WONDER-KINDEREN DE VALLEI r TOOOtHt 1-klas Voor de Jeugd Jki IV® R OIL De Tandpasta van standing voor slechts één kwartje J. Middelhoven - Valleistraat 59 - Veenendaal WERKSTERS DAGMEISJES Depositoboekjes M. Bastmeijer MEISJE voor haar kantoor Gevonden en verloren voorwerpen VEENENDAAL „Gevechtsklaar" Een keuze uit één dezer prachtige horloges Koningin Julianaschool AANGIFTE VOOR LEERLINGEN woensdag 10 april a.s., Gevraagd EERSTE MONTEURS TWEEDE MONTEURS LEERLING-MONTEURS N.V.v.b. Fa* Wed. A. W. de Haas partlmM tanden a fi<«' "km N.V. Nederlandsche Maatschappij van Kogellagers A. Administratief employé B. Employé (mann.) C. Enkele meisjes D. Aank. employé (mann.) I VRAAG EN AANBOD De ongehoorzame duinkoni j nt j es tot 25.000 3^4 pet. per jaar De Twentsche Bank Met adverteren Palmpasen Dus naar De Frisia Wolspinnerij N.V. te Veenendaal (Vervolg van pagina 1.) In augustus 1955 heeft een bekend Rotterdams oogarts nog een bezoek aan haar gebracht. Hij was sprakeloos en kon, wat de Romeinse cijfers betreft, geen enkele verklaring geven. Dit zes jarige meisje is zeer bedreven in wis kunde en haar leraren kunnen haar, wat dit betreft weinig nieuws leren. Er zijn er nog meer. Ze duiken gere geld op in de kranten van de laatste ja ren. In Spanje is een jongetje van zes jaar, dat in de kapperszaak van zijn va der te Elche staande op een tafel de klan ten de haren knipt. Deze jongen is hierin zo bekwaam, dat de klanten er de voor keur aan geven door hem geknipt te wor den. De driejarige Elizabeth Heilskov uit Warschau openbaart zich nu reeds als een toekomstige schaakkampioene. Voor geen enkele partij, tegen welke schaak matador ook, schrikt zy terug. Het twaalfjarige meisje Giséle Allard won in 1956 het Franse schaatskam pioenschap. De Franse kunstschaatskampioen, Alein Giletti, werd op negenjarige leef tijd voor het eerst kampioen van Frank rijk. Sinds heeft hij zevenmaal de natio nale titel gewonnen. Dit werd hem ook nagedaan door de twaalfjarige Duitser Manfred Schnelldorfer, die kampioen van Duitsland werd. De lijst is onvolledig, ik geef toe. Er zijn nog honderden gevallen meer op te noemen. Ook via de film komen zo nu en dan enkele wonderkinderen voor de dag. Och, er zijn zoveel kinderen, die in ver schillende opzichten „de grote mensen" voorbijstreven, dat men zich af gaat vra gen of het nog wel kinderen zijn. Geluk kig wel. Want kinderen blijven kinderen, ook de wonderkinderen. Boven alles hou den ze het meest van hun speelgoed. Zij zijn verder heel gewoon en zich soms niet van hun uitzonderlijke gave bewust. Wetenschappelijke onderzoekingen De vraag komt verder bij ons op of er niet vele zijn, die deze gave in aanleg bezitten. Bij de één komen ze reeds op zeer jeugdige leeftijd tot ontwikkeling, by de andere op latere leeftijd of nooit. De laatste jaren houden de geleerden zich ernstig met dit vraagstuk bezig. In 1951 is te Kent een onderzoek beëindigd door een groep van acht psychiaters om een antwoord te vinden op de vraag: Wat zijn de karakteristieken van het super-verstandelijke kind; een kind dus, dat volledig gezond is en een verstand boven het gemiddelde bezit. De bevindingen werden als volgt sa mengevat; gewicht bij de geboorte on geveer zeven pond, steeds een eerstge borene, maar nooit enigst kind, het wordt de eerste zes maanden door de moeder gevoed, het begint te praten bij twintig maanden, te lopen tussen een en ander half jaar, slaapt steeds alleen en onder gaat geen lichamelijke kastijding. De ouders van deze kinderen hebben de vol gende overeenkomsten: het huwelijk werd uit liefde gesloten, ze hebben zich steeds als twee levensgezellen op volle dige voet van gelijkheid beschouwd, de moeder werkte niet buitenshuis, ze ne men deel aan het spel van het kind en zyn merendeels katholiek of angli caans. Bij dit onderzoek waren 1064 kinderen betrokken. 