Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken D e Wereld* van WEEK-tot-WEEK Ook Veenendaler bij vliegramp omgekomen Gaat u ook met vakantie? r MULDER Vakantieregeling kruideniers EDERVEEN Grotere aanvoer en hogere prijzen op Veenendaalse bijenmarkt ELST AMERONGEN Protest-meeting tegen zondagssluiting van „Bergbad" SCHERPENZEEL Veel deelname voor schietwedstrijden van de Gelderse Vallei Uit Rhenens raadszaal oy§ ©mm Nieunvs uit de omgeving 31e jaargang WOENSDAG 17 JULI 1957 No. 56 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeeï Bep Bakhui js naar Veenendaal AGENDA Ouden van dagen hadden een goede dag Bijen lastig door regenachtig weer RA, RA, HOEVEEL TIJGERS? GEEN INTERESSE Raad in beroep tegen Gedeputeerde Staten Vakantieplannen ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 5S3427 Redactie; W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven btf de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 14 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Onder de 56 inzittenden-passagiers van het bij Biak verongelukte K.L.M.- vliegtuig „Neutron", bevond zich ook de Veenendaler J. Zijderveld, wonende Parallelweg 55 alhier. Zijn naam komt nu voor op de lijst van vermisten waarvan moet worden aangenomen dat ze om het leven zijn gekomen. De verongelukte Z. was gehuwd en had geen kinderen. Zijn familie werd gisterochtend reeds van het gebeurde op de hoogte gesteld. GESLAAGD Onze plaatsgenoot Leo van Stemp- voort, muziekleraar en organist, slaag de voor het in Den Haag gehouden staatsexamen muziek L.O. (Ie gedeelte). Examinatoren waren Piet Post, George Stam en de heer Sicking (musicoloog). De heer Van Stempvoort werd opge leid door de heren A. Hartsuiker, direc teur van de Amersfoortse muziekschool en Drs. H. Bol, musicoloog en docent aan de Beiaardschool te Amersfoort. Na afloop van de komende jeugd voetbalcompetitie zal een sluitingsavond worden gehouden. Tijdens deze avond zullen de wisselbekers worden uitge reikt aan de winnaars van de compe tities terwijl verder door de bekende oud-international Bep Bakhuijs zal wor den verteld uit zijn glorieuze voetbal loopbaan. Hieronder volgt een overzicht van de dagen waarop de verschillende kruide nierszaken in de komende weken ge sloten zullen zyn wegens vakantie. Zo als bekend, geldt het hier een regeling welke by gemeentelijke verordening is vastgesteld. Van 22 t/m 27 juli 1957 zijn gesloten, de J. Achterberg, Patrimoniumlaan 8; A. G. van den Berg, Davidsplein 8; wed. G. Bolderman-Ertman, Achterkerkstraat 60; E. Bor, Zandstraat 149; R. van den Brink, Middelvaan 95, R. van den Brink, Van de Pollstraat 14; S. Ditewig, Middelbuurtse- weg 18; wed. A. Gaasbeek-van Dijk, Pa rallelweg 103; A. G. van de Haar, Mun- nikenweg 31; H. Jonker, Adriaen van Ostadelaan 31; W. van Resteren, Beatrix- straat 13; A. Klumpenaar, Molenstraat 70; D. van Leeuwen, De Savornin Lohman- straat 24; H. van Leeuwen, Beatrixstraat 11; G. van Manen-de Gooijer, Kastanje laan 18; A. Mater, Keucheniusstraat 6; A. M. Schimmel, Kerkewijk 76; firma Si mon de Wit, Hoofdstraat 93; firma Wijn- bergh Co., Hoofdstraat 55; wed. E. van Zanten-van Esse, Dijkstraat 119; P. de Gruyter en Zn. N.V., Hoofdstraat 5; P. Klumpenaar, Pelikaanstraat 18; H. G. de Rooi, Groenelaan 23; wed. J. A. Sukkel van de Wal, De Sav. Lohmanstraat 69. Van 29 juli t/m 3 augustus, de winkel G. H. van Barneveld, Van de Pollstraat 7; J. Bouman, Achterkerkstraat 18; G. van den Bruinhorst, Talmastraat 12; A. Bud ding, Kastanjelaan 3; A. Budding, Stationssingel 26; J. Gerritsen, Dijk straat 10; Albert Heijn N.V., Hoofdstraat 79; wed. G. Huibers-van de Pol, Vendel- seweg 39; firma J. C. van Hunnik (B. Wesseloo), Zandstraat 86; G. de Jong, P. H. van Rijnstraat 2; J. J. Klumpenaar, Zandstraat 39; A. Molenaar, Hoofdstraat 25; W. Slok, Jan Steenlaan 29; D. Takken, Bergweg 14; A. Muller, Gortstraat 37; G. van Ravenswaaij, Valleistraat 2. Van 5 t/m 10 augustus, de winkel van: C.Aalbers, Haspel 9; wed. G. van den Brandhof-v. d. Brink Parallelw. 