PAUK ACTETASSEN MODESHOW I VETERANENTOERNOOI G.V.V.V. zag kans Ritmeester een gelijk spel op te dringen Puddingschalen Wasknijpers 15 et Finale veteranen- toernooi bij Triangel Boys RADIO BALLEG0IJEN De Brillenspecialist RENSWOUDE Burgerlijke stand ELST KERKDIENSTEN Zondagsdienst doktoren „Schuttersveld" manchester sportbroek TEXTIELHANDEL TURKESTEEN Ledet-Sc SpotTmayctzijn, A L B E R S 8.95 10.95 17.50 22.50 HET RAADSEL VAN ROVANNA Dinsdagkoopjes f 0.49 „Sparta" weer naar bonds- feesten in Arnhem EDE SCHEEPJESWOL Panoramamolen heeft weer draaiende wieken VOOR VAKKUNDIGE 1 e KLAS REPARATIE'S Wel secuurder en niet duurder V eteranen weds tr ij d Renswoude-Scherpenzeel Van het voetbalfront Zweden onneembare vesting BRIL OPTIEK WESTERA De minse van vandaag geeve mekaar niet veul ruimte. Anders gezeid: gunne mekaar niet zoo heel veul. As ie toevallig in lappies doet, dan is je naaste buurman, die ok lappies an de man brengt, je konkerent. Al leef ié nog zoo op goeie voet, mit mekaar, hij is je konkerent en je perbeert em de loef af te steken. Heb die buurman gien negoosie in shek, gaare en band, mar in grutterswaare, dan kan het gebeure, dat ie laakens en sloope weggeeft op zooveul punte en dan ben jij, de lappieskoopman, verplicht om koffie te gaan verkwansele teege inkoopsprijs. Om em te neegere. Een mins heb nooit genog. De kruije- niers verkoope segaare en sigrette en de tebakshandelaare verpatse kauwgum en reepies. Nee, de weereld biedt vandaag an-de- dag niet veul ruimte veur de minse on derling. En de barmhartige Sammerie- taane ken ie telle. Mar ze zijn der nog. 't Ontroerde me effe toen ik dat las van Éie twee Veense minse, die een moeder uit Duitsland heb- be late overkomme om d'r zoon op te zoeke, die in Eist verongelukt is en nouw in 't Juulieaanaziekehuis leit. Goed, 't zijn zaakeminse, ze zulle et best kunne doen. Mar om et dan ok te doen, daar komt nog ietsies meer veur kijke. Oover de kelektes het men oover 't generaal genoome niet te klaage in 't Veen, mar d'r zijn nog zat deure, waar „nee" verkocht wordt. D'r zijn zelfs deure, waar et op staat, dat er niks ge- geeve word. Spijkerhard binne sommige minse, net zoo as diegeene, die an 't Spinnemeer een vissie vers van de haak afkloof. Das gien dooje-, mar een levendige vissies- vreeter. Hij mag blij zijn, dat ie et gien twintig jaar eer gedaan heb, want dan had die d'r een pracht van een uitschei an oover gehouwe. Want as ie vrogger zooiets oppeuzelde dan kon je d'r zeeker van zijn dat ze je d'r naar noemde. Daar kan 'k de bewijze van leevere. Oover visse gesprooke. D'r hebbe een partijtjie blaage, die in de jeugdkompe- tissie meetrampe achter et net gevist, achter de doelnette. Die waare ouwer dan dat ze hadde opgegeeve en daar kwam de pelisie achter. Zoodoende moeste ze wedstrijde oover speule. Pelisiemanne schijne d'r nou eenmaal te zijn om te beduuvele, mar et beroerde is, dat ze vaak achter de waarheid kom- me. Dat hadde die snaake ok op der vin gers kenne uittelle. De tijde binne anderst wel verandert. As ie vrogger mar mit een been op de straat een voetbal anraakte dan hadde Wesselo of Rijswijk em al ingepikt. Tee- geswoordig draait de pliesie heele kom- petissies in mekaar en Inspikteur Dekker reikt zeivers de prijze uit. Ze houwe de lieve jeugd wel beezig, beeter as de vekansiegangers, die nog steeds bij kluchte in 't dorp loope te slen- tere en op de vuilnisbakke uit zitte te puffe, bij gebrek an banke. „Wat motte we daar dan veur doen?" vrage wij de V.V.V.