Wutyuv»ku$ Pauk Mms Kies wat U mooi maakt Fa. Fr. Diepeveen Zal DOVO de laatste kans grijpen? Kasteel Amerongen de RUITER Één blik op onze collectie JAN VAN SCHUPPEN Men spreekt van feestdagen Reeds vastgestelde wedstrijd Veenendaal- Theole gaat niet door Burgerlijke stand KERKDIENSTEN ROVANNA ruim 24 gulden ^?AAr$T©H *>^PKr VOETBALPROGNOSE D.O.V.O moet in Enschede winnen Gevonden en verloren voorwerpen VEENENDAAL INGEN Dinsdag PA AS-koopjes Eierdopje met lepel 10 cent Kop en Schotel Zondagsdienst doktoren Officiële bekendmaking PHILIPS RADIOTOESTELLEN CADEAU HET RAADSEL VAN RADIO BALLEG0IJEN Welke tailleur zoekt 11? Hoogstraat 14-16 Telefoon 2032 Veenendaal 107.50 tot 195.- Zo nu |en dan van een feestweek, ZO KOOPT U FEESTJAREN BIJ f. 270.- KNITTAX RENTE-WINST! Ik en Driek zijn van de week een aavondjie op vieziete geweest bij de buure. Jelui weet wel bij Mijntjie, die onderlest es een stuk teege mijn in had geschreeve in „De Vallei". We hebbe der nog smaakelik om zitte te lache. Maar affijn, we gonge daar dan een aavondjie naar toe, omdat Bram (onze buurman) jaarig geweest was. Dat doen we al die jaare, dat we naast mekaar woone al. Zullie komme op de verjaar dag van mijn en van Driek en ik en Driek gaan hullie feeliziteere. Altijd een paar daage laater, want wij hebbe een groote vermielje van beiskante en de buure ook. Een aavondjie laater is nog wel zoo gezellig en restjes binne der al tijd. Da's ok et eenige wat we bij mekaar komme; mit de verjaardaage en dan na tuurlik met armoei, dan help je mekaar ook. Maar anderst niet. „Al dat geklep naar mekaar toe is niks", zei Driek te recht, „dan is et zoo hommeles." Ze zitte ok nimmer met ze tweeë bij mekaar op de koffie, hoogstes staan ze 's morreges een half uurtjie door de booneheg et weereltgebeure en de binne- landse pooletiek te bepraate. Tusse twee haakies: As nou de krant een Vrijdaggenaovond komt, en Driek die leest dat, dan krijg ik weer langs me leer, want dan meent Driek da'k der weer veur schut gezet heb. Maar ik had et oover die vieziete bij Bram en Mijntjie. Jelui raaie nooit waar we 't daar oover gehad hebbe. Oover de vekansie. Bram zee: „Vekansie is nog nooit veur ons soort minse weggeleid gewist en ik had feitelik gedocht, dat et ok niet meer veur ons weggeleege zou zijn, maar ik had er es oover geprakkezeerd en toen docht ik, we konne der van de zoomer best es een dag of wat tussche uit trek- ke." Bram is alted nogal lang van stof, maar 't komt er wel uit. Nou der tussche uit te trekke is-t-er veur ons niks meer, want Bram en Mijn tjie zitte net zoo as wij ok al an der ouwerdomspesloen te knaage. Maar Driek had nog duuzend en één bezwaare. „Je moes netuurlik in een hootel slaape en as daar alles maar netjies en schoon was, de laakes en zoo, en je kon der wel es beesies oploope en 't was tog feitelijk goed geld wegsmijte", etzeekeraa, etzee- keraa. Dat was der eerste reejaksie, maar na een poossie was ze wel bedaard. „Praate jelui der maar niks omheen, jelui kunne et nog net zoo goed doen as wij en waar om zou-ie je dan as bejaard mins ok niet es een pleziertjie gunne", zee Bram. Affijn, we hebbe dan afgesprooke, dat we iedere week de man vijf guide weg- legge en dat we in junie of julie gaan. Lozeere in een hootel op de Veeluuwe En bij naader inzien vin 'k et nog lang zoo gek niet. Iedereen vliegt maar de grens oover of 't niks is en dan zal een mins, dat nog nooit met vekansie gewist is zen eige nog geen eens een reissie