Dokter HOLL Tonfunk toestel TEKENAAR leerling verpleegsters r Verdien 300.- op één radio-toestel W. Schoonderbeek r ENIGE MEIS]ES De seriewedstrijden te Renswoude trouwpartij Kom ook in de confectie „Speciaal" hulpbesteller VETERANENTOERNOOI Finale en damesvoetbal zaterdag 17 augustus Neveda - Panter 5-3 Dovo - Triangelboys 2-3 Hollandiawol - Neveda 2-3 V.A.V.-successen in Soesterberg Panter - Merino's 2-1 Officiële bekendmaking Rhenus in de finale Boerderijbranden mei 1957 Autorijschool B, Chr* Schieffers RHENEN LEDEREN kleding Merk „HERCULES" "V Sterker h Soepeler E Eleganter en Ij Goedkoper SNATAGER Voor uw zijn wij thans speciaal ingericht A. W. de Haas WEGENS VAKANTIE GESLOTEN van 17 tot 29 juli J. Baars THANS VOOR SLECHTS f 398.- bouwkundig-opzichter „Speciaal" kan toor j u f f r ou w controleuze »De Vallei« Uw blad MEISJES, Op ons atelier zijn nog plaatsen open! Maak van deze gelegenheid gebruik en kies een echt vrouwelijk beroep waarin je goed verdient „PEHAVEE" Tricotbovenkleding gestoffeerde zit slaapkamer PTT POST- EN TELEGRAAFKANTOOR RHENEN FEUILLETON Het veteranentoernooi is uitgespeeld. De finale tussen de kampioenen van de afd. A, Geha, en van afd. B, Veenen- daal, zal plaats vinden zaterdag 17 augustus, op het terrein van Triangel- Boys, aan de Oranjestraat. Dan vindt ook de damesvoetbalwedstryd plaats. Vooraf spelen op woensdag 14 augustus op het Merino-terrein, Ritmeester en G.V.V.V. om de derde en vierde pry's. Vrijdag werd gespeeld bij Merino's. Als eerste stond daar de wedstrijd Neveda-Panter op het programma. Ne veda toonde zich de gehele wedstrijd duidelijk de meerdere, wat dan ook in de eerste helft werd uitgedrukt met drie doelpunten van Van Hal, Rozeboom en Henzen. Na de rust pakte Panter wel iets be ter aan, maar men kon toch moeilijk het spel verplaatsen. Verder dan een paar succesvolle aanvallen kwam het niet. Direct ip het begin van de tweede helft was het Gijs v. d. Klift, die alleen doorbrak en de stand op 3-1 bracht. Meteen daarna was het echter al weer 4-1. In de tiende minuut was het Van Kooten, die met een keurige boogbal nummer twee voor Panter in het net deponeerde (4-2). Drie minuten voor tijd was het Zegers, die er zelfs 4-3 van maakte. In de laatste minuut strafte Henzen echter nog een foutje van Teu- nis v. d. Pol af, waardoor het 5-3 werd. Vervolgens vond de wedstrijd tussen Triangel-Boys en Dovo plaats. Deze wedstrijd moest overgespeeld worden, wegens een protest van Triangel-Boys tegen een ongerechtigde Dovo-speler. Beide elftallen kwamen onvolledig in het veld. Er werden zelfs uit de toe schouwers spelers gerecruteerd, zodat toch met 22 man begonnen kon worden. Hierdoor kan het echter voorkomen, EEN NIEUWE LOOT AAN DE EUROPESE VéGé-STAM Belgische en Nederlandse bestuurs leden van de Europese VéGé-Unie wa ren op 12 juli getuige van de onder tekening van de statuten van „VéGé- Verkaufs - Gemeinschaft Deutschland, hetgeen ten overstaan van notaris Dr. Griiter geschiedde. Daarmee trad na België (1955) en Frankrijk (1956) thans ook een West- duitse zusterorganisatie toe tot de door VéGé - Nederland gestichte Europese VéGé-Unie. Veertien vooraanstaande groothande laren uit alle delen van West-Duitsland met een jaaromzet van D.M. 130.000.000, vormen tezamen de stichters