-ers. Of kenne wij allenig winkelweeke or- gaaniseere? Wout Blauwkous. „DE SNELPOST" VLOOG VANAF ST. QUINTIN De postduivenvereniging „De Snelpost" had haar duiven op de vlucht vanaf St. Quintin, een afstand van bijna 300 km. De duiven werden te 7.15 uur gelost, waarna de eerste duif in Veenendaal ge signaleerd werd te 9.29.30, een snelheid van 2168.3 meter per minuut. De uitslag werd: J. van Geerestein 1, 33; A. D. v. d. Bosch 2, 4, 26, 29; G. de Geit 3, 11, 32; A. van Asselt 5, 21; Bovenkamp Rosenboom 6, 15; B. van Kesteren 7, 8, 22, 30; C. van Ginkel 9, 18, 19; C. Donkelaar 10, 14, 16; H. Ulrich 12, 13, 34, 35; J. van ,'t Veen 17, 24, 28; P. W. van Zetten 20, 23, 27, 31; Joh. van Manen 25. Uitslag van Hoek van Holland afstand 98 km. De duiven zijn gelost 9.20 uur, eerst aankomende duif 10.28.29, snelheid 1433-0. De uitslag werd: J. van Geerstein 1, 9; H. Ulrich 2; A. D. van de Bosch 3, 14, 23; B. van Kesteren 4; J. van Nw.Amerongen 5, 21; W. A. Eimers 6; J. van 't Veen 7, 8, 15; Joh. van Manen 10, 12, 20, 22; C. van Asselt 11, 13, 17, 19; C. van Ginkel 16; G. de Geit 18; H. L. Spies 24. Voor hen die deze aanbieding misten nog éénmaal rose glas per kaart 12 stuks Alleen dinsdag 20 aug. Hoofdstraat 7 - Veenendaal Telefoon 3103 Woensdagavond vond op het terrein van Merino's een wedstrijd plaats tussen de veteranen elftallen van Ritmeester en G.V.V.V. De inzet was, de derde of vierde plaats in het deze zomer gehouden vete- ranentoernooi, waarvan de baten bestemd waren voor de autotocht ouden van dagen. Tegen de verwachting in, gaven de Buurtlaanbewoners, ondanks dat zü in de eerste helft met tien man speelden, toch keurig party en wisten in deze periode zelfs een verdiende 1-0 voorsprong te forceren. Na de rust was Ritmeester meer in de aanval, maar moest dank zij het kordate optreden van Bobby Heikamp in de ach terhoede, waar vooral Geurt Boers opviel, slechts genoegen nemen met één doelpunt waarmede een gelijke stand bereikt werd. Na een nog al stevig begin, waarbij Ritmeester enkele goede kansen kreeg en zelfs al juichte toen Bobby, bij een schot van Muller misgreep, was het tien minuten voor rust G.V.V.V. dat sterk in de aanval ging, waarbij Geerestein kei hard tegen de lat schoot. Drie minuten later, was het toch Gee restein, die uit een vrije trap via het been van Geurt Diepeveen. G.V.V.V. de leiding gaf. (0-1). Vanzelfsprekend zette daarna Ritmees ter alles op alles om het verloren terrein weer terug te winnen, maar de G.V.V.V. achterhoede gaf niets toe. Verder dan kele goede schoten van Otte en v. d. Heuvel kwam het dan ook niet. Zoals gezegd ging het in de tweede helft iets beter met Ritmeester, wat in de tiende minuut de gelijkmaker opleverde, Zoals u elders in dit blad in een adver tentie kunt lezen, worden de lessen van de gymnastiekvereniging „Sparta" op maandag 19 augustus a.s. weer hervat. Alle leden worden dan weer op de hun bekende uren verwacht. Ook nieuwe leden zijn hartelijk welkom. En dat alles voor dit seizoen om een bij zondere reden. Voor degene die van plan zijn deze winter naar de gymnastiek te gaan, diene