60; J.Bol derman, Gortstr. 47; D. Buitenhuis, Dijk straat 112; Coöperatie „De Eendracht" Dr. Slotemaker de Bruïneplein 1; A. van Hardeveld, Fluitersstraat 52; wed. W. Huibers-Turkesteen, Da Costastraat 2; wed. W. Hijnekamp-van Doorn, Hoofd straat 37; J. van der Linden, Boslaan 33; W. Schoeman, Patrimoniumlaan 71; P. v. Schuppen, Zandstraat 105; wed. H. A. H. Welkzijn-Canjels, Zandstraat 189; J. G. de Wit-van Nellestijn, Zandstraat 89. KANTOORBEDIENDEN ALS BUSBEZITTERS. Bedienden van de Chrysler-fabrieken te Detroit, die dagelijks in hun eigen auto naar de fabriek reden, vonden het minder prettig te horen, dat hun echtge noten overdag geen auto voor boodschap pen e.d. beschikbaar hadden. Een groep van 23 man kocht een oude autobus, waarmede zij nu dagelijks naar de fabriek en terug rijden. Om beurten doen de heren het chauffeurswerk. De bedrijfskosten van 10 per man en per maand zijn voor amerikaanse verhoudin gen laag en de vrouwen hebben de eigen auto de gehele dag beschikbaar. Dat is ook wat waard. POLITIE OP ROLSCHAATSEN. De verkeerspolitie heeft op de grote Rijnbrug tussen Dusseldorp en Oberkas sei bij haar controle werkzaamheden tel kens grote afstanden af te leggen. Om dit gemakkelijker te maken, heeft men tal van deze ambtenaren toegestaan van rolschaatsen gebruik te maken. Verkeersovertreders zien nu de „wre kende gerechtigheid" zwierend op zich af komen! VEENENDAAL Maandag 28 juli. Aanvang jeugd- voetbaltoërnooi. Luxor Theater, heden, woensdag, „Ontspoorde vrouwen" en donderdag „Phffft" RHENEN Heden, woensdag 17 juli. Natuur bad Ouwehand, 7.30 uur, zwem wedstrijden „De Forellen". Zijderveld had juist zijn diensttijd als dienstplichtig marinier op Nieuw- Guinea uitgediend en zou vandaag in Nederland terugkeren. Dezer dagen zou hij in dienst treden van het SKF-bedrijf alhier. FOTO-PRIJSVRAAG Dezer dagen wordt in ons blad een foto-prijsvraag gepubliceerd en het is dan ook dat wij daarop de aandacht vestigen met het verzoek aan de adver teerders daarvoor toch vooral tijdig de kopie voor hun advertentie gereed te maken. De ouden van dagen van Ederveen maakten donderdag hun jaarlijks uit stapje. Met prachtig weer vertrok men 's morgens om 11 uur naar Rotterdam, waar allereerst het Groot Handelsgebouw werd bezichtigd. Tevens werd op het ter ras van deze instelling de broodmaaltijd gebruikt. Vervolgens werd een rondvaart door de havens gemaakt, waarvan de oudjes heerlijk genoten. Ook de Maas tunnel werd bezichtigd. Nadat nog een rit door het hartje van de stad gemaakt was, keerde men via Hillegersberg waar nog maals de inwendige mens werd versterkt, huiswaarts. Om negen uur arriveerde men weer in Ederveen. Tot slot van deze prachtige dag werd de oudjes in café Van de Linden nog een consumptie aangeboden. Na de mineurstemming welke de byenmarkten van de afgelopen jaren kenmerkten door de slechte zomers, en niet in de laatste plaats door het maar raak spuiten van de bloeiende boom gaarden waardoor enorme aantallen byen werden vernietigd, was de sfeer op de gisteren weer gehouden Veenen daalse byenmarkt duidelijk merkbaar beter. De kwaliteit van de aangevoerde vol ken was opmerkeiyk goed. Vele korven bevatten zelfs flinke hoeveelheden ho ning. De heidebloei staat er goed voor en het is niet nodig nog by te voeren voordat de büen naar de heide worden gebracht. Kortom, allemaal zaken die de imker weer moed geven. Ook de aanvoer was groter dan vorig jaar en beliep ongeveer 600 volken, waaronder een dertig kasten. De