Alle waar is naar zijn geld de tweede fles limonade 25 cent qveettopen De Draaikolk Anderhalf uur voetbal zonder doelpunten neem dns het zekere voor het onzekere! V A-tje Goede krachten in afdelingselftal tegen Veenendaal Sportclub Rhenen - T.O.V. 0-1 G.V.V. V. liet de overwinning aan Posthoorn Merino's zette achterstand om in winst VRAAG EN AANBOD Genemuiden kampioen in derde klasse oost Triangel-Boys leed tegen Spakenburg 6-2 nederlaag PLAATS EEN Kost slechts 95 cent Gehavend Matjan met 4-3 geklopt ADVERTEREN Op Uw voordeel bedacht zijn is goed, maar meteen op betere waar besluiten is véél beter. Bij De Gruyter geen zorg over de kwaliteit en toch al het voordeel wat er te wensen is. Altijd 10% korting, op alle artikelen, slechts uitgezonderd suiker, zout en soda. Iedere week extra voordelige aanbiedingen, want wie zo veel goede klanten heeft als De Gruyter mag wel wat voor. ze over hebben I Bij elke aankoop van een fles limonade Vruchtenlimonadesiroop Frambozen - Bessen fles 156 ct. Sinaasappelfles 156 ct. Limonadesiroop Grenadinefles 100 ct. Sinaasappel fles 100 ct. FEUILLETON Een voorlopig Utrechts afdelingselftal en „Veenendaal" voetbalden zaterdag middag tweemaal drie kwartier met als resultaat een puntloos gelijk spel. De eerste helft gaf aan beide zijden soms werkelijk aantrekkelijk voetbal te zien. Het technisch beter spelende Veenendaal was echter niet bij machte om op de fris en open spelende Stichtsen een duidelijk overwicht te krijgen. Het spel was daarvoor te kort en te traag. De tweede helft was van heel wat minder gehalte. Het tempo was afgezakt tot beneden normaal en er werd soms zeer nonchalant gevoetbald. Toch had het Utrechtse elftal, waarvan in de oorspronkelijke opstelling intussen vijf wijzigingen waren gebracht, wel verdienstelijke krachten in zijn gelederen. Zo was doelman Van Renswoude (uit Minerva) in prima vorm, evenals de spil Van Veenendaal (uit Austerlitz) die Joop Heikamp behoorlijk in zijn zak had. Ook rechtsbuiten Helmers (Odin) en linksback Breeschoten (D.V.S.A.) bleken uit het goede hout gesneden te zijn, terwijl Renes (Scherpenzeel), die in de tweede helft De Kruiff (E.M.S.) verving, verdienstelijk werk verrichtte. Bij Veenendaal waren rechtsbuiten Henzen en linksbinnen C. Heikamp beslist de beste spelers. Rebergen kon, ondanks zijn akelig harde schoten, het doel ook deze keer weer niet vinden, zij het dan, dat Van Renswoude hem hierbij danig in de weg stond. Een nieuw gezicht bij Veenendaal, is Canmans, die er na een wat twijfelachtig begin vrij goed inkwam. G. Henzen op de spilplaats lijkt ons nu niet bepaald een openbaring; zijn kracht en routine komen misschien op een andere plaats beter tot uitdrukking. Na een vrij snel begin waren er direct sen om zeep te brengen. 95 ct per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Te koop 3 beste biggen. Joh. van Oinkel, Biesbosseweg 7, Renswoude. Te koop motor C.Z. 150 c.c. bouwjaar 1952, Esdoornlaan 32, Rhenen. Lederen kleding, gem. be talingscondities. Leder- en sportmagazijn „Albers", Hoofdstraat 15, Veenendaal. Uw geld terug of een twee de radio cadeau! Ook u hebt deze kans als u nu naar Radio Ballegoyen stapt en hier een Philips Radio koopt. Molenstraat 16, Rhe nen. al enkele goede aanvallen voor Veenen daal. Reeds in de eerste minuten kreeg Jaap Heikamp een goede kans, die echter corner gewerkt kon worden. Even later was het Corry Heikamp, die een goede