DE VALLEI Aromatic GEBRANDE KOFFIE fsÏNlON1 Idewvt r veenendaal rhenen Adverteren is verkopen j. Diepeveen Zn. NETTE MEISJES! Morgen geen brood Voor de Jeugd Gemeenteraad van Woudenberg vergaderde H o o t s e n's Geschenkenhuis alléén bij ROVANNA V.R.C. recipieert met drie kampioeiiselftallen Textielhuis van Capelleveen in geheel nieuw pand Toeringcar-parade in Ouwe hands Dierenpark N.V. „De Rijnstroom" bestaat 25 jaar - - x - - - - x - - - - x - - - - x - - - - x - - Het gele vlindertje Nutsspaarbank Rhenen POEDER EROVER! Gevonden en verloren voorwerpen veenendaal RHENEN WOUDENBERG Marktberichten ^Qondom de uneratoren H o o t s e n's Woninginrichting Mits U dat doet in DE VALLEI Kraan van Kuyk N.V. een vertegenwoordiger Tricot fabriek Bos of Heidegrond fe/r ede/ st/mboo/ der/ie/de W.M. 5 lo'nnncj JT Fa.S.BOS wu en toch niet duurder HET RAADSEL VAN In verband met het overlyden van de heer A. Middelhoven, in leven bak ker aan de Patrimoniumlaan, heeft de Veenendaalse bakkersvereniging be sloten morgen, donderdag geen brood te bakken of te bezorgen aangezien alle Veenendaalse collega's van wijlen de heer Middelhoven bij de teraardebestel ling aanwezig zullen zijn en een aantal van hen ook slippendragers zullen zijn. Het bestuur van de Veenendaalse voet balvereniging „V.R.C." houdt zaterdag middag van 3 tot 4 uur een receptie in ,,'t Trefpunt". Voor deze receptie is alle reden, want drie elftallen van deze ver eniging, n.l. het tweede, derde en vierde, zijn kampioen geworden, terwijl het eer ste elftal, door het bereiken van de twee de plaats op de ranglijst, toch zal promo veren naar de derde klasse van de zater dagcompetitie. Het tweede elftal promo veert naar de nieuw in te stellen reserve afdeling van de K.N.V.B. Het bestuur van deze vereniging bestaat thans uit M. van Kooten, voorzitter, J. H. H. Jansen, secretaris, A. Rebergen, penningmeester, T. Vink, 2e voorzitter; A. van Deelen, 2e secretaris; J. van Enk, 2e penningmeester en G. van Kooten, commissaris. Voor de spelers van V.R.C. wordt zater dagavond een feestavond georganiseerd in het gebouw ,,'t Trefpunt". Na de receptie, n.l. om kwart over vier, speelt V.R.C. op haar terrein aan de Brin- kersteeg en bekerwedstrijd tegen Owios uit Oldenbroek. „DE SNELPOST" VLOOG VANAF VILVOORDE De postduivenvereniging „De Snelpost" heeft zondag deelgenomen aan de wed vlucht vanaf Vilvoorde De duiven werden te 810 uur gelost, waarna de eerste duif zich in Veenendaal te 9.32.17 uur meldde. De uitslag was: H. Ulrich 1-2-3-27-30-36; C. van Ginkel en Zn. 4-7-35-40; G. Die- peveen 5-8-12-14-15; A. D. v. d. Bosch 6; C. v. d. Weerd 9-22; W. A. Eimers 10- 16-41; C. van Asselt 11-21; J. van Doorn 13-17-24-32; O. Verwoert 18-25; D. G. Schans 19-31-33-43; B. van Resteren 20; G. de Geit 23-28-37; J. v. Nieuwamerongen 26-34-38-42; H. L. Spies 29; J. v. 