WEYERS U kant het beter KRIJGEN dan UITGEVEN als het om een dnbbeltje gaat! jr een labiet chocolade H. J. Wevers Zn. De Draaikolk <fc\1éfae*mr. Adverteren is verkopen voor 40 cent D.O.V.O. verspeelde laatste kans op kampioenschap Scherpenzeel verloor van Eemnes G.V.V.V. klopte Jonathan in eigen huis Matjan maakte degradatie van Triangelboys een feit Oranje-Wit- Renswoude 3-5 trouwpartij Mr. W. A. v. Es (STENO)- TYPISTE NET MEISJE Dijkstra bij kopen TIJDREDE S.G.P. ©'O: Niet benutten goede kansen werd noodlottig (zaterdagmiddag) Voor uw zijn wij thans speciaal ingericht A. W. de Ilaas Markt 5 Veenendaal Banketbakkerij HOOFDSTRAAT 21 U kunt het toch niet afschreeuwen dóen in Wet nieuw geótoken NIEUW EN MODERN IS ONZE COLLECTIE KOSTUUMS87.50 145.00 KOLBERTS37.50 62.50 PANTALONS 19.75 44.50 PLUSFOUR PAKJES vanaf 44.90 JUNIOR LANGE PANTALON vanaf 13.75 Begrafenisfonds „De laatste eer Mits U het doet in —DE VALLEI FEUILLETON Een dubbeltje is weer geld 1 Van elke gulden die U bij De Gruyter besteedt wordt U een dubbeltje uitbetaald voor Uw kassabons. Is dat niet heel wat anders dan bij elke be stede gulden een dubbeltje toegeven? Alleen bij De Gruyter krijgt U 10%) korting op alle artikelen be halve suiker, zout en soda. Alleen De Gruyter kan dat, dankzij eigen moderne fabrieken, eigen verpakkings industrie, eigen expeditie naar 425 eigen winkels en vooral dankzij een grote omzet door honderdduizenden goede, trouwe klanten m 0 mm *5 JöF Bij elke aankoop van 250 gram koffie of 50 gram Oploskoffie De Gruyter's koffie Goudmerk 250 gram 258 ct. Roodmerk 250 gram 218 ct. Blauwmerk 250 gram 196 ct. Oranjemerk 250 gram 172 ct. Oploskoffie busje 50 gr. 245 Ct. Oploskoffie busje 25 gr. 138 Ct. Oploskoffie bus 200 gr. 910 Ct REGENJASSEN in lang en kort model, in katoen en wol 44.50 107.50 OVERHEMDEN No-lron 19.75 Sportkousen en sokken in alle maten: strikjes en zelfbinders. jacksenz. enz. Hoofdstraat 38 Veenendaal Wcyers voor betere kleding en voordelige prijzen DOVO heeft de geboden kans op het kampioenschap niet gegrepen. Het was dan ook een matig partytje voetbal, dat ondanks de luide aanmoedigingen van de talryke DOVO-supportersschare, vertoond werd. Zelfs de aanwezigheid van Abe Lenstra scheen de spelers van beide kanten niet te kunnen inspireren. Neen, dat reisje naar Enschede is geen succes geworden. Of DOVO dan helemaal niets gedaan heeft? O, zeker wel, de Veenen- dalers zfyn zelfs wel driekwart van de wedstryd in de aanval geweest. Maar dat afwerken. Veel te veel individueel spel. Het is heel mooi, als een speler enkele tegenstanders in de luren kan leggen, maar geef de bal dan af en succes is ver zekerd. Herhaaldeiyk kwam het echter voor, dat voorhoedespclcrs zich vast werkten en zodoende de Enschedeërs in staat stelde, onder aanvoering van de be- wegeiyke Kcrkdyk, zeer gevaarlykc uit- /allen te ondernemen. Daarby kwam nog, dat de achterhoede op enkele uit zonderingen na, soms zeer zwak speelde, wat Sparta (dat toch heus geen wonder- ploeg in het veld had gebracht) in de ge legenheid stelde, een klinkende, zg het wat geflatteerde, 4—1 overwinning te be halen. De eerste helft begon voor DOVO wel zeer twijfelachtig. Het was duidelijk te zien, dat de zenuwen moeilijk in be dwang konden worden gehouden. Dat Sparta daar geen last van had is te be grijpen, daar er voor hen eigenlijk niets op het spel stond, terwijl deze wedstrijd voor DOVO alles betekende. Toch was het al in de eerste minuten, dat Van de Pol een goede kans kreeg om de score te openen, maar ongelukkig ge noeg trapte hij in de grond en liep zijn schot op niets