Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken De Wereld van WEEK-tot-WEEK r MULDER Lage waterstand zuidelijke Gelderse Vallei door sluisreparatie aan Rode Haan AGENDA DE LACHENDE HOLLANDER Eerste uitvoering Veens volkslied op 31 augustus JSieuirs uit de omgeving 31e jaargang WOENSDAG 26 JUNI 1957 No. 50 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzec. mm Droog grasland Sterfte onder vissen Stichting van Vereniging van Chr. handelsreizigers SCHERPENZEEL RHENEN Christelijke leeszaal krijgt rijkssubsidie Raadsvergadering ELST Ook ELST was vertegenwoor digd op avondvierdaagse Een Rhenenaar in Australië Vakantieplannen muh omm Uitslag prijsvraag Shetland-show RENSWOtDE ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschyning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 11 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent. elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1.55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Voor dit werk heeft men ongeveer zeven weken nodig gehad. Gedurende al die zeven weken echter staat de sluis maar open. Het komt ons dan ook wel vreemd voor dat voor een Menigeen zal het zyn opgevallen dergelijk geval geen tijdelijke balken in dat de waterstand in de sloten, de Grift de sluis worden gehangen. Dezer dagen en in het Omleidingskanaal in de afge- "u KhKeeft men fuw d* slu,zen de Grebbe opengezet, waardoor weer flinke Door de Nederlandse vereniging van Christelijke Handelsreizigers en Han delsagenten N.C.H.V. is voor vrijdag 28 juni a.s. in hotel „De Korenbeurs" aan de Markt een vergadering belegd waarin de oprichting zal plaats vinden van een Veenendaalse afdeling van de ze vereniging. De vereniging telt in Veenendaal nu zoveel leden dat tot het stichten van deze afdeling werd be sloten. LEDENVERGADERING „CAECILIA" Vrijdagavond hield de muziekvereni ging „Caecilia" ledenvergadering in eigen gebouw. De belangrijkste punten waren wel het 65-jarig bestaan dat de vereniging in oktober van dit jaar hoopt te vieren. Verder het voorstel deel neming concours. Hierden en de ver bouwing van het repetitielokaal. TEXTIELMENSEN VOETBALDEN In het kader van het bedrijfsvoetbal speelde op het Valleivogelveld afgelo pen weekend de beide in Scherpenzeel gevestigde textielfabrieken tegen elkaar en wel C. en S. Valkenburg tegen de N.V. „De driekleur". „De driekleur" won onbedreigd met 4-1. ERGERLJKE GRAFSCHENNERIJ IN RHENEN Het vandalisme in Rhenen is niet be perkt gebleven tot de parken en plant soenen. Men is nu ook al doorgedron gen tot de algemene begraafplaats aan de Achterbergsestraatweg, waar bloe men van de graven werden weggehaald graniums werden uitgetrokken en mar merslag van de graven werd gehaald. Vermoedelijk is het ook hier kinder werk, want er zijn hele kleine voet sporen waargenomen. Omwonenden deponeren nog steeds allerlei rommel, zoals kinderwagen wielen, oude banden en dergelijke over de afscheidingshaag. De dienst van publieke werken moet er minstens tweemaal per week achteraan om de voorwerpen op te halen en te verwij deren. Het nemen van maatregelen zal wel niet uitblijven. lopen weken bijzonder laag is geweest, en almaar door lager zakte tot een meer dan ongewoon peil. De wallekan ten van de verschillende watergangen vielen droog met alles wat daarop aan onsmaakelijks te vinden is. Vooral het grasland in de Bennekomse Meent waar de grond het hoogst is, droogde geheel uit. Het nog overgebleven water werd vies en ging stinken. Geen won der was het dan ook dat men in de afgelopen veertien dagen vrij grote hoeveelheden dode vis kon zien drijven. Dit laatste werd veroorzaakt doordat het veelal giftige afvalwater van de verschillende Veenendaalse fabrieken begon terug te lopen