1398.- Minis Bandrecorder Hartelijke ontvangst voor Pakistaanse ambassadrice in Veenendaal keurig gekleed gaan RENSWOUDE Gemeenteveer wordt openbaar verpacht na opening Rijnbrug Een onvergetelijke dag voor V.R.C. WOUDENBERG ^Qondom de ^uneratoren AMERONGEN ROVANNA Grote belangstelling voor Sclieepjeswol- spinnerij Tienkamp tafeltennis Teraardebestelling slachtoffers motorongeluk RADIO BALLEGO IJ EK Pluimvee- exportslachterij in nieuw gebouw Ingekomen en vertrokken Rhenen Amerongen Marktberichten Reeds 2000 deelnemers voor tweede heuvelrugtocht HET RAADSEL VAN Nog onverwacht groot was de pu blieke belangstelling voor de aankomst van de Pakistaansse ambassadrice in Nederland, de Begum Rana Liaquatt Ali Kahn, gistermiddag bq de Scheep- jeswolfabriek aan de Zandstraat. Rijen dik had men zich in de omgeving van de fabriekspoort opgesteld om een glimp op te vangen van de sympatieke vertegenwoordigster van dat verre oosterse land. Het lange wachten werd evenwel rq- keiyk beloond toen hare excellentie, gekleed in haar bekende oosterse dracht, zich na de ontvangst door de directeuren de heren mr. F. J. Callen- bach en drs. W. A. Frederiks, en nadat haar bloemen waren aangeboden door Frouwientje de Vries, dochtertje van een der directeuren, zich naar de straat begaf om het publiek toe te wuiven. Meteen na de aan komst werd op de watertoren van de fabriek de Paki staanse vlag gehe sen. Toen het ge zelschap, waarin zich o.m. ook be vond de eerste ambassade-secre taris mr. Ziaud- din Ahmad, op het binnenplein van het bedrijf was aangekomen, speel de de Scheepjes- wolharmonie het Pakistaanse volks lied. De Begum gaf daarop te ken nen te willen ken nis maken met de dirigent, de heer M. de Graaff, die zij haar compli menten maakte over de wijze waarop het volks lied was gespeeld. Vervolgens begaf men zich naar de directiekamer waar de heer Callenbach de ambassadrice in het Engels toesprak en zei te weten hoezeer de hoge bezoekster zich in teresseert voor de Nederlandse indu strie en het een eer te vinden haar in de Scheepjes- wolfabriek te mo- andermaal de fabriekspoort uit te lopen en hartelijk te wuiven naar het daar nog steeds wachtende publiek, waarop al even hartelijk werd teruggewuifd. In de directiekamer werd een ver versing gebruikt en onderwijl waren het een drietal mannequins, gerequireerd uit het damespersoneel, die een vijftiental kledingstukken toonden, gebreid van Scheepjeswol. Het was ook hiervoor dat de oosterse gaste levendige belangstelling xoonde en zich uitvoerig liet voorlichten. Verbaasd was zij ook over de vele moge lijkheden en de fraaie resultaten van het zelf breien. Tenslotte kreeg hare excellentie uit handen van de heer Callenbach namens de directie een prachtige stola van witte met gouddraad bestikte wol aangeboden, alsmede drie grote pakken babywol in verschillende kleuren. Ook het afscheid vond plaats in de hartelijke, ongedwongen sfeer, welke dit bijzondere bezoek in zijn geheel ken merkte en evenals bij de binnenkomst in Veenendaal, werd de ambassadrice weer met een politie-escorte uitgeleide gedaan tot aan de gemeentegrens. Wilt u met de PINKSTERDAGEN laat dan N U reeds uw kleding chemisch reinigen bij: CHEMISCHE WASSERIJ DE JONG RHENEN Binnen 1 week gereed. Depot Eist: Fa. G. J. v. d. Brink, Franseweg 80 ENORME BELANGSTELLING BIJ DIAMANTEN