DE VALLEI KIPPEBOUILLONSOEP hei derde pak Damesvoetbal besluit Voor de Jeugd V.R.C. uitgeschakeld door gelijk spel VETERANENT0ERN00I Bij elke aankoop van twee pakken kippebouillonsoep Officiële bekendmaking Publiek in handgemeen op het veld Koning Engbert wordt mens G.V.V.V. - Merino's 1-0 Geha - Panter 4-0 Hollandiawol - Neveda 1-1 Veenendaal - Ritmeester 0-0 <gfl-fcfoW*ar FEUILLETON Ik denk er al over om een tob met water in de schuur te zetten naast zijn wagen tje, dan kan hij het nog laten varen ook." Er heerste een geladen stilte in de ka mer, ze keek van de een naar de ander. Plotseling stond ze op, liep naar de schuur om het scheepje een plaatsje te geven. Jan de Kruif gaf Gozewien een wenk. „Ga jij ze even achterna en zie ze over te halen om morgen met je naar Utrecht te gaan winkelen. Dan hebben we tenminste weer een dag speling. Kon den we haar maar een hele week of lan ger hier vandaan houden, maar ik weet er ook geen raad mee." Het onmogelijke ervan zag hij wel in. Misschien was het toch maar beter om alles ronduit te zeggen, het zou er uit eindelijk toch van moeten komen. Toen even erna de vrouwen weer binnen kwa men stond hij nog besluiteloos te kijken. Sientje zei: „We gaan morgen samen naar Utrecht, Jan als je het goedvind. Maar we komen niet laat terug. Ik wil graag zien hoe Gertoom de eerste keer met het scheepje handelt. Ad zal voor een tob water zorgen." Gelukkig heeft ze nog geen vermoeden, dacht hij, maar hij zag tevens tegen de dag van morgen óp als een berg. GERRITS LAATSTE RIT. De omstandigheden waren de volgende dag gunstig voor Jan de Kruif en voor DOOR REIN VAN GELDER allen die zich zorgen hadden gemaakt over Sientje. Zeker kwam er een nieuwe zorg bij, maar deze was zelfs een verlos sing. Om twee uur in de middag was Go zewien alweer terug uit Utrecht. Alleen. Jan schrok ervan. „Waar is Sientje?" vroeg hij angstig. Gozewien trachtte hem gerust te stellen, want haar grotendeels gelukte. „Sientje heeft een enkel gebroken, va der, toen zij bij het verlaten van een win kel van de stoep viel. Ze kwam nogal on gelukkig te vallen, een been lag dubbel gevouwen onder haar en ze kon niet meer opstaan. Veel mensen er omheen natuur lijk en tenslotte een ziekenwagen die ons meteen maar naar hat ziekenhuis bracht. Ik ben nog even bij haar geweest op de zaal. Ze had erge pijn maar zei dat we ons niet ongerust moesten maken, het zou gauw in orde zijn." In grote spanning hoorde Jan het re laas aan. Gozewien zei: „Aan de ene kant is het jammer dat Sientje pijn heeft, vader, maar ik geloof dat dit onge lukje haar voor veel narigheid zal vrij waren en ons van veel zorg verlossen." „Is Gertoom al aangekomen?" „Nee, Hendrik gaat dalijk inspannen om hem te halen en ik moet even naar het dorp om opdracht te geven voor de begrafenis en verzorging als hij straks thuiskomt. Dat kunnen wij natuurlijk zelf niet doen." Jan de Kruif liep naar het erf om Hen drik nog enige wenken te geven. Daar zag hij meteen dat dit overbodig was, want een boerenwagen kwam het erf op rijden. Op de bok zat een boerenarbeider, naast hem zaten twee rijksveldwachters. In de wagen lag Gerrit de Kruif, overdekt met een paar aardappelbalen, kletsnat door de regen. Het uitdruipende water vermengde zich met de kleiplakkaten op de bodem van de wagen. Tussen de plan ken door druppelt de modderige vloei stof op de grond. Het paard dampt. Een van de mannen der wet heeft een grote snor en een krijgshaftig voorkomen. De ander is jong en gladgeschoren. „Gecondoleerd, de Kruif," zegt de krijgsman. „M'n deelneming, de Kruif,'.' zegt de ander. „Ook gecondeleerd," schoot de arbei der-koetsier. Dan dragen ze Gertoom op een plank naar binnen, de zakken erover latend. Ad en Dolf nemen hun petten in de hand, Hendrik en de dienstboden staan met ontdane gezichten op een afstand. Goze wien steekt haar hoofd om de deur. On der het uitstoten van een verschrikte kreet trekt ze het hoofd terug en de deur dicht. De hond snuffelt aan de balen, ter wijl de mannen de dode op de deel neer leggen. Ze hebben eerbied voor de dood en doen het voorzichtig. ,,'t Is een erg ongeluk, de Kruif," zeg gen de veldwachters, haast beiden