CIRCl JS ST RASSBURGI ER L D 1 DE VALLEI Werkster gesloten »Correct« Oproep Voor de Jeugd Dr. H. Wouters AFWEZIG HEREN KAPPER meisjes jongens naar Hardeveld komen Te^koop begrafenissen OUWEHAND AGENTSCHAPPEN „DE VALLEI" Internationale handbalwedstrij den op Grebbeberg VRAAG EN AANBOD DIVERSEN BOUWBEDRIJF B. DE KROON MAANDAGAVOND 24 G A L A P R E 1 JUNI 8 UUR 1 M 1 R E i /J magazijn bediende N.V. Knopenfabriek „RHENEN' flinke kracht (mnl.) Voor verven en stomen WOONHUIS PLASTICLAK ZIMMERMAN ZN Smederij Lammers is zaterdag 29 juni ADVERTEREN Garage Voor met auto's zijn wij thans speciaal ingericht A. W. de Haas bij Advertenties en abonnementen Uit de raadszaal van Amerongen Een spelletje Koning Engbert wordt mens 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Tuinmeubelen te koop. In goede staat en geschilderd. Te bezichtigen zaterdag 3 u. Hoofdstraat 31, Veenendaal. Te koop bromfiets, H.M.W. Cuneralaan 1, Rhenen. Te koop 130 hennen, 9 we ken oud, PxH. Te bevragen na 6 uur bij J. van Ginkel, Doesburgerdijk 4A, Ede. Te koop een toom beste biggen. Bij G. van de Haar, Dijkstraat 112, Veenendaal. Te koop Batavus Bylonet, Kerkewijk 118, Veenendaal. Te koop in pr. st. 90 één liter Végla weckflessen en 6 twee liter flessen, compl. met ring en deksel, 35 ct. per stuk. Engel, Kanaalweg 25, Veenendaal. Te koop met spoed, wegens emigratie, 3 hanglampen, waarvan twee smeedijzer, prima dressoir (notenhout), Frisia-haard, petroleumka cheltje, een open haard en een pr. kruissnarige Duitse piano. U. R. van der Wal, Dennenlaan 13, Veenendaal. Te koop accordeon, 80 bas, 4 disk. reg., z.g.a.n. Ook rui len voor bromfiets. L. Blad, Middellaan 95, Veenendaal. Te koop 400 roeden zware rogge. E. J. van de Brink, Cuneraweg 218, Achterberg. Te koop een toom beste big gen. Engelage, Benedeneind 26, Veenendaal. Te koop 130 jonge hennen, 10 weken oud. WxH. Spoor- laan 74, Veenendaal. Te koop hennen, 500 WxH en 500 RxH, 7 weken oud. Per stuk 2,25. G. van Dijk, Nieuweweg 70, Veenendaal. Te koop bromfiets, in goede st., merk „Victoria". Buurt- laan 165-0., Veenendaal, na 6 uur. Herenfiets te koop. Stations singel 56, Veenendaal. Te koop grote partij ge bruikte asbest-golfplaten. Ook in gedeelten. Drost, Eist (U.). Tel. 284. Te koop aangeboden een Pinchertje (6 weken oud) en een kinderfietsje (3-wielig) op luchtbandjes. Buurtlaan 87, Veenendaal. Te koop 300 jonge hennen, 7Vï week oud. WxH en Hx W. Dijkstraat 73, Veenen daal. Dienstbode gevraagd v. d. of v.d.e.n. Mevr. M. J. van Leeuwen, Kerkewijk 157, Veenendaal. Gevraagd per 1 aug. net meisje v.d.e.n. in kl. gezin m 1 kind. Gerief, huis met centr. verw., dicht bij bus halte, Aanm. nè 7 uur of na tel. afspr. 699. Mevr. Rad- staak, Utrechtsestraatweg 98 Rhenen. Te koop gevraagd i.g.st.z. kinderfiets, leeftijd 10 12 jaar. Cuneraweg 183, Ach terberg. Jongensfiets te koop (10-12 jaar. Event, te ruilen voor kleine fiets. Pr. Bernhard- straat 31, Rhenen. Gevraagd een flink meisje als hulp in de huishouding, in gezin van drie personen. Boven de 18 jaar. Omtrek De Klomp. Brieven met verl. salaris en leeftijd onder nr. 3396 aan het bur. van dit blad. Te koop parte sportr\]wlelen antr.kleur, grijsgroen en zw. Door vervoer iets bescha digd in de lak. Geh. aan- gekl. met slot, sierbeugel, lamp en snelb. Jiffystand. Iets fijns. Bijna voor de helft van de nieuwprijs. Per stuk 135,—. Spinder, Rij wielhandel, Cuneralaan 32, telefoon 447, Rhenen. Twee dames vragen kamers met volledig pension. Nieu weweg 42, Veenendaal. Te koop 400 roeden hooigras bij G. van Dijk, Panhuis 99, Veenendaal. Te koop 100 gezonde hennen, 3>/2 maand oud. Reds. Drost, Cuneraweg 360, Veenendaal. Te koop 300 jonge hennen, RxH en WxH, 7 weken oud. Tevens te koop een wandel wagentje, zo goed als nieuw. Bij A. van Oostenbrugge, De Groep, Grift 1, Overberg. Te koop D.K.YV., 98 c.c. in goede staat, te bezichtigen na 7 uur. R. Albers, Populie renlaan 24, Rhenen. Wegens fam.omstandigheden der tegenwoordige direct net winkelmeisje gevraagd. Fa. K. Vermeer Zn., Levens- middelenbedrijf, Eist (Utr.). Tel. 231. Te koop een prima Philips radio. Zeer lage prijs. Heemskerkstraat 20, Vee nendaal. Te koop in Veenendaal helft dubb. huis, pr. bouw, bouwj. 