116 superkinderen werden geklasseerd. Van deze 116 kwamen er 14 uit de meer gegoede kringen. In de Verenigde Staten is men schrik niet! in het bezit van een toe stel, dat in staat is abnormaal begaafden te controleren; nJ. de arellanomachine. In 1950 was Einstein de eerste, die door deze machine beproefd werd. Deze ma chine is genoemd naar haar uitvinder Arellano, een Peruaan, verbonden aan het befaamde Massachusett Hospital te Boston. B. J. Aan het bureau van politie werden als gevonden aangegeven: 1 bew. v. vrij ver voer; 1 lipssleutel no. 22; 1 p. zw. dames- handsch.; 1 verchroomd rijwielhandpomp- je; 1 br. jongenspet m. bont; 1 donkerbl. damesglacé; 1 damesarmbandhorl. met chroom bandje; 1 grijsbr. herenhandsch.; 1 vuile bl. overall; 1 reservewiel v. auto. Als verloren werden aangegeven: 1 bril; 1 lichtbr. rechter herenglacé; 1 snoer donkerrode kralen m. kl. goud slotje; 1 solex rubber zadeldek; 1 donkerrode por- tem. m. inh., w.o. pasfoto's en briefje; 1 doublé herenhorl.; 1 rood lederen dames- portem. m. inh.; 1 rood-wit gebr. hand schoen; 1 doublé damesarmbandhorloge m. zwart bandje. AARDAPPELWRATZIEKTE De burgemeester van Ede maakt be kend, dat ter gemeentesecretarie te Ede, 3e afd., alsmede ter hulpsecretarie te Gelders Veenendaal ter inzage ligt de beschikking van de minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening, waarbij het met ingang van 1 januari 1958 het ingevolge de bestrijding aard- appelwratziekte verboden wordt de aard appelrassen: Bintje (muizen), Eersteling, Rode Eersteling, Eigenheimer (Borgers) Blauwe en Bonte Eigenheimer, Iedeaal, Industrie, Opperdoese Ronde, Present, Rode Star, Schoolmeester, Tuinparel (Ex celsior, Franse Gelen, Koninkjes, Negen- wekers, Wilhelmientjes) te telen in het gebied van de gemeente Ede omsloten door: Schras, Hoofdweg, Nieuweweg, Meikade, Schampsteeg, Nieuwesteeg, Broeksteeg, Lunterseweg, Kalverkamp- weg, Doesburgerdijk, Heremeyesteeg. Rijksweg 24, Dwarsweg, Schuttersteeg, Kade, Maanderdijk, Slagsteeg, Kraats- weg, Veensteeg, Werftweg en de grens tussen de provincies Gelderland en Utrecht. Tevens wordt de aandacht van belang hebbenden er op gevestigd, dat krachtens de beschikking van voornoemde minister van de aardappelrassen Boskopers (Bos- kogels), Bravo, De Wet, Fransen, Kam pioen, King Edward, Odenwalder Blaue, Paarsput (Blauwput), Paul Krüger, Rood- oogjes, Ruige Witten, Thorbecke, Vroege Paarse (Blauwkruiper), Zeeuwse Blauwe en Zeeuwse Bonte is verboden. Vanaf heden draait in het Luxor thea ter de film „Gevechtsklaar". Dit is het verhaal van één schip in één oorlog. Het verhaal van de U.S.S. „Be linda" en van de manschappen, die op haar voeren tijdens de operaties in de Stille Oceaan gedurende de Tweede We reldoorlog. De „Belinda" een bewapend transportschip is even onervaren op zee en in de oorlog als de meeste leden van haar bemanning, op de avond dat Luit. Dave MacDougall aan boord komt na af scheid te hebben genomen van zijn vrouw Nadine en zijn zoontje Robbie. Met vele jaren koopvaardij-ervaring is MacDougall aangesteld tot officier op de „Belinda", speciaal- belast met het commando over de bij het schip behorende landingsboten. Onder kapitein Jebediah Hawks, die zijn mannen het ene ogenblik zeer char mant behandelt, maar ze ook hevig de schrik op 't lijf kan jagen, licht de „Be linda" het anker voor haar eerste reis. MacDougall's ervaring als zeeman is de kapitein, die hem verwelkomt, niet on bekend, maar Hawks laat hem geen twijfel wie de baas is op de Belinda. Vastbesloten om van de Belinda het nuttigste schip in zijn soort te maken, ontwerpt kapitein Hawks een trainings