DE VALLEI K©U Lage prijzen kan een KIND herkennen... maar voor kwaliteit moet je de weg weten! VIJF GROTE GOUDREPEN Veteran ent our nooi Blijf meester Fa. J. Hogendoorn 6 Zn. Rhenus verloor tweede wedstrijd Vijf Veenendalers speelden in tienkamp tafeltennis Opvallend veel Veenendaalse successen in tweede Heuvelrugtocht Voor de Jeugd D. v. d. Meijd en rN begrafenissen auto- of motorrijles 'J| BMSTOM Wij zagen en leveren HOUTHANDEL JOH. BOS trouYvpartij naar Hardeveld komen m voor 50 cent ftjélêre**0' %-Oen,pr"**® TWEEDE BLAD DE VALLEI VRIJDAG 31 MEI 1957 No. 43 Veenendaal - Frisia 2-0 Panter - G.V.V.V. 0-1 Merino's - Hollandiawol 1-1 Ritmeester - Dovo 2-1 Eervolle plaatsen voor Van Ommeren (D.S.) en Budding (Ritac) over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten m. bes, les, mes, zes. x x Koning Egbert wordt mens DANPO HOOFDPIJN? SUPRALUX PLASTIC-VERF ZIMMERMAN ZN VERMEULEN Trouwrijden „Garage Leewis" Hooigrasverkoping aan de Grebbe LEDEREN kleding Sterker K Soepeler L Eleganter en L Goedkoper SNATAGER Voor met auto's zijn wij thans speciaal ingericht A. W. de Haas In zo'n beste stemming Bakkenes SLECHTS f 176,- Fa Heco-handelsond. V£RF M£T AeTHROH Voor uw zijn wij thans speciaal ingericht A. W. de Haas Wij verkopen Wij verhuren Wij geven autorijles Renault-Automobielen Renault 4 - Dauphine - Frégate en diverse Bestelwagens Voor verven en stomen De Nederlandse huisvrouw, zegt men, is de beste ter wereld. Die reputatie heeft ze zeker niet omdat ze haar huishouden op een koopje doet! Integendeel, in ons degelijk landje heeft de huisvrouw een neus voor kwaliteit. Dat is de reden, waarom De Gruyter zo'n uitstekende reputatie heeft Want waar betere waar op de eerste plaats komt, staat de Holland se huisvrouw vooraan. En betere waar, en 10°/o korting is alles wat een huisvrouw zich maar wensen kan. Bovendien iedere week een bijzonder voordeel Bij elke aankoop van f. 4.- De Gruyter-artikelen Goudreep melk, puur, Hazelnootreep melk 20 ct. Pindareep melk25 ct. Rozijn - Nootreep melk 30 ct. Picnicreep melk, puur 15 ct. Dubbeltjesreep melk,puur. 10ct. Het is wel zeer verheugend, te kun nen schreven, dat de belangstelling voor het veteranen-toernooi, aanmer kelijk toeneemt. Mogelijk is het feit, dat de voetballers wat ingespeeld raken waardoor men aantrekkelijker voetbal te zien krijgt, hier niet vreemd aan. Hoe dan ook, de ouden van dagen varen er wel bij. Vrijdagavond werd op het Dovo-terrein de wedstrijd Veenendaal-Frisia gespeeld. Vanzelfsprekend werd, omdat dit de eer ste wedstrijd was na het droevig ongeval van Henk Steffers, eerst twee minuten stilte in acht genomen. Al direct bij de aanvang toonde Vee nendaal een lichte meerderheid, die in de zevende minuut werd uitgedrukt in een 1-0 voorsprong door G. J. Rebergen. Hierbij dient aangetekend, dat de Frisia- doelman Teus Anbeek bij deze goal niet geheel vrijuit ging. Hoewel Veenendaal steeds iets sterker was, werden er toch nog vrij goede kan sen voor de Frisia geschapen, maar men wist deze niet in doelpunten om te zetten. Na de thee was het al direct weer een goede aanval van Veenendaal, die mis lukte. In de twaalfde minuut kreeg Frits Hardeman een behoorlijke kans, maar moedig optreden van Teus Anbeek kon toen een doelpunt voorkomen. Tien minuten voor het einde was het toch Frits Hardeman, die