I „Fort VROON Zweeds Rattvik-Boda koor bracht oorspronkelijke Zweedse folklore in Veenendaal ROVANNA V.Z.C.-waterpolosuccessen C.J.B.T.B. en C.B.P.B. gaan op reis ACHTERBERG jvOOR VAKKUNDIGE 1e KLAS REPARATIE'S TECHN. BUREAU VOOR RADIO EN TELEVISIE RADIO BALLE60IJEH WOUDENBERG Mannenkoor „De Veenzangers" naar Zweden AMERONGEN Officiële bekendmaking EDERVEEN Tocht ouden van dagen Marktberichten HET RAADSEL VAN RENSWOUDE MAMoé ^Qondom der ^uneratoren J VRAAG EN AANBOD Tippel naar hartelust van voorjaar tot herfst ZONDER zooireparatie op de befaamde SANDALEN In beige en bruin. MAANDEN GARANTIE óók op lostrappen De grote 2aal van gebouw „Sola Fide" vertoonde een feestelijke aanblik toen vrijdagavond, aangevoerd door zes „Spelmannen", een groot aantal Zweedse gasten in rijk geborduurde nationale costuums de ruimte betraden. En wie kwam niet onder de bekoring van deze „joyeuse entrée", en werd niet dadelijk gepakt door de mee slepende volksmelodiek, het suggestie ve ritme en de eenvoud van dit spon tane musiceren? Veenendaal heeft een kostelijke avond beleefd, de sprankelende rijk- dqgi der Zweedse folklore op ongeëve naarde wijze ondergaan, en denkt met dankbaarheid terug aan de zeer bij zondere verpozing, ons door het Ratt vik-Boda koor en haar instrumentalis ten geboden. Rattvik en Boda, twee dorpen in Dalecarlia, centraal Zweden, genieten een reputatie om hun schat aan echte, zuiver bewaarde Zweeds-folkloristische muziek. Hoe moeilijk het is, de echte folklore te bewaren, kan aangetoond worden uit het ontzaglijke werk op dit gebied door de bekende Hongaarse componis ten Béla Bartók en Zoltan Kodaly voor hun eigen land verricht. Zij bereisden de dorpen van Hongarije om overal op afgelegen hofsteden de nog oude, on vermengde volksmelodieën op te te kenen, en zo de echte Hongaarse folk lore te doen herleven, en te zuiveren van ten onrechte ingeslopen zigeuner melodieën. De Hongaarse Rhapsodieën van Liszt hebben niets met de Hon gaarse volksaard gemeen, en zijn een mengelmoes van nomadenzangen en -ritmen. De echte Hongaarse volks muziek is hoekig, onopgesmukt en be slist a-romantisch (in onze oren). Volksmelodieën vormen vaak de kiemcel van de grootste werken uit onze muziekliteratuur. Wij denken aan vele fuga-thema's van Joh. Seb. Bach, aan symphonieëën en sonaten van Beethoven, Haydn en Mozart (Turkse mars). Zelfs de Protestantse kerkmu ziek is gedeeltelijk ontstaan uit het volkslied. De werkelijke folklore is levend en vol vitaliteit, bevat talloze mogelijk heden tot variaties, en bezit door haar indringend vermogen een zekere tover macht op de mens. Wie kon vrijdag avond de pas-gehoorde melodieën on der het naar huis gaan kwijtraken? De directeur van de SKF, de heer Ahlstrand, sprak een inleidend woord, en heette de aanwezigen, onder wie de Zweedse ambassadeur, Baron van Pla ten, hartelijk welkom. Een bijzonder De gisteravond in het Bergbad ge speelde waterpolo-ontmoeting tussen de V.Z.C.-heren II en het tweede van Vahalis uit, Tiel is een klinkende over winning voor V.Z.C. geworden. De eindstand was 6-1 voor V.Z.C. Ook de V.Z.C.