PAUK I mm$ oiniiEk Natuurbad-Ouwehand geopend MULDER Regenkapjes 25 ct Puddingschaal 49 ct AMERONGEN RENSWOUDE EDER VEEN LIENDEN Burgerlijke stand KERKDIENSTEN BELANGRIJK W. van Beek Zonen ROVANNA Veel belangstelling voor tweede verkeerscursus SPORTOVERZICHT Twee Veenendalers in Utrechts zaterdagelftal Geslaagde wedstrijd bedrijfs-E.H.B.O. Oriëntatierit voor auto's en motoren Gevonden en verloren voorwerpen Verlies en winst voor de Veenendaalse damclub Officiële bekendmaking Veenendaal-Ede bij 10-jarig Triangel Boys |vOOR VAKKUNDIGE 1e KLAS REPARATIE'S RADIO BALLEGOIJEN Gemeenteraad Renswonde Dinsdag koopjes Raad Woudenberg vergaderde Wilde staking geëindigd Ingekomen en vertrokken Rhenen Amerongen BRIL OPTIEK WESTERA Zwembond-officials stonden perplex van inrichting. Het grote moment Zondagsdienst Te water ALLE VERZEKERINGEN HyPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Een parel Modeshow Erkenning zwemwereld VRIJDAG 's avonds TOT 9 uur GEOPEND ZATERDAGS zullen onze magazijnen zowel voor de Textielgroothandel als WONINGINRICHTING NA 12 UUR GESLOTEN ZIJN. HET RAADSEL VAN Wij schijne gien volkslied te hebbe. Gien Veens volkslied, wel-te-verstaan. Daar kijk ie as rasechte Veense, die mit - ik weet niet hoeveul - peerde uit't veen is getrokke, toch effe vremd van op. Bij m'n eerste koninginnedag, die 'k volges me jaare kos begrijpe, zong ik al zoo hard as 't kos: O, Veenendaal, o, Veenendaal, wat smaakt je boere- kool lekker, en nou blèr ik et ieder jaar, as we mit 't febriek een daggie uitgaan, nog. En bij mijn weete is et zoo al 408 jaar gezonge deur de Veense minse. En meestal gave ze nog een toegift op die lekkere boerekool, mit de knijne, die de koppies uit de boerekool hadde gevree- te. Mar nouw zegge ineens die Oranje- dagmanne asdat we van de zomer een fonkelnieuwe Veens volkslied krijge. Dus mit andere woorde: we hebbe d'r nooit één bezeete. En ik heb et me heele leeve deur gezonge. Daar kom ie mar zoo niet een-twee- drie uit. Ik heb een vermoede, dat de liede, die de Veense feeste orgaaniseere, meene, dat we mit het volkslied van die knijne en die boerekool onze stand niet op kunne houwe. Dat lijkt me nogal vergezocht, mar ik kon het eerlijk gezeid ok al jaare niet erg rijme, dat wij zukke lekkere boerekool hebbe, terwijl de knijne de koppies d'r uit hebbe zitte te peuzele. Da's onbestaanbaar. As die booveste koppies d'r uit zijn dan hei-je gien lekkere boerekool meer. Dus as et daarom gaat, dan kan 'k me indenke dat de feestautoorietijte het hoog tijd vonde om d'r wat aan te gaan prutse. Dus, zeeë ze: we maake een nieuw. Ja, dat doen ze niet zelf. Kun je be grijpe. Deur Kees Stip, de jong van Jan Stip, de ouwe veurzitter van Oranjedag. En dat ie kan dichte, dat hebt ie be- weeze. Veur de raadioo, veur de fillum en in ze boekies. Mar de meeste van ze gedichte gaan allemaal oover beeste. Van Poolhaaze tot Zuidzee-knijne. Nou bin ik veur mijn zoo bang, dat ie tog vanzelf weer op die knijne trug komt. Mit hier en daar een Veense geit en een blauwkous d'r tussche deur. Mar we zulle dat mar an em oover laate en stiekumpies afwachte. Die boerekool is in ieder geval uit de moode. En daar moet iets anders veur komme. Ik had feitelijk - al wil ik me eige niet naar veure dringe - een mooi volkslied geweete. Driek zee da 'k een bietje afgunstig was omdatte ze mijn niet angezocht hebbe veur de plaatse lijke kompesisie. Mar da's niet waar. Weet jelui hoe ik et had wille noeme: „Kent gij et land, aan Rheene ontrukt". Drie maate veuraf....Nuzee Wout. Na de buitengewoon geslaagde ver keerscursus van de afdeling Veenendaal van het Verbond voor Veilig Verkeer, bereikte V.V.V. van vele zijden het ver zoek binnenkort weer een dergelijke cursus met examen te organiseren. In verband met de op handen zijnde vakanties achtte het bestuur van V.V.V. het echter raadzaam deze cursus uit te stellen tot het najaar. Men is van plan de cursus eind sept. 1957 aan te vangen. Er wordt zaterdag a.s. weer gevoetbald. Mogelijk zien we in Veenendaal een wed strijd tussen twee vertegenwoordigende