OPENING NU 58 cent Panter volleybal-tournooi werd groot succes WIM SLOK erwtjes met wortelen tt« WEE* VéGé Half pond p halen, 2 ons (200 gram) betalen Vijftien Scheepjeswoljubilarissen gehuldigd 385 Veenendaalse scholieren deden verkeersexamen RENSWOUDE Prins Bernhard opent Protestants Christelijk Streekziekenhuis Eerste lustrumuitvoering Johannes Passion door Chr. Oratoriumvereniging Veenendaal T af eltennisnieuws Opmerkelijke prestaties van Veenendaalse Volleybal Vereniging „Goed zo'-actie in Renswoude een succes Fruittelers in Gelderse Vallei vergaderden in Woudenberg ROVANNA Maatkamps groentehal aanwinst voor zuid Beatrixschool won wisselbeker „De rare familie" in jubileum uitvoering van „T.I.P." Vier doden in twee dagen op de rijksweg Palmpaasoptocht Marktberichten Op donderdag 28 maart 1957 des morgens om 10 uur WIM SLOK Jan Steenlaan 29, Veenendaal, Telefoon 2622 HET RAADSEL VAN Met de opvoering van het blijspel „Ze kregen wat ze wilden" door de toneel groep „De Spelers", was zeker ook de huldiging van niet minder dan vijftien jubilarissen een belangrijk onderdeel van de Personeelsavond der Scheepjeswol- fabrieken. Alle vijftien waren zij veertig jaar in dienst van het bedrijf, t.w. de heren A. Turkesteen, J. Gaasbeek, J. Slok, C. van Barneveld, A. Rebergen, K. Slok, J. Ka- pelleveen, G. van de Poel, A. Bouman, G. Muller, M. van de Lustgraaf, P. van Dol- deren, G. Bolderman, A. Sukkel en A. van Dijk. Het merendeel van hen droeg de medaille van de orde van Oranje-Nassau op hun borst. Zij werden namens de di rectie toegesproken door de heer Frede- riks en kregen een enveloppe met inhoud aangeboden. De heer Jac. Slok dankte namens de gehuldigden en haalde daarbij o.m. her inneringen op uit de oude tijd bij de DS en ook wees spreker er op hoe prettig er nog steeds in het bedrijf gewerkt wordt en dat de verhouding en samenwerking Met de opening van Maatkamps groentehal in de Patrimoniumlaan, heeft Veenendaal-zuid er weer een aantrekkelijke winkel bijgekregen, al betekent deze In de eerste plaats weer een belangrijke aanwinst voor de Pa trimoniumlaan, welke wij toch steeds meer winkelstraat zien worden. Het is beslist een aantrekkelijk ge heel geworden. Alles ziet er even fris en helder uit, hetgeen voor een levens middelenzaak van niet te onderschat ten waarde is. Reeds door de inrichting en de in houd van de etalage is het duidelijk, dat hier een ruime sortering groente en fruit aanwezig is. De indeling en uitstalling van de groente in de win kel zelf is een sprekende bevestiging hiervan en het is opvallend hoe ge makkelijk de kopende dames hier hun keuze kunnen doen. Alles is even over zichtelijk en tegelijk aantrekkelijk op gesteld. Vermeldenswaard is zeker ook de aanwezigheid van een flinke diep vries-installatie en een grote groente snijmachine. Een zeer geslaagd onder deel is de verlichte fruit-vitrine, welke het middelpunt van de winkel vormt. En dan te weten dat de heer Maat- kamp zijn eigen architect, aannemer en installateur is geweest Gewezen dient vooral ook op de be langrijke functie van deze groentehal. In de zuidwijk zijn er namelijk niet veel te vinden. Wij wensen de heer Maatkamp tenslotte veel succes in zijn nieuwe home. met de directie uitstekend is. Onder regie v,an Hans Berk werd daarna door de toneelgroep van de Scheepjeswol het hiervoor genoemde blij spel opgevoerd. Het werd een vlotte ver tolking, waarvan wij vooral de speler van vader Barthley om zijn prestaties willen noemen. Het geheel van de avond werd een groot succes en het is hierdoor stellig weer dat de band in de grote Scheepjes- wolfamilie weer wat hechter geworden is. OUDERAVOND OPENBARE SCHOOL In gebouw ,,'t Trefpunt" wordt vrij dagavond a.s. een ouderavond gehou den van de openbare lagere school aan de J. G. Sandbrinkstraat. Voor de pauze zullen teerlingen van deze school het programma verzorgen, waar bij o,a. een helderziende en een snel tekenaar zullen optreden, terwijl ook nog een schetsje en een modeshow worden gebracht door de leerlingen. In de pauze zal het op de tentoonstel ling tentoongestelde poppenhuis wor den verloot. Na de pauze wordt dan het huishoudelijk gedeelte van de ver gadering afgewerkt. Ongeveer 385. leerlingen van lagere scholen in deze gemeente hebben