PAUK Veenendaals meisje terug uit Amerika Dc eenzame prinses li)outy(i Programma Jeugdcompetitie LIENDE1X RENSWOUDE De Brillenspecialist Burgerlijke stand KERKDIENSTEN ROVANNA zm« BRIL ponkTH Uitslagen van de Jeugdvoetbal- competitie V.Z.C. won waterpolo- touniooi V.R.C. vergaderde Dinsdagkoopjes Platte borden T andenborstel f 0.29 Inbraak zonder resultaat Wel secuurder en niet duurder Ingekomen en vertrokken Amerongen Zondagsdienst doktoren BRIL OPTIEK WESTERA Gevonden en verloren voorwerpen WOUDENBERG HET RAADSEL VAN Het scheelde maar een heel klein biet- jie of we hadde de eerste tijd naar een nieuwe Hoofdstraat kenne fluite. Dat heb geen mins met zooveul woorde gezegd of erges opgeschreeve, mar ik heb et wel begreepe. Ze hebbe in Den Haag op 't ogenblik steeds wat te zeure. Hebbe ze gien be zwaar om 't een dan hebbe ze 't wel om 't ander. De heele dag zitte ze daar de besteeding te beperke. Ik hoop dat ze daar teeges- oover d'r lui werk een bietjie uitbreide. Ja, want die pennevechters zouwe deur al die beperkinge de zaake niet meer uit mekaar houwe en d'r lui arbeidsuure ok beperke. Mar de gemeentes motte et het ergste bezuure. Der kan niks meer en mag niks meer. An de Hoofdstraat van ons waar 'k et oover zouw hebbe mocht ok niks meer gebeuren. Bee en Wee van ons - niet lui - wistë der mit Bruil wel raad op. Bruil wist veur een goeie klant nog wel an een schuiffie „kort" geld te komme. „Nee", zeië die in Den Haag, „jullie motte niet mit „kort" geld, mar mit „lange" cente an komme draage. Dan kun je nog een wissie meer op 't naageslacht schuive. Mins-nog-an-toe, 'wat een oplossing. Dat idee zulle ze wel uit de ideeëbus van et deepartement gehengeld hebbe. En de ambtenaare, die 't uitgevonde hebbe mar fuife. Heele daage in de tijd van de Me- nister. Ze dochte netuurlik bij der eige: Dat fikse die plattelandsschutters daar in - hoe heet et ook weer - Veenendaal toch nooit. Die weete tog nerges lange cente op de kop te tikke. Mar louw-loene. Dan hadde ze wel ef- fies vergeete dat wij op knap goeie voet mit de Bruile leeve. En die houwe ok liever der minse an 't werk, dan dat ze ze de mond oope moete houwe, terwijl ze op der lui gat zitte, omdat er gin weg- gie meer an te legge is. Want die zien ok goed ankomme, dat er nog geen fiets- paadje meer te versiere is, as dat beperke nog een poossie zoo doorgaat. Alleenig hoop ik, dat ze niet alleen de gemeentes bij de start hebbe. Wat mijn betreft, magge ze ok gerust een bietje beknibbele op al die duure reissies, die die hooge oomes daar maar onderneeme of ze effies naar 't twallet gaan. „We zijn an den avond" zee Bram lest en je zou et werachies nog gloove ok. En Bram had liever de ouwe tijd weer trug. Mar dat was ok niks. Genoeg cente hebbe en gien stuiver uit durve geeve das ok je waare niet. En dat deeje ze toch veur de oorlog. We zulle ons der mar niks van antrekke en oover een week of wat mit de ouwe van daage meereize. Driek zit nou al op de zwaare waapens te oefene, omdat we gaan dieneere. Vol gens heur mot je dan mit et mes en de vork tegelijk kunne ete. En Mijntje van Bram het ze ok al zoo gek gemokt. Die het dur eige al in de lip gestooke mit de vork. „Ze kan nog niet best links richte, het mes kan ze al aardegies rechts bestuure", zee Bram. En we hoope allebei, dawwe karreme- naadjes krijge. Dan hewwe der de man teminste twee, want Driek en Mijntje kenne nooit mit twee van die ijsers zoo iets bewerke. Dat kun je het beste