n.l. nog, dat „Sparta" in 1958 weer zal deelnemen aan de Bondsfeesten te Arnhem, die gehouden worden ter ge legenheid van het 90-jarig bestaan van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond. Ook in 1948 heeft „Sparta" aan die Bondsfeesten deelgenomen en wel met meer dan 500 leden. De grootst mogelijke successen (waaronder 12 eerste en enige ere-prijzen) werden daar behaald. „Sparta" is vast van plan de naam van Veenendaal ook volgend jaar in Arnhem weer hoog te houden, doch alle leden zullen dan moeten meewerken. Dit kan, wanneer de nieuwe leden onmiddellijk beginnen en niet wachten tot enkele maanden voordat de Bondsfeesten wor den gehouden. DAMNIEUWS De Veenendaalse damclub V.D.C. zal ook dit jaar weer met twee tientallen aan de competitie deelnemen en wel het eers te tiental in de hoofdklasse en het tweede in de tweede klasse. De opstelling van de tientallen is als volgt: Eerste tiental: J. Edink, H. v. d. Brand- hof, C. Heikamp, H. Edink, W. v. Manen, R. Rotterdam, E. de Kleuver, E. Wels, A. Keijman, R. de Goyer. Tweede tiental: W. Hor, J. Roks, R. v. Silfhout, B. v. Ruiswijk, B. Valkenburg, H. v. Nieuwamerongen, D. v. Baren, H. v. Dikkenberg, B. Heikamp, H. Meerveld. DAMESWATERPOLOTOERNOOI Er zijn wijzigingen gekomen in de deel nemers aan het dameswaterpolotoernooi van de Veenendaalse zwemclub, dat op zaterdag a.s. om 6 uur in het „Bergbad" zal plaats vinden. In plaats van Vahalis (Tiel), Woestduin (Doorn) en Steenvliet (Geldermalsen), welke ploegen hebben afgeschreven zul len nu aan het toernooi deelnemen: A.Z.C. (Arnhem), A.Z. en P.C. (Amersfoort), Neptunus (Amersfoort) en V.Z.C. Het is er voor de V.Z.C.-dames dus niet gemakkelijker op geworden. Er zal wor den gespeeld om een zilveren wisselbeker, beschikbaar gesteld door één van de sup porters van V.Z.C. GESLAAGD Van de cursisten van het Instituut „Dubbel W." slaagden in het afgelopen cursusjaar de navolgende leerlingen: Middenstandscursus: (erkend door de Centrale voor Chr. Handelsonderwijs) onder leiding van de heren D. P. de Ruiter, leraar M.O. Boekhouden en A. C. Schilperoort, Hoofd Patrimoniumschool. Veenendaal: de dames J. v. Ee, C. van Engelenburg, B. van Schoonhoven, R. v. d. Vendel, C. van Zanten en de heren A. C. van Beveren, P. van Doorn, C. Drost, G. Drost, J. Hament, Jac. Hannisse, H. v. d. Heuvel, J. v. d. Heuvel, J. van Kampen, J. v. d. Lagemaat, N. van Leeu wen, J. van Manen, J. Meyssen, C. Re- bergen, G. v. d. Weerd en J. C. v. d. Weerdhof. Ede: de heer C. J. van Geeren- stein. Ochten: de heer W. Schenkhof. Opheusden: mej. L. Vrieselaar en de heer H. D. Verwoerd. Overberg: de heer T. E. van Roekei. Renswoude: de dames E. Lagerwey en J. van Raay. Rhenen: de heer J. Hardeman. Praktykdiploma Ned. Handelscorrespon dentie: onder leiding van de heren A. C. Schilperoort en D. P. de Ruiter. Veenen daal: de dames R. Anbeek, C. van Dijk, A. Diteweg, J. van Eist, I. de Jonge, T. v. d. Poel, S. Swankhuizen en G. van Veldhuizen. Achterberg: de heer J. R. v. Dalen. Praktykdiploma Boekhouden van de Ned. Associatie, onder leiding van de heer D. P. de Ruiter. Veenendaal: de dames A. Achterberg, J. v. d. Nadort en de he ren E. Bouman, J. de Gooyer, J. van Gin kel, G. Leppers, E. Lokhorst, H. van Nieuwamerongen, J. Stuyvenberg en G. v. d. Weerd. Ingen: mej. J. van