't Veen 39. Vorige week verliet de firma H. van Capelleveen de winkel in de Gortstraat om vrijdagmiddag in het winkelpand in het nieuwe flatgebouw aan de Zand straat een veel ruimer en fraaier tex tielhuis te openen. Hoeveel ruimer en fraaier het hier wel is hebben de zeer velen kunnen zien die in de afgelopen dagen de nieu we winkel bezochten. Het lijkt in niets meer op de oude behuizing. Modern en fris is het hier, maar we vinden er geenszins de bekende wat koude sfeer van de wel eens al te moderne win kelinrichting. Men heeft hier de juiste toon weten te vinden. De opvallend goede overzichtelijk heid in deze winkel is wel bijzonder vermeldenswaard en het is vooral hier door dat blijkt welk een enorme voor uitgang deze winkel voor de heer Van Capelleveen betekent. Er was ook voor heen een ruime sortering in textiel- goederen, maar nu kan men hem ook werkelijk aanwezig zien. Trouwens een en ander is nog weer belangrijk uit gebreid kunnen worden, o.m. op het gebied van gebreide goederen en vooral de afdeling meisjesjurkjes biedt een zeer ruime keuze. Opvallend is ook hoe de bouwer er in gslaagd is zoveel daglicht in de win kel toe te laten. Er werd dankbaar ge bruik gemaakt van een nieuwe vinding op het gebied van dakramen. Dit dag licht is uiteraard van groot belang voor de afdeling breiwol met de vele kleuren. De paskamer is een aanwinst op zich zelf. Het geheel van de winkel is keurig en met veel smaak verzorgd en het behoeft geen betoog dat hier een vak man aan het werk is geweest. De eta lages zijn zeer praktisch en aantrek kelijk van vorm. Deze hebben dan ook een belangrijke functie in het fraaie geheel van het buitenaanzicht. Temeer waar dit alles even uitnodi gend aandoet en niet in de laatste plaats door de stellig veel betere be diening welke hij zijn kopers in een dergelijke omgeving kan bieden, kan het niet anders of de heer Van Capel leveen zal hier het succes bereiken dat wij hem tenslotte nog toewensen. Dinsdag stond Ouwehands Dieren park in het teken van de toerwagen- rally, georganiseerd door de Konink lijke Nederlandse Vereniging van Toer- wagen Ondernemingen. Vanuit Nijme gen arriveerden de vijf en veertig autobussen, de één nog al mooier dan de ander, in Rhenen. De laatste schakel in deze rally, de klassementsproef werd verreden op de autoweg door de Rhe- nense bossen, waarna werd gefinished in het dierenpark. Peter Knegjens had hier zijn „tent" opgeslagen om periodiek zijn reporta ges door te geven aan de Avro. Voor het parkrestaurant hadden zich de on geveer tweeduizend deelnemers verza meld in afwachting van het bekend maken van de prijswinnaars, die de gehele dag hun best hadden gedaan, niet alleen in de oriënteringsrit, maar ook in de kaartleesrit en de regelmatig- heidsproef. Onder de aanwezigen bevonden zich ook de burgemeester van Rhenen en de gemeentesecretaris. Het muziekkorps van de Gelderse Tramwegen speelde er lustig op los. Autobusondernemingen uit alle windstreken van Nederland hebben aan deze rally deelgenomen. In het algemeen klassement werd de Noord en Zuid Hollandse Vervoer Maatschappij eerste. JONGEN EN MEISJE AANGEREDEN De jeugdige Jan Buitenhuis, die maandagavond met zijn zusje achterop per rijwiel vanaf de Bruine Engseweg de Herenstraat opreed, geraakte daarbij de macht over het stuur kwijt met als gevolg dat een uit de richting Grebbe komende automobilist afkomstig uit Leersum, ondanks krachtig remmen, de twee kinderen niet meer kon ontwijken. De jongeman kwam op straat terecht, terwijl zijn zusje door de wagen werd geschept en boven op de kap van de Peugot terecht kwam. Wonder boven wonder liep alles nog betrekkelijk goed af. De knaap man keerde niets, terwijl zijn zusje, dat nog even buiten bewustzijn geraakte, ver moedelijk een lichte hersenschudding opliep. De fiets was flink beschadigd. De heer C. Meijer