programma van 24 uur per dag. Tijdens 'n oefening met de boten bij Hawaii raakt Dave ernstig gewond. Hoewel de dokter adviseert hem naar een hospitaal over te brengen, verzoekt Dave aan boord te mogen blijven om zijn werk zo snel mo gelijk te hervatten. Hawks is Dave dank baar voor dit verzoek, maar benoemt de jonge luit. Sherwood als tijdelijk „boot commandant". Hawks' behoefte aan ervaren krachten wordt duidelijk als de wijsneuzige vaan drig Twitchell laat vuren op een eigen vliegtuig. Twitchell krijgt een hevige re primande van Hawks, die hem later on bruikbaar in het gevecht acht en hem doet overplaatsen. Tijdens de landing op Kwajalein valt luit. Sherwood als eerste slachtoffer van de „Belinda". Een andere goede officier, luit. Kruger, neemt zijn taak over. Hij voert met succes een bijzondere opdracht uit het redden van een groep afge sneden mariniers. Achteraf blijkt, dat kapt. luit. Quigley zich als vrijwilliger voor deze taak heeft aangeboden. Hij be gint mede daardoor het respect der an- Baby-verzorging met Babyderm-preparaten Huidje van alle smetten vrij, hoofdje rein met gezonde haargroei dere officieren terug te winnen. Hawks raakt steeds meer verbitterd over het feit, dat hem geen kruisercommando wordt aangeboden. Zijn officieren denken ten onrechte dat dit de reden is van Hawks' nieuwe excentriciteiten als hij zich een aap aanschaft en de timmerman opdraagt een zeilboot voor hem te bou wen. Pas na lange tijd ontdekt Dave, dat „de ouwe" zulke dingen alleen maar deed om de manschappen uit hun lethargie te halen. In Leyte krijgt Quigley orders om zich naar Pearl Harbor te begeven, waar hij commandant van een ander schip wordt. Hawks benoemt Dave dan tot zijn eerste officier. Op een rustige Paas-zondag vallen Ja panse Kamikaze's (zelfmoordvliegers) bij Okinawa de vloot aan. De eerste treffer op de Belinda doodt o.a. luit. Flynn, de scheepspredikant en vijftien man. Er ont staat brand. Een volgende Kamikaze komt vlak bij de brug terecht. Hawks raakt ernstig gewond. Dave laat de dok ter komen en neemt het commando over. Langzaam zinkt het schip, maar Dave geeft niet op. Hij laat zware compressor- pompen te voorschijn halen om lucht te pompen in enkele volgelopen ruimen en leidt zelf het onderzoek naar de schade door inspannende duiken onder water. Daardoor kan hij Kerama Retto, 15 mijl van Okinawa nog halen. Dank zij Dave's praktische inzicht en de geweldige ener gie van de manschappen kan tenslotte de Belinda in veiligheid worden gebracht, gesleept door zijn eigen landingsboten. Als Dave dan in de kapiteinshut terug keert, vindt hij Hawks stervende. De kapitein richt zich nog eenmaal op en met een zucht van verlichting ziet hij nog dat zijn schip veilig voor anker ligt. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal 4 april 4 5 6 6 7 7 8 9 9 10 Onze jarigen Dik v. d. Lustgraaf Betty v. Viegen Laurens Roks Ali v. Essen Henny v. Leeuwen Lize v. Engelenburg Jan v. Leyen Ansje Rebergen Jan Achterberg Tea Keman Evert Hasselaar. Zilverpapieraktie Hier volgen de namen van de kinderen die zilverpapier brachten. De nieuwe neven en nichten hartelijk welkom in onze kring en allemaal bedankt voor het sparen! Tonny Heikamp, Willy v. Ravenswaay, Coby Ariessen, Mirny Dorland, Willy Diepeveen, Willy v. d. Kraats, Sjannie v. d. Kraats, Hendrik v. Dalen, Tonny v. d. Heuvel, Dicky v. d. Pest, Joke Lefers. Oplossing raadsels I. Holle vaten klinken het hardst. II. Achab - graaf - merel - kamer - Sneek - mille - steel - lente. Har- melen. III. Het waren man en vrouw. I. Iets - fiets. II. Eik - mak - met - Els - net. Emmen. III. Spijkers onder je schoenen. Nieuwe raadsels Voor ouderen. I. Wanneer draagt een paard schoenen? II. Weet je het? 1. Welk deel van de kinaboom wordt ver werkt tot kina? 2. Hoe heette het grote Engelse schip, dat in 1912 op een enorme ijsberg liep en verging? 