Voort huizen. Renkum: de heer R. Ruysch. Rhe nen: de heer J. Arends. Wageningen: de heren A. Linsen, T. Onink, D. Ruysch en W. Toes. Praktijkdiploma Moderne Bedryfsadmini- stratie van de Ned. Associatie, onder lei ding van de heren D. P. de Ruiter en A. Dek, leraren M.O. Boekhouden en J. Bo- gerd, leraar M.O. Handelswetenschappen. Veenendaal: de heren C. G. van Hal, W. Klumpenaar, N. van Manen, D. van de Scheur en G. J. A. Schoeman. Bennekom: de heer M. v. d. Pol. Ede: de heer A. van Riessen. Rhenen: de heren J. van Walsum en W. v. d. Brink. Staatspraktykdiploma voor Bedryfsadmi- nistratie onder leiding van de heren D. P. de Ruiter, A. Dek en J. Bogerd, 2e deel de heer T. J. Hasselaar uit Ede. toen na goed voorbereidend werk van Muller, Otte een prima kans kreeg en deze wist te benutten ook. (1-1). Ondanks het feit dat Hardeman het G.V.V.V.-elftal volledig kwam maken, bleef Ritmeester toch sterker. Verschil lende aanvallen werden ondernomen, maar een doelpunt was er niet meer bij. De tijd verstreek en het bleef 1-1. Deze uitslag heeft tot gevolg, dat Ritmeester en G.V.V.V. elkaar nog eens zullen ont moeten, omdat er nu eenmaal een win naar uit moet komen. Naar wij vernemen zal dit op maandagavond a.s. zijn, weer op het Merino's terrein. De finale van het veteranentoernooi vindt plaats op zaterdag a.s. op het ter rein aan de Oranjestraat. De strijd zal dan gaan tussen Veenendaal en Geha. Uiteraard geven we Veenendaal de bes te kans, hoewel vast staat, dat Geha, wel flink van zich af zal bijten. Wij nemen aan dat er dan ook heus geen gebrek aan spanning zal zijn. Laten we in elk geval hopen, dat de sterkste en sportiefste club wint, dan kan dit een waardig slot wor den van het veteranentoernooi 1957. De wedstrijd vangt aan om half zeven, doch vooraf vindt de reeds traditioneel geworden dames-voetbalwedstrijd plaats. Wat er dan te genieten zal zijn kunnen we zien wanneer we om half zes op het terrein aanwezig zijn. Dinsdag 20 augustus Openluchttheater 's middags 3 uur 's avonds 8 uur van breimodellen (Toegang f0,25). HONDENKEURING EN -SHOW VAN KYNOLOGENCLUB „NEDER-VELUWE,, De Kynologenclub „Neder-Veluwe" or ganiseert op de laatste dag van de heide week, zaterdag 24 augustus om 14 uur op het terrein „Reehorst" te Ede weer een middag voor de vrienden van de hond. In voorgaande jaren heeft deze actieve vereniging met veel succes hondenkeu- ringsmiddagen verzorgd. De bedoeling van deze keuring is dat ieder kind tot 16 jaar met zijn of haar hond welkom is, ras of geen ras, mits de hond er goed verzorgd uitziet, want op de verzorging van de hond komt het aan. Erkende keurmeesters bekijken de hon den en zullen de prijzen toekennen. Als bijzondere attractie komt op uit nodiging van de „Neder-Veluwe" de „St. Bernhard Club" met zijn prachtige ras honden een show geven. De geheel gerestaureerde Panorama molen in Rhenen kan zijn wieken weer „uitslaan". Gisteren was molenbouwer Roos uit Leeuwarden naar de Grebbestad overgekomen om de laatste hand te leg gen aan het raderwerk in de kap van de molen en omstreeks elf uur gisterochtend was het voltallige bestuur van de Stich ting tot Behoud van de Molen op de heu vel aanwezig om er getuige van te zijn dat de fraaie wieken na tientallen jaren tot werkloosheid te zijn gedoemd geweest, weer hun eerste