Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken De Wereld van WEEK-tot-WEEK Begin nieuwe Hoofdstraat? Wist WAAR IS DE VALLEI-RIKS? IS ZWEDEN EEN ONNEEMBARE VESTING? Doodt Fa. J. F. Tak 31e jaargang VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1957 No. 64 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Hij is/ 7,50 waard W 570909 Veenendaals element op Schapendag in Ede AGENDA Vraag naar bloed wordt steeds groter Uitgaansdag ouden van dagen Eist Rijnbrug 4 september dicht Opstand bij de wolven Grote rundveefokdag in Ederveen Bevolking zal in oorlog in binnenste der rotsen leven V S. BOS Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, RENSWOUDE Marktberichten Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven b{] de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm li cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent. elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1.55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Deze week werd ook het wegdek van het aan de Nieuweweg grenzende ge deelte van de Hoofdstraat opgebroken en ook hier een begin gemaakt met het uitgraven van de ondergrond. De hier begonnen werkzaamheden vormen echter een onderdeel van de nu sinds enkele weken in uitvoering zijnde en bijzonder welkome verbetering van de Nieuweweg. In het bestek voor de Nieuweweg is n.l. ook de bocht van de Hoofdstraat naar de Nieuweweg op genomen. Zoals bekend, ligt het in de bedoe ling, aansluitend aan de werkzaamhe den op de Nieuweweg ook de Hoofd- De Vallei-riks van de vorige week werd uitgegeven by banketbakker^ Hiensch, Hoofdstraat, alhier, doch werd niet gevonden. De waarde van de riks van deze week is daardoor weer met 2.50 gestegen en nu 7.50 geworden. Het rode nummer van de riks van deze week is Deze wordt dus weer in het versprei dingsgebied van ons blad uitgegeven en wanneer u hem vindt en vóór a.s. donderdag, 12 uur, aan het bureau van „De Vallei" kunt tonen, ontvangt u de vinderspremie, welke nu dus ƒ5.- bedraagt, direct in contanten uitbe taald. Kükt u dus goed uit naar de ryksdaalder met het rode nummer W 590909. Dinsdag 20 augustys a.s. zal de Edese Heideweek een van zijn hoogtepunten beleven in de vorm van een „Schapen dag". Door het grote aandeel van de Scheepjeswolfabrieken in het pro gramma van deze dag, zal het Veenen- daalse element hier niet onbelangrijk zijn. Om te beginnen wordt er 's middags om 3 uur en 's avonds om 8 uur in het Openluchttheater een grote Scheepjes breimodellenshow gegeven. Deze show zal in geval van minder gunstige weers omstandigheden worden gehouden in gebouw „Reehorst" op dezelfde uren. Verder zal de Scheepjes wolharmonie 's avonds om 8 uur een rondgang door Ede maken om daarna op de Markt een concert te geven met een grote taptoe als besluit. EIERSTRUIF OP NIEUWEWEG Woensdag ging een lading eieren en tonnen met ingevroren dooiers van een vrachtauto kantelen, doordat één der touwen brak. Een gedeelte van de la ding kwam' ter hoogte van de Buurt- laan hoek Nieuweweg op de grond terecht. De vrachtauto was van de Veenendaalse eierhandelaar v. H. Men had geruime tijd nodig om de eierstruif weer te verwijderen. dat de dinsdag van deze week voor honderden Veenendalers een bij-, zonder gelukkige was? dat op deze dag namelijk niet minder dan honderd nieuwe woningen tegelijk voor bewoning werden toe gewezen? dat in Veenendaal nog niet eer der een dergelijk groot aantal woningen tegelijk werd uitgedeeld? dat er naast de bovenbedoelde gelukkigen uiteraard ook vele teleur- gestelden zijn onder hen die gehoopt hadden deze keer dan toch voor een woning in aanmerking te komen? dat deze laatsten evenwel de moed nog niet geheel behoeven te ver liezen? dat er nog honderden woningen in aanbouw zijn? dat er om te beginnen dit jaar nog vijftig zullen worden