tege lijk. „Heel erg," herhaalt de arbeider. Het gezicht van Jan de Kruif is zonder beweging. Hij staart naar de balen als een wezenloze. ,,'t Wagentje hebben we vergeten, dat komt morgen wel, de Kruif," deelt een veldwachter mee. „We moesten haast ma ken, anders hadden we wel op je zoon gewacht. Maar de vrouw van de veerbaas wao u v ei de zenuwen heen, ze had hem ook gisteravond binnen zien brengen, ze kon het niet langer verdragen dat er een lijk in huis lag en ook de kinderen wa ren bang.. Toen hebben we maar ineens besloten, zie je." „Hoe wisten jullie zo gauw wie 't was?" vroeg Jan. De arbeider antwoordde: „Nou, dat was stom geluk. Toevallig was er iemand op de pont die hier in 't dorp thuishoort. Hij heeft nog mee helpen zoeken. Ik was ook op de pont, die al zowat bij de wal voer. En daar kwam iets zwarts in volle vaart van de veerdam af naar benede, recht op de pont aan. De veerknecht riep nog „kijk daar 's aankome!" We hoorden iemand hard zingen, het ging nog boven de wind uit. Eer we er erg in hadden hoorden we een plons, vlak voor de klep van de pont. De veerknecht gaf een harde schreeuw en een vrouw die naast me stond gilde van schrik. De mensen op de pont stonden allemaal aan een kant te kijken in het donkere water. De veerman plonste met een lange haak naar iets dat hij zag drijven en hij riep nog: Zwemmen kerel, de armen en benen uitslaan, toe dan. We wisten niet dat ie zo was de Kruif." Hij wees naar de balen. „We wis ten helemaal niks, het was aardedonker, 't Wagentje hadden ze gauw te pakken, maar ander niks. Jammer de Kruif, erg jammer." Nadat er nog enige formaliteiten wa ren vervuld, vertrokken de mannen, Ad van Wely tilde een baal bij de punt op en keek eronder, Dolf liep hard weg toen hij dit zag. Daarna bleef Jan alleen ach ter. Roerloos stond hy bij het lichaam van zijn broer en keek niet onder de ba len. Hij wilde Gerrit zo niet zien. Zelfs zijn eigen beeld, zoals hij altijd zat in het wagentje, werd door hem losgelaten. Hij zag alleen zijn broer als jongen, fris en levenslustig en daarnaast zag hij zijn moeder, luisterend naar verhalen over het schip en de Rijn. Hard slaat het leven soms toe. In het water van de rivier is Gerrits levenslamp geblust. Welk geluk heeft hij gehad en hoe kort was dit Misschien heeft hij de warmte van Sientjes medelijdend hart gevoeld, zich daaraan gekoesterd, iedere minuut dat ze bij hem was. Het waren vele minuten Jan de Kruif peinst en peinst. Nu ligt hier een mens, een wonderwerk van God, bedekt met oude balen. En on der hem is modder. In zijn jeugd is hem geleerd dat hij zijn lichaam slechts in bruikleen had en het moest verzorgen en bewaren als een heilig geschenk. En wat is ervan terecht gekomen Naar lichaam en geest is hij verminkt geweest, gedu rende jaren van zijn leven. Hij had geen schuld aan het slechte beheer van het hoogste goed dat de mens is geschonken. Het leven. Zo keert hij terug naar de eeuwigheid, om de beloning in ontvangst te nemen. Straks komen de mannen om de balen weg te nemen en hem gereed te maken voor de laatste rit, die leidt naar het klei ne kerkhof naast de toren, waar ook zijn ouders en Hendrika rusten. Jan de Kruif rukt zich los uit de som bere gedachtengang en loopt de keuken door naar het voorhuis, waar hij Goze wien op bed vond, nog geheel overstuur. Hij doolde door verschillende vertrekken zonder bepaald doel, als een kind dat de moeder zoekt. Het huis lijkt hem doods en leeg nu Sientje er niet is. Hij stelt zich voor hoe het zou zijn als die eens niet meer terug kwam. Het gevoel van eenzaamheid had hij nimmer zo sterk ge voeld als nu. Het zelfverwijt knaagt om Gerrit. In de keuken hoort hij de dienstboden gedempt praten. Hendrik is naar het dorp, aan Gozewien heeft hij niets, de somberheid van het huis sluit hem in als in een verstikkende damp die de adem haling belemmert. Buiten giext een kou de wind, onder alle deuren door tocht het. De takken van de bomen zwiepen wild heen en weer, de luiken klepperen. Er is muziek op het dak en in de bomen, helse muziek. Moedeloos laat hij zich in de voorkamer op een stoel vallen, steunt het hoofd met de handen. Zijn blik valt op het