omwentelingen gingen maken. Het was een indrukwekkend schouw spel te zien hoe deze oude molen zijn machtige vleugels weer kon bewegen. Helaas was er geen regelmatige wind, zodat de snelheid nogal uiteen liep. Doch de felle rukwinden zorgden telkens weer dat de wieken op gang bleven. Zo af en toe kraakte het nog vervaarlijk daar bo ven in de kap, maar men verzekerde ons, dat na enkele bussen smeerolie ook dat weer tot het verleden zal behoren. De oude walmolen in Rhenen is nu dus weer geheel intact, waardoor de vele be zoekers uit binnen- en buitenland voor taan kennis kunnen maken met een vol ledig in werking zijnde molen. »r: TECHN. BUREAU VOOR RADIO EN TELEVISIE RADIO EN TELEVISIE Molenstr. 16 - Rhenen - Tel. 579 Met het OOG op uw OGEN en uw UITERLIJK een betere BRIL van Fa. J. F. TAK Hoofdstraat 106, Telefoon 2576 Leverancier van alle ziekenfondsen Zaterdagavond om half zeven spelen de veteranen van de voetbalverenigingen „Renswoude" en „Scherpenzeel" een wedstrijd op het terrein van Renswoude. Ongetwijfeld zal ook in deze wedstrijd de spanning en de derby-sfeer niet ont breken. In verband met het naderen van het komende seizoen zijn door de voetbal vereniging „Renswoude" enkele vriend schappelijke wedstrijden vastgesteld. Aanstaande zondag speelt „Renswoude" op het terrein „De Hokhorst" een wed strijd tegen het tweede elftal van „Vee nendaal". Aanvang van de wedstrijd 2.30 uur. Op 25 augustus gaat het eerste en tweede elftal op bezoek bij de voetbal vereniging „Barneveld", om aldaar tegen het eerste en tweede elftal van de ver eniging van die naam te spelen. (Vervolg van pagina 1.) Vele zuiver militaire rotsbunkers zijn tevens ingericht voor een langdurig ver blijf van de eventueel geëvacueerde bur-, gerbevolking en in totaal is er zelfs plaats voor alle Zweedse burgers. De autoritei ten hebben nauwkeurige richtlijnen be treffende de evacuatie en voor iedere Zweed ligt er ergens in het graniet een noodbed gespreid, zonder dat de militaire activiteit er door kan worden gehinderd. „Onze rotsen op de oostkust zullen vuur spuwen en de vijand mag onze stellingen bombarderen zoveel hij wil" aldus een marine-deskundige, die een wekenlang bezoek bracht aan de stellingen in de kustrotsen. „Hij zal geen of weinig schade kunnen aanrichten. Onze kustbatterijen zijn momenteel al zo talrijk en zo moei lijk te nemen, dat vanuit zee een invasie gevoeglijk als vrijwel onmogelijk kan worden geacht. Ons legertje technici is talrijk genoeg om de rotsbunkers op de 1700 km. lange kust tussen Borden en Karslkrona volledig te bezetten, waardoor zelfs een invasiepoging, over de gehele kustlijn verdeeld, kan worden afgeslagen. Vanuit de zee dreigen ons geen gevaren meer. De kust is onneembaar zelfs voor een overmachtige vloot DE NOORDELIJKE INVALSPOORT Hetzelfde kan nog niet worden gezegd van de noordelijke invalspoort, de Fins- Zweedse grens. De verdedigingslijn is nog niet volledig en het zal nog ongeveer drie jaren vergen voor ook hier de operatie graniet zal zijn voltooid en het gehele, ondergrondse verdedigingsnet onderling zal zijn verbonden. Ook in het noorden zullen de rotswan den zich openen als er een vijand in aan tocht is. Er achter zal de burgerbevolking een veilig onderkomen vinden en daarna zal het drama gebeuren: op duizenden plaatsen