uit een scherpe corner van Jan Leppers intrapte en de stand op 2-0 bracht. Juist voor het einde werd het bij een indirecte vrije trap even minder prettig, toen enkele Frisia-spelers zich met de leiding gingen bemoeien. Gelukkig werd dit ook weer gauw opgelost. In de laatste minuut van de wedstrijd kreeg Frits nog een open kans, maar Teus Anbeek wist ook nu keurig redding te brengen. Bij het tweede treffen ging het tussen Panter en G.V.V.V. Hoewel Panter veel beter voor de dag kwam dan in de eerste wedstrijd, kon men toch niet voorkomen dat G.V.V.V. reeds in de vierde minuut door Heikamp de leiding kon nemen. Ondanks dat G.V.V.V. in deze eerste helft beter voetbalde, kwamen de Pan- termensen toch nog een paar keer heel erg gevaarlijk voor het G.V.V.V.-doel, maar afwerken was er niet bij. Toch leek het tien minuten voor rust, of Panter gelijk zou gaan maken. Van de Pol kwam heel erg dicht voor het vijan delijk doel, maar schoot toen, onbegrij pelijk overigens, hoog over. De tweede helft was nog maar vijf minuten oud toen het al weer erg ge vaarlijk werd voor Panter. Van Manen trachtte op zijn doelman terug te spelen, wat echter helemaal mis ging. Gelukkig had Scheur het bijtijds gezien en hij kon de bal nog op het nippertje wegwerken. Twaalf minuten voor het einde zette de sigarenmakers zowaar een hevig of fensief in, waarbij alle spelers naar vo ren trokken en om beurten op het doel schoten. Hoewel een doelpunt in deze periode zeker gerechtvaardigd zou zijn, kon dit toch niet opgebracht worden. Wat zij ook probeerden, het bleef 0-1. Maandagavond werd gespeeld op het S.K.F.-terrein. De eerste wedstrijd ging tussen Merinos en Hollandiawol. Het werd een puntenverdeling, wat achteraf bezien wel de juiste oplossing was. Groot voetbal werd het nu bepaald niet, maar er is aan beide kanten wel heel hard gewerkt voor een goed resul taat. Na een kwartier spelen kon Merinos door midvoor Veluw, na enkele mis lukte kansen, de leiding nemen (1-0). Di rect daarop was er weer een kans voor Veluw, maar hij trapte bij een vrije kans over de bal. Juist voor tijd was het Van Engelen burg, die op keurige wijze de partijen op gelijke voet wist te brengen (1-1). Na de rust was het al meteen heel erg gevaarlijk voor Merino's, doch doelman Frans Silver was goed op zijn post en stopte. Eenzelfde beeld kreeg men even later voor het andere doel, waar uiteindelijk hoog over werd geschoten. Nadat de Merino's voorhoede nog enkele kansen verprutst had, leek het of Van Maanen aan Hollandiawol, twaalf minuten voor het einde de leiding zou gaan geven. Hij kreeg hiervoor volop de gelegenheid, maar treuzelde zo lang dat de doelrijpe kans verloren ging. In de laatste minuut had Merino's ge luk, toen bij een goed geplaatst schot de bal nog juist door de lat werd gekeerd. In de. tweede helft was Ritmeester weer meteen in de aanval wat in de vierde minuut een doelpunt opleverde door Henny Muller doordat de Dovo- achterhoede wat stuntelig had staan schutteren. Na tien minuten spelen was het zelfs 2-1, toen doelman Henny van Eden, bij een ver schot van Kees van Engelenburg, over de bal heen dook. Dovo probeerde nog van alles, om een gelijk spel te for ceren en zij kwamen daarbij wel her haaldelijk op de Ritmeesterhelft, maar een doelpunt bleek toch werkelijk teveel gevergd. De leiding was bij Piet