prijzen waren ook hoger, n.l. van 14,tot 16,Het bezoek was eveneens rede lijk ook al viel er 's morgens af en toe een bui regen. Door het regenachtige weer was het ook dat de bijen erg lastig werden en menigeen liep dan ook een flinke bijen- prik op of vertoonde opgezwollen lichaamsdelen. Door de jury, bestaande uit de heren J. van Bemmel uit Gouda, A. Blom uit Rhenen en G. Schrijver uit Veenendaal werden de prijzen aan de aanvoerders toegekend. De prijs voor de beste kast met volk en bouw werd toegekend aan de heer W. van 'tLand uit Barneveld; de prijs voor de beste ronde korf met volk en bouw aan de heer E. C. Hooikaas uit Zuilichem; de tweede prijs voor de beste ronde korf met volk en bouw aan de heer H. Brulleman uit Breukelen en die van de beste boogkorf kon niet worden toegekend omdat deze niet werd aangevoerd. De grootste aanvoerder was de heer A. W. Renkers uit Hooglanderveen met niet minder dan 96 korven. Niemand in Ouwehands Dierenpark weet een antwoord te geven op de vraag hoeveel tijgers er in het park zijn. Het tijgerechtpaar, dat reeds sinds 1951 hier een goed onderdak heeft, kreeg in de afgelopen dagen een gezinsuit breiding. Dit is voorlopig alles wat men weet. Ma tijger heeft in elk geval aan twee kinderen het leven geschonken, zo merkte de oppasser op, die deze dieren verzorgt. Maar het kunnen er ook drie of vier zijn. Hoewel het laatstgenoemde aantal weinig minder dan een zeldzaamheid is, heeft men deze vreugde in 1953 toch in Ouwehands Dierenpark beleefd. Pas na ongeveer zes weken kan de oppas ser met zekerheid zeggen hoeveel jonge tijgertjes men rijk is. Dat woordje „rijk" is hier trouwens wel zeer goed op zijn plaats als men bedenkt dat de prijs van een baby tijger ongeveer 3500 gulden is. De directie van Ouwehands Dierenpark die geen enkele subsidie ontvangt, kijkt dus met grote belangstelling uit naar de dag waarop de oppasser het ant woord komt geven op de vraag die nu nog iedereen in spanning houdt. BENOEMD Mevrouw E. A. Ottoy-Pols te Rotterdam is met ingang van 1 november 1957 be noemd tot hoofdleidster aan de kleuter school te Eist (U.) SCHOOLHOOFD BENOEMD Donderdagavond 11 juli kwam de ge meenteraad in spoedzitting bijeen. Als enige agendapunt werd de benoeming van een hoofd voor de openbare lagere school behandeld. Door vertrek van de heer P. Bakker, was de benoeming zeer noodzakelijk, b. en w. droegen als enige gegadigde de heer F. J. L. van Bergen uit Gouda voor. Alle raadsleden gingen met benoeming accoord. De heer Van Bergen is veertig jaar en thans onderwijzer en waarne mend hoofd aan de Suomischool te Gouda. De heer Dagnelie dankte b. en w., dat zij deze zaak zo snel hebben behandeld. De vergadering zelf eiste slechts vijf mi nuten tijd. M. G. HARINCK VOOR 7e MAAL IN VIERDAAGSE Ook dit jaar doet de bekende Amerong- se wandelaar M. G. Harinck mee aan de vierdaagse te Nijmegen, welke van 23 t/m 26 juli wordt gehouden. De heer Harinck loopt reeds voor de zevende maal mee. Koen Wagensveld waegt de tocht voor de eerste maal. Hij loopt mee met de Gero- wandelsportvereniging. DAMMEN Uitslagen bekerwedstrijden: E. van Zomeren - A. v. d. Kolk 20 Van Loon - A. v. d. Grift 1—1 Rebergen - Van Wamel 11 Faber - Reede 2—0 Eind deze week gaan de meeste men sen in onze omgeving met vakantie. Ze blyven in eigen land of gaan de grens over. Maar allen hebben rekening te houden met onaangenaamheden die een prettige vakantie kunnen bederven. Dit artikeltje wil dan ook een leidraad zijn om u te helpen. Misschien is het voor velen oude koek, maar velen zuilen er ook hun voordeel mee kunnen doen. GELD EN BAGAGE Of u nu wel of niet naar het buiten land gaat, u zult altijd te maken hebben met geld en bagage. Ga ook in de va kantie zuinig met geld om. Er komen nog zoveel