Dokter HOLL THE KENTUCKIAN Alexander de Grote Vereniging „Oranjedag Veenendaal Deelnemers WONING VERMEULEN &ntkA Veiling auto- of motorrijles „Het Centrum AUTORI] LESSEN AGENTSCHAPPEN „DE VAL LEI" Met adverteren A. C. KARS AFWEZIG Eist M. HENKEN- VAN DE WIEL R. VAN KOOTEN R. VAN KOOTEN Afwezig B. STEGEMAN Afwezig H0LLANDIA Tricotagefabrieken, een gediplomeerde COUPEUSE BIO EIGEN GEBOUW H. E. G. Pilon, DIVERSEN j VRAAG EN AANBOD Autotocht ouden van dagen 1957 Bakkenes M. VAN BEEK TE KOOP M iddenstands- A. H. v. Wagensveld TE KOOP 1e. Een winkelhuis, 2e. Een woonhuis 3e. Een groot woonhuis 4e. Een dubbel woonhuis 5e. Een perceel bouwterrein MAKELAARSKANTOOR Advertenties en abonnementen eluk U kunt het toch niet afschreeuwen dienstbode werkster werden de grootste zaken gebouwd, met niet adverteren de beste vergeten. FEUILLETON FAMILIEBERICHTEN Hiermede vervullen wij onze droeve plicht, u ken nis te geven, dat op 27 juli j.l., nog geheel onver wacht, overleed onze lieve schoondochter, zuster en tante in de ouderdom van 33 jaar. De teraardebestelling heeft op 30 juli j.l. in Altona, Australia, plaats gehad. Namens de fam. Henken. Veenendaal, 7 aug. 1957. Spoorlaan 48. Nog tamelijk onverwachts werd van ons wegge nomen onze medewerker, de heer De trouw en toewijding waarmede hij zijn functie in ons bedrijf uitoefende zullen lang in onze her innering blijven. De directie van de Frisia Wolspinnerij N.V. Veenendaal, 5 augustus 1957. Voor ons nog onverwachts, overleed onze collega in de ouderdom van 60 jaar. Zijn aangename persoonlijkheid en collegiale om gang zullen wij niet gemakkelijk vergeten. Het personeel van de Frisia Wolspinnerij N.V. Veenendaal, 5 augustus 1957. Arts KHENEN van 10 aug. tot 2 sept. Praktijk wordt waarge nomen door de collega's Cli. H. Paris en G. E. Wijekers. ARTS AMERONGEN van 12 augustus tot 2 september. Spreekuur op dinsdag, don derdag en zaterdag van 1 tot 2 uur. En bij dr. Van Ommeren te Eist van 8.30 tot 9.30 uur. Aanvragen huis bezoek: dr. Bakker te Leer- sum, tel. K 3434-495. VRAAGT voor directe indiensttreding voor het modellenatelier met goede smaak en ervaring. Liefst ook wat betreft ondergoed. Sollicitanten moeten in staat zijn naar eigen ontwerp, dan wel aan de hand van een schets, onderjurken en dergelijke te knippen en te naaien. GOED SALARIS VERZEKERD Aanmeldingen mondeling of schriftelijk. RHENEN Zaterdag 10 augustus 7.30 uur en zondag 11 augustus 3 uur Vertoning van de spannende Wild-West- film In Cinemascope en kleuren. MET BURT LANCASTER Toegang M jaar Zondag 1 1 augustus 7.30 uur en woensdag 14 augustus 7.30 uur Vertoning van het grote filmwerk In Cinemascope en kleuren. Met Richard Burton, Frederick March en Claire Bloom. Toegang 14 jaar. Arts, van 16 tot en met 31 augustus. 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Te koop gevraagd kanarie poppen. Alle kleuren. Tro pica, Nassaulaan 4. Ede. Ruime sortering tropische vogels en siervissen vindt u bij Tropica, Nassaulaan 4, Ede. Te koop prima herenfiets en een luidspreker. Adres: Ker- kewijk 109. Veenendaal. Wegens vertrek te koop aan geboden: een twee-persoons ledikant met stalen matras en veren bed, nachtkastje, grote spiegel, wastafel, sa lonlamp, traploper met roe tjes, tafel, elektrisch drie plaats kooktoestel. Te be vragen Groenelaan 9, Vee nendaal. Wie heeft 4 of 6 mah., noten of zwarte stoelen te koop? Mogen verwaarloosd zijn. Brieven onder nr. 3454 aan het