BRUILOFTSFEEST Maandag was het in gebouw „Reho- both", waar de fam. Van Voorthuizen het 60-jarig huwelijksfeest van de heer en mevr. J. van Voorthuizen en C. van Voort- huizen- van den Brink herdacht, een druk komen en gaan. Van heinde en verre waren belangstel lenden gekomen, om het diamanten bruidspaar geluk te wensen. Ook de plaatselijke muziekvereniging „Ons Genoegen" bleef niet achter en te gen 8 uur 's avonds bracht deze vereni ging de beide oudjes een serenade. Verder merkten wij onder de belang stellenden op ds. L. van de Peut en ds. D. G. Molenaar. Daar het gem.-bestuur en personeel der gemeente maandag juist een uitgaansdag hadden, bracht burgemeester Hosang schriftelijk zijn gelukwensen over. Dinsdag kwamen b. en w. nog even persoonlijk hun gelukwensen aanbieden. UIT RHENENS RAADSZAAL De gemeenteraad van Rhenen kwam gisteravond in openbare zitting bijeen. Afwezig waren de heren E. P. van Dqk en Ir. J. J. Plaet. Reeds bij het vierde punt van de agenda: openbare verpachting van het gemeenteveer werden de deuren ge sloten en werd gedurende een kwartier in het geheim vergaderd. Na her opening van de vergadering deelde de voorzitter mede, dat het nog dubi eus is of de brug wel in september van dit jaar gereed zal zijn. Het asfaltdek moet worden aangebracht bij warm weer. Er wordt nu slag geleverd met de tqd. Komt men niet deze zomer klaar, dan zal het kunstwerk de winter over moeten liggen alvorens het weg dek erop kan worden aangebracht. Dit noemde de voorzitter een motief om het gemeenteveer opnieuw openbaar te verpachten om dan tevens te kunnen vaststellen of er nog iets „in" zit, wan neer de brug ingebruik is. Deze mede deling vormde het enige wat betrekking had op punt vier. De heer J. Men- t i n g (arb.) stelde de vraag of het veer huis kan worden benut waarvoor het is gebouwd, namelijk als een behoorlijk hotel en pension. De voorzitter antwoordde, dat het daarheen zal wor den geleid. Hierna werd zonder hoof delijke stemming besloten tot openbare De Pakistaanse ambassadrice vol bewondering voor het Scheep- jeswolprodukt. - Rechts drs. W. A. Frederiks en de heer P. J. Schoemaker, links burgemeester A. Bakker. gen ontvangen. De heer Frederiks sprak hierna een inleidend woord alvorens de ambassadrice rond te leiden. Spr. memo reerde de ontwikkeling en de groei van het bedrijf in de afgelopen twintig jaar en gaf een opsomming van de afdelingen welke achtereenvolgens zouden worden bezocht. De Begum toonde tijdens de rondgang de grootste interesse voor iedere pro- duktiefase en was vol bewondering over het prachtige Scheepjeswolbedrijf, waar men s morgens alles nog een extra poets beurt had gegeven. Gedurende de ruim anderhalf uur die de rondleiding in be slag nam, toonde zij zich tot het laatst onvermoeid in het stellen van vragen en zag er ook niet tegenop hier en daar ma chines te beklimmen. In de laatste af deling gekomen, n.l. in de z.g. „bundel" had zij de kunst van het bundelen al gauw afgekeken en nam ook op een ge geven moment even het werk van een der meisjes over, welk gebaar uiteraard zeer werd gewaardeerd. Toen men zich weer naar de directie kamer begaf, maakte de energieke Be gum zich even los uit het gezelschap om In de Ritmeester cantine aan de Ker- kewijk zal a.s. zaterdagmiddag en -avond de tienkampen worden gehou den van de 2e en 4e klasse van