Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken D e Wereld« van WEEK-tot-WEEK mam oimou, Franse moeder wacht al 30 jaar op haar zoon MULDER r Ontvoerd door vader, opgevoed in Amerika ELST SCHERPENZEEL Juan Carlos wil zich verloven met Italiaanse prinses OVERBERG RHENEN Y.Z.C.-jeugd zwom beter dan Duitse jeugd AGENDA Drie bromfietsen vermist Activiteit voor de brugfeesten ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Grote dag voor Ger. Kerk Franco is er tegen Bestelauto maakte dubbele salto 31e jaargang WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1957 No. 63 Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 Girono. 563427 Redactie: W. *F. ter Boeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven b(j de agentschappen van „De Vallei" ln de plaatsen van versohynlng DE VALLEI Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 11 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel (Van onze Parijse correspondent) „Ik ben nu een oude vrouw, mon sieur en mijn enige wens is om hem nog éénmaal te mogen omhelzen. Hij mag gerust liefde koesteren voor de vrouw, die hem opvoedde, maar ik ken mijn Serge voldoende om te weten dat hij ook van mij, zijn eigen moeder, zal houden Dit zei ons Madame F. te Parijs, die nu al bijna dertig jaar wacht op haar enige zoon. In haar bescheiden aparte- mentje liet ze ons enige herinneringen zien: een foto van een leuk jongetje met donkerblonde krullen, een bijna verweerd houten speelgoedauto, een rammelaar en een klein pakje kinder- kleertjes. Ze weende en liefkozend streek ze met al vergeelde handen langs de kleertjes, want madame F., ziek van verdriet en wanhopig van het lange wachten, is oud voor haar tijd. Maar over enkele weken kan het grote ogenblik aanbreken. Mis schien zal ze nog de komende maand haar Serge in de armen kunnen sluiten. 14 SEPTEMBER 1923 Suzanne F. destijds boekhoudster in een Parijse fabriek, had kennis gemaakt met een ingerjieur, René Bender en uit hun huwelijk werd op 14 september 1923 een zoon geboren, die Serge werd ge noemd. De moeder wenste echter haar betrekking niet op te geven en tegen de uitdrukkelijke wil van haar man besteed de ze haar enige kindje uit. Haar man be werkstelligde toen, dat de kleine Serge werd opgevoed bij zijn eigen familie. Het kwam tot een breuk tussen de echtelieden en in 1929 nam de toen naar de U.S.A. vertrekkende monsieur Bender zijn zoon tje zonder medeweten van de moeder mee naar de nieuwe wereld, waar in 1936 vader en zoon het Amerikaanse staats burgerschap verwierven. De wanhopige moeder, die al in juni 1929 haar nasporin gen was begonnen vernam echter pas einde 1938 via haar advocaat mr. Crutians dat haar kind in Amerika vertoefde. De oorlog beëindigde de bemiddelingspogin gen van de autoriteiten ontijdig, maar in 1945 werd het onderzoêk voortgezet. Serge Tijdens maandagmiddag in het Berg- bad gehouden zwemwedstrijden tussen de V.Z.C.-jeugd en een groep met va kantie in Nederland verblijvende Duit se zwemmers, zegevierde de V.Z.C.- jeugd met 22 punten, tegen Duitsland 15 punten. Paard contra motorrijder Het paard van een plaatselijke groen- tenhandelaar deed op de Munniken- weg staande enige stappen naar links, de weg op, toen op dat moment een motorrijder naderde. De laatste moest, om het paard te kunnen ontwijken, sterk renhmen en uitwijken. De motor rijder kwam te vallen maar noch deze noch het paard bekwam letsel en er ontstond alleen materiële schade. Koninklijke onderscheiding Door burgemeester Bakker van Vee nendaal werd maandagmorgen aan de heer J. Versteeg, Zandstraat 62 de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. De heer Versteeg is 40 jaar in dienst als procuratiehouder bij de Twentsche Bank te Veenendaal. Bender had inmiddels opmerkelijke pres