mooie dagen. Altijd makke lijk als u dan nog een spaarpotje achter de hand hebt. Gaat u naar het buitenland wacht dan niet tot de laatste dag met uw reispas. Wanneer de reis vaststaat zet dan uw geld direct om in vreemde munt. Want in het touristisch seizoen loopt de koers altijd iets hoger. Neem alleen de allernoodzakelijkste bagage mee. U bent toch niet van plan om in uw vakantie te sjouwen en te tor sen? Wat mee moet pakt u zo voordelig mogelijk in een koffer. Zware kleding stukken onderin. Daar bovenop de ge breide en wollen kleding, want daarmee vormt ge een zachte ondergrond voor de tere kledingstukken. Willen de dames WANDELAARSVERENIGING Door enkele personen in Eist is het initiatief genomen om te komen tot de oprichting van een Elster wandelvereni ging. Personen die iets voor een wandel vereniging voelen, kunnen zich opgeven bij de heer A. van. Dam, geen onbekende op het gebied van de wandelsport. Deze foto werd zondagochtend in het werd onmiddeliyk gevolg gegeven, zo- OOK BROMFIETSRIT WERD SUCCES De Scherpenzeelse Oranjevereniging kan met genoegen terugzien op de georgani seerde oriënteringsritten. Zaterdagavond verschenen er weer 33 bromfietsen aan de start bij „Marktzicht" voor een rit van 36 km. Na afloop kon de voorzitter, de heer H. Valkenburg, aan de volgende personen de prijzen uitreiken: 1. Fokke Bergsma, Woudenberg 8 str.p. 2. H. Methorst, 8 str.p., 3. G. v. Midden dorp, 9 str.p., 4. H. Westerhuis, 10 str.p., 5. S. Harskamp, 11 str.p., 6. W. Meerveld, 13 str.p., allen uit Scherpenzeeï. EERSTE EN TWEEDE PRIJZEN VOOR „CAECILIA" Op het zaterdag 13 juli te Hierden ge houden nationaal concours behaalde de muziekvereniging „Caecilia" met 321 pun ten in de afdeling uitmuntendheid een eerste prijs in de concertwedstrijd en in de marswedstrijd met 90 punten een eerste prijs en het tambourkorps met 86 punten een tweede prijs. „Bergbad" gemaakt nadat een groep van naar schatting 150 in getal zich via het hek van de badmeesterswoning toe gang tot het terrein hadden verschaft. De actie werd ingeleid door een mars van een groep zwemliefhebbers die zich gewapend met badkleding en hand doeken, by hotel „La Montagne" had den verzameld om vervolgens in op tocht naar het „Bergbad" te gaan. Op deze manier wilde men protesteren te gen het feit dat het Bergbad op zondag gesloten is. Er was verder geen sprake van wan ordelijkheden. Enkele zwemliefhebbers begaven zich te water, met byzondere belangstelling gadegeslagen door een groepje op het droge gebleven demon stranten. Het bestuur van de Stichting „Berg bad", ter plaatse aangekomen, besloot de deelnemers van de actie te verzoe ken het terrein te verlaten en hieraan dat zelfs de aanwezige rykspolitie niet behoefde in te grypen. In het zeeleeuwen verblijf in Ouwe hands Dierenpark botert het op het moment niet erg tussen de „echtelie den", die daar verblijven. In de brede gracht, die voor de vijver loopt, ziet men uren achtereen het vrouwtje lig gen, die zich niet laat vermurwen het water in te gaan. Haar wederhelft doet regelmatig zijn jest heel dicht bij haar te komen, maar mevrouw zeeleeuwin laat dan heel duidelijk merken dat zij alleen gelaten wenst te worden. Deze houding neemt zij aan omdat zij kennelijk verlangt de blijde gebeur tenis, die hier wachtende is, in de grootste rust voor te bereiden. Woensdagavond 31 juli vindt in hotel „De Korenbeurs" de prijsuitreiking plaats aan de winnaars van de door „Prins Hen drik" georganiseerde schietwedstrijden. De uitslagen waren als volgt: Korps A. „Prins Hendrik" Veenendaal, buiten mededinging. 