verleende de eerste hulp, terwijl de politie proces-verbaal opmaakte. G.JANSEN 25 JAAR DIRECTEUR De N.V. Brandstoffenhandel „De Rijnstroom" te Rhenen bestaat vrijdag 17 mei vijf en twintig jaar. Dit zilveren jubileum gaat niet onopgemerkt voor bij. Op deze dag namelijk is er gelegen heid tot gelukwensen tijdens een van 4-6 uur nam. in hotel „Het Wapen van Rhenen" te houden receptie. Het is voor „De Rijnstroom" een Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal Onze jarigen 7 mei Fietje van Hardeveld. 10 Henny van Ravenswaay. 16 Betsy de Kruyff. 16 Rinske de Ridder, Achterberg. 16 Ineke Septer. 19 Jaap Vervat, Eist. 20 Gerrie Muller. 20 Rietje van Mil. 20 Rieka Ploeg. 20 Lenie Blankestijn. 21 Cornelis Versteeg. 22 Gerrit Weelink. 22 Lena Drost, Achterberg. Allemaal gefeliciteerd! Correspondentie Er kwam zilverpapier binnen van: Fietje van Hardeveld. Henny Schuilenburg. Wobke ter Hoeven. Basje van Leeuwen. Tonny en Berty v. d. Haar. Willy den Doelder. Henny, Janny en Dicky van Raven swaay. Bert van Viegen. Juliana van Stolbergschool. Hartelijk dank! Zilverpapieraktie Beste neven en nichten, Deze week kwamen weer verschillende kinderen zich aanmelden als neef of nicht bij onze grote familiekring. En dat vond ik erg fijn, want hoe meer zielen, hoe meer vreugd. Hartelijk welkom alle maal! Weten jullie, nieuwe neven en nichten, dat jullie zelfgemaakte verhaal tjes, versjes of raadsels, mogen opsturen? Als ze geschikt zijn, worden ze beslist in ons hoekje geplaatst. Kom, probeer het eens! En als jullie dat te moeilijk vinden, schrijf dan maar eens gewoon een briefje aan TANTE JOS. Nieuwe raadsels VOOR OUDEREN. I. Van een aantal woorden zijn de eerste en de laatste letter weggenomen. Alle woorden begonnen gelijk, zoals ze ook gelijk eindigden. Zet dus voor de onderstaande woordresten een letter (steeds dezelfde) en een andere letter er achter, die ook voor alle woorden gelijk RIJ AZI URI OERI ALLO OEMAN LADTI ISO RUI RO II. Mijn eerste gedeelte is een letter uit het alfabet; mijn tweede deel vindt je Dan is het ineens Een gek geval Mijn staart net als mijn kop. III. Mijn eerste deel is een jaargetijde, mijn tweede deel regeert en mijn geheel is een vogeltje. op schepen en omgekeerd zie je het in de winter als er sneeuw is; mijn derde deel is een drank. Mijn geheel is een in woner van een vreemd land. III. Kettingwoorden, huis - deur - mat. zee - - bakker. strand - - wacht. olie - - wagen. voet - - leer. kampeer - -wiel. ster - - boom. VOOR JONGEREN. I. Ie rij: wilde Achab zijn tuin niet verkopen. 2e rij: het tegenovergestelde van brengen. 3e rij: eet je elke dag. 4e rij: plaats in Friesland; 5e rij: in zee kun je en zwemmen. Op de kruisjes komt de naam van de vloeistof die door je aderen stroomt. II. Van voren breed Van achteren smal. Maar schrijf mij nu eens op, Ergens in een tuin stond een boom en onder het schors van die boom zat een klein bruin voorwerp. Dat was een pop van een vlinder. De hele winter had die vlinderpop daar gezeten, lekker beschut tegen de koude wind. Maar nu was het voorjaar gekomen. De wind was nog wel een beetje koud, maar die boom stond op een beschut plekje en toen op een middag de zon zo heerlijk scheen leek het wel haast zomer. De zonnewarmte drong zelfs tot onder het schors van de boom door en toen barstte zo ineens de pop open en