mit et eetgerei wat je mit je geboorte mee- gekreege heb. Affijn, ouwe Jan Middelhoove kan niet meer mee. Dat spet me. Hij het et nog een heele tijd volgehouwe, mar as ie hondert jaar wordt dan kun je zonder je eige te schaame tuis blijve. Me konkerent van Wist uwas me vleeje week net veur, want ik had eiges dat -groote nieuws wille vertelle. Mar waar Middelhoove woont dat weet die Wist-U-fabriekant schijnbaar nog niet. „Jan Middelhoove, de oudste van 't Veen, wordt in september 99", schreef-tie en daarmee is Jan Middelhoove ok de oudste inwoner van Ede. Raai, raai, waar woont ie, mar een feit is dat ie 99 wordt. „O, o," zal Middelhoove wel zegge. Nou moet ie nog een bejaard mins oiider laate duike ok. Dien aap van een jonge. Dien Woutjie Blauwkous. KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN Burgemeester en wethouders van Vee nendaal maken bekend, dat op woensdag 14 augustus a.s., te 13.30 uur, ten huize van de heer J. H. Kets, gemeente-arts, Hoofdstraat 26 te Veenendaal, de gele genheid zal zijn opengesteld tot kosteloze inenting of herinenting tegen pokken. Bij twijfel omtrent de gezondheidstoe stand van de in te enten persoon raad plege men vooraf de huisarts. Voor een juiste vermelding in de vaccinebewijzen van de namen en geboortedatums der kinderen moeten bij de aanmelding wor den medegebracht trouwboekjes van de ouders alsmede de bij de geboorte van het kind uitgereikte inentingskaarten. Een tweede is geen luxe Voor de week van 11 t.m. 17 augustus: Groep I (leeftijd 14 t.m. 16 jaar): 12 aug. terrein Dovo: 18.15 uur Veenendaal oost Mulderslaan, 19.15 uur Armada S.D.O. 14 aug., terrein SKF: 18.15 uur S.D.O. Davidsplein V.O.P., 19.15 uur Armada Mulderslaan. 15 aug., terrein Bergweg: 18.30 uur S.D.O. Mulderslaan. 16 aug., terrein SKF: 18.15 uur J.V.V. III Ar mada, 19.15 uur Veenendaal oost Da vidsplein V.O.P.; terrein Dovo: 18.30 uur Sport en Vriendschap S.D.O. Groep II (leeftijd 11 t.m. 13 jaar): 12 aug. terrein Matjan: 15 uur Nieuweweg J.S.V. V.V.D.O.W., 16.15 uur Valleivogels J.V.V. II; 14 aug. terrein Matjan: 15 uur Davidsplein V.O.P. II V.V.D.O.W.; 16.15 uur, Nieuweweg J.S.V. -- J.V.V. II; 16 a ug. terrein Matjan: 15 uur Singel boys V.V.D.O.W., 16.15 uur Davidsplein V.O.P. II J.V.V. II. Groep III (leeftijd 8 t.m. 10 jaar): 13 aug., terrein Dovo: 15 uur S.A.N.O. Stationsstraat, 16.15 uur K.M.D. J.V.V. I. 15 aug., terrein Dovo: 15 uur K.M.D. Stationsstraat, 16.15 uur J.V.V. I Sano. Voor de week van 18 t.m. 24 augustus. Groep I (leeftijd 14 t.m. 16 jaar): 19 aug. terrein Dovo: '18.30 uur J.V.V. III Sport en Vriendschap; 21 aug., terrein SKF: 18.30 uur J.V.V. III Davidsplein V.O.P.; 23 aug., terrein Dovo: Davids plein V.O.P. Sport en Vriendschap. VAN 2 TOT EN MET 7 AUGUSTUS Groep I. J.V.V. III Mulderslaan 0—5 Veenendaal-o. Sp. en Vriendsch. 0—5 Armada Davidsplein V.O.P17 Veenendaal-oost S.D.O01 Sp. en Vriendsch. Mulderslaan 2—1 Groep II V.V.D.O.W. J.V.V. II1—12 V.O.P. II Singelboys 3—2 V.O.P. II Valleivogels 3—1 Nieuweweg J.S.V. Singelboys 33 Groep III S.A.N.O. Stationsstraat 22 K.M.D. J.V.V. I 5—6 K.M.D. Stationsstraat 42 S.A.N.O. J.V.V. I 2—8 Hier volgen nog enkele mededelingen omtrent de afloop van de competitie. Op maandag 19, woensdag 21 en vrijdag 23 aug. worden de laatste wedstrijden ge speeld. Dit zijn i.v.m. het kampioenschap wel de belangrijkste wedstrijden. Dit is dan voor de groep die alleen in de avond speelt. Op genoemde data wordt maar één wedstrijd