1956; goede stand, dicht bij centrum, geriefl. ingedeeld; leeg te aanvaarden pl.m. 1 okt. '57. Brieven onder nr. 3393 aan het bureau van dit blad. Te koop een toom beste big gen bij A. Jansen, Klomper- steeg 19, De Klomp. Te koop een bromfiets merk Avaros. Boslaan 26, Veenen daal. Net arb., 4 uur p. d. vrij, zoekt bijverdienste. Brieven onder nr. 3394 aan het bur. van dit blad. Te koop dresoir, 4 clubs, kroonlamp en keukentafel m. 2 stoelen. Ook afzonder lijk. D. Linde, Herenstraat 33, Rhenen. Te koop 9 beste biggen. Die penveen, Onderweg 3, Eder- veen. Te koop prima hooi, los of in baaltjes, franco boerderij. Gerritsen, Fourages, tel. 298, Ederveen. Te koop boerenkoolplanten. Parallelweg 124, Veenendaal. Aan net persoon (dame of heer) wordt aangeboden te gen kleine vergoeding mee te reizen naar Zuid-Frank rijk van 20 tot 31 juli. Ge noemd persoon moet enigs zins de Franse taal kunnen spreken. Br. onder nr. 3397 aan het bur. van dit blad. Wegens verhuizing te koop aangeboden, tegen elk aan nemelijk bod, een prachtige Duitse kruissnarige piano in fraaie eikenhouten kast. Br. onder nr. 3395 aan het bur. van dit blad. Als nw schoenen konden spreken, zouden ze om de reparatie van Blankesteijn smeken. Tevens eerste Vee- nendaalse vergrootinrichting onder volle garantie. Eerste klas machinaal schoenrepa ratiebedrijf. D. Blankesteijn Zonen, Helling 14, Vee nendaal. Ideaal voor alle zaken, scho len, verenigingen en bedrij ven: Milcop stencilmachine. Zonder stencils, zonder inkt. 7 kleuren in één drukgang. 1000 afdrukken van één moe derblad. Prijs compl. 135,- Vraagt demonstratie van dit stencilwonder aan Int. Im port Central, Selterskamp- weg 14, Bennekom. Voor Becht en Dyserinck oliehaarden naar Geha van Leeuwen, Hoogstraat 7, Vee nendaal, Tel. K 8385-2414. Voor Service K 8385-2361. Wettelijke aansprakelijkheids verzekering sluit u met soli de dekking bij h. Assurantie kantoor Brouwer, Kanaalw. 2, Veenendaal, tel. 2918. Voor NOBEL oliehaarden naar Geha van Leeuwen, Hoogstraat 7, Veenendaal. Tel. K 8385-2414. Voor ser vice K 8385-2361. Voor levering van olie voor oliehaarden is uw adres: J. Henken, Koninginnelaan 27, Veenendaal. Tel. K 8385-2361. Deskundig op het gebied van oliehaarden, dus voor 100 service en bediening. Financiëringen van: auto's, motoren, bromfietsen, machi nes enz. verzorgt voor u voordelig het Assurantie kantoor Brouwer, Kanaalw. 2, Veenendaal, tel. 2918. Voor verhuur van stoelen, dissen en serviesgoed naar Dirk van Asselt, Dennenlaan 38, tel. 3015 en G. Gerritsen, Julianastr. 81 Tel. 2691. Alles gratis thuisbezorgd. Het reisseizoen nadert! Reis- ongevallen- en ziekteverze kering, sluit u op voordelige condities bij het Assurantie kantoor Brouwer, Kanaalw. 2, Veenendaal, tel. 2918. Zit u met verwarmingsmoei- Ijjkheden? Vraagt u dan eerst bij ons aan. Wij zijn specialist in oliehaarden. Geha van Leeuwen, Veenen daal. Hoogstraat 7, Telefoon K 8385-2414. Voor een le klas „Anker" horloge naar firma J. Mid delhoven, Valleistraat 59, Veenendaal. Telefoon 2137. Even een klein berichtje en wij komen u met onze com plete collectie thuis bezoe ken. Het reisseizoen nadert! Een bagageverzekering tegen alle risico's, sluit u voordelig bij het Assurantiekantoor Brou wer, Kanaalweg 2, Veenen daal, Tel. 2918 Voor E. M. Jaarsma olie haarden naar Geha v. Leeu wen, Hoogstraat 7, Veenen daal. Tel. K 8385-2414. Voor service K 8385-2361. Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk, naar J. Kool, Holleweg D 120, Tel. 2463. Alles prima materiaal en gratis thuis bezorgd. Tegels: Voor trottoirtegels is het goedkoopste en beste adres: Bart van Essen, Nieu weweg, tel. 2476 Veenendaal. Hoortoestellen, Philips Au- dium, Batterijen, Melis Op tiek, Hoofdstraat 51, Telef 3184, Veenendaal. Wij maken golfsnede in uw oude tafelmessen 0,25 per stuk. Grotere messen naar verhouding duurder. Binnen 24 uur klaar. Fr. Diepeveen, Hoofdstraat 29, Veenendaal. Te koop gebruikte, gerev. hooischudders, harken, hark- keerders, in prima staat. Smederij Merkestein. Tel. 223 Lienden. Rijwielen te huur, per uur, per dag, per week en per maand. Rijwielstalling „De Klomp", tel. 241, De Klomp. Verhuur van tenten en luchtbedden. Bespreek tij dig. Leder- en sportmaga- zijn „Albers", Hoofdstr. 15, Veenendaal. Erkend bonds- tentenverhuurder ANWB. Elektrische naaimachines in koffer, met volle garan tie vanaf 245,—. Fa. G. Koomen Zn., Zandstraat 72, Veenendaal. Te koop sportrijwielen, ant. kleur, van 200,iets be schadigd nu 150,N. van Ek, Prins Bernhardlaan 1, Veenendaal. Telefoon 2533, Veenendaal. Te koop accordeons, nieuwe en tweedehands. Tweede Achterkerkstraat 4, Veenen daal. Voor direct gevraagd voor het schoonhouden van kantoor. Schoonmaaktijden nader te overleggen. Utrechtsestraatweg 25 Rhenen INTERNIST VAN 24 TOT 29 JUNI GEVRAAGD: Fa. P. OOSTERBAAN Bovenbeekstraat 28 Arnhem Telefoon 22066 GROOTHANDEL vraagt nette Schrift, sollicitaties onder nummer 3392 aan het bur. van dit blad. Rhenen Heeft plaats voor Voor een goede horlogeband naar J. Middelhoven, Val- leistr. 59, Veenendaal. Telef. 2137. le klas stalen rekban- den reeds vanaf 3,50. Gramofoonplaten, 78 en 45 toeren. Grote sortering. Steeds de nieuwste. Muziek handel A. van de Weerd, Beatrixstraat 60, Telef. 2102, Veenendaal. Te koop uit zaaibed prima aster-, zinnia- en afrikanen- planten. Kwekerij A. Loef, Einde Sandbrinkstraat, Tel. 2672, Veenendaal. Kwekerij doorlopend geopend. Platenspelers in verschillen de soorten en prijzen. Mu ziekhandel A. van de Weerd, Beatrixstraat 60, Telefoon 2102, Veenendaal. Voor een pijp naar Van Wal- sem, sigarenmag. Achter kerkstraat 26, Veenendaal. en voor lichte werkzaamheden (sorteren e.d.) Gunstige arbeidsvoorwaarden. Lonen volgens C.A.O. Werkkleding- en reiskostenvergoeding. Aanmeldendagelijks aan de fabriek. GEVRAAGD: voor diverse fabriekswerkzaamheden. Leeftijd ca. 21 jaar. Pers. aanmelding: N.V. Veenendaalsche Melkinrichting Zuivelstraat 4-6 - Veenendaal. ENIGST BEDRIJF TER PLAATSE Beatrixstraat 37 - Telefoon 2415 EEN DUBBEL met een bouwterrein, gelegen aan de Drift- weg (nr. 14 en 16) te Eist (Utr.) Ook in gedeelten te koop. Te bevragen Makelaarskantoor VERMEULEN Mr. Heemskerkstr. 9 Veenendaal - Tel. 2252 is veel goedkoper! Vraagt Uw winkelier. Harry Zimmerman Kerkewijk 19, Veenendaal Telefoon 2261 Cuneraweg Achterberg MAG GEEN GOKJE ZIJN! Volg de zekere weg. Via De Vallei bereikt U een kopend publiek, dat zijn krant leest met de inten se belangstelling waar mee streekbladen gele zen worden. Kuurt u DON ZON MODERNE LUXE WAGENyoo*. BINNEN-en BUITENLAND By Telefoon 03434-220 Amerongen Moderne lykauto en nieuwe 6-8 pers. auto's disponibel N.V. v/h Fa. Wed. Unieke parkverlichting Dansen Amusement in bad- en parkrestaurant Een sprookje op de Grebbeberg. Alle dagen van 20 - 23.30 uur. Zondags wel verlichting, geen dansen. Allen die iets te vorderen hebben van- of ver schuldigd zijn aan wijlen de heer G. Heemskerk, gewoond hebbende te Gelders-Veenendaal, Nieuweweg 274, overleden aldaar op 15 juni 1957, gelieven hiervan voor 15 juli a.s. schriftelijk op gave te doen aan het kantoor van notaris P. W. Maris, Hoofdstraat 28 te Veenendaal. kunnen worden opgegeven bij de onderstaande adressen: RHENEN: Boekhandel C. Waiboer, Herenstraat; telefoon 478. Recl.bur. J. Baars, Fred. v. d. Paltshof, telef. 