deel genomen aan het dezer dagen gehouden verkeersexamen. Hiervan werden er 24 afgewezen, terwijl er acht met de aan tekening „niet lof" slaagden. A.s. vrijdagmiddag om half drie vindt in „Eltheto" de prijsuitreiking plaats. Hierbij zullen naar alle waarschijnlijk heid de burgemeester van Veenendaal, de inspecteur van politie en de voor zitter van de afdeling Veenendaal van het Verbond voor Veilig Verkeer, de heer J. J. Welle, het woord voeren. Tijdens deze „verkeersmiddag" zal de wisselbeker, beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Veenendaal, voor een jaar in handen worden gesteld van de Prinses Beatrixschool. Deze school heeft nl. met 94,15 °/o van het algemeen gemiddelde het hoogste aantal punten verworven. Ter afwisseling zullen de verkeersfilm „Klaar Over" en een tekenfilm worden vertoond. Zaterdagavond geeft het plaatselijk toneelgezelschap „TIP" in gebouw „Re- hoboth" de tweede winteruitvoering. Deze uitvoering staat tevens in het teken van de eerste lustrumviering van dit gezelschap. Vijf jaar, een hele tijd, maar o zo gauw voorbij, verze kerde ons de heer Van Kooten. Toen „TIP" vijf jaar geleden begon, was de groep heel anders samenge steld dan op het ogenblik, maar toch heeft men een vaste kern behouden. Zo noemen we de namen van mevr. Van de Pol, mevr. Schoolderman, mevr. W. van Maanen, de heer H. Vonk en die van T. van Kooten, die onafschei delijk aan dit sublieme gezelschap zijn verbonden. „De vaste kern", waar men mee is begonnen. Men heeft ook enkele nieuwe krachten weten aan te trek ken. Zo noemen we de namen van de heren J. Vermeer, welbekend uit de vei-schillende tragedies, die „TIP" de laatste jaren heeft opgevoerd en P. van Maanen, die in het laatste toneelstuk als inspecteur van politie, maar ook reeds in „Het oude ijzer" bekendheid kreeg. „TIP" denkt er de laatste tijd steeds Nadat reeds gisteren op het Hazen pad onder de gemeente Maarsbergen een ongeval was gebeurd, waarbij twee personen werden gedood, vond heden morgen wederom een ongeval plaats. Om ongeveer vijf uur reden n.l. twee vrachtwagens op elkaar in. Een van de chauffeurs werd op slag gedood. Deze chauffeur zat echter zo vreselijk bekneld, dat de politie hem vanmorgen tegen 7 uur nog niet tussen de ijzer massa vandaan had kunnen krijgen. De opperwachtmeester Kompeer uit Maarsbergen stond tijdens de ravage, die was ontstaan, om ongeveer 10 uur vanmorgen het verkeer te regelen, en ook hij werd hierbij aangereden en op slag gedood. meer over om ook eens jongere krach ten aan te trekken en de eerste greep hiernaar is zeker geslaagd te noemen, want men heeft in mej. N. Bos en Ria van Kooten vooral de laatste oogstte veel succes in „Het oude ijzer", al veel plezier gehad. Het zal velen wellicht interesseren hoe „TIP" is ontstaan. Welnu, dat is niet zo'n erg lange geschiedenis. Vijf jaar geleden was er in Rens- woude gelegenheid tot het geven van bloed voor het Rode Kruis. Bij deze gelegenheid waren de „vijfjarigen" van „TIP" en enkele personen, die intussen weer zijn verdwenen, bijeen. Men zat bij de kachel en er werd over ge sproken, dat er in Renswoude zo wei nig te doen was. Nu zei er een: laten we samen eens een toneelstuk opvoe ren. Publieke belangstelling krijgen we wel. Ook waren er enkele leden van de muziekvereniging „Ons Genoe gen" bij, die later met de mededeling kwamen dat de tonelisten wel voor hun uitvoering mochten spelen. Dit aanbod werd met beide handen aangegrepen. Toen deze eerste opvoering een ge weldig succes werd, besloot men tot definitieve oprichting van een toneel vereniging. Ziehier de eerste schuch tere stappen van „TIP". Zaterdagavond komt men nu in „Re- hoboth" met de bijzonder goede klucht „De rare familie". De keuze van „TIP" is weer prima en vooral diegenen, die van een blij spel van de beste soort houden, zou den wij willen adviseren: ga zater dagavond naar „TIP", want dat is uw kans. Het Prot. Chr. Streekziekenhuis te Bennekom, dat werd gesticht door een dertigtal kerken uit de Gelderse Vallei, zal op zaterdag 4 mei officieel worden geopend door Z.K.H. Prins Bernhard in zijn kwaliteit van Commandeur van de Johanniter Orde. Reeds vijf weken eer der, namelijk op maandag 1 april, zullen de eerste patiënten in het nieuwe zie kenhuis