in de richting van de Grebbe en inplaats van in de rich ting Rode Haan af te vloeien kwam het in sloten waar dit anders niet het geval is. Op een gegeven moment kwam men t.c<* de ontdekking dat de sluizen, .in de Slaperdijk aan de Rode Haan al weken achtereen hadden opengestaan en dat het water maar vrij wegliep. De bediening van deze sluis is in handen van de Pro vinciale Waterstaat en bij het Waterschap Ede-Wageningen, waaronder ook Rhenen en Veenendaal ressorteren, was hiervan niets bekend. Tenslotte bereikte het water een stand welke vrijwel gelijk was aan die van de gronden voorbij de Slaperdijk, welke meest ruim een meter lager is. Eigenlijke oorzaak van dit alles is het feit dat de ijzeren balken waarmee men in de sluis aan de Rode Haan de water stand regelt, aan een goede beurt toe waren. Men heeft ze daarvoor op het droge gehaald. Bij deze goede beurt, welke zo om de zes jaar wordt gegeven, worden de balken eerst ontroest en ver volgens met verschillende beschermende middelen bewerkt en tenslotte geteerd. ONDERWIJSBENOEMINGEN Tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Kesteren is benoemd de heer J. A. E. de Kleuver te Veenendaal. Met ingang van 1 september a.s. is bij de Koningin Julianaschool, afde ling -Ulo, benoemd tot onderwijzer in de handelswetenschappen, de heer J. Bogert te Veenendaal. Gedurende de weinige jaren dat de leeszaal alhier bestaat, blijkt het dat deze zich in een grote belangstelling mag verheugen. Niet alleen neemt het aantal lezers gestadig toe, ook het boe kenbezit is aanmerkelijk uitgebreid. Binnenkort hoopt men ook de uit leenruimte zo in te richten, dat deze als leeszaal gebruikt kan worden. Al lerlei dagbladen, periodieken en naslag werken zullen daar ter lezing of inzage liggen. Het rijk heeft deze instelling nu subsidie verleend. Dit is mogelijk geworden nadat door de welwillende medewerking van de gemeente het gemeentelijk subsidie belangrijk werd verhoogd. Daar het leeszaalwerk zich steeds uitbreidt, is vermeerdering van het aantal krachten, dat zich hieraan geeft, noodzakelijk geworden. Voor de wijze waarop het bestuur zich de oplossing van deze zaak voorstelt, verwijzen wij naar de advertentie, die in dit nummer voorkomt. VEENENDAAL Heden, woensdag 26 juni 7.30 uur, openbare raadsvergadering; 8 uur rondgang muziekvereniging „Cae cilia". Vrijdag 28 juni, SKF-ter- rein, schoolkorfbalwedstrijden. Vrijdag 28 juni, veteranentoernooi terrein Triangelboys, 6.45 uur G.V.V.V.—Merino's, 7.45 uur Geha- Panter. Luxor Theater, woensdag en donderdag „De bestorming van de Alamo". hoeveelheden Rijnwater de zuidelijke Gelderse Vallei kon binnenvloeien en daardoor is het waterpeil thans weer vrijwel normaal geworden. Scherpenzeel De raad der gemeente Veenendaal komt heden, woensdagavond om half acht voor het houden van een perio dieke vergadering bijeen in de tijde lijke raadszaal aan de Kerkewijk. Dit jaar voor het eerst was op de Eist met een groep vertegenwoordigd en wel een groep van 25 kinderen van de openbare lagere school. De leider van deze groep kinderen was de heer Pezarro. Allen hebben de vierdaagse uitge lopen. De mogelijkheid om met een groep uit Eist aan de avondvierdaagse deel te nemen, is te danken aan de heer A. van Dam, die ook de groep trainde. Naar wij vernemen zou het in de be doeling liggen om te komen tot het oprichten van een wandelvereniging. Wij wensen de initiatiefnemers van harte succes. BEDRIJFSLEVEN CONFEREERDE IN RHENEN Op „De Koerheuvel" heeft het Ne derlands Paedagogisch Instituut voor het Bedrijfsleven in Nederland een j studieconferentie belegd onder leiding van Prof. Dr. B. C. J. Lievegoed van de Ned. Economische Hogeschool te Rot terdam. Er werd aan deelgenomen door ver tegenwoordigers