Bromfietsen BROMFIETSEN S. van Wijk HUISHOUDBEURS Johannes Passion Van Erk's Service-Station SOLEX - RAP - PUCH Chr. Oratoriumver. Veenendaal ütrechtsch Stedelijk Orchest Breifabriek te koop trouwpartij Service-station S. J. van Wijk enige aktieve medewerkers Morgen zie ik je weer Veenendaalse biljarters wonnen met 8-0 Hendrik Rijk van Doorn VRAAG EN AANBOD IK koop ,v" et TUINGEREEDSCHAP altijd by IJZERHANDEL Voor uw zijn wij thans speciaal ingericht A. W. de Haas net dagmeisje M. van Otterlo U kunt het toch niet afschreeuwen r UW AANGEWEZEN ADRES VOOR IS NOG STEEDS GROENELAAN 29 V Vrijdagmiddag 1 uur feestelijke opening! Entree 1,50 incl. bel., kinderen tot 14 jaar 0,75 Nieuws Attracties Camping- en modeshows r DINSDAG 26 MAART 1957 In het Verenigingsgebouw te Veenendaal Dirigent: GIJSBERT VAN ZANTEN Kaarten in voorverkoop f 2.25 en f 3.00 CHRISTELIJKE FILM ACTIE Gebruik de ideale Donwe Egberts wandkoiliemolen lekkere koffie... Merovingisch grafveld WOUDENBERG FAMILIEBERICHTEN Met droefheid geven wij kennis van het over lijden van onze geliefde zoon, broer, zwager en oom op de leeftijd van 37 jaar. Veenendaal, maart 1957. Uit aller naam: B. v. d. WEERD. Geboren: A L E I D A dochter van H. Visch I. Visch-de Groot Rhenen, 15 maart 1957 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Lederen kleding. Gem. be talingscondities. Leder- en Sportmagazijn „Albers", Hoofdstr. 15, Veenendaal. Voor uw paraplu-reparatie naar Ackerman, KI. Kater straat 109, Veenendaal. Jong echtpaar, z. kinderen, zoekt kamer(s) met keuken of gebr. v. keuken. Bereid een redelijke prijs te be talen. Br. onder nr. 3271 aan het bur. van dit blad. Te koop partij eiken hei- ningpalen, 1.60 m. lang. G. Henken, Spoorlaan 72, Vee nendaal. Verloren op 2 maart te Vee nendaal een grijze Swan vulpenhouder. Inlichtingen gaarne Rembrandtllaan 67, Veenendaal. Te koop in goede staat zijn de Austin Eight 1948. 's- Avonds na 6 uur. Eenvoud- laan 10A, Veenendaal. Te koop mantelpak z.g.a.n., maat 44. Patrimoniuml. 63, Veenendaal. Zaterdagavond 3 maart ver loren bruin suède jasje. Te gen beloning terug bezor gen bij A. Heijl, Dennenstr. 95, Neerbosch. 2 jongemannen, 18 en 21 j., zoeken werk voor halve da gen of enkele dagen per w. Schoolopleindingen: U.L.O. Br. A. Dalfsen, Trekerweg 10, Leusden. Te koop aangeb. een nieuw bankstel. Sav. Lohmanstr. 127, Veenendaal. Te koop gevr. een wandel wagentje. Br. m. prijsopg. onder nr. 3268 aan het bur. van dit blad. Konijnenhokken en kuiken- rennen van eenr tot tien delig. 500 stuks. Zowat voor niets. Bij W. Looyen, Zwijns- bergen 43, Eist (U.). Heer zoekt gemeub. zit- slaapkamer m. volledig pen sion. Br. onder nr. 3269 aan het bur. van dit blad. Te koop een witte trouw japon. Tussen maat 42-46. Lindenl. 23. Scherpenzeel. Te koop een partij hennen. W.l. Hamps en Roodhamps. A. Beyer, Parallelweg 89, Veenendaal. Te koop z.g.a.n. slaapkamer ameublement met bedstel. Van Hogendorpstr. 16, Vee nendaal. 's Avonds na 6 uur. Te koop gevr. scooter. Met voorkeur merk Zündapp Bella. Van de Brink, Cune- raweg 328, Rhenen, Telefoon 2616. Gevraagd v.d.e.n. te Rotter dam, meisje v. d. huish., in gezin met 3 kinderen. Werk ster iedere ochtend aanwe zig. Loon 110,p. maand. Brieven nr. B 6208, Adv. bureau J. Grijseels Jr., Nwe. Binnenweg 166, Rotterdam. IK tuinier, metpleizier Lüant Patrimoniumlaan 5 Tel. 2839 - Veenendaal Verloren omg. Patrimo niuml. kleine autostep, rood, massieve banden. Tegen be loning terug te bezorgen. Beeremansstraat 37, Vee nendaal. Te koop 3 krielkipjes (Whel- summers) en haan. Dijkstr. 