worden opgenomen, zodat het bij de officiële opening reeds volop „in bedrijf" zal zijn. In verband met het gereed komen van dit ziekenhuis heeft het bestuur aan alle samenwerkende kerken verzocht op zon dag 31 maart een speciale dank- en bid stond voor het streekziekenhuis te hou den en dan zullen de tienduizenden kerk gangers, verdeeld over ongeveer vijftig verschillende kerkgebouwen, tevens in de gelegenheid worden gesteld een feest gave te offeren voor de bouw van een kapel bij het ziekenhuis. Het is nu tien jaar geleden, dat de Stichting Prot. Chr. Streekziekenhuis werd opgericht. Nadat men aanvankelijk van het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid in principe vergunning voor de bouw gekregen had, werd deze toezegging later, toen de bouwplannen reeds gereed lagen, weer ingetrokken. Toen na enkele jaren de aanvankelijke toegezegde medewerking nog niet was verkregen, besloot het bestuur in 1953 dan Het moet voor een zangvereniging een dankbare taak zijn, ieder jaar de Johannes Passion van Bach te mogen instuderen en uit te voeren, omdat het koor in deze passie een veel omvangrijker en belangrijker taak is toegedacht, dan b.v. in de Mattheus Passion van dezelfde componist het geval is. Niet dat in dit laatste werk het koor minder vaak aan het woord zou komen, maar de lengte van de M.P. is bijna tweemaal zo groot als die van de J.P., waaruit volgt, dat het aandeel van het koor daar relatief kleiner is, ten gunste van de solisten. Dit verschil vloeit voort uit de aard van de beide Evangelies, die eraan ten grondslag liggen. De tekst van het lijdensverhaal bij Mattheus is vrij lang, terwijl de Evangelist vaak uitwijdt over details; Johannes daarentegen geeft in korte, nuch tere en zakelijke trekken het lijden van Christus weer en legt meer de nadruk op het feit, dat Christus als Messias de Schrift is komen vervullen, waardoor zijn Evangelie meer het karakter krijgt van een apologie, een verdedi ging van Christus zelf en van het gebeurde. Mattheus vertelt en het is dan ook niet verwonderlijk, dat Bach in deze tekst meer gelegenheid vond tot solistische be schouwingen, dan in de tekst van Johannes. Bach stelt in zijn Johannes Passion scherp tegenover uitvoering werd elkaar Christus, de Evangelist en het volk; aan deze drie partijen vertrouwt hij het grootste gedeelte van de vertolking toe, en slechts sporadisch mag een enkele vrouwen- of mannenstem zich laten gaan in zijn gevoelens. Men moet zich dit alles goed reali seren bij de beoordeling van de uitvoe ring van de Johannes Passion door de Christelijke Oratoriumvereniging van gis teravond in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. Ongetwijfeld heeft de di rigent Gijsbert van Zanten deze opbouw en betekenis van de Passie ook begrepen. Het ging dus in de eerste plaats om het koor, dat, wij kunnen niet anders zeggen, berekend is voor zijn taak. Buitengewoon fraai en verzorgd klonken vooral de ko ralen, waarbij de dirigent er vooral naar gestreefd had de klank licht te houden, waardoor het rijke en sterk geschakeerde stemmenweefsel uitstekend tot zijn recht kwam. Maar ook wat de opvatting be treft geloven wij dat Gijsbert van Zanten bij de koralen beter in zijn opzet is ge slaagd dan in de turbae, die gedeelten waar het Joodse volk aan het woord is. Het volk speelt in de Johannes Passion een zeer belangrijke rol, omdat het in de loop van het verhaal steeds dringender bij de landvoogd aandringt op het ter dood brengen van Christus. De uitroepen, het geschreeuw en de argumenten wor den steeds feller, zij leiden naar een cli max en juist deze climax misten wij. Van begin af aan leken ons deze turbae te massaal uitgevoerd, waardoor zij wel in drukwekkend waren, maar hun uitwer king tenslotte toch misten, terwijl bo vendien door dit massale het orkest enigszins in de verdrukking kwam. Ove rigens doet deze opmerking niets af aan de verzorgde techniek en de vele ont roerende momenten. De solistenpartijen werden uitgevoerd door Mien Peters, sopraan, Leni Henning, alt, Jan Waayer, evangelist, Peter de Vos, Christus partij en Carel Willink, bas. Naar onze smaak bereikten deze solisten niet altijd het peil van het koor. Wij misten te vaak in de voordracht voldoen de schakeringen om voortdurend geboeid