Pauk mem 1001 Hm Volle winst voor Veenendaal tegen Eendracht? Onze speciale openingsaanbieding „Het Centrum AUTORIJ LESSEN Heren Loafers B. Versteeg Schoenhandel Kinderschoenen Gaat Scherpenzeel - Renswoude eindelijk door? Dinsdag koopjes chemisch reinigen Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Ingebruikneming marinewoningen in Amerongen ROVANNA 11.90 12,50 15,90 overhemden met een betere pasvorm Elke dag een schoon overhemd! nu 17,90 M. VAN BEEK POOTAARDAPPELEN VOETBALPROGNOSE Meesterlijke dribbels van Wilkes Openbaar Eindbal Dansschool W1M SPAAN D.O.V.O. in Ede tegen selectie-elftal Ingekomen en vertrokken Rhenen Amerongen Puddingschaal Z,as 48 ct Straathezem 1.- Zondagsdienst doktoren Officiële bekendmaking PHILIPS RADIOTOESTELLEN CADEAU HET RAADSEL VAN ADI0 BAL LEGO IJEN Splendid shirt Sport shirt Kerko shirt Fablo shirt EEN SORTERING DASSEN ZELFBINDERS Sportieve Fablo weekender 12,90 Airmatic shirt 18,90 100 nylon sokken Schotse sportsokken Blousons Robson pyjama's Leuke jongenshemdjes No-iron dassen 3,95 een gebreide wollen dames-sjaal fa* B. C. W. van Engelenburg En vóór n a t u u r 1 ij k De prijzen variëren van 17.90 tot 29. maar ook iets aparts in VERMEULEN kiein^matin Fa J. Knoppers Zn De mijnwerkers hebbe in de afgeloope week een tijdjie kalmpies angedaan en de tandepeuters binne dur helegaar mee op- gehouwe. Dur zijn dus, behalve den eerste april nog meer schokkende zaake gebeurt. „Die mijnwerkers magge wat mijn aan gaat gerust een bietje rustegies an het gruis naar bove haale", zee Driek. Echt iets veur Driek om zoo mar in eene dur uit te flappe, wat dur ingegeve word. „Besef-ie wel goed wa-je daar zeit?" vroeg ik an Driek. „Netuurlik" zee Driek, „de kachel kan zoo zachies-an wel uit blijve. As ze teege de winter mar niet piejaamaa-an werke is 't mijn heel best" Mar toen ik zee, dat dan de gast en het licht ok wel es uit konne valle, toen blies ze op een andere hooren. Want dur gast is tur alles. Dur mot altoos een goet pitje brande om dur brutseltje klaar te brod- deke. Nee, ik neem me petje af veur die kooleboers, mar ik hoop niet dat ze meer van die fratse uithaale. Over die kiezetrekkers en valse ge- bitteplaatsers denk ik een bietje anders. Ze werke nou niet meer veur de bus, veur et ziekevonnes, zoogezeid, maar al- lenig nog mar partikkelier. Je moet nou as ze je gebeult hebbe, bij wijze van spreeke meteen mit de bankbiljette klaar staan, Nou heb ik daar gien schaaj an, want ik tel de bankbiljette liever neer, veur da ze an me ievoor gaan rukke. Inderted bin 'k e rnog gewist, omdat Driek et mit alle geweld wou hebbe, en et tog vur niks van de bus gong. Nou me gebit was net zoon verkeersweg mit hier en daar een kieloomeeterpaaltjie en ik heb gelijk de heele afbraak der uit laate rooie. „Jouw antieke verzaameling heb nog slechts hiestoorische waarde, Wout", zee de tandarts teege me. Nou bin 'k ok een valse eeter en vur mijn part legge al die tandartse dur boore en tange dur bij neer. Motte ze mar boome gaan rooie, dan blijve ze een bietje in dur vak en 't is niet zuk pietepeuterig werk ok. Mar veur de meeste minse is ut een ramp. Die omroeper van de nieuwsbe richte doch nog wel da'j kon perbeere om je sente bij de ziekefondse trug te haale, mar lauw-loene. Je kun het gerus perbeere, mar jë krijg niks. Dur