggen bleek te bevatten. Een grap welke, hoe kan het anders, door de heer Bos bijzonder werd gewaar deerd en ook onder de omstanders de nodige hilariteit verwekte. De heer Bos is thans 65 jaar, een leeftijd welke men hem niet aaziet. Hij was dus 20 jaar toen hij in de handel ging. Voordien was hij broodbakker. Het aantal varkens en biggen door hem verhandeld is op geen duizenden na te schatten. Het is wel gebeurd dat het er 300 in een week waren. De ju bilerende varkenskoper bezoekt nog steeds wekelijks de markten in Nij- Evenals in 1955 heeft de afdeling Veenendaal in de kring Utrecht rela tief het beste resultaat bereikt. Op ba sis van ƒ1,per gezin was het streef bedrag bepaald op 5030,terwijl de bruto-opbrengst was 5829,zijnde 115.9% van het streefbedrag en 26.9 cent per inwoner. Opnieuw werd met dit resultaat het Campagnebord aan de afdeling toe gekend. Burgemeester Bakker spreekt hier de jubilerende keues-koper Henk Bos toe. Links van de burgemeester wethouder Van Kuyk, rechts van hem de heer M. A. de Gooyer. Links op de voorgrond het raadslid de heer Joh. v. Hardeveld. AFDELING RENSWOUDE N.C.V.B. VIERT EERSTE LUSTRUM Morgen, donderdagavond 21 maart, hoopt de afdeling Renswoude van de Ned. Christen Vrouwenbond in ge bouw „Rehoboth" een lustrumverga dering te houden. De afdeling herdenkt in deze feestelijke jaarvergadering het feit, dat deze sinds vijf jaar bestaat. Het is de afdeling in die vijf jaar goed gegaan. Het aantal leden beweegt zich voortdurend in stijgende lijn. Deze feestelijke bijeenkomst zal on der leiding staan van de presidente, mevrouw Hosang. Gezien het bijzon dere karakter van deze jaarvergade ring mogen leden hun echtgenoot of een gast introduceren. Verder vermeldt het programma het afscheid van de penningmeesteresse mevrouw Van Raay. De samenspraak „De klompenbarones" zal worden op gevoerd door enkele leden der ver eniging. Aan verschillende zusterverenigin gen zijn uitnodigingen gestuurd tot het bijwonen van deze jaarvergadering. Een van de personen, die wel het meest heeft geijverd tot oprichting van een afdeling van de N.C.V.B. is ds. W. Hop. Hij kan door zijn ziekte deze jaarvergadering echter niet bijwonen. Zoals onze lezers weten, is de laat ste weken in de toestand van ds. Hop enige verbetering ingetreden. Mevrouw Hop, die mede veel tot de oprichting heeft bijgedragen, heeft in de tijd, dat zij in Renswoude vertoefde, steeds een van de bestuursfuncties waargenomen. Wij willen tenslotte ook onze geluk wensen nog voegen bij de vele, die ongetwijfeld bij de viering van dit eerste lustrum in ontvangst zullen worden genomen. megen, Amersfoort en Den Bosch. Hij is niet ontevreden over de handel, welke naar zijn mening altijd wisselvallig zal zijn en nooit te peilen. Het moet wel erg slecht worden, wil het weer zijn als b.v. in 1932 toen hij 61 zware biggen voor een totaal bedrag van 81 gulden van de hand moest doen, of zeals met die negen biggen, die hij voor ƒ5,25 samen moest verkopen. De heer Bos geniet als Veenendaler verder bekendheid door de verschil lende openbare functies door hem be kleed. Hij was o.m. gedurende zestien jaar lid van de gemeenteraad, twaalf jaar diaken en zeven jaar notabel der hervormde gemeente. De grote zaal van het gebouw aan de Eikenlaan was zaterdagavond geheel gevuld toen daar door een gezelschap van bekende radio-artisten een ge varieerd programma werd gebracht onder de titel „Humor is troef." Deze avond was de derde in de serie die de Veenendaalse Arbeiders Kunst- k.:.Vd dit-'t-toi/.vic:- organiseerde. De feestelijke sfeer van deze avond hield verband met het feit dat de Kunst kring vijf jaar bestaat. Daarom ook gold het hier tevens een z.g. kosteloze avond, want het N.V.V.