377, W. van fsToort, Roghairweg 10 SCHERPENZEEL: Sigarenmagazijn W. Pol, Dorpsstraat 151 en J. Dave- laar, Nieuwstraat 45 EDERVEEN: M. G. Donkelaar, Leesonweg 10 RENSWOUDE: J. Meijer, T. van Amerongenweg 40, J. Stoer, Taets van Amerongenweg 63, telefoon 397, en G. Barten, Barneveldsestraat 33 ELST: F. Roks, Houweg 28. Joh. van Kooten, Rijksstraatweg 233, tel. 204, en bij VanViegen, Rijksstraatweg 37 ACHTERBERG: R. Rijkse, Dijk 8 AMERONGEN: Boekhandel Visser, O verstraat B 354, telefoon 386 OVERBERG: H. van de Brandhof, Haarweg 6 WOUDENBERG: H. A. G. Bijker, Stationsweg 144, telefoon 310 VEENENDAAL: bij het hulppostkantoor en sigarenmagazijn „Zuid", Dr. Slotemaker de Bruïneplein, telefoon 2613 Sigarenmagazijn „De Vallei", P. van Barneveld, Prins Bernhard laan 199, telefoon 2983 Sigarenmagazijn Jac. Budding, Nieuweweg 66 En bij de bezorgers van „De Vallei" Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Ouwehands Dierenpark worden zondag 30 juni a.s. op het sport terrein naast genoemd park twee inter nationale handbalwedstrijden gespeeld. Een sterke damescombinatie komt in het veld tegen Eintracht uit Nord- horn en daarna speelt een Utrechtse herenploeg tegen dezelfde Duitse ver eniging. De dameswedstrijd begint om 14.30 uur, de herenontmoeting om 15.30 uur. Handbal is een bijzonder attractief spel. Het wordt op een voetbalveld ge speeld met als enig verschil, dat voor ieder doel een halve cirkel van 11 m. ligt, die, behalve door de doelverde- digers/sters, door geen der partijen mag worden betreden. Handbal is sneller dan voetbal en vooral het combinatie-spel is mooier om te zien. Dit combineren wordt in de hand gewerkt door de spelregel dat een speler of speelster de bal slechts enkele seconden in handen mag houden en dan dus verplicht is te gaan stuiten, of de bal af te spelen en doorgaans krijgt men een razend snel samenspel te zien. De dameswedstrijd, die om 14.30 uur begint en tweemaal 20 minuten duurt, brengt van Nederlandse zijde een com binatie waarin de spectaculaire Gien van Manen in het doel staat. Deze Ath- leta-keepster kwam al enige malen in he westelijk elftal uit en verdedigt ook het doel van het Nederlandse dames voetbalelftal. Zoals bij internationale wedstrijden gebruikelijk, wordt ze tij dens het spel gewisseld enwel met En- nie Groenendaal- Posthuma van U.D. Bekende speelsters zijn verder Adrie Ponsen, Rie van Oostrum en Gerdien van Stralen, die allen een of meerdere malen in vertegenwoordigende elftal len uitkwamen. Midvoor speelt Joop Gunter van de Haagse vereniging Turn- lust, en zij is het type van de keiharde doorzetster. De herenwedstrijd, aanvang 15.30 uur en tweemaal 30 minuten durend, wordt van Nederlandse zijde door een Utrechts team gespeeld en de grootste interesse zal ongetwijfeld bestaan voor doelman Gerard van Kouwen, die za terdag 29 juni, de dag voor de ont moeting in Rhenen met het Neder lands elftal tegen Duitsland speelt. Van Kouwen maakte 2 juni in de wedstrijd tegen België zijn debuut, doch moest toen al spoedig door een hoofdblessure uitvallen. Met Van Kouwen noemen we de voorhoedespelers Van Oostrum en Groenendaal, die enkele weken ge leden met de selectie-wedstrijden voor het Nederlands