3. In welke plaats is ons hoogovenbedrijf? 4. Wat is de hoogste berg in Azië? 5. Wat is de grootste provincie in Neder land? 6. Welke twee dingen doe je tijdig als je van plan bent links af te slaan? III. Ik ken een schip, het heeft geen kiel, Geen roer en ook geen mast, Geen stuurman en geen kapitein. Wat is 't? Je weet het vast. Voor jongeren. I. Welke pan staat nooit op het vuur? II. Weet je het? 1. Er zoemde wekenlang dezelfde een dagsvlieg door de kamer. Waarom is dat onmogelijk? 2. Welke twee letters kun je gebruiken in plaats van het woord dominee? 3. Welke van de volgende plaatsen liggen niet in Friesland? Grouw, Dronrijp, Wildervank, Sloten, Beilen. 4. Hoe noemt men de liftkoker, die toe gang geeft tot de ondergrondse mijnen? kerbek en tante Hippelepip. Oom Lek kerbek knabbelde aan een sappige paar- debloemplant, ja, die oom deed zijn naam alle eer aan. Moeder en tante Hip zaten te babbelen. Simon Snor gaf een schreeuw van blijdschap en sprong ineens tussen vader en oom Lekkerbek in. Vader Knabbeldoris liet van schrik zijn worteltje vallen. „Wel sapperdekriek", riep hij, „dat is onze Simon! Wat kom jij hier doen? Is er thuis iets gebeurd. En hoe kon je ons vinden?" Ja, toen moest Simon wel aan het vertellen. Van hun weglopen, van de grote hond en dat hij de weg naar huis niet meer wistOn der het vertellen schoof hij een eindje bij vader vandaan, een beetje dichter moeder en tante Hip. Vader en moeder keken hem sprakeloos aan. Van zulke on deugende kinderen hadden ze nog nooit gehoord. Tante Hip stopte Simon gauw een een lekker worteltje toe, maar vader pakte de ondeugende rakker bij zijn oor en trok er eens geducht aan. Toen zei moeder: „Dus Rafeloor loopt nog ergens in de duinen. Kom vader, laten we gauw gaan zoeken." „Ga jij maar met Simon naar huis, dan zal ik wel zoeken", brom de vader, misschien zijn de zusjes ook nog weggelopen. O foei, wat moeten we van jullie beleven." Er werd nu haastig afscheid genomen van de andere konijnen en moeder wipte met Simon naar huis, terwijl vader de duinen in trok om naar Rafeloor te zoe ken. Dat arme Rafeloortje zat nog steeds met zijn poot in de strik. De poot brand de en gloeide van pijn. Maar opeenshij hief zijn kopje op en luisterde. Hij hoorde stemmen. Maar het waren geen konijnenstemmetjes, het waren harde stemmen, die steeds dich terbij kwamen. Rafeloor was bang en kroop zo dicht mogelijk tegen de grond. Misschien zagen ze hem dan niet. „Och vader, kijk toch eens", hoorde hij ineens zeggen, „een konijntje. O, kijk eens, hij zit met z'n pootje in een strik." „Ja", zei vader, terwijl hij zich bukte, „dat is het werk van een stroper, zo'n dierenbeul. „Maakt u hem toch los va der", zei een klein meisje, dat Tineke heette. Ze keek met medelijden naar het bevende diertje. „Zou het gaan vader", vroeg Hans, haar broertje, ,,'k Zal het proberen jongens", vader maakte voor zichtig het knellende draad los en toen hield hij de trillende Rafeloor in z'n lach, want Rafeloors buik raakte bijna het zand. Maar hij keek heel streng en toen Rafeloor fluisterend vertelde wat er allemaal gebeurd was, trok vader hem ook eens flink aan zijn flaporen. „En nu gauw naar moeder", knorde Knabbel doris, ze is verschrikkelijk ongerust." Met een paar minuten waren ze thuis en moeder maakte een sprong van blijd schap, toen ze ook haar Rafeloortje ge zond en wel weerzag. Ze wikkelde gauw een weegbreeblaadje om het beschadigde pootje. „Nu", zei vader, „jullie zijn me erg tegengevallen jongens, meer wil ik er niet van zeggen. Je bent allebei al gestraft, doordat je zo in angst hebt ge zeten. Bovendien heeft de