DE VALLEI Albert Heijn Dokter H0LL Voor de Jeugd Vakantie? Ga morgen in Venetië eten Ruim 1000 wandelaars tippelden in en rond Veenendaal GENIET VAN UW KOPJE THEE Gemalen thee V/Tl IL In de roos! Zwem- en polo- programma Dovo versloeg VVOG met 4-3 De leeuw en de muis SPECIALITEITEN UIT ITALIË Leverpastei dubbel blik van 65 voor 59 Gezouten Pinda's 2 zakjes van 50 voor 45 grote zak van 59 voor 55 ...EN UIT NEDERLAND Wessanen cacao FEUILLETON Door de Nederlandse Wandelsportbond afdeling Sticht-Gooi, werd zaterdagmid dag onder ideale weersomstandigheden een propaganda-wandeltocht georgani seerd, waaraan meer dan 1000 wande laars hebben deelgenomen. De afstanden waren 12, 18 en 25 km en het parcours ging hoofdzakelijk door on ze bosrijke omgeving. Opmerkelijk was, dat ook veel wandel verenigingen van "elders aan deze wandel tocht deelnamen, waardoor er niet min der dan 42 groepen waren. Kort voor de start in de kantine van de Ritmeester fabrieken lieten zich nog vele indivi- duelen inschrijven. Van buiten Veenen daal namen deel Alcyon, W.W.W., O.S.B., Animo, alle uit Utrecht, Trekvogels uit Amersfoort, „Woudenberg", V.G.M. en C.C.C. uit Nijkerk, Blauw-Wit uit Ede, Vrolijke Jantjes uit Rhenen, Holevoeters uit Scherpenzeel en Rijksopvoedingscen- trum voor meisjes uit Zeist. De Veenendaalse wandelclubs waren „V.S.W.", „Hollandia Trico", Hollandia Wol, Tenmols, Ritmeester, Frisia, B.B., Trekvogeltjes, S.K.F., Scheepjeswol, Pe- havee, de Beatrixschool en de Chr. Tech nische School. Na de start op de Kerkewijk om 3 uur gingen alle wandelaars in de richting Eist, waar rechtsaf de Franseweg werd opgemarcheerd. Bij de Driftweg gingen de adspiranten al rechtsaf om Veenen daal op te zoeken, terwijl de 18 en 25 km tippelaars naar het Berghuis in Ame- rongen wandelden om daar van een ver plichte rust te genieten. Dwars door de bossen, met zo nu en dan een mooi pano rama, trokken de 25 km-wandelaars naar de „Heuveltjes". De 18 km-deelnemers De technische comisie van de Veenen daalse Zwemclub heeft, nu de waterpolo- competitie is geëindigd, voor de resteren de weken van het zomerseizoen een programma van waterpolo- en zwemwed strijden samengesteld. Op woensdag 7 augustus (heden) wordt er in het „Bergbad" een adspiranten- tournooi gehouden met SEDNA (Amers foort), De Waterkip (Barneveld), Woest- duin (Doorn) en V.Z.C. Aanvang zes uur. Zaterdag 10 augustus a.s. om zes uur in het „Bergbad": herentournooi, waaraan deelnemen: Polar Bears 4 (Ede), De Rijn 1 (Wageningen), V.Z.C. 2 en V.Z.C. 3. Het damestournooi met Woestduin (Doorn), Vahalis (Tiel). Steenvliet (Gel- dermalsen) en V.Z.C. vindt plaats op za terdag 17 augustus a.s., eveneens aanvang om zes uur. De clubkampioenschappen van „V.Z.C." worden gezwommen op woensdagavond 28 augustus a.s., aanvang half zeven. Het zo langzamerhand ieder jaar terug kerende „sluitingstournooi" wordt gehou den op zaterdag 31 augustus a.s. in het „Bergbad". Deelnemers: De Fuut 1 (Maarssen), Zeus 1 (Nijmegen), Zeist 1 en V.Z.C. 1. Aanvang half zes. Het „sluitingstournooi" betekent nog niet de daadwerkelijke sluiting van het Bergbad, want op zaterdag 7 september vindt in het „Bergbad" de returntwee kamp plaats tussen V.Z.C. en Polar Bears uit Ede, voor adspiranten meisjes en jon gens. Aanvang half vijf. Als sluitstuk van deze tweekamp spe len de eerste zeventallen van V.Z.C. en Polar Bears een vriendschappelijke wed strijd. Naast dit „thuis"-programma zullen de V.Z.C.