Solex Rap Puch S.J.v.Wijk cadeau r 10% u<z Gé 10% Raad verheugd over verbetering Hoofdstraat GRATIS MODIEUS PLASTIC REGEHKAPiE GRATIS een pak VéGé-vermicelli van 29ct. Badminton-spelen „Patrimonium' Maar betreurt het ontbreken van fietspaden Shetland-show gratis Zweeds Rattvik-Boda koor zingt in Veenendaal Avondvierdaagse start met omstreeks 1300 deelnemers Uitslag Shetland-show prijsvraag Bliksem sloeg in Scheepjeswolfabriek Marktberichten VRAAG EN AANBOD of V Met adverteren HET RAADSEL VAN ROVANNA Shetland-show SCHERPENZEEL EDERVEEN ^Qondom de (2uneratoren DIVERSEN Wie tijdens de winkelweek een koopt, Prins Bernhardlaan 158, Veenendaal, krijgt een prachtig .jVetH'ea EVERWEAR „VEENENDAAL'' N.V. MEISJES zegelboekje inleveren werden de grootste zaken gebouwd, met niet adverteren de beste vergeten. In aansluiting op de bijzonderheden gegeven op pagina 1 van dit nummer volgt hier nog een verslag van de be spreking in de gemeenteraadsvergade ring van gisteravond inzake het voor stel van burgemeester en wethouders te besluiten tot een algehele verbetering en reconstructie van het wegdek in de Hoofdstraat. Alvorens tot de orde van de dag over te gaan deelde de voorzitter, burge meester A. Bakker, mede dat bericht van verhindering was ontvangen van het raadslid Mr. Van Es. Deze is najne- lijk op dinsdagavond nooit in de gele genheid de vergadering te bezoeken. Een speciaal begroetingswoord richtte spreker tot het raadslid de heer Van Galen die na hersteld van zijn ziekte voor het eerst weer aanwezig was. Als eerste spreker inzake het hier boven genoemde voorstel zei de heer Scholten (C.H.) dat de Hoofdstraat reeds jaren lang aan verbetering toe was en te verwachten dat de plannen stellig met vreugde door de Veenendaalse be volking zal worden begroet. Het spijt hem evenwel dat de breedte van de weg de aanleg van rijwielpaden hier niet toelaat. Temeer waar hij verwacht dat het gemotoriseerde verkeer op het gladde wegdek sneller zal gaan rijden, hetgeen meestal bloed en tranen tot gevolg heeft. De wegenverkeerswet laat niet toe dat de maximum snelheid wordt be perkt, maar de heer Scholten meent dat toch in ieder geval een inhaalver- bod moet worden ingesteld. Tenslotte merkte spreker op de aanneemsom van de firma Bruil 386.250,-) te hoog te vinden vooral als hij deze vergelijkt met het bedrag waarvoor deze firma de reconstructie van de Nieuweweg, welke deze zomer ook zal worden aan gepakt, heeft aangenomen 435.000,-). De Nieuweweg is veel langer dan de Hoofdstraat. ONDERHANDSE AANBESTEDING Het raadslid Van Ojik (A.R.) had overwegend bezwaar tegen het onder hands aanbesteden van de Hoofdstraat. Spreker kon dit niet rijmen met de bestedingsbeperking. Wanneer de raad nog eens een dergelijk voorstel bereikt zal hij beslist tegen stemmen. Kennelijk bedoeld als steek onder water op het heffen van stallinggeld voor rijwielen op de Markt, vroeg spreker tenslotte quasi of het de bedoeling van b. en w. is straks ook de automobilisten te laten betalen voor het parkeren op de dure parkeerstroken in de nieuwe Hoofd straatDe heer Van Deelen (S.G.P.) informeerde naar de mogelijkheid van een provinciale bijdrage in de kosten aangezien de Hoofdstraat een onder deel vormt van de nieuwe noord-zuid- verbinding. De heer Slok (A.R.) wees er nog even op hoe ook hij in de commissie van openbare werken bezwaren had geuit tegen het onderhands aanbesteden. Hij is echter maar een leek op dit gebied en gezien deskundige argumentering in deze had hij zich er bij neergelegd, met daarbij de overweging dat het ook de firma Bruil is geweest welke de Ker- kewijk verbeterde en nu ook de Nieu weweg onder handen zal nemen. Een ander geluid liet de heer Van Galen (C.H.) horen die zei van mening te zijn dat waar de firma Bruil de