van deze vrijwillige samenwerkingsvorm van zelfstandige klein- en groothandelaren. Tot voorzitter werd gekozen de heer A. Fey te Duisburg, tot vice-voorzitter de heer Th. Schuier te Neurenberg en tot bestuurslid de heer R. Hansen te Hamburg. Verwacht mag worden, dat deze organisatie onder hun krachtige leiding binnenkort zal uitgroeien tot een van de belangrijkste levensmidde- lenbedrijven in West-Duitsland. De stichting van deze vierde VéGé- organisatie in Europa betekent een nieuwe stap voorwaarts in de plannen van VéGé-Nederland, om de aangesloten levensmiddelenbedrijven en hun hon derdduizenden klanten zo spoedig mo gelijk te doen profiteren van alle voor delen, welke in de toekomst van de Euromarkt verwacht kunnen worden. Op het hoofdkantoor van VéGé, op de Prinsengracht te Amsterdam, hing van zelfsprekend de vlag uit, omdat men verwacht, dat dank zij deze nieuwe aanwinst het aantal aangesloten VéGé- kruideniers nog dit jaar de 10.000 zal overschrijden. KIES DE PASSENDE... OOGKLEUR. Een oogspecialist in Finland is erin ge slaagd, door middel van ultra-sonore golven de kleur van het oog te verande ren. Door telkens het oog via een bijzon dere filter aan deze golven bloot te stel len, doet hij allerlei kleur-nuances in de ogen ontstaan. Er wordt wel eens met zeven verschillende filters gewerkt. De behandeling met één filter vraagt drie minuten. Bij de behandeling met zeven filters kan men dus na verloop van 21 minuten zien, of de nieuwe oogkleur goed bij de nieuwe japon van de jonge dame past. De belangstelling voor het nieuwe pro cédé is groot. De dames hebben er ook wel wat voor over om ,,in stijl" te blij ven! dat Van de Schuur, nadat hij voor Pan ter gespeeld had, nu voor Triangel- Boys in het veld kwam. Het werd een gezellig, tam partijtje voetbal, waarbij Triangel-Boys aan het langste eind trok en met 3-2 won. Na twaalf minuten spelen kon Triangel-Boys uit een in direct vrije trap de leiding nemen (0-1). Vijf minuten later was het zelfs 2-0. Eerst toen kon Van Manen het verdien de tegenpunt scoren (1-2). Direct na de rust werd het uit een vrije trap van de zestien-meterlijn door Van Dijk 1-3. Eerst vijf minuten voor tijd kon Van Manen na vele gemiste kansen, de eind stand op 2-3 brengen. Maandagavond werd gespeeld op het SKF-terrein. Eerst was er de wedstrijd HollandiawolNeveda, die na een 2-0 voorsprong van Hollandia, toch nog met 3-2 door Neveda werd gewonnen. In het begin zagen we een gelijk op gaande strijd, maar even voor de rust wist Hollandia, door Blankespoor, de leiding te nemen (1-0). Na de thee meteen weer enkele goede aanvallen van Hollandia, wat in de tiende minuut een doelpunt door Van Engelenburg tot gevolg had. Toen was het de beurt aan Neveda om door te tasten. Er was dan ook nog geen kwartier gespeeld toen De Waal de score op 2-1 bracht. Even later was het dezelfde speler die de partijen op gelijke voet wist te brengen (2-2). Nadat Roos met een goed doelpunt de balans naar de zijde van Neveda had doen doorslaan (2-3) kwam het einde van deze wedstrijd, waarbij volop span ning te beleven geweest was. Acht atleten van de Veenendaalse atle tiekvereniging V.A.V. hebben deelgeno men aan atletiekwedstrijden te Soester berg. Zij wisten allen de finale te berei ken. Mejuffrouw T. van Barneveld