taties geleverd als oorlogsvlieger en trouwde enkele jaren later een Ameri kaans meisje. Serge, opgevoed door een Amerikaanse vrouw is nu vader van drie kinderen. VERSTOPPERTJE SPELEN Inmiddels ging Bender door met ver stoppertje spelen. De uit Frankrijk ko mende brieven werden ongeopend terug gestuurd. De Franse advocaat liet ver volgens opsporingsadvertenties plaatsen in de Amerikaanse bladen in de hoop op deze wijze direct contact te kunnen op nemen met Serge, doch eveneens zonder resultaat. Getroffen door de dramatische omstandigheden en de vasthoudendheid waarmee Suzanne F. haar laatste franken besteedde aan het terugvinden van haar zoon belandde de kwestie op het consu laire vlak. De Quai d' Orsey ging zich met de zaak bezig houden en de officiële Franse vertegenwoordigers in de U.S.A. spoorden Serge Bender op. De oude heer Bender gaf tenslotte toe, dat hij de moed niet had zijn zoon de- waarheid te ver tellen en Serge zelf schreef mr. Crutians: „De vrouw waarover u me schrijft is mijn moeder niet. U bent een leugenaar en ik begrijp uw bedoelingen niet....- De advocaat is nu naar de U.S.A. ver trokken, uitgerust met afdoende bewijzen, dat Serge inderdaad de zoon van Suzanne F. is. Heel Frankrijk vraagt zich af. of Serge met hem zal terug komen! BRAND IN SCHUUR In een schuur van de fam. B. aan de Emmalaan brak zaterdagavond brand uit, toen een aantal kranten rond een petro leumstelletje vlam vatten. De bewoners waren afwezig. De buren ontdekten het brandje al spoedig en wisten het met emmers water te blussen. De brandweer van Gelders Veenendaal rukte wel uit, maar behoefde geen dienst meer te doen. Oefenwedstrijden v.v. Veenendaal Het voorlopige programma oefenwed strijden van de V.V. Veenendaal is als volgt: 18 augustus oefenwedstrijd tegen 3e klasser Heerde; 25 augustus en 1 september thuiswedstrijden tegen res pectievelijk Holland (Utrecht) en tegen Epe. VEENENDAAL Heden, woensdag 14 augustus, ter rein Merino's demi-finale vetera- nentoernooi RitmeesterG.V.V.V. Zaterdag 17 augustus, terrein V.S.W. 6.30 uur finale veteranen- toernooi VeenendaalGeha. Voor af een damesvoetbalwedstrijd. Lu xor theater, woensdag „Vallei der wetteloosheid" en donderdag „De fatale mevr. Fillips. Op één dag werd bij de Veenendaalse politie aangifte gedaan van vermissing of diefstal van bromfietsen. Als eerste kwam opdagen de eigenaar van een bromfiets welke zon dagmiddag bij de kerk werd wegge haald. Maandagmiddag reeds vond de politie de bromfiets in Woudenberg aan de kant van de weg terug, echter zonder spoor van de dader. Het tweede geval waarin aangifte werd gedaan werd zo mogelijk nog sneller opgelost. Deze bromfiets bleek namelijk, met of zonder opzet, een eind verder in de straat te zijn neer gezet. In het laatste geval blijkt men toch werkelijk met diefstal te doen te hebben. De benadeelde betrof hier iemand die zijn vakantie in Veenendaal doorbrengt. GECOMBINEERDE DIEFSTAL? Vorige week maakten wij reeds mel ding van een gepleegde inbraak in het Shell-tankstation aan het zogenaamde Hazepad nabij de Nieuweweg, zonder dat daarbij evenwel iets werd ontvreemd. Dit tankstation blijkt wel bijzondere aantrekkingskracht uit te oefenen op een bepaald soort mensen, aangezien zater dagnacht j.l. wederom in dat gebouwtje werd ingebroken. Dit is dan de vierde maal dit jaar. Men vraagt zich onwillekeurig af of dit zo zal doorgaan en of de eigenaar voorzorgsmaatregelen kan nemen. Deze keer stelden de bezoekers zich echter niet tevreden met alleen inbraak. Er werden namelijk een radiotoestel en een zegeltang meegenomen, doch de reeds in ons vorige bericht genoemde enveloppe met enkele bankbiljetten, werd wederom niet opgemerkt. In dezelfde nacht zijn er bij hotel „La Campagne" aan de Nieuweweg een twee tal rijwielen