zilver Hoefijzer boven de secretaire. Het heeft nog geen geluk gebracht, want Sientje is eerst bij na verdronken en nu dit weer met die en kel. En dan de ramp met Gerrit. Het ding brengt ongeluk over de Wilgenburg. Hij klimt op een stoel en steekt het ijzer in de zak om het in de sloot te werpen. Juist komen de begrafenisdienaars het erf op. Ze komen alleen voor Gertoom. Jan weet dit wel, maar toch schrikt hy er hevig van. Ver blijft hij van hun werk weg, hy wil niets zien en niets horen. De laatste eer bewijzen zal hij zelf doen en dat zal al zwaar genoeg wezen. In de draaikolk van het leven is de mens diijfhout. De zwaargetroffen broer van Jan de Kruif was er in ondergegaan en ook Hendrika was meegesleurd naar de diepte. Het kind Sientje Brink was op een veilig strand geworpen, waar een goed en gaaf mens gereed stond om haar te verzorgen als een eigen kind. Haar jong en sterk gestel en grote liefde voor Jan de Kruif overwon het verdriet over Gertoom na korte tijd. Geleidelijk werd ze ingelicht over alles wat er was ge beurd en ze was grootmoedig genoeg om het te vergeven. Drie maanden later wapperde de vlag op de Wilgenburg. Uit de wyde omge ving waren de boeren gekomen om getui ge te zijn van het huwelijk tussen Jan de Kruif en Sientje Brink. De hele Beuken laan stond vol gerij, het erf was vol en tot ver op de grindweg stonden ze. Rij tuigen en tilbury's, boerenwagens en vi- gelantes waren gewassen en gewreven voor deze gelegenheid. Paarden van ver schillende edele rassen stonden geros kamd en geschuierd te trappelen voor de voertuigen. Het tuig glom in de helde re wintermorgen. Vrouwen en mannen in hun zondagse kleren vulden de kamers en er was een geroezemoes van stemmen en andere geluiden die het grote huis op een vergaderzaal deed gelijken. Sientje stond op het erf. Ze was op aan dringen van Jan geheel in het wit met bloemen in het haar. Nu was het zover. Jan de Kruif had zijn hoge hoed binnen gelaten, toen hij zich bij haar voegde. Hij. trok Sientje mee naar het hek, waar het hele omliggende land overzien kon wor den. Ze stonden hand in hand als kinde ren die op elkaar moesten passen. „Sientje, nu ben je mijn kind niet meer. Zal je dat niet vreemd vallen?" „Nee, Jan, het zal goed zijn tussen ons." „Sientje, kijk me eens aan." Ze hield zijn beide handen vast en ging recht voor hem staan. Hij vroeg niets meer, hij zag het. In haar ogen waren de lichtjes en die lichtjes lachten. De hond en de geit van schele Teunis waren al lang dood, de lichtjes waren gebleven. Dat stemde hem gerust. Ze was dezelfde Sientje nog als altijd en ze legde haar hoofd tegen zijn schouder. Zo stonden ze nog toen Ad van Welij hen kwam roepen: „Baas en vrouw, of jullie dadelyk binnen wilt komen, daar is de nieuwe burgemeester met de wethou ders om jullie te feliciteren." EINDE. vrouw, koningin Florine, om zich lang te verdiepen in de wonderbaarlijke onder aardse gewelven en zijn vreemde bewo ners, die er alleen maar schrikwekkend uitzagen, maar verder niets dan goed schenen te doen. Toen de dag van vertrek voor de koning was aangebroken, kwam het ogenblik waarop hij oog in ook met de Capuccikoning zou komen te staan. Het afscheid van de andere mannen en vrouwen was zeer hartelijk. Hij telde er veel vrienden onder, maar toch was de koning erg blij dat hij eindelijk weer het gewone daglicht zou zien en zijn taak als koning weer mocht opnemen. Wat zou den ze hem veranderd vinden en wat zou alles nu goed worden in zijn rijk! Hetzelfde monster dat hem acht maan den geleden ook gehaald had, kwam nu om hem naar de koning te brengen. Ko ning Engbert beefde van opwinding en voelde zich toch verre van rustig, hoewel hij zelf wist hoe de gedwongen werktijd hem ten goede had veranderd. Overal in de gangen ontmoette hij de Capuccimon- sters, die hem thans met vriendelijke ogen aankeken. Een enkele knikte hem zelfs toe. Eindelijk kwamen ze aan de deur die het verblijf van de koning af sloot. Wat koning Engbert achter die deur te zien kreeg, overtrof zijn stoutste verwachtingen. Nooit had hij zulke rijk versierde zalen gezien. Het schitterde al les van goud en edelstenen, zijn eigen paleis was hierbij