stinge van de week atvurtensjes van de zieke- busse in de krante, dat ze niks terugbe taalde. Ok zoo iets vraais. Ze hadde dur in motte zette: „Gelieve geen gebitte af te geeve of te beule an fondspesjente, daar door ons niks word terugbetaalt. Minachtent, de ziekefondse." Der is anders geen mins die me te pakke het perbeere te neeme op één april, mar de Bee en de Wees en de nes tor en de andere vroede vaadere en trouwens alle Veense minse, hebbe ze weer vies bij de neus, al ist dan een paar dage na de eerste. De anneksaasie is voorloopig weer een half jaar opgeschoove. En dan zulle ze laater nog wel es een keer op motte schuive. „In de raad van Renswou hebbe ze der ok' nog heftig oover gesprooke", zee een van de ouwe bejaarde teege me, toen we ons pesioen op het postketoor gonge haale. „En tis wel hoog geloope, want ze binne nog op de vuist gegaan ok. Ze hebbe der teminste eentje een bloed neus geslaagen. Nou kan je zien hoe de minse kletsen, hoe ze 1eutere. Der heb er in de Res- wouse gemeenteraad gewoon één een bloedneus gekreege, uit ze eige, en dan maake ze der meteen van dat ze daar an 't bakkelije gewist zijn. De sekerataaris heb zeker ze eehaa- beeoo-dieploomaa, want die hep em ge- holpe. Zoo tussche de nootuule door, en goed. As ik nou die sekeretaaris gewist was dan had ikgelijk een stuk nootuul in bloed geschreeve. Dat heeft historische waarde. Dan ginge ze vast over een paar honderd jaar het vrijheidsfeest van Res- wou viere, want as ter iets met bloed ge schreeve is, mot er tog wel voor gevochte weeze. Maar ik dwaal af. Ik was gebleeve bij Woensdagmiddag zagen wij in het Olympisch stadion de wedstrijd Neder land Duitsland, een aardige en bij zonder spannende ontmoeting. Het is in deze wedstrijd weer heel duidelijk ge bleken, dat het Nederlandse topvoetbal zich in stijgende Hjn begeeft, maar ons nationale team was toch niet in staat het stoute stukje van vorig jaar te her halen, want deze keer bleven de Duitsers de meerdere en zjj wonnen met 21. Toch is deze zege allerminst overtuigend geweest, vooral als men bedenkt dat het eerste doelpunt ontstond uit een grote blunder van Van der Hart en dat het tweede doelpunt van onze tegenstanders eveneens voor een groot gedeelte voor rekening van onze defensie komt. Het enige Nederlandse doelpunt kwam tot stand na een van de meesterlijke dribbels van de beste voetballer in de oranje-aanval Faas Wilkes. Wilkes kreeg de bal op het middenveld te pakken, passeerde drie man, gaf toen snel af aan de naar buiten gelopen Timmermans, die meteen weer voorzette en Faas was zelf goed meegekomen en kon toen met een hard schot van zijn linkervoet de 60.000 Nederlanders op de tribunes doen jui chen. Overigens vonden wij maar twee uitblinkers in ons oranje-team en wel Jan Notermans, die een prachtige partij heeft gespeeld én verder in de voorhoede Faas Wilkes, die met zijn weergaloze dribbels de Duitse defensie in verwar ring bracht. Hij kreeg in deze aanvals- linie echter geen steun. Wij hadden in dit aanvalskwintet liever de naam Abe Lenstra gezien in plaats van Appel. En fin, onze jongens hebben goed party ge geven en zy hebben laten zien dat zy in staat zyn tegen elftallen als Duitsland te spelen. Het werd een alleszins eervolle nederlaag. zaterdag 13 april a s. aanvang 7.30 uur in de Samenwerking