73, Veenendaal. Vier nette jongens, resp. 25, 22, 20 en 17 jaar, waarvan 2 geh. zoeken prettige werk kring. Onverschillig wat. Br. onder nr. 3270 aan het bur. van dit blad. Te koop groen erwtenstro, hooi, zomergerstestro, rog- gestro. Vraagt prijsopgave. Gerritsen, fourages, tel. 298, Ederveen. Te koop groenkraag voeder bieten. Per autolading. Ger ritsen, Fourages, tel. 298, Ederveen. Te koop 250 8-weekse hen nen. Hamps x Parmenter. Gerritsen, Fourages, tel. 298, Ederveen. Te koop: bromfiets, net ge revideerd. Voor de meest biedende. Novak autoradio, 12 V met transformator. Albers, Hoofdstr. 15, Vee nendaal. Te koop accordeons, nieuwe en tweede-handse. Tweede Achterkerkstr. 4, Veenend. Aangeboden kinderwagen, commode, kinderstoel en box. KI. Katerstraat 62, Vee nendaal. Te koop prachtige hennen, 7 weken. Elk kwantum, W. x Hamps. Parallelweg 87, Veenendaal. Te koop 140 hennen, 12 we ken oud, rode parmenters. Ook in gedeelten. Tevens te koop jongensfiets, 5-8 jaar. P. Hasselaar, De Sav. Loh manstr. 167, Veenendaal. Nieuwe 6-8 persoons auto's disponibel Zeer voordelige tarieven N.V. v/h Fa. Wed. Markt 16 Veenendaal VOOR ZO SPOEDIG MO GELIJK GEVRAAGD Zondags vrij. Patrimoniumlaan 7 - Tel. 3187 Wanneer U de goede hoedanigheden van Uw artikelen onder de aan dacht van het kopend publiek wilt brengen. Daarvoor staat De Vallei te uwer beschikking Dit nieuwsblad wordt, doordat het plaatselijk en regionaal nieuws brengt, niet gelezen, maar „gespeld"van A tot Z. In die-sfeer ge nieten ook Uw adverten ties méér dan gewone belangstelling ende resultaten bewijzen dat. Adverteert dus in De Vallei. Het blad met ver reweg de grootste oplaag voor deze omgeving. Het blad dat vrijwel huis- aan-huis haar abonné's heeft. Voor inlichtingen ook Veenendaal-Zuid OFFICIEEL SERVICE-STATION VOOR: PRINS BERNHARDLAAN 219 VEENENDAAL TEL. 3029 Veel nieuws voor u, mevrouw, voor u, mijnheer, op de huishoudbeurs die vrijdag 22 maart om 1 uur feestelijk wordt geopend. Kom dan (mooi souvenir voor eerste honderd bezoekers(sters) of één van de volgende dagen van 10 tot 5 of 7 tot 11 uur naar het R.A.I.-gebouw in Amsterdam van J. 5. BACH AANVANG 19.30 UUR Vocaal koor: SOLISTENMien Peters, sopraan; Lente Henning, alc: Jan Waayer, tenor; Peter de Vos, bas; Carel Willink, bas Instrumentaal koor: SOLISTENMarius Ruysink, fluit; Gé van Koten, hobo en hobo d'amoro; Willem van der Velde, hobo en hobo da caccia; Louis Werner, viola da gamba; Yfke Westhof-v. Heulen, harp; Lenie v. d. Lee, clavecimbelWim v. d. Hoeven, orgel. verkrijgbaar hij de Muziekhandelaren: v. Hees, Markt en v. d. Weerd, Beatrixstraat, Veenendaal. Plaatsbespreken aan het gebouw, op vertoon van toegangsbewijs, zaterdag 23 maart van 15-16 uur. SPECIAAL in BRILLEN Hoofdstraat 51 Veenendaal FARMACEUTISCH BEDRIJF zoekt voor haar kantoor en magazijn (mnl. of vrl.) liefst bekend met administratie. Ook gepensioneerden komen in aan merking. Brieven onder nummer 3272 a. h. bur. van dit blad De Cefa komt met de prachtige Cinemascope-film D.V. op vrydag 29 maart a.s„ des avonds om 8 uur in gebouw „Irene" Kaarten a 1,10 zijn verkrijgbaar bij fa. E. v. d. Berg, Fred. v. d. Paltshof 22, fa. C. Kap, Achterbergsestraat- weg 39. fa. H. Rijkse, Herenstraat 15 en, indien nog voorradig, des avonds aan de zaal. De bijzondere kwaliteit van Douwe Egberts koffie komt volledig tot haar recht, als U deze koffie maalt, direct voor het zetten. Gebruik daarvoor de ideale D.E.