met een beetje moeite kwam een gele vlinder te voorschijn. Het vlindertje kroop onder het schors weg en ging lekker in de zon zitten, tot haar vleugeltjes helemaal droog gewor den waren. Toen bewoog het de vleugels op en neer en ineens kon het vlindertje vliegen. Wat was dat heerlijk. Het dwar relde door de tuin en daalde toen zacht jes neer op een bloeiende crocus. Het tongetje van de vlinder verdween in de bloem en heel voorzichtig likte de vlin der een beetje honing op. Wat smaakte dat heerljjk. Nu ze een beetje eten had gehad was ze veel sterker geworden; nu zou ze wel een heel eind kunnen vliegen dubbel feest, want haar sympathieke directeur de heer G.Jansen zal op deze heugelijke dag tevens vijf en twintig jaar als zodanig werkzaam zijn bij deze N.V. Het bedrijf ging in 1932 over van wijlen de heer R. van Dijk en heeft al lengs grote bekendheid gekregen in Rhenen met een uitgebreide klanten kring. Haar pad is niet over rozen gegaan, al was de oorloogsgesel bijna aan de deur voorbij gegaan. Helaas werd de directeurswoning veertien dagen vóór de bevrijding toch nog het slachtoffer. Totaal vernield troffen de heer en me vrouw Jansen hun huis aan en vier jaar lang werd in een deel van de pak huisruimte een noodwoning betrokken, met alle ongerief daaraan verbonden. Gelukkig was de bedrijfsruimte gro tendeels intact gebleven, zodat de za ken onmiddellijk weer konden worden hervat. In 1949 kon de nieuwe directeurs woning worden betrokken. Het zal de „zilveren" directeur en zijn echtgenote, die hem gedurende al die jaren actief terzijde heeft gestaan, zeker niet aan belangstelling ontbreken op dit tweevoudige jubileum. Gedurende de maand april 1957 werd aan spaargelden ingelegd een bedrag van 88.869,70, terugbetaald 32.868,68 COLLECTE DRANKBESTRIJDING Onder de leus „Helpen en voorko men" gaan de Nederlandse drankbe strijders tot en met 18 mei weer een aanslag plegen op onze beurs. Vele tienduizenden Nederlanders kampen met ernstige alcoholmoeilijk heden. Zij moeten en kunnen geholpen worden. Bovendien dient er op ruime schaal voorlichting te worden gegeven, opdat toekomstig leed kajnJ worden voorkomen. Voor deze hulp en voorlichting is geld nodig. Daarom rammelen op za terdag 18 mei ook in Rhenen de bussen. in de fijne zonnestralen. Dat deed ze dan ook en al gauw zweefde het vlindertje hoog boven de stad. Wat was die wereld prachtig. De weilanden waren groen en de bomen hadden allemaal nieuwe blaad jes en overal bloeiden bloemen. O wat was het heerlijk zo hoog boven de aarde te vliegen en alles te kunnen bekijken. Dat was anders dan als pop onder het schors van een boom te zitten. In een kamer in een nauwe straat lag voor het raam een ziek meisje. Dat was Truusje. Ze was heel erg ziek geweest, maar nu begon ze toch weer op te knap pen. Maar de dokter had gezegd, dat ze nog heel voorzichtig moest zijn en zolang de wind nog zo guur was, mocht ze niet naar buiten. Dat vond Truusje wel erg. Jammer, want er was zo weinig te zien in het straatje. Een buurvrouw die een kleedje uitklopte of de melkboer. En ze wilde zo graag wat van het voorjaar zien; van de weiden vol bloemen, van de koeien die hier en daar al in de wei lie pen en van de vogels die in het voorjaar zo fijn konden zingen. Moeder bracht Truusje een kopje thee. „Hè moeder, rnag ik nu nog niet naar buiten, ik heb