gespeeld. Voor de groep leeftijd 8 t.m. 10 jaar worden de laatste wedstrijden gespeeld op donderdag 15 augustus. Voor de groep leeftijd 11 t.m. 13 jaar worden de laatste wedstrijden gespeeld op vrijdag 16 augustus. ziekenfonds- leverancier Hoofdstraat 51 - Tel. 3184 - Veenendaal (Vervolg van pagina 1.) lezing de gebruikelijke vragen behande len: over het onderwijs in Nederland en of het inderdaad waar is, dat ons land louter bestaat uit molens en water en mensen, die op klompen rondwandelen. En het schijnt, dat de Amerikanen zich ook een beetje bezwaard voelen met figu ren als Elvis Presley en andere rock- en roll-koningen. Tenminste dikwijls vroeg men Bea hoe men in Holland over deze „wildemannen" dacht. Tussen twee haakjes, voor de lezers die denken, dat Amerika voor negen en ne gentig procent wordt bevolkt door deze woestelingen: dit is niet waar. Ook Ame rika kent zijn nozems en de nozems die in clubverband optreden, daar „hood lums" geheten, doch deze jongelieden ko men daar in ongeveer dezelfde verhou ding voor als in ons land en andere landen. „Erg persoonlijk waren de mensen in hun vragen", zei Bea, „iedereen wilde alles over mij persoonlijk weten". Op on ze vraag of ze als zeventienjarig meisje niet tegen deze lezingen opzag, antwoord de ze: „Och in het begin was het wel een beetje eng. Ik heb de tekst van de eerste lezing helemaal van buiten geleerd. Maal later ging het als vanzelf. Ik noteerde enkele punten en improviseerde daar een lezing op." Het onderwijs, en met name het mid delbaar onderwijs, is in de Verenigde Staten erg gemakkelijk te volgen. „Er wordt je daar niets ingestampt", aldus Bea. „je wordt meer gevormd tot een mens, die zich later in de maatschappij zal weten te redden. Huiswerk b.v. heeft men daar niet te maken. En ook van de scholen gaan veel activiteiten uit, o.a. een groot aantal clubs, een band en een schoolkoor. Ik zong in het schoolkoor en ik heb meegewerkt aan een toneelstuk. Verder heb ik erg veel televisie ge zien." En natuurlijk heeft Bea veel gepraat met één van haar vele Amerikaanse vrienden en vriendinnen, Jean Taylor, de dochter van haar Amerikaanse ouders, zoals ze zelf zegt. „De mensen waren over 't algemeen erg gastvrij en vriendelijk", was haar oordeel. Naast haar schooltijd heeft Bea ruim schoots de gelegenheid gehad om Ame rika en de Amerikanen te leren kennen. Het onderwijs daar kent verschillende vakanties en een „grote" vakantie van mei tot september! Als sluitstuk van deze vakantie maakte ze een drieweekse trip door Amerika, ge organiseerd door de „American Field Service". In één van de befaamde Grey- hound-bussen bezocht ze met de anderen tien Amerikaanse staten en kwam o.a. in Washington en in New York. En - al is ze bescheiden - ze zal er niet weinig trots op zijn, dat zij hoogst waarschijnlijk de eerste Veenendaalse is, die werd toegesproken door President Eisenhower. Bij hun b.ezoek aan het Witte Huis werd het gehele gezelschap door de Amerikaanse president persoonlijk ont vangen! We geloven stellig dat Bea enkele van onze edities „vol" zou kunnen vertellen, doch we moeten het bij enkele algemene indrukken laten. Echter, Bea zal in diverse kringen nog wel het een en ander te vertellen hebben. De Veenendaalse polo-dames promo veren dit jaar niet naar de eerste klasse van de kring midden-Nederland. Zij moesten in twee promotiewedstrijden in H.Z.C. 3 uit Hilversum hun meerdere er kennen. De uitwedstrijd verloren de V.Z.C.