te blijven, alhoewel ook hier vele fraaie momenten waren, met name in de laatste aria voor alt, en de bas-aria's. De Chris tus-partij leek ons zeer juist getroffen, niet te gevoelig, maar juist gesloten en ongenaakbaar, zoals ook overeenstemt met het karakter van het Evangelie van Johannes. Een woord van lof voor de evangelist, die wij hier en daar welis waar iets meer verhalend hadden gewild, maar die zijn partij met overtuiging en vooral verzorgd zong, hetgeen zeer be langrijk is, omdat men een groot deel van de avond naar hem alleen luistert. De instrumentale medewerking aan de TAFELTENNISKAMPIOENSCHAPPEN Voor de tafeltenniskampioenschap pen van de Gelderse Vallei, welke door de Veenendaalse tafeltennisvereniging „Climax" op zaterdag 6 april a.s. wordt georganiseerd, hebben zich in totaal 104 personen laten inschrijven, waar van verschillende in meerdere klassen zullen uitkomen. Dit is opnieuw een record aantal deelnemers, zodat het niet mogelijk is alle wedstrijden op één dag te laten plaats vinden. Op donder dag 4 april zal dan ook in de speel zaal van Climax een voorronde worden gespeeld. PERSONEEL „HOLLANDIA" SPEELT TEGEN PERSONEEL FA. BOERS Zaterdagmiddag a.s. speelt een voet balelftal bestaande uit personeelsleden van de Hollandia Tricotagefabriek aan de Kerkewijk tegen een elftal, bestaande uit leden van het personeel van het aan nemersbedrijf Boers in de Zandstraat. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het terrein achter de Hollandia-Trico en be gint om half drie. Aan het uitspreken van een verwachting zullen we ons dit keer maar niet wagen. Toch verwachten we, dat er een aardig partijtje wegge ven zal worden. De wedstrijd is naar men ons mededeelde niet toegankelijk voor publiek. Gysbert van Zanten gegeven door enkele leden van het Utrechts Stedelijk Orkest. Wij mogen tenslotte de dirigent geluk wensen met deze eerste lustrum-uitvoe ring van de Johannes Passion in Veenen daal en hem toewensen, dat beiden erin mogen slagen deze jaarlijkse traditie te handhaven en te verstevigen. Het peil van de uitvoeringen zal daardoor zeker nog stijgen, maar bovendien lijkt het ons een gerechtvaardigde daad, de Johannes Passion op deze wijze aan de vergetel heid te ontrukken. J. M. v. V. Ondanks het feit, dat Climax in Cu- lemborg Ribo een 6—4 nederlaag bezorg de is het geen stap verder gekomen, daar ook Vitus twee punten veroverde. Hier was „Onder Ons" het slachtoffer. Door deze resultaten heeft Climax, met nog één wedstrijd voor de boeg, nog steeds een achterstand van twee punten. Er is alleen nog de kans dat Climax gelijk komt, maar dan moet Vitus zaterdag van Never down verliezen en Climax moet tegen Wilskracht uit Utrecht de beide punten in Veenendaal houden. We hou den het er op dat Climax degradatie wedstrijden moet spelen. Gezien de hui dige kracht van het team zijn ze hierin lang niet kansloos. Wat betreft de wed strijd tegen Ribo, hier heeft Climax ge makkelijker gewonnen dan de uitslag doet vermoeden. Hierbij dient vermeld dat Ribo niet volledig was. Van Eist en Van de Loosdrecht startten beiden met een overwinning op respectievelijk Van Kampen en André. Hierna leed Vos een nederlaag tegen De Heus, verreweg de sterkste speler van de Culemborgers. Daarna won Van Eist van André en Vos van Van Kampen. Van de Loosdrecht ver loor van De Heus, 42 dus. Doordat Vos nog van André won en Van de Loosdrecht van Van Kampen, was de winst voor Climax een feit. Hierna moest Van Eist nog tegen De Heus spelen. Daar beide spelers ongesla gen wilden blijven werd dit nog een spannende wedstrijd, getuige ook de uit slag. De Heus won tenslotte in drie games met 21—23, 25—23 en 21—19. Het dubbel spel was tenslotte ook nog voor Ribo. Uitslagen: le klasse A. Swift 1 PMS 1 6r4 RTTV 1 Seelbeeck 1 6—4 Treffers 2 PMS 1 7—3 Ritac 1 Arnhem 1 82 PMS 1 Climax 2 7—3 2e klasse C. Ritac 2 VSW 1 6—4 Climax 3 Hollandia 1 64 Hollandia 1 RTTV 2 1—9 3e klasse E. Climax 4 Swift 3 28 4e klasse H. Swift 4 Ritac 7 10—0 Ritac 5 RTTV 4 7—3 Voor de vierde achtereenvolgende maal werd zaterdag het jaarlijkse Panter vol leybaltoernooi georganiseerd door de plaatselijke volleybalvereniging VVV. Wij kunnen hier dus zo langzamerhand spre ken van een traditie. Achttien ploegen waren in