vergeleken maar een armzalige woning. Vol ontzag wierp ko ning Engbert nu een blik op de geweldige troon, die voor hem verrees en de aanblik van de Cappuccikoning benam hem bijna de adem. Zijn lichaam, dat overigens de zelfde geweldige vangarmen vertoonde als dat van zijn onderdanen, had een vreemde, doorschijnende zilverkleur, zijn ogen flitsten naar alle kanten en het leek wel of zich hierin alle mogelijke kleuren verzameld hadden. Uit de geweldige muil stak een ellen lange, spitse en helwitte tong, die tot bijna aan de voeten van koning Engbert reikte. Met een vreemde rollende keel stem sprak deze wel zeer vreemdsoor tige koning, maar wat hij zei kon men zeer goed verstaan. Hij feliciteerde ko ning Engbert met het feit dat hij zijn kwade gewoonte had leren overwinnen en drukte hem op het hart, nu voortaan te regeren als een koning die hait had voor zijn onderdanen, zijn vrouw het le ven niet meer te verzuren en zijn drift aanvallen de baas te blijven. Koning Engbert antwoordde bevend dat hij tot dit alles zijn uiterste best zou doen en dat hij de Capuccikoning, bene vens zijn onderdanen hoogst dankbaar was, dat ze een beter mens van hem had den willen maken. De Capuccikoning knikte hierna min zaam met de afschrikwekkende kop en koning Engbert slaakte en zucht van ver lichting toen hij weer veilig en wel buiten het verblijf van Zijne Majesteit stond. Nu kreeg de koning nog verschillende van zijn werkstukken, die hij mocht mee nemen naar huis. Natuurlijk was hij hiermee zeer blij en hij stelde zich al voor, hoe hij zijn vrouw zou vertellen van de Capuccimonsters en de grote werkzalen, waar hij dit alles had leren maken. (Slot volgt) BESCHERMING WATERVVINPLAATSEN De burgemeester van Rhenen; gelet op artikel 17 van de wet van 28 september 1950, stbl. K 415, houdende voorlopige re geling in zake het Nationale plan en streekplannen; maakt bekend: dat op 1 juli 1957 ter provinciale griffie van Utrecht en ter secretarie der ge meenten Amersfoort, Baarn, De Bilt, Breukelen, Doorn, Driebergen-Rijsenburg, Jutphaas, Kamerik, Loenen, Loosdrecht, Maarssen, Maartensdijk, Montfoort, Rhe nen, Schalkwijk, Soest, Stoutenburg, Tuil en 't Waal, Veenendaal, Vleuten-de Meern, Vreeswijk, IJsselstein, Zegveld en Zeist voor een ieder ter inzage wordt nedergelegd het bij Koninklijk besluit van 6 april 1957, nr. 7, gedeeltelijk goed gekeurde streekplan tot bescherming van de waterwinplaatsen ten behoeve van de drinkwatervoorziening in de provincie Utrecht. Rhenen, 26 juni 1957. De burgemeester van Rhenen, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. UITBREIDINGSPLAN DOMINEESBERGWEG Het hoofd van het gemeentebestuur van Rhenen brengt, ter voldoening aan het be paalde in artikel 37, 4e lid der woningwet, ter openbare kennis, dat van 1 juli 1957 af gedurende veertien dagen ter gemeente secretarie, afdeling financiën, voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeente raad in zijn vergadering van 21 mei 1957 vastgestelde plan van uitbreiding, regelen de de bestemming in onderdelen van gron den nabij de bebouwde kom van Rhenen (plan Domineesbergweg), bestaande uit een uitgewerkte kaart, een tekening der weg- profielen, de bebouwingsvoorschriften en een toelichtende beschrijving. Binnen zes weken na afloop van boven genoemde termijn kunnen belanghebben den, die zich met bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend, bij gedepu teerde staten der provincie Utrecht be zwaren tegen het plan indienen. Rhenen, 26 juni 1957. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. DRANKWET Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat op 19 juni 1957 bij gedeputeerde staten van Utrecht is ingekomen een verzoekschrift van P. v. Londen, wonende alhier, Greb- beweg 160, d.d. 18 juni 1957, om hem een hotelvergunning te verlenen voor de vol gende lokaliteit: de beneden-voorlokaliteit links van de hoofdingang van het perceel Grebbeweg nr. 160 te Rhenen. Binnen twee weken na dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij ons inbrengen. Rhenen, 29 juni 1957. Burgemeester en wethouders voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. G. J. BLEUMINK, wns. DIAMANT