-hoofdbestuur, de verzekeringsmaatschappij „De Cen trale" en de plaatselijke bestuurders- bond betaalden deze gezamenlijk als jubileumgeschenk. Hierdoor is het mo gelijk geworden voor dit seizoen een vierde avond vast te stellen, en wel voor 11 mei a.s. met een opvoering van het blijspel „Slag om Diana" door de toneelgroep „Studio". Het was de voorzitter van het Kunst- kringbestuur, de heer J. Willemsen, die al deze bijzonderheden voor de aan vang van de voorstelling mededeelde. De heer Willemsen ging verder in op de lustrumviering en roemde daarbij de oprichters en pioniers van de Kunst kring, de heren Van Leerdam, Kempen, Van Dijk en Van de Bovenkamp, die zeer juist de behoefte aan een derge lijke instelling hebben aangevoeld en er ook iets goeds van hebben weten te maken. Voor dit laatste vormen de 650 leden nu het beste bewijs. Ook deelde de heer Willemsen mede dat het spaar geld verhoogd moet worden van 10 cent tot 15 cent per week, wil men het goede peil van de kunstkringavonden De voorzitter van de plaatselijke bestuurdersbond, de heer J. Kempen, sprak hierna nog en memoreerde hoe vijf jaar geleden met een 100 leden werd gestart en hoe het aantal leden spaarders regelmatig toenam en hoe nog in 1956 het ledental van 550 op 650 kwam door aansluitig van de afdeling Rhenen. De Kunstkring heeft zijn be staansrecht wel bewezen en de bewe ring dat er in Veenendaal nooit iets te doen is, de kracht, ontnomen. De afdelingen Veenendaal en Rhenen van het N.V.V. tellen samen ongeveer 3000 leden en het moet dus mogelijk zijn het aantal leden van de Kunst kring met een 350 leden uit te breiden, waardoor het mogelijk wordt van elk optreden twee voorstellingen te geven. Nu is de zaal steeds propvol en moeten velen worden teleurgesteld. Spreker deed dan ook een beroep op de aan wezigen om leden te werven. Dit gro ter ledental maakt het ook mogelijk nog meer avonden te geven en wij kunnen zelf gaan denken over het stichten van een eigen gebouw. Het optreden van het bonte gezel schap artisten daarna, had er de stem mig al spoedig in. Er werd volop ge noten en hartelijk gelachen. Vooral mr. Doodle, „De Windmolens" van Johnny Holshuysen met Truusje Koopmans en de Stefani's, hadden groot succes. Als oude bekende zagen wij Joop de Leur aan de vleugel. Het was eerst over half twaalf dat de avond een einde nam en men vol daan door een goede avond huiswaarts toog. Evenals vorige jaren organiseert de Veenendaalse Volleybalvereniging za terdag 23 maart weer een toernooi, dat door het grote aantal inschryvin- gen van hoofdklasse- en eerste-klasse- teams andermaal een groot succes be looft te worden. Voor belangstellenden voor deze tak van sport zal er ruim schoots gelegenheid zjjn van de, onge twijfeld op zeer hoog peil staande, wedstrijden te genieten. Het toernooi wordt, voor zover het de herenwedstrijden betreft, gespeeld in gebouw „Eltheto" aan de Fluiters straat en zal om 3 uur n.m. aanvangen. In verband met het grote aantal in schrijvingen zijn de herenteams ver deeld in twee poules. In deze poules zullen hoofdklasse-teams spelen als WilhelminaAmersfoort en 'tZand Utrecht en enige eerste-klasse teams als S.V.V. en Athlon Utrecht. Vrijdagavond van half acht tot 9 uur en zaterdagmiddag van 2.30 tot 4.30 uur is de expositie opgesteld van werkstukken van handenarbeid en handwerken die dan door leerlingen van de openbare school aan de J. G. Sandbrinkstraat wordt gehouden in een der lokalen van de school. De tentoonstelling is voor een ieder vrij te bezoeken terwijl elke 2,5ste be zoeker een verrassing te wachten staat. Vorige