de Ned. Tafeltennisbond afdeling Gelderland. Voor beide klassen zijn de tien beste spelers uit de afdeling uitgenodigd. De wedstrijden beginnen om drie uur. In totaal zullen er 90 wedstrijden op vier tafels gespeeld worden. De wedstrijd leiding is in handen van de heren N. de Waal en A. H. Hermans. Onder zeer grote belangstelling zijn dinsdagmiddag op de algemene begraaf plaats te Veenendaal de stoffelijke overschotten van de gebroeders Steffers ter aarde besteld, die donderdag bij een motorongeval op noodlottige wijze om het leven kwamen. Vele kransen, waaronder twee van de Ned. Spoorwegen, een van de Pan ter sigarenfabrieken en één van de Frisia wolfabrieken en vele bloemstuk ken dekten de baren. In de aula werd het woord gevoerd door een der directeuren van de Frisia wolfabrieken. Ds. Spat, voorganger van de Ned. Prot. Bond uit Ede las vervol gens een gedeelte uit de bijbel, terwijl hij aan de groeve de plechtigheid be sloot met het Onze Vader. BROMFIETSER REED TEGEN AUTO Gisteravond had in de Hoofdstraat een aanrijding plaats tussen een auto en een bromfiets, resp. bestuurt door de heer v. d. W. uit Eist en de heer v. d. H. uit Veenendaal. De botsing ontstond toen de heer v. d. W. met zijn auto wilde wegrijden en te laat de hem passerende bromfiets ontdekte, waardoor de brom fietsberijder tegen de grond werd ge slingerd. Dr. Remme verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer per taxi naar huis werd overgebracht. De bromfiets liep flinke schade op. De nieuwe Philips Geheel compleet Vraag nu een vrijblijvende demonstratie aan: RADIO EN TELEVISIE Molemtr. 16 Rhenen - Tel. 579 Zaterdag vond onder grote belang stelling de officiële ingebruikneming plaats van de geheel nieuwgebouwde slachterij van de Pluimvee- en export slachterij J. Scholtus Zn. aan de Mul derslaan. Door enorme toename van de vraag naar consumptiekippen heeft dit be drijf zich reeds geruime tijd moeten behelpen voor wat betreft de ruimte en capaciteit en men zag zich dan ook ge noodzaakt over te gaan tot het bouwen van een geheel nieuwe en moderne slachterij. Dat de firma Scholtus hiermede goed geslaagd is bleek dan zaterdagmiddag wel toen er gelegenheid was een en ander te bezichtigen. Men beschikt nu over een frisse en hygiënisch ingerichte slachterij waarin het slachten en de verdere bewerking van de boutjes zoveel mogelijk is ge mechaniseerd. Was de capaciteit voor heen een kleine 600 per dag, in dit nieuwe lokaal slacht men nu ruim 1500 kippen, aan de lopende band dus en nog kan men niet aan de vraag voldoen. Het zijn namelijk hoofdzakelijk kippen welke hier worden verwerkt die voor meer dan 80 procent worden geëxpor teerd naar Engeland en Duitsland. Naast de slachterij bevindt zich het verpakkingslokaal waar de geslachte kippen in kratten voor vervoer gereed worden gemaakt. Ook hier is alles even helder en met frisse tegels afgewerkt. In dit lokaal worden ook de kippen boutjes gescheiden in de verschillende vormen waarin ze worden afgeleverd, o.m. panklaar, ontvet en de uitsluitend geplukte kippen. De geslachte kippen worden van hier naar Arnhem verzon den en daar ingevroren alvorens verde re verzending plaats vindt. In dit ver band dient vermeld dat de firma Schol tus nog meer plannen heeft en men denkt hierbij o.m. aan de bouw van een vries-cel. Voldoet de nieuwe slachterij