ontvreemd. Aangezien dit hotel tamelijk dicht bij genoemd tank station is gelegen, wordt het niet uitge sloten geacht, dat in beide gevallen de zelfde personen als daders moeten wor den aangemerkt. De plaatselijke rijkspolitie stelde On middellijk een onderzoek in en meent reeds een spoor te hebben gevonden dat in een bepaalde richting wijst. NIEUW LEVEN Er is heel wat nieuw leven in Ouwe hands Dierenpark gekomen in de afge lopen maanden. Behalve vele tientallen vogels werden er een zebraatje, drie tij gertjes, drie lama's, zeven herten en drie apen geboren. Het echtpaar stekelvarkens heeft het leven aan drie jonge diertjes geschonken waarvan er echter maar twee in het park bewonderd kunnen worden omdat de derde op onverklaar bare wijze ontsnapt is. Als geschenk kreeg Ouwehands Dierenpark in dit sei zoen de dromedaris van de Nederlandse schooljeugd, de jonge panter Kispatan, die het eigendom is van prinses Marijke, vier prachtige toekans, twee krokodillen en een paar marmotten. Vakantieregeling melkslijters mislukt De vakantieregeling van de melk slijters in Eist, die over een periode van 5 weken zou lopen, is wegens or ganisatorische moeilijkheden mislukt. De vakantieregeling was zo ontworpen dat elke week één van de slijters met vakantie ging. Nu deze opzet is mis lukt kunnen de melkboeren niet met vakantie. Volgende week beginnen de bakkers in Eist met een soortgelijke vakantieregeling. Hopelijk brengen zij het er beter af. Er komt reeds beweging in de bevol king van Rhenen met het oog op de komende brugfeesteen. Dit deelde ons de secretaris van het comité Rynbrugfeesten Rhenen mede, toen w(j hem zijn mening vroegen over dit komende gebeuren. In iedere straat is een inwoner aange schreven met het verzoek contact op te nemen met de medebewoners, teneinde gezamenlijk iets te organiseren tot ver fraaiing van het stadje. In verschillende straten zijn zelfs buurt verenigingen opgericht, die zich als eerste doel hebben gesteld te zorgen voor een aantrekkelijke versiering en als het er af kan een eenvoudige maar smaakvolle verlichting. Met behulp van vele plaatselijke ver enigingen wordt momenteel gewerkt aan een openbare geldinzameling, teneinde een gedeelte van de festiviteiten uit de ingezamelde gelden te kunnen bekostigen. Het comité gaat thans voort met de uitwerking van het feestprogramma. De vereniging voor vreemdelingenverkeer overweegt thans of zij de verzorging van dit programma, zoals het drukken, voor haar rekening kan nemen. ASSURANTIEKANTOOR KERKE WIJK 167 -TEL. 3000 VE E N E N DA A L Dezer dagen werd de Haarlemse mug- genronde gehouden die liep van Lun- teren naar Blaricum. Op de hei ge bruikten «e jongens een uitgebreide lunch. In het midden de leider in het algemeen klassement Ben Corst€n- Ds. W. W. van der Veen deed intrede Ik hoop alle krachten in te spannen om de gemeente te brengen tot vrolijke eensgezindheid in Christus. Ik wil er voor zwoegen zo als het een goede herder en dienaar des Woords betaamt. Dit was wel het thema van de toe spraak van ds. W. W. van der Veen bij zijn intrede als predikant van de Ger. Kerk van Scherpenzeel en Wouden berg. En als tekst koos de nieuwe voor ganger Coll. 2:1 en 2. De kerk was geheel gevuld door belangstellenden. Onder de aanwezigen zagen wij ds. Van Dalen namens de classis Amers foort en verder verschillende predikan ten uit de omgeving. Burgemeester Ho- sang van Woudenberg en Renswoude en Mr. C. P. Hoytema van Konijnen burg, burgemeester van Scherpenzeel, met de beide wethouders de heren J. A. ten Ham en G. van Kampen. Verder als wethouder van Renswoude de heer H. Vermeulen en de gemeentesecreta ris van Woudenberg, de heer L. W. J. van Oooien en het bestuur van de Ru- dolfstichting en namens de Herv. Kerk de heer G. Cozijnsen. De dienst werd geopend