bur. van dit blad. Flinke werkster gevraagd. Werktijden nader overeen te komen. Aanmelden Kerke- wijk 33, Veenendaal. Te koop 8 bijenvolken. In goede staat. Na 5 uur te be zichtigen. Van Harn, Mei doornlaan 7, Rhenen. Te koop perceel maaigras. Te bevragen Dijkstraat 169a, Veenendaal. Te koop bandenwagen met vee-opzet, varkenskar, gier- kar en paardentuigen. E. v. Ravenswaaij, Dijkstraat 35. Veenendaal. Te koop 2 Victoria brom fietsen. Per stuk 60. Heemskerkstraat 39, Veenen daal. Te koop een kinderwagen. Boslaan 50, Veenendaal. In prima staat zijnde DKW- motor te koop, 250 c.c. Te bezichtigen zaterdagmiddag van 12 tot 5 uur. Kon. Julia- nalaan 16, Amerongen. Gevraagd bij dame alleen een dagmeisje voor halve of hele dagen. Populierenlaan 8, Veenendaal. Te huur een gemeubileerde zit-slaapkamer met vaste wastafel. Telefoon aanwezig. Mevr. Van de Loosdrecht, Acacialaan 21, Veenendaal. Te koop linnenkast. Lariks- laan 40, Veenendaal. Net meisje van 15 jaar. biedt zich aan voor hulp in de huishouding. Br. onder nr. 3447 aan het bur. v. d. blad. Nette heer zoëkt een dito pension voor 5 dagen in de week. Brieven onder nr. 3449 aan het bur. van dit bl. Grote „Godesia" gasgeyser aangeboden tegen zeer voor delige prijs. Parallelweg 1, telefoon 2374. Werkster gevraagd door mevr. R. H. van de Lusl- graaf, Parallelweg 1, Vee nendaal. Gevraagd werkster voor dinsdags. Br. onder nr. 3451 aan het bur. van dit blad. Dagmeisje gevraagd door mevr. R. H. v. d. Lustgraaf, Parallelweg 1, Veenendaal. Te koop andijvie- en boeren- koolplanten. Kwekerij A. Loef, Einde Sandbrinkstraat Veenendaal. Een witte trouwjapon te koop. Maat 44, 2 lagen tule er omheen. Br. onder nr. 3452 aan het bur. v. d. blad. Te koop 80 hennen, wxh, te gen de leg. Dahliastraat 15, Veenendaal. Jong echtpaar met veel vrije tijd zoekt büverdienste. Liefst thuiswerk. Br. onder nr. 3448 aan het bur. van dit blad. Ondergetekende levert u nieuwe elektrische wasma chines met wringer, zonder vooruitbetaling of rente, voor 285,—, voor 2,50 per week; met tijdklok 315, Stuur vrijblijvend een brief kaart en wij komen u be zoeken. Firma J. Koehoorn, Hogekampseweg 72, Renkum Wasmachinefabriek heeft enige lichtbeschadigde was machines. Gloednieuw met garantie 125,en 145, Vraagt demonstratie: Post bus 24, Zwijndrecht. Financiëringen van: auto's, motoren, bromfietsen machi nes enz. verzorgt voor u voordelig het Assurantie kantoor Brouwer, Kanaalw. 2, Veenendaal, tel. 2918. Voor vergroten van schoe nen naar Valkenburg. Ook voor Durablé plastic zolen en naaldhakjes, zeer sterk, naar machinale schoenma kerij R. Valkenburg Zn. Gortstraat 38, Veenendaal. Te koop sportrijwielen. ant. kleur, van 200,- iéts be schadigd nu 150,-. N. van Ek, Prins Bernhardlaan 1, Veenendaal. Telefoon 2533. Inwoners van Stichts en Gelders Veenendaal, die 65 jaar of ouder zijn en mee wensen te rijden met deze door de vereniging „Oranjedag" te Veenendaal georganiseerde autotocht voor ouden van dagen, worden verzocht onderstaand formulier zo spoedig mogelijk ingevuld af te geven aan één der volgende adressen: T. M. van Beek Jz., Gortstraat 5. R. Kelderman &Zn., Valleistraat 105. J. H. Slik, P. H. van Rijnstraat 29. Gemeentehuis, afdeling bevolking, Hoofdstraat. (Van echtparen moet één van beiden de 65-jarige leeftijd hebben bereikt.) De opgave-termijn sluit op 15 augustus 1957! Hierlangs afknippen. Ondergetekende Man (naam en voorl.): oudjr Vrouw (naam en voorl.: oudjr wonende (straat en huisnr.) wenst mee te rijden met de door de vereniging „Oranjedag" ge organiseerde tocht voor ouden van dagen op woensdag, 28 aug. 1957. (Zie reisroute in het blad van woensdag 7 aug. j.l.) hij/zij heeft voorkeur voor auto of autobus hij/zij moet op doktersadvies zoutloos eten? (Dit laatste kan, mits deze patiënten allen aan één tafel willen plaatsnemen.) INLEVEREN UITERLIJK 15 AUGUSTUS 1957. Formulieren, die na deze datum binnenkomen, worden terzijde gelegd. Zie ook andere kant van deze bladzijde. Bijverdienste gevraagd voor middag- en avonduren. In bezit van alle rijbewijzen. Br. onder nr. 3450 aan het bur. v. d. blad. Gevraagd net meisje voor dag en nacht, minimum leef tijd 20 jaar, wegens huwe lijk der tegenwoordige. Bij Mevr. van Itallie, „Tussen de dennen" 2, Zeist. Bushal te De Haas. „Hertenkamp", Zeist. Tel. K 3404-3300. Te koop een pracht singer handnaaimachine 95, een Veritas handn'aaimachi- ne 75,een Gritzner handnaaimachine, als nieuw, 115,en een Pfaff hand naaimachine 85,Alle machines met 5 jaar garan tie. G. van der Garde, Cu- neraweg 328a, Rhenen. Tel. K 8385-2332. Voor Becht en Dyserinck oliehaarden naar Geha van Leeuwen, Hoogstraat 7, Vee nendaal. Tel. K 8385-2414. Voor service K 8385-2361. Zit u met verwarmingsmoei lijkheden? Vraagt u dan eerst bij ons aan. Wij zijn specialist in oliehaarden. Geha van Leeuwen, Vee nendaal, Hoogstraat 7, Tel. K 8385-2414. Voor E. M. Jaarsma olie haarden naar Geha v. Leeu wen, Hoogstraat 7, Veenen daal. Tel. K 8385-2414. Voor service K 8385-2361. Voor levering van olie voor oliehaarden is uw adres: J. Henken, Koninginnelaan 27, Veenendaal. Tel. K 8385-2361. Deskundig op het gebied van oliehaarden, dus voor 100 service en bediening. Rijwielen te huur, per uur, per dag, per week en per maand. Rijwielstalling „De Klomp", tel. 241, De Klomp. Als uw schoenen konden spreken, zouden ze om de reparatie van Blankesteijn smeken. Tevens eerste Vee- nendaalse vergrootinrichting onder volle garantie. Eerste klas machinaal schoenrepa ratiebedrijf. D. Blankesteijn Zonen, Helling 14, Vee nendaal. Verhuur van tenten en luchtbedden. Bespreek tij dig. Leder- en sportmaga- zijn „Albers", Hoofdstr. 15, Veenendaal. Erkend bonds- tentenverhuurder ANWB. Hoortoestellen, Philips Au- dium, Batterijen, Melis Op tiek, Hoofdstraat 51, Telef. 3184, Veenendaal. Wij maken golfsnede in uw oude tafelmessen 0,25 p. stuk. Grotere messen naar verhouding duurder. Binnen 24 uur klaar. Fr. Diepeveen, Hoofdstraat 29, Veenendaal. Te koop accordeons, nieuwe en tweedehands. Tweede Achterkerkstraat 4. Veenen daal. Grote sortering tafel- en zakaanstekers. Sigarenmaga zijn Van Walsem, Achter kerkstraat 26, Veenendaal. Vanaf heden weer verkrijg baar bruine carbolineum, koolteer groene carbolineum mat en glans. Prima kwal. concurrerende prijzen. J. Kool, Holleweg 4, tel. 2461, Geld. Veenendaal. Elke donderdag en vrijdag verkoop van nieuwe en ge bruikte meubelen bij Eris, Stationsweg 379, w.o. huis kamers, slaapkamers, tafels, stoelen, ledikanten, spiralen, bedden, dekens, vloerkleden, haarden, kachels, wasma chines, trapnaaimachines, enz. G. Kreuger, Nieuwstr. 