1. „Tyr", Lunteren; 2. „Prins Hendrik", Amersfoort; 3. „Eendracht", Terschuur. Korps B. 1. „Frans Tromp" Hoevelaken; 2. „Scherpenzeeï", Scherpenzeeï; 3. „Prins Hendrik", Amersfoort. Korps C. 1. „Scherpenzeeï", Scherpen zeeï; 2. „Wilhelm Teil", Otterlo; 3. „Tyr", Lunteren. Personeel klasse A.: 1. J. W. van Eist, Amersfoort; 2. C. van Amerongen, Vee nendaal; 3. E. van Hall, Lunteren; 4. W. Kroesbergen, Veenendaal; 5. J. van Eist, Jr., Amersfoort; 6. J. van Kooten, Vee nendaal; 7. St. v. d. Ham, Hoevelaken; 8. D. Stam, Amersfoort. Personeel klasse B.: 1. G. J. v. Schoon hoven, Veenendaal; 2. G. van Beek, Vee nendaal; 3. R. van Holland, Lunteren; 4. C. Donath, Amersfoort; 5. B. Schaftenaar, Otterlo; 6. M. van Beek, Veenendaal; 7. G. J. de Joode, Scherpenzeeï; 8. H. van Spankeren, Scherpenzeeï; 9. M. van 't Land, Terscnuur; 10. G. Riezeoos, Lunte ren; 11. F. van Roekei, Barneveld; 12. P. Groters, Otterlo. Personeel klasse C. 1. W. Roseboom, Veenendaal; 2. H. Valkenburg, Scherpen zeeï; 3. De Wit, Otterlo; 4. J. van Laar, Lunteren; 5. H. Berendsen, Scherpenzeeï; 6. C. v. d. Craats, Bennekom; 7. Rap, Ot terlo; 8. J. W. Francken, Terschuur. LEERLINGEN OPENBARE SCHOOL OP REIS Donderdag maakte de kinderen van de 3 eerste klassen van de openbare school aan de Holevoet het jaarlijks schoolreisje onder leiding van het personeel en een lid der oudercommissie, 's Morgens om negen uur vertrok men met een toering- car onder grote belangstelling van de ouders. Het doel van de tocht was Arn hem. Allereerst werd bezocht Burgers dierenpark en de speeltuin daar. De be driegertjes waren voor de kinderen wel de grote verrassing. Een boottocht op de Rijn werd zeker niet het minst op prijs gesteld. Om 7.15 uur arriveerden de kinderen, vol van al hetgeen men gezien en genoten had, weer behouden in Scherpenzeeï. BANAAN. De Internationa le Spoorweg Mij. van Midden - Amerika is door de rechtbank te Bronx (Ver. St.) een scha devergoeding van 15 miljoen dollar toegewezen, te betalen door de United Fruit, een con cern dat vrijwel de gehele ba- nanenproduktie van de landen van Midden-Amerika in handen heeft. De spoorwegen waren namelijk tot de ontdekking ge komen, dat ze tien jaar lang de bananen van de United Fruit voor een te laag tarief hadden vervoerd. En hoewel het ons voorkomt dat de administratie van het vervoersapparaat de ze ontdekking wel wat laat heeft gedaan, werd ze door de rechter toch in het gelijk ge steld. Om precies het te betalen be drag vast te stellen zal nu een leger van ambtenaren moeten gaan uitzoeken hoeveel wagon ladingen bananen in die tien jaar voor de bananenfirma werden vervoerd. AMERIKAAN (1). De Ame rikaanse man is een goed echt genoot, blijkt uit een rapport betreffende zijn huiselijke ge woonten. Eenenzeventig pro cent van de getrouwde mannen dekt de tafel en helpt bij het gereedmaken van de middag maaltijd of vervangt de vrouw Hun aantal neemt elk jaar toe en men mag zich afvragen of de oorzaak hiervan is dat zij geheel «n al voor het fornuis. menen lekkerder te kunnen ko ken dan de vrouwen of dat het een hobby is, die hen tot deze tot dusver bij uitstek vrouwe lijke bezigheid lokt. AMERIKAAN (2). De om zet van kousen is in de Ver. Staten vorig jaar met acht mil joen paar gedaald. De kousen makers zoeken de oorzaak by de filmsterren. Marlène Diet rich en Betty Gable, zeggen zy, dankten hun succes aan het vertonen van hun benen, maar de sterren van vandaag, zoals Marilyn Monroe en Gina Lol- lobrigida trekken de mannen- blikken naar borsthoogte- Om hierin verandering te brengen zijn ze een campagne begonnen onder de slogan: „Een vrouw zonder kous is als sla zonder saus". AMERIKAAN (3). Niet alle Amerikanen kunnen het tempo van de wisselende slogans vol gen, worden er nerveus en on tevreden van en zoeken reme die in het gebruik van verdo vingsmiddelen. Naast de 75000 mannen die in 1956 met succes een kookcursus volgden waren er 60.000 die liever een verdo- vingspil