toegewezen? dat de laatste tijd ook al vele vreemdelingen op hun neus hebben gekeken toen zij de toekomstige singel aan de Noordzijde van de Vaart op liepen of reden om vandaar langs de scholen van de Geerseweg naar de Ker ke wijk te komen en tenslotte tot de ontdekking kwamen dat deze nog steeds naamloze weg dood liep? dat het voor hen die daar per fiets of auto terecht komen, niet zo erg is om weer terug te keren als o.m. voor de dame op gevorderde leeftijd die ook nog een koffer bij zich had en daarmee deze week weer helemaal terug moest lopen? dat hier dan ook een bord „dood lopende weg" beslist geen luxe zou zijn? VEENENDAAL Zaterdag 17 aug. terrein V.S.W., 6.30 uur, finale veteranentoernooi Veenendaal-Geha. Vooraf een da mesvoetbalwedstrijd. Luxor thea ter, vrijdag t.e.m. zondag „Moeder wat een klap", maandag t.e.m. woensdag „Sun Valley serenade", donderdag „Marie Antoinette de martelares". RHENEN Bio „Eigen Gebouw", zaterdag avond en zondagmiddag .Hebzucht' zondagavond en woensdagavond „Onstuimig bloed". straat van een nieuw asfaltwegdek te voorzien. Dat men de wegenbouwers thans zelfs tot ver op het kruispunt Hoogstraat-Zandstraat bezig kan zien, wil evenwel niet zeggen dat dit een eerste begin betekent van de recon structie van de Hoofdstraat. Na het besluit dit werk te doen uit voeren, van de gemeenteraad vorige week, moet namelijk nog gewacht wor den op de goedkeuring van het plan voor de Hoofdstraat door Gedeputeer de Staten van Utrecht. ONGELUK BIJ SPELEN IN SPOOR WAGON Gistermorgen waren enkele jongens aan het spelen in de lege goederenwa gons nabij het station De Klomp. Op een gegeven ogenblik viel het 10-jarig zoontje van de fam. Hardeman van de Stationsstraat achterover uit de wagon met zijn hoofd op de klinkerbestrating. Hij bleef bewusteloos liggen. Per am bulance werd hij naar het Juliana- ziekenhuis te Veenendaal overgebracht. Het slachtoffer bleek behalve een her senschudding ook nog enkele verwon dingen te hebben opgelopen. MET BROMFIETS VERONGELUKT Gistermiddag kwam mej. E. uit Til burg met haar bromfiets te slippen aan de Klompersteeg, vlak bij de spoor wegovergang. Door haar val liep zij een hersenschudding en een hoofd wonde op. Nadat mevr. Dr. Hey de eerste hulp had verleend, werd het slachtoffer per ziekenauto naar het Julianaziekenhuis te Veenendaal over gebracht. Het ligt in de bedoeling van de af deling Veenendaal van het Ned. Roode Kruis in oktober wederom, thans voor de zestiende maal, een bloedplasma- avond te organiseren. De eerste voor bereidingen zijn getroffen. De vraag naar bloed blijft groot, ja, wordt steeds groter. In het Julianaziekenhuis wor den jaarlijks enige honderden halve liters bloed afgenomen, bestemd voor de daar verpleegde patiënten. Daar naast doet echter de bloedplasmadienst eveneens een beroep op alle gezonde personen tussen 18 en 65 jaar om een halve liter bloed beschikbaar te stellen voor het maken van plasma en voor de bereiding van zeer noodzakelijke ge neesmiddelen. U kunt zich thans reeds opgeven bij alle huisartsen of bij het Rode Kruis. BROMFIETS IN HOEK VAN HOLLAND ACHTERHAALD Een van de drie bromfietsen welke begin deze week in Veenendaal ver dwenen, werd achterhaald in Hoek van Holland. Daar bleek dat een stel jon gens welke waren ontvlucht uit het gesticht „Valkenheide" in Veenendaal maar een bromfiets hadden meege nomen. KAMPIOEN JEUGDVOETBAL III Gisteren werd in groep III van de Veenendaalse jeugd voetbal competitie de kampioen bekend, toen J.V.V. I (uit de omgeving van de Groenelaan) gis termiddag ook had gewonnen van het elftal van Zano. J.V.V. wist alle wed strijden te winnen en kan zich dus on geslagen kampioen noemen. Zo is het dan woensdag 21 augustus a.s. de dag dat de ouden van dagen weer op reis gaan, en ditmaal voor de tiende keer. De commissie staat