nog niets van het voorjaar gezien en de winter duurde zo lang." „Nee Truus", zei moeder, „ik vind het wel erg jammer, maar de dokter wil het beslist niet hebben. Het lijkt wel mooi buiten, maar de wind is nog zo koud. Je moet verstandig zijn en nog even geduld hebben! Je gaat mooi vooruit, het zou jammer zijn wanneer je nu weer kou vatte." (historisch) Frans ging eens uit met moeder, Per trein naar tante Ans. Die woonde in Zaltbommel, Dat was een feest voor Frans. Er zat een aardig juffie, Heel keurig en heel slank, Met mooi gekrulde haren. Naast 't ventje op de bank Het juffie nam haar tasje, En greep een poederdoos, Ze ging haar wangen poed'ren, Frans zag het aan een poos. Toen zei hij tegen 't juffie: (Zijn stem was vol gewicht) „Dat doet mam ook bij zusje, Maar niet op haar gezicht!" JAN: Ik heb toch wel een slecht ge heugen. Ik vergeet altijd drie dingen: Getallen, namen enoch, dat ben ik ook al weer vergeten. Oplossing raadsels I. Wie aan de weg timmert heeft veel bekijks. Als de wijn is in de man, is de wijs heid in de kan. Wie wind zaait zal storm oogsten. Zo de waard is vertrouwt hij zijn gasten. Om de wille van de smeer, likt de kat de kandeleer. Als de kat van huis is, dansen de muizen. II. Marokko (ma-rok-ko). III. Oldenzaal, Zevenaar, Metslawier, Brummen, Noordwijk. I. Annie en Ger. Erna. Suze en An. Nel. Tine en Door. II. Aal, taal, staal. III. Beerta, Zandvoort, Valkenburg, Driebergen, Gouda. Zo kwamen ze zondag weer b(j moeder. Op Moederdag vervullen bloemen een belangrijke rol. daal werden de (valgende voorwerpen Aan nlt bureau Van^politie te Veenen- aangegeven: Gevonden: 1 grijze;;<^ïïtyas' regenjas; 1 1 muntbiljet; 1 wit* zakmesje; 1 jongens blouse: 1 grijs lederen damesportem. m. inh.; 1 sigarettenaansteker; 1 muntblijet; 1 beige-bruin gekl. vulpen; 1 donkerbl. jongensjopper; 2 wit lederen riempjes; 1 kl. br. hondje; 1 wieldop van Fordauto; 1 zw.-br. hondje; 1 schroevedraaier; 1 sleutel; 1 bl.-grijs colbertjasje; 1 bl. kin dersjaaltje; 1 wieldop van Volkswagen; 1 lipssleutel; 1 rode damesportem. m. inh.; 1 gev. linker herenhandschoen; 2 contact sleutels aan ring; 1 br. stoffen dames handschoen; 1 rose babyschoen; 1 groene damesportef. m. inh., w.o. enige loterij briefjes, pasfoto's en ziekenfondspremie- bon; 1 bus (20 ltr.) petroleum; 1 rood kin derjasje; 1 w. keeshondje; 2 muntbiljetten. Verloren: 1 muntbiljet; 1 br. herenpor temonnee m. inh.; 1 gouden damesarm bandhorloge met zw. bandje; 1 gouden ring met roodbr. steen; 1 ring met twee sleutels; 1 paar gev. dameshandsch.; 1 koerduif (grauw met zw. nek); 1 witte damesportem. (petmodel) m. inh., w.o. kaarten van jaarbeurs; 1 rechter motor- want; 1 solex spatlap; 1 zilveren oorbel met steen, waarop molentje; 1 paar gev. zw. damesglacé's; 1 loonzakje op naam; 1 staalblauwe damesportem. (petmodel) m. inh.; 1 halsketting; 1 meetband van 20 m in étui; 1 rode jongensfiets; 1 br. week end tas, inh. militaire kleding; 1 rode da mesportem. m. inh., w.o. 2 sleuteltjes en een briefje; 1 groen driekw. manteltje; 1 doosje m. 3 speldjes (eendjes); 1 lange zw. suéde handsch.; 1 beige lederen da mesportem. m. inh., w.o. 5 pasfoto's 1 rode damesportem. m. ritssluiting en inh., w.o. spoorkaartje en buskaartje N.B.M.; 1 br._jongenspet met beige rand; 1 rode damesportem., inh. enkele pasfoto's; 1 gele autoped m. houten