uit. Erger was, dat Van Hal, even later in vrije positie staande hands maakte, waardoor weer een kans verloren ging. In de tiende minuut kreeg DOVO het wel erg benauwd, toen de gastheren plotseling doorbraken. Gelukkig echter kon Hardeveld nog juist corner werken. Daarna werd DOVO de zenuwen enigs zins de baas, en bouwde een serie goede aanvallen op. Het resultaat was echter nog meer gemiste kansen. Het was naar onze mening in deze nerjode, dat DOVO met een teruggetrok ken midvoor spelende, de fout maakte •>m in plaats van alles op alles te zetten, lit systeem handhaafde, en daardoor de Enschedeërs steeds weer de gelegenheid ,;af om in te grijpen. Nadat Van Hal, door te lang treuzelen, log een kans om zeep gebracht had, verd in de 35ste minuut de achterhoede totaal uit positie gespeeld, waarna Spar ta, tegen de verhouding in, de leiding kon nemen (10). In de laatste minuten voor de rust trok DOVO geducht ten aanval en pro beerde door te drukken. Het lukte ook toen niet, temeer daar ook de Ensche- dese doelman zich niet onbetuigd liet. De tweede helft was een minuut oud, toen Kerkdijk zich op listige wijze, door de achterhoede heenwerkte en de twijfe lende Hardeveld het nakijken gaf (2—0). Vijf minuten later had DOVO beslist pech, toen de lat en de paal Sparta te hulp kwamen om doelpunten te voor komen. Nadat Sparta, door treuzelen van Har develd, de voorsprong op 30 gebracht had, was het na een half uur spelen aan goed doorzetten van Kroesbergen te dan ken, dat Schoeman de eer voor DOVO kon redden (3—1). Eerst toen werd DOVO wakker en ging spelen voor wat het in normale om standigheden waard is. Sparta zag ech ter het gevaar en trok zich terug in de verdediging. Vijf minuten voor het einde waagden de gastheren onder aanvoering van Kerkdijk nog een uitval en brachten de stand nog even op 41. Sportclub Genemuiden maakte geen fout en staat nu gelijk met het Harder- wijkse VVOG. Een beslissingswedstrijd zal nu moeten uitmaken, wie kampioen van de afdeling wordt. Wij houden het op Sportclub Genemuiden. Zaterdag moest het zaterdagelftal van Scherpenzeel voor de competitie van de tweede klasse op bezoek bij Eemnes. Het werd een aardige wedstrijd, die Scher penzeel ondanks een veldmeerderheid met 20 verloor. Men had het elftal enigszins gewijzigd. De doelverdediger B. v. Dijk stond nu midvoor en A. ter Burg stond onder de lat. B. van Dijk verdeelde het spel wel aardig maar doelpunten kon hij ook niet opbrengen. Een handicap voor de voorhoede was zeker dat G. Vlas- tuin het te veel alleen deed, waardoor de aanval steeds vastliep en verschillende kansen verloren gingen. Het was overi gens een sportieve wedstrijd onder zeer strenge doch correcte leiding. Voor de rust gingen beide partijen aardig tegen elkaar op, maar beide voorhoedes wisten de geboden kansen niet te benutten. Na de rust wist Scherpenzeel op het technisch beter spelende Eemnes een veldoverwicht te krijgen, maar toen bij een der uitvallen van de thuisclub Van de Weerdhof de bal met de hand speelde, benutte men de strafschop (10). Scher penzeel bleek ondanks deze tegenslag iets sterker, maar tot doelpunten kon men niet komen, mede door het korte spel van de voorhoede. Toen zeven minuten voor het einde Eemnes uit een uitval de stand op 2—0 wist te brengen, was de strijd beslist en had Eemnes een gelukkige overwinning behaald. GV\'V rehabiliteerde zich volkomen, door na een serie zeer wisselvallige en zonder overtuiging gespeelde wedstryden de kampioenskandidaat Jonathan in Zeist een 20 nederlaag toe te brengen. De lachende derde werd hier het Amersfoortse Cobu