-koffiemolen, die ver krijgbaar is op 1500 punten, verpakt bij Douwe Egberts koffie en thee. COMPLEET INGERICHTE BEDRIJFSKLAAR - DIRECT TE AANVAARDEN IN RHENEN Brieven onder nr. 3267 bureau van dit blad. was in handen van de heer Joh. Drost, eveneens te Rhenen. Alvorens de spelers konden begin nen, sprak de voorzitter van de afde ling, de heer Fennes, het openings woord, waarin hij de directeur van de maatschappij, de heer E. D. Klinkert, hartelijk welkom heette. Het verheug de de heer Fennes, dat de zaal zoveel beter bezet was dan de vorige keer. Na een opwekking lid te worden van de personeelsvereniging, werd een minuut stilte in acht genomen voor een plaats gehad hebbend ongeval. Hierna was het woord aan de to neelclub. Dat een klucht gewild is, bleek ook deze avond weer. Daar staat tegenover, dat het moeilijk is te spe len en nog moeilijker daar de juiste spelers voor te vinden. De heer Drost is hier volkomen in geslaagd, een enkele uitzondering daar gelaten, doch we geloven wel, de heer Drost kennende als „ouwe rot" in het vak, dat hij hierin verandering zal brengen. Al met al een genoeglijke avond, dat ook bleek uit een langdurig ap plaus aan het slot. Met een gezellig bal, onder leiding van de Rhenenaar Wim Spaan, werd deze avond besloten. WEER GEMODERNISEERDE ZAAK AAN HET WINKELPLEIN Aan de reeks van verbouwingen, uitbreidingen en moderniseringen van Rhenense zakenpanden, kan er weer een worden toegevoegd. De firma A. en D. J. Bovenschen heeft namelijk vrijdagmiddag aan het Fred, van de Paltshof de zaak in haar den, kachels, rijwielen, wasmachines stofzuigers en alle mogelijke aanver wante artikelen, geheel vernieuwd en belangrijk uitgebreid, officieel her opend. De begane grond, welke voorheen bestond uit winkel- en woonruimte, werd geheel tot winkelruimte ver bouwd door het aannemerbedrijf T. Snijders, waardoor twee flinke toon zalen werden verkregen met drie gro te etalageramen, waarvan twee aan het winkelplein en een aan de Toren straat. Niet alleen voor de betreffende zaak mag dit een grote verbetering beteke nen, maar ook voor de winkelwijk van Rhenen in zijn geheel. Voor deze heropening bestond grote belangstelling. De zaak, waarin een keur van artikelen preikte, stond vol bloemen en planten. Niet minder dan 49 bloemzendingen kwamen binnen. Onder de velen, die hun gelukwen sen kwamen aanbieden, bevonden zich als vertegenwoordigers van Rhenens gemeentebestuur de heren W. Klaassen, wethouder van publieke werken en Th. v. d. Willik, gemeentesecretaris, een deputatie van de Winkeliersvereniging „Rhenen", de heren N. Souwerbren en G. J. Bleumink, als voorzitter en se cretaris van de vereniging voor vreem delingenverkeer, alsmede vertegen- woordigres van standsorganisaties en vele zakenrelaties van binnen en bui ten Rhenen. Het publiek toonde eveneens zeer veel belangstelling, vooral in de avond uren, toen het pand met zijn keurig verlichte interieur een ware trekpleis ter vormde. Voor het zakenleven in Rhenen weer een mooie aanwinst. GESLAAGD Bij de gehouden examens der Eerste Nederlandse Modevakschool te Utrecht slaagden voor het diploma coupeuse mej. E. van Eldik uit Ommeren, voor costumière de dames H. van Heteren uit Mourik, Ch. Timmer uit Ommeren, C. Timmer en T. Bor uit Lienden en voor lingerie mej. A. Popeijs uit Om meren. Zij genoten hun opleiding bij de directrice van de modevakschool te Rhenen, mevrouw T. Philips-de