-dameskampioenen met de cijfers 2-1. Woensdagavond j.l. in het „Bergbad" bleken de Hilversumse dames al spoedig sneller. V.Z.C. werkte dan ook met een verzwakt team, waaraan Wijnie v. d. Poel ontbrak. Voor de rust nam H.Z.C. een 1-0 voor sprong en het leek er even op, dat de thuisclub nog zou gelijkmaken, doch de Veenendaalse voorhoede-speelsters begre pen elkaar verkeerd. Dit verkeerd begrijpen en gebrek aan snelheid in het V.Z.C.-kamp leverde H.Z.C. na de rust nog twee doelpunten op. H.Z.C. zag zich met deze 3-0 over winning promoveren naar de le klasse van de kring. Deze dames-promotiewedstrijd vond plaats midden in het adspiranten-water- polotoernooi, eveneens gehouden woens dagavond j.l. in het „Bergbad". Drie teams waren opgekomen voor dit toer nooi: De Waterkip (Barneveld), Woest- duin (Doorn) en V.Z.C. Sedna (Amersfoort) zegde op het laatste moment af, zodat dit tournooi in de vorm van een halve competitie werd gespeeld. V.Z.C., zonder midvoor Wim v. d. Meer, klopte in de eerste wedstrijd De Water kip met 2-1. Keeper Ab Slotboom nam voor deze gelegenheid de midvoorplaats voor z'n rekening, terwijl de nog kleine Ries Drost op keurige wijze het doel ver dedigde. Woestduin versloeg daarna de Barne- veldse jongens met dezelfde cijfers (2-1). Tijdens de beslissingswedstrijd VZC Woestduin schoot Henny van Schuppen de Doornse keeper in de armen, docht kort daarop opende Cel Slotboom de score met een strak schot (1-0). Vrijwel onmiddellijk gevolgd door de gelijkma ker van Woestduin, te hard voor reserve keeper Kees Hardeman (1-1). Na een 2-1 voorsprong van Woestduin na de rust, brachten Cel en Ad Slotboom de eerste prijs in het bezit van V.Z.C. door twee doelpunten (3-2). Voor a.s. zaterdag heeft V.Z.C. weer een waterpolotournooi op haa.r program ma staan. Aan dit tournooi nemen deel: Polar Bears 4 (Ede), De Rijn I (Wagenin- gen), V.Z.C. 2 en V.Z.C. 3. Aanvang 6 uur in het Bergbad. V.R.C. hield op 5 augustus haar jaar vergadering. tevens lustrumvergadering daar zij 1 juli j.l. haar vijfjarig bestaan herdacht. Bij de opening door de voorzitter, de heer Van Kooten, gaf deze een overzicht van het afgelopen jaar en stond o.m. nog even stil bij de successen van alle elf tallen. Spr. spoorde aan tot betere trai ning en wees erop dat moeite noch kos ten zijn gespaard het speelveld in betere conditie te brengen. In verband met de hogere K.N.V.B.- contributie is van contributieverhoging afgezien. De secretaris, de heer James, gaf een uitgebreid overzicht waaruit bleek dat de vereniging met 27 leden groeide en thans een aantal van 160 be reikte. Penningmeester Rebergen gaf een financieel overzicht, waarbij werd opge merkt dat de toto-inkomsten beduidend waren. Als bestuurslid werd in de vaka- ture-Van Enk gekozen de heer J. Fidder. In de elftalcommissie werd E. Leidekker vervangen door H. v. d. Loosdrecht. V.R.C. ontving bericht dat nu ook het tweede elftal is toegelaten tot de KNVB en in het nieuwe seizoen zal spelen in de res. 3e kl. KNVB west I, met de ver enigingen IJsselmeervogels 2, Spaken burg 2, Huizen 2, Zuidvogels 2, S.S.V.U. 2, V.V.O.G. 2, Bloemenkwartier 2. TERUG UIT COLOMBO Mevrouw dra. N. Vos-Brand, echtgenote van de burgemeester van Lienden, is maandagavond per Lockheed Constella tion „Mahadevi" van de Luchtvaart Maat schappij Air Ceylon, uit Colombo in ons land teruggekeerd. Mevrouw Vos heeft als afgevaardigde van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen deelgeno