van Kruistum in goede handen. In de tweede wedstrijd kon Ritmees ter, door beter ploegverband, tegen Dovo, beide puntjes in de wacht slepen. Na een aanvankelijke veldmeerderheid van Ritmeester was het na een kwartier spelen toch Bram v. d. Bos die uit een voorzet van Kees de Gooijer, Dovo de leiding kon geven, zij het dan door een blunder van Dillen. Vijf minuten later was het aan de an dere kant Otte, die tegen de lat schoot Er werd in deze wedstrijd heel aardig gevoetbald, maar, zoals gezegd, het ploeg verband was bij Dovo totaal zoek. Met Ritmeester sterk in de aanval kwam de rust. In een zeer spannende wedstrijd heeft Rhenus in Veenendaal 2 zijn meerdere moeten erkennen. De wedstrijd werd ge speeld in het kader van de door de groen-witten georganiseerde nederlaag wedstrijden. De gasten hadden een zeer sterk elftal op de been gebracht. Voor beide ploegen werd het een zware wed strijd, door de flinke bries beheerste de wind min of meer de bal. Voor de aanvang van de wedstrijd sprak de heer G. B.Runge de spelers van beide ploegen toe. Na wat veld verkennen bleek al spoe dig dat de Veenendalers lastige tegen standers waren. Van Baaren, die bij Rhe nus op de midvoorplaats was opgesteld, voldeed niet. Kennelijk gevoelde hij zich zelf ook niet op zijn gemak en toen men hem op zijn oude plaatsje terugzette duurde het niet lang meer of de stand was 1-0. Even later maakte VanDrumpt uit een voorzet van Van Baaren het tweede doel punt (2-0). Veenendaal liet het er niet bij zitten. Dank zij het doorzetten van de ploeg werd al vrij vlug het eerste tegenpunt gescoord (2-1). Rhenus kreeg nog een penalty toegewezen, doch deze werd keu rig door de doelman van Veenendaal ge stopt. Van Stokkum plaatste de bal pri ma, doch zijn schot was niet hard ge noeg. Na de rust kreeg Rhenus de wind tegen. Veenendaal, geïnspireerd door het tegenpunt, doelpuntte nog tweemaal (2-3). Met deze stand kwam het einde. Voor Rhenus een eervolle nederlaag. Komende zondag speelt de Candiaploeg tegen een combinatie van Wageningen 2 en 3, aanvang 3 uur nam. Zaterdag vond in de Ritmeestercantine een tienkamp tafeltennis plaats voor de 2e en 4e klasse, georganiseerd door de afdeling Gelderland van de N.T.T.B. In deze tienkampen, waar de tien best geklasseerde uit bovengenoemde klasse, elkaar gingen bekampen om de eerste plaats, waren ook vijf Veenendaalse ta feltennissers opgenomen. In de 2e klasse was de invaller YV. Bud ding, van Ritax, die het tot een eervolle vijfde plaats bracht. De tweede Veenen- daler, G. Roelofs, eveneens van Ritax, eindigde als negende. Bij de 4e klassers, Het is de jonge, actieve wandelsport vereniging „De Woudlopers" gelukt de tweede Heuvelrugtocht ten volle te doen slagen. Liepen vorig jaar ruim 1000 wandelaars mee, dit jaar werd dit aantal, om precies te zijn, 1634 deelne mers. Dank zij een voortreffelijke orga nisatie konden allen op tijd starten. Tijdens het eerste gedeelte van de tocht, jdie langs het prachtige nieuwe gemeen tehuis voerde, nam burgemeester Mar tens vanaf het bordes het defile in ogenschouw. Van hier ging de tocht door de mooiste gedeelten van de Ame- rongse bossen. De laatste loodjes van de zware tocht werden verlicht door muziek- en tam boerkorpsen, die de wandelaars het laatste gedeelte vergezelden. Vooral de vele geuniformde groepen maakten