De vindplaatsen van diamant zijn: Voor-Indië, Brazilië, Zuid-Afrika. Het gewicht van diamanten wordt aangegeven in karaten. Zo'n karaat is 200 miligram. Het is een heel oude ge wichtseenheid. De Cullinan I in de scepter van de Engelse Koningin weegt 516 karaat, de Cullinan II, 309 karaat, is in de Engelse koningskroon geplaatst. Edelstenen worden wel eens be schouwd als de brengers van voorspoed en geluk. Zo heeft iedere maand ziji. eigen steen. De steen van januari is de granaat, van februari de saffier, van maart de jaspis. De steen voor april is het dia mant: „de koning der stenen". Voor de maanden mei, juni, enz. ko men verder de smaragd, de agaat, de robijn, de sardonyx, de chrisopraes, de opaal, de topaas en de turkois. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal Onze jarigen 5 juli Dik Overeem, Renswoude 5 juli Beppie Onderstal 6 juli Piet Willemsen 7 juli Henk v. Ginkel 7 juli Frea v. Ommeren 7 juli Anton v. d. Heuvel 9 juli Janny van Eist 9 juli Nita Jansen 10 juli Jelis Budding 10 juli Janny v. d. Weerd 10 juli Willy van Engelenburg Hartelijk Gefeliciteerd! II. x Ie rij een bloem x 2e rij voederbak v. paar den x 3e rij plaats in Overijsel x 4 e rij een vogel x 5e rij twee stuks x 6e rij stekelig dier x 7e rij deel van je voet Op de kruisjeslijn komt, van boven naar beneden, de naam van een muziekinstru ment. III. Welke plaatsnamen kun je door om zettingen van de letters hiervan maken RNOHO PLEMPE UDAGO REEHLEN geldig van 3 t/m 9 juli 1957 Voor de kwartfinale van de K.N.V.B.- beker speelde V.R.C. tegen Sizo uit Hillegom op het goedverzorgde Meri- no's-terrein aan de Wageningselaan. In een tropische hitte hebben wfj twee ploegen gezien die goed aan elkaar ge waagd waren. Was de eerste helft voor Sizo, die met een 2-0 vorosprong het beste van het spel had, in de tweede helft was het V.R.C. die de achterstand omzette in een 3-2 voorsprong maar geen kans zag in dat tempo te blijven spelen, zodat Sizo zich kon herstellen en met een gelijk spel 3-3 zich in de halve finale plaatste. Om kwart over vier werd de strijd aan gebonden en alle hitte ten spijt werd er in een behoorlijk tempo gespeeld. Men kwam beurtelings tot aardige combina ties. Na ongeveer een kwartier was het de V.R.C.-linksbinnen Van Dijk, die een opgelegde kans miste door slecht schie ten. Even later was het weer dezelfde speler die van een misverstand in de S.I.Z.O.-achterhoede had kunnen profi teren, maar weer was zijn schot veel te onzuiver. Het duurde niet lang meer of het werd duidelijk dat S.I.Z.O. het beste van het spel kreeg en het middenveld ging bezetten. Er werd hier ook beter geplaatst. Na 35 minuten was het S.I.Z.O. dat de leiding nam (1-0). De hitte ging een woordje meespreken; men hielp elkaar met natte sponsen. Het verwonderde niemand dat S.I.Z.O. nog voor de rust de voorsprong vergrootte en bij de thee een mooie 2-0 voorsprong had. Na de rust zagen wij een herboren V.R.C, Rechtsbinnen Drost was vervan gen door Keuken jr. en men had de voor hoede enigszins gewijzigd. Men speelde niet meer zo in de breedte. Het eerste doelpunt kwam vrij gelukkig tot stand. Linksback Van Barneveld gaf de bal ver door in de doelmond en zo hard geplaatst dat hij net onder de lat in het doel ver dween (2-1). Hierdoor aangemoedigd was het nu V.R.C. wat de klok sloeg. Midden voor Cornelissen kopte een voorzet mooi in en de stand was gelijk (2-2). Even kwam S.I.Z.O. terug maar het duurde niet lang; V.R.C. had een overwicht en bleef dit houden. Het was weer midden voor Cornelissen die alleen op de uit stekende S.I.Z.O.-keeper afging, hbn. om speelde en tergend langzaam in het lege doel schoot (3-2). Er werd weer met wa ter gegooid en met natte sponzen ge smeten, want de temperatuur was voor de spelers ondraaglijk. Na dit doelpunt was Let overwicht van V.R.C. verbroken. Met nog twaalf minuten te spelen dacht men dat deze wedstrijd al gewonnen was, maar de S.I.Z.O.-linksbinnen dacht er anders over, hij kreeg een vrije schiet kans en de stand was weer gelijk (3-3). V.R.C. moest winnen om verder te kun nen bekeren, men ging het nogmaals pro beren. Het was steeds een eerlijke en sportieve strijd geweest tot dat ongeveer acht minuten voor het einde de grootste sensatie van de middag kwam. V.R.C. lanceerde een aanval over links, waar de scherp opgestelde linksbuiten Janssen de bal te pakken kreeg. Hij wilde zijn tegen stander, de S.I.Z.O.