elftal speelden. De beide scheidsrechters zijn ook van internationaal formaat t.w. de heren A. den Hartog, die meerdere interland wedstrijden op zijn debet heeft staan en W. Karsenbarg, die al ettelijke in geleid. De heren van Eintracht spelen in de Duitse competitie in de „Landesliga" van het gewest Neder-Saksen, een klasse die gelijk ligt met de Neder landse hoofdklasse. RHENEN AREN ZIJN DE 10.000 GEPASSEERD Er is alweer een jaar voorbij sedert de klokken van de Nieuwe-Kerktoren in Delft met hun vrolijke klanken van uit de Rhenense Cuneratoren de spaar actie hebben ingeluid - in de meest letterlijke zin van het woord - voor een nieuwe beiaard. De stichting Carillonfonds Cunera toren had een streefbedrag van 10.000 voor het eerste jaar op papier gezet, namelijk vijfduizend gulden uit de burgerij en eenzelfde bedrag als bij drage van het Rhenense gemeentebe stuur. Hoewel niet alle Rhenenaren aan de ze sympathieke actie hebben deelge nomen over het achterliggende jaar, dat liep van juni 1956 tot juni 1957, heeft secretaris-penningmeester Joop Bovenschen deze week tóch de tien duizendste gulden in zijn reeds be duimelde schrift kunnen boeken. Dit prachtige resultaat is te danken aan de trouwe Rhenense spaarders en aan de schenkers van giften-in-eens en niet te vergeten aan de staf van mede werkers, zowel dames als heren, die iedere maand opnieuw er maar weer enthousiast op uit trekken om bij hun bekende adressen de spaarbedragen, die variëren van ƒ0.10 tot ƒ2.50 per maand, op te halen en af te dragen. Voorwaar mag dit een pracht staaltje van goede burgerzin worden genoemd. Koning Boudewijn als vlieger. Koning Boudewijn heeft een oriëntatiebezoek ge bracht aan de vliegbasis te Florennes. Foto: De Koning arriveerde per meteoor. Wü vonden nog een héél oud plaatje. Het Rhenense klokkenspel, destijds ge goten door de firma Van Bergen in Heiligerlee, tentoongesteld in de derti ger jaren op de Jaarbeurs te Utrecht. Het werd daar ook bespeeld, zoals nu blijkt uit de aankondigingen geplakt op de houten klokkenstoel. Het was dit klokkenspel, dat iedere donderdag van 11 tot 12 uur werd bespeeld door de heer P. Hoolhorst, en dat tijdens de bezetting door de Duitsers werd ge roofd. Nog even volhouden Rhenenaren en u hebt de beiaard weer terug, mooier en groter dan tevoren. REISWOEDE OPBRENGST COLLECTE De dezer dagen gehouden collecte voor de Samenwerkende Kinderbeschermings organisaties heeft in Renswoude opge bracht het bedrag van 45,99. De op brengst van deze collecte van een groot gedeelte van de Dorpsstraat is hieronder echter niet begrepen, daar dit per abuis is afgedragen aan de afdeling Ede. GESLAAGD De heer Th. C. Romijn, tweede amb tenaar ter gemeente-secretarie van Renswoude en wonende te Barneveld, heeft j.l. dinsdag in Den Haag met gunstig gevolg examen afgelegd voor de cursus gemeente-administratie I. Het betreffende diploma werd de heer Romijn direct ter hand gesteld. Woudenberg GESLAAGD Onze plaatsgenoot H. G. Moesbergen behaalde te 's-Gravenhage met zeer goede resultaten de akte gemeente administratie I. (Vervolg van pagina 1.) Tenge was bang dat het slechte zicht op de hoek zal blijven, vooral als er een haag komt. Hek terugplaatsen is volgens spreker de beste oplossing. Na uitleg door architect De Man wordt het voorstel te ruggenomen. IRENESCHOOL Er bestaat behoefte om het speelterrein bij deze school van een goede afrastering te voorzien. Voorgesteld wordt een af rastering te maken van betonpalen, waartussen harmonikagaas, met aan de binnenzijde struiken. De heer Van Mou- rik wilde alle bestaande struiken omkap pen om een fatsoenlijk aanzicht te krij gen. Nu is het een wildernis, aldus spr. De heer