wieltjes; 1 kinder portem. m. inh.; 1 damesarmband; 1 grijze ceintuur va njongensjas; 1 gestr. jongens colbertjasje; 3 zw.b. pinken met oormer ken 76957, 76956 en 76967; 1 keeshond; 1 groen étui; 1 zw. dameshoed; 1 rood gevl. vulpen „Remi"; 1 rood-gele mankanarie; 1 zilverkleurige schakelarmband; 2 munt biljetten; 1 donkerbl. jongensjopper; 1 rood plastic portem. m. inh., w.o. foto's; 1 bankbiljet; 1 p. zw. damesglacé's. Aan het politiebureau te Rhenen wer den de volgende voorwerpen aangegeven: Gevonden: bril met gevlamd montuur en bruin etui; blauwe jongenspet afgezet met grijs bont; knijptang; zwarte glacé dameshandschoen; groen kort meisjes jasje m. ritsl.; kinderfietsje; witte baby muts; zwarte glacé dameshandschoen; re genbroek; een paar bruine nappa lederen handschoenen. Verloren: metalen jasbeschermer r. d.; zwarte setter; armbandhorloge; beige da meshandschoen v. leer; donker blauwe zeiljopper; leren riem; rood bruine zeem lederen dameshandscjjoen; zilverb. 2.50; p. br. 1. glacé herenhandschoenen. Gevonden: 1 geruite sjaal; beige jon gensjasje; 1 p. br. motorhandschoenen. Verloren: rode herenportem.; rode da mesportem.; zw. damesportem.; rood le deren portem., waarop een kerkje is aan gebracht; zw. dameshandsch. Inlichtingen bij de rijkspolitie. De raad van de gemeente Woudenberg kwam donderdag in openbare zitting bij een. Afwezig was de heer Meerveld (SGP). Na opening door de voorzitter, burgemeester J, A. Hosang, werd als eer ste punt op de agenda het nieuwe raads lid, W. Schimmel (C.H.) beëdigd. De voor zitter memoreerde, dat de heer Schimmel zitting neemt in de raad door het ont staan van de vacature door het over lijden van de heer K. Overeem. Overi gens is de heer Schimmel geen onbekende in de raad, aangezien hij reeds vóór 1949 enige jaren zitting had, n.l. als raadslid en wethouder. Tot lid van de adviescommissie inge volge de Woonruimtewet 1947, werd op voorstel van de voorzitter benoemd de heer W. Schimmel, die deze benoeming aannam. Het voorstel tot vaststelling van de verordening, als bedoeld in artikel 11 der Winkelsluitingswet 1951, werd aan genomen, zodat tijdens de winkelweek te Scherpenzeel, de winkeliers ten oosten VEENENDAAL. Dinsdag 14 mei 1957. Eiermarkt. Aanvoer 135.000 stuks. De prijzen varieerden voor kippeëieren van 12,tot 13,80 en voor henneëieren van 7,— tot 10,—, dit alles per 100 stuks. De handel was matig. Biggen- markt. Aanvoer 80 biggen. Er werden prijzen besteed van 40,tot 65,per stuk bij een redelijke handel. SCHERPENZEEL. Woensdag 15 mei 1957. Eiermarkt. Aanvoer 700.000 stuks. De prijzen varieerden van 13,25 tot 14,25 per 100 stuks bij een vlugge handel. Big- genmarkt. Aanvoer 135 stuks. Er werden prijzen besteed van 58,tot 65,per stuk bij een matige handel. Varkensmarkt. Aanvoer 6 stuks. Er werden prijzen be steed van 275,tot 425,— bij een ma tige handel. EDE. Maandag 13 mei 1957. Eiermarkt. Aanvoer 225.000 stuks. De prijzen varieer den voor kippeëieren van 12,50 tot 13,75, voor henneëieren van 7,— tot 9,50, dit alles per 100 stuks. De#handel was redelijk. WOUDENBERG. Dinsdag 14 mei 1957. Eiermarkt. Aanvoer 90.000 stuks. De prij zen varieerden van 13,tot 14,50 per 100 stuks bij een middelprijs van 13,50. De handel was goed. WAAR KOMT HET WOORD KARAAT VANDAAN? De Arabieren gebruikten voor het we gen van goud en edelgesteente