omhaal, keurig door Van Renswoude ge stopt zag. In de 20ste minuut kreeg Corry Hei kamp na goed opbrengen van Rebergen, een juweel van een kans. Hij schoot ech ter hoog over. De Stichtse kwamen er toen beter in. Het was in deze periode, dat rechtsbinnen Melchers (Laren) zich onder scheidde, door enkele doelpuntrijpe kan- Sportcl. Rhenen speelde zaterdag thuis tegen T.O.V. uit Baarn. De wedstrijd stond op een laag peil. Sportclub had voor rust zijn kansen moeten benutten, dan was er een overwinning in zicht ge weest. De afwerking was echter van dien aard, dat er geen doelpunten uitkwamen. De rust ging dan ook blank in. Na de thee weer wat heen en weer getrap, totdat een uitval van de gasten tenslotte de doelmond vond 0-1. Hiermee kwam ook het einde. Sportclub had zo zijn laatste wedstrijd in dit seizoen verloren. Kort voor het einde moesten rechtsback Van den Berg en rechtsbuiten Van Dijk, van wege een lichte blessure het veld ver laten. Scheidsrechter Smit was deze mid dag geen honderd procent. Veel hands- en buitenspelmomenten ontgingen hem nogal eens. Zaterdagmiddag werd de beslissings wedstrijd gespeeld, tussen Sportclub Ge nemuiden en het Harderwijkse V.V.O.G. De inzet was het kampioenschap van de oostelijke derde klasse zaterdag-voetbal. Sportclub Genemuiden trok aan het lang ste eind en won met 3-0 en kan zich kam pioen noemen. Aan de samenstelling van de derde klasse oost veranderd hierdoor echter niets, omdat er in het oosten nog geen tweede klas bestaat en er dus nie mand overgaat. Zoals te bezien was leden Triangel Boys tegen IJsselmeervogels 2 een zware nederlaag. Toch was het Tr. Boys, dat door Van Thien de leiding kon nemen 0-1. De Spakenburgers hadden hun ant woord echter klaar en wisten enkele foutjes in de Veenendaalsc achterhoede zodanig af te straffen, dat het al spoedig 4-1 was. Doch geheel niet ontmoedigd trokken de Boys weer ten aanval en zowaar bracht Gaasbeek de stand nog op 4-2, waarmede derust kwam. In de tweede helft gaf Tr. Boys, aanvankelijk nog goed partij. Dit had tot gevolg dat de stand nog geruime tijd 4-2 bleef. Eerst tien minuten voor tijd moesten de Veenen- dalers zwichten voor de talrijke snelle aanvallen der Spakenburgers, die de stand toen opvoerden tot 6-2. IJsselmeervogels 2 viert het kampioens feest, terwijf Triangel Boys in het volgen de seizoen weer naar de tweede klas ver huist. Tien minuten voor rust kwam er weer zo'n geweldig schot van Rebergen, maar met heldenmoed gooide Van Renswoude zich op de bal en wist een zeker schijnend doelpunt te voorkomen. De Veenendalers gingen meer schieten, echter zonder re sultaat. Enkele minuten voor de thee, werd het wel heel erg gevaarlijk voor Veenendaal. Er was dan ook heel veel geluk voor nodig, om het doel schoon te houden. Met een goed schot van Jaap Heikamp, juist aan de verkeerde kant van de paal, werd de eerste helft afge sloten. Zoals gezegd bracht de tweede helft nu niet bepaald veel moois, zij het dan dat Renes op zeer verdienstelijke wijze De Kruiff kwam vervangen op de linksbui tenplaats. Nadat Van Renswoude een har de kogel van Gaasbeek onschadelijk had gemaakt, leek het in de 12e minuut, of Renes de Utrechters de leiding zou geven. Hij werd echter zo zwaar gehinderd dat zijn schot naast ging. Na een half uur spelen was het weer Renes, die geheel buiten het bereik van doelman Van de Pol, juist langs de verkeerde kant van de paal schoot. Direct daarna kreeg