Kruijf. (Vervolg van pagina 1) 1952 nooit meer over de zaak heeft ge sproken, doch die nu, geprikkeld door de opmerkingen in „Cobouw", dat tot de groep, die argeloos toch onherstelbaar schade aan oudheidkundige monumenten toebrengen; zij behoren, die betrokken zijn bij herverkavelingen, ontginningen, wederopbouw, stads- en dorpsuitbreidin gen, wegenaanleg enz., in de pen is ge klommen en zeer terecht opmerkingen plaatst, die voor de betreffende instan ties misschien schrijnend aandoen. De directeur van de rijksdienst voor Oudheidkpndig Bodemonderzoek te Amersfoort, dr. P. Glazema, heeft in „Co- bouw" de ontstemde Rhenense aannemer geantwoord. Wat eventuele schadevergoeding be treft, daarom werd door het aannemers bedrijf nimmer gevraagd, zo schrijft de heer Glazema. Indien er ooit sprake zou zijn geweest van een schadevergoeding aan de firma De Kroon dan had men vol gens hem een verzoek daartoe moeten richten aan de rijkswaterstaat. Men kan hierover van mening ver schillen. Indien een aannemer zo attent is, dat hij melding maakt van scherven, dus erop bedacht is, dat hier wel eens oudheidkundige voorwerpen in de grond zouden kunnen zitten en dat het werk daarop wordt stilgelegd, welnu, moet men dan afwachten, dat hij om een schade vergoeding komt vragen of moet men eigener beweging een regeling treffen tot het vergoeden van de schade. Naar onze mening zou men dit toch mogen verwachten van hen, die het werk stop zetten. De heer Glazema gaat hierop verder niet in. Wel maakt hij zijn excuus van wege het feit, dat de aannemer nimmer een uitnodiging ontving om de tentoon gestelde voorwerpen te komen bezichti gen, hoewel naar hij schrijft de conser vator van het Rhenense Museum daar voor had behoren te zorgen. Hij geeft toe buitengewoon veel mede werking van de firma Kroon te hebben ondervonden en heeft inmiddels als pleis ter op de wonde een prachtig boekje aan de firma in Rhenen gezonden, getiteld „Het geheim van de spade", samenge steld in samenwerking met de heer J. Ypey, dat een interessant licht werpt op het Rhenense grafveld. Van een schriftelijke dankbetuiging aan de aannemer mag dan misschien geen sprake zijn geweest, de heer Glazema heeft destijds bij een persoonlijk bezoek aan de firma De Kroon reeds mondeling zijn grote erkentelijkheid voor de vondst- malding betuigd. Wat het urntje betreft, dat bij de Rhenense aannemer is weggehaald merkt de directeur van de R.O.B. nog op, dat dit het gevolg is geweest van een be slissing in hoogste instantie, namelijk van het Ministerie van O. K. en W. Men vond het wetenschappelijk onverant woord een der vondsten van het unieke grafveld te vervreemden. Tenslotte betreurt dr. Glazema het ten zeerste, dat de Rhenense aannemersfirma de indruk heeft gekregen door zijn dienst te zijn gepasseerd, iets wat allerminst in de bedoeling heeft gelegen. Uit het bovenstaande mag als lering worden getrokken, dat wil men op de medewerking blijven rekenen van hen, die in de grond van Nederland op de een of andere manier aan het „wroeten" zijn, men moet zorgen voor een bevredigende regeling, wanneer er eventueel stagnatie in het werk uit voortvloeit, ten nadele van de aannemer. De firma De Kroon schrijft, de machi nisten opdracht te hebben gegeven niet meer te letten op oudheidkundige vond sten, het kan een aannemer alleen maar geld kosten. Intussen deelde de directie ons mede, dat men na de uiteenzet tingen van dr. Glazema van dit stand punt is teruggekomen. Tegenover de medewerking