tegelijk zal het moordende vuur uit de bodem spuiten. Iedere vijand, die langs het noorden Zweden wil binnen trekken moet rekenen op vreselijke ver liezen. Een klein onderdeel van de operatie graniet wordt in de geheime dossiers aan geduid met de letters X.B.L. Het centrum ervan is een machtige ondergrondse elek triciteitscentrale, die haar stroom onder gronds afvoert naar in de nabijheid ge legen sleutelbedrijven. Deze fabrieken van transportmiddelen, wapenen en mu nitie zullen onder alle omstandigheden kunnen doorwerken. In dit gigantische centrum, waaromtrent nauwkeurige ge gevens ontbreken kunnen tevens tien duizenden arbeiders worden gehuisvest, die er ook nog de beschikking hebben over warm en koud water, badkamers enz. HEEL STOCKHOLM VERDWIJNT ONDERGRONDS „De voornaamste gegevens worden om begrijpelijke reden geheim gehouden" al dus de militaire woordvoerder in een kantoor te Stockholm, „maar ik kan uw lezers wellicht enig begrip geven van de omvangrijkheid van onze operatie graniet door te vertellen, dat in tijden van oorlog 750.000 van de 800.000 bewoners van Stock holm ondergronds gaan leven, terwijl het hen er niet aan modern comfort zal ont breken. De enorme ruimte in de Birger- Jaris-Gatan, die momenteel dient als ga rage komt in tijden van gevaar een on dergronds ziekenhuis met 8.000 tot 10.000 bedden. Ook het bovengrondse Gotenberg houdt in oorlogstijd nagenoeg op te be staan. Slechts 35.000 van de 400.000 be woners zullen bovengronds blijven wonen. Malmö, dat een bevolking telt van een goede 200.000 burgers kan er 180.000 naar een veilige diepte afvoeren". Het opmerkelijke is, dat al deze onder komens zijn berekend op een vrij lang durig verblijf. Ze zijn uitgerust met enor me voorraadsmagazijnen, moderne keu kens, gigantische eet- en slaapzalen en met bibliotheken. Men behoeft er zich niet te vervelen, want de bewoners van het ondergrondse Zweden krijgen zelfs knappe speelfilms voorgeschoteld, terwijl de muziekliefhebbers zullen kunnen luis teren naar lichte en klassieke muziek, op banden opgenomen. VEENENDAAL Geboren: Jobina, d. v. T. Septer en J. Alberti; Hans, z. v. E. J. Nieuwenhuijs en Th. F. de Bruin; Geertruida Ida, d. v. C. J. Smelik en M. Melles; Dirk Lourens, z v. A. v. d. Bovenkamp en J. Berkhui zen; Barbara, d. v. A. H. Heuvelman en A. v. Wingerden; Henny, d. v. T. Deijk en H. J. v. Eikenhorst. Ondertrouwd: R. Bakker en H. Roor; W. Petersen en H. v. d. Bos; S. Schoeman en A. Dros; J. F. v. d. Poel en K. Kleijer; A. Wesselo en J. Bruinsma. Getrouwd: F. Willemsen en H. E. v. d. Pol; C. Beijer en W. Ariesen; A. v. d. Glind en R. Versteeg. Overleden: Lijntje Groeneweg, 71 jaar, echtgen. van P. C. Ott. GELDERS VEENEDAAL EN EDERVEEN Geboren: Dirkje P., d. v. D. Verwoert en G. v. d. Bovekamp; Johanna G. A., d. v. G. J. v. d. Meijden en A. Dijkstra. Ondertrouwd: C. Tijssen en D. L. Schreuders; H. Vis en H. C. Veenvliet. RHENEN Geboren: Johanna Wilhelmina, d. v. J. Duis en T. v. Aggelen; Gaston Randolph, z. v. E. N. Kruijer en S. Dijkman; Corne lia, d. v. J. v. Gelderen en C. v. d. Broek; Theodorus, z. v. J. v. Laar en C. Polman. Ondertrouwd: J. v. d. Scheur en H. W. v. Laar; A. v. Neerbos en G. Puijk; G. Versteeg en A. M. F. C. Jonkers; F. Jan sen Oskam en G. Baars. Overleden: Jan van de Scheur, 85 jaar, wedn. van