te Veenendaal. dat geklets van de minse. Ze houwe der mar heelegaar geen reekening mee waar ze oover leutere en of het wel rondom waar is. En ze doen een mins soms een hoop kwaad an en schaaj, terwijl die het heelegaar niet verdient het. Zoo hoop ik nog, dat die anneksaasie- opschuiving heelegaar niet waar is en geleuter op héél hoog nivoo. Wat wel waar is, dat is, dat ze in één van onze naabuurige dorpe, een voorstad van de stad Rheene, teegeswoordig ok plesoene, of in ieder geval een plesoen hebbe. Mar ik geloof, dat ze zooiets nog niet gewent zijn en niet persies weete, wat ze der mee an motte. Ze hadde et teminste as stortplaats gebruikt veur het giereOf zouwe ze niet weete waar ze met de inventaaris van de beerputte heen motte? Dan word het hoog tijd, dat de grote baas der iets an gaat doen, instee van plesoene maake. Eén plesoen meer of minder merk-ie tog niet, maar één riolering wel, dat zie je. Ajuus, mit de lucht nog in me neus. WOUT Het programma voor,zondag ziet er als volgt uit: Veenendaal heeft weer eens een uit wedstrijd en ^cl tegen het Arnhemse Eendracht. We zijn zelf zeer benieuwd of de op vele plaatsen gewijzigde Vee- nendaal-ploeg in staat is ook hier een overwinning te behalen. Het moet wel mogelijk zijn, maar houdt er rekening mee dat Eendracht met een heel ander spel komt dan Longa, want deze ploeg is veel harder. Is Veenendaal ook hiertegen bestand, dan verwachten we voor zondag beide punten bij de geel-blauwen. Scherpenzeel speelt op eigen terrein tegen het naburige Renswoude. Een ge weldig spannende ontmoeting, die wel weer veel publiek zal trekken. De wed strijd is al heel wat keren uitgesteld, maar gezien de weersomstandigheden verwachten we dat aan dat afgelasten nu wel een einde zal komen. Het is bijzonder moeilijk te zeggen hoe de uitslag zal zyn in deze derby. We geven de rood-witten uit Renswoude de beste papieren. Voor Scherpenzeel is dit definitief de laatste kans. We hopen dat de gemoederen in deze wedstryd niet al te zeer zullen op laaien en dat we kunnen spreken van een sportieve ontmoeting. RKVUV speelt een uitwedstrijd tegen Hooglanderveen. We verwachten hier de beide punten voor de voetballers van de technisch opzicht een iets betere ploeg en tevens moeten zy een van de eerste plaatsen verdedigen. By het zaterdagvoetbal vinden we evenals by het zondagvoetbal, maar een klein programma. De competitieleider heeft voor beide dagen inhaalprogram ma's vastgesteld, om de onevenwichtig heid in de competitiestanden zo klein mogeiyk te houden. Verder speelt DOVO, dat ook weer vry is, in Ede tegen een ge selecteerd elftal van de afdeling Arnhem, versterkt met enkele spelers van DTS. Belangryke ontmoetingen zyn er zater dag beslist niet. DOVO speelt dus tegen een geselec teerd elftal van de afdeling Arnhem van de UPVB. Van deze ontmoeting, die in Ede op het terrein van DTS wordt ge speeld, is moeilijk een verwachting te geven. Wel weten we, dat een behooriyk sterke selectieploeg is samen te stellen, maar of deze spelers direct op elkaar zijn ingesteld is een vraag, die vrywel niemand zal kunnen beantwoorden. We verwachten een aardige en technisch goede wedstryd en laten we dan over de punten, waar die terecht komen is van minder belang, maar niet spreken. Scherpenzeel speelt op eigen terrein tegen het