Ker- kewijk en de vele andere straten naar tevredenheid had aangelegd nu ook de Hoofdstraat met vertrouwen opnieuw te laten aanleggen. Gemeentewerken heeft een prijsberekening welke goed overeenstemt. Hoe dan ook „in de boot" ga je tenslotte toch, zo merkte hij op. De witte strepen welke dan straks het domein van de fietsers in de Hoofd straat zullen aanduiden hebben volgens spreker niet veel om het lijf aangezien de wielrijders niet verplicht zijn hier binnen te blijven terwijl deze strook evenmin voor auto's verboden terrein zal zijn. Wanneer de heer Van Galen hoort spreken over de saneringsplannen voor de Markt voelt hij zich minder prettig. Dit plan bestaat nu al zoveel jaren en men komt geen steek verder. Ook de heer Van Hardeveld en zijn fractiegenoten hebben zich afgevraagd of de aanneemsom niet te hoog is en op het standpunt te staan dat publieke aanbesteding aan te bevelen is. Spreker kan ook geen juiste oplossing geven, maar toch vraagt hij, als dit op het moment niet mogelijk is, toch voor de toekomst te blijven uitzien naar een oplossing voor jiet ontoelaatbare par keren van auto's in de Hoofdstraat. Vele auto's worden er 's morgens neergezet en 's avonds laat staan ze er nog. Ver der vreest ook de heer Van Hardeveld dat de auto's op het gladde wegdek sneller zullen gaan rijden met alle ge varen van dien. Als laatste spreker in eerste instantie was het de heer Kroesbergen (A.R.) die Om iedere twijfel hieromtrent weg te nemen en waar hier en daar reeds misverstand bleek te bestaan wijzen wij er nog even op dat de Shetland- show op de Markt opgebouwd, koste loos is te bezoeken. „CAECILIA" NAAR DEVENTER Op zaterdag 29 juni a.s. neemt „Cae- cilia" deel aan het Nat. Fed. concours te Deventer en wel alleen aan het marsconcours. Het gehele korps komt uit in afd. uit muntendheid, met de mars „The then red Line" van K. J. Alford, terwijl de drumband uitkomt in de afd. uitmun tendheid met de mars „Ou-Baas" van Voorthuizen. ONDERVVUSBENOEMING De onderwijzeres aan de r.k. Salva- torschool. mej. L. Wildeboer- Schut is met ingang van 1 augustus a.s. benoemd als onderwijzeres aan de r.k. school te Oude Tonge. Als tijdelijk onderwijzeres aan de r.k. Salvatorschool is met dezelfde in gang benoemd mevr. Kouwenhoven te Wageningen. „DE SNELPOST" VLOOG VANAF ST. QUENTIN De duiven van de postduivenvereni ging „De Snelpost" waren dit weekein de op een vlucht van St. Quentin. Zij werden gelost te 6 uur 's morgens, de eerst aankomende duif meldde zich te 10.56.51, een snelheid van 980 m. per minuut. De uitslag was: J. van Nieuwameron- gen 1; A. D. v. d. Bosch 2, 4, 9, 22; C. van Ginkel en Zn. 3, 8, 12, 18; H. Ulrich 5, 6, 13, 20; J. van Doorn 7, 21; G. Die- peveen 10, 16; B. van Kesteren 11; J. v. Geerestein 14; Bovenkamp-Rozen- boom 15; C. van Asselt 17; J. van 't Veen 19. opmerkte dat gesproken is over de de solate toestand van de Hoofdstraat, maar dat er in onze gemeente straten zijn welke deze naam niet meer kun nen dragen. Spreker vroeg nu aller eerst deze straten (Talmastraat, Kuy- perstraat en Keucheniusstraat) onder handen te nemen. AFBREKEN VAN GEBOUWEN KOST GELD Wethouder De Ruiter antwoordde de sprekers en deelde om te beginnen me de dat de genoemde aanneemsom voor de Nieuweweg nog niet compleet is aangezien hierbij straks nog komt een bedrag voor het aanbrengen van de asfalt betonlaag, hetgeen later gebeurt. De sanering van de Markt en omgeving J. G. Sandbrinkstraat verkeert thans in een vergevorderd stadium. De onder handelingen met eigenaren van de ver schillende aangrenzende gebouwen is echter een zeer moeilijke en zeer kost bare aangelegenheid. Meerdere gebou wen zullen moeten worden afgebroken en opnieuw gebouwd. Ook het gebouw van het voormalig postkantoor waar nu gemeentewerken en