DE VALLEI r Schoenhandel VROON Ant. de Ruiter administratieve kracht LEERLING-VERPLEGERS TRACTOREN Gebr. van Ginkel PAKO - RHENEN VEENENDAAL - EDE Dirk v. Dijk V A-tje Vraagt WINKELMEISJE WERKSTER Wegers VADERDAG Fa. Wed. G. v. Eden Turndemonstraties Naaimachinehuis El Paso The Desperate hours Adverteren is verkopen Voor de Jeugd f& John Kasper, het Hitlertje van de U.S.A. Christelijke Kweekschool D. v. d. Meijd en \Lecie\-& Spoïtmayci'zijri A L B E R S BIO EIGEN GEBOUW 1 ra 4 5 6 7 _L ■LU 10 11 1 13 !4| I 16 I L^! 18 19 20 211 r 23 28 l£ E3 27 28 H 29 1 30 IJl LÜ] Koning Egbert wordt mens Judas van rassenhaat Aanmelding van leerlingen Gevraagd leerling graveur assistent(e) VRAAG EN AANBOD Schoenen voor Zomerse dagen Avang, een vlot model sportief en elegant in wit en gebroken wit. U kunt er zelfs steunzolen in dragen Voor uw kinderen IJzersterke Fort-sandalen, de beste die er zijn, ze doen er twee zomers mee. diversen Extra aanbiedingen PLAATS EEN Kost slechts 95 cent en een I prachtige overhemden te Eist Mits U dat doet in DE VALLEI Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal Onze jarigen 13 juni, Janny v. Schuppen; 14 juni, Gerrit van Wijk; 14 juni, Henk v. Ravens- waay; 14 juni, Elly v. Ravenswaay; 15 juni, Judith v. Manen; 17 juni, Wim v. Dijk; 18 juni, Jaantje v. Kooten; 18 juni, Bert Klop; 18 juni, Jannie v. Dijk; 19 juni, Marijke Harmsen. Oplossing raadsels I. Luik - zeis - brem - Peru -down - melk - nerf - Abel - bres - bark - Leeuwen bek. n. Jong geleerd is oud gedaan. III. Een orgeldraaier. I. De kachel. II. k - los - veren - korf bal - Ruben - jas - 1. Korfbal. III. tang - Anna - naar - gort. Nieuwe raadsels Voor ouderen. Kruiswoordraadsel. !15 m 22 Horizontaal: 1. verblijfpl. v. dieren; 4. dier, (gebruikt men om op konijnen te jagen)8. genees middel; 10. vlaktemaat; 11. voorzetsel; 12. nodig, om te kunnen koken; 14. jon gens- zowel als meisjesnaam (afk.); 15. smal, ondiep water (meervoud); 17. af gelegen, verwijderd; 18. hartelijk, vrijge vig; 20. riviervis; 23. rund; 25. klooster zuster; 26. muzieknoot; 27. sprookjes figuur; 29. behoort bij zwarte Piet; tegen overgestelde van hoog; 31. hoofdbestand deel der metselspecie. Vertikaal: 1. ronde zuil, waarom iets draait; 2. licht metaal; 3. voegwoord; 5. deel v. e. mast; 6. bedenkelijk, betreurenswaardig; 7. zwart, kleverig produkt, uit steenkool verkregen; 9. open plek in het ijs; 12. vroegere president v. Argentinië; 13. ge tal; 15. gesteven, witlinnen doekje, bij toga behorend; 16. cijfer; 19. fris, niet warm; 21. zeehond; 22. meisjesnaam; 24. groente; 26. teken i. d. muziek; 28. mu zieknoot; 29. als 5. vertikaal. Voor jongeren. I. Van mijn eerste deel kun je eten, mijn tweede deel is een familielid, m'n derde kruipt in de aarde. M'n geheel is materiaal waarvan veel nuttige dingen worden gemaakt. II. Vul in (van boven naar beneden en van links naar rechts telkens hetzelfde woord). 1. gebruikt moeder in het eten. 2. in de klas moet zijn. 3. plaats in Noord- Brabant. 