Veenendaal om bij deze gelegenheid hun krachten te meten. Precies half drie opende de heer De Kleuver het toernooi. Hü sprak de wens uit dat het een prettige en sportieve gebeurtenis zou worden. Deze wens ging in vervulling, want het geheel werd een welgeslaagde en hoogst aantrekkelijke volleybal demonstratie. Het toernooi werd georganiseerd als volgt: De heren speelden in twee poules: A en B. In de a-afdeling zaten de vol gende ploegen (de cijfers achter de na men geven de klasse aan): Kombinatie Wilhelmina-Amersfoort (1), Athlon- Utrecht (1), VCM-Maars (1), SOS 2-Utr. (1), CITO-Zeist (1),SVV 2-Utrecht (1). De B-afdeling heren: Nijenrode-Breu- kelen (1), Unitas-Doorn (2), Olympia-Zeist (2), Athlon 2-Utrecht (2) EDO-Utrecht (1), VVV-Veenendaal (2). De dames waren als volgt ingedeeld: Wilhelmina-Amersfoort (1), EDO-Utrecht (1), Athlon-Utrecht (1), Unitas-Doorn (2), SVV-Utrecht (1), VVV-Veenendaal (1). In afwijking van de normale spelregels mocht er geen time-out worden aange vraagd en de telling ging tot .elf. Alleen in de finales werden alle spelregels etc. toegepast. De eerste wedstrijden in de A-afdeling begonnen goed. Er werd vlot gespeeld, en de raming van de toernooi-commissie om een wedstrijd op 25 minuten te stellen was precies juist. CITO, SVV en Wilhelmina kwamen door overwinningen op resp. SOS, Athlon en VMC in de halve finale. Het spel in deze ronde vertoonde een goed tweede- klasserspeil. Athlon, dat in de wedstrijd tegen SVV slecht speelde, deed dit in de herkansing veel beter. Men won deze herkansing en kwam dus ook in de halve finale. In de halve finale was het spelpeil stukken beter. De eerste wedstrijd ging tussen CITO en SVV. Het homogene CITO kon het tegen het technisch betere SVV niet bolwerken en verloor de eerste game met 117, won de tweede met 112, maar in de beslissende game kwam men niet verder dan 211. SVV kwam nu in de finale en moest het opnemen tegen de winnaar van Wilhelmina-Athlon. Tot gro te verrassing van ieder verloor Wilhel mina. De wedstrijd om de derde en vier de plaats ging dus tussen CITO en Wil helmina. CITO speelde zeer enthousiast en probeerde evenals Athlon, Wilhelmina een nederlaag te bezorgen. Ze slaagde daarin volkomen en verdiend. Met de cijfers 117, 9—11 en 11—7 werd Wilhel mina voor de tweede maal in dit toer nooi verslagen. De finale ging tussen Athlon en SVV. De eerste game bracht de toeschouwers volop spanning. Beide ploegen gaven zeer harde smashes en de twee-meter mannen van Athlon hielden dit het langste vol. Athlon liep uit tot 147. Na time-out van SVV begon de enthousiaste Athlon-ploeg af te zakken en SVV liep in tot 1410. Maar een fout van SVV gaf Athlon ten slotte een 1510 game-zege. De tweede set begon in hoog tempo. De SVV'ers hadden nu door, hoe ze langs de lange Athlon-mensen moesten komen. Dat Ath lon het alleen maar van de smashes moest hebben, bleek in deze game wel heel duidelijk. Ze waren te lang om de harde smashes op te vangen in het ach terveld. SVV liep uit tot 83. De time out van Athlon mocht niet baten. SVV kwam tot 124. Weer vroeg Athlon time out aan met het gevolg, dat er zeker acht maal van service gewisseld moest worden, voordat er verandering in de stand kwam. Athlon scoorde nog twee maal, maar SVV kreeg er toen genoeg van en maakte deze game uit: 156. In de laatste en beslissende game werd het publiek getrakteerd op fijn spel van SVV en harde smashes van Athlon. Ath lon begon direct met lange passes en felle tweeslag-smashes: 30. SVV kon maar geen vat krijgen op het heus niet zo moeilijke en doorzichtige spel van Ath lon, vandaar dat de SVV-aanvoerder time-out aanvroeg, om zich beter te kun nen aanpassen. Het resulteerde in een 3—4 voorsprong. Nu begonnen aan beide kanten de zenuwen mee te spelen en de gemakkelijkste ballen werden gemist. SVV liep in deze periode uit tot 610. Voor de coach van Athlon was het nu tijd om time-out aan te vragen, maar SVV liep uit tot 613. Weer vroeg Athlon time-out aan, hieruit resulteerde dat de ploeg van Athlon inliep tot 1113! Deze stand bleef gedurende lange tijd onge wijzigd, wat veel spanning opleverde. Tenslotte won SVV deze game en dus de wedstrijd. De uitslag was bij de heren A: 1. SVV (voor de vierde achtereenvolgende keer); 2. Athlon; 3. Cito; 