namen en daarvoor in totaal 1.2 miljoen gulden uit gaven. MOEDIG. De Kameroense krant meldt: „Nu Kameroen een zelfstandige staat wordt, is het van groot belang dat alle moedige mannen zich gaan wij den aan de opvoeding van de Kameroense meisjes". WEER. Gedurende de hete dagen hebben verschillend© Pa- rys© winkeliers vóór het inrich ten van hun etalages het me teorologisch instituut opgebeld. Was de voorspelling „warm weer" dan werden alleen arti kelen licht in gewicht geëta leerd, want zy waren ervan overtuigd dat in de hitte geen enkele Paryse vrouw een zwaar pak zou willen meetorsen. DAN LIEVER... Vieren twintig uur gevangenisstraf kreeg een Fransman die huis en haard (vrouw, zeven kinderen en schoonmoeder) had verla ten. Tijdens de rechtszitting slingerde hy zyn trouwboekje naar het hoofd van de rechter en riep: „die schoonmoeder maakt me gek, liever tien jaar de gevangenis in dan naar haar terug!" JEAN. In Le Monde troffen we deze geboorte-aankondi ging: „De heer en mevrouw Yves-Toulouse en hun kinderen Jean 1, Marie, Jean 2 en Jean 3 geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon tje en broertje Jean 4.-. PLAFOND, vyftig archi tecten tonen hun werk op de internationale bouwtentoonstel- ling te Berlijn. Onder hen Is ook de bekende Franse bouwmees ter Le Corbusier, die er met een bouwsel vertegenwoordigd is van 17 etages. De hoogte van elke etage was 2 m 28, maar daartegen werd door de Ber- lyners heftig geprotesteerd. Wantde gemiddelde Duit ser is groter dan de gemiddelde Fransman. Men eiste daarom dat de hoogte 2 m 70 zou wor den, opdat geen Berlijner wan neer hij met zijn armen zwaai de tegen het plafond zou sto ten. Na lange discussies deed Le Corbusier water in zijn wijn, hij schiep een nieuwe styl, die hy „Berlijns type" doopte. De etages in dit type worden 2 m 50 hoog. TENNISSTER. De winnaar van het Wimbledon-tennistour- nooi, de Australiër Lewis Hoad, is door Jack Kramer, directeur van een circus van beroemde tennisprofs gecontracteerd voor een gage van 450.000 gulden plus vergoeding van verblijf- en reiskosten. HOND. Op de tentoonstel ling van honden te Deauville was een exemplaar van het ras Bedlington te zien. Het leek sprekend op een schaap en werd getaxeerd op 16.000 gul den. TIJGER. Een 19-jarige boer op Malakka werd bij het zoeken naar zfln buffel verrast door een tijger. Bij gebrek aan een wapen werd het een gevecht op de blote vuist. Pas na geruime tyd kwam er hulp opdagen, waarna de tijger werd gedood en de boer in het ziekenhuis op genomen. IDEE. Op de vraag „Wat denkt u van de Europese be schaving," heeft een Hindoe-di plomaat geantwoord: „Hé, dat is een nieuw idee." Vrije baan klasse A.: 1. D. Stam Amers foort; 2. E. van Hall, Lunteren; 3. M. v. d. Westerlaak, Amersfoort; 4. J. van Diemen Lunteren; 5. A. G. Mastenbroek, Ter schuur; 6. J. W. van Eist, Amersfoort; 7. J. Beitler, Hoevelaken; 8. H. Schipper, Terschuur; 9. Jac. v. Amerongen, Vee nendaal; 10. C. v. Amerongen, Veenen daal; 11. A. Willemsen, Ede; 12. St. Door nekamp, Terschuur; 13. J. van Eist Jr., Amersfoort; 14. A. van Harten, Lunteren. Vrije baan klasse B.: 1. G. J. v. Schoon hoven, Veenendaal; 2. G. J. de Joode, Scherpenzeeï; 3. C. Donath, Amersfoort; 4. G. Riezebos, Lunteren; 5. B. Schafte naar, Otterlo; 6 F. Roskam, Barneveld; 7. A. Valkenburg, Scherpenzeeï; 8. H. de Graaff, Amersfoort; 9. H. v. Manen, Vee nendaal; 10. G. Jansen, Bennekom; 11. A. Wittenberg, Scherpenzeeï; 12. C. J. van Amerongen, Veenendaal; 13. Fl. de Bruin, Lunteren; 14. G. van Beek. Veenendaal. Vrije baan klasse C.: 1. C. v. Hardeveld Veenendaal; 2. H. Bronsvoort, Veenen daal; 3. J. v. Laar, Lunteren; 4. N. Boon, Lunteren; 5. W. Roseboom, Veenendaal; 6. J. W. Franken, Terschuur; 7. C. v. d. Pol, Lunteren; 8. A. v. Amerongen, Vee nendaal; J. Boogaard, Veenendaal; 10. W. Versteeg, Veenendaal, 11. G. v. Harten Lunteren; 12. J. Koudijs, Scherpenzeeï; 13. J. P. Lagerweij, Lunteren; 14. E. Fluit, Lunteren. Voor twee punten waar nogal haast mee bleek te zijn kwam de gemeente raad van Rhenen gisteravond ten stad- huize bijeen. In de vorige vergadering werd aan de heer G. Anema op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als hoofd van de openbare u.l.o.