Wildeman grijpt deze gelegen heid aan, om met een voorstel te komen. De gemeente gaat er toe over alle beton- waren openbaar aan te besteden; periode van leveren niet langer dan twee jaar. Nadat burgemeester Martens, die de strekking niet volledig begreep, evenmin als andere raadsleden, de heer Hasselaar (als deskundige) verzocht zijn visie te geven op dit voorstel, ontstond, als deze rustig zegt, dat de leveranciers van be- tonwaren hiervoor niet te vinden zullen zijn, een tumult, dat ontketend werd door dhr. Wildeman die zich even deskundig voelt als de heer Hasselaar, en dat veel weg heeft van det beroemde „gemeente raad van Zwinderen". De heer Blanke- stijn steunde het voorstel van de heer Wildeman, maar de andere raadsleden begrepen er nog aldoor niets van. De heer Wildeman verweet voorzitter dat alles veel te veel tijd in beslag neemt. Voorzitter zei, dat de heer Wildeman al tijd tijd zit te verknoeien met beledigin gen, die hij ieder naar het hoofd slin gert, eenvoudigweg treurig. Hij maakte ernstig bezwaar tegen zijn manier van optreden. „Het lijkt wel of u uitmaakt hoe het hier moet gaan" aldus voorzitter. De heer Wildeman: „Later misschien." Voorzitter. „Is dat een dreigement?" De heer Brinkman: „Ik hoop dat de heer Wildeman in het vervolg altijd zo precies rekening houdt met de tijd." Voorstel-Wildeman verworpen met drie stemmen voor (Wildeman, Blankestijn en Van Mourik), acht stemmen tegen. Voor stel B. en W. aangenomen met de heer Wildeman tegen. Naar aanleiding van reiskostenvergoe ding verzoekt de heer Van Barneveld de mogelijkheid onder de ogen te zien ook voor ouders wier kinderen de middel bare school bezoeken een regeling te treffen. Voorzitter zegde dit toe. De heer Dagnelie wees op een fout in de ontworpen tabel. Dit zal in orde wor den gemaakt. DORPSHUIS De raadsleden Wildeman, Blankestijn en Van Mourik wilden komen tot de plaatsbepaling van het Dorpshuis. B. en w. stellen zich op het standpunt dat er voorlopig van bouwen niets zal komen. Zij achten het niettemin van belang dat de plaats wordt bepaald. De heer Dagnelie verzocht de voor stellers met nadere gegevens te komen. De heer Wildeman betoogde dat de voorstellers op het standpunt staan, dat dit een prioriteitsgeval is (gymnastiek lokaal-verenigingsgebouw). De raad heeft daardoor amper gelegenheid zich té be raden waar het gebouw zal komen. Spr. noemde de volgende plaatsen: achter de Elisabethschool, bij Beth-el, Napoleon pakhuis. Voorstellers willen uitspraak van de raad. Op verzoek van de heer Van Mourik werd tot geheime verga dering overgegaan. Weer openbaar ne men de voorstellers bij monde van de heer Wildeman hun voorstel, gehoord de discussie, terug. RONDVRAAG De heer Tenge verlaat de vergadering. De heer Wildeman informeerde waarom nog geen hoofd aan de Ireneschool is be noemd. Voorzitter: Niet eenvoudig. Be trekkelijk weinig sollicitanten. De heer Wildeman zei, alvorens de vergadering te verlaten, dat het niet zijn bedoeling is geweest iemand onaange naam te treffen. De heer Van Barneveld vroeg naar aansluiting van particuliere woningen op de riolering aan de Koene straat. Stelt voor de vergoeding van een der leden van de brandweer te verhogen tot 500,Aangenomen met acht voor en een tegen. De heer Blankestijn vroeg wanneer het waterverbruik over de wa termeters zal lopen en naar het wacht huisje in Eist. Spreker wees nogmaals op de wenselijkheid van een brievenbus op de hoek Molenstraat-Overstraat. De heer Van Mourik wil tegels in de voetpaden doen repareren. De heer Dagnelie infor meerde wanneer de openbare kleuter school gebouwd zal worden. De heer Hasselaar betreurde het dat de heer Wildeman reeds is vertrokken. Spr. maakt ernstig bezwaar tegen de manier waarop deze tegen hem is opge treden en verzoekt in de toekomst niet meer op een dergelijke manier in de rede te worden gevallen om ongestoord te kunnen spreken. Hierna sloot de voorzitter om 11.15 uur deze onstuimige vergadering. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal Onze jarigen 20 juni Truusje Henken. 20 Kokkie van Wakeren. 21 Marietje van Slooten. 21 Nelleke Middelman. 21 Theo Schoonderbeek. 21 Willy van Ravenswaay. 23 Adrie Geerenstein. 24 Evert Klumpenaar. 24 Annie Versteeg. 25 Melis Lansing. 26 Johanna v. d. Bijl, Rhenen. Oplossing raadsels Kruiswoordraadsel. Hoi-izontaal: 1 stal; 4 fret; 8 pil; 10 are; 11 in; 12 pan; 14 Gé; 15 beken; 17 ver; 18 geel; 20 forel; 23 os; 25 non; 26 mi; 27 elf; 29 roe; 30 laag; 31 kalk. Verticaal: 1 spil; 2 tin; 3 al; 5 ra; 6 erg 7 teer; 9 wak; 12 peron; 13 negen; 15 bef; 16 nul; 19 koel; 21 rot; 22 riek; 24 sla; 26 mol; 28 fa; 29 ra. I. bord - pa - pier, bordpapier. II. zout - orde - Uden - tent. III. koek - e - pan, koekepan. Nieuwe raadsels VOOR OUDEREN. I. Hieronder staan drie spreekwoorden. Ze zien er weliswaar niet uit als rede lijk Nederlandse zinnen, maar dat komt alleen doordat alle klinkers uit de zin nen zijn verwijderd. Probeer de klin kers weer op de juiste plaats aan te brengen. 1. wwndztzlstrmgstn. 2. wrnwlssnwg. 3. gnhrdsgdwrd. II. Ik ben een opdracht. Als je me onthoofd ben ik een platboomdvaartuig. Als je m'n laatste letter vervangt door de letter die er in het alfabet op volgt, ben ik datgene waardoor de mensen met elkaar spreken. VOOR JONGEREN. I. Ik ben een langzaam dier, maar als je m'n kop eraf slaat, gebruiken ge wichtige mensen mij bij het briefschrij ven. II. Vul de ontbrekende klinkers in, zo dat je goede bloemennamen krijgt, mrgrt. krnblm. vltj. Willen jullie, bij wijze van tijdver drijf, iemands leeftijd kennen, doe dan het volgende: 1. Vraag hem of haar neer te schrijven dag en maand van geboorte, achter elkaar als één getal. Is iemand b.v. ge boren 3 april, dan schrijft hij neer 34 (derde dag van de vierde maand); 2. laat dit getal met 2 vermenigvuldi gen. 3. laat er 5 bij optellen; 4. laat dit getal vermenigvuldigen met 50; 5. laat zijn leeftijd in jaren er bij op tellen; 6. laat er 365 bij optellen. Nu moet de proefpersoon je opgeven, welk getal hij uit deze som gekregen heeft. Van dit bedrag trek je (in het geheim) 615 af en je kent zijn geboorte datum en zijn leeftijd. Hier is een voorbeeld.' 1. H is op 3 april geboren en schrijft dus 34; g, 2. hij neemt dit getal twee maal is 68; 3. hij telt er 5 bij op, dat is 73; 4. vermenigvuldigen met 50 is 3650; 5. zijn leeftijd erbij, b.v. 24 maakt 3674; 6. daarbij 365, hetgeen, komt op 4039. Je krijgt dus van de proefpersoon het getal 4039. Trek je daar zelf nu 615 af, dan krijg je 3424. En nu zie je dat de persoon op 3 april geboren is en 24 jaar oud is, hetgeen klopt. (Vervolg) Lang behoefde koning Engbert niet in het onzekere te blijven over de vraag, wat de Capuccimonsters niet hem van plan waren te doen. Al gauw kwam één der, in het vertrek aanwezige, monsters naar voren, die de koning toevoegde: „Volg mij". Weer moest deze een schier eindeloze tocht maken door vele gangen, die alle verlicht waren met het geheim zinnig aandoende blauw-violette licht. Eindelijk werd aan het eind van een gang weer een deur voor hem geopend. De koning had zich al voorbereid op het zien van nog vreselijker wezens dan hij tot hier toe ontmoet had, maar tot zijn grote verbazing kwam hij in een vertrek waar heel gewone mannen en vrouwen bezig waren met het verrichten van aller lei arbeid. De koning zag enkele grote weefgetouwen, waarop de prachtigste