in alle opzichten aan de eisen welke daaraan door de waren- en keuringswet worden gesteld; dit is ook het geval voor wat betreft de eisen in deze tak van bedrijf aangaande de was- en kleedgelegenheid voor het personeel. Ook hier is alles even nieuw en fris en speciaal ingericht. Ongeveer 20 mensen vinden in dit be drijf werk. Vermeldenswaard als nevenbedrijf van de slachterij is zeker ook de nertz- fokkerij die wij hier nog aantroffen. Het gaat hier n.l. om niet minder dan 300 nertzen welke gevoed worden met afval uit het bedrijf. De heren Scholtus wensen wij ten slotte veel succes in hun nieuwe ge bouw. De afgelopen zaterdag is voor onze plaatselqke voetbalvereniging V.R.C. een onvergetelijke geworden. Men heeft de successen van de vier elftal len van deze vereniging gezellig en in een uitstekende sfeer kunnen vieren. Aanleiding tot dit feest was immers het feit dat het eerste elftal promo veerde naar de derde klasse K.N.V.B. en het behalen van het kampioenschap door het 2e, 3e en 4e elftal. De receptie, 's middags in gebouw ,,'t Trefpunt" gehouden door het be stuur, werd om te beginnen zeer druk bezocht. Zeer vele gelukstelegrammen en bloemstukken en felicitaties van tal van afgevaardigden van zusterver enigingen en instellingen maakten deze tot een van de hoogtepunten van de dag. De heer Kersten van de K.N.V.B. voerde hier o.m. het woord en deze wees erop hoe V.R.C. een voorbeeld vormt voor menige andere vereniging, doordat nog nimmer een straf aan de ze vereniging behoefde te worden op gelegd. Een compliment dat stellig een van de meest waardevolle geschenken voor V.R.C. betekende. Ook de bekerwedstrijd tegen O.W.I. O.S., 's middags gehouden, werd een VERPLICHTE BERENKEURING Het Stichtse Stamboek voor beiert, hield op het terrein van de heer H. Haan- schoten, Voskuilerweg, gemeente Wou denberg, een verplichte berenkeuring. De keuringscommissie bestond uit de heren ir. Van Oyen, Rijksveeteeltconsulent te Utrecht; J. Doet te Loosdrecht en P. Oostveen te Bunnik. Volgens de heer ir. Van Oyen is er in het District een tekort aan goede fokke rijen. De bij deze keuring aangevoerde beren zijn gemiddeld van goede kwali teit. Uitslag keuring: P. 2619, eigenaar G. Moesbergen, Rens- woude klasse 3P. 2618, eigenaar W. v. Manen, Renswoude 3-f; P. 2659, eige naar Wed. H. ter Maten, Woudenberg 3; P. 2604, eigenaar J. Ruitenberg, Maars- bergen 3-f; 2675, eigenaar M. Hardeman, Leersum 3; P. 2456, eigenaar H. Brug- gink, Woudenberg, 26571, eigenaar H. Bruggink, Woudenberg 3P. 2676, eigenaar F. v. d. Velde, Woudenberg 3; P. 2678, eigenaar H. v. d. Waerdt, Wou denberg 3; P. 2660, eigenaar Gebr. Vlas- tuin, Veenendaal 3; P. 2615, eigenaar W. A. Voskuilen, Woudenberg, 3-fP. 2497, eigenaar G. Apeldoorn, Leusden, 2 8123 NI. eigenaar G. v. d. Lagemaat, Woudenberg, 3P. 2258, eigenaar A. J. v. d. Velden, Woudenberg, 3-f; 2494, eigenaar G. Robbertsen, Woudenberg 3 2606, eigenaar G. v. Manen, Leusden, 3-f; P- 2415, eigenaar G. de Greef, Wou denberg, 22677, eigenaar G. de Greef, Woudenberg, 3P. 2674, eigenaar, H. Haanschoten, Woudenberg, 3; 2685, eige naar G. Rijksen, Veenendaal, 3-fP. 2577, eigenaar D. Davelaar, Leusden, 3P. 2553 eigenaar W. Veldhuizen, Maarsbergen, 3-fP. 2616, eigenaar A. v. Beek, Wou denberg, 3-f; 2538, eigenaar R. Rijksen, Woudenberg, 3; P. 2457, eigenaar Stich ting Valkenheide, Maarsbergen, 3; P. 2451, eigenaar H. Liebeek, Driebergen 3. Er werden vijf beren afgekeurd. OPBRENGST COLLECTEN HERV. GEMEENTE Collecten en giften bij de Ned. Herv. Gem. verjaringsfonds ƒ95,40; Kerke- raadsfonds ƒ179,35; Paascollecte Studie fonds Ger. Bond in de Herv. Kerk ƒ256,70; voor Diaconie ƒ374,75; voor Kerkvoogdij ƒ420,18; Kerkbouwfonds ƒ205,35; Zendingsbussen over april ƒ26,01. succes, door een 4-3 overwinning na een ruststand van 3-3. De dag werd besloten met een V.R.C.