26, Scherpenzeel. Telefoon K 3497-215. Gemakkelijke betalingscondities. Pfaff Naaimachinehuis, Ker- kewijk 9, Veenendaal. Rep. aan alle merken. Ook aan huis. Voor Nobel oliehaarden naar Geha van Leeuwen, Hoogstraat 7, Veenendaal. Tel. K 8385-2414. Voor ser vice K 8385-2361. U hebt een hoorapparaat nodig? Philips, Siemens, Au- dium. Dit is echter een zaak van vertrouwen, en uitge breide vakkennis. Dit vindt u bij Fa. J. F. Tak, Hoofd straat 106, tel. 2576, Veenen daal. Elektrische naaimachines in koffer, met volle garantie, vanaf 245,-. Fa. G. Koomen Zn., Zandstraat 72, Vee nendaal. Uw adres voor: Erkend en gedipl. instructeur Rijksweg 47 - EDE Tel. 0 8387-332 Erkende Autorijschool 99 voor Uw RUIME SERVICE. O.A.: desgewenst thuis halen en brengen: gratis theoretische verkeerslessen. enz. Uw persoonlijke of telefonische aan melding gaarne aan (Gediplomeerd instructeur) Kostverloren 8 - Telef. 3068 - Veenendaal een gunstig gelegen in Veenendaal-zuid. Binnenkort leeg te aanvaarden. Inlichtingen: MAKELAARS ASSURANTIEKANTOOR Buurtlaan-W 113 - Telefoon 3003 staande in de Zandstraat te Veenendaal. koopsom f 1 6000.- met erf en tuin, gelegen aan de Parallelweg te Veenendaal- koopsom f 5500.- met erf en tuin aan de Gortstraat te Veenendaal, met 5 6 maanden leeg te aanvaarden koopsom f 1 6500.- met erf en tuin aan de Driftweg te Eist koopsom f 9000.- voor een enkel woonhuis, gelegen aan de Driftweg te Eist, Op bovenstaande panden is een ruime hypotheek be schikbaar. TE BEVRAGEN Mr. Heemskerkstraat 9 - Veenendaal - Telefoon 2252 kunnen worden opgegeven by de onderstaande adressen: RHENEN: Boekhandel C. Waiboer, Herenstraat, telefoon 478. Recl.bur. J. Baars, Fred. v. d. Paltshof, telef. 377, W. van Noort, Roghairweg 10 SCHERPENZEEL: Sigarenmagazijn W. Pol, Dorpsstraat 151 en J. Dave- laar, Nieuwstraat 45 EDERVEEN: M. G. Donkelaar, Leesonweg 10 RENSWOUDE: J. Meijer, T. van Amerongenweg 40, J. Stoer, Taets van Amerongenweg 63, telefoon 397, en G. Barten, Barneveldsestraat 33 ELST: F. Roks, Houweg 28. Joh. van Kooten, Rijksstraatweg 233, tel. 204, en bij VanViegen, Rijksstraatweg 37 ACHTERBERG: R. Rijkse, Dijk 8 AMERONGEN: Boekhandel Visser, Overstraat B 354, telefoon 386 OVERBERG: H. van de Brandhof, Haarweg 6 WOUDENBERG: H. A. G. Bijker, Stationsweg 144, telefoon 310 VEENENDAAL: bij het hulppostkantoor en sigarenmagazijn „Zuid", Dr. Slotemaker de Bruïneplein, telefoon 2613 Sigarenmagazijn „De Vallei", P. van Barneveld, Prins Bernhard laan 199, telefoon 2983 Sigarenmagazijn Jac. Budding, Nieuweweg 66 En bij de bezorgers van „De Vallei" het meesterwerk ran Z tot A Markt 7 - Tel. 2272 Veenendaal Wanneer u de goede hoe danigheden van uw arti kelen onder de aandacht van het kopend publiek wilt brengen. Daarvoor staat ,De Vallei' te uwer beschikking. Dit nieuwsblad wordt, doordat het plaatselijk en regionaal nieuws brengt, niet ge lezen, maar „gespeld" van A tot Z. In die sfeer genieten ook uw adverten- langstelling. De resultaten bewijzen dat. Adverteert dus in De Vallei. Het blad met verreweg de grootste oplaag voor de omgeving. Het blad dat vrijwel huis- aan-huis haar abonné's heeft. Gevaaagd een flinke of bij A. van Doorn, Hoofdstraat 62, Veenendaal. Notaris D. S. Vink te Ame rongen, zal donderdag, 22 aug. 1957, om 11 uur te Eist (U.), in de zaal van café „De Morgenster" (Nellestijn), voor de erven wed. H. v. d. Berg openbaar verkopen: HET WOONHUIS MET SCHUUR EN TUIN te Eist, gem. Rhenen, Eng- weg 15, groot 13.60 are. On bewoond en niet verhuurd. Bezichtiging dinsd. en don derdags van 2-4 uur. Sleutel te bevragen Engweg 17. Be taling uiterlijk 1 oktober '57. Vrije vestiging wordt ver leend voor inwoners van de gem. Rhenen en voor hen, die economisch