werd op de 80 m. meisjes B onbedreigd eerste met een tijd van 11,2 sec. In het nummer kogelstoten behaalde zij een" tweede prijs. Op de lOOyards jongens B wist T. Brugge- man na een zeer spannende strijd zich als tweede te plaatsen in 11,2 sec. In deze finale werd H. van Hardeveld eervolle vierde. T. Bruggeman werd ook met een sprong van 1.60 m. tweede op het nummer hoogspringen jongens A. Zeer sterk bezet was het nummer 100 yards heren, waar A. Harteman een derde prijs behaalde met een tijd van 11,2 sec. en H. van En gelenburg wist hier als vierde te eindi gen met 11,3 sec. Mej. A. Ditewig kwam uit op de lOOyards voor dames en wist als goede tweede te finishen. D. Bovenschen behaalde een derde plaats met 1.55 m. bij het nummer hoogspringen jongens A. Bij de 80 m. meisjes B wist mej. L. Ditewig een vierde plaats te bemachtigen. In de laatste wedstrijd van dit vete ranentoernooi wist Panter tegen Me rino's de eerste overwinning te boeken. Met 2-1 werd Merino's, dat uit het pu bliek volledig was gemaakt, geklopt. In een gelijk opgaande eerste helft kwamen wel enkele kansen, maar deze werden niet benut. Meer dan een schot tegen de paal van Zegers is er dan ook niet te melden. De tweede helft werd iets levendiger. Reeds na vier minuten kon Panter, met een keurig doelpunt van Vondel, de leiding nemen (1-0. Na een kwartier zag Zegers zelfs kans Panter met een tweede doelpunt voorlopig op fluweel te zetten (2-0). Panter deed al het mogelijke om deze niet gedroomde voorsprong te behouden maar helemaal lukte het niet, want na twintig minuten was het Heikamp die voor deze avond het Merino's-elftal completeerde, die de achterstand terug bracht tot 2-1. Toen met deze stand het einde kwam, had Panter verdiend ge wonnen. Gemeente Rhenen WAARSCHUWING Gebleken is dat op de algemene be graafplaats te Rhenen door de jeugd ver nielingen zijn aangebracht. De aandacht wordt er daarom op ge vestigd, dat wordt overwogen bij herha ling van deze vernielingen het toegangs hek af te sluiten. Rhenen, 12 juli 1957 Burgemeester en wethouders van Rhenen, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. De secretaris, TH. v. d. WILLIK OPENSTELLING ALGEMENE BEGRAAFPLAATSEN Tot heden zijn de algemene begraaf plaatsen doorlopend, met enige beper king, voor een ieder toegankelijk. De laatste tijd echter werden vernielin gen gemeld, waarschijnlijk verricht door de jeugd. Wij willen daarom onder de aandacht brengen, zoals ook op het bord bij de begraafplaatsen is vermeld, dat op de begraafplaatsen kinderen slechts onder geleide toegang hebben en dat honden moeten worden aangelijnd. Hieraan moet stipt de hand worden ge houden. Herhaling van genoemde vernielingen zou ertoe kunnen leiden dat de begraaf plaatsen buiten de uren, dat het personeel daarop werkzaam is, zouden moeten wor den gesloten, wat wel een groot ongerief zou zijn voor de goedwillende bezoekers. Indien alle bezoekers die piéteit tonen, welke op begraafplaatsen past, dan zal de onbeperkte openstelling kunnen worden gecontinueerd. Rhenen, 12 juli 1957. Burgemeester en wethouders van Rhenen, L. BOSCH VAN ROSENTHAL TH. v. d. WILLIK, secretaris. In Renswoude worden thans de serie wedstrijden door v.v. „Renswoude" ge organiseerd. Zondagmiddag kwam Rhenus uit Rhe nen in Renswoude in