- feest in gebouw ,,'t Trefpunt" waarbij „The three happy singers" een groot i achtergrens van hun percelen 12.50 m in aandeel hadden in het zo zeer wel- oostelijke richting wordt verlegd en verpachting van het gemeenteveer. Men zal straks dus in Rhenen de keus heb ben uit de brug en uit de pont(!). Het uitbreidingsplan Domineesberg was wel het zwaarste punt van de hele agen da. Na een korte toelichting van de voorzitter stelde de heer Griffioen (AR) voor, een commissei van drie deskundi gen te benoemen teneinde zonodig de waarde van de grond te kunnen laten vaststellen, opdat gedupeerden weten, waar zij aan toe zijn. De heer Griffioen wilde dit zien als een principebesluit, op dat straks burgemeester en wethouders aan deze commissie gebonden zouden zijn. Het college verweerde zich hier tegen. Het wilde zich niet binden. Dit was voor de heer Griffioen aanleiding op te merken, dat steeds wordt gesproken van reële schadevergoeding, doch wan neer spreker met een voorstel als het onderhavige komt, wordt het steeds van de hand gewezen. Spreker was van me ning, dat men de grond goedkoper wil trachten te krijgen. Op een vraag van de voorzitter, waarom zouden we ons vast leggen op een methode, antwoordde de heer Griffioen: „Omdat u anders geen methode volgt!" De heer Griffioen kreeg geen steun van de overige raadsleden, zodat er van een principebesluit als door hem bedoeld, niets terecht kwam. Zonder hoofdelijke stemming werd be sloten: 1. ongegrond te verklaren de be zwaren tegen dit uitbreidingsplan, inge diend door de inwoners D. van Dam, C. van Wijk, W. Wisgerhof, G. H. v. Doorn en A. M. Sanders; 2. aan de bezwaren tegen dit plan van J. G. van Ingen, C. M. S. de Haan-Mutsaers, J. H. v. d. Berg, J. Buitenhuis, G. Janssen, B. van Veenen daal, J. H. v. Baaren, P. J. Jansen-Sche- pers en H. H. M. Hannema-Schepers ge zamenlijk, H. Huijdink en H. van Hoog- dalem, in zoverre tegemoet te komen, dat het pad, geprojecteerd achter langs hun woonhuizen aan de Nieuwe Veenen- daalseweg, vervalt, dat de ontworpen slagen hiervan. Ingekomen: Katharina Kouwer van Nij megen; Jacob Rootselaar (gez.) van Vlis- singen; Herman Bollee van Vlissingen; hannes H. van Koolwijk (gez.) van Huis- sen; Maria A. F. van Miltenburg van Sittard; Johannes H. Zettels (gez.) van Harderwijk; Magdalena Ouwerkerk van Bergambacht; Gerrit A. van Dijk (gez.) van Koudekerke; Geertruida v. Kleef, g. m. D. W. Lodder van Kesteren; Willy Peggeman, g.m. H. P. van Noort, van Beverwijk; Maria J. A. Maathuis van Eindhoven; Maria van Kleef, g. m. T. Jansen (gez.) van Echteld. Vertrokken: Piet van Goor naar Cura sao; Johannes R. Opperman naar Vee nendaal; Cornelia van Dam (gez.) naar Veenendaal; Willem A. van Soelen naar Wageningen; Fritz H. Herren naar In terlaken; Arie Versteeg (gez.) naar Woer den. Ingekomen: H. van der Werve, van