Boys, dat mede door een grote overwinning op Merino's, nu onbereikbaar geworden is voor Jonathan en dus naar de KNVB promoveert. IJssel- meervogels 2, dat in deze afdeling de bo venste plaats bezet, gaat over naar een andere afdeling. Ondanks heftige tegenstand van Jona than is GVVV toch van het begin af in de aanval geweest. Terwijl de aanvallen van de Zeistenaren, hoe goed opgezet soms ook, steeds weer strandden op de hermetisch gesloten GVVV-achterhoede. Het was een goede wedstrijd, waarbij de soms vloeiende combinaties der Veenen- dalers steeds weer een gevaar beteken den voor de thuisclub, die toch aanvan kelijk moedig stand hield. Na een half uur spelen kon GVVV toch de leiding nemen, toen Hardeveld een bal van rechts opving en keurig doorgaf aan Beukhof. Deze maakte geen fout en de stand was 1—0. Even voor rust kreeg GVVV de kans uit een strafschop de voorsprong te ver groten. Dit ging echter niet door, daar Ditewig, die overigens bergen werk ver zet heeft, de bal rustig in de handen van de doelman lepelde. Dc degradatie van Triangel Boys is za terdag door een 62 nederlaag tegen Matjan een feit geworden. Aanvankelijk leek het er op, dat de VSW-mensen nog wel wat in hun mars hadden. Zij vielen van het begin af goed aan en wisten zelfs een 20 voorsprong te nemen. Later ging het echter weer mis. Een toegestane strafschop werd zelfs door Slotboom gemist. Toen de stand eenmaal op 22 gebracht was, wisten de Panter- mensen in de laatste twintig minuten door te stoten en de eindstand op 62 te brengen. Zoals bij alle wedstrijden van Triangel Boys, was ook nu de entree weer niet slecht. Na een vrij gelijk opgaand begin kon men zelfs in de 25ste minuut door Thien de leiding nemen, toen doelman Van Eist de bal wel stopte, maar niet on der controle kon krijgen. Er waren zelfs mensen die ook nog meenden, dat aan deze goal een buitenspelluchtje zat. Tien minuten later kon Bouman de voorsprong zelfs vergroten tot 20. Trinagel Boys rook winst en viel zeer fanatiek aan, waarbij het spel soms wel wat te fors werd. In de 40ste minuut was het Jan Heikamp, die de stand op 2—1 bracht. In de tweede helft kwam Matjan iets in de meerderheid en wist dan ook in de 15de minuut gelijk te maken (22). Twin tig minuten voor het einde kwamen de sigarenmakers pas goed los, waar Bol derman meteen van profiteerde om de stand op 32 te brengen. Toen was het gebeurd met Triangel Boys. Matjan nam het heft helemaal in handen, waarna met drie keurige schoten van Jan Heikamp de eindstand op 02 werd gebracht. Voor de rust was het een slappe wed- strijd met aan beide zyden verschillende gemiste kansen. Na ongeveer 15 minuten spelen wist Oranje-Wit de leiding te ne men (10). Enkele minuten voor rust wist Stutvoet met een hard diagonaal Direct na de thee juichte de Jonathan- aanhang. De scheidsrechter had namelijk een overtreding in het beruchte gebied geconstateerd, maar de hiervoor toege stane strafschop werd naast geschoten. Een kwartier later, bouwden de Veenen- dalers een aanval op, waar alle GVVV- spelers aan deelnamen. Keurig afgemeten ging de bal van de een naar de ander, totdat Ditewig er met een oerharde kogel een eind aanmaakte. De doelman zag de bal dan ook niet eerder, voordat hij in het net lag 20. Wat Jonathan daarna ook nog probeerde, er veranderde niets meer, zodat GVVV een alleszins ver diende overwinning behaalde. GVW -rest nu nog één wedstrijd voor deze competitie, thuis tegen Posthoorn. schot dc keeper te verrassen en de stand was geiyk (1—1). Na de thee werd het een spannende, alhoewel op geen hoog peil staande strijd. Maar er