4. Wilhelmina; 5. SOS 2; 6. VCM. In de heren B-afdeling werd er goed gespeeld, en het spelpeil deed niet veel voor dat van de A-afdeling onder. Het Veenendaalse VVV begon goed, door van de eerste klasser Nijenrode te winnen. Later op de middag moesten de Vee- nendalers het opnemen tegen EDO, ook een eerste klasser. Deze wedstrijd was een en al spanning, wat ook blijkt uit de setstanden: 11-13 en 10-12 voor VVV. Hiermede verrichtte VVV een uitzonder lijke prestatie van twee eerste klassers te winnen. VVV kwam dus in de finale met als tegenstander Olympia. Het werd een finale, die de Veenen- dalers nog lang zal heugen: zelden speel de men zo goed en mooi. Door de weinige toernooiroutine kon VVV tenslotte niet de meerdere blijven van Olympia. Ze ver loor deze wedstrijd eervol met 159 en 15—11. Toch is het een zeer knappe prestatie van VVV geweest om in dit selekte ge- Vrijdagavond bezochten burgemeester en mevrouw Bakker de tentoonstelling van handenarbeid en handwerken van leerlingen der openbare school. Het toeval wilde dat de burgemeester de 99ste en mevrouw Bakker de 100ste bezoeker was en waar iedere 25ste be zoeker een verrassing werd aangebo den, ontving mevrouw Bakker een tas door de leerlingen vervaardigd van pitriet. Panter 2 VSW 4 8—2 RTTV 3 RTC 3 7—3 RTC 5 RTTV 4 6—4 Swift 4 RTTV 3 4—6 4e klasse I. D.S. 2 VSW 5 10—0 VSW 5 RTC 6 0—10 Climax 6 Ritac 6 55 RTC 6 VSW 3-3—7 Swift 5 Kracht en Vriendschap 3 73 Hollandia 2 Climax 28 Programma. Woensdag 27 maart. 4e klasse H: Swift 4 RTC 3. 4e klasse I: VSW 5 Hol landia 2. Donderdag 28 maart. 4e klasse H: RTTV 4 Swift 4. 4e klasse I: Climax 6 Swift 5; RTTV 5 RTC 6. De jaarlijkse palmpaasoptocht zal door de Veenendaalse Winkeliersvereniging „Handel en Nijverheid" worden georga niseerd op zaterdag 13 april a.s. De Veenendaalse Harmonie „Caecilia" zal aan deze optocht hdïar medewerking ver lenen. maar zonder subsidie te gaan bouwen. Dit maakte echter enkele bezuinigingen op het oorspronkelijke plan noodzakelijk. Deze bezuiniging werd hoofdzakelijk verkregen door de bouw van een kapel achterwege te laten en door het zuster huis was kleiner te bouwen. Dit laatste was mogelijk, omdat het bestaande Jo hanniter ziekenhifts aan de overzijde van de Edeseweg als zusterhuis kan worden ingericht. Dat er in deze kerken grote belang stelling voor het nieuwe ziekenhuis be staat is nog onlangs gebleken toen een onderhandse lening van een half miljoen gulden ondanks de schaarste op de geld markt, in eigen kring binnen enkele dagen nagenoeg voltekend werd. Deze belangstelling kwam ook tot uiting toen het ziekenhuis ter bezichtiging werd open gesteld en in enkele dagen tijds zesdui zend bezoekers werden genoteerd. Het nieuwe ziekenhuis, dat zeer modern is ingericht biedt plaats aan 225 patiën ten. Het werd ontworpen door architect K. G. Sijmons uit Amsterdam en gebouwd door de firma Boelen Van Eesteren uit Den Haag. De kosten van bouw en inrichting hebben ongeveer vijf miljoen gulden bedragen. Zaterdagavond is er een definitief ein de gekomen aan de Goed-zo-actie in Renswoude, waarvan de opbrengst was bestemd voor poliopatiënten in het kader van de actie voor de NCRV. We mogen zeker vaststellen, dat deze actie in Renswoude een succes is ge worden. De totale opbrengst na drie weken was ongeveer 650,—. Zaterdag avond werd de Goed-zo-actie in gebouw „Rehoboth" besloten. Voor deze avond bestond zeer veel belangstelling. Burgemeester J. A. Hosang, die even eens van zijn belangstelling blijk gaf, deelde met enkele toepasselijke woorden de verschillende prijzen uit. Iedere week werden wel de prijzen uitgeloofd voor de slagzinnenactie, maar de prijzen voor de gewichtactie werden eerst zaterdag avond bekend gemaakt. Het was opmerkelijk, dat juist voor deze actie zoveel personen hadden mee gedaan van buiten de gemeente Rens woude. In totaal waren er maar liefst 19 prij zen, d.w.z. dat er negentien personen het zelfde gewicht voor mevrouw Van Voorst hadden geschat. Het gewicht van me- Renswoude VERTONING LEGER DES HEILSFILM Het Leger des Heils hoopt op woens dag 3 april a.s. in het gebouw „Rehoboth" de zo pas vervaardigde documentaire voorlichtingsfilm „In Opmars" te ver tonen. Aanvang 7.30 uur. Deze film werd in opdracht van het Nationaal