één een be schadigde poot en de ander een bescha digde staart. Ik vertrouw dat jullie dat weglopen nu wel zullen laten. Hier is iets voor jullie, hoewel je het eigenlijk niet verdiend hebt." Wat smaakten de meegebrachte worteltjes en paardebloem- planten die twee hongerige konijntjes heerlijk! En onder het smullen dachten ze allebei: ,,'t Is toch nergens beter en veiliger dan thuis bij vader en moeder, we lopen nooit weer weg!" DE EERSTE BEKLIMMER VAN DE SINT-PIETERSKOEPEL De wereldberoemde Spaanse schilder Francisco de Goya deed in zijn jeugd aan alles mede, wat hem bekend of be roemd zou kunnen maken. Toen hij een kunstreis door Italië maakte, vernam hij van een inheemse kunstbroeder, dat- tot dusver niemand de koepel van de beroemde Sint-Pieterskerk had kunnen beklimmen. Met het hem eigen volhardingsvermogen, dat de ge hele carrière van De Goya kenmerkt, besteedde hij zijn volle energzie aan het beklimmen van die koepel, waarin hij dan ook inderdaad slaagde. AANPASSINGSVERMOGEN De trots van een Amerikaanse „Avi fauna", „De Djungle Garens" te «Sarasota (VS) is een grote zwarte zwaan. Dit dier verzette zich op een zeer onhandige ma nier tegen het inkorten van bepaalde veren, die de vogel nodig heeft om te Tube 95-70c> 5. Hoe heet de hoofdstad van N.-Holland? 6. Wat is het verschil tussen een recht hoek en een vierkant? III. Welke ezel heeft geen gebrek en toch maar drie poten? ter waarde van 60,- Door het juiste be drag te raden van de opbrengst van de te houden collecte ten bate van de GOED-ZO actie, kunt u voor slechts 25 cent in het bezit komen van een dezer prachtige horloges. Mocht u echter niet zo gelukkig zijn een dezer horloges te winnen en toch graag zo'n horloge willen hebben, kijk dan eerst eens bij (telefoon 08385-2137), want die heeft nog een grote voorraad van deze prachtige horloges en de prijs zal u meevallen. Tevens geven wij bij aankoop van één onzer prachtige ANKER horloges 15,voor uw oude horloge retour. Wij zijn dinsdags en zaterdags op de markt aanwezig en wanneer u ons een klein berichtje stuurt, komen wij u met onze complete collectie vrijblijvend thuis bezoeken. Bij het Prot. Chr. Streekziekenhuis te JJennekom kunnen geplaatst worden: EN Diensttijden voor de werksters ook eventueel in de avonduren Sollicitaties aan de directrice van het Prot. Chr. Streekziekenhuis, Edeseweg, Bennekom Christelijke school voor L.O. en U.L.O. KERKEWIJK 53, VEENENDAAL, TELEFOON 3118 voor beide afdelingen van de school (L.O. en U.L.O). kan geschieden op 's avonds tussen 7 en 8 uur ten huize van onder getekende. Leerlingen, die toegelaten wensen te worden tot de U.L.O., moeten zes klassen van een lagere school hebben doorlopen. Tot de eerste klas van de afdeling L.O. (opleidingsschool) kunnen kinderen worden toegelaten, die vóór 1 oktober a.s. zes jaar worden. Ook in de hogere leerjaren kunnen nog enkele leerlingen worden geplaatst. Namens het schoolbestuur, J. G. THOOMES, KERKEWIJK 55, VEENENDAAL EN GOED LOON, VRIJE BEDRIJFSKLEDING EN PENSIOENVOORZIENING KERKEWIJK 87bis - VEENENDAAL TE VEENENDAAL zoekt voor spoedige indiensttreding voor de verkoopafdeling. Hiervoor wordt gezocht een jongmens van 22 jaar, opleiding hbs of mulo. Het werk vereist akkuratesse en op de duur een goede omgang met cliëntêle, vnl. per telefoon. voor de boekhoudafdeling. Opleiding: mulo of handelsavondschool, kennis van boekhouden strekt tot aan beveling. Leeftijd 22 jaar. voor administratief werk op verschil lende kantoorafdelingen. Leeftijden 17-22 jaar. voor magazijnadministratie. Kunnende typen, leeftijd ±16 jaar. Sollicitaties met gegevens aangaande leeftijd, opleiding en ervaring worden tegemoetgezien door de afdeling Personeelszaken. 