de tijdelijke raadszaal zijn onder gebracht moet verdwijnen en dat wacht weer op de bouw van het nieuwe raadhuis. Ook de wethouder is voorstander van pu blieke aanbesteding van openbare wer ken maar in dit geval achtte hij het toch verstandiger het onderhands aan de firma Bruil op te dragen. Spreker kan beweren dat zelfs een lagere prijs werd verkregen! doordat deze aan nemersfirma gelijkertijd de Nieuwe- wegverbetering uitvoert. Ook weten wij bij ervaring dat deze firma snel werkt, en dat is juist wat wij bij een drukke winkelstraat en verkeersweg als de Hoofdstraat is, nodig hebben. Ten aan zien van de parkeerruimte in de Hoofd straat was ook spreker van mening dat maatregelen moeten worden ge nomen waarbij het niet meer mogelijk is een auto maar de hele dag in de Hoofdstraat te laten staan. Verder wijst hij op het grote parkeerplein dat in het nieuwe bouwcomplex achter de Hoofdstraat is geprojecteerd en waar van de aanleg wel niet zo heel lang meer op zich zal Laten wachten. Voor dat de Hoofdstraat klaar is zullen de raad nog voorstellen bereiken waarbij de verschillende voorschriften ten aan zien van parkeren, inhaalverbod e.d. worden geregeld. Ten aanzien van verbetering der Talma-, Kuyper- en Keucheniusstraat is de wethouder zeer pessimistisch. Wij zitten op het ogenblik nu eenmaal met een slot op de portemonee. De heer Kroesbergen vond dat heel erg en de heer Van Galen kan zich ondanks de Vrijdag 21 juni a.s. om 8 uur in het gebouw „Sola Fide" Eikenlaan, zal een concert worden gegeven door een Zweeds gemengd zangkoor, het Ratt- vik-Boda koor. Tijdens dit concert zul len Zweedse en andere Scandinavische volksliederen en folkloristische liederen worden uitgevoerd, terwijl tevens een klein instrumentaal ensemble de zang zal afwisselen. Het Rattvik-Boda koor bezoekt ons land in verband met de viering van het midzomerfeest door de in Nederland verblijf houdende Zweden. Wij zijn op de met een speciale stand Complete spelen van f0.98 tot £23.- Stand nr. 37 Geschenkenhuis Patrimoniumlaan - Veenendaal bestedingsbeperking niet voorstellen dat bedoelde straten nu nog zoveel jaren zullen moeten blijven liggen. Een wethouder mag niet pessimistisch zijn, merkte de heer Kroesbergen nog op. Dan weten we zeker dat er niets tot stand komt. De heer De Ruiter zei tien jaar lang optimist te zijn geweest, maar wanneer zoals nu al die plannen welke klaar liggen niet uitvoerbaar zijn we gens gebrek aan geld, de moed wel eens te verliezen. Als dat zolang moet duren wil de heer Slok tegen zijn ge woonte in, naar hij zei, ook wel eens het pleit voeren voor eigen parochie, n.l. voor de door hem bewoonde De Sav. Lohmanstraat, welke eveneens wemelt van de kuilen en gaten. De heer Bastmcyer (C.H.) wees er nog op te verwachten dat de voetgan gers vrijwel geen gebruik zullen ma ken van de oversteekplaats welke mid den in de Hoofdstraat is geprojecteerd. Naast de oversteekplaats welke bij de Markt en aan de kruising bij de Zand straat worden aangebracht, zou hij midden in de Hoofdstraat liever twee oversteekplaatsen zien. De voorzitter antwoordde met nog eens te zullen nagaan in hoeverre een en ander wen selijk is en nadat het voorstel in zijn geheel zonder hoofdelijke stemming was aangenomen, sloot hij de verga dering. KIND VIEL DOOR RUIT Zondagavond kwam het vierjarig dochtertje van de familie Wagensveld aan de Lijsterbeslaan, toen zij op een kozijn klom, zo ernstig door een ruit te vallen dat zij een paar ernstige snij- wonden aan haar benen opliep. De te hulp geroepen dokter J. H. Renken, zet te in de ene wond acht en in de andere zeven hechtingen. „DE LUCHTPOST" VLOOG VANAF ST. QUENTIN „De Luchtpost" deed mee aan een wedvlucht vanaf St. Quentin. Er waren in concours 60 duiven en zij werden om zes uur gelost. De