-zeventallen nog vriendschappe lijke wedstrijden in het „Bergbad" spe len, terwijl men verschilende uitnodigin gen voor zwem- en waterpolo wedstrijden in andere plaatsen heeft ontvangen. gingen bij het Berghuis linksaf om langs het fietspad Amerongen-Veenendaal en via de „Heuveltjes" Veenendaal te be reiken. Vanaf de Dijkstraat en kleine Geerse- weg, ging de route over de Geerseweg. Molenstraat, Kostverloren, Zandstraat, Hoofdstraat, Kerkewijk, naar de Ritmees ter fabrieken. De groepen van de 18 en 25 km trokken in gesloten gelederen, voorafgegaan door de drumband van Kunst en Vriendschap uit Rhenen, langs deze route. De heer A. van de Klok van de N.W.S., afdeling Sticht-Gooi, sprak aan het einde van de tocht een dankwoord aan de di rectie van de Ritmeester Sigarenfabrie ken voor het beschikbaar stellen van de kantine, aan de politie, de E.H.B.O. en de drumband. Hij noemde deze tocht bui tengewoon geslaagd en dankte allen die aan de voorbereiding daarvan hadden meegewerkt. De jury kende de volgende prijzen toe: Adspiranten, 12 km: 1. Trekvogels, uit Amersfoort; 2. W.W.W. Utrecht; 3. O.S.B., Utrecht. Junioren, 18 km: 1. Trekvogeltjes, uit Overberg; 2. Pehavee, Veenendaal; 3. W.W.W., Utrecht; 4. Holevoeters, Scher penzeel. Senioren, 18 km: 1. Scheepjeswol, Vee nendaal; 2. Alcyon, Utrecht. Senioren, 25 km: 1. Animo, Utrecht; 2. Frisia, Veenendaal; 3. V.G.M., Nijkerk; 4. V.S.W., Veenendaal. DE EDELE' DONKERE HUIDSKLEUR Op het eiland Ceyland zorgen de directeuren van grote hotels ervoor dat er steeds een „stel" hotelpersoneel van bijzonder donkere huidskleur be schikbaar is. Men is daar namelijk van mening dat deze donkere huidskleur er blijk van geeft dat zo iemand tot een bijzonder edel ras behoort. Dientenge volge veronderstelt men dat deze men sen bijzonder intelligent, zindelijk, eer lijk en vriendelijk zijn, hetgeen ze als het ware ertoe voorbeschikt promi nente gasten uitstekend te kunnen be dienen. Hooggeleerde lie den hebben na gegaan, hoe wij, in Europa en daar buiten, ons kopje thee genieten. Professor Dr. R. Jauli, van het psychologisch in stituut van Mün- chen, heeft er dezer dagen een omvangrijk rap port over gepu bliceerd. Het blijkt, dat thee een stimu lerende werking heeft, als men er vier kopjes van drinkt (niet meer, ook niet minder), waarvoor per kopje 2l/s gram thee dient te worden gebruikt. Bij verdub beling van de hoeveelheid thee gaat het effect verloren. Het duurt onge veer 40 minuten voordat men de in vloed ervan het best merkt; 30 minu ten later vermindert de invloed weer geleidelijk. Zekere prof. E. Kraeplin tekent hierbij aan, dat het niet alleen helpt bij gees telijke arbeid, doch ook voor het ge bruik van de spieren. De oorzaak ligt in het alkaloid-gehalte van de thee. Dit is ongevaarlijk voor de gezondheid. De grootste hoeveelheid, die een mens per dag mag gebruiken, is 35 kopjes; men moet dan echter rekening houden met een verstoppende werking op de ingewanden. Om de theeblaadjes de kans te ge ven, veel aroma af te staan aan het hete water, maakt men tegenwoordig meer en meer gebruik van een molen tje. „Eruit halen, wat eruit te halen is" zou het opschrift kunnen zijn. Het doet denken aan de tijd, dat thee nog maar alleen als geneesmiddel werd gebruikt. Toen was het nog zo duur, dat men er beslist het grootst moge lijke profijt van wilde hebben. In de Londense „Mercurius Politicus" van 30 september 1658 komt dan ook een advertentie voor van een apotheker, die thee aanbeveelt: „tegen hoofdpijn, aanvallen van duizeligheid en daardoor ontstane lusteloosheid, gevoel van zwakte in de buikholte of de maag, slechte eetlust en storingen in de spijs vertering, koude rillingen, koorts en gevatte kou". In oude geschriften staat dikwijls, dat het zo goed is ter ver sterking van de werking der inge wanden en verdrijving van vermoeid heid. En dat is nu eigenlijk nog zo. Wist u. dat het de enige drank is, die een baby mag hebben bij de melk, of wanneer het onrustig