het veld tegen het Utrechtse Midlandia. Het elftal van Mid- landia, dat voornamelijk uit spelers van In de maand mei zijn 27 boerderij- branden voorgekomen, waarbij de boer derij totaal werd vernield of zwaar be schadigd werd. Eén van deze branden kwam voor in Groningen, twee in Friesland, drie in Drente, twee in Over- ijsel, vijf in Gelderland, één in Utrecht, twee in Noordholland, twee in Zuid holland, zeven in Noordbrabant en twee in Limburg. De directe schade door deze branden aangericht wordt geraamd op een be drag van 1.068.597, Eén van deze branden werd veroor zaakt door een ongeluk met een lan taarn; vijf door het spelen met vuur; één door het openen van een butaangas- fles in de nabijheid van brandende pe troleumkachel; één door het vonken uit tractor; twee door brandende sigaret; één door kortsluiting; twee door defecte schoorsteen; één door vonken uit een schoorsteen; één door brandstichting; twee door blikseminslag; één door het in brand geraken van een door een benzinemotor aangedreven stro-pers; het tweede elftal bestond viel erg tegen en men kreeg hierdoor een zeer eenzij dige wedstrijd te zien. Rhenus was vanaf de aftrap sterker en lanceerde reeds in de eerste minuten enkele zeer gevaarlijke aanvallen op het Midlandia-doel. Zo af en toe kon de Utrechtse ploeg zich wel eens uit het overwicht losrukken, maar de aanvallen, die soms zeer goed werden opgebouwd, waren te doorzichtig en te individueel. Reeds in de eerste helft kon Rhenus door twee goede doelpunten van linksbuiten Van Baaren een 2-0 voor sprong nemen. In de tweede helft werd deze voorsprong tot 5-0 vergroot en eerst hierna kon Mid landia de achterstand tot 5-1 verkleinen. Een kwartier voor het einde werd het zelfs nog 6-1 voor Rhenus. Door deze overwinning heeft Rhenus zich tevens in de finale weten te plaatsen. De ploeg van Rhenus maakte een goede indruk, hoewel er van groot voetbal toch weinig te zien was. Zondag a.s. wordt te half drie weer een wedstrijd gespeeld en wel tussen de or ganiserende vereniging „Renswoude" en het Utrechtse D.V.S.U. De Utrechters zijn geen onbekende voor de rood-witten. Er mag echter wel gezegd worden, dat D.V.S.U. een van de sterkste ploegen is in dit toernooi. één door verwarmingsinstallatie van kuikens, terwijl in acht gevallen de oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden zijn acht koeien, tien varkens en 109 stuks pluimvee om gekomen. In de Rijks Psychiatrische Inrichting te Grave worden voor spoedige indiensttreding gevraagd enige ter opleiding voor het diploma B. Minimum leeftijd 18 jaar Salaris volgens rijksregeling Eenmaal per 14 dagen worden reis kosten boven 2,50 vergoed voor bezoek aan het ouderlijk huis Sollicitaties te richten a. d. geneesheer-directeur INSTRUCTIE VOOR: Zandheuve straat 11 Utrechts Grootste Lederen Kledingfabriek Oude Gracht 242, tel. 11786 na 6 uur 10484, Utrecht t.o. N.V. huis. Nieuwe 6-8 persoons auto's disponibel Zeer voordelige tarieven N.V. v/h Fa. Wed. Markt 16 Veenendaal SPECIAAL in BRILLEN Hoofditraat 51 Veenendaal STOFFEERDERIJ EN WONINGINRICHTING Nieuweweg 28-30 Veenendaal Het wereldberoemde HARP MODEL, OP POTEN TOPTOESTEL DAT 690.