jaren had deze expositie steeds grote publieke belangstelling VAKANTIE VOOR JEUGDIGE INVALIDEN Vakantieweken voor jeugd-invaliden in de leeftijd van 1828 jaar worden uit het Henri Dunantfonds van het Rode Kruis gefinancierd. Dit fonds verkrijgt de geldmiddelen uit de opbrengst van ingezamelde oude materialen, o.a. kroonkurken, capsules, zilverpapier, theelood, enz. In 1956 werd uit dien hoofde 22.000 gulden verkregen, een aanzienlijk be drag, dat tevens de vraag oproept, of men zal besluiten een dergelijke dienst in Veenendaal te organiseren. INTERESSANTE STUDIEAVOND CHRISTELIJKE BESTURENBOND In een goed bezochte studiebijeenkomst van de Christelijke Besturenbond Vee nendaal, sprak de heer H. R. Plomp, se cretaris van het CNV, over het onder werp „Georganiseerd overleg in het be drijfsleven". De heer Plomp betoogde dat diegene, die kennis wil nemen van het huidige overleg in onderneming en bedrijfstak, iets moet weten van de geschiedenis hiervan. In enkele grote lijnen liet hij de ge schiedenis van het georganiseerd overleg de revue passeren. Enige decennia ge leden was er van overleg geen sprake. De arbeider van toen moest zijn persoon lijkheid, wanneer hij de fabriek binnen trad, buiten de poort laten. Dit heeft de harmonische groei van menige onder neming belemmerd, omdat er geen ge- dachtenwisseling mogelijk was. Het was een grote verdienste van enige werkgevers die hierin toen verandering brachten. Zij zagen dat „het" sociale probleem lag in de totale rechteloosheid van de arbeider. Gaandeweg is er een verandering inge treden. Van de zgn. „kernen" zijn we ge komen tot de wettelijke Ondernemings raden. Nu de structuur van de onderneming, met name die der N.V., sterk is gewij zigd, was deze wijziging in de vorm van het overleg binnen de onderneming dringend noodzakelijk. De moderne N.V. kan beslist niet goed functioneren, wanneer er geen behoorlijk overleg met de werknemers aanwezig is, zo besloot spreker. Op het betoog van de heer Plomp, volgde een levendige discussie, waarin de plaats van de vakbeweging in het overleg duidelijk tot uiting kwam. Na een kort opwekkend woord, sloot de voorzitter, de heer Vunderink, deze goed geslaagde bijeenkomst. Er zijn meerdere mensen in Veenen daal, die daadwerkelijk aan Goed-zo gaan doen. De buurtvereniging „Westersingel" o.a. gaat a.s. zaterdagmiddag om 4 uur een voetbalwedstrijd spelen tegen ver moedelijk een elftal van de Frisia wolfabrieken. Deze actieve buurtvereniging heeft een voetbalclub, die al meer wedstrij den heeft gespeeld, maar thans wordt het een gecostumeerde wedstrijd, die gespeeld wordt op het oefenterrein van de v.v. Veenendaal aan de Berg weg, hoek Westersingel. Voorafgegaan door waarschijnlijk de Scheepjeswolharmonie, zullen de ge costumeerde voetballers zich aan Vee- nendaal-zuid vertonen. Tijdens de mars en op het voetbal veld wordt er gecollecteerd ten bate van „Goed-zo". Het is te hopen, dat men de „Goed-zo" waardig gedenkt en hiermee de voetballers niet in hun pot sierlijke hemden zal laten staan. EDE. Eiermarkt, maandag 18 maart 1957. Aanvoer 220.000 stuks. De prijzen varieerden van 10,50 tot 12,— per 100 stuks bij een willige handel. VEENENDAAL. Eiermarkt, dinsdag 19 maart 1957. Aanvoer 127.000 stuks. De prijzen varieerden van 9,tot 12,50 per 100 stuks bij een vlugge handel. Biggenmarkt. Aanvoer 65 biggen. Er werden prijzen besteed van 46,tot 66,per stuk bij een redelijke handel. WOUDENBERG. Eiermarkt, dinsdag 19 maart 1957. Aanvoer 225.000 stuks. De prijzen varieerden van 11,75 tot 13,15 per 100 stuks bij een middelprijs van 12,75. De handel was vlot. SCHERPENZEEL. Eiermarkt, woens dag 20 maart 1957. Aanvoer 850.000 stuks. De prijzen varieerden van 11,tot 13,25 per 100 stuks bij een matige han del. Biggenmarkt. Aanvoer 150 biggen. Er werden prijzen besteed van 48,— tot 58,— per stuk bij een matige handel. Johan Bodegraven was weer onmid dellijk enthousiast waar is die man niet enthousiast over? toen men hem de plannen telefonisch mededeelde en hij zegde toe, de wedstrijd in het Goed-zo" programma van morgen avond te zullen aankondigen. In de H.B.S.