er weer borg voor dat het een mooie en pret tige reis wordt, mede door de hulp van alle ingezetenen en verenigingen van Eist, die allen zeer gul hebben bij gedragen. Waar de reis naar toe gaat blijft nog een verrassing, alleen willen wij verklappen dat de oudjes 's mor gens om acht uur bij de school moeten zijn en dat zij 's avonds om 7 uur aan komen op de Veenendaalse straat, van waar zij met een pittige mars van „Crescendo" naar zaal Nellestijn wor den begeleid. Mochten er nog ingeze tenen zijn boven de 65 jaar die door de commissie zijn vergeten, dan wor den deze verzocht zich nog op te ge ven. Dan zij nog vermeld dat door de spontane aanbieding van auto's dit jaar de reis wordt gemaakt met uit sluitend auto's, dus geen bussen. ATLETIEK Mej. C. van Laar, lid van de Veenen daalse Atletiek Vereniging, heeft een uitnodiging ontvangen om oost-Neder land te vertegenwoordigen tijdens de vijf-districtenontmoeting welke op 25 augustus a.s. te Hengelo zal worden ge houden. Mej. C. v. Laar komt uit op het num mer kogelstoten voor dames. Woensdagavond vond in het stadion „De Vliert" in Den Bosch de centrale training plaats in verband met de te spelen wed strijd op 11 september tegen Luxemburg. De training stond onder leiding van de nieuwe bondstrainer Elec Schwart. WEER KAN PLAN NOG IN DE WAR GOOIEN In het begin" van de volgende maand zal de verkeersbrug over de Rijn een aanzienlijk stuk dichter bij haar vol tooiing komen. Woensdag 4 september zal namelijk het sluitstuk worden in gevaren. Mochten de weersomstandig heden ongunstig zijn, dan zal dit in varen een van de daarop volgende da gen gebeuren. De montage van het sluitstuk is nu bijna voltooid. Zodra het op zijn plaats is gebracht gaat men beginnen met de dwarsspanten te klinken, de leuningen te stellen en het wegdek te asfalteren. Zodra dat ook is gebeurd - hoe lang het zal duren hangt ook weer van het weer af - kan de brug in gebruik wor den gesteld. Verwacht mag worden dat de brug in ieder geval binnen enkele maanden kan worden geopend. Op het wolventerras in Ouwehands Dierenpark vechten de twee sterkste mannen om de haverklap, waarbij de heerschappij over de gehele wolven- kolonie de inzet van de strijd schijnt te zijn. De moeder van de twee welpen, die ook op dit plateau zijn ondergebracht, heeft het kennelijk beter gevonden haar kinderen een veilig onderdak te ver schaffen. Dagen achtereen bleven de jongen voor de verzorgers verborgen en niemand begreep waar de welpen wel konden zijn. Een oppasser, die zich onder andere omstandigheden met een gerust hart tussen de wolven begeeft, heeft ettelijke malen pogingen om het terras op te gaan moeten staken. Maandag echter hebben drie oppas sers gezamenlijk een bezoek aan het wolven verblijf gebracht en een vrij rustig moment weten te vinden om een speurtocht naar de spoorlozen te on dernemen. Na enig zoeken ontdekten zij de jonge dieren in een spleet in de rotswand, die zo nauw is dat een vol wassen wolf er onmogelijk in kan door dringen. De welpen bleken door de moeder niet te zijn vergeten, want zij zaten ieder met een stevige bout vlees, onbewust van de strijd, die zich vlak bij hen afspeelt. Naar wij vernemen houdt de rund- veefokvereniging „Ederveen en om streken" op woensdag 21 augustus a.s. op de weide „de Pannekoek" aan de Hoofdweg te Ederveen, een fokveedag. Meer dan dertig veehouders uit deze omgeving zenden vee in. Ruim 100 die ren zullen in de ring verschijnen. Op deze dag wordt zowel rundvee behorende tot het Blaarkop Gronings als tot het Zwartbont Hollands veeslag tentoongesteld. Wij verwachten dan ook een keur van mannelijk en vrouwelijk rundvee te kunnen zien. Voor de boeren in deze omgeving is een bezoek aan deze fokdag zeer zeker aan te raden. STOCKHOLM, augustus. De Zweden nauwelijks vijf minuten later gebeurt het