Re bergen nogmaals een vrije kans, na goed voorbereidend werk van Henzen, maar weer wist Van Renswoude redding te brengen. Toen nog omstreeks 10 minuten te spelen waren, verspeelde linkshalf Wal lenberg (D.V.S.U.) bij een botsing enkele tanden en moest zich in het ziekenhuis laten behandelen. Nadat Henzen even voor tijd, bij een schermutseling voor het Utrechtse doel, naast geschoten had, kwam het einde. Voor bonen- en erwtenhout naar C. D. v. Essen, Jac. v. Ruijsdaelstraat 1, Veenendaal Werkster gevraagd voor de middaguren. Aanm. donder dag 2 mei van 3-4 uur. Chr. Lyceum, Tuinstr. - V'daal. Handnaaimachine met 5 j. garantie 50.-. Fa. G. v. d. Garde, Cuneraweg 328, Rhe nen. Singer handuaaimachine m. 5 jaar garantie 75.- Fa. G. v. d. Garde, Cuneraweg 328, Rhenen. Vesta inzinkbare trapnaai- machine, met 5 jaar garantie Cuneraweg 328, Rhenen. Cuneraweg 328a, Rhenen. Vesta trapnaaimachine in sa- lonkast, met 5 jaar garantie ƒ225.- Fa. G. v. d. Garde, Cuneraweg 328, Rhenen. Ingewijden zullen wel begrepen heb- bem dat G.V.V.V. niet, zoals wij aan kondigden, tegen D.E.V., maar tegen het Amersfoortse Posthoorn moesten spelen. Dat het een nederlaag gewor den is valt ons echter tegen. Zeker, er stond voor G.V.V.V. niets meer op het spel, terwyl Posthoorn nog steeds in degradatiegevaar verkeerde. Dankzy de overwinning op G.V.V.V. en de nederlaag van D.E.V. tegen Cobu Boys, is dit gevaar nu ook afgewend en mag Posthoorn volgend seizoen weer in de eerste klasse uitkomen. G.V.V.V. probeerde het deze middag met ver doorgevoerde combinaties, welke echter steeds weer op niets uitliepen. Het was dan ook na een half uur de in goede vorm zijnde midvoor van de postmannen, die zijn club de leiding kon geven, zij het dan ook door het feit, dat het uitzicht van doelman De Pavert dusdanig belemmerd was, dat hij de bal niet eens zag. Even later probeerde deze zelfde speler het nog eens, maar de bal kwam tegen de onderkant van de lat en kwam het veld weer in. Ondanks dat G.V.V.V. nog een serie goede aanvallen ondernam, za gen zij toch geen kans de gelijkmaker te scoren. Een kwartier in de tweede helft lukte het echter wel, toen Ditewig, met een akelig hard schot, de Amersfoortse doelman totaal verraste 1-1. Posthoorn ging wat onzekerder spelen, waarvan G.V.V.V. trachtte te profiteren, om een voorsprong te forceren. De Amersfoortse verdediging gaf echter niet toe. Tien mi nuten voor het einde ondernamen de Postmensen een keurige uitval over rechts, waarna onder groot enthousiasme van de Amersfoorters, de midvoor weder om in de touwen drukte 1-2. Nog gelegenheid voor het inscharen van pinken bij Pr. Bernhardlaan 261, Vee nendaal. Te koop pick-up in kast met 80 platen. Dr. Colijnstraat 77, Veenendaal. Te koop gebruikte, gerev. hooischudders, harken, hark- keerders, in prima staat. Smederij Merkestein. Tel. 223 Lienden. Gevraagd meisje voor hele of halve dagen. Hasselaar, Buurtlaan-w. 121, Veenen daal. Jonge konijnen te koop. Gr. soort. De Sav. Lohmanstraat 21, Veenendaal. Milcop-stencilmachine. Géén inkt, géén stencils. 7 kleu ren in één drukgang. 1000 afdrukken van één moeder blad. Compleet 135,—. Vr. demonstratie van dit stencil- wonder aan Int. Import Central Selterskampweg 14, Bennekom. Te koop enige duizenden jonge hennen van verschil lende rassen, 7 weken oud. Broederij „Schoonoord", Munnikenweg 42, Veenen daal, tel. 2823. Te koop accordeons, nieuwe en tweede-handse. Tweede Achterkerkstr. 