van vele vooraan staande Nederlandse bedrijven, zoals de Shell-Pernis, Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken, de Caltex, Ketjen's Zwavelindustrie, Philips, de K.L.M., Gebrs. Stork en Co te Hengelo, het Centraal Soc. Werkgevers Verbond, het Gemeenschappelijk Administratiekan toor en vele anderen. De studieconferentie duurde vijf dagen. Door verschillende .omstandigheden heeft het bestuur van de vereniging „Oranjedag" besloten de voorgenomen eerste openbare uitvoering van het door Kees Stip gecomponeerde Veense Volkslied uit te stellen tot de 31ste augustus a.s., dus de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina. Zoals bekend was een en ander aan vankelijk vastgesteld op zaterdagavond 29 juni a.s., de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard, maar doordat een van de muziekkorpsen, nl. „Caecilia" dan een concours gaat bezoeken en de gym nastiekvereniging „Sparta", een grote uitvoering geeft, achtte genoemd be stuur het beter tot uitstel te besluiten. Ook op 31 augustus zal bedoelde uitvoering op het, Dr. Slot. de Bruïne- plein plaats vinden, terwijl het tevens in de bedoeling ligt er dan een meer uitgebreid programma van harmonie- EEN GOEDE KIJKER EN EEN ECHTE ZONNEBRIL ZIJN ONMISBAAR! Speciaalzaak in brillen Hoofdstr. 51, tel. 3184, Veenendaal nu! Hit j'izifk en massa zang van- tc maken, hieraan zullen waarschijnlijk ook plaatselijke zangkoren deelnemen. Nadere bijzonderheden omtrent de plannen in deze richting volgen nog. ZATERDAG 22 JUNI 1957 Vakantiechèque van 100.-: Fam. O. Huibers, Panhuis 55, Veenendaal. Levensmiddelenpakket: Mevr. G. de Man, Beatrixstraat 67, Veenendaal; Fam. W. H. van Erven, Parallelweg 123, Veenendaal; Fam. J. Berkhof, Sta tionsstraat 520, Woudenberg; Fam. J. Gaasbeek, Dijkstraat 51, Veenendaal; Mevr. Van Dam, Dwarsweg 29, Over berg; Mej. G. H. van Woerden, Prins Bernhardlaan 152, Veenendaal; Fam. C. Reede, Koenestraat 28, Amerongen; Fam. W. Slotboom, Korte Molenstraat 18, Veenendaal; Fam. R. Gaasbeek, Em- malaan 14, Veenendaal; Fam. F. Stal, Rembrandtlaan 57, Veenendaal. De uitslag van de laatste dag wordt niet eerder bekend gemaakt dan vrij dag 28 juni. Ook de hoofdpryzen wor den niet eerder bekend gemaakt. De zegelvellen kunnen nog worden Ingeleverd tot heden woensdagmiddag 26 juni, zes uur. Rhenens gemeenteraad komt byeen SUBSIDIE VOOR HET VERENIGINGSLEVEN AAN DE ORDE De Rhenense gemeenteraad komt donderdagavond om acht uur ten stad- huize in openbare zitting bijen. Op de agenda, welke bestaat uit 19 punten, komt onder meer voor de verlening van subsidies aan plaatselijke vereni gingen. Het jachtrecht op de gemeentegron den wordt opnieuw verhuurd en ver schillende verordeningen, zoals pre cariorecht en wegbelasting komen op de helling. Uit tie ons ter inzage gezonden stuk ken blijkt, dat burgemeester en wet houders zich hebben laten leiden door een adviescommissie, voor wat betreft de subsidie te verstrekken aan het verenigingsleven. De verenigingen zijn ingedeeld in groepen, waarvan wij willen noemen muziek, sport, zang, toneel, accordeon- muziek en diversen. Men heeft rekening moeten houden met een totaal te verdelen bedrag van rond 2400.-. MOSKOU IN RHENEN OP HET TELEVISIESCHERM In hotel „De Koerheuvel" verscheen enkele dagen achtereen de televisie zender Moskou op het scherm. Op dit hooggelegen punt, waar Philips des tijds de experimentele televisie heeft uitgeprobeerd, door er onder meer ook de eerste relaiszender op te stellen, was de ontvangst soms zeer helder. Uit de dagbladen kon men maandag vernemen, dat op meerdere plaatsen in ons land Moskou was waargenomen. Op „De Koerheuvel" was het beeld vrij duidelijk al traden er bij tijd en wijle enorme storingen op. We zagen onder andere Chroetsjew op het beeld en een oorlogsfilm. Ook werden verschillende schilderijen getoond van Russische meesters en een filmpje over het leven in de steppen. De uitzending kwam de ene avond door op kanaal twee en de andere avonden op kanaal drie. Johan van de Haar gaf vyf jaar geleden zijn meu belmakerij in Rhe nen er aan, nam gereedschap en wat machines mee en vertrok naar Australië om daar een nieuwe zaak op te bonwen. Na eerst in Leura in Nieuw-Zuid.