4. gebruik je met het kampe ren. III. Mijn eerste deel haal je bij de bak ker en is erg zoet. Mijn tweede deel is een letter van het alfabeth en mijn derde deel gebruikt moeder in de keuken even als mijn geheel. vervolg) Terwijl Winfried, de knecht, dus alles voor het ontbijt van de koning in het tuin huisje gereedzette, stapte de koning van de vijverrand af het koele water in. Maar nauwelijks had hij enkele passen gelopen, of het water kwam, net als de vorige dag. weer in hevige beroering. Grote golven sloegen op de kant, er kwam een monster achtige kop boven water met twee hel gele, glinsterende ogen en voor de ko ning, die verstijfd van schrik stond toe te kyken, ook maar één woord om hulp had kunnen roepen, grepen twee mach tige armen hem vast en sleurden hem mee. Alles was zo snel in zijn werk ge gaan, dat Winfried nauwelijks gemerkt had dat er iets met de koning gebeurde. Op het lawaai in het water kwam hij het tuinhuisje uit, maar toen hij om het groepje bomen heen was gelopen dat tus sen vijver en tuinhuisje stond, werd het water al weer rustig. Verbaasd zocht Winfried met zijn ogen de grote vijver af, maar koning Engbert was nergens te ontdekken. Al spoedig was alles in het paleis in rep en roer. De gehele tuin werd afgezocht, de vijver afgedregd, maar de koning werd niet gevonden. De koningin loofde een grote som geld uit voor ieder die enige aanwijzing zou kunnen geven in deze duistere verdwijning van haar man, maar niemand wist welk spoor hij moest volgen, daar ze alle doodliepen op de geheimzinnige vijver, waarin de ko ning zo plotseling als verzwolgen scheen. Het moet gezegd dat de hovelingen van het paleis niet erg treurden over het ver lies van hun koning, maar deze had het er dan ook waarlijk niet naar gemaakt dat men rouw zou bedrijven over zijn vermissing. Daar het koninklijk echtpaar geen kinderen bezat, was koningin Flo- rine de aangewezen troonopvolgster en onder haar zachtzinnige leiding heradem den alle onderdanen. Wat was er ondertussen met de koning gebeurd Het monster sleepte hem mee naar de ingang van het onderaardse gewelf, dat zich op de bodem van de vijver bevond. Deze ingang was afgesloten met grote ijzeren platen, maar toen het monster vijf keer op de platen tikte, schoven deze plotseling vanzelf weg en het volgende ogenblik liep de koning door een brede, helverlichte gang, op de voet gevolgd door het Capuccimonster. „Loop recht door majesteit," hoorde de koning zich toevoegen, door de donkere, angstaanjagende stem. „Probeer niet te ontvluchten, het zou u niet gelukken. Doe precies wat er van u verlangd wordt en u zult eenmaal dit onderaardse rijk verlaten zonder dat u enige schade is berokkend." De koning trilde zo van angst, dat hij niet anders dan half struikelend en wag gelend zijn weg kon vervolgen. De muren van de gang zelf verspreidden het licht, dat van een vreemde blauw-violette kleur was. De vloer van de gang helde sterk af en soms passeerden ze een zij gang, waarin hetzelfde vreemde blauwe licht straalde. De koning kreeg het ge voel of hij al urenlang liep, hij durfde niet omzien, maar hij voelde dat het zwij gende monster hem steeds op de voet bleef volgen. Eindelijk boog de gang naar rechts af en toen stond de koning plot seling voor een grote poort die wel van ondoorschijnend glas leek gemaakt en ge heel was bezet met schitterende edelste nen. Het Capuccimonster gaf ook op deze deur vijl' tikken met een van zijn haak vormige