-dames hebben het uitstekend gedaan in Barneveld tegen de Waterkippen daar. Het werd een fraaie 5-3 overwinning. De afdeling Veenendaal van de C.J.B.T.B., de Christelijke Jonge Boe ren- en Tuindersbond hield, gecombi neerd met de C.B.P.B., de laatste ver gadering van het seizoen. Hoewel het doel van deze vergade ring, aldus de voorzitter in zijn inlei dend woord, niet alleen het bespreken van de zomerreis gold, schreef hij de grote opkomst van de leden toch wel hieraan toe. Een van de damesleden hield een interessante lezing over bijenteelt. Ter wijl er na de pauze een prachtige reis werd uitgestippeld door het Drentse land. Ook Giethoorn en de N.O.-polder werden opgenomen in het reisplan. woord van dank gold de heer Gijsbert van Zanten. Hij bood de Zweden van de SKF vorig jaar met zijn koor „De Veenzangers" in ditzelfde gebouw een concert aan. Ter heilnnering aan deze daad werd hem namens het Rattvik- Boda koor een geschenk overhandigd met een symbolische betekenis. De Zweedse bel nl. zou een appèl kunnen inhouden voor „De Veenzangers", een uitnodiging om volgend jaar eens een tournée door Zweden te gaan maken. Het is moeilijk te zeggen, welke van de folkloristische liederen, onder de be zielde leiding van de dirigent Ake Sundberg uitgevoerd, ons het meest hebben getroffen: het weemoedige Limu Limu Lima, het bezingen van de natuur en de wonderen Gods in het gebed van een vrouw, met de aan grijpende solo door een der koorleden, of het geestige Noorse „Killebukkan", een ondeugend stuk, vol canonische invallen. Misschien was het wel het lied van Inger, het molenmeisje, puur van stem ming en vol overgave door het koor gezongen. Wij denken in het bijzonder aan de lyrische episode door de tenoren. De Spelmannen brachten ons in aan raking met het vurige ritme en de Zweedse volksmuziek. „Du gamba, du fria", zongen de Zwe den en voor velen van ons is de Scan- GRASMACHINE MAAIDE REEKALF POOT AF Maandagmorgen was de landbouwer v. d. M. aan de zuidelijke Meentsteeg be zig met grasmaaien, waarbij hij gebruik maakte van een grasmachine. Plotseling bemerkte hij dat door de machine een reekalf de rechterpoot was afgemaaid. Op drie poten hinkte het diertje naar het nabijgelegen bosje waarin het ver dween. Nadat de politie van het ge beurde in kennis was gesteld, is nog geruime tijd naar het gewonde dier ge zocht, doch vermoedelijk door de schut kleur, kon men het niet meer vinden. AANRIJDING TUSSEN TWEE BROMFIETSBERIJDERS Vrijdagmiddag j.l. had op de Molen weg alhier een aanrijding plaats tussen twee bromfietsberijders. De heer A. kwam vanuit de richting Rhenen en reed met geringe snelheid geheel rechts van de weg. In de ter plaatse bevin dende flauwe bocht, zag hij plotseling geheel links van de weg een bestuurder van een andere bromfiets naderen. Daar deze reeds op een afstand van ongeveer zes meter was genaderd, kon een aanrijding niet meer worden voor komen, met het gevolg, dat de bestuur ders recht op elkander in reden, waar door beide kwamen te vallen. De heer A. liep hierbij een snijwond aan zijn rechterknie op en moest in het Juliana ziekenhuis worden behandeld, waarna hij naar huis kon terug keren. Beide bromfietsen liepen lichte schade op. Een bij de heer A. achteropzittend kind, kwam met de schrik vrij. naar: RADIO EN TELEVISIE Molcnstr. 