- Wales te hebben gewoond, vertrok hy naar Wallon gong, Australië's nieuwste en snelst groeiende centrum van staalindustrie. Van de Haar, die nu natuuriyk John wordt genoemd, had goed gezien dat Wallongong een grote toekomst tegemoet ging. In 1947 telde Wal longong 60.000 in woners en thans zijn het er 104.000. Met geweld rijzen hier de fabrieken, gebouwen en wo ningen uit de grond en Van de Haar wist maar al te goed dat er dan uiteraard ook veel meubelen en in richtingen nodig zyn. Zijn zaak gaat goed. Voor een bedrag van 7000, dat hij tijdens zyn verblijf in Australië had kunnen verdienen, kocht hy in het centrum van Wallon gong een flink stuk grond voor het bouwen van een bedrijf en twee mijl buiten de stad grond voor zyn nieuwe woning. De grond heeft in de laatste jaren een waarde vermeerdering van 800 te zien gegeven. De oppervlakte van het gebouw meet 900 vierkante meter. Van de Haar heeft intussen zijn be drijfspand gebouwd. Grotendeels met eigen krachten. Hij installeerde zijn eigen machines en kocht er nog enige bij. Verder heeft hij nu zes mensen in dienst, drie Australiërs, drie Hollanders en nog een meisje dat in de winkel bedient. Van de Haar, die nu 38 jaar oud is, lacht altijd, is steeds opgewekt. Het breedst lacht hij als hij vertelt van het eerste kapitaaltje dat hij in Australië heeft kunnen verdienen en waarmee hij zijn nieuwe zaak kon opzetten. Alge- ORANJEFEEST RENSWOUDE Op zaterdag 29 juni a.s. organiseert het het Oranjecomité een oranjefeest tre gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard, en tevens als uitgestelde Koninginnedag. In hoofd zaak zal deze dag worden bestemd als kinderfeest. 's Middags om 2 uur beginnen de kinderspelen in het bos bij het kasteel. Hieraan kunnen alle kinderen van de school met de bijbel en de kleuterschool deelnemen. Er zullen, gesplitst naar de verschillende leeftijden, diverse wed strijden worden gehouden, terwijl het de bedoeling is, dat het geheel door muziek wordt opgeluisterd. Na afloop van de kinderspelen aan het einde van de middag om 6 uur, zal er verder een puzzelrit voor wiel rijders worden gehouden, waaraan oud en jong kan deelnemen. Degenen, die aan deze puzzelrit willen deelnemen, moeten zich vooraf aanmelden bij G. van Beek, Dorpsstraat 17 en H. W. Schoolderman, Dorpsstraat 108. VERDACHT. Voordat d.e zo- mertoeristen komen wordt New York van alle gangsters en verdachte personen gezuiverd. Daartoe heeft de stedelijke po litie alle beschikbare detectives op pad gestuurd met in hun zak de adressen en persoonsbe schrijvingen van alle lieden die op enigerlei wijze als onguur en dus bij de ontvangst van gasten als ongewenst worden beschouwd. De eerste dag van de razzia leverde een vangst op van 80 stuks. Hoever dat „verdacht" kan gaan blijkt uit het inrekenen van een automobilist in wiens wagen damesondergoed werd aangetroffen waarvan hy wei gerde de herkomst op te geven. ABSTRACT. De hertog van Windsor, ex-koning van Enge land, heeft een kunstprijs inge steld die de winnaar ervan in staat stelt twee maanden in de 'Ver. Staten door te brengen. Hoewel de hertog een speciale bril heeft laten maken om door naar schilderijen te kijken, heeft hij de beoordeling van de inge zonden werken overgelaten aan de conservator