aan deze ge meente verbonden zijn. (9.) Niet bijzonder.akelig gedroomd. En toen vroeg hij haar plotseling: Waarom heb je de heer Alberti eigenlijk niet verteld, dat we verloofd zijn? En waarom moeten we voor de chauffeur „u" tegen elkaar zeggen? Helga aarzelde een ogenblik, maar toen gaf zij hem een duidelijk ant woord: Ik wilde niet, dat men hier dacht, dat ik je om persoonlijke redenen bij Angela Alberti had laten roepen. Je komt als arts hier, niet als mijn vriend en toekomstig echtgenoot Holl dacht na en knikte. Natuurlijkje hebt gelijk. Het is misschien beter zo. Maar eens zal men er toch wel achter komenen dan is het toch wel erg pijnlijk, dat we zo komedie gespeeld hebben. Mij ligt dat nietmaar ik geef toe, dat het verstandiger is, ik bedoel, dat jij de verstandigste bent. Helga beet zich op de lippen en ver anderde van onderwerp. Kijk daar eens, wat prachtig! Boven de toppen van de Bernina- groep, die als een diepzwarte massa voor het violet van de nacht stonden, kleurde de hemel zich zilvergrijs en begon eerst aarzelend, maar vervolgens steeds krachtiger in rode stralen te gloeien. Hoe lang moeten we nog rijden? vroeg Stefan naar voren. Nog maar een half uur, dokter, verzekerde de chauffeur, ingespannen op de weg turend. Voor hem was deze tijd van zonsopgang in het geheel niet mooi. Integendeel, de schemering ver warde de ogen en eiste de grootste op merkzaamheid. Helga sloeg haar metgezel van opzij gade. Daar zat hij, geheel in gedachten verzonken, de ogen in de verte. Zij kende dit afwezige turen en zij wist ook, dat hij zich nu bezig hield met een moeilijk probleem. Heb je ook, vroeg hij plotseling, mijn tas met instrumenten meegeno men? Ja, natuurlijk, knikte ze. Je zult alles vinden wat je nodig hebt. Voor ik wegreed heb ik met professor Goden- bergh gesproken. Hij heeft me beloofd ook het ziekteverloop mee te sturen Het ligt stellig al op je schrijftafel. Dat is werkelijk prachtig, knikte Stefan. Vertel me eens, wat is die Go- denbergh voor iemand? Helga haalde de schouders op. Dat is moeilijk te zeggen. Als mens waardeer ik hem zeerMaar Ze brak af en Stefan drong aan: Watmaar Maar misschien zijn er toch wel onzelfzuchtiger doktoren. Hij wist wel iswaar alles over je proevendat wil zeggen, voor zover Amriss ze open baar gemaakt heeft, maar toch wilde hij je niet in zijn kliniek hebben. Holl vond dit niet zo wonderlijk. Dat is begrijpelijk. In zijn geval zou ik mijn kliniek ook niet aan een vreemde ter beschikking stellen. Helga zag hem sceptisch aan. Zou je het werkelijk niet doen? Hij nam haar hand en streelde haar teder. Ik weet wel wat je denkt, Helga. Maar je moet niet vergeten, ik ben nog jong en Godenbergh kan zich toch niet door een jongeling laten beleraren. Eckert nam bijna alle gas weg en draaide voorzichtig van de hoofdweg een smalle, particuliere weg op. Nu zijn we er dadelijk, dokter, zei hij en wees vooruit. Als het bos daar links ophoudt, kunt u het meer zien. De villa van meneer Alberti ligt operatie kunnen doen. De Mercedes reed de tuinpoort door en knarste over het kiezel voor het landhuis van Alberti. Hij kon echter niet voor de deur stilhouden, want daar stond reeds Al- berti's kleine auto, die Tonio gereden had. Wat is dat, verwonderde Eckert zich, wat doet die kleine hierbuiten? Juist toen Helga en Stefan de trap op wilden gaan, kwam Don Rotta naar Roman van Hans-Otto Meissner Nederlandse bewerking H. Magnin Verschuur