klauwen, waarop de deuren vanzelf vaneen schoven. Wat de koning nu te zien kreeg, deed hem het bloed in de aderen bijna stollen, want in het ver trek, waarvan de muren een nog helder der licht uitstraalden, waren wel twintig van dezelfde of nog afzichtelijker mon sters aanwezig, die druk aan het beraad slagen schenen te zijn, wat een geluid voortbracht alsof het voortdurend on weerde. Dit vreemde geluid had de ko ning reeds van ver kunnen horen. De koning drukte zich angstig tegen de gangmuur aan en was niet te bewegen het vertrek binnen te gaan, maar het monster pakte hem doodkalm bij zijn arm en dwong hem verder te lopen. Eenmaal in het vertrek sloten de prachtige deuren zich vanzelf achter hen. De koning voel de zich aangestaard door vele helblikke- rende ogen en hij zou er wat voor gegeven hebben als hij op dat moment in de vloer had kunnen verzinken. Zijn bazigheid en heerszucht waren als sneeuw voor de zon verdwenen. Hij voelde zich angstig en onzeker en dacht: „Wist ik toch maar wat deze verschrikkelijke wezens met mij van plan zijn." (Wordt vervolgd.) (van onze correspondent) Washington. Het kan gebeuren, dat ge ergens in één dier steden van de U.S.A. wandelt en er plotseling een man naast u komt lopen, die u een paar foto's laat zien, waarop onveranderlijk negers staan, die blanke meisjes omhelzen. En dan zegt hy: „Dit kan ook uw dochters overko men. Wilt u grootvader worden van ne gertjes?" Daarna verdwijnt hy terug in de drukke massa. De duizenden volgelin gen van John Kasper, de judas van de rassenhaat, pogen ook op deze wyze in de Verenigde Staten de stemming tegen de negers op te zwepen Kasper, een 25-jarige knaap van 1.80 meter met een vriendelijk gezicht, het type van de reiziger in stofzuigers of bid prentjes, is de gevaarlijkste demagoog na de in 1935 omgebrachte Huey Long. Ook John Kasper volgt de voetstappen van Hitier en hjj beweert geroepen te zijn om de U.S.A. te verlossen uit de greep der zwarten. HET DOEL HEILIGT DE MIDDELEN John Kasper opereert vooral in de zui delijke staten waar nogal opwinding be staat nu de negers het recht hebben ge kregen hun kinderen naar de „scholen der blanken" te sturen. Hij arriveert overal met tientallen, getrouwe volge lingen en de terreur volgt hem op de voet. Vorige maand verscheen hij zelfs in Montgomery, het stadje van King, waar de negers nu ook het recht hebben gekregen om in de autobussen naast de blanken te gaan zitten. Tegen journa listen zei hy: „Ik ben hier voor familie kwesties," maar al de andere dag begon zijn terreur: vier kerkjes van de negers vlogen in de lucht; er ontplofte een tijd bom in het huis van King, waarop een aanslag volgde op een zwarte geestelijke en een blanke, die enige dagen tevoren de rassenhaat als onchristelijk had ver oordeeld. De politie arresteerde zeven tien daders, maar John Kasper was al verdwenen. John Kasper is overigens al verscheidene malen aangehouden en zelfs veroordeeld tot een jaar gevangenis straf, maarhij loopt nog altijd op vrije voeten en niemand weet precies wie hem beschermt. Tijdens een toespraak tot zijn volge lingen schreeuwde hij: „Het Hoog Ge rechtshof, dat de negerkinderen toestaat de blanke scholen te bezoeken heeft hier mee verraad gepleegd. De