vormen een moedig, vreugdevol en ongelooflijke. vredelievend volk. De verhoudingen op het vlak van de buitenlandse politiek liggen er anders dan bij ons. Alleen economisch wil het toetreden tot een Scandinavisch blok en zelfs als dat blok straks aaneensluiting zoekt bij de Europese markt, behoeft men van de Zweden geen moeilijkheden te ver wachten, want zü staan met beide be nen vast in de westerse wereld. Op militair gebied wensen ze echter neu traal te blijven, hetgeen nog niet wil zeggen, dat tijdens een wereldconflict Stockholm niet de zijde van de be schaafde, vrije wereld zal kiezen, wel wetende, dat er in het andere blok geen vrijheid kan heersen. De leiders der politieke partijen be grepen echter al tien jaar geleden, dat men alleen neutraal kan zijn indien men kan rekenen op een sterke, eigen ver dediging. Maar in plaats van de conclusie te trekken, dat een land met een totale grens- en kustlengte, die ongeveer over eenkomt met de afstand Brussel-Moskou, met een oppervlakte zo groot als Frank rijk en een bevolking kleiner dan die van België (zeven miljoen) beter geen dure kronen in een „verdediging" kon steken, besloten ze om een zware inspanning te leveren teneinde de natuurlijke bondge noten tot ontwikkeling te brengen. De natuurlijke bondgenoten zijn de rotsen en de zee-inhammen. „We zijn juist iets te rijk" zei eens een Zweedse minister. „We doen verstandig een deel van ons geld te besteden aan het onneembaar maken van de Zweedse vesting, want als we ons hele inkomen door de keel schuiven zullen er over hon derd jaar geen Zweden meer zijn Toen begon de „operatie graniet", waar in aanvankelijk maar weinigen geloofden. De grote massa zag het aanvankelijk als een amusant spel. In het buitenland haalde ook de knap ste militaire deskundigen lachend hun schouders op. „Dachten die vreemde Zweden nu be slist, dat terwijl de wereld gesplitst was in twee machtige blokken van honderden miljoenen mensen, zij alleen stand kon den houden". „Ze zullen worden uitgerookt" zei eens een Russische bevelhebber. Maar men vergat, dat de Zweden niet naïef zijn en wel degelijk de stukken op het schaakbord hadden bestudeerd. Ze hadden ontdekt, dat de Russen er nooit iets voor zouden voelen om Zweden te veroveren als dat met veel tijdverlies zou gepaard gaan, daar dan immers de wes telijke mogendheden tijd zouden krijgen te hulp te snellen. Rusland zou slechts te verleiden zijn een volkomen legerloos en onverdedigbaar Zweden bij nacht en ontij te bezetten en de wereld voor een volkomen feit te stellen. Het buitenland heeft al lang genoeg gelachen. Nu is het de beurt aan de Zweden, die na tien jaar arbeid hun operatie graniet ongeveer voltooid weten. Hun land is geen onneembare maar wel een uiterst sterke vesting geworden, die het ook te gen een honderdvoudig sterkere vijand maandenlang kan volhouden. VLIEGTUIGEN ONDER DE GROND „Let goed op" zei onze militaire gast heer. „Straks zult ge daar een aantal straaljagers uit het bos zien schieten We staan op een verhoging, zodat we een gemakkelijk uitzicht hebben over de kruinen van de bomen, die samen een woud vormen van enige honderden hec taren. „Uit het bos?" vragen we ongelo vig. „Uit het bos?" lachte hij terug. „De verklaring geef ik straks wel We steken een sigaret op, bewonderen het fraaie, Noord-Zweedse landschap en Horlogerie HI-FI. 7.30 uur: In de (air conditioned) slaapkamer met de open gordijnen slaat de radio (tevens wekker) auto matisch aan. Er klinkt een heldere aubade: „Liefelijk als het opgaan van de zon" door de kamer. Meneer rekt zich uit, springt uit bed in z'n pan toffels, legt achteloos een plaat op zijn hi-fi (de Ameri kaanse afkorting voor high fidelity) en maakt de koffie klaar. Vanuit bed luistert mevrouw, die op haar beurt is wakker geworden, naar „Muziek voor een moment van meditatie". Zij mediteert en bedenkt dat het wasdag is. 9 uur: Meneer is vertrokken naar zijn bureau. Mevrouw laat de was weken, luisterend naar: „Muziek voor de was en het strijken". 