afstand was 294 km. en de eerste duif arriveerde om 11.06.35 te Scherpenzeel. De uitslagen waren: 1, 3, 5, 12 P. Wa gensveld; 2, 14 C. v. d. Wetering; 4, 6 J. v. Oostrum; 7 W. v. Ede; 8 W. Wa gensveld; 9, 11 L. Stutvoet; 10 A. Haze- leger; 13 Gebr. v. Ede; 15 A. Marcus. SCHIETUITSLAGEN De schietuitslagen waren deze week als volgt: Geweer: H. Valkenburg 46 p. G. J. de Joode 44 p. M. Berendse 44 p. G. v. Spankeren 44 p. A. v. Dusschoten 43 p. P. Engelenburg 40 p. A. Blanken 39 p. G. v. Eist 39 p. J. Koudijs 39 p. H. Be rendse 39 p. Buks: A. v. Dusschoten 46 p. G. v. Spankeren 44 p. R. v. Eist 44 p. G. J. de Joode 42 p. C. Valkenburg 42 p. M. Be rendse 42 p. J. Overeem 41 p. A. Blan ken 41 p. A. Wittenberg 40 p. P. Enge lenburg 40 p. J. v. Eist 40 p. 120 KIPPEN GEDOOD Dezer dagen wisten pinken van de landbouwer v. Ginkel zich toégang te verschaffen tot de kippenhokken van de heer L. De schade die hierdoor ont stond was enorm. Er werden liefst 120 jonge hennen doodgetrapt. AUTO ONTVREEMD In de nacht van zaterdag op zondag werd uit de garage van de heer B. een kleine veeauto ontvreemd. Zondagmor gen werd deze auto in een landweg defect aangetroffen. De politie stelt een onderzoek in. Vermoedelijk heeft men hier met een zeer misplaatste grap te maken. Wij hebben over de Avondvierdaagse in Veenendaal, eens ons licht opgesto ken, bij enkele mensen, die er wel het een en ander van weten kunnen, om zodoende een beeld te krygen hoe zich in de jaren deze sportgebeurtenis hier ontwikkelde en de wijze, waarop deze georganiseerd wordt. Hierby komen wy tot de conclusie, dat by de financiële kant (het zorgekind van de organisato ren) de oplossing voor een groot deel te danken is aan de goedgeefsheid van de heren fabrikanten in Veenendaal en de winkeliersvereniging. Om het een en ander van het verleden van de Avondvierdaagse in Veenendaal te weten te komen, hebben we in de buurtschap De Groep de Veenendaalse wandelexpert Gijs v. d. Bos op zijn boer derijtje opgezocht. Wanneer het bij Gijs over wandelsport gaat, dan is hij al meteen enthousiast. Dat is ook geen wonder, want zijn liefhebberij op het gebied van de wandelsport is niet van de laatste jaren, want reeds voor de oorlog, in 1935, was hij leider van een behoorlijke wandelgroep, die onder de naam „W.I.K." aan allerlei tochten deel nam. Toen al bleek Gijs een geboren lei der te zijn. Na de oorlog zat Gijs ook niet stil en rustte niet voor hij weer een wan- ZATERDAG 15 JUNI Vakantie-chèque van 100,Fam. H. Sukkel, Westersingel 47", Veenendaal. Levensmiddelenpakket: Mej. J. Anbeek, Nieuweweg 46; Fam. J. van Beek, Emma- laan 74; Fam. A. Bouman, Beukenlaan 10; Fam. G. J. Dirksen, Zecksteeg 14, Ede; Fam. H. van Doorn, Buurtlaan-west 96; Mej. C. Hardeman, Benedeneind 29; Fam. J. Oosterbeek, Valleistraat 5; Mevr. Suk kel, Buurtlaan 129; Fam. G. Vellinga, P. H. v. Rijnstraat 19; Fam. J. Visser, Julia- nastraat 60. MAANDAG 17 JUNI Vakantie-chèque van 100,Fam. J. van Manen, De Sav. Lohmanstraat 35. Levensmiddelenpakket: Fam. W. H. Bos, Beatrixstraat 41; Fam. P. Davelaar, Nwe. Huizerweg 11, Ederveen; Fam. J. G. van Eden, Nieuweweg 105; Fam. G. Henzen, Verbindingsweg 1, Elst-Utr.; Mevr. Van Manen, De Sav. Lohmanstraat 117; Mej. C. van Nieuwamerongen, Valleistraat 40; Fam. S. v. d. Pol, Koninginnelaan 2-N.; Mej. B. van Soest, Stokweg 99, Rhenen; Fam. M. C. v. Sloten, Patrimoniumlaan 86; Mej. R. van Tuil, Parallelweg 63. DINSDAG 18 JUNI Vakantie-chèque van ƒ100,—: Mej. J. v. d. Hee, Julianaziekenhuis. Levensmiddelenpakket: Mevr. W. Al berts, Larikslaan 36; Fam. B. v. Benthem, Stationssingel 44; Fam. N. v. d. Bos, Gortstraat 84; Fam. G. van Dijk, Panhuis Tijdens de hevige onweersbuien van gisteravond sloeg de bliksem in op de chemische fabriek van het Scheepjes- wolbedrijf. De bliksem sloeg van de afleider door de smederij en vervolgens de grond in. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. 28; Fam. O. van Dijk, Buurtlaan-oost 137; Fam. L. Evers, Hoofdstraat 67bis; Fam. J. van Geerenstein, Nieuweweg 118; Fam. J. van Hardeveld, Beatrixstraat 37; Fam. W. J. A. Hauber, Dr. Colijnstraat 43; Fam. H. v. d. Peppel, Cederlaan 4. WOENSDAG 19 JUNI Vakantie-chèque van 100,Mevrouw Kroes, Pr. Bernhardlaan 148. Levensmiddelenpakket: Fam. Achter berg, Fluitersstraat 48; Fam. H. van Eist, Zandstraat 58; Fam. C. van Geerenstein, Emmalaan 25; Fam. H. de Gooyer, Kost- verloren 35; Fam. M. A. de Gooyer, Zand straat 133; Fam. H. van Leeuwen, Beatrix straat 11; Fam. G. v. d. Meent, Leinweber- straat 67; Mevr. Sukkel, Parallelweg 2, Overberg; A. Vermeulen-Esser, Barne- veldsestraat 6, Renswoude; Fam. J. van Walsum, Patrimoniumlaan 92. EDE. Maandag 17 juni. Eiermarkt. Aan voer 215.000 stuks. De prijzen varieerden voor kippeëieren van 11,75 tot 12,50, voor henneëieren van 6,50 tot 9, dit per 100 stuks. De handel was kalm. WOUDENBERG. Dinsdag 18 juni. Eier markt. Aanvoer 85.000 stuks. De prijzen varieerden voor kippeëieren van 12, tot 13,25 (middelprijs 13,25), voor hen neëieren van 7,— tot 10,—; dit per 100 stuks. De handel was goed. VEENENDAAL. Dinsdag 18 juni. Eier markt. Aanvoer 125.000 stuks. De prijzen varieerden voor kippeëieren van 11,75 tot 12,50, voor henneëieren van 6,50 tot 9,50, dit per 100 stuks. De handel was traag. Biggenmarkt. Aanvoer 70 st. Er werden prijzen besteed van 40,tot 63,per stuk bij een redelijke handel. SCHERPENZEEL. Woensdag 19 juni. Eiermarkt. Aanvoer 700.000 stuks. De prij zen varieerden voor kippëeieren van 11,tot 12,50, voor henneëieren van J 8,tot 9,50, dit per 100 stuks. De han del was matig. Biggenmarkt Aanvoer 70 stuks. Er werden prijzen besteed van J 54,tot 68,bij een matige handel. delclub had. Dit lukte in 1946,-toen met medewerking van de directie de wandel- sportvereniging „V.S.W." werd opgericht. Natuurlijk was Gijs de leider. Met de oprichting van deze vereniging werd in Veenendaal de grondslag gelegd van de beoefening der wandelsport. Dat er grootse plannen waren bleek al spoe dig, want meteen al werd in Veenendaal een avondvierdaagse georganiseerd. Deze eerste avondvierdaagse in 1946 startte met 60 deelnemers. Het was niet veel, maar het begin was er toch. Jammer was, dat de wandelsport in die tijd van geen enkele zijde werd gestimuleerd. Nadat „V.S.W." vijf jaar achtereen de avondvierdaagse had georganiseerd, vond men het welletjes en achtte men de tijd gekomen de N.W.B. in te schakelen, die in het overleg en aan de organisatie deel nam. Toen men bij de organisatie later ook verzekerd was van de belangrijke medewerking van de adjudant Van Wij nen, de heren Wentzel, Van der Walle en Buijs, ging de deelname met grote spron gen vooruit, terwijl in het doen deel nemen der scholen ook de heer Ten Kate een belangrijk aandeel had. Een en ander had tot gevolg, dat vorig jaar, toen de tiende avondvierdaagse in Veenendaal werd gehouden, het deelnemersaantal tot omstreeks 1000 was gestegen. Jammer is, dat de nu 47-jarige Gijs v. d. Bos ernstige redenen meent te hebben zich uit de actieve wandelsport terug te trekken. Gelukkig voor Veenendaal is hij echter al zover op dit besluit terug ge komen, dat hij voor de organisatie van de avondvierdaagse en diverse grote wan deltochten in Veenendaal, zijn medewer king zal blijven verlenen. Voor de organisatie van de avondvier daagse hebben we de nieuwe secretaris penningmeester, de heer Spanjerberg, aan zijn jasje getrokken. Deze was vol lof over de bijdragen van de fabrieken en de winkeliersvereniging. Hij deelde ons mee, dat er omstreeks 1300 inschrijvingen wa ren, verdeeld