is en niet kan slapen? Het looizuur, dat in de thee zit, heeft namelijk een rustigmakende invloed op de ingewanden. Op het terrein aan het Panhuis speelde Dovo zaterdagmiddag een oefenwedstrijd tegen het Harderwijkse V.V.O.G. Aan beide zijden werd een goed spel weg gegeven. In de eerste speelhelft was Dovo meer aanvallend. De debuterende Dovo-mid- voor Sas zorgde al spoedig voor het ope ningsdoelpunt, waarna rechtsbuiten Van de Pol er op handige wijze 2-0 van wist te maken. Nog voor rust kreeg de prima spelende linksbinnen Foppe gelegenheid de achterstand van V.V.O.G. tot 2-1 te verkleinen. Na rust was het een vrij gelijk op gaande strijd. De V.V.O.G.-rechtsbuiten Schuurink bracht de partijen op gelijke voet. Een kwartier voor het einde be zorgde Klaas van Hal Dovo opnieuw de leiding, waarna een zeer fraai doelpunt van Roel Schoeman de stand op 4-2 bracht. Kort voor het einde slaagde links binnen Foppe er in de achterstand tot 4-3 terug te brengen. Dovo 2 en V.V.O.G. 2 speelden gelijk tijdig tegen elkaar op het andere terrein. Nadat de ruststand met 3-1 in het voor deel van Dovo was, werd een 4-4 eind stand bereikt. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal Nieuwe raadsels Voor ouderen: I. Als je mijn eerste deel ontvangt, mag je wel gauw de dokter halen, mijn tweede deel is een letter van het alfabet en mijn derde deel staat in elke bakkerij, mijn ge heel is een wereldberoemd componist. Wie was die componist? G. v. Everslager O. T. de Ligero II. Probeer maar weer eens het beroep van de twee mannen te weten te komen, uit bovenstaande naamkaartjes, door de letters om te zetten. III. Zijn goud is haard de gasten is hij waard eigen zo vertrouwd waard. In dit koeterwaals zitten twee bekende spreekwoorden, alle woorden moeten ge bruikt worden. Jullie zullen de spreek woorden gemakkelijk kunnen vinden. Voor jongeren: I. Verborgen bloemennamen: Jan, je regenjas is gescheurd. Miep en Ali rissen bessen in de keuken- Papa verloopt de duiven volgende week. Ik zette thee, roosterde brood en kookte eieren. Het eerst hebben we de leeuwen bekeken II. Al draai je me ook om en om, ik loop steeds even hard en toch kom ik niet van mijn plaats. Wat ben ik? III. Mijn eerste deel is een meisjesnaam, mijn tweede deel niet dichtbij, mijn derde deel speelgoed van gummi of plastic en mijn geheel een lekkernij. De grote woeste leeuw in de dieren tuin had helemaal geen plezier. De vo rige avond had hij een groot stuk vlees gekregen, maar onder het eten was hem een taai stuk pees tussen de kiezen gaan zitten. Heel de nacht had de leeuw niet kunnen slapen. Met zijn poot probeerde hij het stuk pees uit zijn kiezen te trek ken, maar de klauw was veel te breed om het stukje pees te pakken te krijgen. De leeuw gromde soms van woede, want de kies ging steeds meer pijn doen. Het humeur van de leeuw werd hoe lan ger hoe slechter en toen de andere leeuw, die ook in het hok zat, in de buurt van de grote leeuw kWam kreeg hij zomaar, uit pure woede, een klap met de poot van de leeuw met kiespijn. De nacht ging voorbij en het werd morgen, maar nog steeds zat het nare stuk pees tussen de kiezen van vriend Leo. Het werd mid dag en de oppasser bracht weer twee stukken vlees voor de beide leeuwen. De grote leeuw was dol op vlees, maar nu had hij zo'n pijn in de bek, dat hij hele maal geen trek had. De andere leeuw at toen de beide stukken maar op en de zieke leeuw werd er helemaal niet kwaad om. Toen het donker begon te worden en alle mensen uit de dierentuin verdwe nen waren, kwam er een klein muisje in het leeuwenhok trippelen. „Wat moet je hier," bromde de grote leeuw. „Och," zei het muisje, „ik kom maar eens even kijken of er op de grond nog een kruimeltje