- GEKOST HEEFT Gloednieuw met volle garantie HAAST U Profiteert van deze uitzonderlijk lage prijs. De voor raad ir beperkt. Vraag demonstratie aan agent Vendelseweg 32 - Veenendaal Voor spoedige indiensttreding gevraagd een bekwaam Uitvoerige schriftelijke sollicitaties te richten aan: H. Brouwer, architect B.N.A., te Veenendaal DAMESMODE-ATELIERS T u i nstraa t 1 0 Veenendaal -H- Wij vragen voor spoedige indiensttreding: -ö- voor onze naaizaal -»■ Zo mogelijk op de hoogte van de mantelkonfectie j Alle inlichtingen bij: DAMESMODE-ATELIERS Tuinstraat 10 - Veenendaal Voor onze CONFECTIE-ATELIERS kunnen wij in de maand augustus plaatsen voor naai- en strijkwerkzaamheden. Leeftijd 17 jaar en ouder. Ruime inwerkperiode met gunstige loon regeling. Rustige, nette en ordelijke werksfeer. Voor goede krachten worden eventuële bus- kosten vergoed. Aanm.: tijdens de kantooruren Vijgendaml3, Veenendaal. Lerares zoekt spoedig, vóór 1 september, zonder pension Brieven p.a. Chr. Huishoudschool, Veenendaai vraagt een Leeftijd tot 35 jaar. Sollicitaties te richten aan de directeur van het Post- en Telegraafkantoor Rhenen. De gouverneur-generaal van Canada, Z.E. Vincent Massey, bracht in gezelschap van de Canadese ambassadeur en zoon en schoondochter, een bezoek aan II.M. de Koningin op paleis Soestdijk. v.l.n.r. mevr. Stone, Z.E. Thomas Stone, ambassa deur van Canada, H.M. Konin gin Juliana, Z.E. Vincent Mas sey, gouvern.-gen. van Canada, Z.K.H. Prins Bcrnhard, mevr. i; Massey (schoondochter van de gouverneur-gen.) en de heer 382 Massey jr. (3.) Ja, maar Geen ge-maar! Uw papieren zijn in orde? U hebt een visum nodig. Een pas heb ik, maar het visum Alberti maakte een afwerende hand beweging. Dat heb ik in twee uur voor elkaar. Ik weet hoe men met de douanen moet omspringen. Dus, u bent bereid onmid dellijk te vertrekken? Ik spreek wel met Godenbergh en stel u mijn wagen en chauffeur ter beschikking. Ja, meneer Albertiik ben befeid te vertrekken. Mooi, zuster. Maar zal dokter Holl zo vlug de papieren in orde kunnen ma ken? Helga Römer knikte. Zekerik weet dat hij zijn pa pieren heeft, want hij wilde binnenkort naar een vergadering in Merano. Dan hebben we geluk, zuster Helga! Maakt u nu alstublieft uw zaken in orde. Over twee uur wordt u door de wagen afgehaald. U zult vanavond al in Mün- chen zijn! Ik ga nu meteen met Goden bergh praten! Voordat zij nog iets antwoorden kon had hij de kamer reeds verlaten. Hoofdstuk 2. Twee uur later stapte Helga de deur van haar kliniek uit. Zij had haar ver- pleegsterscostuum met een lichtgrijs man telpakje verwisseld. Wie voorbijging keek haar aan, de mannen verheugd en de vrouwen zeer kritisch. Haar kortgeknipt zorgvuldig gekapt haar vleide zich in zachte golven om het hoofd. Niemand zou haar voor een ziekenverpleegster houden. Zij zag er eerder uit als een vrouw met een onafhankelijk beroep, als een vrouw, die van plan is zich er door heen te slaan. De wagen van Alberti was er nog niet. Ze ging op de lage, stenen muur van het terras zitten en wachtte. Toen zij aan haar gesprek met de pro fessor dacht, kwam er een rimpel in haar voorhoofd. Godenbergh had slechts on gaarne laten gaan en aan een verlichting door dokter Holl geloofde hij niet. Zij haalde een zonnebril uit haar hand tas en zette deze op. Nu werden alle kleuren om haar heen voller en dieper. Het kwam haar voor, alsof ze thans voor de eerste maal zag