van de Het eerste team van de Veenendaalse Biljartvereniging heeft het opnieuw ge presteerd om tegen een niet te onder schatten tegenstander een 8—0 overwin ning te behalen. Het is wel heel erg dui delijk, dat geen enkele vereniging in de Hoofdklasse het spel van de Veenendalers kan evenaren. Tevens wordt het, nu we het einde van de biljartcompetitie na deren, duidelijk, dat BW weer kampioen van de hoofdklasse gaat worden. Kam pioen ziin zij dan voor de negende ach tereenvolgende maal. In de thuiswedstrijd tegen „Het Groene Laken" uit Bennekom leek het er aan vankelijk op als zou Piet van den Bosch een nederlaag moeten incasseren. De Veenendaler herstelde zich echter keurig door in de 10e en 11e beurt respectieve lijk 48 en 60 caramboles te maken. Later scoorde hij zelfs nog een serie van 68 stuks. Piet had een gemiddelde van 10.90 en moest zijn tegenstander 187 caram boles voorgeven. In de tweede partij startte J. Vonk reeds in de tweede beurt met een serie van maar liefst 74 en hij stond reeds in de tiende beurt op 176 gescoorde caram boles. Het was duidelijk dat dit de twee de overwinning voor BW zou gaan worden. Met een hoogste serie van 74 en een gemiddelde van 8.24 werd de partij uitgemaakt. Vonk moest 73 caramboles meer maken. Zijn tegenstander kwam echter niet verder dan ruim de helft. In de derde partij speelde J. Kroes- bergen ook weer een prima wedstrijd. Kroesbergen scoorde geen bijzonder hoge series, de hoogste was 43, maar speelde toch een bijzonder goede en constante partij. Van de 20 beurten benutte hij er 8 om series van meer dan 10 te maken. De partij werd door Kroesbergen gewon nen met het mooie gemiddelde van 8.35, aannemer moet dan ook de medewerking staan van de overheidsdiensten. Wanneer er meer wederzijds begrip komt in deze zaak, zal het niet meer behoeven voor te komen, dat men schrijven moet het te betreuren, dat er nog zoveel wordt ver nietigd en verloren gaat. terwijl zijn tegenstander precoies de helft kreeg van het aantal te maken caram boles. Kroesbergen moest 51 caramboles voorgeven. Wim van Asselt wilde ken baar eveneens een goed gemiddelde ma ken, want ook hij deed reeds direct flink zijn best. In een constante partij wist Van Asselt inderdaad te winnen met een gemiddelde van 7.43 en een hoogste serie van 22. Van Asselt moest 50 caramboles voorgeven. Morgenavonn speelt BW thuis in café Vonk tegen DOS. BRANDWEER VERGADERT De brandweervereniging Woudenberg organiseert op vrijdag 22 maart a.s. een brandweeravond in de serre van hotel „De Schans", aanvang 19.30 uur. De heer Van der Berg, brandmeester bij de gemeentelijke brandweer Amers foort, zal spreken over: „De uitruk op het platteland en de behandeling van het kleine blusmiddel." Vele inwoners van Woudenberg weten wel dat er in het dorp een vrijwillige brandweer bestaat, doch dat deze leden in verenigingsverband zijn ondergebracht is bij het gros der bevolking niet bekend. Het bestuur heeft gemeend een vergade ring te moeten beleggen, waarin bepaal de onderwerpen met betrekking tot de brandbestrijding e.d. deskundig nader worden belicht, waarbij de inwoners wordt verzocht tegenwoordig te zijn. VERENIGING VAN JONGE BOERINNEN VERGADERT De vereniging van jonge boerinnen „Tot nut en genoegen", afdeling Wou denberg, zal op vrijdag 22 maart e.k. een ledenvergadering houden in de zaal van de coöperatie. Aanvang 7.45 uur. Er zal een lezing worden gehou den over een reis naar West-Indië.

De Vallei | 1957 | | pagina 5