de pitjes van het Sint-Jansbrood. In hun taal heb ben deze de naam karaat, die in de loop der eeuwen een vakwoord voor juweliers is geworden. van de spoorbaan (Holevoet) hun zaken van 10 t.m. 18 mei tot 9 uur namiddag voor het publiek open mogen stellen. Het voorstel tot het toekennen van een uitkering en van een pensioen aan gewezen wethouders der gemeente, zo mede van een pensioen aan hun weduwen en wezen, werd door de leden zonder op- of aanmerkingen aanvaard. De heer Ver meulen (P.v.d.A.) vond dit voorstel uit stekend. De huurovereenkomst met de heer J. W. Duiveman voor het postkantoor met dienstwoning werd door de raad goedgekeurd. Het voorstel tot het ver lenen van voorschotten aan de woning bouwvereniging „De Vooruitgang" voor de bouw van tien en twaalf woningen, werd vastgesteld op 40.000 en 298,715 en'98,50 voor de grond. Een wijziging en aanvulling van de Algemene Politieverordening, zoals voor gesteld door b. en w., vond geen instem ming bij de meerderheid van de leden; vooj-al voor wat betrof het verbouwen van voedselgewassen in zijtuinen en het opslaan van hout tegen de zijgevels. De voorzitter zei dat het de bedoeling is de schoonheid in de gemeente te bevorderen, doch dat hij tot de conclusie was geko men, dat de leden wel waardering voor de verordening hebben, doch in gematigde vorm. Hij stelde voor deze verordening aan te houden tot een volgende vergade ring, opdat de raadsleden hun bezwaren kunnen indienen. Bij de rondvraag werden verschillende vragen gesteld, aangaande wegen en slo ten. De heer Vlastuin (C.H.) vroeg hoe het staat met de steenopslag voor de Schans. De voorzitter zei zich reeds in verbinding te hebben gesteld met Rijks waterstaat. Toegezegd is dat de stenen zo spoedig mogelijk in de wegen zullen worden verwerkt. De heer De Koning (P.v.d.A.) vraagt over de afwerking van de speelplaats aan het Julianaplein. De voorzitter zei dat dit de volle aandacht heeft van b. en w. voor een spoedige afwerking. De heer Cortus (Gem. Bel.) vraagt of de weg vanaf de Nieuwe Poort langs het parkeerterrein naar het gemeentehuis een openbare weg is. Is dit wel het geval, dan zullen er verkeersborden geplaatst moe ten worden, daar thans reeds van deze weg gebruik wordt gemaakt door zware vrachtauto's. Met enige voorbeelden werd het grote gevaar van deze weg aange toond. De voorzitter zal zich hieromtrent met Rijkswaterstaat in verbinding stellen. De raad ging daarna over in geheime zitting om te beraadslagen over een voor stel tot aankoop van het pand Dorpsstraat 55 met bijbehorende tuin (kwekerij). Ut bestuur van de speultuin hét in de penèrrie gezéte. Hoe is ut meugelijk, zee Kee, asdat ze tot de ontdekking waore gekommen, asdat ze helei^naol geen me- dewarreking hadde in Rhenen. Hoe is ut meugelijk, beaamde Hannes, asdat derlui ogen nou pas zijn open gegaon. Wie hét 'r nou eigelijk wél medewarreking hier? Hèdde gullie wel is een vergaodering meegemökt waor de geen stoel meer kon krijgen? Ik veur mijn denk, asdat ut speultuinbestuur zó hard hét gewarrekt daor aon ut Grune-weggie, asdat ze geen ins tijd hebben gehad om d'r eige op de högte te stellen van de toestand in de stad. Sjonge, sjonge, enne wat zijn ze d'r genaodig afgekomme! Hoeveul bestuur ders zouwe diezellefde kreet al hebbe geslaokt? Ontelbaor, minse, ontelbaor. Enne dat speultuinbestuur