-zaal, gelegen aan de Tuinstraat, zal de dames-poule worden gespeeld, waar de dames van V.V.V.I. Veenendaal tegen al haar rivalen van de eerste klas zullen uitkomen. Deze wedstrijden in het bijzonder beloven uitermate spannend te wor den. 's Avonds 8 uur zullen de finales van de dames zowel als van de heren, in „Eltheto" worden gespeeld. Na afloop van de wedstrijden zal één der directieleden van de Panter Siga renfabrieken de door hen beschikbaar getelde prijzen uitreiken. V.V. „SCHERPENZEEL" STAAT ER GUNSTIG VOOR Donderdagavond hield de voetbalver eniging Scherpenzeel jaarvergadering in hotel „De hertog van Gelre" onder lei ding van de voorzitter, de heer J. van Egmond. Deze opende en betuigde zijn spijt dat de opkomst niet groter was, of schoon deze toch ook niet slecht was. Verder bracht hij dank aan de vele wer kers, die in het afgelopen jaar voor de vereniging een steun waren geweest. De secretaris, de heer H. de Rooi, bracht hierna zijn jaarverslag. Hierin kreeg de heer Vermeulen een woord van lof voor zijn vele werk als leider bij de oefen avonden. Verder de jeugdleiders G. van Bruggen en N. Wallet. Over de elftallen meldde spreker optimistische vooruit zichten. Het eerste elftal gaat nog aan de kop tesamen met Veense Boys in de tweede klasse afdeling. Het tweede elf tal is nu praktisch kampioen van de re serve vierde klasse. De zaterdagcompeti tie verloopt minder rooskleurig, doch men rekent er op zich te kunnen hand haven. De jeugd doet het bijzonder goed. De jaarlijkse ontspanningsavond is ook uitstekend geslaagd. Het financiële ver slag van de penningmeester werd wegens ziekte van de eerste penningmeester dooi de heer J. Rebergen gegeven. Hieruit bleek de gezonde financiële toestand van de vereniging. De voetbalpool had on danks bescheiden deelname de eerste maal voor de vereniging een financieel voordeel gebracht van 34,—. De bestuusverkiezingen verliepen zeer vlot. De aftredende bestuursleden, de heren A. Jansen en J. Rebergen werden herkozen en in de vakature door het be danken van J. Valkenburg werd gekozen de heer H. v. Eden, terwijl de heer Val kenburg wel redakteur blijft van het clubblad. Het verslag van de kascommis- sie werd wegen ziekte van het lid A. de Vries schriftelijk uitgebracht. In de nieuwscommissie werden gekozen de he ren J. Valkenburg, W. Vonk en J. v. Gin- kel. Hierna gaf de heer Vermeulen een overzicht van de stand van zaken en roemde de trouwe opkomst van de leden van het eerste elftal op de oefenavonden. Verder riep hij de aanwezigen op om deze zomer van de sportdag een groot sportfeest te maken. Voor de pool-lief- hebbers werd nog medegedeeld dat de poolformulieren weer beschikbaar zijn en afgehaald en ingeleverd kunnen wor den bij J. v. Egmond op de Lindelaan, evenals de vorige maal. Na de rondvraag sloot de voorzitter met een opwekkend woord deze belangrijke vergadering. Na dat hij nog 25 nieuwe leden aan de ver gadering had voorgesteld. Maandagavond vond in het Vereni gingsgebouw te Bennekom de ontmoeting plaats tussen Bennekom en Veenendaal I. De wedstrijd, de laatste die de Veenen- dalers nog moesten spelen in dit seizoen, eindigde in een 6V231/2 overwinning voor de