-school aan de Wilhel- minastraat, wegens benoeming in Arn hem. In verband daarmee hebben bur gemeester en wethouders direct solli citanten opgeroepen ter voorziening in deze vakature. In overeenstemming met de inspec teur van het lager onderwijs werd de raad een voordracht ter hand gesteld, luidende als volgt: 1. J. J. Altena, Apeldoorn; 2. A. P. H. Half-f te Ameland en 3. W. Y. Schoon- aard te Emmen. Overeenkomstig het voorstel werd de heer J. J. Altena door de raad benoemd. Goedkeuring onthouden Ged. St. van Utrecht hadden goed keuring onthouden aan het besluit van de raad d.d. 7 februari 1957 tot verkoop van grond aan K. van Esseveld en de Ger. Kerk alhier, uit overweging dat de betreffende gronden vallen buiten de begrenzing van het uitbreidingsplan in onderdelen en dat het zonder de aan wezigheid van een waarborg ten aan zien van de bestemmingen van deze in de bebouwde kom gelegen gronden niet gewenst moet worden geacht, dat deze worden verkocht; dat in verband met de bebouwing in de omgeving de mogelijkheid moet worden opengelaten, dat in de toekomst ter plaatse door bepaalde omstandig heden geboden stedebouwkundige voor zieningen worden getroffen; dat voorts voor de te verkopen grond een prijs van onderscheidenlijk 2,80 en 1,50 per vierkante meter wordt gevraagd, welke prijs te laag wordt geacht. Bij het voorafgaand overleg hebben burgemeester en wethouders er Ged. St. reeds op gewezen, dat de eerste over weging betreffende de ligging op een misvatting berust, daar de bestemming is geregeld in het uitbreidingsplan in onderdelen. Wat de prijs betreft heeft het college erop gewezen, dat de gemeente deze grond heeft aangekocht voor wegen aanleg, zoals deze in het vorig uit breidingsplan was geprojecteerd. In het thans geldende plan is deze weg niet meer opgenomen door een geheel an dere verkaveling van het terrein in ver band met de flatbouw, zodat er geen bezwaar tegen bestaat de grond te ver kopen. De verkoopprijs is zo bepaald, dat de gemeente volledig schadeloos wordt gesteld, ook voor renteverlies en overdrachtskosten. Wellicht ware een iets hogere prijs te bedingen geweest, doch het 4igt niet op de weg der ge meente winst te maken vooral waar het hier geldt een strookje grond, waarvan een deel als binnenterrein is aan te merken. Burgemeester en wethouders zijn daarom van mening, dat genoemde be sluiten volledig verantwoord zijn. Op grond hiervan stelden zij de raad voor van deze beslissing van Ged. St. in beroep te gaan bij de Kroon, met welk voorstel de raad zich kon ver enigen. een hoedje meenemen, dan kan dit ook, maar dan moet de bol van de hoed op gevuld worden met krantenpapier. Leg de hoed dan met de bol omlaag in de koffer. Trouwens, tussen al de kleren, en creme, zonnebrandolie, enz. Mocht zo'n vooral tussen de plooien van damesrok ken, moet zacht papier liggen. Tegen woordig zijn plasticzakjes in de handel die zeer geschikt zijn om er uw toilet artikelen in te doen; seheercreme, huid tubetje opengaan, dan blijft dit toch m het plasticzakje geloealiseerd, kan dus geen schade in de koffer aanrichten. Schrijf alles wat ge in de koffer doet op een lijstje. Plak daarna het lijstje aan de binnenkant van uw koffer va3t. Het is een gemakkelijk geheugenmiddel tje bij het pakken voor de terugreis. Vergeet vooral