16 Rhenen Tel. 579 GESLAAGDEN MELKERSEXAMEN Bij het gehouden melkersexamen op de boerderij van wed. C. ter Maaten, Voskuilerweg alhier, slaagden: Jac. v. d. Vliert te Woudenberg met 1831/* punt; R. v. d. Burgt, Scherpenzeel, met 177 p.; E. J. v. d. Glind, Renswoude, met 162'/« p. Voormelker B. v. d. Vliert te Wouden berg. Jury: J. W. H. v. Zijl te Zeist; A. v. d. Kamp, Zeist, en arbiter J. de Rooy assistent zuivelconsulentschap te Utrecht. Hier spreekt de directeur van de Ne derlandse SKF-fabriek in Veenendaal Ir. K. H. Ahlstrand de aanwezigen en het Zweedse koor toe. Van het koor, dat in de klederdracht van het land was gestoken, zien wij op deze foto slechts een gedeelte. dinavische muziek inderdaad op deze avond tot een levend begrip geworden. A.M. DEELNAME „VALKENHEIDE" WANDELTOCHT Waar ieder jaar zoveel Veenendalers deelnemen aan de wandeltocht „Val- kenheide" heeft het organiserende co mité besloten a.s. zaterdagmiddag al hier van 5 tot 8 uur in hotel „De Ko renbeurs" aan de Markt, gelegenheid te geven tot inschrijving. GESLAAGD Bij het te Utrecht gehouden examen voor het diploma pedicure en manicure slaagde mej. M. Stomphorst te Veenen daal. GESLAAGD Bij een te Veenendaal gehouden toe latingsexamen voor het Chr. lyceum, slaagde J. v. d. Scheur, leerling van de openbare lagere school alhier. Naar wij vernemen is het vrijwel zeker dat het mannenkoor „De Veen zangers" de uitnodiging om naar Zwe den te komen hebben aanvaard. De eerste voorbereidende besprekingen hieromtrent hebben reeds plaats gehad terwijl het koor reeds begonnen is met voor deze reis te sparen. DAMMEN Een combinatie van het tweede en derde tiental won in Woudenberg met 12-8. Voor de beker waren de uitslagen: Van Loon C. Blankestein 20 E. v. Zomeren Faber 20 M. v. d. Berg M. v. d. Grift 02 A. v. d. Grift G. Reede 20 H. de' Groot G. v. d. Grift11 E. v. d. Grift Van Wamel afg. SCHOOLREISJE Begunstigd door het fraaie weer, maakten de kinderen en het personeel van de hoogste klassen van de o.l. school alhier een uitstapje naar Zuid-Limburg. Er werd 's morgens om 6 uur met de bus gestart naar het station te Ede, waar het per extra trein verder ging naar het zuiden met als eindpunt Valkenburg. Eerst werd het sprookjesbos bezichtigd. Vervolgens maakte men een bustocht door het mooiste gedeelte van Zuid- Limburg met zijn heuvels en dalen en genoot men van het prachtige natuur schoon en de vergezichten. Ook het vier- landenpunt werd niet vergeten. De te rugreis ging weer naar Valkenburg waar een bezoek aan de gemeentegrotten werd gebracht. Deze genoeglijke dag voor de kinderen besloot men met een bezoek aan de speeltuin en het zwembad te Valken burg. Omstreeks 10 uur arriveerde het gezelschap bij de o.l. school waar vele ouders hun kroost stonden op te wachten. MISHANDELING TIJDENS WEDSTRIJD Op zondag 31 maart j.l. werd er te Woudenberg een voetbalwedstrijd ge speeld tussen een club uit deze gemeen te en een club uit Nijkerkerveen. De grensrechter, zekere W. uit laatstge noemde plaats, gedroeg zich niet ge heel en al naar de zin van sommige supporters, o.w. zich de 27-jarige E. W. uit Woudenberg bevond, die de han delwijze van de grensrechter onsportief noemde. Toen hij zich op een gegeven moment danig ergerde, had hij de grensrechter toegevoegd: „Als je niet beter kunt vlaggen, dan moet je ze maar in de grond stoppen!" Tijdens de daaropvol gende twist sloeg hij W. op de kaak, zodat diens gebit brak. Achteraf had de opgewonden suppor ter spijt van zijn optreden, want hij bood de grensrechter zijn excuses aan en heeft inmiddels de geleden schade terugbetaald. Een en ander pleitte te zijnen gunste toen hij zich vrijdag voor de Utrechtse politierechter moest verantwoorden, die over verdachte's handelwijze niet be paald te spreken was. „De gedragingen in sportvelden wor den steeds ruwer", zei de Officier van Justitie, die 50.