dat het lente gewor den was in dit mooie land. Ja, het was lente! In doorzichtig blauw welfde de hemel zich boven de bergen op wier schouders de sneeuw nog glin sterde. Maar hier, op de weide, bloeiden reeds de krokussen in allerlei kleuren. Beneden in het dal stroomde aardebruin en zwaar van het smeltwater van de bergen, de Adda. Een stuk kon men de autoweg volgen, tot aan de brug, dan verdween hij in het bos. Daarachter rees de reusachtige Monte Disgraziata tot aan de hemel. Het was de hoogste berg, die ze ooit gezien had. Waarom hij de „On- geluksberg" heette? Zij leunde behaaglijk achterover en haalde diep adem. De lucht was heerlijk. Hier moest men een paar weken vakantie kunnen hebben! Met Stefan Holl. Zij stond op en liep naar het hek, waar de tuin stijl in het dal afdaalde. Helemaal beneden, op de autoweg, kwam, als een kevertje zo klein, een wagen de berg op. Dat moest Alberti's wagen zijn. Zij haal de een spiegeltje uit haar handtas en kontroleerde haar gezicht. Wie was die Alberti eigenlijk? Zijn dochter, jadie stond haar reeds na. Angela Alberti was een van de liefste wezentjes die zij ooit ontmoet had.En ze had er veel voor over gehad dit meisje te helpen. Maar ook over Alberti maakte ze zich zorgen, want het was niet te ont kennen, dat zijn dochter meer voor hem betekende dan wat ook op de wereld. Wanneer zij stierf zou hij daar nooit over heen komen. Voorzover Helga wist was hij iemand in de industrie, had een op meneer Alberti. Hebt u mijn visum? Natuurlijk! Alstublieft. Bent u klaar, kunnen we meteen wegrijden? Natuurlijk meneer Alberti. Zij ging met hem naar de wagen. De chauffeur was uitgestapt en wierp haar een blik toe. Dit is Eckert, zuster Helga, zei Al berti tegen haar, een landgenoot van u.. net als de wagen. Hij wendde zich tot de chauffeur. Luister eens, Eckert, het komt op elk uur voor me aan. Maarondanks dat: haast je voorzichtig, rijd de zuster niet Roman van Hans-Otto Meissner Nederlandse bewerking H. Magnin Verschuur tisch bedrijf in Milaan en ook nog fili alen. Bovendien bezat hij niet ver van hier een landhuis. Men hoorde reeds het gezoem van de wagen, menigmaal klonk kort en waar schuwend de claxon. Helga nam haar koffertje op en verliet het terras. De wagen draaide de tuin der kliniek in en remde. Alberti steeg uit en kwam Helga tegemoet. Prachtig op tijd, zuster Helga! riep hij haar toe. Zij reikte hem de hand. Dat zou ik ook van u kunnen zeggen, in het graf. Eckert beantwoordde Helga's handdruk. Zoiets komt bij mij niet voor, me neer Alberti! grinnikte hij. We gaan toch meteen weg, zuster? Ja, meneer Eckert, onmiddellijk! Hoe lang zouden we nodig hebben tot Mün- chen? Eckert keek op zijn horloge en overlegde: Als er geen berg voor onze radiator neerstort, zijn we er vanavond. Dat zou mooi zijn, meende Helga, terwijl ze instapte. Ze gaf de heer Alberti de hand, maar trok deze haastig terug, toen hij haar te lang vasthield. Zij vond het onaangenaam, dat ze een kleur kreeg. Zoiets was toch te dom, ze was toch geen klein meisje meer! Gelukkig gaf Eckert nu gas en de wagen gleed weg. Bijna geruisloos gleed de goed onder- houde Mercedes de slingerwegen af tot aan de rivier. Maar onmiddellijk na de brug, op de lange tegenhelling, haalde de motor diep adem. Ondanks de vele bochten