vlees ligt, jullie krijgen altijd van die grote brokken, een arm muisje mag er toch ook wel een kruimel tje van hebben?" „Maak dat je wegkomt," gromde de leeuw. „Bah," zei het muisje, „wat ben jij een held, schelden op een klein muisje, dat kun je, ik zal je heus geen kwaad doen hoor en wat ben je slecht te spreken, 't lrjkt wel of je de bokkepruik op hebt." „Ik heb pijn in mijn kiezen," gromde de grote leeuw, „al twee dagen zit er een stukje van dat taaie paardevlees dat ik gegeten heb, in mijn kiezen en ik kan het er maar niet uit krijgen." „Doe je grote bek maar eens open," piepte het muisje, „dan wil ik wel eens even kijken, misschien kan ik je helpen." „Och wat," bromde de leeuw, „jij kunt immers toch niets, ik zal wel moeten wachten tot de oppasser in de gaten heeft dat ik niet meer eet en dan zullen ze me eindelijk wel eens helpen." „Nou dan niet," piepte de muis, „mag je kiespijn houden tot oudejaarsavond, oude brompot." En toen zei de leeuw: „Als je denkt dat je me helpen kunt, mag je wel eens kij ken, muis." „Ik zal het proberen," zei de muis, want je bent wel een kwaad heerschap, maar ik kan je toch geen pijn zien lijden, doe die grote waffel van je dan maar open." De leeuw ging liggen en meteen ging de grote bek open. De muis verschoot er van, maar hij was een vriendelijk dier en hij wilde de leeuw graag helpen. ,Haha," zei het muisje, „ik zie het al, een lelijk stuk pees zit daar tussen je kiezen, dat zal ik er eens even tussen weg knabbelen, hou je bek maar wijd open." Toen trippelde het dappere muisje in de grote bek van de leeuw en ijverig be gon het aan het stuk pees te knabbelen. Het was een taai stuk en het zat muur vast, maar na een half uur knagen had de muis het stuk verwijderd. Op hetzelfde moment dat de leeuw voelde dat het stuk pees verdwenen was, deed het dier de grote bek dicht en het arme muisje zat gevangen. ,Laat me er uit," piepte de muis angstig. „Dat zou je wel willen hè," grauwde de leeuw, „je hebt je buik dit gegeten aan mijn stuk pees en nu eet ik jou op, want ik heb sinds gisteravond geen krui mel eten gehad. Je bent wel klein, maar toch een lekker hapje." „Wat ben jij een gemeen beest," huil de de muis, is dat nu je dank Je moest Om het San Marco plein van Venetië te zien - daarvoor moet u naar Italië. Maar om een echte Italiaanse macaroni-schotel met Parmesaanse kaas te eten - daarvoor „reist" u naar Albert Heijn. Want Albert Heijn is uw reisbureau voor een smul- vakantie rond de wereld! De karakteristieke delikatessen van ieder land vindt u op z'n best en voordeligst bij Albert Heijn. Waarom altijd „thuis blijven eten"? Ga morgen eens naar Albert Heijn en maak uw eigen tafel een „trattoria" in Rome! Cirio tomatenpuree, 6 x geconcentreerd 2 blikjes 49 Rav i OI i S, eiermacaroni gevuld met vlees per blik 265.1 60 Parmesaanse kaas, geraspt per flacon 5 5 Bel Paese kaas, per doosje 75 Canasta vermouth, rood per fles 175 Martini vermouth, Rosso-Bianco per literfles 685 Martini vermouth, Rosso-Bianco per x/2 fles 350 Chianti originele mandfles 325 Extra aanbieding t/m zaterdag 10 augustus Macaroni, elleboogjes 250 gram 20 Spaghetti 250 gram 35 Goudse graskaas, belegen 100 gram 33 Edammer graskaas, jong 1/4 kaas 109 Leidse kaas, met komijn 20+ 100 gr. 25 ZOMER SPECULAAS Nieuw, heel erg lekker 250 gram 49 Aardbeien op sap blik 85 Biscuits, Zaanse Molen rol 240 gram 39 Groninger koek, fijn gekruid stuk 98 Zaanse koeken bus 20 stuks 55 Citroensap, Sunkist per blikje 42 Maak nu een heerlijke cacaodrank: le kwaliteit bus 250 gram 95 Chocolademelk met vruchtensap:2 eetlepels cacaopoeder, met wat melk tot een papje ge roerd, worden gecombineerd met 2 eetlepels bessesap, wat citroensap en poedersuiker