over 40 groepen, waaronder heel grote en een groot aantal indivi- duelen. De jeugd zal weer het sterkst ver tegenwoordigd zijn, met een aantal van ongeveer 900. Verder vond hij het uitgezette parcours van groot belang. Moeilijkheden en hin dernissen van voorgaande jaren zijn eruit verwijderd of tot een minimum beperkt, terwijl geen enkel parcours het voorge schreven aantal kilometers zal overschrij den. Tevens is de parade van de laatste dag, door het dorp, thans ook in het par cours opgenomen, zodat er van extra kilo meters geen sprake meer is. De organisatie kan zich dit jaar geluk kig prijzen, aldus de heer Spanjerberg, door zich de laatste dag verzekerd te zien van de medewerking van de drie plaat selijke muziekkorpsen, waarbij is bepaald, dat bij slecht weer iedere groep op eigen gelegenheid naar de finish gaat, zodat er dan niet op elkaar gewacht behoeft te worden, waardoor nodeloos natregenen voorkomen wordt. Op onze vraag wat de heer Spanjerberg van zijn eigen groep „De Hollandia Meis jes" dacht, antwoordde hij, dat hij over tuigd was, dat zij zonder uitzondering hun best zouden doen. Verder wilde hij er niets over zeggen, al moest hij wel toe geven, dat het optreden van deze meisjes als groep, wel een stimulans geweest moet zijn voor de vele keurig geklede groepen die later zijn verschenen en thans ook aan de avondvierdaagse zullen deelnemen. Ut val nie mee om in de hondsdaogen zoas wij die nou mee maoken, nog een stukkie te schrijven onder dun Cunera- toren. Mör affijn, lot ik ut höft mor efkes koel houwe, misschien komt 'r dan nog wel iets te veurschijn ut m'n ouwe pen. Nou ik toch die hondsdaogen bij de kop heb, ge wit allemaol wel, asdadde tegeswoordig zogenaomde bébiezitters hèt. Hannes vijn ut een prach van een utvijnding. Nou eh, lk kan d'r wel in komme. Ik heb al teuge Kee gezeid, jammer asdat zo'n apperaot nie besting in de tijd toen wij nog in da grut zatte. Mör intusse is d'r weer iets nijs aon de mart. D'r zijn nou ök zitters opge- staon, die veur één daolder in ut uur op oew hond komme passé. Enne cfaor is dan bij inbegrepen, as- dat ze een kwartier de poes aaie! Kee snapt 'r nog nie veul van. Enne, eigelijk gezeid, ik zeilevers begrèp ök nie waor ze d'r eige mee bemuuie. Ze komme bij mijn nie over de vloer, da zak oew wel vertellen. As de poes geaaid mot worden, nou eh, dan kank da zeilevers nog wel! Hoe vijn ie tusse twee haokies ut zwembad op de Grebsebarreg? Da wou ik ök zegge! Ge kon een zondaggemid- dag wel over de rugge lopen. Sjonge, sjonge, wat was me dat een blóte boel. Heel bar. Enne ze hebben ut goed bruin gebakke. De stad was gewoonweg utgestorrevè. En de Grebsebarreg had 'r een hoop heuveltjies bij gekregen. Kleine heuvel- tjies en gróte heuveltjies! Ze lage daor zij-aon-zij te braoje. Een hoop vette- miene. Kee zee laoter teuge me, asdat ut geen vette-miene waore, mör viete- miene. Nou eh, ik veur mijn heb meer mienen gezien, as vieten. De Klokkenverkoper. Hoewel de eigenlijke start pas heden avond plaats vindt, is er toch al een ge deelte wandelaars geweest, die gister avond gelopen hebben, door het feit dat zij een avond verhinderd zijn. Bepaald geluk hebben deze tippelaars bij het regenachtige weer echter niet gehad. (vervolg parcours van pagina 1) selaan, eerste asfaltweg links Rauweveld- seweg, eerste asfalt links Grebbeweg, eerste asfaltweg links Groenveldselaan, bij SKF rechts Industrielaan, eerste as faltweg links Ambachtsstraat, tweede weg rechts Parallelweg, rechtsaf Kerke wijk, J. G. Sandbrinkstraat. 