werd nu tenminste voor gevoet bald. En zo kon llardeman uit een corner de bal met een prachtige kopbal in de touwen werken (12). Nu kwam Oranje-Wit opzetten en men wist verschillende mooie aanvallen op te bouwen, maar de doelmond kon men niet vinden. Zelfs toen eindelijk Van de Berg intrapte werd dit doelpunt wegens bui tenspel afgekeurd. Onmiddellijk nadat de bal weer in het veld was gebracht, ging Renswoude in de aanval en Hardeman wist een goede voorzet te benutten (1—3). Even later was de goed spelende Harde man er vlug bij, toen de keeper van Oranje-Wit een blunder beging en de stand was 14. Maar de Oranje-Wit mannen gaven zich nog niet gewonnen; zij kwamen terug en door goed samen spel in de voorhoede wist Van de Berg de bal vrij te krijgen en met een hard schot de keeper van Renswoude te passeren (24). Twee minuten later was Rens woude weer gevaarlijk in de aanval, maar Van de Scheur wist prachtig te redden voordat de toestormende Stutvoet kon scoren. De aanvallen wisselden steeds af. Met een ver schot wist Peters de Oranje-Wit voorhoede weer aan het werk te zetten. Van Mourik ving de bal op, passeerde enkele spelers en zette toen goed voor en Onink werkte deze aanval met een strak schot af (34). De strijd was weer geheel open. Bij een aan val van Renswoude beging één der spe lers van Oranje Wit een overtreding, penalty. Rebergen, die de penalty nam, knalde de bal tegen de lat. En toen nam de scheidsrechter om onverklaarbare re den de beslissing, dat de penalty moest worden overgenomen. Maar Hardeman was zeer sportief en schoot de bal ver naast. Vijf minuten voor het einde wist Stutvoet met een prachtig schot te sco ren, maar de scheidsrechter wou het schijnbaar goed maken met Oranje Wit, want hij keurde dit doelpunt af. In de laatste minuut wist eer de bal voor het doel in zijn bezit te krijgen en de stand was 35. Nieuwe 6-8 persoons auto's disponibel Zeer voordelige tarieven N.V. v/h Fa. Wed. Markt 16 Veenendaal ADVOCAAT vraagt voor spoedige indiensttreding een Gevraagd voor de verkoop van ijs in Cafetaria Het Grote Dorp van 1 uur tot 7 uur Aanbiedingen: Wanneer u de goede hoe danigheden van uw arti kelen onder de aandacht van het kopend publiek wilt brengen. Daarvoor staat ,De Vallei' te uwer beschikking. Dit nieuwsblad wordt, doordat het plaatselijk en regionaal nieuws brengt, niet ge lezen, maar „gespeld" van A tot Z. In die sfeer genieten ook uw adverten- langstelling. De resultaten bewijzen dat. Adverteert dus in De Vallei. Het blad met verreweg de grootste oplaag voor de omgeving. Het blad dat vrijwel huis- aan-huis haar abonné's heeft. ook met extra korte pantalon AFDELING VEENENDAAL aangesloten bij Centraal orgaan „Het Noorden". IS U NOG GEEN LID VAN DEZE VERENIGING? Duizenden leden sloten zich reeds aan. Wenst U nadere inlichtingen hierover? Onderstaande adressen zijn gaarne bereid U voor te lichten. P. A. Praag, Hoofdbode, Molenstraat 16 W. II. Roelofs, agent, Molenstraat 8 D. J. v. d. Scheur, agent, Wilhelminastraat 9 A. Vink, agent, J. v. Ruysdaelstraat 8 II. Voor Renswoude en omgeving W. Blauwendraad, Taets van Amerongenweg 8 II, of bij het bestuur en commissie van toezicht: ds. D. v. Enk, ds. S. v. Wijngaarden, M. Aanbeek, J. Kempen, D. Vunderink en J. E. v. Schuppen. Ds. P. J. Dorsman Ned. Herv. predi kant te Staphorst hoopt D.V. Woensdag 17 april a. s., nam. 7.30 uur, in gebouw „Eltheto", een t ij d r e d e te houden 'V V':: i# -s -3 n (ter waardè van 75 cent) Geldig van 17 t/m 23 april 1957 DE GRUYTER 57Ï4ÏT SINDS 1853 TELEF. 