men aan het wereldcongres van de A.C. C.W., dat in Colombo is gehouden. „NIEUW LEVEN" OP ZOMERREIS Het meisjeskoor van de zangvereniging „Nieuw Leven" uit Lienden, maakte weer de gebruikelijke zomerreis. De tocht ging ditmaal naar de Achterhoek. In de och tend werd een bezoek gebracht aan Hoog- en Laag-Elten, waar bijzonder genoten werd van de prachtige panorama's. Via Montferland en 's Heerenberg werd de Posbank bereikt. Het viel allen zeer moei lijk van dit punt weer te vertrekken óm dat het gezelschap uitermate geboeid werd door het prachtige natuurschoon. De volgende pleisterplaats was Arnhem, waar een poosje werd gewinkeld en de inwendige mens werd versterkt. Tot slot van de dag werd een bezoek gebracht aan de Westerbouwing, waar allen volop heb ben genoten. Zeer voldaan bereikte het gezelschap te omstreeks 10 uur Lienden weer. creme nu f 0.25 robust model zuiver haar Alleen dinsdag 13 aug. Hoofdstraat 7 - Veenendaal Telefoon 3103 In de nacht van dinsdag op woensdag hebben enkele personen wederom inge broken in het tankstation aan de Rijks weg 12 onder de gemeente Renswoude. Door middel van de verbreking van een ruit zijn de daders erin geslaagd het gebouwtje binnen te dringen, doch kon den blijkbaar niets van hun gading vin den. Wel werden enkele deuren gefor ceerd en een poging ondernomen om de daar aanwezige brandkast te openen, doch dit gaf niet het gewenste resultaat. Zelfs werd een enveloppe met enige bankbiljetten in een bureaulade over het hoofd gezien. De plaatselijke rijkspolitie stelde ter plaatse een onderzoek in, doch kon met behulp van het aanwezige personeel niet vaststellen, dat er iets was ontvreemd. Bedoeld tankstation staat echter de laatste tijd wel bijzonder in de belang stelling van ongenode gasten. Dit jaar werd nu reeds voor de derde maal in gebroken. VLUCHTELING AANGEHOUDEN Toen zaterdagmiddag j.l. een lid van de plaatselijke politie op zijn normale pa trouille in de omgeving van hotel „De Dennen" arriveerde, trok het de bijzon dere aandacht, dat in het bos aldaar een man zich op verdachte wijze aan de be langstelling trachtte te onttrekken. De politieman vertrouwde dat niet en stelde een onderzoek in. Hij bleek een goede vangst te hebben gedaan. De man was ontvlucht uit de inrichting „Groot Batelaar" te Lunteren. BROMFIETS CONTRA BROMFIETS Maandag j.l. is aan de Utrechtseweg een ernstig ongeval gebeurd, waarbij twee bromfietsen waren betrokken. Mevrouw J. uit Ede reed met haar bromfiets op het rijwielpad in de rich ting De Klomp en wilde enkele wielrij ders passeren. Blijkbaar gaf zij hierbij niet voldoende aandacht aan het verkeer dat achter haar naderde. Toen zij name lijk naar links wilde uitwijken, teneinde bedoelde wielrijders voorbij te rijden, kwam zij in aanrijding met een bromfiets, die haar juist op dat moment wilde pas seren. Zowel de bromfietsen alsook de be rijders sloegen tegen de grond en mevr. J. bracht het er daarbij het slechtste af. Zij moest met een lichte hersenschudding en een gebroken schouder naar het Julia- naziekenhuis te Ede worden vervoerd. RECEPT TEGEN DE MANAGER ZIEKTE De beroemde en veelzijdige Orson Welles maakt geen geheim van zijn eigen metode ter bescherming tegen de managerziekte. Hij gebruikte nooit de telefoon en hij zit nooit achter het stuur van een auto. Hij beweert dat een secretaresse en een chauffeur ab soluut afdoende zijn om hem tegen alle boze machten te beschermen. Met het OOG op uw OGEN en uw