E. v. Laar. WOUDENBERG Geboren:Aart, z. v. A. M. Ter Maten en M. C. Slotboom. Ondertrouwd: G. v. Laar en G. D. v. Ginkel. SCHERPENZEEL Ondertrouwd: D. Schoonderbeek en A. M. van Setten; J. Slotboom en W. Veld huizen. Getrouwd: E. Thomassen en H. Werk man. Overleden: C. C. Wissink, 81 jaar. RENSWOUDE Geboren: Sophia, d. v. R. v. Wolfswin kel en J. v. Voorthuizen; Wouter, z. v. E. de Kruiff en J. Smit; Bernardus, z. v. A. v. d. Vliert en W. Harskamp; Ceel, z. v. G. v. Doorn en J. v. Veldhuisen; Elsme- ralda Ernestine, d. v. F. H. Wuck en C. M. E. L. Schreuders; Marianne Wijnetta, d. v. J. Veldhuizen en D. C. Bos. Ondertrouwd: G. Schipper en N. Gijs- bertse; Z. Spies en W. Vonk. Getrouwd: G. v. Rossum en R. M. v. Capelle. VOOR EEN NAAR Eig. H. v/d Berg t/o Gemeentehuis RHENEN VETERANENVOETBAL ORANJE-WIT D.V.S.A. Zaterdag a.s. spelen in Eist de vete ranen van Oranje-Wit en D.V.S.A. uit Amerongen een voetbalwedstrijd op het terrein van Oranje-Wit. De opbrengst van deze wedstrijd komt ten goede van de uitgaansdag ouden van dagen Eist. De wedstrijd begint om 6.30 uur. GESLAAGD Onze plaatsgenote mej. J. H. Henzen slaagde dezer dagen voor het diploma Algemene Ontwikkeling. VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds. v. d. Smet van Maarssen, 5 uur ds. Bouthoorn van Bennekom. Julia- nakerk 9.30 uur ds. Stekelenburg van Linschoten, 5 uur ds. De Ruiter van Lei den. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. K. v. d. Pol, 5 uur ds. Jansen van Baarle. Veen- eind 3 uur ds. De Ruiter van Leiden. Dijkstraat 2.45 uur dhr. J. Gaasbeek. „So la Fide" 10 uur ds. W. Goedhart, 5.30 uur ds. S. Tichgelaar. Ger. Kerk 9 en 10.30 uur ds. C. N. Inpeta van Wolfheze, 5 uur ds. J. Overduin. Ger. Kerk onderh. art. 31 K.O., geb. „Sola Fide"^ kl. zaal 8.30 en 3 uur ds. Smelik. Chr. Ger. Kerk (Hoofd straat) 9.30 en 5 uur ds. Verhagen van Hilversum. Chr. Ger. Kerk (Beatrixstr.) 9.30 en 5 uur ds. W. Heerma. Ger. Gem. syn. „Eltheto" 9 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. (Fluitersstraat) 9 en 5 uur leesdienst Donderdag 7.30 uur ds. Van de Ketterij van Alblasserdam. Ned Prot. Bond 10.30 uur ds. Homan van Meden. Leger des Heils 10 uur Heiligingsdienst, 12 uur zon dagsschool, 7 uur openluchtsamenkomst, 8 uur verlossingssamenkomst. Apost. Gen. 9.30 en 4 uur. R.K. Kerk Nieuweweg en Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evangeli satie 10 en 5 uur dhr. De Vries van Lun- teren. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Dijk stra bed. H. Doop, 6 uur ds Dijkstra. Prot. Bond hotel Laheij 15 uur ds. Homan van Meden. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. De Vries van Buitenpost. Ger. Gem. (syn.) 9.30 en 7.30 uur leesdienst, woensdag 7.30 uur ds. P. v. d. Bijl. Ger. Gem. (Plant soen) 10 en 5.30 uur leesdienst, donderdag 7.30 uur ds. Dorrestein. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, donderdag 7 uur ds. Toes van Kinderdijk. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr. Van Noort van Overberg, 6 uur ds. v. d. Pol van Veenendaal. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. WOUDENBERG. Ned. Herv. Gem. 9.30 en 6.30 uur ds. J. H. Cirkel (6.30 uur bed. H. Doop). Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Ver. v. Vrijz. Herv. 10.30 uur dhr. E. C. Ninaber in de Schans. Ger. Kerk 3 uur ds. P. W. v. d. Veen in „Eben Haëzer". RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur voorb. H.A. 6.30 uur bed. H. Doop ds. L. v. d. Peut. Ger. Kerk'10 en 6.30 uur Dr. K. J. Kraan van Rotterdam. SCHERPENZEEL. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. H. v. d. Linden. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. W. W. v. d. Veen. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr. B. Roest. Ger. Gem. noodgeb. 10 en 6.30 uur leesdienst. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk dhr. J. van Eek (Egypte zending), 6.30 uur dhr. W. Vissee van Wadenoyen (jeugddienst). Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. B. Roetman van Wierden. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst, donder dag 7.30 uur ds. Steenblok van Gouda. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst. VEENENDAAL. Alleen voor zeer drin gende gevallen, van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur, Dr. G. Annot, Kerkewijk, telefoon 3198. RHENEN. Dr. Ch. H. Paris Jr., Heren- ctrast OQ fpl JQO ELST, AMERONGEN, LEERSUM. Alleen voor dringende gevallen, van zaterdag middag 2 uur tot maandagmorgen 7 uur Dr. Van Ommeren van Eist, tfelefoon K 8377-217. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN. Dr. ST. Hey van De Klomp, telefoon K8387-200. SCHERPENZEEL. J. H. Renken, Hole- voetsplein, tel. K 3497-250. Met een beste of plusfour, kunnen uw jongens er met de herfst en winter weer tegen. Wij hebben alle maten voorradig. Ook zijn wij goed gesorteerd in de beste overalls. Alle kleuren en maten. Khaki magazijnjassen en groene, grijze en blauwe jassen. Zandstraat 101, Telefoon 2686, Veenendaal Enkel Twee voortassen en riem Twee voortassen, riem en twee binnenvakken HOOFDSTRAAT 15 Twee voortassen, riem en twee binnenvakken plus extra-vak met rits TELEFOON 2869 VEENENDAAL (40) Met een grimmig lachje knielde Aram naast zijn verslagen vijand neer. „Zie zo vrind," mom pelde hij, „jij hebt voorlopig je portie. Ik zal zo vrij zijn voor een poosje je zwaard te lenen,- het kon wel eens te pas komen." Hij trok het wapen uit de schede, stapte over de bewusteloze heen en duwde de zware deur open. Voor hem lag een donkere ruimte; een smalle stenen trap voerde om laag. Zonder zich verder te bedenken, het zwaard in de vuist geklemd, daalde Aram af in de kerkers van Rovanna. Een hevige spanning had zich van hem meester gemaakt. Zou het hem lukken de mysterieuze zwerver hier te vinden en zou daarmee het raadsel van Rovanna opgelost zijn? Had die vreemdeling wellicht iets te maken met de macht, die Tybalt over Gravin Jolande scheen te hebben? En had zij werkelijk haar broeder vergiftigd of was deze man misschien?Plotseling werden zijn gedachten afgebroken en bleef Aram als aan de grond genageld staan. Hij stond halverwege een brede trap. Onder hem lag een ruim, laag gewelf. Het flakkerende schijnsel van een toorts toverde grillige schaduwen op de vochtige muren. En daar, nauwelijks zichtbaar in een donkere hoek van de kelder schemerden de tralies van een cel. Een schok van ontroering ging door Aram heen, want tussen de spijlen verscheen langzaam een arm, waarvan de hand zich in krampachtige smeking naar hem uitstrekte (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1957 | | pagina 2