- boete of tien dagen hechtenis tegen E. W. eiste. De politie rechter deed er een tientje af. GESLAAGD Drie leerlingen van de christelijke school slaagden voor het toelatingsexa men aan het Streeklyceum te Hoorn, n.l. Arja Meijer, Jan van Ree en Jan van Zomeren. MET PENSIOEN Wachtmeester le klas N. Tazelaar, die reeds sinds 1945 in Amerongen dienst deed, gaat met ingang van 1 juli a.s. de rijkspolitie met pensioen verlaten. MUTATIE Mej. L. G. Impeta uit Wolfheze is be noemd tot hoofdleidster aan de chris telijke kleuterschool i.p.v. Mej. J. W. v. d. Meer. BOERENLEENBANK Binnenkort zal de boerenleenbank da gelijks worden opengesteld in verband met de belangrijke stijging van de omzet. GESLAAGDE UITVOERING VAN G.V. „EXCELSIOR" Zaterdagavond j.l. gaf de gymnastiek vereniging „Excelsior" op het terrein van de Gebr. Van Laar aan de Cunera- weg, een uitstekend geslaagde uitvoe ring. Omstreeks 7 uur marcheerde de gehele vereniging, in smetteloos wit ge stoken en voorafgegaan door het tam boercorps van het stedelijk muziekcorps te Wageningen en de muziekvereniging „Kunst en Vriendschap" te Achterberg, in keurige formatie vanaf het Buurt schapshuis door een gedeelte van Ach terberg naar het gymnastiekterrein. Na het spelen van het bondslied en de vaan- delgroet, sprak de voorzitter, de heer Rijkse, een openingswoord tot de, on danks de minder gunstige weersomstan digheden, talrijke aanwezigen en heette deze hartelijk welkom. ONTEIGENINGSWET De burgemeester der gemeente Rhenen maakt bekend, dat ter voldoening aan artikel 15 der onteigeningswet, een afdruk van het Koninklijk Besluit van 27 april 1957 nr. 26, tot aanwijzing van percelen tot onteigening ten algemenen nutte ten behoeve van de aanleg van de provin ciale weg nr. 21 Rhenen-Veenendaal, ge deelte Cuneraweg in de gemeente Rhe nen, welk koninklijk besluit is opgeno men in de Nederlandse Staatscourant van 31 mei 1957 nr. 104 van 1 t.m. 21 juli 1957 ter inzage van een ieder is nedergelegd ter secretarie der gemeente. Rhenen, 25 juni 1957. De burgemeester voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. GESLAAGDEN MELKERSEXAMEN Bij het gehouden melkersexamen, ge houden op de boerderij van de heer C. v. Voorthuizen te Ekris, slaagden: T. Westeneng 187V« punt; R. v. Voorthui zen 187 punt; Mej. A. G. Dronkelaar 178 punt; G. Robbertsen 175punt; D. B. de Kruif 175!/i punt; Mej. D. v. Voorthuizen 174 punt, allen te Wou denberg. Voormelker C. v. Ravenhorst te Woudenberg. Jury: J. Oord, Amers foort; J. W. Overvest te Leusden en arbiter J. de Rooy, assistent zuivel consulentschap te Utrecht. De ouden van dagen van Ederveen zullen 4 juli a.s. weer hun jaarlijks uitstapje maken. Dit keer gaat de reis naar Rotterdam, waar men een rond vaart door de haven zal maken, terwijl ook het groot Handelsgebouw bezich tigd zal worden. Zij die mee willen dienen zich zo spoedig mogelijk op te geven bij de heer T. Smit (postkantoor) en de heer Mulder, agent van politie alhier. EDE. Maandag 24 juni 1957. Eiermarkt. Aanvoer 215.000 stuks. De prijzen va rleerden voor kippeëieren van 11,50 tot 12,50, voor henneëieren van 6,50 tot 9,50, dit per 100 stuks. De handel was redelijk. WOUDENBERG. Dinsdag 25 juni 1957. Eiermarkt. Aanvoer 85.000 stuks. De prij zen varieerden