2805 DOOR REIN VAN GELDER (16) Mijnheer Kalmeijer scheen Sientjes belangstelling voor zijn neus op te merken. Hij blafte: „Je hoeft me niet zo brutaal aan te gapen, Sientje Brink, kijk voor je." Ze liet haar blik dalen naar zijn vest, waaraan een knoop ontbrak. „Meester, er is een knoop van uw vest" „Ik vraag je niets. En bovendien, ik ben mijnheer, versta je? Je spreekt me dus met mijnheer aan en niet met meester." „Ja, mijnheer. En zal ik dan die knoop er even voor u aanzetten?" Haar vraag was vriendelijk en be leefd. Daarbij sprak ze de woorden correct uit. Wantrouwig bezag hij haar en weer was zijn stem bijtend en scherp: „Hou je mond! Je hebt alleen te antwoorden op wat ik je vraag. Je brutaliteit gaat alle perken te buiten. Daar moet een eind aan komen, anders wordt je van school weggejaagd. Wat heb je vanmorgen in de klas gezegd, toen meester Van Dalen zei dat de Rijn bij Wijk bij Duurstede de naam Lek ontving?" „Dat mag ik niet zeggen, mijnheer." „Je hebt het toch vanmorgen ook gezegd?" „Toen wist ik niet dat ik het niet mocht zeggen, mijnheer. Meester Van Dalen werd er boos om en wilde me daarom slaan." „Je hebt er straf voor verdiend. Maar ik heb voor je gesproken en nu kom je er met honderd strafregels af." „Goed, mijnheer," zei ze rustig. „Dus, ga naar huis. Morgenochtend breng je het strafwerk mee naar mees ter Van Dalen. Je laat hem dat zien, beloof hem dat je niet meer brutaal zult zijn en vraag vergeving voor je gedrag." „Ik was niet brutaal, mijnheer." „Dat was je wèl. Je hebt meester brutaal aangekeken. Je hebt de hele klas tegen hem opgestookt en de jon gens opgehitst." „Ik heb niemand opgestookt, mijn heer." zei Sientje, hevig verontwaar digd en draaide zich half om. „Zwijg, zeg ik je. Je toont hier op nieuw dat je naar geen rede wilt luisteren. Ik wil er geen woord meer over horen en ik zal DeKruif over je inlichten. In ieder geval schrijf je hon derdmaal: ik mag geen onzedelijke woorden zeggen. Begrepen? Je kunt gaan en beter je." „Ja mijnheer." Ze was al bij de deur. „Denk erom", riep hij haar nog na, „laat ik nooit meer lelijke dingen van je horen." „Nee, mijnheer." Ad en Dolf en de dienstboden had den in de moeilijke jaren na Hendrika's dood, met hun jonge baas meegeleefd. Maar toch stonden ze verder van het gebeuren af dan hij en waren dus eer der geneigd tot een grapje. Het deed hen werkelijk goed dat Jan weer begon zichzelf te zijn, trachtende van het leven te maken wat ervan te maken viel. En gelukkig was niet alles even somber wat er op de Wilgenburg ge beurde. Die middag, toen Sientje uit de school thuiskwam, was de ernst van haar daad de bruine beukenlaan al gepasseerd toen ze het meisje zagen aankomen. Ze wis ten allang wat er op de school gebeurd was, maar ze wilden het nog eens horen, nu van Sientje zelf. In een dorp heeft het gerucht vleugels, dikwijls is het de ge beurtenissen zelf ver vooruit. Andere kinderen, die niet hadden moeten nablij ven, wisten het thuis te vertellen, opge smukt met eigen fantasie. Ad van Welij hield Sientje staande voor ze het grote hek binnenkwam. Hij was daar nu eenmaal aan 't werk, had dus het meeste recht volgens hem om het kind een verhoor af te nemen. „Ben je stout geweest, meiske?" ,,'n Beetje, Ad." „Zo, zo, stout geweest." Hg keek be denkelijk, diepe plooien kwamen in zijn voorhoofd. Toch moest hg zgn gezicht af wenden om niet in lachen uit te barsten. „Zo, zo," vervolgde hy, ,,'n beetje stout geweest dus. Tegen wie? Tegen mees ter?" „Ja, Ad." „Dat is niet mooi, Sientje," zei hij som ber, „nee, dat had ik niet van je ver wacht. Wat heb je gezegd. Was 't erg?" „Dat weet ik niet, Ad. Hy zei van wel." „Wat