UITERLIJK een betere BRIL van Fa. J. F. TAK Hoofdstraat 106, Telefoon 2576 Leverancier van alle ziekenfondsen VEENENDAAL Geboren: Christina, d. v. J. Jansen en W. J. Davidse; Maria Adriana, d. v. J. Schinkel en A. Bos; Jenneken Anna Ca- tharina, d. v. A. Nieboer en J. van de Bovenkamp. Getrouwd: B. G. v. d. Hurk en S. M. van Nieuwamerongen; G. A. v. Kruistum en W. Sukkel; G. D. V. Peppar en P. v. d. Heuvel; A. Diepeveen en G. Hasselaar. RHENEN Geboren: Cornelia Wilhelmina, d. v. Chr. Heij en C. J. A. v. d. Kraats; Jan Martinus, z. v. Chr. Heij en C. J. A. v. d. Kraats; Daniëlle, d. v. J. W. Buma en G. D. Stap; Gerda Ina Corrie, d. v. A. Quint en G. v. Walsem; Reijerdina Geertruida, d. v. Fr. v. Ommeren en J. v. d. Top; Hermanus Hendrik, z. v. H. Hendriks en G. M. v. Veenendaal; Jannetje Maria, d. v. A. v. Zetten en M. J. C. Jansen; Jan netje Helena, d. v. W. van der Steen en H. van Kooten; Carla Diana, d. v. G. H. van Barneveld en E. G. v. Pluuren. Ondertrouwd: Willem Heikamp en Wil- lemijntje Lagerweij; Gerrit Willem Karei Haagsman en Greta Meinetten; Lamber- tus van der Linden en Gerritje Sofia van Koetsveld; Hendrik Albert van Dolderen en Maria Louisa Fokke; Hendrik van Holland en Pietje Heikamp; Reinardus Jan van Ee en Hendrika van den Brink. Getrouwd: Josias van Eenennaam en Julia Andrea van der Wolk; Antonius Hendrikus Wiggers en Dirkje van Vee nendaal; Aart Bos en Frederika Bos. OVERLEDEN: Cornelia Gerdina Kneg- jens, 73 jaar, wed. van Herman Gerrit Jan Schouten; Roelof Hofman, 87 jaar, wedn. van S. Heitbrink; Casper Meijer, 78 jaar, geh. m. J. A. de Rooder. WOUDENBERG Ondertrouwd: Bertus Kalf en Helena Dolphina Stalling. Geboren: Teunis, z. v. T. van Ginkel en O. van Boekei; Evert Rein, z. v. P. Veen- stra en A. v. d. Vliert. Getrouwd: Melis Hazeleger en Everarda Jacoba van den Berg. AMERONGEN Geboren: Hester Siena, d. v. G. Schoe- man en N. A. van Verseveld; Ferry, z. v. L. Kool en J. C. Eelen. Getrouwd: Willem Johannes van Ginkel en Hendrika van Manen. Overleden: Cornelia Brienen, e.v. H. J. van Homoet, 72 jaar. Ingekomen: C. Kwaadgras van Leer- sum. A. Pasterkamp van Leersum; M. H. Geurts van Amersfoort; R. Broere van Leersum. Vertrokken: H. van Manen naar Rens woude; M. Hilferink naar Haarlem; W. G. van Laar naar Zeist. (Vervolg van pagina 1.) wel exil verlenen aan de ex-koningin, maar niet aan ex-koning Umberto. Vanaf dit ogenblik, medio 1947, dateert de ge dwongen scheiding. Achtervolgd door kwaadaardige ge ruchten en lasterpraat begon er een moeilijke tijd voor de toen bijna blinde prinses, die alleen vergezeld was van haar zoontje, Vittorio Emanuelle, En behalve tegen haar ziekte moest ze ook nog vechten tegen de drukkende een zaamheid. Wel kwamen tijdens de vakan ties haar man en drie dochters, maar de rest van het jaar was ze alleen. In Merlinge bleef ze teruggetrokken leven. Veel genoegen beleefde ze noch tans aan de opgroeiende Vittorio. Toen haar ogen een jaar of vier geleden wat beter werden en ze zonder grote gevaren dagelijks een uur mocht lezen, is ze be gonnen aan een groot, historisch werk over het Italiaanse koningshuis. Haar andere liefhebberij is muziek. ,Ik heb me geschikt in het onvermij delijke enik heb mijn zoon. Nee, ik ben niet ongelukkig", zei ze kortgeleden. Nu heeft ze haar zoon niet meer. CLANDESTIEN UITSTAPJE NAAR TURIJN De rumoerige Vittorio kleurde inder daad het domein, maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Onstuimig ver