niet uw adres op de kof fer te plakken. GEEF HET NOODLOT GEEN KANS Zorg ervoor, dat uw vakantieuitstapje geen ramp wordt. Kijk in huis alles nog een keer goed na: is de gaskraan goed afgesloten? Zijn er geen brandende si- garenpeukjes achtergebleven? Ligt er niets meer in de kelder wat bederven kan Vooral de planten moeten voldoen de water hebben. Tja, wat moeten we daar nu mee doen? Wel, geef de planten enkele dagen achtereen wat meer water dan gewoonlijk. En de laatste dag geeft u ze tamelijk veel. Daarna legt u een stukje karton, in de vorm van het boven- oppervlak der bloempot, op de aarde Hierdoor droogt de grond minder snel uit. Controleer ook of de planten geen wormen hebben. U kunt dit doen door de plant met pot en al onder te dompe len in een emmer water. Dan komen de wormen vanzelf naar boven. LAAT OOK UW MEDEMENS GENIETEN Er zijn op reis dingen die u wel en niet kunt doen. Zeg nooit: „Ik ben met vakantie en doe dus wat ik wil." Want als andere mensen dat ook zouden zeg gen, was de aardigheid van de vakantie er gauw af. Want als u het treinraampje wilt open hebben en uw medereiziger dicht, wat moet er dan gebeuren, als u beide zich voorgenomen hebt, alleen te doen waarin u zin hebt? Ontzie dus de gevoelens van uw medereizigers. Hier volgen nog enkele belangrijke reistips: De toiletten van de trein mogen niet gebruikt worden wanneer de trei nen stilstaan. Voor een vliegtuigreis moet u zorgen het meest dringende ge rief in een tasje bij de hand te hebben, want tydens de vlucht staat de bagage niet binnen uw bereik. Fooien -worden aan luchtvaartperso- neel niet gegeven, ook niet aan scheeps- personeel. Bespaar u dus de vernedering van een geweigerde fooi. OOIC HET FOTOTOESTEL REIST MEE Het fototoestel vereist wel zeer bij zondere aandacht. Bewaar het op een droge plaats. Een grote vijand van het fototoestel is zeezand. Dit dringt zo gauw in het toestel. De lens, het meest kostbare deel. moet zeer voorzichtig be handeld worden. Gebruik voor het zui ver maken een stukje linnen, dat men om de vinger draait. Zorg ervoor dat de vingertop zelf niet tegen de lens aan komt, alleen het linnen doekje. Zo is er geen gevaar, dat men een korreltje zand over de lens schuurt, en kleine schram metjes veroorzaakt. Reinig het binnen werk met een zacht, langharig penseel tje. Knutsel niet zelf aan uw toestel als er wat aan hapert. Beperk u slechts tot het reinigen, laat al het andere aan een vakman over. GEZONDHEID BOVEN ALLES Hoe ge uw vakantie ook wenst te be steden, uw gezondheid moet boven alles gaan. Want vakantie is er toch op de eerste plaats om energie en daarmee ge zondheid op te doen. U wilt lekker bruingebrand op kan toor of fabriek terug komen. Maar zoek niet steeds de zon op, ga ook eens in de schaduw zitten. Gebruik goede zon nebrandolie. Houd het hoofd bedekt, ook als u aan de zon gewend bent. Vooral bij kinderen kan men niet voorzichtig ge- (Zie verder pagina 2.) EEN GOEDE KIJKER EN EEN ECHTE ZONNEBRIL ZIJN ONMISBAAR! Speciaalzaak in brillen Hoofdstr. 51, tel. 3184, Veenendaal LUNTEREN. De heer Van de V. te Lunteren ontdekte in het weiland naast zijn woning aan de Postweg twintig dode ganzen. Hij waarschuwde de politie, die aanstonds een onderzoek instelde. Daarbij rees het vermoeden dat de hond van de heer V. uit Lunteren er wel meer van zou weten. Het dier werd daarom een braak middel toegediend eri even later kwamen inderdaad een grote hoeveelheid ganzen veren te voorschijn. De eigenaar van deze bloeddorstige hond zal nu wel voor de schade aangesproken worden. WIJZE WOORDEN NIET BIJ DE TOUR DE FRANCE! Een blijmoedig hart legt de gehele weg af; een droevig liart is reeds na een myl vermoeid. (Emerson) KERKEWIJK 167 -TEL. 5000 - VEENEN DAAL

De Vallei | 1957 | | pagina 1