voor kippeëieren van ƒ11,50 tot 12,75 (middelprijs ƒ12,—), voor henneëieren van 7,30 tot 10, dit per 100 stuks. De handel was kalm. VEENENDAAL. Dinsdag 25 juni 1957. Eiermarkt. Aanvoer 128.000 stuks. De prijzen varieerden voor kippeëieren va'n 12,tot 12,75, voor henneëieren van 7,tot 10,50, dit per 100 stuks. De handel was redelijk. Biggenmarkt. Aan voer 70 stuks. Er werden prijzen besteed van 40,tot 64,per stuk bij een matige handel. SCHERPENZEEL. Woensdag 26 juni 1957. Eiermarkt. Aanvoer 700.000 stuks. De prijzen varieerden voor kippeëieren van 12,75 tot 13,25, voor henne- eieren van 8,tot 11,dit per 100 stuks. De handel was vlug. Biggenmarkt. Aanvoer 195 stuks. Er werden prijzen besteed van 54,— tot 63,— per stuk1 bij een matige handel. Varkensmarkt. Aanvoer 3 stuks. Er werden prijzen be steed van 325,— tot 450,per stuk bij een matige handel. e-.i - (26) Verbaasd keek Aram in het rond. Het was slechts enkele minuten geleden, dat hij de zonderlinge zwer ver vanuit het venster van zijn kamer gezien had. Waar was de man dan nu gebleven? De jonge krijger kon moeilijk aannemen, dat de man hier thuishoorde, doch waar hield hij zich dan op? Wanneer hij ergens naar binnen gegaan was, had hij toch minstens zijn paard zolang aan een boom moeten vastbinden. Aram keek om zich heen tot hij het venster van zijn kamer in het oog kreeg, waar Presto nog steeds stond uit te SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Renswoude verzoekt ons mede te delen, dat hij op woensdag 26 juni a.s. in het gemeente huis spreekuur hoopt te houden des voormiddags vEtn 11.00 tot 12.00 uur, zulks in plaats van des namiddags van 2.00 tot 3.00 uur. VERGADERING GEMEENTERAAD De gemeenteraad van Renswoude is tegen vrijdagavond a.s. in openbare vergadering bijeen geroepen. De agen da voor deze vergadering vermeldt o.m. wijziging van de verordening als be doeld in artikel 11, le lid der winkel sluitingswet 1951; toetreding tot de gemeenschappelijke regeling inzake de oprichting van een streekwerkplaats voor minder valide personen te Vee nendaal; verlening van subsidie aan de vereniging Zorg voor Onvolwaardige Arbeidskrachten te Amersfoort, aan de afdeling Renswoude van de vereniging Het Groene Kruis en aan het Christe lijk Lyceum te Veenendaal; hernieuwde vaststelling van de instructie voor de gemeente-ontvanger; gedeelte onthef fing van een aanslag in de honden belasting en wijziging van het besluit inzake de bouw van een dubbel woon huis aan de Oude Holleweg. De vergadering vangt aan om 8 uur. kijken. De afstand was te groot om hem iets toe te roepen, doch hij merkte, dat Presto hem ook zag. Wanneer de vreemdeling rechtsomkeert gemaakt had, zou de knaap hem toch stellig wel een teken geven! Aram haalde de schouders op en liep in de richting van de stallen. Het leek hem onwaarschijnlijk, dat de vreemdeling daarheen gegaan was, maar de man moest zich toch ergens ophouden en misschien had iemand hem gezien. Uit de stallen klonk het gerinkel van emmers en het vrolijk gehinnik van paarden, die er zich op verheugden, straks weer de buitenlucht in te kunnen. Aram trad binnen en het eerste wat hij zag was het witte paard, dat de zonderling bereden had. Een van de stalknechts stond erbij en was op het punt, het dier te gaan roskammen. „Luister eens vriend", begon Aram, doch voor hij zijn zin kon afmaken, hoor de hij plotseling achter zich een