langde de jongen naar zijn vaderland, naar Italië, en buiten medeweten van zijn moeder broeide hij een gevaarlijk plan uit. Enige weken geleden gaf hij er uit voering aan. Per auto en voorzien van een nette, valse, Italiaanse naam, reed hij stoutmoedig Italië binnen om zich aan de universiteit van Turijn te laten in schrijven. De grap werd spoedig ontdekt maar niet op prijs gesteld. Marie-José kreeg nog dezelfde dag be richt, dat haar zoon Zwitserland moest verlaten. Toen heeft ze haar nog altijd zieke ogen weer nat geweend. Vittorio is teruggeroepen naar Portugal. Marie-José is eenzamer dan ooit tevoren. Straks, einde augustus, zullen Marie- José en Umberto elkaar ontmoeten om over de toekomst van hun zoon te spre ken, die daarna vermoedelijk wel naar Engeland zal worden gezonden, zoals destijds Maria-Pia. Het hele gezin zal dan nog een keer verenigd zijn. Ook Maria- Pia, die nu te Parijs woont en de knappe Maria-Gabrielle, die zo verliefd is op de Spaanse troonopvolger Don Juan-Carlos. Daarna begint voor de Meikoningin de lange, Zwitserse winter, voor het eerst zonder Vittorio. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds. Van Dijk van Nieuwerkerk a. d. IJssel, 5 uur cand. Bos. Julianakerk 9.30 uur cand. Bos, 5 uur ds. Van Dijk van Nieuwerkerk a. d. IJssel. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. Vroegindewey, 5 uur ds. Vroegindewey, bed. H.D. Veeneind 3 uur ds. Vroegindewey. Dijkstraat 2.45 uur ds. Wisgerhof. „Sola Fide" 10 uur ds. G. van Schuppen van Kortgene, 5.30 uur ds. G. W. van Tricht van Nijkerk. Ger. Kerk 9 en 10.30 uur cand. J. Kuiper van Den Haag. 5 uur ds. Overduin. Ger. Kerk onderh. art. 31 K.O., geb. „Sola Fide", kl. zaal. 8.15 en 3 uur ds. Smelik. Chr. Ger. Kerk, Hoofdstr., 9.30 en 5 u. ds. Nieuwen- huizen van A'dam. Beatrixstr. 9.30 en 5 uur ds. Heerma. Ger. Gem. (Syn. Eltheto) 9 en 5 uur leesdienst. Woensdag 7.30 u. ds. Rijksen v. Vlaardingen. Ger. Gem. (Flui tersstraat) 9 en 5 uur leesdienst. Donder dag 15 aug. 7.30 uur ds. Woestijne van Barneveld. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Steenbeek van Wapenveld. Leger des Heils 10 uur Heiligingsdienst, 12 uur zon dagsschool, 7 uur openluchtsamenkomst, 8 uur verlossingssamenkomst.. Apost. Gen. 9.30 en 4 uur, geen opgave ontvangen. R.K. Kerk en Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evangeli satie 10 en 5 uur dhr. Van Selm van Vin- keveen. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. De Jong van Zeist, 6 uur ds. Dijkstra. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Dronkers van Lei den. Ger. Gem. (Syn.) 9.30 en 7.30 uur ds. P. v. d. Bijl. Dinsdag 13 augustus 7.30 uur ds. P. v. d. Bijl. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Dijk stra van Rhenen, 6 uur ds. Knier van Doorn. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr J. M. Meyer van Veenendaal. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. Maandag 12 aug. 7 uur ds. Toes van IJs- selmonde. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Wisgerhof van Veenendaal. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Donder dag 15 aug. 7.30 uur ds. Ligtenberg van Rotterdam. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst. WOUDENBERG. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Van Rennes van Rouw veen. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Ver. v. Vrijz. Herv. ds. Blok ker in de Schans, om half elf. Ger. Kerk geen dienst. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur Cand. C. G. Baart te Utrecht, ber. pred. te Heteren. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur Dr. K. J. Kraan van Rotterdam. SCHERPENZEEL. Ned. Herv. Kerk geen opgave ontvangen. Ger. Kerk 10 uur bevestiging van ds. W. W. v. Veen door drs. F. E. Hoekstra, 3 uur intrede ds. W. W. v. d. Veen. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr. B. Roest. LIENDEN. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. N. Warmoltsz te Valburg, 6.30 uur ds. J. van Vliet te Ommeren. VEENENDAAL. Alleen voor zeer drin gende gevallen, van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur, dr. J. P. Vergouwen, Kerkewijk, telefoon 2469. RHENEN. Dr. G. E. Wychers, Achterb. straatweg 191. Telefoon 328. ELST, AMERONGEN, LEERSUM. Alleen voor dringende gevallen, van zaterdag middag 2 uur tot maandagmorgen 7 uur. Dr. Van Ommeren van Eist, telefoon K 8377-217. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN. Dr. Van de Scheur van Lunteren, tel. K 8388-460. SCHERPENZEEL. Dr. H. G. J. Wensink, Dorpsstraat. Tel. K 3497-220. WOUDENBERG. Dr. H. G. v. d. Hoek, Stationsweg 10, telefoon K 3498-220. VOOR EEN NAAR Eig. H. v/d Berg t/o Gemeentehuis RHENEN Gevonden: een vulpen, autokaart; drie vaten vloeistof; aktetas met inhoud; oud herenrijwiel; grote jongensfiets. Verloren: groene regenjas; plastiek re genjas; blauw jack; fototoestel; portem. m. inhoud. Inlichtingen bij de rijkspolitie. DE OORZAAK VAN ZIJN SUCCES De zeer betrouwdare Engelsman Sir Alan Herbert, die een belangrijke rol heeft gespeeld bij de ontwikkeling van de Engelse wetgeving, bericht in een zijner boeken over een gesprek, dat hij met een zijner vrienden, een vooraan staande Maori van Nieuw Zeeland, heeft gevoerd. Desgevraagd vertelde hem deze Maori, dat hij meende het succes van zijn leven te danken te hebben aan het feit dat zijn grootvader de eerste Presbyteriaanse En gelse priester, die op het eiland voet aan wal had gezet, had opgepeuzeld. (38) Nadat Aram enige liederen had gezongen, die telkens met luide bijvalsbetuigingen beloond wer den, zetten de bedienden zich aan de maaltijd. Aram kreeg een beker wijn en nadat hij die geledigd had, wachtte hij op een gesèhikt moment om de zaal te verlaten. Zijn oorspronkelijke plan om te trachten tot de gravin door te dringen, had hij laten varen. Voor alles wilde hij ontdekken, waar de geheim zinnige vreemdeling gebleven was. Het was duide lijk, dat Tybalt dit voor hem verborgen had willen houden. Voorzichtig keek Aram om zich heen, doch iedereen was verdiept in de maaltijd en niemand lette meer op hem. Ongezien sloop hij de zaal uit en liep op goed geluk door de lange gangen zonder iemand tegen te komen. Plotseling zag hij een smalle, stenen trap, die naar beneden voerde. Hij had meteen zijn besluit genomen. Het is helemaal niet onmogelijk, dat die zwerver beneden gevangen wordt gehouden, mompelde hij. In ieder geval kan het geen kwaad de kerkers eens te bekijken. Behoedzaam daalde hij de trap af, die uitkwam in een smalle gang, waarvan de muren sporen van vocht vertoonden. Het rook er duf en een rat vluchtte rakelings langs hem hheen. Nog steeds was hij niemand tegengekomen, doch plotseling, voor hij erop verdacht was, trad uit een nis een schildwacht naar voren. De man versperde hem met zijn lans de weg en vroeg op barse toon: „Wie zijt gij en wat zoekt ge hier?" (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1957 | | pagina 2