hét mór één kirtie gekikt, en'alles komt weer veur de bakker. Ze magge niet moppere. De Juliana^t-raDst moppert ók niet. Die minse daor doen ut mór zellevers. Géén bevrijdingsfeest, motte ze gezéifl héfcben, dan zulle wij ons eiges wel kietele! En daor gonk ut heéh zaoterdagigértiiddag en zaoterdaggenaövund! En eeri prijze. Ze smete mit compléte sarrevieze.' !is: Daor komme wij nie aon te pas heur. Die lui in de Julianastraót zulle geen risiko lopen, asdat ze in de karrek deur de dominé motte worden wakker geschud, omdatte ze zitte te slaope Ze zijn d'r allegaor klaor wakker! De Klokkenverkoper. Rectificatie Maak een blij gezicht met een leuke verrassing uit PRAKTISCHE HUISHOUDTIPS: GARNEERSPUIT Met diverse hulpstukken voor het opmaken van taarten en puddingen vanaf 0,95 JAM- OF HAGELSLAGPOT In crème plastic met glazen pot en plastic lepel 1,45 Hoofdstraat 72 Telefoon 2236 Julianastraat 1-3 VEENENDAAL zoekt voor haar afdeling suikerwerken, banket etc. bekendheid met deze branche is vereist. Sollicitaties te richten aan Directie. Stationsstraat 136 nabij De Klomp VRAAGT voor de confectie-afdeling. Prettige werkkring - Prima beloning - en alle voor- delen van nieuwe C,A.O. 1 TE KOOP OF TE HUUR GEVRAAGD Brieven onder no. 3330 aan het bureau v.d. blad. SPECIAAL in BRILLEN Hoofdatraat 51 Veenendaa AL ONZE GLADDE RINGEN ZIJN UW LEVEN LANG SCHRIFTELIJK GEGARANDEERD OP HARDHEID EN ONBREEKBAARHEID zowel GOUD iCilifek' UURWERKEN HOOFDSTRAAT 91- 93 VEENENDAAL ringen GLADDE RINGEN in 14 modellen FACET EN GESLEPEN in 5 modellen Graveren zo nodig in een uur gereed Onze ringen zjjn verpakt in een voornaam porceleinen doosje Telefoon 3034 UV O voller van smaak, fijner aroma 0 krachtiger (méér kopjes uit een zetsel) fè volkomen zuiver (de beste voor uw gezondheid) (15) Nadat Aram voldoende hersteld was van de uit werking van de slaapdrank, maakten hij en Presto zich gereed om te vertrekken. Tevergeefs had hij de waard trachten uit te horen over de gravin van Rovanna. „Ik zou u niets kunnen vertellen, heer!" stamelde de man. „De gravin vertoont zich zelden buiten de muren van het kasteel. Alles wordt gedaan door haar rentmeester, die bij de bevolking even gehaat als gevreesd is!" De oude man begeleidde hen buigend naar de uitgang en betuigde-aan één stuk door zijn spijt over het gebeurde, totdat Aram er ongeduldig een einde aan maakte. „Het is goed, vriend! Gij kon het ook niet helpen, dat hier een paar schurken rondlopen! Vertel ons liever, hoe wij het snelst naar Rovanna komen!" „Dat is niet nodig, dat kan ik u wel vertellen!" riep Presto uit en angstig voegde hij eraan toe: „Ge zult mij toch meenemen, nietwaar?" Aram knikte geruststellend en even later waren zij onderweg. De weg, die Presto aanduidde, leidde door een woest en verlaten woud. Het begon reeds donker te worden en af en toe had Aram moeite om het smalle pad terug te vinden. Allengs werd de bodem rotsachtiger, het bos werd dunner en eindelijk konden ze in de verte het kasteel zien liggen: een dreigende vesting, waarvan de muren hoog uit het water rezen. De burcht lag midden in een groot meer, dat begrensd werd door woeste, kale rotsen en in het vale maanlicht had het geheel zo iets kils en ver latens, dat Aram een huivering over zijn rug voelde. (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1957 | | pagina 2