onmiddellijk aan het water. Dr. Holl knikte. Hij dacht nu niet aan een villa of aan een meer, maar alleen aan zijn patiënte. Hij stelde nog steeds vragen over de behandeling tot nu toe, ja, over de onbeduidenste de tails. En dikwijls stelde hij een vraag tweemaal. Als ze nu slaapt, meende hij, moe ten we geduld hebben, totdat ze wak ker geworden is. Ben je nerveus, Stefanof al leen maar moe? Helga glimlachte. Geen spoor. Ik zou de grootste beneden. Zij ontmoetten elkander in het midden. De priester groette met een knikje. U bent zuster Helga, nietwaar, zei hij in langzaam Duits, en dat is zeker de dokter, die u gehaald hebt? Helga nam de hand, die Don Rotta haar toestak. Zij was erg geschrokken, dat juist nu een geestelijke het huis uit kwam. Ja zeker, zei ze haastig, maar is er ietsik bedoel, bent u voor An gela Alberti hier? Monsignore schudde het hoofd. Ook voor AngelaMaar meer nog dan de dochter lijdt de vader. Hij lijdt, omdat hij zijn kind niet helpen kan. Ik ben Don Rotta, zuster, en heb destijds Angela's moeder in haar laat ste uur bijgestaan. En dat ik dat niet ook bij Angela doen moet, hij wendde zich tot Stefan, daar moet u, met Gods hulp, voor zorgen, dokter. Ik weet wat u nu denkt. Maar gelooft u mijGod kan nog altijd een wonder doen! God misschien wel, antwoordde Holl zeer ernstig, maar ik kan het ze ker niet. Toch wil ik mijn plicht doen in alles wat ik kan. Don Rotta knikte. Dat geloof ikik zie het aan u! Gaat u nu meteen naar Angela toe! Hoe gaat het nu? wilde Helga plichtsgetrouw weten. Dat weet ik niet, zuster. Van die dingen weet ik niet veel af. Maar ik vrees dat het nogal slecht gaat. Meestal is ze buiten bewustzijn. Maar dat is wel goed, want als zij wakker is moet zij lijden. Het is -een vreselijke beproeving voor beidenvoor haar en voor hem. Don Rotta had reeds afscheid geno men, toen hij zich nogmaals omwend de: Ook u, dokter, zei hij tegen Holl en legde zijn hand op Holl's arm, ook u kunt de grote Dokter hierboven niet onder de duiven schieten, wanneer Hij dat niet hebben wilMaar hij heeft ons u gezonden, moge hij uw handen zegenen. Hij wendde zich af en ging nu defi nitief de treden af. Margareta kwam hen met roodbe- huilde ogen tegemoet en wilde de dok ter van alles vertellen. Holl maakte echter een afwerend gebaar. Ik hoorde van de priester dat het met juffrouw Alberti niet goed gaat. Ik zou haar onmiddellijk willen zien Waar kan ik mijn handen wassen? Margareta zag in, dat de dokter zich haastte om haar Angela te helpen. Alstublieftalstublieft, ik zal u voorgaan. Terwijl het oudje voor hem uit door de gangen trippelde, vroeg Helga hem, of hij dadelijk injekteren wilde. Holl knikte. Waarschijnlijk welmaar ik moet haar eerst zien. Wilt u voor de instrumenten zorgen, zuster, terwijl ik me was? Natuurlijk, dokter. Juffrouw Mar gareta De huishoudster hief afwerend de handen omhoog: Ach, noemt u me toch Margareta, zoals iedereen doet. Helga maakte haar duidelijk, dat ze kokend water nodig had voor de steri lisator. Alles is in de badkamer, zuster U behoeft alleen maar de kraan open te zetten. Het stroomt er doorlopend kokendheet uit. Alberti zat reeds lange tijd naast An gela's bed. Hij had de wagen horen aankomen en wist, dat de duitse arts nu tenminste in huis was en natuur lijk ook zuster Helga. Dit kalmeerde hem meer, dan verstandig en gerecht vaardigd scheen. (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1957 | | pagina 4