afdelingselftallen, terwijl Dovo en V.R.C. op vreemde terreinen bekerwedstrijden spelen. Zaterdag j.l. speelden in Amersfoort twee geselecteerde elftallen van een af deling Utrecht zaterdagvoetbal, waarin zes Veenendalers waren opgenomen, een laatste oefenwedstrijd. Na deze wedstrijd, waar soms voortreffelijk voetbal te zien gegeven werd, is het afdelingselftal de finitief samengésteld. Van de zes Veenendalers zijn er twee overgebleven, n. 1. Van de Bovenkamp (G.V.V.V.) en J. Heikamp (Matjan). Naar wij vernamen, worden op zaterdag 1 juni voorwedstrijden gespeeld. De winnaars van deze wedstrijden zouden zich dan klasseren voor het eindtoernooi, dat op zaterdag 15 juni in Utrecht wordt ge speeld. Het Utrechtse elftal zou dan zaterdag een wedstrijd spelen in Veenendaal, op het Merino's-terrein. De opstelling van het Utrechts elftal luidt als volgt: Doel: Dijkhuizen (Cobu Boys); achter: Langerak (P.V.D.) en v. d. In de kantine van de Ritmeester siga renfabrieken werden vrijdagavond door de Bedrijfs Geneeskundige Dienst wed strijden georganiseerd voor de E.H.B.O.- teams van enkele Veenendaalse bedrijven nl. Ritmeester, V.S.W., Scheepjeswol, S. K.F. en Leidsche Wolspinnerij. De wed strijden stonden onder leiding van dokter Van Dellen van de B.G.D., terwijl de jury werd gevormd door de doktoren Schoo uit Arnhem, Boersma uit Amersfoort, Brui ning uit Leersum, Wychers uit Achter berg, Louis uit Zeist en Van de Kulk uit Ede. De publieke belangstelling voor de ze wedstrijden, waaronder vele E.H.B.O.- ers en Rode Kruisleden, was groot. Steeds kwamen twee ploegen, onzichtbaar voor elkaar, voor het voetlicht; zijmoesten eer ste hulp verlenen aan twee personen, die uit een rijdende auto waren geslingerd, waarvan de één een gekwetste rechter- borsthelft had en de ander aan pols en knie verwondingen had opgelopen. De verwondingen waren zo natuurgetrouw mogelijk weergegeven, waardoor de wed strijd de werkelijkheid dicht benaderde. Na afloop werden de gemaakte fouten besproken en werd de uitslag bekend ge maakt. Voor de junioren was de uitslag: 1 Rit meester 263 pnt; 2 S.K.F. 254 pnt; 3 V.S.W. 234 pnt; 4 Scheepjeswol 199 pnt; 5 Leidse Wolspinnerij 189 pnt; Leidersprijs: 1 V.S.W. 95 pnt; 2 Ritmees ter 80 pnt; 3 S.K.F. 78 pnt; 4 Scheepjeswol 78 pnt; 5 Leidse Wolspinnerij 61 pnt. Senioren: 1 V.S.W. 373 pnt; 2 Scheep jeswol 316 pnt. Leidersprijs: 1 V.S.W. 109 pnt; 2 Scheep jeswol 103 pnt. De motor- en automobielclub „Vee nendaal" houdt a.s. zaterdag 1 juni we derom een oriëntatierit voor auto's en motoren. De start is om 8 uur aan hotel „La Montagne". Er bestaat geen gele genheid tot vóór-inschrijving, dus wie het eerst komt, start het eerst. Gelegen heid tot inschrijving vanaf 7 uur aan de startplaats. Voor deze rit heeft men zowel voor de auto's als voor de motorrijwielen een beker beschikbaar gesteld. Deze wisselbeker zal in de loop van de zomer over vier ritten worden verreden. „DE SNELPOST" VLOOG VAN SINT QUENTIN De duiven van de Veenendaalse post duivenvereniging „De Snelpost" werden te Sint Quentin in Frankrijk zondagmor gen om 6 uur geldst. De eerst aankomende duif werd te 11.04.57 geconstateerd, met een snelheid van 952.6 meter per minuut. De uitslag was: C. van Ginkel en Zn. 1, 7, 30; J. van Doorn 2, 16, 24, 25; D. G. Schans 3; A. D. v. d. Bosch 4, 5, 8, 12, 17, 32; J. van 't Veen 6, 21, 33, 34; H. L. Spies 9; O. Verowet 10, 13; C. van Asselt 11, 20, 23; J. van Nieuwamerongen: 14, 18, 35; G. Diepeveen 15, 29; J. van Geerenstein 19; C. v. d. Weerd 22; G. de Geit 26, 27, 28; B. Feyth 31. Aan het bureau van politie werden als gevonden aangegeven: 1 étui met donker gr. vulpen 1 vulpotlood en een rood potl.; 1 br. dubb. rijwieltas; 1 corduroy kinder kapje met bl. voering; 1 plastic doosje met gr. vulpen; gr. kindertruitje met r. en witte strepen; 1 br. lederen portem. m. inh. w.o. vivo zegels; 3 bankbiljetten; 1 zw. vulpen m. nik. dop; 1 doosje m. wet staal; 1 bl. kindershawl rood, groen, wit gekl. 1 zw. rechtse damesglacé; 1 gr. plas tic kindertasje; 1 licht bl. stropdas; 1 da mes portem. met