-rechterback, passeren maar dit lukte niet en de bal ging over de doellijn. Beiden kwamen ten val vlak bij de doellijn; de S.I.Z.O.-back was het eerst overeind en gaf de nog op de grond liggende V.R.C.-linksbuiten een trap te gen zijn schouder. De scheidsrechter floot onmiddellijk terwijl de bal buiten het veld was. Enkele mensen uit het publiek kwamen het veld op en wilden de spe ler te lijf. Er vielen enkele klappen en in minder dan geen tijd was een groot deel van het publiek op het speelveld, de een om hem te beschermen, de ander weer om de ene te bestraffen. De betrokken speler wilde er vandoor gaan, maar kreeg geen kans. Gelukkig kwam hij bij een paar sportieve Veense kerels die de S.I.Z.O.-back in bescherming namen. Eerst moest het publiek achter de afras tering en toen werd die speler door de scheidsrechter uit het veld gestuurd. Met een oponthoud van vier minuten werd de wedstrijd weer hervat, de ver standhouding van de spelers was en bleef goed. Er werden nog verschillende pogin gen ondernomen voor het winnende doel punt, maar het incident vond zijn terug slag bij de spelers en toen de goed leiden de scheidsrechter het einde aankondigde, betekende dit voor de 21 spelers dat zij verlost waren uit de smorende hitte. Zo komt S.I.Z.O. door dit gelijke sp volgende week in de halve finale uit tegen IJsselmeervogels uit Spakenburg. Oplossing raadsels I. Fries - steel - vader - klein - koran - Johan - druif - vlier - lasso - Nahor - Kleef - Steen - tafel - boter - wezel - snijdt - Venus - zeker - Karei - fluit - griep - Pasen. Ieder huis heeft zijn kruis. I. de tong. EL bot - rot - dot - Lot. Nieuwe raadsels Voor ouderen: I. Ergens in Groningen liggen de plaat sen MRLUU en NZRDUHOI, in Friesland ontdekte ik ELPINHODEN, in Overijsel FLASNDE en in Noord-Brabant nog RGEMET. Nu ja, zó heten die plaatsen niet, maar wanneer jullie de letters in goede volgorde zeten, krijg je correcte plaatsnamen. Correspondentie Beste Neven en Nichten, Nog eens wil ik er op wijzen dat jullie, als je je te oud voelt om nog in de rij van verjaardagen opgenomen te worden, even een kaart moeten schrijven naar de redactie (Parallelweg 10) dat je liever geschrapt wilt worden, anders gaat het gewoon door. Hoe is het, heeft de exa menkoorts jullie al te pakken, of de rap portenangst? Zet alles op alles, maar houdt je hoofd koel! En dan maar: goed succes! De grote vakantie wacht. Hartelijke groeten van Tante Jos. - pak 48 Ct. pak 30 Ct. pak 38 Ct. zakje 50 ct. zakje 55 Ct. zakje 35 Ct. zakje 50 Ct. pot 58 Ct. Het veteraneutoernooi loopt ten einde. Als alles tjoeU uaat zuilen op vryuajj 12 juli ue laatste weustryuen ptaais viuucn. Daarna woruen aan nog ue nuaies ge- j nouuen en een voetoaiweustryu lussen twee uameseulallen. Deze uames neouen we irouweus ai zien trainen en w« Kun nen verKiappen üat er DeuoonyKe voet balsters Dy zyn. Dat zal trouwens wel biyacn ais ze oinnen de lynen nomen. Naar wy vernemen ligt net in ue be doeling uat een einal geneei uit dames zal oestaan. net anuere eutai zal woruen samengesteiu uit voetüaiixemeu- benue Veeneuuaarse uames. Ken en tal dus, dat met geen enneie uestaanue voet- baiciuD iets neen uit te staan. Vrijdagavond wera gespeeld op het terrein vun 'xriangeiooys. m de eerste ontmoeting ging net tussen twee voiko- men geiyKWaarcUge tegenstanders, ue Buurtlaanoewoners waren ecmer iets ge- lukKiger dan de D.B.