Veenendaalse ploeg. Aanvankelijk zag het er voor Veenen daal niet best uit, doordat Bennekom de leiding nam met 2—0. Deze voorsprong van Bennekom was echter van korte duur, daar Veenendaal door vier over winningen achter elkaar de stand op 42 bracht. Uit de stand van de vier overige partijen bleek weldra dat Vee nendaal beduidend sterker was dan Ben nekom. Toen omstreeks half twaalf de laatste partij in het voordeel voor Vee nendaal werd beslist, wilden de Veenen- dalers, alvorens de tocht naar huis te aanvaarden, deze overwinning in Ede feestelijk vieren. Maar deze illusie werd wreed verstoord doordat midden in Ben nekom de linker voorband van éën der auto's het begaf en het gezelschap ge noodzaakt was de auto te verlaten. Door deze overwinning is Veenendaal I kampioen in de Oostelijke Schaakbond. Voor de promotieklasse zullen nog di verse partijen gespeeld moeten worden. De uitslagen zijn: J. Kroon J. de Vries 01 Zaterdag herdacht de heer G. J. Mul der, Valleistraat 136, de dag waarop hij 40 jaar in dienst was van de Konin klijke Scheepjeswolfabrieken, waar hij als magazijnchef werkzaam is. Tijdens de huldigig zaterdagmorgen in de kantine, waarbij de jubilaris werd toegesproken door een der direc teuren, de heer Frederikse, deelde bur gemeester Bakker mede, dat H.M. de Koningin de jubilaris de zilveren ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, had verleend. De jubilaris had natuurlijk ook de traditionele bloemen en geschenken in ontvangst te nemen. Het woord werd verder gevoerd door de heer J. van Eden namens de ondernemingsraad, door de heer W. van Balderen namens de afdeling expeditie en door de heer R. de Gooyer namens de contactcom missie. Deze week wederom in de Salvatorkerk, einde Patrimoniumlaan, Veenendaal, 's avonds om 8 uur. Agenda: 1. gezang; 2. Schriftlezing; 3. gezang; 4. meditatie; 5. gezang; 6. gebed; 7. gezang. Ieder is welkom, katholiek of niet katholiek. Zouden wij, door gezamenlijk het lijden van den Heer te overdenken, elkander niet kunnen vinden? (Jo. 17 21) M. Both C. v. Genderen 01 T C. v. d. Bovenkamp v. d. Wolf 01 T. v. Egmond jr. J. Konings 01 M. Förster J. N. Elenbaas 10 G. Bloemen D. Willemsen 01 J. v. Holland J. Sohoeman »/21/2 S. Bosch P. R. Brouwer 10 J. v. Egmond sr. J. Diepeveen 01 Sötebeer L. Ebskamp 10 van Achterberg kennis maken met de kwaliteit van hun artikelen. Onder het genot van een kopje koffie met cake heeft men kunnen genieten van het vlot afgewerkte programma. Speciaal vielen de aantrekkelijke filmpjes, welke werden vertoond door de vertegenwoordiger van de Abro, de heer Van Ee, in de smaak. Met een glaasje wijn van de zwarte kip werd de avond besloten. De firma Koster kan op een geslaagde avond terugzien. K.N.G.V. VAARDIGHEIDSPROEVEN G.V. „EXCELSIOR" EEN SUCCES De onder toezicht van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond gehouden vaardig- heidsproeven zijn voor „Excelsior" een groot succes geworden. Van de 58 tot dit examen toegelaten deelnemers werd er niet een afgewezen. Behalve het zo fel begeerde KNGV-diploma met insigne, ging de strijd ook om de beide wissel bekers, welke beschikbaar zijn voor de kampioen dames en heren. Voor de ove rige groepen waren dit jaar door enkele begunstigers en leden verschillende aar dige prijzen, w.o. 2 bekertjes en een zes tal medailles beschikbaar gesteld. De uit slagen waren als volgt: Dames 2e klasse, 10 deelneemsters. Dames 3e klasse 6 deel neemsters. Heren 2e klasse 4 deelnemers. Heren 3e klasse 4 deelnemers. Adspirant dames (B) 12 tot 16 jaar 4 deelneemsters. Adsp. dames (A) 16 deelneemsters. Adsp. heren (B) 6 deelnemers. Adsp. heren (A) 8 deelnemers. Alle