13 uur: Mevrouw drinkt haar koffie en zet op de hi-fi de laatst uitgekomen „sfeer"- plaat: „Muziek om gracieus te leven" (aan de achterkant: „Muziek in afwachting van de komst van baby"). Tegen de avond valt er een trieste re gen op de stad. Mevrouw zet op haar hi-fi „Muziek voor een regenavond". Meneer komt nu thuis, in gemelijke stemming. Hij praat over een mislukte affaire, waarbij hij terloops een plaat op de hi-fi heeft ge zet: „Muziek voor het herwin nen van moed en vertrouwen". 22 uur: Meneer en mevrouw Brown gaan naar hun slaap kamer, stellen de radio-tele visie (tevens wekker) af en slapen vredig in, al luisterend naar: „Muziek voor hen die niet kunnen inslapen". Dit patroon van huiselijk leven (per hi-fi), schrijft het weekblad „Time", dreigt op 't ogenblik sleur te worden in elk gewoon Amerikaans ge zin. De „sfeer"-platen - voor het merendeel oude successen omgewerkt volgens de mode van vandaag - nemen meer en meer de eerste plaats in op de verkooplijsten van de gra- mofoonplatenindustrie. ONDER DAK. Om hen, die gaan trouwen en een eigen huis willen bezitten, maar daarvoor niet genoeg geld hebben, te helpen, bouwen in Duitsland aannemers huizen met daken, die later kunnen worden opgevijzeld om ruim te te maken voor nog een ver dieping. HELM. Als kampioen voor het verplicht dragen van mo torhelmen door motorrijders, heeft de Londense arts Law rence Abel in zijn verontwaar diging over de laksheid der wetgevers in dit opzicht, ge dreigd om de aandacht te trekken, naakt op Whitehall te zullen verschijnen met al leen zo'n helm op. BRUG. De Canadese poli tie kan er maar niet achter komen wie op een nacht de brug, die toegang geeft tot het stadje Hamilton, heeft meegenomen. Die brug was 20 meter lang en woog enkele honderden tonnen BROEK. Een dame te Londen is zich bij een dealer komen beklagen dat, zodra zij op de plastic zitting van haar nieuwe auto ging zitten, haar nylon broek wegsmolt als sneeuw voor de zon. De dea ler kon het niet geloven en vroeg of de cliënte het daad werkelijk wilde aantonen. Dat wilde ze. Ze trok een nieuwe nylonbroek aan, ging weer op de zitting zitten en weer had het smeltverschyn- sel plaats. Uiteraard tot grote verwondering van de verko per, die zijn ogen uitstaarde. SIëSTA. De Italiaanse af gevaardigde Vischa heeft 200 handtekeningen van mede afgevaardigden gekregen op zijn petitie, waarin hij voor stelt in de benedenverdieping van de Kamer van afgevaar digden een slaapgelegenheid in te richten, opdat hij en zijn collega's tussen de debatten door hun siësta kunnen hou den. SPELLETJE. Gewapende bandieten hebben een inval in een speelhol te Philadelphia gedaan en hebben daar onder bedreiging met hun revolvers de tweehonderd aanwezigen gedwongen hun pantalons uit te trekken, waarop zy met deze pantalons en een buit van 50.000 dollar er vandoor gingen. De pantalonlozen wis ten na enig overleg niets an ders te doen dan de politie te roepen. Deze verscheen di rect, maar pas nadat ze elke aanwezige een proces-verbaal aan de (niet meer aanwezige) broek had gesmeerd, ging ze over tot achtervolging van de bandieten. FLES. Een door een Ame rikaan in oktober 1955 in zee geworpen fles is in juli 1957 in Japan aangespoeld. De fles deed over de afstand van 8000 km dus twintig maanden. PLAAT. In Parijs worden de platenspelers in de café's nu voorzien van een plaat, die het geluid van de racewagens en het gejoel van de kijkende menigte van de 24-uurs wed strijd te Le Mans laat horen. We wisten niet dat er zo lange langspeelplaten waren.... Inderdaad schieten er twaalf straalja gers met hun angstaanjagend gehuil mid den uit het