naar smaak. Voeg daarbij I t liter koude melk en klop het geheel 3 i 4 minuten, waarna u deze drank in glazen giet en onmiddellijk opdient. Zomerwijnen - vakantie wijn en: per fles Luxemburger Riesling Sylvaner 285 Franse land wijn rood wit 180 Franse Graves supérieures 320 Griekse zoete Muskaatwijn 200 Spaanse sherry 430-455 Uit verre zeeën: per blik Canadese zal m,fancy pink. Clover Leaf 125 Japanse zalm, pink. Three Diamonds 98 Peruaanse tonijn, in olie, Starkist 89 Zuidafrikaanse pilchards 110 Kaas uit de vakantielanden: per doos Zwitserse Chaletkaas (12 porties) 150 Noorse Primulakaas, met garnalen-champignons-bacon 95-90-80 Noorse Primulakaas, met ham-tomaat-kerry-selderij 45 Rijnlandse kaas, salami-emmenthaler-krauter-yoghurt 85-75 Albert Heijn klanten hebben drie streepjes voor... 1 Altijd de laagste prijzen 2 Onvoorwaardelijke kwaliteitsgarantie 3 Obligatie met rente winst je schamen." Och, de leeuw was zo kwaad niet en hij wilde het muisje alleen maar een beetje plagen en de leeuw was ook wel dankbaar voor de hulp. „Laat me er uit," piepte het muisje. „Nee," zei de leeuw, ik eet je op met huid en haar, daar ga je muis." En toen werd de muis zo kwaad, dat hij zijn scherpe tandjes in de grote tong van de leeuw zette en zo hard beet als lij bijten kon. „Au lelijk'mormel," brul de de leeuw en van schrik deed hij de bek open. Floep, meteen was de muis uit de bek van de leeuw. Toen de muis op vei lige afstand zat, zei hij: „Ik help je nooit weer, al heb je ook een bot van een me ter in je keel zitten." Toen begon de leeuw te lachen. „Och, klein muisje, maak je niet kwaad, ik wilde je alleen maar een beetje plagen, ik ben je heel dankbaar voor je hulp en als ik morgen weer vlees krijg, zal ik een heerlijk mals brokje voor je bewaren, kom het maar halen als het donker is." En werkelijk, toen het muisje de volgende avond kwam kijken lag er een heerlijk stukje vlees voor hem te wachten en toen waren de grote leeuw en de kleine muis weer dik ke vrienden. (8.) Meneer Alberti? Ga alsjeblieft naar beneden en bel in de bibliotheek Don Rotta in Bellagio op. Ik wil hem spreken Ja, meneer Alberti. Zal ik het ge sprek dan hier doorgeven? Neeik kom beneden. De bediende trok zich terug. Margareta, verzocht Alberti zijn huishoudster, blijf hier, tot ik weer te rug ben. En laat geen oog van haar af. Margareta knikte slechts. Wat Al berti zei was toch zo vanzelfsprekend, dat hij het in het geheel niet had be hoeven te zeggen. En, Margareta, als ze ontwaakt, roep je me onmiddellijk! In de bibliotheek legde Roberto juist de hoorn weer op. Monsignore Rotta is helaas niet te bereiken. Hij is nog onderweg, maar men venvacht hem ieder ogenblik terug. Dank jeTonio moet de kleine wagen gereed houden. Misschien moet hij straks nog naar Bellagio rijden om Don Rotta te halen. Zeker, meneer Alberti. Verder heb ik niets meer nodig. Ga wat liggen en rust uit De oude dienaar bleef staan. Meneer Albertimag ik u iets vragen? Jawat dan? Is het een erg beroemde arts, die u nu laat komen? Ik had zijn naam nog nooit ge hoordmaar hij moet wel wat van deze verschrikkelijke ziekte afweten. Zuster Helga heeft hem mij aanbevolen. We zullen allen de Madonna bid den, dat zij juffrouw Angela helpt. Alberti was zeer ontroerd door het meeleven van zijn personeel. Doe dat, Robertomisschien is de hemel toch niet doof. De bediende ging heen. Alberti zocht uit zijn schrijftafel de kaart met autowegen en sloeg de laat ste bladzijde op. Hij volgde de weg naar München en rekende uit wanneer Eckert op zijn vroegst terug zou kun nen zijn. Hij keek op de klok. Nu in ieder geval nog niet! Hij schoof een stoel voor de haard en keek in de vlammetjes, totdat deze doofden, ja, tot