geslaagden ontvingen uit handen van de heer J. J. v. d. Linde, examinator van het KNGV voor de Stichtse Turnkring, het KNGV-diploma, alsmede het vaardigheidsinsigne. Kam pioen der dames werd mej. H. Schoeman die de wisselbeker voor de tweede maal in haar bezit kreeg. T. H. v. Barneveld bezette met een gering verschil in punten de tweede plaats. Zij ontving hiervoor een fraaie medaille. Bij de heren ein digden A. v. Kooten en P. J. van Ingen met een gelijk aantal punten. Door on derling te kampen, kwam de heer Van Ingen in het bezit van de wisselbeker. De heer Van Kooten ontving als tweede prijs een fraaie medaille. De le prijs 3e graad viel ten deel aan de heer W. Lod der. Bij de adspirant dames werd de eerste prijs toegekend aan mej. J. A. Linde. Zij kwam hierdoor in het bezit van een bekertje. Een medaille als twee de prijs werd toegekend aan mej. G. van Daalen. Mej. W. Aartse behaalde met een gering verschil aan punten als derde prijs een medaille. Bij de adspirant heren verwierf A. Budding een beker als eerste prijs en een medaille als tweede prijs kende men toe aan H. v. d. Berg. De verenigingsprijzen werden met een toepasselijk woord door de voorzitter, de heer R. Rijkse, aan de leden uitgereikt. DEMONSTRATIEAVOND Maandagavond vond in het Buurt schapshuis een demonstratieavond plaats, georganiseerd door de firma A. Koster, levensmiddelenbedrijf. De medewerken de firma's, te weten: de Abro, Maggi, Scholten. Mix-cakemeel en de zwarte kip, wijnhandel, lieten de huisvrouwen CHRISTELIJKE FILMACTIE GEEFT VOORSTELLING De Chr. Filmactie (Cefa) hoopt vrijdag avond 29 maart a.s., om 8 uur, in gebouw „Irene", de prachtige Cinemascope-film „Morgen zie ik je weer" te vertonen. Deze ontroerende film, waarin Richard Todd en Jean Peters de hoofdrollen ver vullen is wel een van de meest bespro ken films van de laatste tijd. Nog nooit werd in een film de verkondiging van Gods woord zo centraal gesteld. Het le vensverhaal van de Amerikaanse predi kant Peter Marshall, die in 1949 over leed, zal een ieder door zijn waarachtig heid en eenvoud ontroeren. Van het boek werden reeds meer dan twee miljoen exemplaren verkocht en zo wel in Amerika als hier in Nederland trok de verfilming sterk de aandacht. In deze film wordt ook een kijkje ge boden in het Amerikaanse kerkelijk le ven, dat heel anders is dan bij ons. Maar al mogen dan uiterlijk de dingen ver schillen, de boodschap blijft dezelfde. Men leze verder de advertentie in dit nummer. OUD-RHENENAAR VOORKWAM ERNSTIGE SCHADE AAN HR. MS. „WILDERVANK" In het Algemeen Marine Weekblad komt een tevredenheidsbetuiging voor van de commandant zeemacht in Ne derland, de Schout bij Nacht G. B. For- tuyn, gericht tot de sergeant-machi nist van de Koninklijke Marine de heer J. M. Meijer, oud-Rhenenaar en thans wonende in Den Helder. De inhoud ervan luidde als volgt: „Uit een döor mij ontvangen brief van de copimandant Mijnendienst Neder land, waarbij gevoegd een brief van de commandant van Hr. Ms. „Wilder- vank" betreffende storing van een te- werkstaande voortstuwingsmotor van genoemde bodem op 18 januari 1957, terwijl deze bodem zich op zee bevond, is mij gebleken dat u na gewaarschuwd te zijn van een ondefinieerbaar abnormaal geluid tijdens tewerkstaan van een der beide hoofdmotoren van Hr. Ms. „Wilder- vank" met grondige kennis van zaken snel en weldoordacht hebt ingegrepen en daardoor ernstige schade aan motor en mogelijke persoonlyke ongevallen hebt voorkomen. Ik betuig u deswege mijn tevreden heid. De heer Meijer werd inmiddels be vorderd tot majoor. VERKEERSEXAMENS WEER IN VOLLE GANG Ook in Rhenen zijn op de scholen de verkeersexamens