met het zingen van psalm 106 1-3. De Schrift lezing was uit Coll. 1 24 tot 2:3 en na het zingen van psalm 119 25, 32 en (Van onze correspondent.) Barcelona, augustus. De koningskwestie in Spanje is in een impasse gekomen doordat de Graaf van Barcelona met nadruk heeft verklaard geen afstand van de troon te willen doen, zelfs niet ten behoeve van zijn zoon, Don Juan Carlos, 'n Tweede feit is even zeer van belang: Juan Carlos, die met zyn één meter negentig één der langste Spanjaarden is, bl(jkt tot over de oren verliefd te zyn op de Italiaanse prinses Marie Gabriella, de zeventien jarige dochter van de Italiaanse ex-koning Umberto, een slank, knap meisje, met blauwe ogen, donkerblond haar en een lengte, die uitstekend bij die van de toe komstige koning past. Ze meet namelijk 1.80 meter. Beide jongelui kennen elkaar al jaren daar hun ouders woonachtig zyn in het Portugese Caseais. Uit de kinder vriendschap heeft zich een jonge liefde ontwikkeld, waarmee de wederzijdse ouders kunnen instemmen. Franco is er echter tegen. Hij vindt, dat ,een dochter van een verjaagde ko ning geen geschikte partij is voor de toe komstige koning van Spanje, maar de jonge Juan Carlos heeft zijn mening niet onder stoelen of banken gestoken en met nadruk verklaard, dat hij met prinses Maria Gabrielle zal huwen. Hoe wel ook in Spanje bedrijfsleven en poli1 tiek momenteel met vakantie zijn blijft de koningskwestie de gemoederen bezig houden. Men neemt voor vaststaand aan, dat Franco in augustus een nieuw onder houd zal hebben met de Graaf van Bar celona. Deze nieuwe bespreking zal plaats vinden op een jacht in de Middel landse Zee. In Spaanse monarchistische kringen gelooft men te weten, dat de Graaf van Barcelona aan Franco zal mededelen, dat hij wel bereid is afstand te doen van zijn rechten mits de opvolgingsrechten van zijn zoon, Don Juan Carlos, thans officieel en zonder uitstel worden bekend gemaakt, mits het exil van de gehele familie onmiddellijk wordt opgeheven en mits de toekomstige koning volkomen vrij zal zijn in de keuze van zijn aan staande gemalin. Franco, die de zoon van de Graaf van Barcelona naar Spanje liet komen om zijn opvoeding te voltooien, is er niet in geslaagd vader en zoon van elkaar te vervreemden. Onmiddellijk na de te Lau sanne gehouden familieraad heeft de 19-jarige Juan Carlos verklaard, dat hij nimmer zonder toestemming van zijn va der de troon zal beklimmen. De impasse, waarin de koningskwestie is gekomen, maakt dus een nieuwe be spreking tussen Franco en de Graaf van Barcelona wel dringend noodzakelijk. Inmiddels doen er in politieke kringen te Madrid hardnekkige geruchten de ronde, dat er verrassende besluiten op til zijn. De vroegere minister van Bui tenlandse Zaken Martin Artsjo liep hier op in intieme kring al vooruit. Franco zou volgens een grondwetswijziging be noemd worden tot „regeringschef voor het leven", waarna de Graaf van Barce lona de troon zou kunnen bestijgen. In Spaanse monarchistische kringen gelooft men niet, dat de Graaf van Bar celona onder dergelijke omstandigheden de troon wenst te bestijgen, of zijn zoon zou verzoeken aan de roepstem van Franco gehoor te geven. Van de besprekingen op het jacht zal afhangen wanneer de verloving van Don Juan Carlos en Prinses Maria Gabriella zal worden bekend gemaakt. Een spoe dig verlovingsfeest, aldus de Spaanse monarchisten, wil zeggen dat er tussen Franco en de Graaf van Barcelona nog geen overeenstemming bestaat. Indien daarentegen met kerstmis aanstaande de verloving nog niet is bekend gemaakt kan daaruit blijken, dat een overeen stemming is bereikt of in het vooruit zicht ligt. 65 las de predikant als tekst Coll. 2 vers 1-2. Ds. Van der Veen stelde de apostel Paulus als voorbeeld. In een christe lijke gemeente mogen geen