strop voor de verraders Een jaar geleden was hij nog verko per in een boekwinkel in Greenwich Vil lage, het Saint-Germain-des-Près van New-York waar hij nationaal-socialisti- sche litteratuur aan de man poogde te brengen. Van Duitse origine stak hij daarbij zijn liefde voor het alles redden de nationaal-socialisme niet onder stoe len of banken. Geruime tijd geleden sloot hij vriendschap met de dichter Ezra Pound, die tijdens de oorlog werd ver oordeeld wegens geestelijk verraad en later in een gekkenhuis werd opgesloten. Deze Pound schijnt vanuit zijn privé-ka- mer in het gesticht te Washington zijn actie te leiden. In politieke kringen be gint men zich ernstig ongerust te nja- ken over de gevolgen, want Kasper schijnt vooral onder de intellectuele jeugd van het zuiden duizenden volgelin gen te hebben. Het begin van de terreur gaat terug tot de voorbije zomer. Plaats van actie: Clinton in Tennessee. De mid delbare school ging voor de eerste maal haar poorten openen voor de kleurlin gen. Alles scheen normaal te zullen ver lopen totdat Kasper met zijn knokploe gen arriveerde en met zijn fotoshow be gon. Het kwam tot ernstige botsingen. Kasper werd gearresteerd, maar spoor loos bleken alle bezwarende stukken uit zijn dossier te zijn verdwenen en nie mand bleek later tegen hem te willen getuigen. Toen hij in vryheid kwam werd hij opgewacht door een luid juichende menigte. In de voetsporen van Hitier. Aanvankelijk meende de regering, dat de actie van Kasper weinig belangrijk was, maar ze heeft haar oordeel herzien toen bleek, dat hy een verbond had ge sloten met de Ku-Klux-Klan. Vanaf dit ogenblik begon in de zuidelijke staten een felle actie tegen de negers, tegen de vrienden der negers en tegen de noor delijke staten. Daarna bleek ook de „Raad der Blanke burgers" de beweging van John Kasper te versterken. In zijn redevoering valt Kasper vooral de com munisten en de socialisten aan, die met hun „ziekelijke theorieën" doende zijn Amerika te vergeven. Maar hij is ook tegen Broadway en Hollywood, waar de Amerikaanse ziel in de hel wordt ge trokken en met een voorbeeldige ijver reageert hij tegen de jazzmuziek en de psychiaters, omdat die zich baseren op de leer van de jood Freud. Zijn anti-semitisme heeft hem de laat ste maanden nieuwe volgelingen ge bracht en niet zonder ongerustheid vraagt men zich in Washington af waar de optocht van het Hitlertje van Green wich-Village zal halt houden Gevraagd op fabriekskantoor mannelyke, eventueel vrouwelyke Liefst in het bezit van het diploma boekhouden of hiervoor studerende. Brieven onder nr. 3379 aan het bureau v. d. blad „KONINGIN EMMA KLINIEK", „MEER EN BOSCH" en „BETHESDA-SAREPTA", de christelijke inrich tingen voor de verpleging van epileptici te Heemstede en Haarlem, kunnen voor het jongenspaviljoen, leeftijd 8-16 jaar en voor de afdeling oudere jon gens en mannen, enkele ongehuwde van protestants-christelijke beginselen van 17 jaar en ouder plaatsen. De opleiding welke op 18-jarige leeftijd aanvangt is voor het staatsdiploma ziekenverpleging B. Zij die van het jeugdwerk houden, of zij die meer voor het werk onder de oudere patiënten voelen, vinden hier een mooie en bevredigende werkkring. Salaris volgens rijksregeling, dienstkleding vrij, twee maal per maand is er een reisvergoeding, waardoor het bezoek aan huis wordt bevorderd. Sollicitaties te richten aan de besturende broeder van „Meer en Bosch" te Heemstede. TE KOOP AANGEBODEN: 5 FERGUSONS met ploeg en maai- balk, diesel en petroleum. 