weer in volle gang. Enkele dagen geleden werd op de vijf scholen het schriftelijk gedeelte afgeno men, terwijl op 5 april het praktisch ge deelte aan de beurt komt. Men zal de kinderen dan weer door Rhenen kunnen zien fietsen, voorzien van nummers. Op 11 april vindt dan in het Eigen Gebouw met enig ceremonieel de diploma-uitrei king plaats aan de geslaagden. EP nemen in totaal 150 leerlingen aan deel. De af deling Rhenen van het Verbond voor Veilig Verkeer heeft in deze examens een belangrijk aandeel. PROPAGANDA-AVOND VEILIG VERKEER De afdeling Rhenen van het Verbond voor Veilig Verkeer organiseert dinsdag 26 maart een film- en propaganda-avond voor leden en belangstellenden. Tevens zal aan hersengymnastiek op verkeersge bied kunnen worden deelgenomen. De deelnemers(sters) zullen worden verdeeld in vier groepen, namelijk twee groepen van 16 t.m. 21 jaar en twee groepen van 21 jaar en ouder. Het behoeft geen be toog, dat een ieder welkom is. Ook al neemt u geen deel aan de hersengym nastiek, dan toch zal deze avond zeer leerzaam zijn. Aan de deelnemers van de winnende groepen zal een prijs ter herinnering aan deze avond worden aan geboden. Ook zal er gelegenheid gegeven worden tot het stellen van vragen, die door een deskundige op verkeersgebied zullen worden beantwoord. Gezien de steeds snellere toename van het aantal motorrijtuigen, bromfietsers enz. zal het zeker zijn nut hebben te weten hoe men zich in het verkeer heeft te gedragen. Het verbond voor veilig verkeer streeft er dan ook naar iedere weggebruiker de verkeersregels bij te brengen, deze te onderhouden en te doen naleven. Voor deze avond, die gehouden wordt in de recreatiezaal van de NBM aan de Verlengde Trambaanweg, is de toegang vrij, terwijl een gratis consump tie wordt aangeboden in de pauze. Dit geldt ook voor niet-leden. Zie ook de advertentie in ons volgend nummer. DIRECTEUR KLINKERT WOONDE N.B.M.-AVOND BIJ In de schouwburg „Junushoff" te Wageningen gaf de afdeling Rhenen van de NBM-personeelsvereniging een toneeluitvoering met de klucht „Wacht u voor de hond", een stuk in drie be drijven van Koos Beswind. De regie (65) Vlak voor de stadspoort kwam de hertog van Pomplina hem tegemoet rijden. Hij steeg af en toen Aram op hem toetrad, omhelsde de grijze edelman hem geroerd. „Hoe zullen we u ooit kun nen danken!" stamelde hij. „Gij hebt het land van een ware plaag bevrijd, want na alle verliezen, die ze geleden hebben, betwijfel ik het, of zich hier ooit een Barbadoor meer zal durven vertonen!" Achter hem kwam de raad van bestuurderen en de edelen en allen wilden zij Aram de hand drukken. Verlegen trachtte hij zich aan al die huldebetuigin gen te onttrekken, doch men weigerde hem te laten gaan, tot Jaspo zich eindelijk recht voor de jonge strijder plaatste en verontwaardigd sprak: „Ziet ge niet, dat mijn heer uitgeput is? Staat hem liever eerst toe, een welverdiende rust te genieten! Fraaie toespraken kunt ge altijd nog houden!" Enkele edelen wilden verontwaardigd opstuiven, doch met een handgebaar wees de hertog hen terug. „Deze man heeft volkomen gelijk!" sprak hij. „Vergun mij, u naar mijn paleis te begeleiden. Daar zult ge mijn gast zijn, zolang ge wilt!" Maar al te graag maakte Aram van dit aanbod gebruik en met een zucht van verlichting zag hij een uur later 'de deur van het weelderig ingerichte vertrek, dat de hertog te zijner beschikking gesteld had, achter zijn gast heer dichtvallen. Eindelijk was hij alleen! Inder daad alleen! bedacht hij bitter. Wel had hij zich gewroken, doch nu zijn haat en woede verdwenen waren, besefte hij pas goed, wat hij verloren Jiad.

De Vallei | 1957 | | pagina 2