een prima indruk. Was er bij de start reeds veel belangstelling, bij de finish was deze overweldigend, geheel Amerongen was uitgelopen. Na informatie bleek ons, dat de meeste deelnemers de tocht bijzonder mooi, maar ook zeer zwaar hadden gevonden. Er waren weliswaar weinig uitvallers, maar er werd een record aantal blaren door de ijverige E.H.B.O. behandeld. Burgemeester Martens reikte per soonlijk de groepsprijzen uit. Deze wa ren voor de 10 km.: 1 W.S.V. Woudenberg, 2 D.V.O.S. Tiel, 3 Chr. V.G.L.O. school Veenendaal, 4 Chr. school Overberg. 18 Km. 1 Pehavee Veenendaal, 2 Hollandia Veenendaal, 3 Gero Zeist, 4 Vrolijke Zwervers Opheusden. 25 Km. 1 Scheepjeswol Veenendaal, 2 Frisia Veenendaal, 3 Wing Huis ter Heide. Hieruit blijkt wel dat vooral de Vee nendaalse wandelsportverenigingen de ze middag zeer succesvol waren. Vermeldenswaard is nog dat mevr. Van Swetselaar, die buiten mededinging met een groep zeer jeugdige Woud loper tj es deelnam, een eervolle vermel ding van de jury ontving. Al met al kunnen „De Woudlopers" op een zeer geslaagde wandeltocht terug zien. Moge het een stimulans zijn deze volgend jaar opnieuw te organiseren; dan wordt ze ker een aantal van 2000 tippelaars be reikt. was het A. van Ommeren, die de derde plaats toegewezen kreeg. E. Poletto en J. Ebben, beide V.S.W., eindigden resp. als zesde en achtste. Een van de mooiste wedstrijden was wel die om de eerste en tweede plaats, in de 2e klas, welke nodig was omdat de club genoten Van Boven en Van Groningen, uit Boxmeer, met een gelijk aantal punten geëndigd waren. Van Boven werd hier winnaar. De wedstrijden die omstreeks 3 uur aanvingen, hadden dank zij de goede organisatie, een buitengewoon vlot ver loop, zodat tegen de verwachtingen in om half tien reeds het einde aangekondigd kon worden. Hiervoor komt dan ook wedstrijdleider A. H. Hermans en enkele van zijn be kwame assistenten alle lof toe. De volledige uitslagen luiden alsvolgt: WAT MunhaPPT maakt isijjOEp 1 P. van Boven, Flying Bats, Boxmeer. 2 W. van Groningen, Flying Bats Boxmeer 3 J. van Langen, O.T.T.V. Overasselt. 4 E. Ruijs, K. en Vriendschap, Renkum. 5 W. Budding, Ritax, Veenendaal. 6 J. C. van Loon, Seelbeeck, Oosterbeek. 7 C. Weijnschenk, Tios, Heelsum. 8 J. P. Koole, Swift, Wageningen. 9 G. Roelofs, Ritax, Veenendaal. 10 J. Notermans. R.T.T.V. Rhenen. 4e klasse: 1 H. van Dijk, Swift, Wageningen. 2 E. Hartkoorn Kr. en Vriendsch. Renkum 3 A. van Ommeren, D.S. Veenendaal. 4 M. Frederiks, Swift, Wageningen. 5 A. Jansen, Swift, Wageningen. 6 E. Poletto, V.S.W. Veenendaal. 7 K. v. d. Stelt, R.T.T.V. Rhenen. 8 J. Ebben, V.S.W. Veenendaal. 9 H. Wegh. R.T.T.V. Rhenen. 10 A. van Smaalen, R.T.C. Ede. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal Onze jarigen 31 meiJoke Nijhoff 2 juni: Dick Schoonderbeek 2 juni: Wim Spaan 3 juni: Henny van Doorn 3 juni: Tineke Kok 3 juni: Diny v. d. Haar 3 juni: Jan van Viegen 3 juni: Gert Teunissen 4 juni: Gerda en Ria van Ruyswijk Oplossing raadsels I., politieagent, wagenmaker, goud smid. H. vijf over twaalf, m. wagen, Ingen, Wageningen. I. melkboer, tandarts, schipper, n. de letter a. Nieuwe raadsels Voor ouderen L X X X X X X X Ie rij: een vrucht. 2e rij: gebeente van de vis. 3e rij: bloedgever. 4e rij: een knaagdier. 5e rij: afscheiding tussen twee landen. 6e rij: iets wat een naaister ge bruikt. 