bos omhoog en al enkele se conden later zijn ze verdwenen in noor delijke richting. ..Het is toch in feite maar eenvoudig" aldus onze zegsman. „Een kwestie van een bijna volmaakte camouflage. De han gars, werkplaatsen, kazernes en al wat er bij hoort liggen onder de grond, op een diepte van vijftig tot honderd meter uit gehouwen in het graniet. De startplaats der toestellen begint eveneens onder gronds en ligt ongeveer vijftig meter on- deer het bos, dat we daar zien. Op een bepaalde plaats, kort nadat de vliegtuigen bovengronds komen, als ze dus al veel aanloopsnelheid bezitten arriveren ze op een bovengronds einde van de aanloop, dat keurig is gecamoufleerd en waaruit ze de lupht in schieten. Een mogelijke vijand mag zijn zwaarste bommen mee brengen. Hij kan er onze honderd en meer meter diep staande vliegtuigen niet mee vernietigen en voor men ontdekt, dat ze opstijgen zitten ze al in de lucht ONDERAARDSE BUNKERS GROTER DAN PARIJS Zweden heeft zich ingegraven. Als het noodsein klinkt zullen leger, vloot, lucht macht en burgerbevolking in de aard korst verdwijnen en het leven in de on dergrondse bunkers kan beslist aange naam zijn, want aan gemakken ontbreekt het er niet. Nog nimmer hebben de autoriteiten het aantal in de rotsen uitgehakte onderko mens, bases, kazematten, werkplaatsen en sleutelbedrijven bekend gemaakt. De verdediging van het land beschikt nu evenwel reeds over minimaal 508 rots bunkers, waaronder er zijn die even groot zijn als Parijs en in feite onderaardse steden vormen met straten, woonhuizen, winkels enz. Ten dele zijn deze gigan tische holen onderling met elkaar ver bonden en in het ondergrondse net langs de oostkust is men zelfs doende spoor verbindingen aan te leggen, teneinde ook nog een snelle en veilige verplaatsing van troepen en voorraden mogelijk te maken. (Zie verder pagina 2.) Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 BOUWEN ZONDER VERGUNNING Inde afgelopen weken is tegen een drie tal personen in de gemeente Renswoude proces-verbaal opgemaakt wegens het uitvoeren van verschillende verbouwin gen aan bestaande percelen en het op richten van nieuwe gebouwen, zonder dat daarvoor de vereiste bouwvergunning was aangevraagd. Ofschoon practisch in de gehele ge meente wel bekend is dat het uitvoeren van deze werkzaamheden zonder een ge meentelijke vergunning verboden is, kan het wellicht wenselijk zijn, dat hierop nog eens de bijzondere aandacht wordt ge vestigd. De plaatselijke bouwverordening be paalt in artikel 15, in het algemeen, dat zonder vergunning van burgemeester en wethouders geen enkel bouwwerk mag worden opgericht, geheel of gedeeltelijk vernieuwd, veranderd of uitgebreid. On der bouwwerken worden in dit geval ook verstaan stoepen, bruggen, schuttingen, vrijstaande schoorstenen enz. Teneinde echter aan dit verbod enigs zins tegemoet te komen zijn enkele uit zonderingen vastgesteld. Zo is bedoelde vergunning niet vereist voor het bouwen van schuurtjes, washokken, bergplaatsen en dergelijke bijgebouwtjes op een open erf achter een bestaand gebouw, mits de totale inhoud niet meer is dan 15 kubieke meter en de gemiddelde hoogte niet meer dan 2.25 m. Uitdrukkelijk wordt hierbij echter vermeld, dat dit niet geldt voor de gemeentelijke woningwetwoningen, daar in dit geval de bepalingen van het verhuringsbesluit van toepassing zijn. EDERVEEN. Vrijdag 16 augustus 1957. Eiermarkt. Aanvoer 470.000 stuks. De prij zen varieerden voor kippeëieren van 13.- tot 14.25, voor henneëieren van 9.- tot 12.-, dit per 100 stuks. De han del was traag. WIJZE WOORDEN ONWETEND GELUKKIG Helaas! Waarom weten wy niet wanneer wy gelukkig zyn? (Ouida) Motten, vliegen, muggen en an dere insecten met onze diverse bestrijdingsmiddelen. Apoth. ass. drogist Hoofdstr. 106, Tel. 2576, V'daal

De Vallei | 1957 | | pagina 1