15 km Senioren. Route donderdag 20 juni 1957: Sandbrinkstraat, rechtsaf Kerkewijk, Hoofdstraat, r.a. Hoogstraat, Vrjgendan, eerste weg links Polderweg, eerste weg links Buurtlaan-Oost, rechtdoor Buurt- laan-West, Nieuwe Weg oversteken, Hol- leweg, r.a. Munnjkenweg, aan het eind links brug over bij de Roode Haan, Sla perdijk door versperring rechtdoor spoor lijn over, hierna vóór eerste huisje links tege.n de dijk links afslaan Dijkstraat, rechtdoor Slot. de Bruïnestraat en -plein, r.a. Klaas Katerstraat, v. Limburg Sti- rumstraat, l.a. Bergweg, Kerkewijk over steken (zandweg) bij splitsing r.a. Mid dellaan, spoorweg over, Groeneveldse- laan, na brug l.a. Benedeneind, Vallei straat, Hoogstraat, Hoofdstraat, Kerke wijk, Sandbrinkstraat. 15 km Senioren. Route vrydag 21 juni 1957: Sandbrinkstraat, l.a. Kerkewijk, 2e weg links Parallelweg, rechtd. Middelbuurtse- weg volgen, bij kruising Noordelijke Meentsteeg rechtdoor, hierna r.a. Zuide lijke Meentsteeg, r.a. Cuneraweg, eerste zandweg links komt uit op Oude Veenen daalse Grindweg, deze rechtsaf volgen, daarna r.a. zandpad tegenover zandaf- graving, l.a. Cuneraweg, rechts Brinker- steeg, spoorwegovergang over, rechtdoor Groeneveldselaan, bij SKF linksaf Indu strielaan, r.a. Kerkewijk, Sandbrink straat. Route zaterdag 22 juni 1957: Sandbrinkstraat, linksaf Kerkewijk, tweede weg rechts over spoor Patrimo niumlaan, vierde straat links Klaas Ka terstraat, eerste straat rechts Slot. de Bruïneplein en -straat, rechtdoor Duk- straat, voorbij huis no. 153 linksaf (zandweg) tot asfaltweg en deze linksaf vervolgen, waarna men komt op de ver zamelplaats Prattenburg, Kerkewijk, Hoofdstraat, Hoogstraat, Zwaaiplein en terug naar Sandbrinkstraat 20 km Senioren. Route zaterdag 22 juni 1957: Sandbrinkstraat, r.a. Kerkewijk, Hoofd straat, l.a. Zandstraat, aan het eind r.a. Gortstraat, l.a. Munnikenweg, aan eind r.a. Kooiweg en meteen na tunnel, padde stoel 390, l.a. rijwielpad op, volgen tot aan de spoorlijn Utrecht-Arnhem, padde stoel 73, dan l.a. Parallelweg, aan eind l.a. Heuvelsesteeg, spoorlijn Veenendaal- Amersfoort oversteken, 2 km rechtdoor, bij driesprong l.a. naar kamp Overberg, hier verplichte rust in het kamp. Kamp uit l.a. Bergweg, richting Ame- rongen, ongeveer 220 m, dan l.a. bosweg in, waar borden staan verboden voor au to's en motoren, Oude Graafseweg over steken en dan meteen linksaf zandweg tussen beukenbomen volgen tot afsluit boom, dan r.a. weg volgen langs Joh. Bos, naar tweede afsluitboom, l.a. naar Prat tenburg. 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Te koop 2 ha hooigras, ook bij gedeelten te koop. Bij E. Hasselaar, Middellaan 54, Veenendaal. Te koop nieuwe betonnen schuur, 3.50x5.50 m. Te be vragen Pr. Bernhardlaan 141, Veenendaal. Te koop 1000 hennen, alle rassen, 7 weken oud, 2,20 per stuk. Parallelweg 100, Veenendaal. Gevraagd een halfwas bak- kersbediende. J. v. d. Brink, Gortstraat 20, Veenendaal. B.z.a. nette hulp i. d. huis houding, voor hele, halve of enkele dagen p. w. in Rhe nen. Br. lett. W., Boekh. C. Waiboer, Rhenen. Woningruil: Aangeboden wo ning aan de Larikslaan. Ge vraagd: bovenwoning, flat, 2 of 3 sl.kamers. Rembrandt- laan of omgeving. Br. ond. nr. 88 Boekhandel Fa. Jac. van Hardeveld, Veenendaal. Te koop gevraagd een kin derfietsje, kleinste maat. Br. onder nr. 3385 aan het bur. van dit blad. Te koop dressoir, kabinet en 1-pers. spiraal. Te bevr. bij Beatrixstraat 15, Veenendaal. Te koop met spoed, wegens emigratie, twee herenfietsen, 3 hanglampen, waarvan twee smeedijzer, prima dressoir (notenhout), ruime 2-zitsbank, Frisia-haard, petroleum kacheltje en een open haard. U. R. van der Wal, Dennen laan 13, Veenendaal. Te koop hooigras. G. van de Berg, Dijkstraat 172, Veenen daal. Te koop, in pr. st., 90 één liter Végla weckflessen en 6 twee-literflessen, compl. met ring en deksel, 35 ct. per stuk. Engel, Kanaalweg 25, Veenendaal. Te koop Kaptein Mobylette, Solex en herenfiets. Alles in goede staat. Kastanjelaan 23, Veenendaal. Te koop 400 