stem opmerken: „Ge zijt wel vroeg uit de veren, heer Aram! Zijt ge wel goed uitgerust?" Het was Tybalt, die ongemerkt was binnengekomen. (Wordt vervolgd.) PRINS BERNHARDFONDS Dezer dagen zijn bij verschillende winkeliers te Renswoude aantrekke lijke foto's te koop van het Koninklijk gezin, die voor dit doel speciaal zijn vervaardigd. De prijs van de foto's bedraagt minstens ƒ0.15 per stuk en de gehele opbrengst van deze actie zal worden afgedragen aan het Prins Bernhardfonds. Tevens zal binnenkort voor hetzelfde doel een huis-aan-huis collecte worden gehouden. „ONS GENOEGEN" HENGELDE De hengelsportvereniging ,Ons Ge noegen te Woudenberg, hield een hen- gelwedstrijd in de kanovijver. Uitslagen: J. W. de Boer 268 gram; B. Waning 167 gram; E. Kramer 140 gram. In totaal werd 1455 gram vis gevangen, met 13 deelnemers. qo ties 90 90b Kee hèt de grötste ruzie gehad mit Hannes. Ut gonk zakmorzegge over de internaosjonaole handballewedstrijd op ut sportveld Candia. D'r stink een grót stuk over in De Vallei van de veurige keer. Die ruzie gonk op ut lest zo hoog, asdat ze mekaore bijna in de haore waore gevlogen. Ik hèt 'r op ut lest mör een eind aon gemokt, hoewel ze nou nog nie weten, hoe of dat spel gespeuld wordt. Ik gaoi zeilevers mör is kijken. Ut zal wel bar mooi woden, as ze alle- maol op d'r lui handen gaon lopen! Daor in ut Grebbekwartier mot ut veurige weêk ök nie pluis zijn gewist. Goed. da weet ik wel, ut kan d'r soms bar stinken, mör och, daor wende wel aon. Nee, ik bedoel heel wat anders. D'r is daor op een goeien aovund een distilleerkêtel in de luch geploft. Dat mot een enorreme dreun hebben ge geven. Ik hou daor niet van ziede, al mag ik wel graog mit gedistilleerd om- gaon. De lui van ut klokkespul hebben ut mör goed veur mekaore. De tienduu- zend balie zijn al binne. Sjonge, sjonge, das me een aksie. Enne ze hebben de moed nog lang nie opgegeven. Ze gaon rustig deur mit spaoren, krèk zolang asdat ze weer een klokkespul bij mekaore hebben. Dan kunne wij ut weer gaon ver kopen. De klokkenverkoper. 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Dnivenvoeders in verschil lende samenstellingen. J. Hertog, Nieuweweg 69, Vee nendaal. U moet weten dat het te koop is. Kanariezaad Oran, gemengd van Van Gelder. Het beste is voor die vo geltjes nog maar net goed genoeg. J. Hertog, Nieuwe weg 69, Veenendaal. Izal ontsmettingsmiddelen voor al uw hokken, 5,85 per bus. Voor 700 liter wa ter. J. Hertog, Nieuweweg 69, Veenendaal. Te koop drachtige varkens, bij M. van Brink, Boven- eindsestraat, Tel. K 8886-282 Kesteren. Te koop groot winkelhuis met tuin en garage op de beste stand te Rhenen. Rui me hypotheek aanwezig. Br. nr. 119, Boekh. Stolk, Rhe nen. Te koop aangeboden kin derwagen (laag model) en wieg-ledikantje. Buurtlaan- oost 143, Veenendaal. Jonge hennen te koop W x H, 8 weken oud, 2,20 p. stuk. Nieuwe Veenendaalse- weg 159, Rhenen. Te koop een geitzeug met 10 biggen en een 2e tooms zeug met 11 biggen. A. van de Brink, Barneveldsestraat 31, Renswoude. Te koop 6-persoons tent, bij Bosman, t.o. de kerk, Eist (U.). Tel. K 8377-280. Te koop pick-up met kast en 28 platen. Nieuweweg 121, Veenendaal. Woningruil: Aangeb. huis in centrum Veenendaal, bev. 4 kamers, keuken en kelder. Huur 6,50 per week. Ge vraagd: flat of ander nieuw huis. Br. onder nr. 3399 aan het bur. van dit blad. Te koop grote pony. Fors bonte