van het Parijse museum van moderne kunst. Tengevolge van de voorliefde van deze conservator voor ab stracte kunst werd winnaar de „abstracte" schilder Soulages. Met welke beoordeling niemand het eens is (wat in de kunst meer voorkomt). Een van de kritici van France Soir be schrijft de techniek van de heer Soulages als volgt: „Men neemt een doek van 2X5 meter, een grote pot met blauwe verf en een grote pot met zwarte verf. Met een grote kwast van 15 cm breed trekt men met één streek grote rechthoekige vegen over het doek. Vier of vijf zijn voldoende, dan kan men winnaar worden vande prijs van de hertog van Windsor." SAUCIJS. Te New York is op tachtigjarige leeftijd over leden mevrouw Emma Buhl, sinds 1949 weduwe van een rijk industrieel en sinds dat jaar ge heel in afzondering in haar gro te herenhuis levend. Elke dag ,ging ze op de hoek van haar straat een warme saucijs eten. En daar dit alles was, stierf ze aan ondervoeding. Na haar dood vond de politie in haar woning voor ruim een miljoen gulden aan geld en waardepa pieren. VAN DE ARMEN. Dergeiy- ke eigenaardige mensen vindt men niet alleen in Amerika, iets dichterby, in Kijssel in Frankryk, werd ,een tachtigja rige „van de armen" begraven in de gemeenschappelijke kuil. Hij bleek achteraf niet zo ryk als de Amerikaanse, maar men vond nog voor honderdduizend gulden in zijn huis. ZOETE WINST. In 1926 kocht dr. Mikhailoff op een verkoop te Parijs drie schilde rijen voor resp. 400, 200 en 80 francs. Vorig jaar werden ze gestolen. Maar dat vond de dokter niet zo heel erg, want hij had de kunstwerken door deskundigen van de Londen- se verzekeringsmaatschappij Lloyds laten taxeren op een totaalwaarde van 285.000 gul den. Het betrof hier dan ook een Rubens, een Van Dyck en een stuk van de Italiaanse schil der Reni. Hoewel Lloyds na de diefstal niet veel zin had om dat bedrag uit te betalen, moet dit nu toch volgens een uit spraak van de rechtbank te Mo naco gebeuren. ZENUWEN. Russische toe risten hebben te Parijs de zaal waar een Amerikaans orkest een nummertje rock-and-rol! speelde verlaten met de woor den: „Dat is te veel voor onze zenuwen!" VALSE BEDELAAR. Nu het monster van Lochness tóch blykt te bestaan moeten wij, journalisten, wel op zoek naar andere zomerkopij. In uiterste nood om toch maar een pitto reske reportage te kunnen le veren, heeft een Engelse jour naliste toen zij op de Via Ve- neto te Rome geen bedelaar kon ontdekken om te fotogra feren een voorbijganger ge huurd om zich bedelend langs enige terrasjes te bewegen. Een ijverige agent betrapte hem en nam hem wegens ongeoorloofd handophouden mee naar het politiebureau, waar hij in de cel werd gezet, ondanks het verweer van het slachtoffer „dat hij geen echte bedelaar was". DAS. De napolitaanse or kestleider Marino Marini is ty- dens zyn toernee door Frank rijk 6 kg en 8 vulpennen (by het signeren van 6500 gramofoon- platen), twaalf dassen en twee koffers kwytgeraakt aan en- toesiaste vereerders. Zyn wQ werkelyk beschaafde mensen? vraagt France Soir zich af by het afdrukken van dit bericht. CHARMES. De pastoor van een dorpje op de Antillen heeft op zijn kerkdeur het volgende bekendgemaakt „Ik ben zo verdraagzaam mo gelijk, maar er zyn grenzen. Die worden overschreden als men in onze straten dames ziet lopen gekleed in bikini of short. Als zij nu nog maar aangenaam om te zien waren! Maar velen van hen zijn onvolmaakt, zelfs mismaakt, slecht gekleed en be ledigen op die wijze ons esthe tisch gevoel zowel als onze mo raal. Voorschrijdende bieden zij aan het publieke oordeel wat zij geloven charmes te zijn. Zonder een femelaar te willen schijnen, zou ik toch willen dat de chris tenen weten dat zij alles voor God moeten verantwoorden, ook de