zei de meester?" „Hy zei dat de Rgn by Wyk by Duur stede z'n naam verliest. Dan heet hg Lek." „Dat is zo gek niet, Sientje." „Nee." „En toen, Sientje?" „Nou hg had eerst gezegd, dat ze de Ryii ook wel vadertje Rgn noemen. Is dat niet gek, Ad?" „Helemaal niet, meiske," verzekerde Ad, die schik had in 't geval. „Toen vroeg ik of Lek vrouwelgk was." „Wat zei hg toen?" „Ja, zei hg, Lek is vrouwelijk, net zo als rivier. Toen dacht ik bg m'n eigen, hoe kan dat nou? Bg Wgk bg Duurstede wordt het een vrouwtje." „Dat is niet zo raar van je gedacht, meiske," zei Ad goedkeurend. „Heb je dat ook tegen meester gezegd?" „Ja, ik vroeg of de Rgn boven was en de Lek beneden. Toen zei hij ja, want de schepen die van Duitsland komen, die varen naar beneden, naar Rotterdam en zo." „En wat zei jg toen weer?" „Nou, toen zei ik, dan is 't van boven 'n mannetje en van onderen een vrouwtje. Toen begonnen alle jongens en meisjes hard te lachen en toen werd hy kwaad." Ad verschoof zgn pruim tabak naar de andere mondhoek, keek lachend op het meisje neer. „Was hg kwaad, Sientje?" „Nou en óf, hg wou me slaan, maar de jongens hebben me geholpen. Ik was he lemaal niet bang, Ad. Nee, hoor. Ik heb niks geen kwaad gedaan. Dan hoef ik ook niet bang te zyn, hé Ad?" „Welnee, kind, je hoeft niet bang te zijn. Jg bent mgn beste Sientje hoor." Hy knuffelde haar even met de woor den: „Zo, ga het nou maar aan vader ver tellen." „Zou hg niet kwaad zyn, Ad?" „Ben je gek, meid. 't Valt best mee, ga maar gerust." Ad moest plotseling wat aan zgn klomp doen, want hg kon zich haast niet langer ernstig houden, omdat Sientje 't geval nogal zwaar opnam. Hy zei vergoei- lijkend: „Meester heeft je zeker niet goed begrepen, 't zal wel loslopen." „Ja, maar ik moet honderd regels schrflven en dat is helemaal niet eerlgk." „Dat is veel voor iets wat je niet ge daan hebt." „Dat vind ik ook, maar de bovenmees ter zei 't zelf. Hg zei dat ik onzedelgke dingen gezegd had. Wat zijn dat, Ad, on zedelijke dingen?" Ad zocht naar het antwoord. Wat is me in hemelsnaam onzedelijk En dan bg zo'n kind! Is er iets reiners te bedenken? Hij maakte zich er af door te zeggen: „Als jij het niet weet, dan weet ik het zeker niet, want ik ben al zo lang van school af." „Nou, en ik weet 't óók niet en toch wordt ik er voor gestraft. Dat is ge meen." Verontwaardiging lag in haar ogen. Kinderlgke gegriefdheid deed een hevige blos op haar wangen komen en hij zag dat ze de handen tot vuistjes balde. Ze draaide zich om op haar hakken en die simpele beweging was een en al bevallig heid. Ad, ondanks zyn leeftyd, had er zeker oog voor. Even later zag hg haar wat dichter bij huis met Dolf en de meiden praten. Hij zag, ofschoon hij geen woord kon ver staan, dat Sientje hetzelfde verhaal deed, op een andere wyze ondervraagd. Dolf spuwde links en rechts zijn tabakssap, de meiden lachten. Jan de Kruif, die onder een der beu kenbomen even zit uit te blazen, laat de voorbge jaren aan zijn geest voorbij gaan. Mensen en dieren doemen op als uit een nevel, snel verdwgnen ze weer om ande ren hun plaats te laten, 't Is als een al bum, waarin ieder blad een ander beeld te voorschgn roept. Hg behoeft ze maar om te slaan, die bladen van zgn onder- bewustzgn om een blik te kunnen werpen in het verleden. Het is zo vreemd voor hem, dat juist de laatste jaren zo helder voor zijn geest staan en dat het weesje Sientje Brink daarin steeds op de voor grond treedt. Hoe oud was ze toen hij ook hier zat op dezelfde plaats Nog niet vol uit zeven jaar. Nu ziet hij dezelfde bomen met gesloten ogen.

De Vallei | 1957 | | pagina 4