naar de Veeluuwe magge gunne. Vrogger kreege we een dag vrij, dins dags naa de Pinkstere en Kooninginne- dag in de naamiddag. Dat was je heele vekansie. Dan trapte je je eige achter de aajem naar Utrecht, om es een keer een weereltstad te zien. Teegeswoordig is et zoo druk, dat ze de vekansie moete gaan spreide, anders loope de minse mekaar in de speruure onder de voet. Vrogger was ter niks te spreide. Das veurbij en ik en Bram zulle van de zoomer es een lekker potjie bier saa- me drinke, al is 't een stuiver duurder geworde. En as 't niet teveul in de pampiere gaat loope, dan kon ik jelui nog wel es een kaart stuure met een bosgezicht en de hartelike groete van Mijntje en Bram en Driek en van WOUT De voetbalcompetitie 1956/'57 loopt ten einde. O, zeker er ztfn nog verschillende wedstrijden te spelen, maar in vele af delingen is de spanning er toch uit, daar de meeste kampioenen en degradatie kandidaten reeds bekend zijn. Het is daarom dan ook erg moeilijk voorspellingen te geven. De scherpe kan ten zijn er af, waardoor de laatste wed strijden meestal rustig en enigszins op vriendschappelijke wijze gespeeld worden. De vast te stellen programma's worden steeds kleiner en zullen mede door de zachte winter, betrekkelijk vroeg in het voorjaar helemaal uitgeput zijn. Dit heeft natuurlijk ook een goede kant en wel het meest voor bepaalde zomer sporten, die door deze ontwikkeling vroegtijdig voorbereid kunnen worden voor het komende seizoen. Het programma voor zondag ziet er deze week wel heel erg spaarzaam uit. Veenendaal, dat de competitiewedstrijd thuis tegen het Tielse Theole zou spelen, krijgt weer eens een rustige dag, daar deze wedstrijd tot nader te bepalen da tum is uitgesteld. Oranje Wit krijgt Renswoude op be zoek. In dergelijke wedstrijden blijft on der alle omstandigheden altijd een zekere spanning bestaan. Wij geloven dan ook dat Renswoude het de mensen uit Eist niet gemakkelijk zal maken. RKVUV krijgt Aurora op bezoek. Zo als gezegd is hier natuurlijk van alles mogelijk, maar w enemen aan, dat de Veenendalers het voor eigen publiek wel kunnen klaren. Voor het zaterdag-voetbal zjjn wat meer wedstrijden vastgesteld. Vooral In de eerste klasse B. staan nog enkele be- Aan het bureau van politie werden als gevonden aangegeven: 1 wit kinderwantje met ingebr. figuren; 1 grijze gebr. rechter herenhandschoen; 1 wit babyschoentje; 1 lichtbr. hondje; 1 br. lederen portem. m. inh.; 1 grijs ko- nenn; 1 paar zw. voetbalschoenen; 1 groen windjack; 1 onderdeel van brom- fietskettinkast; 1 zw. linker motorwant; 1 donkerrood plastic étui m. nagelgarni tuur; 1 rode plastic damesportem. (vier kant); 1 bl. autostep; 1 doublé damesarm- bandhorl.; 1 donkergrijs konijn; 1 grote sierspeld; 1 beige jongensjasje; 1 bruine herenportem. inh. postzegels. Als verloren werden aangegeven: 1 roodlederen damesportef. inh. o.m. identiteitsbew.; 1 benzinetankdop v. RAP bromfiets; 1 beige colbertjasje; 1 bruin lederen actetas, inh. toiletart. en militaire studieboeken; 1 rode dameshandsch.; 2 zw. dameshandsch.; 1 rood kindersch.; 1 speldje „Veilig Verkeer"; 1 p. z.g.a.n. zw. lederen motorwant; 1 rode vulpen; 1 volle luisterverg.; 1 motorbril; 1 bus- abonnem. NBM; 1 rode plastic portem. 