slechte gedachten en de j brek meen en vooral onder zijn vele af nemers noemt men hem dan ook de de lachende Hollander. Hij maakt alle soorten inrichtingen voor woningen en kantoren. Een groot deel van Wallongong wordt beheerst door de zeer snel uit breidende Port Kembla Steelworks waar de productie in de afgelopen twee jaar werd verdrievoudigd. In dit ge weldige bedrijf vinden 10.225 mensen werk waarvan 4525 emigranten, waar bij ook 306 Hollanders. Zo groeit Wal longong uit van een verzameling dorp jes met mijnwerkers, tot één grote stad. Op veel plaatsen zien we in Wallon gong hoe de emigranten zelf hun wo ningen bouwen. Ook Van de Haar is dab van plan en hoewel hij al begonnen is, vordert de bouw toch erg langzaam. Vooral naar de zin van mevrouw Van de Haar. Het gezin heeft zich uitgebreid tot vier kinderen, twee jongens Hans (12), John (10) en twee meisjes Gusta (8) en Yvonne (1). Mijn man heeft het zo druk en kan de leveranciers amper bijhouden en dat gaat natuurlijk voor, zo legt mevrouw Van de Haar er zich bij neer. Er schiet alleen een enkele avond en verder nog nu en dan een weekend over voor de bouw van het huis. Als een goede emigranten vrouw betaamt helpt zij haar man trouw als die aan 't bouwen is. Althans voor zo ver zij dat kan. „Ik graaf zoveel moge lijk de bouwgaten en houdt de dingen vast als dat nodig is". Zo zegt zijzelf en zij heeft goede hoop dat het toch niet zo heel lang zal duren of de tij delijke behuizing kan worden verlaten voor het betrekken van een aantrek kelijke eigen woning. LUNTEREN. Zondagmiddag moest een uit Soesterberg afkomstig zweefvliegtuig een noodlanding maken in de roggevel den van de Meulunterse Eng. Het was de heer M. de Leeuw uit Amsterdam, lid van de Amsterdamse club van zweef vliegers, die hier zijn kist aan de grond moest zetten omdat hij het doel van zijn vlucht, het zweefvliegveld Teriet, niet kon bereiken. De heer De Leeuw was 's middags om kwart over een van het vliegveld Soes terberg opgestegen. Er was daar zoveel termiek, dat zijn toestel op eigen kracht steeg tot 1600 meter hoogte. Boven Bar- neveld aangekomen verloor hij echter snel hoogte. Hij trachtte nog de heide bij Ede te bereiken, maar toen hij boven Lunteren reeds tot 500 meter gedaald was, vond hij het verstandiger hier een noodlanding te maken. Zonder ongeluk ken kwam hij in een roggeveld terecht. EDE. Binnenkort zal worden begonnen met de bouw van een derde Ned. herv. kerk te Ede, welke zal verrijzen aan de Proosdijerveldweg in Ede-west. Bij ge- aan een betere naam zal deze slechte blikken waartoe zij hun medemensen verleiden." SALARIS. Volgens Life is van alle regerende personen koningin Elisabeth van Enge land de best betaalde: ruim vijf miljoen gulden per jaar. Op ruime afstand volgt pre sident Eisenhower met 400.000 gulden plus 200.000 gulden voor beroepsonkosten en nog eens 150.000 voor „verplaatsingskos ten". By de Franse president zyn salaris en onkosten iets anders verdeeld: de gage is slechts 40.000 gulden, maar de onkostenrekening bedraagt 740.000 gulden. De volgorde van de overige monarchen in hoogte van inko men is verder: 1. de koning van Zweden, 2. Koningin Juliana, 3. de koning van Noorwegen, 4. de koning van België, 5. de koning van Denemarken, 6. de koning van Griekenland en tenslotte de groothertogin van Luxem burg (slechts 58.000 gulden). nieuwe kerk voorlopig westerkerk ge noemd worden, maar het ligt in de be doeling straks een andere naam te kie zen. De gemeenteleden zijn daarom in de gelegenheid gesteld een passende naam voor het gebouw te be denken. WIJZE WOORDEN HET WONDERKIND Verloren is de mens, die zich vroeg voor een genie houdt. (Lichtenberg) KERKEWIJK 167 -TEL.3000 VEENENDAAL

De Vallei | 1957 | | pagina 1