1 M.A.N. 45 PK met vooraandryving. 1 PORSCHE DIESEL DEMONSTRATIETREKKER 14 PK. 1 MASSIE HARRIS 24 PK. Het adres voor ploegen en maaibalken. Ederveen - telefoon K 8387-256 Key-Dealer Ferguson OP DE VELUWE TE EDE Driehoek 11, telefoon 0 8380-9091 voor de nieuwe cursus (1 sept. 1957), zo spoedig mogelyk, uiterlijk tot 31 juli. Eisen voor toelating: Eerste klasse: bezit van volledig mulo-diploma A of B; of van bewijs van overgang naar de vierde klasse van gymnasium, h.b.s., m.m.s. of vierjarige handelsdagschool. Derde klasse: bezit van einddiploma gymnasium, h.b.s. of m.m.s. Indien nodig kan voor huisvesting te Ede ge zorgd worden. Aanmelding bij de wnd. directeur, de heer A. Beversluis, Arnhemseweg 24 te Ede (Gld.), telefoon 9036. Spreekuur van de wnd. directeur: dinsdag 4-5 uur of donderdag 2.20-3 uur in het schoolgebouw, Driehoek 11. Het bestuur. Leeftijd 15 tot 18 jaar. Alleen zij, die aanleg hebben voor tekenen en beslist een prima vak willen leren, kunnen solliciteren. Tevens personeel gevraagd voor diverse afdelingen tegen flink loon. Aanmelden dagelijks aan de fabriek. Fabrikanten van lepels, vorken, messen, souvenirs en luxe artikelen Wy hebben nog een vakature voor een voor de afdeling boekhouden. Sollicitaties van hen, die ervaring of theoretische kennis in boekhouden hebben, verwachten wij gaarne voor 15 juni a.s. Desgewenst worden u nadere inlich tingen verstrekt over deze werkzaamheden. Fa. P. HEIJ EN ZN. Prins Berhardlaan 225, Veenendaal Bezoekt a.s. zaterdag, ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de voetbalvereniging Triangel-Boys, de twee voetbalwedstrijden 5 uur VeenendaalEde (Veteranen) 7 uur Veenendaal IEde I Bij de Edese veteranen spelen o.a. mee: Burgers, Bos, Van Laar. Bij de Veenendalers o.a. Bleyenberg, Bouw man, Muller en Kanis. 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Te koop zware biggen Be nedeneind 22, Veenendaal. Te koop van part. Ford Tau- nus 1952. Verbr. 1:13, in pr. staat. Valleistraat 42, V'daal, tel. 2843 „Vakantie" Luxe auto ver huur met chauffeur. Billijk tarief. Br. onder nr. 3378 aan het bur. van dit blad. Te koop gevraagd tweewieli ge handkar op luchtbanden. W. Hasselaar, Rouweveldse- weg, Veenendaal. Gevraagd ter overname tuin bank. Kerkewijk 119, Vee nendaal. Te koop Kaptein Mobylette. Goed onderh. Spotprijs De Sav. Lohmanstraat 104, Vee nendaal. Te koop partij planken SU en regels 4x7, ook gedeelte lijk. Nieuweweg 256, (bij de tunnel.) Te koop plm. 470 roeden hooigras. Dijkstraat 159, Vee nendaal. Vrouwelijke kantoorbedien de gevraagd, liefst met enige kantoorervaring. Tricotfa- briek J. Diepeveen Zn., Stationsstraat 136, nabij De Klomp. Te huur gemeub. zit-slaap- kamer. Volledig pension en vaste wastafel. Mevr. Van de Loosdrecht, Acacialaan 21 Veenendaal. Te koop van partic. 2 cyl. B.M.W. bj. 1953, 17000 km. gelopen, 's Avonds na 6 uur. Meindert Hobbemastraat 611 Veenendaal. Te koop Fiat-1100 bj. 1956. 