kleden werden gemaakt. Ook waren er diamantslijpers bezig met hun moeilijk werk en dicht bij hem maakte iemand een prachtige gouden beker. Alle arbeiders in het vertrek droegen eenzelfde soort blauwgrijze kleding. Ze namen de koning, die slechts gekleed was in het badkostuum waarmee hij in de vijver was gaan baden, enigszins be vreemd op. Op een wenk van het mon ster, dat de koning begeleid had, kwam een der mannen met eenzelfde blauw grijs werkpak aanstappen, dat hij glim lachend aan de koning reikte. „Aantrek ken", was het korte bevel dat hij ontving. Koning Engbert wilde protesteren. Hij besefte nu dat hij, evenals de andere hier aanwezige mannen, aan het werk zou worden gezet en daarin had hij helemaal geen zin, omdat hij zijn leven lang nog nooit iets nuttigs had gedaan. Maar toen hij het werkpak niet gauw genoeg aan pakte, nam het monster het en gaf het hem in zijn handen. Daarbij trof de koning één blik uit de helgele ogen en die was ±0 welsprekend, dat hij, zonder protest hét (pak aantrok. „Deze man zal u werk geven", hoorde hij de donkere stem van het monster zeggen. Er kwam een wat oudere persoon op de koning !toe, die bezig was geweest met het maken van de gouden beker. Daarna verdween het monster plotseling en geruisloos, door de deur die ze zoeven samen waren binnengegaan. „Goeiemor- gen", groette de man aan wiens zorg de koning was toevertrouwd. Maar de koning gaf geen antwoord. Nu het monster ver dwenen was, voelde hij zich dadelijk wat beter op zijn gemak en omdat hij niet ge wend was op een dergelijke gemoedelijke manier begroet te worden, kwam de trots meteen weer boven en hooghartig voegde hij de man toe: „Zeg mij onmid dellijk hoe ik op de vlugste manier uit dit verwenste, onderaardse hol kan ko men, met al die afzichtelijke wezens, ik wens hier geen minuut langer te blij ven, begrijp je!" De andere mannen en vrouwen, die hem met nieuwsgierige blikken hadden aan gekeken, begonnen te glimlachen en de man tot wie hij het woord had gericht zei: „U hebt zeker wel een hoge positie bekleed voor u hier kwam, maar dit kan ik u alvast zeggen: in het rijk der Ca- pucci's, waar wij allemaal ons leven moe ten leren beteren, zijn wij allemaal ge lijk, dus u ook, al was u de koning in eigen persoon." „Maar dat bén ik", antwoordde Engbert weer hooghartig, „en ik gelast u mij nu direct de weg te wijzen naar mijn paleis, anders zult u streng gestraft worden." Nu lachten de anderen hardop en allen riepen door elkaar: „Zing van nu aan maar gerust een toontje lager majesteit, want u hebt hier letterlijk niets In te brengen", voegde een vrouw hem toe die bezig was met het borduren van een prachtige lap zij. „Hoe eerder u zich aan past en precies doet wat er van u ver langd wordt, hoe eerder u uit dit onder aardse rijk zult ontslagen worden. Geen mens, of hij arm is of rijk, komt hier weg als hij niet eerst getoond heeft dat hij zijn gebreken en onhebbelijkheden heeft overwonnen." „Zo is het", zei de oudere man, terwijl de anderen instemmend knikten, „wij, zoals we hier bijeen zijn, hebben alle maal een lelijk gebrek, waardoor we het de mensen in onze naaste omgeving zo lastig maakten, dat die het bij ons haast niet konden uithouden. Waarom u hier naar toe-"bent gevoerd weten we niet, maar ik wil u wel vertellen, dat ik zo gierig en inhalig was, dat ik voor iedereen een onuitstaanbaar mens was geworden. Hier heb ik geleerd mededeelzaam te zijn en ik heb alle hoop dat ik na niet al te lange tijd als een ander mens in de maat schappij zal mogen terugkeren en dit heb ik dan toch maar te danken aan die af zichtelijke Capucci-monsters." (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1957 | | pagina 4