inhoud; llicht gekl. pet; 1 lichtbr. hondje; 1 medaille v. Woudlo pers Amerongen; 1 doublé armband of horlogeketting; 1 witte wollen das; 1 zon nebril; 1 ballpoint; 1 nylonkous; 1 paar rode dameshandsch.; 1 gevlekte zw. vul pen; 1 sierspeld; 1 gr. autoped. Verloren: 1 ketting v. d. laadkl. vracht auto; br. dubb. rijwieltas; 1 hamer; 1 gr. vulpen; 1 rode kinderportem. m. inh.; 1 zw. bl. jopper; 1 beige 1. portem. m. inh. 1 zw. wit poesje; 1 dekzeil v. 5 bij 4 m.; 1 rode portem. m. inh. w.o. enkele foto's; 1 gekl. shawl; 1 br. rechtersandaal; 1 zil- verkl. ketting bezet m. St.; 1 gr. autoped; 1 actetas m. sportkl.; 1 rode portefeuille m. inh. abonn. autobus De Haas; 1 bank biljet; 1 donkerbr. psalmboekje; 1 gr. vulpen merk Geka; 1 herenportem. (bruin) m. flink bedrag aan geld. In Gelders Veenendaal werden als ge vonden aangegeven 1 4 kl. vulpotl. merk norma; 1 bl. schakelarmband m. tulpm.; 1 rode étuitje m. bl. plastic regenkapje; 1 creme kl. zijden kap v. st. schemerlamp. Verloren: 1 bruin kinder-veterschoen- tje. V.D.C. speelde deze week twee wed strijden voor het Neder Veluwetoernooi, uitgeschreven door de Edese damclub. De eerste wedstrijd werd in Wageningen gespeeld tegen W.S.D.V., de Veenendalers waren niet erg gelukkig en verloren deze wedstrijd met 14-6. De tweede wedstrijd werd gespeeld in 't Trefpunt tegen E.D.V. over het algemeen speelde V.D.C. veel vlotter dan in Wageningen en won ook verdiend met 11-9. Zowel tegen Wagenin gen als tegen Ede speelde V.D.C. met enkele invallers. Hier zijn de persoon lijke uitslagen: W.S.D.V.—V.D.C. G. van Dijk - J. Edink 11 M. Meulenkamp - H. v. d. Brandhof 02 C. Timmer - C. Heikamp 11 J. Jacobs - H. Edink 11 J. Jonker - W. van Manen 20 G. Timmer - R. Rotterdam 20 G. van Drumt - E. de Kleuver 11 A. v. d. Wart - A. Keijman 20 W. Frederiks - R. de Gooijer 2—0 G. Slotboom - B. Ruiswijk 20 V.D.C.—E.D.V. J. Edink - J. Jurcha 02 H. v. d. Brandhof - M. Stoutjesdijk 11 C. Heikamp - E. van Elden 20 H. Edink - W. Metz 1—1 W. van Manen - A. Eikerbout 11 R. Rotterdam - W. Hij ink 20 E. de Kleuver - B. v. Duijnen 11 A. Keijman - G. Jonker 02 W. de Gooijer - D. Verwoert 11 E. Wels - A. Janssen 20 De volgende wedstrijd is woensdag 5 juni in „Reehorst" t, Ede en wel tegen B.D.V. uit Bennekom. Burgemeester en wethouders van Rhe- nen brengen ter openbare kennis, dat door de raad in zijn vergadering van 21 mei 1957 op grond van de artikelen 72 en volgende der lager onderwijswet 1920 medewerking is verleend aan: a. het R.K. schoolbestuur in de parochie van de H. Cunera voor de betegeling van een gedeelte van het bij de van dit bestuur uitgaande school gelegen terrein ter grootte van 300 m2; b. het bestuur der vereniging tot stich ting en instandhouding van een school met de bijbel voor de aanschaffing van meubelen en leermiddelen ten behoeve van de door dit bestuur te openen ulo-school. Rhenen, 25 mei 1957. Burgemeester en wethouders voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL TH. v. d. WILLIK, secretaris. Bovenkamp (G.V.V.V.); midden: Spek (Montfoort) De Neling (Cobu Boys) en Ducro (U.H.S.V.); voor: Heikamp (Mat jan); Bakker (C.S.W.); Smit (Bloemen- kwartier); Van Beek Lopik) en Van Ber- kel (P.V.D. Dovo gaat zaterdag een bekerwedstrijd spelen tegen het pas gepromoveerde Put ten. Wij nemen aan dat de rood-witten dit wel zullen kunnen klaren, wat trou wens ook nodig is als men door wil be keren, want nu wordt het afvalsysteem toegepast. Wie dus verliest of op eigen terrein gelijkspeelt, is uitgeschakeld. V.R.C. zal het in Huizen tegen Zuid vogels wel erg moeilijk krijgen. Maar men weet nooit wat nog kan gebeuren, per slot zijn de geel-blauwen nu toch ook derdeklassers, dus vasthouden, jongens, alles is mogelijk. Tenslotte staat voor Merino's 2 een be slissingswedstrijd aangegeven tegen PVD 2, met als inzet een plaats in de Reserve le klasse. Waar deze wedstrijd wordt ge speeld, is ons echter niet bekend. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van de voetbalvereniging Trian gelboys wordt op zaterdag 15 juni een voetbalwedstrijd gespeeld op het Trian- gelboys-veld tussen Veenendaal en Ede. Op zaterdag 22 juni speelt Veenen daal een voetbalwedstrijd tegen Quick Amersfoort ten bate van het Rode Kruis. Voor het Veteranentoernooi wordt vrij dagavond weer gespeeld op het Matjan terrein. 6.45 uur Frisia Triangel Boys. 7.45 uur Geha Neveda. Maandag 3 juni, terrein S.K.F. 6.45 uur V.R.C. Merinos. 7.45 uur Veenendaal Dovo. naar TECHN. BUREAU VOOR RADIO EN TELEVISIE RADIO EN TELEVISIE Molenstr. 16 - Rhenen - Tel. 579 Winkelsluitingswet 1951 HALVEDAGSLUITING Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat overeenkomstig art. 203 der gemeente wet met ingang van heden gedurende drie maanden op de gemeentesecretarie, af deling algemene zaken, ter lezing ligt en tegen betaling der kosten algemeen ver krijgbaar is gesteld, de door de gemeen teraad bij zijn besluit van 21 mei 1957, nummer 5, vastgestelde verordening tot wijziging van de verordening als bedoeld in art. 4, lid 1 der winkelsluitingswet 1951, regelende de halvedagsluiting voor banketbakkerijen en gemengde bakke rijen- Deze verordening treedt in werking met ingang van 1 juni 1957. Rhenen, 25 mei 1957. Burgemeester en wethouders van Rhenen, L. BOSCH VAN ROSENTHAL TH. v. d. WILLIK, secretaris. (Vervolg van pagina 1.) schuld, terwijl eveneens 50 kan wor den gebruikt voor de financiering van de na 15 november 1956 aangevangen kapitaalswerken, hetgeen dan in hoofd zaak neerkomt op woningwetbouw. De heer Wolleswinkel had in het bij zonder bezwaar tegen de hoge bereid- stellingsprovisie en tegen de voorwaar de, dat vervroegde aflossing niet mo gelijk is, speciaal met het oog op een door spreker verwachte daling der ren testand. De voorzitter wil deze bezwaren niet ontkennen, doch gezien de moeilijke fi nanciële omstandigheden waarin de ge meente verkeert, is het accepteren van deze lening een dringende noodzake lijkheid. Door het aangaan van deze lening worden de financieringsmoeilijk heden van de gemeente echter geens zins verminderd in verband waarmee de raad tevens besloot aan burgemees ter en wethouders een machtiging te verstrekken voor het opnemen van kasgeld tot een maximaal bedrag van 100.000,mits het totaal bedrag van de vlottende schuld der gemeente een bedrag van 400.000,- niet overschrijdt. Dit kasgeld zal dan worden aange wend voor de tijdelijke financiering van de bouw van twaalf woningen aan de Oude Holleweg. De aannemer van dit bouwcomplex heeft reeds recht op de eerste termijn van de aanneem- som en de gemeente bezit geen mid delen om aan deze betalingsverplich tingen te voldoen. Het sluiten van een kasgeldlening is derhalve de enige op lossing, hoewel hiervoor een rente ver schuldigd zal zijn van minstens blU *1* en daaraan ook nog andere bezwaren zijn verbonden. Een dergelijke lening wordt namelijk veelal afgesloten voor een termijn van drie of zes maanden, terwijl daarbij dan stilzwijgend rekening wordt ge houden met verlenging van die ter mijn. Is de geldgever echter niet be reid tot verlenging over te gaan, dan moet het geleende bedrag worden te rugbetaald, hetgeen evenwel vaak niet mogelijk is omdat de geldlener daar toe geen middelen bezit. Financiering van kapitaaluitgaven door middel van kasgeld is derhalve in het algemeen een onjuiste handelwijze. Nu echter geen geldleningen op lange termijn kunnen worden gesloten, gaat men niet alleen in Renswoude, doch in het gehele land, over tot bedoelde tij delijke financiering met kasgeld. Wat hiervan de gevolgen zullen zijn, kan thans nog niet worden doorzien, doch met minder gunstige resultaten zal on getwijfeld rekening moeten worden ge houden. FILMPROJECTOR R.K. SCHOOL VOOR Als derde, tevens laatste agenda punt, behandelde de raad een verzoek van het bestuur van de R.K.school aan de Nieuweweg om medewerking inge volge art. 72 der lager-onderwijswet 1920 voor de aanschaffing van een filmstripprojector, een projectiescherm en enige filmstrips. De heer Hardeman vroeg of deze me dewerking op wettelijke gronden inder daad moet worden verleend, hetgeen door de voorzitter bevestigend werd beantwoord. De