1 marokkaans lederen portem. inh. o.m. foto's; 1 zw. rechter damesglacé; 1 rood lederen damesportem. m. inh., w.o. bus kaartjes; 1 p. zw. motorwanten; 1 br. ledferen herenportem. m. inh.; 1 alumi nium duimstok; 1 zilveren bedelarmband met 2 bedeltjes. langrijke wedstrijden op het programma. Terwijl een plaatselijke ontmoeting, dit maal MatjanTr. Boys, altijd een eigen sfeer heeft. DOVO gaat naar Enschede om voor de tweede maal de strijd aan te binden te gen Sparta. Dat deze strijd fel zal wor den, zal ieder begrijpen, temeer daar er voor DOVO zoveel van afhangt. Na een bijna zeker schijnend kampioenschap te hebben laten glippen, krijgen de Veenen dalers nogmaals de kans om met de lei ders gelijk te komen in punten-aantal. Om mee te blijven doen aan de strijd om het zo begeerde kampioenschap, zullen beide puntjes in de wacht gesleept moe ten worden. Wij nemen direct aan dat het hard zal worden, maar hebben toch wel zoveel vertrouwen in de rood-witten, dat de kans op een overwinning geens zins uitgesloten moet worden. Een plaatselijke ontmoeting brengt al tijd een moeilijk te voorspellen uitslag, hoewel de kansen voor de Pantermen- sen iets beter staan. Laten we echter hopen, dat hier de sportiviteit zal zege vieren, dat is altijd nog mooier, dan de meest klinkende overwinning, voor welke partij dan ook. Merino's zal het in Amersfoort waar schijnlijk niet ver brengen. Cobu Boys, dat nog steeds kampioensallures heeft, zal zich heus de kaas niet door de Vee nendalers van het brood laten halen. Jonathan GVVV zal een harde strijd worden. Wij achten echter het huidige GVVV niet in staat enig succes te boe ken. Het verband in de ploeg is nu een maal radikaal zoek en het zou te opti mistisch zijn, om te denken, dat het deze middag wel lukken zou. Scherpenzeel, dat bij Eemnes op bezoek gaat, zal ook wel een veer moeten laten. Waarschijnlijk is een gelijk spel nog te veel verlangd. Oranje Leeuwen Sportclub Rhenen lijkt ons een geheel open strijd, waarvoor een puntenverdeling misschien de beste oplossing zou zijn. Datzelfde geloven we trouwens ook van Veluwse Boys Musketiers, hoewel er dan nog stevig aangepakt zal moeten worden. Voor de reserve-elftallen luidt het pro gramma als volgt: Gelria 2 Veenen daal 2; BVC 3 Veenendaal 3; Hoog landerveen 2 Scherpenzeel 2; Rhenen 2 Seastrum 3; Musketiers 2 DOSC 2; DOSC 3 VRC 3; Matjan 2 GVW 2; VRC 4 Sportclub Rhenen 2; GVW 3 Tr. Boys 3; Merino's 3 Kulan 2. (Vervolg van pagina 1.) den trots hebben rondgewandeld. Nu gaan toeristen door de gangen en de ka mers, voorafgegaan door de gids en ieder een komt onder de indruk van dit prachtige kasteel, een van de mooiste van Nederland ongetwijfeld. RONDLEIDING „Kijk", zegt de rondleider, „aan dat bureau heeft de keizer afstand gedaan van de troon, en daar ziet uEen simpel zinnetje, dat boekdelen aan her inneringen kan wakker maken. Dat is kasteel Amerongen uit het begin van de twintigste eeuw. Het kasteel, bewoond door graaf Van Aldenburg Bentinck, ziet plotseling na de ineenstorting van Duits- land, de ex-keizer de brug opkomen. Hier tekende de logé de troonsafstand en van hieruit werd gezocht naar een de- VEEL BELANGSTELLING VOOR OUDERAVOND De ouderavond van de Openbare La gere School, welke werd gehouden in het Verenigingsgebouw bracht vele ouders bijeen. De voorzitter der oudercommissie, de heer R. J. van Beekhof, sprak een in leidend woord. Hij memoreerde enkele mutaties die in het afgelopen jaar had den plaats gehad wegens waarneming bij ziekte. HIJ dacht hierbij aan mejuffrouw Meijer, die reeds geruime tijd haar klas in verband mifct ziekte aan een vervanger heeft moeten overlaten. HIJ wenste haar spoedig beterschap. Ook zal binnen afzienbare