7e rij: uitruster van schepen. 8e rij: het tegenovergestelde van groot. 9e rij: een zangstem. Op de kruisjeslijn komt van boven naar beneden de naam van een plaats in Gelderland, m. Het is een groot, dik dier, maar als je zijn naam door elkaar gooit, krijg je een groot, dik boek. Voor jongeren I. met h steek je me in je mond. met k zit ik op een auto. met 1 gebruik je me om te poetsen, met m kun je iets in me opbergen, met n kun je uit me drinken, met p word ik gegeten, met r ben ik vlug. met s zit ik in vruchten. n Eerste rij een dier, tweede rij niet goedkoop, derde rij komt uit de schoorsteen, vierde rij deel van een geweer. De laatste letter van elk woord, vormt de eerste letter van het volgende woord. (vervolg) Koningin Florine knikte. Ze zou pre cies doen wat het monster haar zou zeg gen, mogelijk was hier toch de weg om de koning van verscheurend dier tot mens te laten omtoveren. „Luister Majesteit," hernam het mon ster, „ik weet dat de koning elke ochtend een bad neemt in deze vijver, dus ook morgen zal de koning dit doen. Ik houd me schuil op de bodem van de vijver, maar zodra de koning zich in het water iaat glijden, sla ik m'n geweldige armen om hem heen en trek hem mee. Ongeveer midden in de vijverbodem bevindt zich de ingang van een onderaards gewelf, dat zich uitstrekt onder een groot gedeelte van het rijk van zijn majesteit, de ko ning. Waarschijnlijk hebt u daar nooit van gehoord, maar dat is heel goed moge lijk. Als u even verder luistert zal u dat blijken uit mijn verhaal. Dit onderaard se gewelf, dat in schoonheid en schitte ring de mooiste zalen uit uw paleis verre overtreft, wordt bewoond door ons, de Capuccimonsters. Ons getal nadert de tweeduizend en als u mocht denken, dat ik er afschrikwekkend uitzie, dan kan ik u de verzekering geven, majesteit, dat vele van mijn vrienden dit monsterachtig uiterlijk verre overtreffen. Wij doen echter niemand kwaad, integendeel, waar wij kunnen helpen wij de mensen. Wij leven onder een koning, zijn naam is ook Capucci, die met wijsheid regeert en nèt zo edel en goed is, als zijn uiterlijk af schrikwekkend. Als u hem zou zien, ko- en pijn weg- w rijven met ningin, zou u beginnen te beven als de blaadjes van gindse populieren. Zo ik echter al zei: hij zal niemand enig leed berokkenen en vele van uw onderdanen hebben hun verbeterd bestaan aan hem te danken. En wij staan hem, als zijn die naren in deze strijd tegen boosheid en lelijke gewoonten, trouw bij. Vandaar daar dan ook dat ik u aansprak, want onze koning, die alles van uw moeilijk heden afweet, vond nu het ogenblik ge komen om in te grijpen en u te helpen. Wij zullen van de koning een ander mens maken. Wij zullen hem in doen zien, dat een goede koning zijn onderdanen moet liefhebben en werken voor hun welzijn. Hij zal daarbij verschillende lesjes in ontvangst hebben te nemen, maar u be hoeft niet bang te zijn dat Zijne Majesteit ook maar het minste leed overkomt. Het zal hem lichamelijk aan niets ontbreken. U zult verbaasd staan als u, na verloop van enkele maanden de koning weer te rug ontvangt aan uw zijde. Ik verzeker u dat u hem niet zult herkennen. Hij zal ongedeerd in het paleis terugkeren, alleen zal hij zich niets kunnen herinneren, van Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders. Doos 50 cent hetgeen