95 cL per advertentie l t.m. 10 woorden, elk f woord meer 7 cent (Slot.) En wat gebeurde er met Simon Snor? Die wipte de andere kant op en hij dacht dat hij de weg naar huis had gekozen, maar nu liep hij al zo lang en nog altijd zag hij het braambosje niet, waaronder de ingang van hun h<^l verscholen lag. Ineens hoorde hij fijne konijnenstemme tjes. Simon gluurde eens voorzitig om een bosje helmgras en wat zag hij daar? Onder wat struiken was de ingang van een konijnenhol te zien en bij die ingang zaten wel tien konijnen. En het mooiste was dat ook zijn eigen lieve vader en moeder daar gezellig een worteltje zaten te knabbelen. Naast hen zaten oom Lek handen. „Zijn pootje is wel wat bescha digd", zei vader. „Hè, laten we hem mee nemen naar huis", zei Tineke, „dan zet ten we hem in een hokje." Maar vader schudde zijn hoofd. „Duinkonijntjes moe ten hun vrijheid houden kind. Wie weet hoe z'n vader en moeder hem al missen. We zullen hem maar gauw laten lopen." Hij zette Rafeloor op de grond. Even bleef het konijntje stil zitten, maar toen zette hij het op een lopen, zij het ook een beetje hinkend om zijn zere poot. In een ogenblik was hij tussen de struiken ver dwenen. Hij verlangde nu verschrikkelijk naar huis, maar hoe kwam hij er. Even kijken hier op deze duintop, of hij hun hol niet kon ontdekken. Hij ging op z'n achterpootjes zitten en tuurde scherp om zich heen. En toenWie zat daar op het duin, tegenover hem, ook op z'n ach terpoten rond te spieden? Het was vader Knabbeldoris. Ze keken elkaar recht in de ogen, maar Rafeloors kopje ging lang zaam naar beneden. Hij durfde vader niet goed aan te kijken. „Zo, zo", zei vader, „daar hebben we de andere avon turier, kom maar eens hier mannetje." Rafeloor schuifelde voetje voor voetje naar vader toe. Vader schoot haast in de kunnen vliegen. Bij die poging, aan het kortwieken te ontkomen, brak het dier een poot. De veterinair moest de poot amputeren om het leven van de zwaan te redden. Nauwelijks was de wond genezen of het trotse dier koos het ruime sop en ver raste de veterinair door een verbazing wekkende peddel-techniek. Deze man van de wetenschap had n.l. de vrees gekoes terd, dat de zwaan gedoemd zou zijn altijd in een kringetje rond te zwalken en daardoor vermoedelijk binnen korte tijd zielsziek zou worden. Deze zwaan speelde het echter zonder moeite klaar, rechtuit te peddelen, zoals men dit van zeer handige inboorlingen kent, die, aan een kant van hun vaartuig blijvend, met één peddel zeer goed recht uit kunnen varen. Korte tijd daarna maakte het dier zijn wandel-oefeningen op zijn ene poot. Na een paar maal vallen had de zwaan de theorie van het op een been wandelen reeds volkomenonder de knie. Te koop bonenhout, bonen staken en erwtenhout. C. D. van Essen, Jac. Ruijsdaelstr. 1, Veenendaal. Te koop een goed onderh. kinderwagen m. toebehoren. Aan hetzelfde adres een hoogtezon, merk Hanon. Buurtlaan-W., 68, Veenend. Te koop prima Naumann ringspoelnaaimachine op trap met ijzeren onderstel. 5 jaar garantie. Prijs 65.G. v. d. Garde, naaimachines, Cu- neraweg 328a, Rhenen, tel. K8585-2332. Te koop gloednieuwe ring- spoelnaaimachines met tien jaar garantie, scharn. voet, ingericht voor stoppen op trap met ijzer onderstel, Pr. 195,G. van de Garde, naaimachines, Cuneraweg 328a, Rhenen, tel. 8385-2332. Te koop z.g.a.n. Lada in- zinkbare trapnaaimachine, 5 jr. garantie. Pr. 175. G. v. d. Garde, naaimachines, Cu neraweg 328a, Rhenen. Te koop nieuwe Kayser handnaaimachine, iets be schadigd. Van 258,voor 185,10 jaar garantie. G. v. d. Garde, naaimachines, Cu neraweg 328a, Rhenen. Te koop gloednieuwe ring- spoelnaaimachine in pracht salonkast. 10 jaar garantie. 