29000 km. gelopen. In staat van nieuw. Oudendijk 3a, Ederveen. Te koop motor Jawa in pr. staat, elektr. comfoor z.g.a.n. en damesfiets (sport) z.g.a.n. Beeremansstraat 15, V'daal. Te koop 400 roeden hooigras lste Melmseweg 1, Veenen daal. Flink dagmeisje gevraagd. Brieven onder nr. 3380 aan het bur. van dit blad. Te koop hennen, WxH, 9 w. oud. Spoorlaan 74, Veenen daal. Typewerk gevraagd. Br. on der nr. 3381 aan het bur. van dit blad. Jonge hennen te koop, 8 w. oud. HxR, HxP, WxH, WxR. Prima kwaliteit. G. Verwijs, Bruin Horsterweg 4, Eder veen. Pension aangeb. zit- en slaap kamer 5 6,- per dag p.p. <3. ÏBtolze, Hagemanstraat 48, 's-Gravenzande. Tegels: Voor trottoirtegels is het goedkoopste en beste adres: Bart van Essen, Nieu weweg, tel. 2476 Veenendaal. Te koop hooihark en schud der Nieuweweg 216, Veenen daal. GAAT U TROUWEN? EEN MODERN COSTUUM hangt al voor U klaar. Wij verhuren deze met alle toebehoren. Komt U vooral tijdig even passen en be spreken! Keurig verzorgd wordt alles een dag voor Uw trouwen thuis gebracht en na Uw trouwdag weer bij U opgehaald. Hoofdstraat 46 Tel. 2639 VEENENDAAL Bewaar dit adres. U kunt het binnenkort nodig hebben. Ook voor moeilyke voeten een makkelyke zomerschoen. In wit, nubuck en gebroken wit hebben wy prachtige schoenen met ingebouwde steun zolen. Maar ook in goedkope sandalen kunt u by ons slagen in wit, bruin en beige VROON HELPT U BETER LOPEN Hoofdstraat 105, telefoon 3170, Veenendaal Gevraagd net meisje voor dag of dag en nacht. Mevr C. van Hardeveld, boekhan del, Hoofdstraat 60, Veenen daal. Te koop een houten schuur, 3 x 5,80 m. en een dressoir. Kostverloren 45, Veenendaal. Te koop een toom beste big gen. Kade 21, Ede. Woningruil: Aangeb. vrije woning in Patrimoniumlaan. Gevraagd nieuwbouwwoning (geen flat). Inlichtingen: N.V. De Haas, Kerkewijk 91, Vee nendaal. Zakenman vraagt ter leen 500.- voor 3 maanden. Hoge rente. Br. onder nr. 3381 aan het bur. van dit blad. 16 Juni Vaderdag. Vader zegt: „Voor het hoofd van het gezin, zitten er zeker si garen in" Sig. mag. „De ge zonken hoek" W. van Essen, Cederlaan 2, Veenendaal. Ideaal voor alle zaken, scho len, verenigingen en bedrij ven: Milcop stencilmachine. Zonder stencils, zonder inkt. 7 kleuren in één drukgang. 1000 afdrukken van één moe derblad. Prijs compl. 135,- Vraagt demonstratie van dit stencilwonder aan Int. Im port Central, Selterskamp- weg 14, Bennekom. Te koop zo goed als nieuwe Singer handnaaimachine met 10 j. garantie. Prijs 130,- G. van de Garde, naaima chines, Cuneraweg 328 Rhe- nen, tel. K 8285-2332. Vaderdag - sigarendag. Si garen is een kwestie van vertrouwen; koopt bij ons 't zal u niet berouwen. Siga renmagazijn Van de Weerd, Koninginnelaan 3, Gelders Veenendaal. Tel. 2453 Te koop pracht Singer naai machine in salonkast. Prijs 165,- 5 jaar garantie. G. v. d. Garde, naaimachines, Cu neraweg 328a, Rhenen, tel. K 8385-2332 Te koop planten van asters, zinnia's, salvia's enz. Dahlia stekplanten. Kwekerij A. Loef, Einde Sandbrinkstraat Veenendaal. Tel. 2672. Door lopend geopend. Gloednieuwe elektr. ring- spoel naaimachines met lste klas motor, in pracht koffer. Voor- en achteruit naaiende. Scharnierende voet met stop inrichting. Prijs 248,-, 10 j. garantie. G. van der Garde, naaimachines, Cuneraweg 328a, Rhenen. Tel. K 8385- 2332. Wasmachinefabriek heeft enige licht beschadigde was machines, 125,- en 145,- Vraagt demonstratie. Post bus 24, Zwijndrecht. Te koop inzinkbare Singer trapnaaimachine. Prijs 150,- 5 jaar garantie. G. van der Garde, naaimachines, Cune raweg 328a, Rhenen. Tel. K 8385-2332. Wettelijke aansprakelijkheids verzekering sluit u met soli de dekking bij h. Assurantie kantoor Brouwer, Kanaalw. 