verslagen harten zijn. Hij wilde de gemeente troost brengen op de zondag en hen komen opzoeken in hun huizen om hen zo te kunnen wijzen op de genade van Jezus Christus. Er is weinig waaraan de kerk zoveel behoefte heeft als aan een leger van christenen. Daarom moet de gemeente toch altijd weer verstaan dat zij één moet zijn en spr. hoopte zich in te spannen deze eenheid te versterken. Ouderling A. Bakker dankte aan het einde de nieuwe leraar dat hij bereid was geweest van Broek onder Akker- woude naar Scherpenzeel te komen. Hij verzocht de gemeente de predikant staande toe te zingen gezang 8. Namens de classis Amersfoort sprak Ds. Van Dalen. De heer G. Cozijnsen sprak namens de Herv. Kerk. De' bur gemeester van Scherpenzeel sprak na mens het burgerlijk bestuur van de gemeente Scherpenzeel en Wouden berg. Na een persoonlijk 'dankwoord na mens zijn vrouw voor de zeer harte lijke ontvangst in Scherpenzeel door de predikant, werd de dienst besloten met het zingen van psalm 71 10 en 17. GESLAAGD Voor het examen van de huishoud school te Ede slaagde onze plaatsge- note mej. Gerry Hardeman voor cos- tuumnaaister en coupeuse. VROLIJKE GEVANGENIS. In de gevangenis van Framing- ham (Ver. Staten) was het voor mevrouw Lorraine Clark, tot levenslang veroordeeld wegens moord op haar man, niet zo slecht als de bedoeling was, heeft nu de politie van de staat Massachusetts ontdekt. Elke zondag maakte ze uitstapjes met haar kinderen, verder had ze haar eigen televisietoestel, met Kerstmis haar konijn op tafel, beschikte ze over een schrijfbureau en over alle sleu tels van de gevangenis. Ze at dan ook elke dag bij de direc teur aan tafel. De sleutels dien den haar om haar medegevan genen in staat te stelle^ op be zoek te ontvangen wie ze maar wilden. Die bezoekers werden dan met veel égards door me vrouw Clark ontvangen, die evenals vroeger erbuiten ook binnen de gevangenismuren op viel door haar schoonheid (wat blijkbaar de directeur noodlot tig is geworden). VLIEG VLUCHT. In een an dere Amerikaanse gevangenis heeft een tot 25 jaar veroor deelde soldaat de benen geno men per vliegtuig. Hrj slaag de erin een toestel te bemach tigen door zich op het vlieg veld uit te geven voor een lid van de plaatselijke luchtvaart vereniging. MODEL-AGENT. De heer Kennedy, chef van de politie te New York is bij zijn bezoek aan Parijs tot de ontdekking geko men dat zijn politieapparaat effectiever werkt dan het Pa rijse. Want op de acht miljoen inwoners van New York heeft hij 24.000 agenten nodig tegen zijn Franse collega 21.000 op vijf miljoen inwoners. De rol van de politieagent in een democratische samenleving is, zo verklaarde de heer Ken nedy, de burger leiding geven en hem helpen de wet te respec teren in plaats van hem onder druk te zetten door hem angst te laten hebben voor de wet. PARKEREN. Volgens het Paryse raadslid, de heer Paul Faber, kan men in de Franse hoofdstad rustig ophouden met het plaatsen van bordjes „Ver boden te parkeren". „Zij kos ten 60 gulden per stuk en heb ben geen enkel effect," zo licht te hij zyn voorstel toe. De commissaris van politie te Dinant heeft ten einde raad het parkeerprobleem opgelost door toe te staan dat de auto's op de trottoirs worden ge plaatst. Waar de voetgan gers nu moeten blijven vertelt deze verkeersagentgeleerde er niet bij. HUWELIJK. Andere vol ken andere zeden! Te Sin gapore heeft een Mohamme daans zakenman aangekondigd voor de zeventigste keer in het huwelijk te zullen treden. Hij is 63 jaar oud TENSLOTTE. Sinds de da gen van Old Shatterhand en Winnetou is er in de Ver. Sta ten wel het een en ander ver anderd. Maar 300 Indianen van de stam der Miccosukee Semi nole hebben sinds 1835 gewei gerd aan die veranderingen concessies te doen. Zij bleven in een afgelegen schuilhoek 122 jaar