klom de wijzer op de kilometer teller hoger en hoger en wanneer er een recht stuk kwam, wees ze over de hon derdvijftig. Hallo! riep ze naar de chauffeurs plaats. Wat belieft u? Meneer Alberti zei toch, dat u me niet het graf in moest rijden. Ik zou niet graag tegen een rotswand verpletterd worden, of daar beneden in een afgrond. Ik ook niet, vond Eckert geruststel lend. Ik ook niet, juffrouwNeem me niet kwalijk, zuster! U kunt rustig juffrouw tegen me zeggen! Wilt u een sigaret? Niet in dienstVertelt u eens, juffrouw Römer, vroeg hij vervolgens, zijn blik gericht houdend op de gevaar lijke weg: Vertelt u eens, heeft u ook zoiets als een beroepsgeheim? Natuurlijk. Zozo. Javooral bij honderdvijftig ki lometer per uur! Maar wat voor een be roepsgeheim bedoelt u? Ik had zo graag willen wetenja, weet u, ik ben al drie en twintig jaar bij meneer Alberti ennu ja,wat is dat voor een vervloekte ziekte? Moet ik nu een medische verhande ling voor u houden? Om Godswil, nee, dat is niets voor me. Maarik zou alleen maar graag willen weten wat dat allemaal is! Dat zouden we allemaal graag willen wetenMaar niemand weet er het juiste van. En die nieuwe dokter, die we nu gaan halen Dat is de enige die misschien iets weet. En als hij kan zal hij helpendat betekent, hij zal de pijn verlichten. Meer nietmaar dat is al veel! De straatweg werd smaller, maar Eckert kende de streek en reed buiten gewoon snel voort. Helga nam hem van opzij op. Zijn hoekig gezicht met de hel dere ogen was volkomen rustig, niets verried, dat de snelle en plotselinge tocht ongewoon voor hem was. Daar Helga zelf rijden kon had zij tot nu toe haar blik niet van de weg afgewend en in gedach ten meegestuurd, geremd en geschakeld. Nu voelde zij zich echter beter. Zij leunde achterover en genoot van het prachtige landschap. Na anderhalf uur hadden zij de Majola- pas en het Oberengadin bereikt. Met on geoorloofde snelheid stuurde Eckert de Mercedes de smalle, bochtige weg op naar boven. Zeg eens, meneer Eckert, herhaalde Helga, terwijl zij een stukje chocolade nam, heeft meneer Alberti niet gezegd dat u voorzichtig moest rijden en mij niet ergens mijn nek moest laten breken? De chauffeur liet lachend zijn witte tanden zien en gaf nog meer gas. Zeker heeft hij dat, zusterMaar er is toch niets gebeurd! Tot nog toe niets, maar het komt me voor, dat het niet lang meer zal duren. Och, nee tochjuffrouw, lachte Eckert. Ik breng u levend naar München. Dan werd hij echter ernstig en zei: Ik ken deze streek toch precies en ook mijn wagen. U hoeft heus niet bang te zijn. De baas heeft toch gezegd, dat het op elk uur aankomt. Dat is zo, gaf ze toe, wanneer zullen wij er zijn in dit tempo? Eckert rekende een poosje. Wanneer alles goed gaat, beloofde hij, zijn we vanavond tegen acht uur in München. En, vroeg Helga weifelend, kunt u dan datzelfde stuk meteen weer terug rijden.... ik bedoel in de nacht? Natuurlijk kan ik dat Driehonderdvijftig kilometer heen en terug, dat zijn er maar zevenhonderd. We hebben wel andere afstanden gereden de baas en ik. En na een poosje voegde hij er nog aan toe: Daar komt nog bij, dat we 's nachts harder kunnen rijden. Nee, juffrouw Römer, zoiets betekent niets voor Eckert. (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1957 | | pagina 4