285,G. van de Garde, naaimachines, Cuneraweg 328a, Rhenen. Te koop elektr. ringspoel- naaiinachines in koffer (eer ste klas motor), 10 jaar ga rantie, prijs 148,G. v. d. Garde, naaimachines, Cu neraweg 328a, Rhenen. Te koop 1 groot en 1 klein kinderledikant. Adres Jan van Nassaulaan 61, Vee nendaal. Gevr. flinke hulp in de huis houding. Mevr. Wels, Zand straat 68. Aanmelden Berg weg 22, Veenendaal. Te koop Kaptein Mobylette, goed onderh. Dijkstraat 73, Veenendaal. Uw oude hand- of trapnaai machine ombouwen in een moderne salonkast. Kost bij ons honderd gulden. G. van der Garde, Naaimachines, Cuneraweg 328a, Rhenen, tel. K 8385-2332. Aangeb. goed onderh. don kerbl. kinderwagen. Hoog model. Mudde, Holleweg 2, Veenendaal. Te koop 100 prima hennen, zwarte, 8 w„ Dahliastraat 15, Veenendaal. Te koop z.g.a.n. Engelse kinderwagen (zwart). Mid- delbuurtseweg 19, Veenend. Jonge hennen te koop, 7 w. A. v. Engelenburg, Stations- str. 48, Veenendaal. Zo spoedig mogelijk gevr. net dagmeisje voor hulp in de huishouding en winkel. Van Otterlo, Patr.laan 7, Veenendaal, tel. 3187. Voor de weck aangeb. 54 glazen, diverse maten. Emaille weckketel, 2 hou ders met klemmen en ther mometer. Bij J. de Haas, Nieuweweg 94, Veenendaal. Te koop 2 fietsstoeltjes, leef tijd 3 tot 8 jaar, en een kort leren damesjasje, gev., als nieuw. J. v. d. Walle, Groe- nelaan 3, Veenendaal. Te koop een i.g.st.z. Kap- tein-Mobylette voor 75, Eenvoudlaan 52, Veenend. Te koop of te huur gevr. bos of heidegrond. Br. onder nr. 3290 aan het bur. v. dit blad. Voor spoedige indiensttre ding gevr. flinke werkster. Loon 1,per uur. Zon dags 1,25. Werktijden na der overeen te komen. Aan melden hotel „De Koerheu- vel", Rhenen. Tel. 435. Te koop een heren- en da- mesrywiel. Te bevr. Een voudlaan 18, Veenendaal Te koop accordeon, pianokl., 80 bas, 7 registers. Te bevr. Kerkewijk 148, Veenendaal. Te koop z.g.a.n. weegschaal koffermodel, merk Gedo, m. schuifgewichten 125,Te vens accordeon, 32 bassen, Weltmeister Hohner, 80, D. Kooistra, Cuneraweg 243, Achterberg. Te koop accordeon, 120 bas. in prima staat. A. Reede, Rijksstraat 53 Eist (U.), tel. 252. B.z.a. ervaren chauffeur, 23 jaar, in bezit van alle rijbe wijzen. Br. onder nr. 3291 aan het bur. v. d. blad. 250 hennen, Parmenter x Hamps, 7 weken oud en een toom biggen te koop. Bij H. van Ravenhorst, Oude Hol leweg 10, Renswoude. Te koop Singer ringspoeF- naaimachines in salonkast, 5 jaar garantie, 240,G. v. d. Garde, naaimachines, Cu neraweg 328a, Rhenen. Te koop 65 hennen, R x H„ ruim 7 weken. Dahliastraat 24, Veenendaal. Behang! Heeft u ons stalen- boek 1957 al eens ingezien? Het geeft u een ruime keuze in moderne dessins. Drogis terij „De Helm", Dr. SI. de Bruïneplein 25, tel. 2390. Uw muren witter dan wit en zonder strepen met won- derwit. Verkrijgb. bij drog. „De Helm", Dr. Slotem. de Bruïneplein 25, tel. 2390. Te koop Mechels buffet. Munnikenweg 23, Veenend. Aangeb. 2 kamers, met of zonder pension. Stromend water aanwezig. Br. onder nr. 3292 aan het bureau van dit blad. Gevraagd net meisje voor de zondagen om behulpzaam te zijn bij de bediening. Mel den na 7 uur 's avonds. Rijn hoeve ,,'t Kalkoentje", Rhe nen. Pas als u Durablé plastic zolen kent, weet u wat voor delig kopen is. Voor dames, heren en kinderen .R. Val kenburg zn., Gortstraat 38 en Emmalaan 39, Veenend. Te ruil aangeb. een prima C.Z. motor, 150 cc., '53, voor zwaardere 250 of 350 cc. Nw. Veenendaalsew. 