jonge hennen, WxH, 6'/t week oud. G. van Roekei, Zuiderkade 37, Ede. Vee gevraagd om te weiden. Bij A. Kleijer, Noordelijke Meentsteeg 4, Achterberg. Te koop gevraagd een per ceeltje bouwgrond aan de Herenstraat, Rhenen. Br. ond. nr. 3386 aan het bur. v. d. blad. B.z.a. per 1 juli zelfst. hulp in de huishouding voor de ochtenduren. Goede ref. Br. onder nr. 3387 aan het bur. van dit blad. Weggelopen kl. bruin hondje luisterend naar de naam Tip- pie. Teefje. Terug te bezor gen tegen beloning. Juliana- straat 15, Veenendaal. Net meisje, 18 jaar, zoekt sportieve vriendin, P.G. Br. letter X, Boekh. C. Waiboer, Rhenen. Jongen, 14 jaar, h.b.s.'er, zoekt voor gedurende 8 we ken van zijn vakantie werk waarmee hij was verdienen kan. Onverschillig wat. Br. onder nr. 3388 aan het bur. van dit blad. Tegels: Voor trottoirtegels is het goedkoopste en beste adres: Bart van Essen, Nieu weweg, tel. 2476 Veenendaal. Lederen kleding, gem. be talingscondities. Leder- en sportmagazijn „A 1 b e r s", Hoofdstraat 15, Veenendaal. Te koop accordeons, nieuwe en tweedehands. Tweede Achterkerkstraat 4, Veenen daal. h ("tl-Mll fo.iri,' I An.J kan in haar borduuratelier te Rhenen enkele plaatsen. PRETTIGE WERKKRING GEEN BANDWERK BEDRIJFSKLEDING AANWEZIG REISKOSTEN WORDEN VERGOED Aanmelden dagelijks bij ons atelier, Achterbergsestraatweg 25, Rhenen, van 8-12 en 14-17 uur. NED. CHR. BOND VAN WERKNEMERS IN DE HOUT- EN BOUWNIJVERHEID Afdeling Veenendaal Ongeorganiseerde bouwarbeiders kunnen hun van het Sociaal Fonds voor de Bouwnijverheid op zaterdagmiddag 22 juni van 5 tot 5.30 uur bij de P.V. Dr. Colijnstraat 9'. Het bestuur. Koopt u een nieuwe naai machine? Laat u dan vak kundig voorlichten. Keuze uit 12 beroemde merken. Sinds 40 jaren uw vakman in Veenendaal. Fa. G. Koo- men Zn., Zandstraat 72, Veenendaal. Milcop-stencilmachine. Geen inkt, geen stencils. 7 kleuren in één drukgang. 1000 af drukken van één moeder blad. Compleet 135,Vr. demonstratie van dit sten- cilwonder aan Int. Import Central, Selterskampweg 14, Bennekom. (24) „Ik zou er een lief ding voor over hebben om te weten, wat dit alles betekent!" dacht Aram hardop, nadat Tybalt hun vertrekken had aangewezen en zich, na goedenacht te hebben gewenst, had teruggetrokken. „Ja, dat er iets aan de hand is, is duidelijk genoeg!" vond Presto en nadenkend voegde hij eraan toe: „Waarom huilde die dame?" Driftig sprong Aram op. „Als ik dat wist, was het raadsel opgelost! Het is duidelijk, dat zij handelt onder de invloed van an deren! Maar van wie? En hoe heeft men macht over haar? Als ge het mij vraagt, speelt zich hier iets duis ters af, waarvan de gravin het slachtoffer is! Maar morgenochtend zal ik haar ronduit vragen, waarom zij niet durft spreken!" De nacht verliep rustig, hoe wel het heel lang duurde, eer Aram de slaap kon vatten. Hij werd gewekt door een luide kreet van Presto. De knaap stond bij het venster en wees opgewonden naar beneden. Met een paar stappen was Aram bij hem. Het venster keek uit op de binnenplaats en in de verte, bij de poort, naderde een zonaernnge nguar, die langzaam in de richting van de stallen reed. „Wat een vreemde kerel!" riep Presto uit. Aram keek over zijn schouder en een enkele blik was voldoende voor hem om te weten, dat hij de ruiter al eens eerder had gezien. Het was de zonderlinge zwerver, die een van zijn eigen paarden had gekregen in ruil voor de kost bare ring met het wapen van Rovanna! Nieuwsgierig keken ze naar de naderende gestalte. (Wordt vervolgd.) bij aankoop van 3 stukken VéGé-toiletzeep van 96 ct. met 18 geldzegels. Regenkapje in étui samen met de zeep in handig plastic zakje verpakt. bij aankoop van een blik VéGé-soepballetjes (130 gr.) a 98 ct. met 20 geldzegels. Vote €ovjot opo*'

De Vallei | 1957 | | pagina 2