Elsterse Musketiers. De bezoe kers staan iets beter op de ranglyst, maar we verwachten dat de mensen uit Scher penzeel wel behooriyk partij zullen ge ven. Een puntenverdeling lijkt ons hier niet uitgesloten. Valleivogels, eveneens uit Scherpen zeel, wacht de thuiswedstrijd tegen AWEP. Een byzonder lastige tegenstan der die moeilijk te overwinnen zal zyn. We verwachten dat de punten bij de be zoekers terecht zullen komen. Voor de reserve-elftallen luidt het pro gramma als volgt: Veenendaal 2 De Graafschap 3; Hamersveld 2 Rens woude 2; De Merino's 2 CJVV 2; DOVO 3 Tr. Boys 2; DOSC 3 GWV 2; GWV 3 Kulan 2; Spel. Rhenen De Merino's 3. AANVRAGEN VISAKTEN EN HENGELBEWIJZEN De burgemeester der gemeente Veenen daal maakt bekend, dat van heden af aan het politiebureau kosteloos verkrijgbaar zijn formulieren tot het aanvragen van visakten en hengelbewijzen voor het jaar, aanvangende 1 juni a.s. en eindigende 31 mei daarop volgende. De ingevulde en ondertekende aan vraagformulieren dienen uiterlijk 30 april a.s. wederom aan het politiebureau te worden ingeleverd. Leden van de hengelsportvereniging „De Rietvoorn" alhier zullen door Het bestuur van die vereniging in kennis worden gesteld van een afzonderlijke aanvraagregeling. Onder de byzondere aandacht van be langhebbenden wordt gebracht dat de bij drage tot verbetering van de binnen visserij is verhoogd tot 2,voor de grote visakten A en B, de kleine visakten en de hengel^kten en tot ƒ1,50 voor de bewyzen tot het vissen met één hengel. Voor nadere bijzonderheden wordt vgr- wezen naar de publikatie aan de geT meentelijke aanplakborden. Ingekomen S. B. J. v. Eldik, g.m. E. Joon, van Valburg naar Nieuwe Veenen- daalseweg 69; G. H. v. Drie, van Barne- veld naar Vreewijkstraat 13; L. B. M. Elfrink van Gilze en Rijen n. Utrechtse- straatweg 3; G. Meinetten van Drieber- gen-Rijsenburg n. Herenstraat 5; A. M. Toeter, w.v. J. K. Eijberse v. Renkum n. Verl. Acacialaan 4. Vertrokken: Johanna M. Puijk v. F. v. d. Paltshof n. Jutphaas; A. M. J3arel, v. Cuneraweg 12 n. Amsterdam; J. Maas- bach v. Kastanjelaan 52 n. 's-Graven- hage; J. v. Ommeren v. Cuneraweg 402 naar Ede; G. v. d. Weerd v. Kerkewijk 13 n. Zuidland; A. Zsiros v. -Koningshof 14 n. Amsterdam; C. G. v. Viegen (gez.) van Achterbergsestraatweg 197 n. Ame- rongen. Ingekomen: N. v. Verseveld van Lien- den in Dooiweg 6; C. Voermans van Utrecht in Dwarsweg 26; T. van der Graaf van Maarssen in J. v. Zutphenweg 5; H. Welker van Naarden in Dwarsweg 17; G. van Laar van Haarlemmermeer in Lekdijk 23. Vertrokken: Hesterina Jolles, van Berg weg 7 naar De Bilt. Dit kutt U niet laten lopen Prima Hoofdstraat 7 - Veenendaal telef. 3103 KOSTELOZE INENTING TE F.DE Burgemeester en wethouders van Ede brengen ter algemene kennis: dat ge- legenheio zal worden gegeven tot koste loze inenting en herinenting tegen de pokken, op: dinsdag 9 april 1957 te Ede, in het gebouw van de gemeentelijke ge neeskundige dienst, Brouwerstraat 3 Ede. van 15.00 uur tot 16.00 uur. O VERBERG OPBRENGST SIMAVI-COLLECTE De Simavi-collecte van 25 tot 30 maart heeft alhier 121.81 opgebracht. Een prachtig resultaat. Laat voor de paasdagen NU reeds uw kleding CHEMISCHE WASSERIJ DE JONG Telefoon 208 - Rhenen GESLAAGD By het aan de Nijverheidsavondschool te Wageningen gehouden examen slaagden onze