zelfs de rode gloed verdwenen was. Het werd kil, maar hij merkte het niet, hoorde ook de schoorsteenklok niet drie uur slaan. Alberti schrok eerst op, toen hij Margareta hoorde roepen. Meneer Albertimeneer Al berti! Hij holde naar boven. Angela had de ogen geopend, maar zij scheen niemand te zien, ook haar vader niet, die zich over haar heen boog. Kind, lievelinghoe voel je je? Hij zag wel haar lippen bewegen, maar wat zij zei kon hij niet verstaan. De zieke sloot de ogen weer en voelen. Maar het was slechts zijn eigen bloed dat hij zo hevig voelde kloppen. Met een vertwijfelde beweging, die hij niet meer beheersen kon, wendde hij zich naar de oude vrouw, van wie hij wist, dat zij Angela net zo liefhad alsof het haar eigen kind was. Als we haar maar helpen konden mijn God, als we haar maar helpen Roman van Hans-Otto Meissner Nederlandse bewerking H. Magnin Verschuur haalde een paar maal snel en diep adem. Vader, zei ze plotseling heel dui delijk. Vader, ik moet sterven! Alsof het zwakke lichaam deze be kentenis bevestigen wilde, hief het zich vol pijn omhoog en viel daarna mach teloos terug. Alberti veegde met zijn hand over zijn ijskoud voorhoofd. Hul peloos tastte hij naar haar doorzichtige handen en probeerde de smalle pols te konden. In plaats van te antwoorden snikte Margarete vrij uit. Bij Mariazei Alberti zacht, bij Maria kwam het einde precies zo. Hij draaide zich om en ging met zware schreden de brede trap af naar de bibliotheek. Hij nam de hoorn van de telefoon en draaide een nummer. O, Don Rottahet is goed dat u er bent! Het gaat met Angela slecht, heel slechtJa, daar ben ik bang voorMag ik u de wagen sturen? Hij komt onmiddellijk. En ik dank u zeer Alberti belde af en riep Tonio. Als iedereen in huis was ook Tonio nog wakker. Hij zat in de keuken en was tegelijkertijd zeer bedroefd en toch echt gelukkig. Deze gemoedstoestand was slechts mogelijk, omdat Tonio, zo als hij zelf meende, twee harten bezat. Hij hield van twee vrouwen tegelijk. Daarbij was wel een groot onderscheid, want de ene liefde was van tragische, geheime en oneindig verre en onbe reikbare aard en gold de dochter van zijn patroon. En omdat de dood zo dicht bij Angela stond was Tonio zo ongelukkig. Maar aan de andere kant had Giuseppina, die hier naast hem zat en het bloeiende leven zelf was, zich voor de eerste maal door hem laten kussen. Dat maakte Tonio zeer trots en gelukkig, want zij was zijn aardse, zijn bereikbare liefde en bo vendien was zij buitengewoon aardig. Uit deze verdeelde gevoelswereld riep de heer Alberti hem terug. Tonio, je moet onmiddellijk naar Bellagio rijden om Monsignore Rotta te halen!Neem de kleine wagên, maar rijd langzaam. Don Rotta is oud. Het was voor Tonio een eer zelf van de heer Alberti een opdracht te ont vangen, want anders kreeg hij zijn bevelen slechts via Roberto. De heer des huizes hield er een patriarchale orde op na. Goed, goed, meneer Alberti, knik te hij, ik zal voorzichtig zijnDon Rotta is bij mij in goede handen. Deze belofte om voorzichtig te rij den, had natuurlijk alleen maar be trekking op de terugtocht, als Don Rotta in de wagen zou zitten. Voor de rit naar Bellagio toe behoefde Tonio zich geen dwang op te leggen. Hoofdstuk 6 Stefan Holl opende eensklaps de ogen. Al zijn ledematen deden hem pijn en hij wist eerst niet precies waar hij was. Ik heb, geloof ik, geslapen Waar zijn we nu? Helga trok zijn das recht. Het is niet ver meer. De Majola- pas ligt al lang achter ons en zojuist reden we door Chiavena. Eckert denkt, dat we over een half uur thuis zijn dat wil zeggen, in het huis van meneer Alberti. Heb je overigens goed gesla pen? (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1957 | | pagina 4