tijd in een va- kature worden voorzien wegens vertrek van mejuffrouw J. E. Verbeek, die in het huwelijk gaat treden. In verband hier mede dankte hij mejuffrouw Verbeek voor haar krachten, welke zij de afge lopen acht jaren aan de Ingense School heeft gegeven. Vervolgens gaf hij het woord aan het hoofd der school, de heer W. Zwart. Deze liet op overzichtelijke wijze diverse schoolaangelegenheden over het afgelo pen jaar de revue passeren. Verder was voor deze avond uitgeno digd de heer Van der Wiele, hoofd van de streek-b.l.o.-school te Tiel voor het hou den van een lezing over de opvoeding van moeilijke kinderen. De heer Van der Wiele ontpopte zich als een vlot spreker, die op animerende wijze vertelde van de mogelijkheden, die thans de b.l.o.-scholen in den lande bieden aan kinderen, die het lagere-schoolprogramma moeilijk of zeer moeilijk kunnen volgen. Aan de hand van lichtbeelden toonde hij hoe op deze scholen wordt gewerkt. Hoe deze kinderen dank zij dit onderwijs dikwijls tot flinke mensen in onze maatschappij uitgroeien. Tot besluit werd door het hoofd der school nog een schoolfilmpje vertoond. Plastic, leuke pastelkleuren samen voor modern zwart, stip decor, diverse kleur» voor 95 cent Alleen op dinsdag 16 april Hoofdstraat 7 - Veenendaal telef. 3103 finitieve woonplaats voor de ex-keizer. De rest is iedere Nederlander bekend. Het tijdperk van de kastelen schijnt tot het verleden ie behoren. De belas tingen zijn van dien aard, dat er alleen nog een mogelijkheid is alles intact te laten wanneer rondleidingen mogen wor den gehouden. En dat gebeurt op kasteel Amerongen. Maar er gebeurt meer. Na de pogingen van mevrouw Von Ilsemann om alléén het lot van zoveel mogelijk zwerfdieren te verzachten, kwam daar plotseling de mogelijkheid de zaak groot en groots aan te pakken. Zonder aarzelen stond me vrouw Von Ilsemann een deel van haar prachtige landgoed af aan de op te rich ten stichting „Nationaal dierenpark voor zwerfdieren". PRIMA VERZORGER Een Rotterdamse jongeman, scheeps bouwer, liet zijn werk onmiddellijk in de steek toen hij hoorde wat de stichting van plan was. Men had geen betere keus kunnen doen, want het is een lust voor het oog deze Rotterdammer te zien, ter wijl hij bezig is met de aan zijn zorgen toevertrouwde dieren. Denk vooral niet dat het zo gemakke lijk is. „De Hazenberg" (de naam van het dierenpark) is in geen enkel opzicht een asiel. Het is een pension voor be talende en niet-betalende gasten. Een pension, waarin iedere aanwezige zich moet schikken naar de gestelde regels. Zegt u dat zoiets niet kan? Op de Hazen berg bewijst de verzorger tussen neus en lippen door het tegendeel. Ergens loopt een hond als een paard zo groot. Hij meter verder staat de dierenvriend te praten. Hij kijkt achterom en roept schijnbaar achteloos, dat het grote beest stil moet zijn en er beter aan doet rustig te gaan liggen. Je had er daarna geen kind meer aan. VEENENDAAL Geboren: Robert Willem, z. v. J. Har deman en H. Veldhuizen; Hendrik, z. v. A. van OJik en W. de Koning; René, z. v. D. de Moes en G. J. Molenaar; Cornelia, d. v. A. Versteeg en R. Blaauwendraat; Jan, z. v. H. Struivlng en E. Middelho ven; Dirk, z. v. H. van Beek en T. Ver meer; Klaas, z. v. R. S. Slok en A. van Kruist um. Ondertrouwd: J. W. Drost en G. H. Bouman; H. B. van den Berg en A. H. Krikke; G. van der Weerd en H. van Schuppen; P. R. Brouwer en H. K. Broekhuizen. Getrouwd: H. N. van den Heuvel en J. van Voskuilen; W. Roelofsen en S. J. van de Weerd. Overleden: Hendrik van Dijk, 77 j. en 6 mnd., e.v. S. van Rotterdam; Gerarda van den Brink, 75 j. en 8 mnd., w. v. R. van Eden; Jan Hendrik Jansen, 47 j. en 7 mnd., e.v. J. E. v. d. Westeringh. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Jocob, z. v. J. v. d. Dikken- berg en G. M. van Ginkel; Hendrikus, z v. L. v. d. Pol en A. v. d. Bovenkamp; Willempje, d. v. P. Gaasbeek en J. F. S. Geerlofs; Hendrikus Albertus, z. v. R. Lokhorst en H. G. Witteveen; Johannes Th., z. v. T. Budding en E. v. Kesteren. Overleden: Elizabeth van de Boven kamp, 71 j., w. v. C. v. Wijk. RHENEN Geboren: Jacoba Hendrika Gerarda, d. v. J. W. Nijland en W. B. Willemse; Cor- nelis, z. v. W. Gerritsen en E. Puijk; Johannes, z. v. J. Beekman en B. D. van Esseveld. Getrouwd: Jan Willem Jansen en Wille- mijntje Versteeg; Jan Berend Honders en Reiniera Limbeek. Overleden: Alida Burgers, 71 j., ongeh. SCHERPENZEEL Geboren: Gesinus, z. v. A. v. Veld huizen en C. Schut. AMERONGEN Geboren: Sonja Elly, d. v. D. v. Raven horst en H. M. de Cleen. EVEN KIJKEN O ja, ook zoiets. Een dierenpark wil zeggen, dat er een park is. En dat is er. Een groot stuk woeste grond, weliswaar afgerasterd, maar zo dat iedere hond de hindernis lachend kan nemen. Ze denken er niet aan. Het mag eens een keer ge beuren, maar dan staan ze een kwartier later alweer smekend voor de deur. De vrijheid binnen de afrastering is hun meer waard dan het ongewisse leven in de niet-afgepaalde vrijheid. Voor het hek staat een Duitse herder. Die hoort hier helemaal niet. Het is een logé geweest. Zijn baas had hem ge bracht, drie weken geleden en vorige week was de herder weer mee naar huis gegaan, blij en wel. Maar steevast komt hij zo om de dag nog even kijken hoe de zaken er op „Hazenberg" voor staan. Uit alle delen van het land komen de zwerfdieren naar Amerongen, maar de ruimte is nog beperkt. Het architecten bureau Van den Berg en Jurriëns uit Naarden heeft weliswaar belangeloos de plannen voor uitbreiding gemaakt, maar de uitvoering zal veel geld vragen. Dat geld moet er komen, want alleen dan zal bij „De Hazenberg" de victorie kunnen beginnen. Dit kan een landelijke zaak worden. Er kan in iedere provincie in de toekomst een soortgelijk dierenpark wor den gesticht, maar vóór alles moet het experiment in Amerongen slagen. OOK ANDERE DIEREN Er zijn vragen gebleven, zoals: Al die zwervers kunnen daar toch niet hun hele leven blijven? Gaat het alleen om hon den? Vragen, die een antwoord behoeven. De stichting stelt zich ten doel het leed van de zwerfdieren te verzachten. Over dit leed behoeven we verder niet meer te praten .Het is er en het had er al langniet helemaal ijdel zal zijn. niet meer moeten zijn. Zwerfdieren gaan dus' naar Amerongen, worden daar on dergebracht, genieten er van de vrijheid van de natuur en de uitstekende ver zorging en intussen zoekt de stichting voor de dieren een ander, goed tehuis. Vrijwel altijd lukt dat. Nu is het logisch, dat honden in de eerste plaats worden genoemd, maar ook voor katten is op „De Hazenberg" ge zorgd. Alleen is dit probleem veel groter omdat een poesengezin zich sterk en snel pleegt uit te breiden. Maar ze zijn er, ze hebben het er best naar de zin en ruzie met de honden wordt niet gemaakt. Dat prent de verzorger beide partijen on middellijk in. En zijn we er nu? Het antwoord is: nog lang niet. De stichting kampt met erge financiële moeilijkhedenYl erge financiële problemen. Zonder hulp van de Nederlandse dierenvriendinnen en vrienden zal „De Hazenberg" niet worden wat we ons er van voorstellen. De kosten zijn hoog. Maar de stichting gelooft in de dierenliefde van het Neder landse volk en wij geloven dat die hoop VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds. Vermaas, 5 uur ds. Wisger- hof. Julianakerk 9.30 uur ds. Wisgerhof, Suur ds. v. d. Pol. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. v. d. Pol, 5 uur ds. Vermaas. Veeneind 3 uur ds. Wisgerhof. Dijkstraat 2.45 uur ds. De Hartog van Amersfoort. „Sola Fide" 10 uur ds. Goedhart, 5.30 uur ds. J. van Veen van Barneveld. Ger. Kerk 9 en 5 uur ds. Van Enk. Ned. Prot. Bond 10.'30 uur ds. Hoevens van Den Haag. Ger. Kerk, onderh. art. 31 K.O., geb. „Sola Fide", kl. zaal 8.15 en 3 uur ds. Smelik. Chr. Ger. Kerk (Hoofdstr.) 9.30 en 5 uur ds. Kok. Chr. Ger. Kerk (Beatrixstr.) 9.30 en 5 uur ds. Heerma. Ger. Gem. (Syn. „Eltheto") 9.30 en 5 uur leesdienst, woensdag 17 april ('t Tref punt) 7.30 uur ds. Blok uit Rijssen. Ger. Gem. (Fluiterstr.j 9.30 en 5 uur leesdienst. Apost Gen. 9.30 en 4 uur. R.K. Kerk (Nieuweweg) en Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof. Leger des Heils 10 uur Heiligingsdienst, 12 uur Zondagsschool, 7 uur Openluchtsamen- koms, 8 uur Verlossingssamenkomst. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evangeli satie 10 en 5 uur ds. Timmer van Woer den. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. N. Koo reman (bevestiging ds. J. Dijkstra), 3 uur intrede ds. J. Dijkstra. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. H. Volten (Bed. H.A.). Ger. Gem. (Synodaal) 10 en 5.30 uur ds. P. v. d. Bijl. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst; dinsdag 16 april 7.30 uur ds. Dorresteijn van Opheusden. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Moolenaar. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 uur ds. C. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Wijngaarden van Vee nendaal. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst; dinsdag 16 april ds. Toes van Kinderdijk. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. v. d. Wal van Wageningen, 6 uur ds. De Jager van Amerongen en ds. Van Viegen van Achterberg. SCHERPENZEEL. Ner. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. H. v. d. Linden. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. M. Post van Eim (Bed. H.A.).Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr. B. Roest. EEN NIEUWE BRIL! Vraag ons advies naar KLEUR en MODEL Speciaalzaak in de betere Brilsoorten HOOFDSTRAAT 51 TELEFOON 3184 VEENENDAAL VEENENDAAL. Van zaterdagmiddag 12 tot maandagmorgen 8 uur, llaeen voor zeer dringende gevallen dr. E. A. C. Reydon, Kerkewijk, tel. 2134. RHENEN. Dr. B. Stegeman, Herenstraat 93, tel. 315. EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Dr S. F. Hey van De Klomp, tel. 200. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van za terdagmiddag 2 tot maandagmorgen 7 uur, alleen voor dringende gevallen dr. Bakker van Leersum, tel. K 3434-495. SCHERPENZEEL. Dr. J. H. Renken, Ho- levoetsplein, tel. K 3497-250. Burgemeester en wethouders van Rhe- ne brengen ter openbare kennis, dat de gemeentesecretarie, het buraeu van ge meentewerken en het ontvangerskantoor op Goede Vrijdag en zaterdag 20 april 1957 voor het publiek gesloten zullen zijn. Het bureau van de burgerlijke stand is op zaterdag 20 april 1957 geopend van 1010.30 uur des voormiddags. Rhenen. 