4, Veenend. Weer kleine maten voorra dig van extra mooi en zeer voordelig board. Vebotex, Kerkewijk 37, Veenendaal. Tel. 2730. t.m. tien woorden Merino's zag kans om tegen Matjan een 3-1 achterstand om te zetten in een 4-3 overwinning. Nu is het waar dat Matjan drie invallers telde, maar toch blijft het een prestatie voor Merino's, te meer daar men ook nog een keer in eigen doel schoot. Al reeds in de vijfde minuut had Meri no's, uit een goede aanval door v. Kruis turn de leiding genomen 1-0. Het zag er toen even donker uit voor de Panter- mensen. Toch werkten zij zich weer los en werden enkele goede combinaties uit gevoerd, die na een kwartier spelen be loond werden met een goed doelpunt van Jan Heikamp in samenwerking met Spies 1-1. Vijf minuten later was het weer Jan Heikamp die na keurig combinerende met Chr. Tanis, de stand op 1-2 bracht. De resterende tijd tot de rust, kwam er ondanks een licht overwicht van Matjan, in de stand geen verandering. Tien minuten in de tweede helft, werd de Merino's verdediging dusdanig in het nauw gebracht, dat Sukkel niet anders meer kon doen, dan in eigen doel schie ten 1-3. Matjan scheen het toen welletjes te vinden en zakte af tot ver beneden nor maal peil. Dit was voor Merino's het sein om de kans te grijpen. Men trok dan ook fel ten aanval en in de 25ste minuut zag Sukkel kans met een prima doelpunt de stand op 2-3 te brengen. Een goede kopbal van Van Kruistum, zorgde even later voor de gelijkmaker 3-3. Matjan zag het gevaar, maar de voor hoede bleek de nodige vechtlust niet meer te kunnen opbrengen. Merino's kon het echter wel en wist met een doelpunt van Sukkel, de zo begeerde overwinning in de wacht te slepen 4-3. MAG GEEN GOKJE ZIJN! Volg de zekere weg. Via De Vallei bereikt U een kopend publiek, dat zijn krant leest met de inten se belangstelling waar mee streekbladen gele zen worden. (soort naar keus) Geldig van 1 t/m 7 mei 1957 DE GRUYTER 570501 DOOR REIN VAN GELDER (03) De man zei niets, rookte kalm een sigaar, hetgeen Jan de Kruif erg prik kelde. „Is jou vrouw moeder geweest?" ging hij met verheffing van stem door. „Moe der zeg ik, over een kind? Is een kind niets meer dan een kanarievogel, of een goudvisje?" De man wachtte met antwoorden, scheen zwaar na te denken over de mid delen die hij moest aanwenden om Jan de Kruif af te schepen, want hij zag wel dat deze niet met zich zou laten spelen. Eindelijk gaf hij antwoord. „Dat kind is onrustig door jullie. En dat kind is van ons, onverschillig wat je er ooit voor gedaan hebt." Beleefd was hrj wel die oom en recht had hij ook, tenminste voor de wet. „Maar als dat kind mij nou graag wil zien? Als ze nu nog eens wat wil horen van het huis en de mensen, waar ze zo lang is geweest tot haar twaalfde jaar, dan mogen jullie dat toch niet tegen gaan? Daar doe je het kind een hoop te kort mee. Weet u dat wel? Ik kom maar zo nu en dan." hier zo dicht bij is. Want nu zie ik alle maal koeien en paarden, ze lijken op de onze, dat is zo prettig. Ik heb al gekeken of u niet op de markt was, maar ik dacht nee, want dan zal mijnheer De Kruif toch wel hierheen komen, naar ons huis. Maar u moet toch niet onze paarden en koeien verkopen en Rietje helemaal niet. Als ik eens kom wil ik ze weer terug zien en kijken of ze me nog kennen. Ik heb een klein eigen kamertje, maar ik kijk op allemaal huizen en schoorstenen. U moet allen van me groeten, Gertoom