Amsterdam; K. de Visser van Schie dam; J. Snijders van 's-Gravenhage; J. Johannes van Zeist; B. Th. Reijnders van Doorn; C. J. van Sommeren van Doorn; C. H.' J. Fleischacker van Doorn. Vertrokken: W. Groot naar Doorn; J. van Soest naar Utrecht; W. Helbig naar Zeist. VEENENDAAL. Dinsdag 21 mei 1957. Eiermarkt. Aanvoer 125.000 stuks. De prijzen voor kippeëieren van 12,- tot 13,25, voor henneëieren van 8,- tot 10,-, dit per 100 stuks. De handel was vlug. Biggenmarkt. Aanvoer 80 stuks. Er werden prijzen besteed van ƒ40,- tot 66,- per stuk, bij een redelijke handel. SCHERPENZEEL. Woensdag 22 mei 1957. Eiermarkt. Aanvoer 700.000 stuks. De prijzen varieerden van 12,25 tot 13,50 per 100 stuks, bij een matige handel. Biggenmarkt. Aanvoer 145 st. Er werden prijzen besteed van 48,- tot 65,- per stuk, bij een matige han del. Varkensmarkt. Aanvoer 6 stuks. Er werden prijzen besteed van 325,- tot 450,- per stuk, bij een matige handel. EDE. Maandag 20 mei 1957. Eiermarkt Aanvoer 220.000 stuks. De prijzen vari eerden voor kippeëieren van 13,- tot 13,75, voor henneëieren van 7,- tot 10,- dit per 100 stuks. De handel was redelijk. WOUDENBERG. Dinsdag 21 mei 1957. Eiermarkt. Aanvoer 90.000 stuks. De prijzen varieerden voor kippeëieren van 13,25 tot 14,- (bij een middelprijs van 13,50), voor henneëieren van 8,30 tot 9,10, dit alles per 100 stuks. De handel was goed. door het 10 m meer noordelijk projecte ren van de weg langs het huis van de heer H. van Hoogdalem en deze bezwaren voor het overige ongegrond te verklaren. Een prettig geluid voor de wethouders was de mededeling van de voorzitter dat gedeputeerde staten goedkeuring hadden verleend op de verhoging van de salaris sen van ddeze functionarissen tot 2000, per jaar. Bovendien was er bericht bin nen van gedeputeerde staten, dat de ver hoging van het presentiegeld voor de raadsleden tot ƒ8,per vergadering was goedgekeurd en dat eveneens de 4,— presentiegeld voor de leden van de meentcommissie gunstig door het toe zichthoudend orgaan was ontvangen. Op verzoek van de verenigde bakkers van Rhenen, Eist en Achterberg besloot de raad een verplichte halvedagsluiting voor de bakkerswinkels in te voeren voor de woensdagmiddag, met uitzonde ring van de woensdagen in de maanden juni, juli en augustus, dit met het oog op de vakantiedrukte in deze maanden. De heer De Jong (Arb.) en ook de heer Van Viegen (CH) vroegen hoe dit ge controleerd moest worden op die bak kerswinkels, waar ook kruidenierswaren worden verkocht. De voorzitter gaf toe, dat hier geen controle mogelijk was. Daarom juichte hij het toe, wanneer de middenstanders de sluiting op onderlinge afspraak hadden laten berusten. Spreker vond het beter, wanneer de overheid niet te pas kwam aan aangelegenheden als de onderhavige. Hoewel de heer De Jong met het voorstel meeging, had hij toch liever gezien, dat ook in de zomermaan den de sluiting onverminderd van kracht zou zijn gebleven. De raad wees de burgemeester aan als vertegenwoordiger der gemeente in de aandeelhoudersvergaderingen der N .V. Waterleiding Mij „Rhenen" met mach tiging alle voorkomende handelingen te verrichten onder voorbehoud, dat voor de navolgende handelingen de beslissing van de raad in acht genomen moet wor den: wijziging statuten; benoeming com missarissen en directeur; vaststelling sa laris directeur en vaststelling