2, Veenendaal, tel. 2918. Wij hebben tijdens de winkelweek in: DAMESJAPONNEN vanaf 6.80 •H- DAMESBLOUSES vanaf 3.65 KINDERJURKJES extra koopje, leeftijd 4 tot en met 12 jaar voor slechts 2.95 Gelderland 4 - Veenendaal. t.m. tien woorden Te koop 300 roeden hooigras bij H. Gerlof, Hoge Steeg 11 Achterberg. Te koop een in goede staat zijnde kinderwagen. Sta tionsstraat 14, Veenendaal. Gevraagd door dame, onge meubileerde woonruimte met kookg. in Ederveen of De Klomp. Br. onder nr. 3382 aan het bur. van dit blad. Te koop Russisch biljart, compleet. Te bevragen Ei kenlaan 40, Veenendaal. Te koop wegens overcompl. prima divan en een rechth. eikenhouten tafel. Rem- brandtlaan 7, Veenendaal. Te koop 125 jonge hennen, zuivere Parmenter 8 weken oud. C. J. van Egdom, De Groep, Overberg. Te koop Norton 500 c.c. bj. 1945 in prima staat t.e.a.b. Ook genegen te ruilen, on verschillig wat. R. van Bur- ken, Dorpsstraat 103 Rens- woude. Te koop 25 blanke biggen, 's avonds na 6 uur. H. van Ravenhorst, Oude Holleweg 40, Renswoude. Bij Tricotfabriek Harwig NV Rhenen kunnen nog geplaatst worden nette jongelni voor werkzaamheden in de spoe- lerij. Leeft, vanaf 16 jaar. Aanm. dagelijks Candialaan 5, Rhenen. Te huur zonder chauffeur: splinternieuwe volkswagen m. radio, all-risk-verz. ook v. buitenl. Bespr. vroegtijdig voor uw vakantie-trips, gara ge C. de Ridder, Kesteren, tel. K 8886-200. Elektrische wasmachines en stofzuigers onder volle gar. diverse merken, door recht streekse levering slechts 145,- en 95,-. Br. onder nr. 3383 aan het bur. .v d. bl. I f Ideaal - comfortabel f lopen Dat wordt werke lijkheid met Jator schoenen. Ook dit geklede model met halfhoge hak zal het U stap voor stap bewijzen. Zie onze grote Jator collectie Uitsluitend bij Schoenhandel Veenendaal Te koop accordeons, nieuwe en tweedehands. Tweede Achterkerkstraat 4, Veenen daal. Financiëringen van: auto's, motoren, bromfietsen, machi nes enz. verzorgt voor u voordelig het Assurantie kantoor Brouwer, Kanaalw. 2, Veenendaal, tel. 2918. Verhuur van tenten en luchtbedden. Bespreek tij dig. Leder- en sportmaga- zijn „Albers", Hoofdstr. 15, Veenendaal. Erkend bonds- tentenverhuurder ANWB. Gr. sortering tafel- en zak- aanstekers. Sigarenmag. Van Walsem, Achterkerkstraat 26 Veenendaal. Wij maken golfsnede in uw oude tafelmessen k f 0,25 per stuk. Grotere messen naar verhouding duurder. Binnen 24 uur klaar. Fr. Diepeveen, Hoofdstraat 29, Veenendaal. Het reisseizoen nadert! Reis- ongevallen- en ziekteverze kering, sluit u op voordelige condities bij het Assurantie kantoor Brouwer, Kanaalw. 