56, Rhenen. Te koop jonge hennen. W x H. Stationsstraat 123, Geld. Veenendaal. Te koop 500 jonge hennen, 7 w. oud. W. x H. Dijkstraat 73, Veenendaal. Kantoor Veenendaal Kerke wijk 3 - Telefoon 3041/2 Verloren een stofdop van 'n auto-wagen. Tegen beloning terug te bezorgen aan het bureau van dit blad. Te koop zwart-bonte pink. tbc en ab. vrij. H. J. V. Ba tenburg, Dorpsstraat 92, Renswoude. Nieuw! Siliconen-boenwas, vocht, stof- en vlekwerend. Bloemink, drogisterij-optiek, t.o. de Markt, Veenendaal. Brilmonturen in iedere kl. en vorm. Ook de nieuwste modellen. Opticiën Bloe mink, t.o. de Markt, Veenen daal, telefoon 2764. Wist u dat wij. ontvangen hebben damesjaponnen van af ƒ10,50. D. van Dijk, Gel derland 4, Veenendaal. Voor baby's, kleuters en a.s. moeders bevat ruwe natuur- honing de benodigde op- bouw- en beschermingsstof fen (Vitaminen, mineralen, enzymen), onontbeerlijk v. gezonde groei. Aanbevolen soorten: koolzaadh. ƒ1,70, bloemen- en klaverh. 1,90, voor a.s. moeders ook bloe- semh. 1,65, boekweithoning 1,75 en heidehoning 2,45. Maar neem de beste, zo van bijenstand De Koershof. Al leenverkoop: M. P. Dees, Nieuweweg 168, Veenendaal. Elke donderdag en vrijdag verkoop van nieuwe en ge bruikte meubelen bij Eris, Stationsweg 379, w.o. huis kamers, slaapkamers, tafels, stoelen, ledikanten, spiralen, bedden, dekens, vloerkleden, haarden, kachels, wasmachi nes, trapnaaimachines, enz. G. Kreuger, Nieuwstraat 26, Scherpenzeel, tel. K 3497-215. Gemakkelijke betalingscond. Vanaf heden steeds ver krijgbaar cement- en as- bestplaten. Jan Kool, Hol leweg 4, Veenendaal. Tel. 2463. Verhuur van tenten en luchtbedden. Bespreek tij dig. Leder- en sportmaga- zijn „Albers", Hoofdstr. 15, Veenendaal. Erkend bonds- tentenverhuurder ANWB. Dames! Een mooie nieuwe hoed? Kom dan naar Bou- man toe. U vindt bij ons aparte modellen. Ook voor verander- of vervormwerk is dit uw adres. Bouman, Emmalaan 27, Veenendaal. Gediplomeerd modiste. Hoortoestellen, Philips Au- dium. Batterijen, Melis Op tiek. Hoofdstraat 51, Telef 3184, Veenendaal. Wij maken golfsnede in uw oude tafelmessen 0,25 per stuk. Grotere messen naar verhouding duurder. Binnen 24 uur klaar. Fr. Diepeveen. Hoofdstraat 29, Veenendaal. Damesblouses vanaf 3,25. Kinderblouses vanaf 2,25. Kinderjurkjes vanaf 2,25. D. van D(jk, Gelderland 4. Veenendaal. Openb. balavond in de „Sa menwerking" zaterdag 13 april, aanvang 7.30 uur. Moeilijkheden met was dro gen? Wij verhuren wasdro gers (Centrifuge) per uur en per\ halve dag. Strijk-droog. N. van Ek, Pr. Bernhardlaan 1, tel. 2533, Veenendaal. Als nw schoenen konden spreken, zouden ze om de reparatie van Blankesteijn smeken. Tevens eerste Vee- nendaalse vergrootinrichting onder volle garantie. Eerste klas machinaal schoenrepa ratiebedrijf. D. Blankesteijn Zonen. Helling 14, Vee nendaal. Te koop accordeons, nieuwe en tweede-handse. Tweede Achterkerkstr. 4, Veenend. Bod gevraagd op i.g.st.z. massief eikenhouten Lits- jumeaux. Tevens te koop antiek teakhouten 2-pers. ledikant, met snijwerk. Adr. te bevr. aan het agentschap van „De Vallei" te Achter berg. KOMT U VERDER! Elektrische wasmachines te huur, per uur en per dag. Wij hebben wasmachines v.a. 166,50. Ook nog nieuwe wasmachines, iets bescha digd van 200,— nu voor 150,—. N. van Ek, Prins Bernhardlaan 1, telef. 2533, Veenendaal. Grote sortering tafel- en zak-aanstekers. Sigarenmag. Van Walsem, Achterkerkstr. 26, Veenendaal. Wasmachinefabriek heeft enige lichtbeschadigde was machines, gloednieuw met garantie 125,— en 145,—. Ook centrifuges en stofzui gers. Vraagt demonstratie, postbus 24, Zwijndrecht. Mandjes vanaf 48 cent Net met eieren vanaf 32 Pracht opgemaakte eieren melk en puur 3 Eieren in net vanaf 55 cent Leuke eierdopjes met chocolade ei. Broodhanen en krakelingen voor de palmpaas alles om er aan te hangen. Wij vullen Uw lege mandje. Hoofdstr. 66 - Veenendaal - Tel. 2273 vraagt Mulo-diploma is gewenst, doch niet nood zakelijk, terwijl zij, die nog mulo-examen moeten afleggen, zich nu reeds kunnen aanmelden. Sollicitaties bij voorkeur schriftelijk of melden bij de portier.

De Vallei | 1957 | | pagina 4