-mensen en Konden mede daardoor een 1-ü overwinning boenen. Ondanks het hete weer ontwikkelde zich al spoedig een levendige strijd, waar bij beide doeien meer dan eens m ge vaar Kwamen. De nogal stevige acnter- hoeden wisten eenter doelpunten te voor komen. in de vijftiende minuut had G.V.V.V. de leiding Kunnen nemen, maar Geere- siem uapte voor net doei langs. Na de tnee Kwain Merino s ïeis meer in de aanval. i\a tien minuten ondernam G.v.v.V. een goede tegenaanval, die werd axgesioien met een uard scnot tegen do lat. iue terugspringende Dal Kwam voor de voeten van Oeerestein, die aan G.V.V.V. toen nog de leiding Kon geven (i-U). Fel troKKen de Merino s ten aan val om de genjKinaKer te lorceren. Even zal net er ook inderdaad wei in, toen Veluw heel dicht by BoDDy Kwam, maar een doelpunt bleek toen teveel gevraagd. Het bleef 1-0. Zoals te verwachten was, moest Pan ter tegen Geha het loodje leggen. Niet dat de sigarenmakers het cadeau hebben gegeven, integendeel, zij hebben zich be hoorlijk verdedigd, maar waren er niet tegen opgewassen. Reeds na vijf minuten was het Budding die na goed individueel spel doelman Van Dijk in de luren legde (1-0), hoewel juist daarvoor doelman Valkenburg met grote moeite een Panteraanval had we ten af te slaan. Tot acht minuten voor rust bleef Pan ter zich krampachtig verdedigen, terwijl zij ook zo nu en dan nog een uitval waagde. Toen de Panter-achterhoede ech ter oleef staan voor buitenspel, liep Bud ding wel door en wist nummer twee in de touwen te drukken (2-0). Even later werd het door een hard schot van Die- peveen zelfs 3-0. Na de rust kwam Panter zo nu en dan goed opzetten. Het was dan ook werkelijk voor een groot deel aan geluk te danken dat Valkenburg het zo verdiende tegen- puntje voorkomen kon. In de laatste mi nuut was het weer Budding, die na goed opbrengen van Gijsbertsen de eindstand op 4-0 kon brengen. Maandagavond werd gespeeld op het Merino's terrein. Eerst ontmoetten Hol landiawol en Neveda elkaar. Het werd een vrij snelle en aantrekkelijke wed strijd, waarin rechtsbuiten Van Maanen het de Neveda-doelman Van de Boven- kamp al spoedig heel erg moeilijk maakte. In de vijftiende minuut was het toch de snelle Van Maanen die Van Engelen burg in de gelegenheid stelde Hollandia de leiding te geven. Het was echter maar enkele minuten later dat, na keurig werk van Henzen de goed op dreef zijnde Van de Waal met een hard schot door een kluwen van spelers heen, de partijen op gelijke voet bracht. Juist voor de rust kreeg Van de Waal weer een goede kans, de bal ging echter hoog over. In de tweede helft zagen wij een sterk aanvallend Neveda. Er werden goede combinaties uitgevoerd, maar de overal opduikende Van de Waal had geen grein tje geluk. Alles ging over en zelfs nog eenmaal tegen de paal. Aan de andere kant kreeg v. Engelen burg een vrije kans, maar hij kon de bal niet onder controle krijgen, zodat Een foto genomen tijdens de zaterdag op het circuit van Assen gehouden T.T.-races. Drie rijders in de klasse 125 c.c. tijdens hun training: v.l.n.r. nr. 2 R. Colombe, nr. 1 C. Ubbiali en nr. 6 F. Bartos. dit mislukte. Hoewel Neveda in deze tweede helft steeds iets sterker was, kwam het winnende doelpunt, hoe ver- I diend ook, toch niet. In de tweede wedstrijd, om de eerste plaats in de afdeling B., werd een zware strijd geleverd, tussen de finalis ten van vorig, Veenendaal-Ritmeester. Hoewel Ritmeester in de tweede helft misschien iets meer verdiend had, kon den zij niet tot een doelpunt komen en kwam Veenendaal ongeslagen door de afdeling heen en in eik geval uitkomt in de finale, tegen de winnaar van de afdeling A. Jammer dat deze soms wat harde maar toch vrij fair gespeelde wedstrijd een onaangenaam slot had, waarbij de spor tiviteit een behoorlijke knauw kreeg. Het was in de laatste minuten, dat Muller,op de Veenendaalse doelman v. Eist, instormde. Had hij dit gewoon ge daan, dan was er waarschijnlijk niets aan de hand geweest, nu deed hij het echter met een been vooruit, waardoor v. Eist in de borst en op de arm ge raakt werd. Meteen daarop werd er geslagen en getrapt, wat tot gevolg had, dat het talrijke publiek het speelveld op stormde, om zich met verhitte gemoe deren in dit onverkwikkelijke spel te mengen. Gelukkig waren er ook mensen die het hoofd koel hielden en de rel wisten te sussen. Met de beslissing, die toen de gemoe deren wat tot rust gekomen waren, ge nomen werd, kunnen wij het echter niet voor 100 procent eens zijn. Dat Muller door zijn daad van verder spelen moest afzien, is natuurlijk duidelijk. Dat Vee nendaal echter met elf man verder speel de, terwijl de geblesseerde doelman, door een reeds eerder uitgevallen speler ver vangen kon