11 april 1957 Burgemeester en wethouders voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL De secretaris. Th. v. d. WILLIK lom 't Klinkt als een sprookje, maar 't is heus waar Vraag hierover alle inlichtingen aan RADIO EN TELEVISIE Molenstr. 16 Rhorton - Tel. 579 (6). „Wat heeft dit te betekenen?" donderde Aram de verbaasde mannen toe. „Laat die arme kerel onmid dellijk los!" Doch de aanvallers schenen niet van plan zijn bevel op te volgen. De oudste van het drietal, die ook het best gekleed was, deed een stap naar voren. „Waar bemoeit ge u mee, vreemdeling" vroeg hij uit de hoogte. Driftig antwoordde Aram: „Als heer van Barranca meen ik het recht te hebben, tussenbeide te komen, wanneer op mijn gebied iemand wordt afge ranseld!" De ander toonde niet de minste verlegen heid. „En ik ben Ochron, de rentmeester van de gra vin van Rovanna!" maakte hij zich bekend. „En wan neer de gravin mij opdraagt een hond van een pach ter, die weigert zijn pacht te betalen, tot andere ge dachte te brengen, dan zal ik mij van die opdracht kwijten, waar en op de manier zoals ik verkiesl" Hij wendde zich tot de twee anderen, die de boer nog steeds stevig in hun greep hielden en beval: „Neemt die kerel mee! Als hij niet goedschiks wil, dan kwaad schiks!" Onmiddellijk kwam Aram tussenbeide. „Wan neer uw gravin weerloze pachters wil laten afranse len, moet zij dat op haar eigen gebied doen!" barstte hij uit. „Hier gebeurt dat nietl" De pacmer snekte smekend zijn handen naar Aram uit en jammerde: „Red mij heer! Zij zullen mij doodknuppelen!" Ter wijl Aram de man een paar geruststellende woorden toevoegde, gaf de rentmeester een teken naar een boogschutter, die zich tot dusver op de achtergrond had gehouden. De man knikte en hief langzaam zijn boog. Zorgvuldig mikte hij op Arams rug en terwijl een gemeen lachje zijn mondhoeken krulde, spande hij de pees (Wordt vervolgd.) De garderobe van de Nederlandse vrouw is niet compleet wan neer er geen geklede tailleur bij is, die voor talloze gelegenheden van pas komt. Lenv!^! wcet.welke kleding haar mooi maakt. Het jsde kunst die kleding te vinden. Zoek geen naald in een hooiberg. jt Onze zeer uitgebreide collectie voor lente en zomer biedt u de garantie, dat u zult vinden, wat u mooi maakt. De tailleur die u zoekt, vindt u bij ons. dank zij onze uitge breide collectie DE ERVEN één ogenblik en U zult het ont dekken: daar kan ik een mooi kostuum kopen en daar koop ik het nieuwste wat er te vinden is op het gebied van heren- en jongensconfectie. Fijn is, als U weet, dat U zo prettig kunt slagen naar Uw persoonlijke smaak. En Uw ervaring zal U ook tevreden stemmen in de toekomst. Prijzen vanaf Speciaalzaak Heren- en Jongenskleding HOOFDSTRAAT 90 - VEENENDAAL VERLAAGT DE RENTE GRAETS TELEVISIE met ingebouwde radio maar wij maken er feestjaren van voor U. Wij leveren U het maximum aan kijk en luistervreugde plus een fan tastische service en daardoor zult U steeds dat „feestelijke" gevoel hebben wat heb ik daar een goede koop ge daan". HOOFDSTRAAT 29 VEENENDAAL Deze prachtige breimachine kunt U nü heel gemakkelijk in bezit krijgen. Wilt U de Knittax niet in eens be talen? Dat kost U maar 4% extra! Vroeger was deze rente minstens 13%. Nü een KNITTAX kopen betekent De Knittax is verkrijgbaar bij: Fa. C. Meijer „De Driehoek" Herenstraat 58 Rhenen, Tel. K 8376-225 Fa. „Breina" (P. Ott) - Grotestraat 87 Ede, Tel. K 8380-8198

De Vallei | 1957 | | pagina 2