lang in staat van oorlog met de Yankees. Onder hun opperhoofd Buffalo Tiger zijn ze nu echter gecapituleerd en hebben nederig gevraagd om Amerikaans burger te mogen worden. TUINKUNST. Een uitgever te New York heeft aangekon digd dat h\j een boek over tuinkunde gaat uitgeven, ge schreven door de hertog van Windsor, ex-koning van Enge land. DON QUICHOTTE. Mike Todd, de maker van de film „Reis om de wereld in tachtig dagen", gaat een film maken over Don Quichotte. De hoofd rol zal worden gespeeld door Fernandel. Sancho Pancha wordt gespeeld door de Mexi caan Cantinflas. De film zal in Spanje worden genomen. CALORIE. De Duitsers vin den het belangrijk om sport prestaties ook in calorieën te meten. Ze hebben uitgerekend dat voor het lopen van een marathon 3000 calorieën nodig zijn, voor 10.000 meter 720 ca lorieën en voor het sprintnum mer 100 m 50 calorieën. WINNAAR. De oud-win naars van de Tour de France André Leducq en Antonin Mag- ne maken er bezwaar tegen dat het mode wordt dat de win naar van deze monsterwed strijd zijn honorarium by voorbaat aan zijn ploeggeno ten wegschenkt. „De winnaar van de Tour, zeggen zij, verdient zyn gelde lijke beloning. Zijn overwinning stelt zijn ploeggenoten in staat goede contracten af te sluiten. Dat het geld gelijkelijk onder de ploeggenoten wordt verdeeld is normaal. Maar het is onbil lijk, en een door Coppi ten on rechte ingevoerde gewoonte, dat de winnaar afstand doet van zijn aandeel. Een dergelijke praktijk dreigt renners in arm zalige profiteurs te veranderen, terwijl zq in de eerste plaats goede ploeggenoten moeten zijn." Chauffeur ongedeerd Zaterdagmiddag omstreeks kwart over twaalf werd de heer D., wonende te Rhe nen, die met zijn kleine bestelauto over de drukke verkeersweg over het Fred. v. d. Paltshof reed, in de flank aangereden door de zware vrachtwagen van Van Gend en Loos, met het gevolg dat D. met auto en al tweemaal over de kop sloeg en ongeveer 25 meter verder weer op de wielen terecht kwam. De bestuurder mankeerde niets; doch zijn wagentje was totaal ontzet. Het ongeluk gebeurde bovenaan de To renstraat. De heer Van V., bestuurder van de vrachtwagen van Van Gend en Loos, maakte aanstalten de Torenstraat in te slaan, komende van de richting ge meentehuis. Toen hij deze manoeuvre maakte, passeerde juist de heer D., die in dezelfde richting reed. D. was niet verdacht op de onverwachte verandering van richting van Van V., met het gevolg dat de zware bumper van de vrachtwa gen zijn bestelautootje raakte en deze over een afstand van ongeveer 25 meter tweemaal over de zijkant rolde. Tegen de hai-dstenen paaltjes langs het Hof kwam de auto staande op zijn wielen tot stil stand. Toegesnelde omstanders hielpen D. uit zijn gekreukelde wagen. Hij man keerde niets en verklaarde zich kramp achtig te hebben vastgehouden toen de wagen over de kop sloeg. Dit is zijn redding geweest. De vrachtwagen van Van Gend en Loos had slechts een ontzette bumper. D. kon op eigen kracht wegrijden. Winkeliers gaven laatste amateuravond Aan de serie amateur-avonden, op het Fred. v. d. Paltshof gegeven door de ge zamenlijke winkeliersverenigingen, is za terdagavond voorlopig een einde geko men. Er bestond voor het programma, dat ditmaal was aangevuld met judo en gym nastiek, weer grote belangstelling. ROODE KRUIS RHENEN VERKOOPT POSTZEGELS Ook de afdeling Rhenen van het Ne derlandse Roode Kruis neemt deel aan de postzegelverkoop ter gelegenheid van het negentigjarig bestaan van de organisatie. Er zal onder andere een markt- kraampje in de stad worden opgesteld, van waaruit men de zegels zal kunnen betrekken. WIJZE WOORDEN GOED EN SLECHT Een goede daad, aan een onwaardi ge besteed, is een slechte daad. (Ennius) Hoofdstr. 51, tel. 3184, Veenendaal

De Vallei | 1957 | | pagina 1