merrie met tuig. Leesonweg 5, Ederveen. Aangeboden zit-slaapkamer met warme maaltijden, v. dame. Br. onder nr. 3400, aan het bur. v. d. blad. Te koop witte trouwjapon, maat 42, met kapje en korte sluier. Van Doorn, Dahlia straat 1, Veenendaal. Te koop enige honderden ionge hennen P x H., 9 w. oud. Benedeneind 59, Vee nendaal. Te koop 2 dikke geitzeugen. C. Bos, Haarweg 1, Over- be rg. Er biedt zich aan een nette werkster voor de morgen uren. Brieven Dahliastraat 39, Veenendaal. Te koop Jawa, in prima staat. Beeremansstraat 15, Veenendaal. DIVERSEN Te koop zware Amerikaanse Bombay-tenten. Nieuw, 52,50 per stuk. Bosman, t.o. de kerk, Eist (U.) Telef. 280. Kappelle krachtvoer en Kappelle opfokvoer zijn bij ons verkrijgbaar met gratis voedingsvoorschriften. Een product met naam. J. Her tog, Nieuweweg 69. Veenen daal. Cake-eivoer, „Elite" succes. Doorlopend gevoerd, dan le veren uw kanaries de pres taties, die u van hen ver wacht. Een Jansen-Le Haen product. J. Hertog, Nieuwe weg 69, Veenendaal. Belangstellenden voor de zomerreis van de jonge boe ren- en boerinnenbonden afdeling Veenendaal op 10 juli, kunnen zich tot 1 juli opgeven bij de beide be sturen of bellen telef. 2095, Veenendaal. P. Sluis' artikelen geven nog steeds de toon aan. Ook in onze winkel. J. Hertog. Nieu weweg 69, Veenendaal. Het grote Sectolin D.D.T.- kanon doodt luis en alle in secten en verstuift met wol ken. Ook zeer geschikt om uw groententuin luisvrij te houden. J. Hertogl^feuwe- weg 69, Veenendaal. Te koop nog enige gebruikte tenten, 2-persoons, 27,50 per stuk. Bosman, t.o. dc Kerk, Eist (U.). Tel. 280. Een en al advertentie ziet u als u een kijkje neemt in onze als nieuw verbouwde winkel. J. Hertog, vogelvoe ders, Nieuweweg 69, Vee nendaal. Milcop-stencilmachlne. Geen inkt, geen stencils. 7 kleuren in één drukgang. 1000 af drukken van één moeder blad. Compleet 135,Vr. demonstratie van dit sten- cilwonder aan Int. Import Central, Selterskampweg 14, Bennekom. Te koop elektrische wasma chines en stofzuigers, diver se merken, onder volle ga rantie. Door rechtstreekse levering slechts 145,en 95,Br. onder nr. 3401 aan het bur. van dit blad. Lederen kleding, gem. be talingscondities. Leder- en sportmagazijn „Alber s". Hoofdstraat 15, Veenendaal. Koopt u een nieuwe naai machine? Laat u dan vak kundig voorlichten. Keuze uit 12 beroemde merken. Sinds 40 jaren uw vakman in Veenendaal. Fa. G. Koo- rr.en Zn., Zandstraat 72, Veenendaal. Tegels: Voor trottoirtegels is het goedkoopste en beste adres: Bart van Essen, Nieu weweg, tel. 2476 Veenendaal. Te koop accordeons, nieuwe en tweedehands. Tweede Achterkerkstraat 4, Veenen daal. De Felix-producten voor uw honden en katten. J. Hertog, Nieuweweg 69, Veenendaal. Maten 28-47 en ook voor kleuters maten 24-27 Te koop 350 roeden rogge. Valleistraat 118, Veenendaal. Verloren een rode step. Te gen beloning terug te be zorgen bij Rosendaal, De Sav. Lohmanstraat 58, Vee nendaal. Bijverdiensten aangeboden voor actief persoon (ook dame) voor huis-aan-huis- verspreiden van reclamefol ders. Brieven met inlichtin gen, w.o. beschikbare tijd, aan Postbus 3025, Rotter dam. Oe wereld Kent geen betere sandaal 't Toppunt van soepel heid. prachtig van pasvorm. heerll|k luchtig en. njet de gepatenteerde oersterke ..Fort"-Rubberzool. waarop Schoenhandel HOOFDSTRAAT 105 VEENENDAAL Telefoon 3170

De Vallei | 1957 | | pagina 2