2, Veenendaal, tel. 2918. Te koop gebruikte, gerev. hooischudders, harken, hark- keerders, in prima staat. Smederij Merkestein. Tel. 223 Lienden. Het reisseizoen nadert! Een bagageverzekering tegen alle risico's, sluit u voordelig bij het Assurantiekantoor Brou wer, Kanaalweg 2, Veenen daal, Tel. 2918 Hoortuestellen, Philips Au- dium, Batterijen, Melis Op tiek, Hoofdstraat 51, Telef. 3184, Veenendaal. Voor E. M. Jaarsma olie haarden naar Geha v. Leeu wen, Hoogstraat 7, Veenen daal. Tel. K 8385-2414. Voor service K 8385-2361. Voor Becht en Dyserinck oliehaarden naar Geha van Leeuwen, Hoogstraat 7, Vee nendaal, Tel. K 8385-2414. Voor Service K 8385-2361. Voor NOBEL oliehaarden naar Geha van Leeuwen, Hoogstraat 7, Veenendaal. Tel. K 8385-2414. Voor ser vice K 8385-2361. Voor levering van olie voor oliehaarden is uw adres: J. Henken, Koninginnelaan 27, Veenendaal. Tel. K 8385-2361. Deskundig op het gebied van oliehaarden, dus voor 100 service en bediening. Zit u met verwarmingsmoei- lijkheden? Vraagt u dan eerst bij ons aan. Wij zijn specialist in oliehaarden Geha van Leeuwen, Veenen daal. Hoogstraat 7, Telefoon K 8385-2414. Rijwielen te huur, per uur, per dag, per week en per maand. Rijwielstalling „De Klomp", tel. 241, De Klomp. Vanaf heden steeds ver krijgbaar cement- en as- bestplaten. Jan Kool, Hol leweg 4, Veenendaal. Tel. 2463. Elke donderdag en vrijdag verkoop van nieuwe en ge bruikte meubelen bij Eris, Stationsweg 379, w.o. huis kamers, slaapkamers, tafels, stoelen, ledikanten, spiralen, bedden, dekens, vloerkleden, haarden, kachels, wasmachi nes, trapnaaimachines, enz. G. Kreuger, Nieuwstraat 26, Scherpenzeel, tel. K 3497-215. Gemakkelijke betalingscond. Als uw schoenen konden spreken, zouden ze om de reparatie van Blankesteijn smeken. Tevens eerste Vee- nendaalse vergrootinrichting onder volle garantie. Eerste klas machinaal schoenrepa ratiebedrijf. D. BlankesteijD Zonen, Helling 14, Vee nendaal. Ook dit jaar brengen wij voor een zeer mooie keuze in verschillende practische cadeaus. Zeer groot assortiment in werkelijk iets aparts Dassen Zakdoeken los en verpakt Sokken en ankiets, in enorm sortiment wol - mouse crêpe - nylon Pyjama's, enz. enz. Wij geven bonnen, dus nog kans op een fraaie prijs. Deelnemer Shetland-show Manufacturen en woninginrichting Hoogstraat 12, Veenendaal Telefoon 2627 Met inruil Eventueel betaling in overleg. NIEUWEWEG 37 Telefoon 2125 PATRIMONIUMLAAN 2 Telefoon 3025 BEZOEKT ZATERDAG 15 JUNI DE GROTE 1200 deelnemers. Programma 1.30 uur tot 5.30 uur: wedstrijden tussen de vereni gingen: „Sparta", Veenendaal. Doto, Scherpenzeel. Longa, Woudenberg. Excelsior, Achterberg. S.V. Amerongen. Oranje-Wit, Eist. 6.00 uur tot 6.45 uur: mars met alle deelnemers in het dorp. Route: Zwijnsbergen, Franseweg, Verbindings weg, Driftweg, Franseweg, Veenendaalsestraat, Rijks straatweg. 7.00 uur: grote massale demonstratie van vrije oefe ningen en de beste turnnummers uit het middag programma. Terrein: gemeenteweide, Rijksstraatweg hoek Zwijnsbergen. PFAFF KERKEWIJK 9 - VEENENDAAL Showroom: Amsterdamse weg 4, Ede, telef. 8204 sinds 186 2 RHENEN Zaterdag 15 juni 7.30 uur en zondag 16 juni 3 uur de spannende actiefilm JOHN PAYNE EN GAIL RUSSELL Toegang 14 jaar Zondag 16 juni en woensdag 19 juni, 7.30 uur de spannende film (Beklemmende uren) HUMPHREY BOGART FREDERIC MARCH - MARTHA SCOTT Toegang 18 jaar

De Vallei | 1957 | | pagina 4