heer Wolleswinkel informeerde tenslotte of aan de bijzondere school in het dorp ook een dergelijke medewer king zou worden verleend. De voorzitter zei, dat dit inderdaad het geval zal zijn, mits een daartoe strekkend verzoek wordt ingediend. Zonder hoofdelijke stemming werd vervolgens besloten de gevraagde me dewerking te verlenen. De voorzitter sloot hierna deze spoed vergadering, die in totaal juist een half uur had geduurd. EEN NIEUWE BRILI Vraag ons advies naar KLEUR en MODEL Op veler verzoek nog éénmaal in etui rose glas Alleen dinsdag 4 juni Hoofdstraat 7 - Veenendaal Telefoon 3103 DAMMEN De bekerwedstrijden gaven de gende resultaten te zien. E. van Zomeren - C. Blankestein Van de Berg - A. v. d. Grift Van Loon - C. v. d. Kolk A. v. d. Kolk - Faber M. v. d. Grift - Reede A. v. d..Kolk - C. v. d. Kolk De Groot - Rebergen Van Viegen - E. v. d. Grift G. v. d. Grift - Kleinveld Ewijk - Wildeman Mee,rwijk - Van Veenendaal Van Veenendaal - Van Wamel vol- 0—2 2—0 0—2 0—2 2—0 1—1 1—1 0—2 2—0 2—0 2—0 0—2 VERLOTING VISCLUB De hengelsportvereniging „Ons Ge noegen" heeft in de afgelopen weken een verloting gehouden met het doel om een pootvisfonds te vormen. De loten werden vlot verkocht en j.l. za terdag vond de trekking plaats ten huize van de secretaris der vereniging de heer H. Stoer. De nummers waarop de prijzen zijn gevallen, zijn: 201, 696, 535. 128, 527, 417, 499, 717, 860, 464, 628, 513, 94, 457, 249, 427. 478, 78, 502, 756, 103, 143, 17 en 601. Het aantal prijzen was derhalve 24 en bestond uit onder meer 2 hengels, 3 hengelhouders, 3 leefnetten, 1 schep net, 2 taarten, 1 schemerlamp, 2 pullen, 1 cassette met lepeltjes en diverse rook artikelen. Een groot gedeelte van de prijzen is nog niet afgehaald. De netto-opbrengst van deze verloting was 125,- zodat het pootfonds van de visclub, welke thans 30 leden telt, inderdaad met een aardig bedrag kan worden ingesteld. Men hoopt in het najaar in het ka naal wederom de nodige vis uit te zetten. VISKRAAM IN RENSWOUDE De bekende vishandel G. Firet uit Barneveld, die ook steeds vis in Rens woude te koop heeft aangeboden, zal in de toekomst elke zaterdagmiddag met een kraam een standplaats innemen op het plein, hoek Dorpsstraat/Oude Holle- weg. BEDANKT VOOR BEROEP Ds. C. Treure, Ned. Herv. predikant al hier, bedankte voor het beroep naar Kin derdijk. De raad der gemeente Woudenberg, was j.l. maandagavond in spoedeisende openbare vergadering bijeen. Na opening door de voorzitter, bur gemeester J. A. Hosang, werd als enig ste punt op de agenda, het voorstel tot het sluiten van een geldlening van 126.500,- behandeld. De voorzitter deelde mede, dat deze lening bestemd was voor de bouw van woningwetwoningen en zal worden aangegaan bij de bank van Nederlandse gemeenten tegen een rente van 4'/4°/o. Hiervan zal 37Vi°/o bestemd worden voor de bouw in 1957 en 62'/t°/o voor 1958. Het voorstel van b. en w. tot het aangaan van deze lening werd door de raad goedgekeurd. De op 22 mei j.l. op de N.V. Steen fabriek „De Tollewaard" te Lienden uitgebroken wilde staking van de in- en uitkruiers en de steenmakers in zake van een loongeschil tussen de directie en de arbeiders en waarbij 24 man personeel was betrokken, is vrij dagmiddag geëindigd. De stakende werknemers hebben hun arbeid hervat, zonder dat hun eisen om hoger loon door de directie werden ingewilligd. Door deze wilde staking werd de pro ductie van het bedrijf gedurende de twee stakingsdagen ernstig verstoord. VOGELNEST IN BRIEVENBUS In de brievenbus van de burgemees ter Kampschool te Lienden heeft een koolmezenpaar zijn nestje gebouwd. Het wijfje legde er elf eitjes in en broedde drie weken, ondanks het la waai en geroezemoes van de bijna 300 kinderen, die er dagelijks langs heen lopen. Het onderwijzend personeel heeft do jeugd op het hart gedrukt de diertjes niet te verjagen. Er zijn een aantal jonge meesjes geboren en de ouders vliegen af en aan om hun kroost van voedsel te voorzien. De schooljeugd heeft uiteraard veel belangstelling voor dit kleine vogelwereldje en nu de jon gen zover zijn, dat