heel erg veel groeten en Rietje, Doortje en Nero en Fik. Kwispelt hij nog zo en heeft hij nog van die lichtjes in de ogen als u iets vriendelijks tegen hem zegt? Dag mijnheer De Kruif. Sientje." Nee, om de donder niet! Dat gemijn- heer is niet van Sientje zelf. Er heeft vast en zeker lieve vader boven gestaan, maar die stadsmensen hebben dat afge keurd. Die voelen niet wat hij verloren heeft. Die weten niet dat Hendrik en Gozewien zo lastig zijn als nooit tevoren, dat de hond overal in huis loopt te zoe ken en snuffelen aan stoelen en tafels, waar de lucht van Sientje nog aanwezig is, als een geest die het oude huis niet wil verlaten. Die zien Gertoom niet, die ook al schijnt te luisteren naar de lichte vlugge stappen van het kind, de doffe troosteloze blik naar de deur gericht. Die horen niet dat de meiden telkens zeg gen: „Ik mis dat kind toch zo. Ik wist niet dat ik zoveel met haar op had." Nee, dat weten die oom en tante niet. Die hebben een schat gewonnen, zonder moeite, maar eenvoudig gestolen van de Wilgenburg. Dieven zijn het, niet minder. Jan de Kruif's besluit was genomen. Sientje niet bij hem, nou, dan hjj bij Sien tje. Laat ze het maar eens proberen om hem dat te beletten! De veemarkten in Den Bosch en Utrecht zagen hem niet meer. Alles zou hij kopen en verkopen in Rotterdam, dan kon hij Sientje zien. Want de brief had het bewezen, het ver leden was niet dood bij haar. Zelfs de vreemde koeien trokken, omdat ze ge leken op die van de Wilgenburg. Met blij verlangen ging hij haar ge regeld opzoeken, als hij op de markt klaar was, om triest weer te vertrekken. Hij was zich bewust dat het kind in haar geest met hem meeging, naar de streek waar haar vader en moeder geleefd had den. De oom was meestal niet thuis, die werkte in de haven, de tante was vol wantrouwen als hij kwam. Ze liet hem wel boven komen, maar het ging onwil lig, want ze zag dat ze het kind verloor, zodra het marktdag was. 't Gebeurde dat Jan in enkele weken niet kon komen, dan was er geen huis met Sientje te hou den. Dan waren haar gedachten afwezig. Straf noch cadeautjes konden haar stem ming verbeteren. Tante dacht er zelf over om naar een ander stadsdeel, ver van de veemarkt, te verhuizen, wat ze Jan de Kruif dan ook in een vloed van woorden vertelde en de oorzaak noemde. En hij zou dan beslist niet te weten ko men waar ze gingen wonen, want hij oefende een slechte invloed uit op het kind, waarmee hij nu niets meer te ma ken had. Door hém had ze Sientje maar half. Als hij maar eens weg wilde blij ven, dan zou ze wel anders worden. Kijk eens welk een mooi jurkje ze aan heeft en schoentjes als een droom! Nooit be hoeft ze op klompen te lopen, ze heeft een eigen kamer, telkens krijgt ze mooie poppen en andere aardige dingen en er is nog zoveel van ons gestorven meisje. Ziet mijnheer De Kruif dat niet? 't Is haast een jongedame in plaats van een boerendeern. Iedere keer als hij komt moet hij zo iets aanhoren. Ze heeft hem al eens aan de deur laten staan, maar elk kwartier was hij terug, totdat hy ten lange leste met het opendoen voor de bakker, toch naar binnen wipte. Ja, hij is hardleers. Hij wil de klok terugzetten. H(j gelooft dat dit kind hier is neergeplant, zoals een cocospalm aan de Noordpool. Maar dat begrijpt die tan te niet. Die dekt zelfzuchtig eigen ver liezen. Ze kan zeggen: „Hier dat kind, (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1957 | | pagina 4