jaarstuk ken. Dit besluit vereiste nog een toe lichting naar aanleiding van een vraag van het raadslid De Jong, die niet be greep wat met aandeelhoudersvergade ring werd bedoeld. De voorzitter schetste de toestand als zeer eigenaardig, daar de gemeente alle aandelen van de N.V. in handen heeft. Dit is gebeurd om be lastingtechnische en andere redenen en spreker gaf toe, dat hij nu "op zijn eentje kon vergaderen, doch de belangrijkste onderwerpen, zoals de hierboven ge noemde, moeten aan de gemeenteraad blijven. Op de aanvrage van het R.K. schoolbestuur om medewerking voor be tegeling van het speelterrein werd gun stig beschikt. Dit was ook het geval met de aanvrage van het bestuur van de school met de bijbel voor de inrichting van de ulo school. Overeenkomstig het voorstel van b. en w. besloot de raad vervolgens als sluit stuk van de restauratie van de Panorama molen nog éénmaal de subsidie te ver hogen met een bedrag van 430, Ten behoeve van de bouw van een dubbel woonhuis werd aan mevrouw M„ N. Meijer-Versteegh verkocht een perceel bouwterrein, groot 984 m2 voor de prijs van 6000,—. Het betrof hier de verkoop van het woonhuis Herenstraat 100-102 met bijbehorende grond, welk pand té ver op de rijksweg staat en nu zal worden afgebroken. Kee staot d'r altijd weer versteld van, asdak mor één woord nodig heb, om d'r zo'n driehonderd op te schrijven. Tjao, jao, den ééne mins is lang den andere niet. Agge nou Hannes is nimt, die hèt een héél boek vol nodig om d'r ééntjie neer te kunnen krabbele. Mör' och, waor- om getreurd? In „De Vallei' stint een vrijdaggenaovund. asdat de Panorama- meule zou worde afgemaokt. Ik vraog m'n eige allenig af, welleke vilder ze daor bij zulle haolen. Ene den dominé hèt gezeid, asdat tweemaol twee vier is. In Amerika hebbe ze veur de tille- vizie een rêkenwonder. De rubriek „Wist u" is veroordeeld. Deur wie weet ik niet. Ik weet ok niet, wie die rubriek verzurregt. Mór die gróte onbekende mót gezeid hebben, as dat „Wist u" weerdeloös was. Ik zou ut op prijs stellen, as die gróte onbekende z'n eige is te veurschijn zou wille tove ren, dan krijg ik misschien de gelegen heid om een gezond oordeel te vellen. Wout Blauwkous is trots op de Bee- gum, die in ut Veen op bezuuk komt. Hij schrijft bijkans een klom vol. Ik heb twee klomme nódig, want bij ons komt de Beegum saomen mit de Prinses! Ik zal beschije blijve. Lést heurde ik nog vertellen: één vrouw is duuzend mannen te arreg. Ouwehand kópt duuzend krokodille. Ene, in zijn beruumde dierenparrek hebben mekaor mit pennen in d'r lui lijf gestoken. Ik doei dat niet. Ik schrijf mit de pen. Ut veurmaolige woonwagenkamp trèkt geen vrèmdelinge meer. Ik heb gelêze, asdat de trek is verplótst naor de Leem kuil. Hulde aon ut vee-vee-vee! 't Is vandaog veul vee. Vee van Ouwe hand, pennen van de stekels en de vee van ut vee-vee-vee. Toch bin ik niet van de dierenbescharreming. Ik doei niet aon bescharreme. Hou ik nie van. k Hou van wat anders. Hannes ok. Kee ok. De Cuneratoren wordt weer openge steld. Das veur ut klokkenspul. Ut zal nou wel gauw komme, nou ut nie meer veur een geslote deur hoeft te sta»n. As ut tenminste staon kan, want in de regel hangt ut. Jao, jao, wat zal ik varders ten barde brengen? Wat hellep ut allemaol? De ge- meenteraod hèt beslóten asdat de Pano- ramameule mot worden