ze door het nest stoeien, mogen de kinderen zo af en toe bij groepjes een kijkje nemen door het deurtje, dat aan de binnenkant van de brievenbus zit. VEENENDAAL Ondertrouwd: A. van Dijk en E. van Kooten; J. Leppers en J. Hasselaar; A. Gerritsen en J. Verkuijl. Getrouwd: J. van der Stel en S. P Hutink; A. van Praag en W. Robbertsen; B. J. van Kasteel en A. C. van Hardeveld. Geboren: Hendrik Simon z. v. H. S. Klomp en B. Jansen; Nicoline d. v. R. Adèr en M. J. J. Pott; Johan z. v. J. van Nus en A. Fles; Johan Gert z. v. A. de Kleuver en A. Achterberg. AMERONGEN Geboren: Hendrikus Albertus z. v. H. van Barneveld en M. van Reekum. Ondertrouwd: Aart van Eden en Jan- nigje de Wit. Ingekomen: Harm J. Blaak van Utrecht; Antoon G. Hulshof (gez.) van Doesburg; Wijnand Bussink van Wageningen; Wou ter van Ekris van Renswoude; Thomas M. Loran (gez.) van Nieuw-Guinea; Aal tje C. Veen, g. m. W. W. Baars, van Vreeswijk; Hans Schouten van Wagenin gen; Maria Lörinc, van Apeldoorn; Lajos Décsei, van Apeldoorn. Vertrokken: Netty L. Meister naar Am sterdam; Philippus J. Baardman (gez.) naar Utrecht; Frederik A. Baée naar Rot terdam; Hendrik Schuurman (gez.) naar Ede; Arnoldus van Laar (gez.) naar Lien den; Stijntje B. Waaijenberg naar Zeist; Hendrikus Laheij (gez.) naar Roermond, Wilhelmus S. Schoots naar Utrecht; Fei- bo de Roo naar Vlagtwedde; Marinus van den Brink naar Ede; Reinder Rossel naar V.O.W.; Petrus J. van de Klundert naar Rozenburg. Ingekomen: A. de Wijn-Weijers van Rotterdam; J, de Wit van Veenendaal. VOOR EEN NAAR E-g. H. v/d Berg t/o Gemeentehuis RHENEN Wij zijn wegens vacantie gesloten van 3- t.m. 8 juni. Er had zich een grote schare genodigden verzameld in hetBad-Restaurant van Ouwehand om getuige te kunnen zijn van de officiële opening van het Natuurbad door de echtgenote van Rhenens burgemeester, mevrouw Jvr. J. M. A. Bosch van Rosenthal-den Tex. Doch voordat mevrouw Bosch de openingsrede uitsprak voerde de heer A. Ouwehand nog het woord. Hij gaf een overzicht van de ontwikkeling van het zwembadplan, dat in 1988 reeds door wijlen zijn vader de heer C. W. Ouwehand op stapel was gezet. Aanvankelijk lag het in de bedoeling het dierenpark uit te breiden. Dit bleek echter niet mogelijk. Met veel vernuft en met grote medewerking van Rhenens huidige burgemeester, Jhr. Mr. L. H. N. F. M. Bosch Ridder van Rosenthal, en van het gehele gemeentebestuur, werd een terrein van onge veer zes en een halve bunder op het nieuwe uitbreidingsplan der gemeente aangewezen en bestemd tot zwembadcomplex. Er moest echter nog veel vergaderd, geschreven en gewreven worden, voordat de grond, waarop nu het nieuwe bad ligt, aan de heer Ouwehand kon worden overgedragen. Dat was het geval in 1953. Onmiddellijk werd toen een aanvang gemaakt met de eerste etappe, namelijk de bouw van het restaurant. Dit werd twee jaar later in 1955 officieel geopend, waarna direct met de bouw van het bad werd begonnen, de tweede en laatste etappe. Deze zou echter de zwaarste worden, doch dank zij de hulp van alle mogelijke instanties in Nederland werd de bouw tot een goed einde gebracht. Het ogenblik, waarop zwemlievend Rhenen al zovele jaren had gewacht, was aangebroken. Mevrouw Bosch van Ro senthal, die de vele aanwezigen verwel- Speciaalzaak in de betere Brilsoorten HOOFDSTRAAT 51 - TELEFOON 3184 - VEENENDAAL Een attractief onderdeel van het openingsprogramma vormde de show van sport- en badkleding waarvan deze foto een indruk geeft. Deze laat trouwens ook geen twijfel ten aanzien van de grote belangstelling welke hiervoor bestond. VEENENDAAL. Alleen voor zeer drin gende gevallen, van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur, dr. E. A. C. Reydon, Kerkewijk, tel. 2134. EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN Dr. v. d. Scheur, tel. K 8388-460. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Alleen voor dringende gevallen, van zaterdag middag 2 uur tot maandagmorgen 7 uur Dr. Van Ommeren van Eist, tel. K 3497- 217. SCHERPENZEEL. Dr. H. G. J. Wenzink, Dorpsstraat, tel. K 3497-220. RHENEN. Dr. Stegeman, Herenstraat 93. telefoon K 837-315. komde met „Waarde Badgasten", her innerde er aan hoe tijdens de installatie van haar man als burgemeester van Rhe nen door Ds. Van der Heide, als wens was geuit Rhenen spoedig aan een zwembad te helpen. „Wij hebben hier met verba zing naar geluisterd," aldus mevrouw Bosch, „want een stadje aan de Rijn en dan in de Rijn geen zwembad!" Al spoedig bleek, dat een zwembad in de Rijn geen oplossing was in verband met de wisselende waterstand, de niet geheel zuiverheid van het water en het gevaar van de stroom. En omdat er niets anders was, zwom Rhenens jeugd toch in de Rijn en vele ongelukken gebeurden. „Maar hoe nu aan een beter zwembad te komen?", zo vroeg mevrouw Bosch zich af. „Ik herinner mij nog goed,hoe mijn man terug kwam van zijn eerste gesprek met de oude heer Ouwehand, de stichter van het park, die met brede blik en grote energie deze zwembadplannen heeft ont wikkeld. Zonder zijn hulp en volhouden waren deze plannen nooit gerealiseerd, want daar moesten heel wat moeilijkheden worden overwonnen. Een bad op de berg. Eigenlijk een waanzin-idee en dan nog wel op de Grebbeberg. Heel wat planologische weer standen moesten weggepraat worden. De hulp van de Utrechtse planologische dienst van de heer Kluijver en van de Rijksdienst van het nationale plan, Dr. Bakker Schut, moge hier worden gè- memoreerd. Ook de steun van het dage lijks bestuur en het algemeen bestuur van het Utrechts Landschap bij de laat ste grondonderhandelingen mogen wor den genoemd. En zo is dan dit zwembad gereed ge komen, niettegenstaande de bestedings stop en moeizaam verkregen vergunnin gen, waarbij de hulp van de heer Leicher van de wederopbouw Utrecht onmisbaar was. Het is voor de heren Ouwehand en Baars, die voor dit zwembad het onder nemingsrisico dragen, een trotse dag, dit prachtige werk gereed te zien en zij zul len met mij, architect Heidelberger en aaqnemer B. de Kroon en zijn staf dank weten voor het schone werk, dat hier is verricht. Moge dit bad strekken tot heil van de Nederlandse jeugd en van de Rhenense jeugd in het bijzonder." Hiermede verklaarde mevrouw Bosch het nieuwe bad voor geopend. Het grote gezelschap wandelde hierna over het grote complex, terwijl een reclame-vliegtuigje juist op dat moment VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds. Meijers van Utrecht, 5 uur ds. v. d. Pol. Julianakerk 9.30 uur ds. v. d. Pol, 5 uur ds. Wisgerhof. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. Wisgerhof, 5 uur ds. Vroegindewey. Veeneind 3 uur ds. v. Vie gen van Achterberg. Dijkstraat 2.45 uur ds. Vroegindewey. „Sola Fide" 10 uur ds. W. Goedhart, 5.30 uur ds. H. van 't Hof van Tiel. Ned. Prot. Bond ds. Hoeksema v Heemstede. Ger. Kerk 9 en 10.30 uur ds. van Enk, 5 uur ds. Slingerberg van Ede. Ger. Kerk onderh. art. 31 K.O. geb. „Sola Fide" kl. zaal 8.15 en 3 uur ds. Smelink. Chr. Ger. Kerk (Hoofdstr.) 9.30 en 5 uur ds. Kok. Chr. Ger. Kerk (Beatrixstr.) 9.30 en 5 uur ds. Heerma. Ger. Gem. (syn. Eltheto) 9.30 en 5 u. 1.dienst, woensdag 7.30 uur ds. De Gier van Den Haag. Ger. Gem. (Fluiterstr.) 9.30 en 5 uur leesdienst. Apost. Gen. 9.30 en 4 uur geen opgave. R.K. Kerk Nieuweweg 8 uur H. Mis. 10.15 uur Hoogmis. Salvatorkerk 5 uur Lof. Le ger des Heils 10 uur Heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 7 uur Openluchtsa menkomst, 8 uur Verlossingssamenkomst. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evangelisa tie 10 en 5 uur dhr. van Hoeven van Benthuizen. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Dijkstra, 6 uur ds. Kooreman. Ned. Prot. Bond (hotel Lahey) 10.30 uur ds. B. Dufour van Wageningen. Ger. Kerk 10 en 3.30 uur ds. Volten. Ger. Gem. (syn.) 10 en 5.30 uur ds. P. v. d. Bijl. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds.Koore- man van Rhenen, 6 uur ds. Heinsbergen. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr. Van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. Donderdag 6 juni 7 uur ds. Van de Poel van Ede. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. SCHERPENZEEL. Ned. Herv. Kerk 9.30 6.30 uur ds. H. v. d. Linden. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. P. de Jong van Den Haag.. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr. B. Roest. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. C. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Van de Peut, 6.30 uur ds. Van de Peut, bed. H. Doop. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Molenaar. ASSURANTIEKANTOOR KEPKEWUK 167 -TEL.3000 - VEE NE N DAAL boven de Grebbeberg verscheen en met de woorden „Natuurbad Ouwehand" ach ter zich boven het door rijke bossages omgeven badterrein cirkelde. Vier dapperen, Elma Ouwehand 10 jaar, Gerard Baars 10 jaar, Bert de Kroon 11 jaar en Bert Koetsier 10 jaar, wijdden ten aanschouwe van „bibberende" toe schouwers het bad in, dat water bevatte van nog geen 14 graden. Bert de Kroon zwom met een fraai bouquet bloemen naar startblok 1 en bood deze de over de rand gebogen Burgemeestersvrouw aan. Aan een beschamende toestand was een einde gekomen, Rhenen heeft einde lijk een zwemgelegenheid, waar de moe ders hun kinderen met een gerust hart naar toe kunnen sturen. Terug in het badrestaurant werd door verschillende sprekers het woord gevoerd, waaronder de voorzitter van de Veenen daalse Zwemclub „VZC", de heer J. van Offeren, de heer A. J. Bovenschen als secretaris van de Rhenense Zwem- en Poloclub „De Forellen", de gelukkige ver eniging die over dit prachtige 50 meter bad mag beschikken, de heer J. H. A. Hardeman, directeur van de gemeente lijke was-, bad- en zweminrichtingen in Amsterdam en de vertegenwoordiger van de Koninklijke Nederlandse Zwem Bond, de heer B. Planjer. De heer Planjer noem de het bad niet alleen een zwembad maar een heel recreatie-oord, een parel aan de snoer van Nederlandse zwembaden. Hij deelde mede, dat de KNZB zeer verheugd was met deze aanwinst. Spreker felici teerde „De Forellen" en bracht hartgron dige dank aan het adres van de initia tiefnemers. Nederland heeft thans een tweede 50 m bad, zodat behalve in het Schiedamse bad nu ook Rhenen een bad bezit, waarin officiële wereldrecords kun nen worden gevestigd. Na de druk bezochte receptie vond op het terras een modeshow plaats, waarbij bad-, strand- en zomerkleding werd ge- toon, een show, welke zeer in de smaak viel en waar naast Bikinimodellen meer decentere kostuumpjes werden getoond. De voorzitter van de Veenendaalse Zwem Club „VZC" overhandigde de se cretaris van „De Forellen", de heer A. J. Bovenschen, nog een zilveren beker, be stemd voor degene, die de beste prestatie had geleverd voor de zwemsport. De beker kwam terecht in handen van de heer Ouwehand, die bovendien een dave rend applaus kreeg te incasseren. Met een feest-diner werd deze eerste openingsdag besloten. Vanaf 1 Juni'57 is onze afdeling WONINGINRICHTING Julianastraat 74, Veenendaal (19) Stomverbaasd staarde Aram de slotvrouw van Rovanna aan. Was dit beeldschone meisje werkelijk de gravin van Rovanna, die haar weerloze pachters zo onbarmhartig liet afranselen? „Wel, heer ridder, sprak het meisje, terwijl ze met een geamuseerd glim lachje een lichte buiging maakte, „spreek toch, wat verschaft mij de eer van uw bezoek?" Aram herstelde zich van zijn verbazing en er kwam een toornige trek om zijn mond. „Ik heb zojuist heer Tybalt verzocht, uw rentmeester onmiddellijk in de ketens te slaan," antwoordde hij koel. „De man is een schurk en een struikrover, die ongewapend de boeren met knuppels te lijf gaat en mij in de herberg Hij zweeg plotseling. Het gekletter van paarden hoeven werd hoorbaar en daar kwam in razende galop een drietal ruiters het slotplein opzwenken. In de voorste herkende Aram de valse rentmeester. „Daar is hij. Grijp die schurk" hoorde hij Presto opgewonden schreeuwen. Maar de rentmeester had de slotpoort reeds bereikt. De gravin van Rovanna uitte een kreet van angst. Zij stond in het midden der poort en ver sperde de vluchtende ruiters de weg. Wild steigerde het paard van de rentmeester boven het meisje, de zware hoeven dreigden haar te verpletteren

De Vallei | 1957 | | pagina 2