plaatsgenoten S. van Leeuwen voor het diploma machinebankwerken; C. Schoeman voor brood- en banketbakken; J. Bruis voor elektrotechniek; A. L. Veenendaal voor machinebankwerken en W. Bouwmeester en M. C. Hendriksen voor het diploma timmeren. In een vrolijke voorjaarszon vond in Amerongen de plechtigheid plaats in ver band met het gereedkomen van een com plex van 58 marinewoningen. Vele auto riteiten onder wie de commandant van het korps Mariniers, generaal majoor H. A. Romswinckel, de vlagofficier perso neel en het hoofd van de sectie huisves ting, beide van het ministerie van ma rine, de commandant van de Van Braam Houckgeestkazerne te Doorn, luit. ko lonel Arends en vele andere departemen tale, provinciale en gemeentelyke verte genwoordigers, waren - er getuige van hoe de generaal majoor Romswinckel de sleutel van de woning Prinses Irenelaan 19 aan de marinier le klas W. K. van Zessen overhandigde. Terwijl een ge wapende macht van de Van Braam Houckgeestkazerne stond aangetreden en nadat de marinierskapel o.l.v. de beken de dirigent Van Nieuwland enige vrolyke marsen had doen horen verwelkomde de burgemeester van Amerongen, de heer W. Martens 'zijn gasten. Door het stimu leren van bouwplannen helpen wij niet alleen onze eigen Woningzoekenden, doch ook landelyk is dit van betekenis, aldus de burgemeester. Het gemeentebestuur wenst de Marine veel geluk met het tot standkomen van dit mooie complex en hoopt dat de bewoners zich spoedig in Amerongen thuis zullen voelen. De totale kosten van deze bouw belopen rond 750.000,De huur der woningen werd vastgesteld op 8,70. De commandant van het korps Mari niers, de generaal majoor Romswinckel, aanvaardde dankbaar dit complex. De woningnood onder de marinemensen is groot. Ligt het landelijk gemiddelde op 9 van de bevolking, voor de marine is dit cijfer 23 Dit wordt mede veroor zaakt door de vele verplaatsingen en uit zendingen naar het buitenland. Wy zijn de gemeente Amerongen zeer dankbaar, dat zij dit voor ons heeft gedaan. Een flink aantal mariniers van de Van Baarm Houckgeestkazerne kan thans een huis krijgen. Zeer vele inwoners hebben van de ge legenheid gebruik gemaakt tot een eerste kennismaking met de Koninklijke Ma rine. Hier was temeer reden toe nu de Marinierskapel, veel door de radio ge hoord, maar nooit echt gezien, deze mid dag luister bijzette. Daarna werd door de kapel een mars door het dorp gehouden. GESLAAGD Voor het aan de Avondnijverheidschool te Wageningengehouden examen meubel maken slaagde onze plaatsgenoot W. van Rhenen. VEENENDAAL Geboren: Jan Bert, z. v. D. Vermeer en M. J. Rouw; Gerrit Jan, z. v. G. J. Voer man en H. Eggink; Elisabeth, d. v. H. Dekker en E. van Veldhuizen; Hendrik, z. v. H. Jonker en F. Slingerland; Wolfe- rina Bastiana Maria, d. v. J. C. Hijzelen- doorn en P. P. van Soest; Guus, z. v. G. Heftns en E. M. A. Spies; Evert Marinus, z. v. A. J. Haalboom én E. van den Dik- kenberg; Willemina, d. v. A. van Enge lenburg en C. Navest; Geertruida, d. v. J. D. de Haas en G. Hazeleger. Ondertrouwd: J. van Sloten en S. M. Wijnberger; K. van Spanje en W. Schoe man; S. H. van Doorn en S. H. de Koning; G. Gaasbeek en M. van Doorn; P. B. van der Heiden en W. J. Blankestijn; R. van der Sluis en G. J. Mater. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Jacoba J., d. v. H. v. Egdom en J. Middelhoven; Jacoba E., d. v. P. ter Maaten en M. C. Gaasbeek. Ondertrouwd: M. Maassen en L. Fol- kerts. Overleden: Marinus van Eden, 76 j., Anna Boers, 58 j., e.v. A. Achterberg. RHENEN Geboren: Gerard, z. v. G. van Uijtert en D. K. Alberti; Hendrik Nelis, z. v. H. N. Pitlo en G. Rebergen; Geertruida So phia, d. v. D. v. Dodeweerd en Melia v. Noort. Ondertrouwd: G. van Mourik en C. Baars; W. D. Margadant en C. A. van Eeuwen; J. E. van Wijk en M. A. E. de Pater» Overleden: Sandrina Hendrica van den Broek, 72 j., ongeh.; Hendrik Spies, 64 j., g.m. M. G. Verwoert; Jurriën Rijksen. 17 dagen; Jerphaas van Daalen. 72 j., g.m. J. Bouman. AMERONGEN Geboren: Georgette Pieternella, d. v. E. van der Grift en E. E. Putman. RESTEREN Geboren: Andries, z. v. G. G. Huiberts en A. C. Verschuure; Cornelis, z. v. C. van Olderen en D. Fintelman; Jeanette Hendrika. d. v. J. Roelofse en G. B. van Brenk; Hendrika Geurtje, d. v. H. D. Nijhof en J. A. van Brink; Johanna Wil lemina, d. v. A. van Drumpt en A. van Leijen; Teuntje Alida, d. v. C. Huibers en T. v. Meerten; Dirkje Sandrina, d. v. G. Sip en J. W. van Ewijk; Mettelina Gerritje, d. v. J. Hendriksen en J. Fintel man; Antje Berendina, d. v. G. van de Wardt en G. Bouwmeester; Gerard Juan, z. v. M. D. Spies en H. de Wit; Johan Willem, z. v. A. v. Dijk en J. W. van der Linden. Ondertrouwd: C. Schut en H. M. Arends; J. J. Breekveldt en A. G. van Leyen. Getrouwd: F. J. L. Verwoert en M. van Apeldoorn; H. A. Nijkamp en M. Hen driks. VEENENDAAL. Van zaterdagmiddag 12 tot maandagmorgen 8 uur, alleen voor zeer dringende gevallen dr. II. E. G. Pilon, Kerkewijk, tel. 2481. RHENEN. Dr. C. H. Paris jr., Herenstr., telefoon 432. EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Dr W. M. van Ringelesteyn van Ederveen, telefoon 201. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van za terdagmiddag 2 tot maandagmorgen 7 uur, alleen voor dringende gevallen dr. A. C. Kars van Amerongen, telefoon K 3434-273. SCHERPENZEEL. Dr. H. G. J. Wensink, Dorpsstraat, tel. K 3497-220. KESTEREN-LIENDEN-OMMEREN. De praktijken worden waargenomen door dokter J. P. Guepin te Ommeren, tel. K 3443-250. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 10 uur ds. Vermaas, 5 uur ds. Van de Pol. Julianakerk 9.30 uur ds. Van de Pol. 5 uur ds. Wisgerhof. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. Wisgerhof, 5 uur ds. De Bruin van Harderwijk. Veeneind 3 uur ds. Vroegindewey; woensdag 10 april, 7.30 uur ds. Dorsman van Staphorst. Dijk- straat 2.45 uur ds. Van Wijngaarden. „Sola Fide" 10 uur ds. Goedhart, 5.30 uur ds. J. A. Peters van Den Haag. Ger. Kerk 9 en 10.30 uur ds. Volten van Rhenen, 5 uur ds. Van Enk. Ned. Prot Bond 10.30 uur ds. Van Loenen van Amersfoort. Ger. Kerk onderh. art. 31 K.O., geb. „Sola Fide", kl. zaal, 8.15 en 3 uur ds. Smelik. Chr. Ger. Kerk (Hoofdstr.) 9.30 en 5 uur prof. Schuit van Utrecht. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 uur ds. Jongeling van Wageningen, 4 uur ds. De Joode van Ede. Ger. Gem. (Syn. „Eltheto") 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. (Fluiter- straat) 9.30 en 5 uur leesdienst; donder dag, 11 april 7.30 uur ds. Dorrestein. Apost. Gen. 9.30 en 4 uur. R.K. Kerk (Nieuweweg) 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof. Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 7 uur Lof. Leger des Heils 10 uur Heiligingsdienst, 12 uur Zondagsschool, 7 uur Openlucht samenkomst, 8 uur Verlossingssamen komst. RHENEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Kooreman (Bev. lidmaten) 5 uur ds. Vroegindeweij. Prot. Bond hotel Laheij 10.30 uur ds. N. Padt van Ede. Ger. Kerk 10 uur ds. Van Enk van Veenendaal (voorber. H. Avondmaal), 5 uur ds. H. Volten. Ger. Gem. (Syn.) 10 en 5.30 uur ds. P. v. d. Byl; woensdag 7.30 uur ds. P. v. d. Byl. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. Ned. Herv. (Ger.) Evangeli satie 10 uur dhr. Van Galen van Schaars- bergen. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. L. van de Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Moolenaar. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 uur ds. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst; vrijdag, 12 april, 7.30 uur ds. v. d. Woestijne. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst, zaterdag, 6 april, 7 uur ds. E. du Marchie van Voorthuysen. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr. Van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst; donderdag, 11 april, 7 uur ds. Toes van Kinderdijk. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Baas van Leersum, 3 uur ds. Vermaas van Veenendaal. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. SCHERPENZEEL. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. H. v. Linden. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. H. v. d. Elskamp van Bennekom. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr. B. Roest. LIENDEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Van Viegen van Achterberg, 18.30 uur ds. De Lint. KESTEREN. Ned. Herv. Kerk 10 uur leesdienst, 18.30 uur ds. C. van den Berg (collecte bouwfonds.) ZITTING COMMISSIE VAN TOEZICHT WONINGBEDRIJF Burgemeester en wethouders van Rhe nen maken bekend, dat de zitting van de commissie van toezicht op het woning bedrijf (zgn. klachtencommissie) in plaats van op 15 april 1957 zal worden gehouden op maandag 8 april 1957 nam. 7 uur ten gemeentehuize (afd. financiën). Rhenen, 3 april 1957 Burgemeester en wethouders voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL De secretaris, Th. v. d. WILLIK MODERN - CHARMANT - STIJLVOL Kijk eens in de spiegel bij Uw Opticien Speciaalzaak in de betere Brilsoorten HOOFDSTRAAT 51 TELEFOON 3184 - VEENENDAAL 't Klinkt als een sprookje, maar 't is heus waar Vraag hierover alle inlichtingen aan RADIO EN TELEVISIE Molenstr. 16 Rhenen - Tel. 579 (4) Het spoor van de zonderlinge ruiter zwenkte om de burcht heen en verdween in het bos. Duide lijk waren de afdrukken in het zachte mos terug te vinden. „Waarom zou die kerel zo nodig een paard moeten hebben?" peinsde Aram, terwijl hij zijn eigen viervoeter voortdurend tot grotere spoed aanzette. „Zou hij soms achtervolgd worden? Maar dan zouden er meer sporen moeten zijn!" Hij keek naar de ring, die hij aan zijn vinger gestoken had en vroeg zich af, hoe een haveloze zwerver in het bezit van zo'n kostbaar kleinood kon zijn. Mogelijk was de ring wel ergens gestolen! Plotseling hield Aram zijn paard in. Hij stond voor een smalle, ondiepe bosbeek, die zich in grillige bochten tussen de bomen kronkelde. En hier hield het