afgemókt. Zo ziede, asdat op iedere vraog een antwoord is te vijnde. Mór dat van dien vilder gaot hier toch niet »p. De Klokkenverkoper. EEN NIEUWE BRILI Vraag ons advies naar KLEUR en MODEL Speciaalzaak in de betere Brilsoorten HOOFDSTRAAT 51 TELEFOON 3184 VEENENDAAL Voor de tweede heuvelrugtocht, geor ganiseerd door de jonge Amerongse wan delvereniging „De Woudlopers" blijkt ook dit jaar enorme belangstelling te bestaan. Hoewel de inschrijving nog steeds open is, hadden zich aan het eind van de vo rige week reeds ver over de 1000 wande laars opgegeven; geen wonder want deze tocht voert de deelnemers door de mooi ste lanen en wegen van onze prachtige omgeving. Ook een detachement militai ren uit Nunspeet staat reeds ingeschreven. Bij aankomst worden de wandelaars op gewacht door muziek- en tamboerkorpsen uit Amerongen, Eist en Rhenen, die zeer zeker de laatste loodjes met hun klanken zullen helpen verlichten. Het geheel be looft een goede propaganda te worden voor de mooie wandelsport. TONEELVERENIGING Voor hen die voor toneelspelen voelen bestaat gelegenhe'id zich bij de Prot. Chr. Toneelvereniging „Excelsior" als lid te melden, mits zij de leeftijd van 15 jaar hebben bereikt. Er zijn nog enkele plaat sen disponibel. Opgeven bij: G. de Kroon, Kon. Wilh. weg 70, Amerongen. DAMVERENIGING AMERONGEN De Damvereniging Amerongen besloot het seizoen met een gezellig samenzijn in „Buitenlust", waar alle leden met hun dames donderdagavond verenigd waren. Op buitengewoon prettige wijze werd het behaalde kampioenschap gevierd. De avond vloog om onder het houden van verschillende aardige gezelschapsspelen, waar alle aanwezigen met genoegen aan deelnamen. Eens te meer werd de goede geest in deze bloeiende vereniging deze avond onderstreept. (17) „De gravin? Op dit uur?" herhaalde de dikkerd peinzend, terwijl hij Aram, die inmiddels genaderd was, achterdochtig van het hoofd tot de voeten opnam. „Jazeker, de gravin!" herhaalde Presto ongeduldig en schamper voegde hij eraan toe: „Uw verstand is blijkbaar niet evenredig aan uw omvang. Laat ge bezoekers altijd zolang wachten? Mijn meester is dat anders niet gewend!" „Ik wens onmiddellijkbe gon Aram, doch op hetzelfde ogenblik liet een andere stem zich horen: „Waarom laat ge de bezoekers niet verder komen, Rollo?" Verbaasd keek Aram naar de hoge gestalte, die uit de schaduw tevoorschijn trad en met lange afgemeten passen op hen toekwam. Een met bont afgezette mantel wapperde om hem heen en aan zijn zijde hing een reusachtig slagzwaard. Buigend trad hij op Aram toe en sprak: „Vergeef mijn onnozele dienaar, heer! Wij op Rovanna zijn weinig bezoek ge wend! Vergun mij, mezelf bekend te maken. Tybalt is mijn naam! Ik heet u welkom op Rovanna!" Hoewel de man uiterst minzaam deed, was er toch in zijn ogen iets, wat Aram niet beviel en koeltjes antwoord de hij: „Ik ben gekomen, heer Tybalt, om de gravin van Rovanna te verzoeken, de arrestatie van haar rentmeester te gelasten. De man gedraagt zich als een gewone struikrover en ik eis zijn onmiddellijke gevangenneming!" Op hetzelfde ogenblik trok een gedaante voor een der vensters, die uitzagen op de binnenplaats, zich haastig terug. „Het is hem!" fluis terde Ochron, de rentmeester, tot zijn dienaar. „Wij moeten vluchten!" (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1957 | | pagina 2