Hoofd kwartier vervaardigd en geeft een zeer goed beeld van de veelomvattende arbeid van de stichting. Niet alleen op sociaal, maar ook op geestelijk gebied. De boeien de reportage en soms humoristische, soms karakterisering van de arbeid door het Leger verricht, zouden we derhalve een documentaire kunnen noemen. Ernst en luim, tragedie en fijne humor wisse len elkaar steeds af, terwijl het geheel in een uitstekende speelvorm wordt weergegeven. Muzikale medewerking verleent het muziekgezelschap „Ons Genoegen". Om 4.15 uur wordt een kindervoorstelling ge houden met de alleszins verantwoorde geluidsfilm „Danny - Boy". De Ned. Fruittelers Organisatie, afd. Gelderse Vallei, hield jaarvergadering in het Stationskoffiehuis in Woudenberg. In zijn openingswoord zei de voorzitter, de heer P. Kalkman, dat er thans meer ap pels dan peren geteeld worden, reden waarom op uitbreiding van de peren teelt moet worden aangedrongen. Uit het verslag van de secretaris, de heer J. Koudijs, bleek, dat het ledenaantal ach teruit was gelopen. De penningmeester liet echter een optimistisch geluid horen, hij had een batig saldo groot 334,—. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende leden P. Kalkman en R. Roes, her kozen, terwijl in de vakature P. H. Se- gers, werd gekozen de heer J. Merkens te Amersfoort. Hierna was het woord aan de heer J. v. Donk van de tuinbouwvoor- lichtingsdienst, die sprak over „ziekte bestrijding". Hierbij zijn drie faktoren van invloed, n.l. techniek, bestrijdings middelen en tijdstip. Spreker wees er op, dat men niet lukraak een middel kan zeischap een prachtige tweede plaats te kunnen behalen! De einduitslag was bij de heren-B: 1. Olympia; 2. VVV; 3. Nijenrode; 4. EDO; 5 Athlon 2; 6. Unitas. VVV-DAMES WEERDEN ZICH KRANIG In deze afdeling speelden enkele teams met internationals, o.a. SVV. Een zware afdeling dus. En in- deze afdeling speelde VVV de toonaangeevende rol. In de voorronde speelde VVV tegen Athlon: 11—7; 11—1! Het VVV-team moest het in de halve finale weer opnemen te gen Athlon. Nu werd het 11—0 en 11—2. Daar SVV winnaar van de andere hal ve finale was, werd de finale dus tussen bovengenoemde vereniging en VVV ge speeld. - Kwart voor acht werd in „Eltheto" met deze finale begonnen. Vele toeschouwers wreven zich de ogen uit, toen zij het Veenendaalse team zagen spelen en nog wel in een hoog tempo en goede combi naties. De SVV-dames waren veruit de mindere en hun aanvallen waren zo slescht opgezet, dat VVV er dankbaar gebruik van maakte, door ze fel af te smashen. In de eerste game had VVV dan al gauw een 94 voorsprong. SVV vroeg nu time-out aan. VVV liet zich hierdoor niet van de wijs brengen en rustig scoor den de VVV-dames de ene punt na de andere door harde smashes van Mincke Dijkstra en Willy-Versteeg. VVV won tenslotte verdiend en tot grote voldoe- gebruiken. Een middel is pas betrouw baar, wanneer dit minstens vijf jaar ge bruikt is. Het tijdstip noemde spreker het belangrijkste, hetgeen hij demon streerde bij de bestrijding van de bloed- luis en spint. Het beste middel zal geen of onvoldoende succes hebben, wanneer het niet op het juiste tijdstip wordt aan gewend. Tenslotte sprak de heer M. A. de Waal van de plantenziektekundige dienst te Wageningen, eveneens over het onder werp „Ziektebestrijding". Hij behandelde enkele facetten over het gebruik van bestrijdingsmiddelen. Bij de aanwending daarvan is ook het weer van grote in vloed, vooral met het oog op de blad ontwikkeling. Spreker ging uitvoerig de mogelijkheden bij de menging na. De middelen zijn oplosbaar, door bijvoeging van een bepaald soort olie. Aan de hand van een insecten-schema ging spreker uitvoerig in op het toepassen van men ging, waarbij hij er op wees dat hierbij de kans op schade, aanwezig is. vrouw Van Voorst bedroeg zaterdag 170 pond en 3 ons, terwijl de prijswinnaars allen 170 pond hadden geschat. De ver schillende prijzen werden onder deze 19 personen verloot. Verder waren er vier tweede prijzen, een derde prijs en negen vierde prijzen. Tijdens deze zeer geanimeerde avond werd verder nog een Amerikaanse ver koping gehouden, waarvan de opbrengst eveneens bestemd was voor „Goed-zo". Wij willen er tenslotte nogmaals op wijzen, dat deze actie door mevrouw Van Voorst