paarden- spoor, dat hij al die tijd gevolgd had, plotseling op! Aram stuurde zijn paard in het water en zijn blikken zochten zorgvuldig ieder plekje van de andere oever af. Doch het spoor kwam nergens te voorschijn. Aram slaakte een zucht van teleur stelling en meteen kwam de vraag bij hem op, of dit slechts een toevalligheid was of een poging van de geheimzinnige ruiter om eventuele achtervolgers op een dwaalspoor te brengen. En wanneer de vreemdeling door de beek verder gereden was, welke kant was hij dan opgegaan? Aandachtig naar de oever turend reed Aram een eind stroomopwaarts en daarna terug, doch nergens was enig teken van hoefafdrukken te bekennen. Hij was het spoor bijster! Juist wilde Aram de teugel wenden om de terug weg te aanvaarden, toen plotseling een luid rumoer in de struiken zijn oor trof(Wordt vervolgd.) zeer sterke kwaliteit gevoerde borst 8,50 Met extra aannaaiboord 9,50 mooie kwaliteit wafeltjesstof vier mooie kleuren waaronder wit van mooie poplin gevoerde borst drie modekleuren van zeer fijne poplin met gevoerde borst vier moderne kleuren MAAK GEBRUIK VAN DE VELE VOORDELEN DIE ONZE SPECIAALZAAK U BIEDT U VINDT BIJ ONS EEN VEEL GROTERE KEUZE IN DE ALS BIJ ONS VINDT U NERGENS Door onze grote omzetsnelheid is onze sortering steeds weer nieuw. djih Hoofdstraat 75 - Veenendaal Goed van Van der Zee gaat langer mee IN REGIMENTSTREPEN DOEN HET ZEER GOED Nieuwe soorten in wol en wol met nylon Evin wassen, kletsnat op een han gertje drogen, NIETSTRIJKEN. klaar om weer aan te trekken. TOPLIN-sbirts zgn gemaakt van zuivert pope line. Met twee TOPLIN-sbirts bebt U geen ander overhemd meer nodig. De ideale dracht voor elke man (een mitkomst voor zyn vrbuw l) in wit, beige en grijs met verschillende sluitingen mooie kwaliteit met rits op zes manieren te dragen in effen, ruiten, strepen en stipjes Zuiver wollen een weldaad voor gevoelige voeten een sportieve dracht in corduroy en suède nieuwe leuke modellen in effen strepen en ruiten in effen en ruitjes open en gesloten te dragen 6,95 Pracht sortering Robson Boy shirts wassen, niet strijken Ter kennismaking met onze enorme sortering in: DAMESVESTEN PULLOVERS DEUX-PIECES HERENVESTEN PULLOVERS SPORTTRUIEN MEISJES- EN JONGENSVESTEN EN PULLOVERS ontvangt iedere koper van 5 tot 13 april gratis Uw speciaalzaak voor gebreide wollen bovenkleding Prins Bernhardlaan 68 Telefoon 2004 Veenendaal Erkende Autorijschool 9t voor Uw RUIME SERVICE, O.A.: desgewenst thnis halen en brengen: gratis theoretische verkeerslessen, enz. Uw persoonlijke of telefonische aan melding gaarne aan: (Gediplomeerd instructeur) Kostverloren 8 - Telef. 3068 - Veenendaal r in diverse modekleuren PRACHT COLLECTIE 90 EXTRA RECLAME BRUIN MOLLIERTJE no. 22 - 27 4 9 5 Hoofdstraat 54-56 - Telefoon 2167 Het juiste adres voor alle VEZEKERINGEN HYPOTHEKEN VERKOOP VASTE GOEDEREN VVONINGBEHEER TAXATIES Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau Beëdigd als makelaar en taxateur Mr. Heemskerkstraat 9 Veenendaal N.A.K. gekeurd en van de beste kleigronden uit voor raad te leveren, o.a.: Eerstelingen E 28/35 DoréE 28/35 Gele EigenheimersE 28/35 Blauwe Eigenheimers E 28/35 BevelandersE 28/35 Meerlanders A 28/35 Noordelingen E 28/35 LibertasA 28/35 Burg. v. d. Boschstraat 11, Amerongen, Telefoon 460

De Vallei | 1957 | | pagina 2