er, onder de bodem van zijn rijk, met hem gebeurd is. Zo gaat het met alle mensen die onze koning helpt, vandaar dat niemand over ons spreekt. Zodra wij uit iemands gezichtskring zijn verdwe nen, is alle herinnering aan ons wegge vaagd. Wel majesteit, zou u uw goedkeu ring kunnen hechten aan mijn plan Wij beginnen dan morgen dadelijk aan de uitvoering ervan." (Wordt vervolgd.) GAAT U TROUWEN? EEN MODERN COSTUUM hangt al voor U klaar. Wij verhuren deze met alle toebehoren. Komt U vooral tijdig even passen en be spreken 1 Keurig verzorgd wordt alles een dag voor Uw trouwen thuis gebracht en na Uw trouwdag weer bij U opgehaald. Hoofdstraat 46 Tel. 2639 VEENENDAAL Bewaar dit adres. U kunt het binnenkort nodig hebben. Harry Zimmerman Kerkewljk 19, Veenendaal Telefoon 2261 Het juiste adres voor alle VEZEKERINGEN HYPOTHEKEN VERKOOP VASTE GOEDEREN WONINGBEHEER TAXATIES Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau Beëdigd als makelaar en taxateur Mr. Heemskerkstraat 9 Veenendaal Voor Uw adres Nlenweweg 41 Veenendaal Telefoon 2535 Moderne Bruidsauto en 6-8 pers. auto's Ir. J. Tenge, rentmeester te Amerongen, zal op woens dag 5 juni 1957 om 10 uur v.m. in het waardsmans- huis bij Klaassen te Rhe nen voor de familie Philip- se contant publiek ver kopen circa 60 percelen hooigras op de Blauwe- Kamerse waarden. Merk „HERCULES" Utrechts Grootste Lederen Kledingfabriek Oude Gracht 242, tel. 11786 na 6 uur 10484, Utrecht Lo. N.V. huis. Moderne ljjkauto en nieuwe 6-8 pers. auto's disponibel N.V. v/h Fa. Wed. Uw adres voor: Erkend en gedipl. instructeur Rijksweg 47 - EDE Tel. 0 8387-332 kost u een le klas merk was machine! compleet met bok voor uw wringer. Deze pracht wasmachine is dub belwandig. binnenkuip dub bel geëmailleerd, buitenman tel lak geëmailleerd. Grote inhoud, plm. 55 liter. Met chroom afgewerkt. Absolute veiligheid voor de huisvrouw en haar wasgoed. Veilige elektriciteitsopstelling 1 jaar schriftelijke garantie. Ook op zeer gemakkelijke betalings voorwaarden, b.v. 36,- eer ste betaling, rest ƒ9.16 per maand of plm. 2,30 per week. Schrijf direct even een kaartje voor verdere in lichtingen. Bestel vroegtijdig Postbus 160 - Arnhem. I brengt Ralston U ook. Ralston aethron verf, mèt de schildercursus en het Ralston kleuradvies maken uw schilderwerk tot een schitterend succes. Alle Inlichtingen bij: 'V. E. A. van den Broek Hoofdstrant 52 - Veenendaal bonenstaken, rijshout, slieten, palen, geschaafd en geploegd hout, panlatten, regels, battings, triplex, meubelplaat, hard-, zacht- en brandvrij board, lijstwerk en meubelversiering enz., ronde stokken van 4 mm tot 50 mm, rubberoid, asfalt, ijzerwaren, carbolineum in de kleuren zwart, bruin, groen, geel, crème en wit. Alle soorten gereedschap-stelen. Middellaan 89, Telefoon 3196, Veenendaal Nieuwe 6-8 persoons auto's disponibel Zeer voordelige tarieven N.V. v/h Fa. Wed. Markt 16 Veenendaal (Zowel practisch als theoretisch) De snelle, ruime 4-deurs wagen. Aanschafprijs slechts vanaf 4190, Voordelig benzineverbruik: 11. 17 km. Inruilen en financiering. Vraagt vrijblijvend demonstratie. GARAGE Veenendaal Telefoon 2454 Nlenweweg 151-155 ENIGST BEDRIJF TER PLAATSE Beatrlxstraat 37 - Telefoon 2415 van samen 100 cent Geldig van 29 mei t/m 4 juni 1957 melk-mokka20 Ct. DE GRUYTER 57052V

De Vallei | 1957 | | pagina 3