op touw werd gezet en dat zij het ook is geweest, die vele avonden voor dit prachtige doel heeft opgeofferd. Een speciaal woord van waardering is dit zeker waard. EDE. Eiermarkt, maandag 25 maart j.l. Aanvoer 215.000 stuks. De prijzen vari eerden van 11,50 tot 12,75 per 100 stuks bij een matige handel. VEENENDAAL. Eiermarkt, dinsdag 26 maart 1957. Aanvoer 125.000 stuks. De prijzen varieerden van 11,tot 12,50 per 100 stuks bij een vlugge handel. Big- genmarkt. Aanvoer 65 biggen. Er werden prijzen besteed van 46,tot 68,per stuk bij een redelijke handel. WOUDENBERG. Eiermarkt, dinsdag 26 maart 1957. Aanvoer 200.000 stuks. De prijzen varieerden van 11,75 tot 13,25 per 100 stuks bij een middelprijs van 12,25. De handel was goed. SCHERPENZEEL. Eiermarkt, woens dag 27 maart 1957. Aanvoer 800.000 stuks. De prijzen varieerden van 11,50 tot 12,75 per 100 stuks bij een matige han del. Biggenmarkt. Aanvoer 75 biggen. Er werden prijzen besteed van 48,— tot 58,per stuk bij een matige handel. Wij nodigen u hiermede vriendelijk uit een kijkje te komen nemen opent zijn modern, voor semi-zelfbediening ingericht levensmiddelenbedrijf aan de Jan Steenlaan 29 te Veenen- daal-zuid. Op de openingsdag schenken wU koffie en thee terwijl u in de gelegenheid wordt gesteld, onze wijnen te proeven ning van de vele toeschouwers met 156. De. tweede game liet een geheel ander spelpeil zien. VVV speelde aanvankelijk iets minder en SVV veel beter: de par tijen wogen nu tegen elkaar op en het beloofde een zeer spannende game te worden. Maar de VVV-ploeg was veel produktiever, wat wel bleek uit de stand 9—3. De SVV-aanvoerster vroeg nu time out aan, met het gevolg dat VVV even uit het evenwicht werd gebracht: 98. Aanvoerster Corrie Kruidenier vroeg nu time-out. Nu kwam VVV in alle hevig heid terug. Vooral Mincke Dijkstre speel de nu een prachtige partij, wat menig aplaus van het publiek ten gevolge had. VVV liep nu uit tot 148. Vele keren werd er nog van service gewisseld en tenslotte kon VVV de laatste punt sco ren: 158. Een prachtig resultaat van de Veenendaalse volleybalsters. De uitslag was: 1. VVV; 2. SVV; 3. Ath lon; 4. Wilhelmina (winnaar beker 1956); 5. EDO; 6. Unitas. Aan het einde van dit toernooi reikte de heer Van Schuppen, directeur van de Pantersigarenfabrieken, de prijzen uit aan de verschillende winnaars. Hij be dankte de Veenendaalse Volleybalvereni ging voor de organisatie, en in het bij zonder de dames H. en T. Woudstra, die de grootste hoeveelheid werk verzet had den. VVV kan terugzien op een toernooi, dat zeer goed geslaagd is en zeer zeker een propaganda voor de volleybalsport heeft betekend. Een blik VéGé- met nog 12 geldzegels bij aankoop van een blik VéGé-appelmoes (van goudreinetten) met 10 °/o korting (250 gram) VéGé-Vanille-toffees (1) Op een prachtige zomerdag reed een ruiter stapvoets door het bos van Barranca. Vrolijk kwet terden de vogels in het groen boven zijn hoofd en de zon toverde glanzende lichtplekjes op het wa penschild met de gestyleerde roos, dat aan zijn zijde hing. Losjes lagen de teugels in zijn handen en nieuwsgierig staarde de ruiter, die niemand anders was dan Aram, om zich heen. Nog altijd kwam het hem voor, alsof hij in een droom leefde. Was hij thans werkelijk heer van Barranca en op weg naar zijn nieuwe burcht? Aarzelend gleed zijrt hand over zijn wapenrok, over het schild aan zijn zijde. Ja, dit alles was echt! Men had hem, wegens zijn grote verdiensten, tot ridder geslagen en hem de vruchtbare en prachtige streek van Barranca in leen gegeven! Plotseling voer er een schok door hem heen. Het bos was dunner geworden en in de verte verhief zich een spaarzaam met naaldbomen begroeide heuvel, waarop zich de trotse torens van een mach tige burcht verhieven! Het kasteel van Barranca.... zijn toekomstig tehuis! Een blijde opwinding maak te zich van de jonge ridder meester. Hij gaf zijn paard de sporen en dreef het in galop tegen de helling op. Hoog en donker rezen de muren van het kasteel voor hem op. Een smal pad leidde er omheen naar de hoofdingang. Ongeduldig stoof Aram de hoek om, doch plotseling hield hij met een ruk zijn paard in. Bijna was hij in botsing gekomen met de vreemde figuur, die juist de poort uitreed.

De Vallei | 1957 | | pagina 2