worden, kunnen wij niet helemaal begrijpen. Wij zijn n.l. van mening, dat wanneer er een overtreding door de scheidsrechter geconstateerd wordt, deze handelend op treed. Wie dan na het fluitje van de scheidsrechter nog slaat of trapt, of poogt dit te doen, moet naar onze mening ook naar^iet kleedlokaal verwezen wor den. Mógelijk is natuurlijk, dat de scheidsrechter niet alles in een oogopslag opgemerkt heeft. Hoe dan ook, dergelijke dingen zijn nu niet bepaald een sierraad voor een veteranen-toernooi, waar toch de sportieve geest de boventoon moet voeren. Program voor vrijdagavond, terrein SKF. SKF Frisia, Panter Merino's. EEN MENS KAN NIET TEGEN ABSOLUTE RIJST In onze zenuwslopende tijd zouden tal van mensen het misschien zeer op prijs stellen, eens gedurende een etmaal volkomen met rust te worden gelaten. De Australische psycholoog Russel Wil let (28) heeft zichzelf gedurende 25 uur aan een dergelijke rust-experiment on derworpen. Voorzien van een bril, die hem vol komen blind deed worden, op een bui tengewoon zacht matras liggend, met manchetten aan de handen, die het hem onmogelijk maakten, iets te voelen, btèef hij in een cabine, die volkomen tegen geluiden was afgeschermd. De televisie-kijkers in Engeland konden hem gedurende enkele minuten gade slaan. x Het moge vreemd klinken dat de Sovjet-ambassadeur te Londen tegen het experiment protesteerde. Willett wilde nl. met behulp van dit experi ment bewijzen dat men zonder folterin gen elke gewenste verklaring op een rechtzitting in Sovjet-Rusland kan ver krijgen, enkel en alleen door deze „her senspoeling". Willett kan bewijzen dat er voor een mens niets ergers bestaat dan deze absolute „eenzaamheid". HET VOORDEEL VAN EXPRESSO- KOFFIE Bij de bereiding van expresso-koffie komt de moderne koffie in de meest moderne installaties slechts met zeer hete stoom en niet met kokend water in contact. Dit heeft ten gevolge, dat zelfs sterke koffie een minder hoog ge halte aan coffeïne bevat en zodoende minder schadelijk voor onze gezond- heidi s. (Vervolg) Koning Egbert had nu bijna 8 maan den in het rijk van de Cappuccimonsters doorgebracht. Veel goede en mooie din gen had hij leren maken. De mensen, waarmee hij volkomen gelijk was gesteld, had hij leren waardei'en en zijn driftbuien waren steeds zeldzamer geworden. Zo kwam dan ook spoedig voor hem de tijd dat hij naar de gewone mensenwereld te rug zou keren. Voor het zover was, mocht hij de prachtige zalen zien, waar de duizenden werkstukken, gemaakt door de mensen, die hier hun proeftijd door brachten, een plaatsje hadden gevonden. De zalen schitterden van edelstenen en de kostbaarste tapijten versierden de muren. De koning had zich al dikwijls af gevraagd waar de Cappucci's die kost bare grondstoffen' weg zouden halen, maar niemand van zijn kameraden kon hem daarover inlichten en ook de ge heimzinnige monsters lieten daarover nooit iets los. De koning verbaasde zich over de uitgestrektheid van het rijk en de vele onverklaarbare dingen die hij zag, maar hij verlangde te veel naar zijn NIET ZEER BELEEFD De multi-miljoenair Cornelius Van- 1 derbilt Jr. een zeer vrijmoedige vrijge zel, heeft gedurende een televisie-inter view de volgende verklaring afgelegd: „Het kan mij niets schelen, of een uit stommelingen bestaande jury mij tot de tien best geklede mannen ter wereld rekent. Voor mijzelf weet ik zeker, dat ik de duurst geklede landloper ter wereld ben!", j Dit interview bewijst, dat zowel J landlopers als miljoenairs zich dingen J kunnen veroorloven, die „gewone men- I sen" onfatsoenlijk noemen. L*7Q703. Kippebouillonsoep Vermicellisoep Groentesoep Kalfsbouillonsoep Erwtensoep Koninginnesoep Ossestaartsoep Tomatensoep II. Vul in van links naar rechts en van boven naar beneden le rij heffer van de tiende penning. 2. verouderd muziekin strument, 3. grondsoort, 4. rivier in Italië. III. Zoek twee getallen, die tezamen 100 bedragen en waaxwan het ene door 7 en het andere door 11 deelbaar is. Voor jongeren: I. Het is een jongensnaam, zet er een letter voor en het is een lekkernij. Zet er nog een letter voor en het is qen lichaamsdeel van een dier.

De Vallei | 1957 | | pagina 4