Bent U 16 aug. thuis? WIJ WEL HUISHOUDGOEDEREN D e Erven I Dokter HOLL meisjes 14 daagse reclame in Dijkstra DE JORO-BAZAR jongedames de BRANDARIS Fa Fr. Diepeveen REIN KOK Verkoopster T. Hiensch Jonge meisjes JONGEDAME W. Kermite W. Kermite r VRAAG EN AANBOD REPARATIES KUNSTGEBITTEN HEDEN WEER LAMSVLEES J. van de Berg DIVERSEN In duurder wordende tijden Hier ziet zon haard welke U voordeel brengt WASSERIJ DE JONG Nadat wij allen van onze vakantie hebben genoten, beginnen wij met frisse moed aan een Voor u een mooie gelegenheid uw linnenkast aan te vullen en voor uw dochter met trouwplannen een goed begin voor haar uitzet. Baddoeken, moderne streep, van 2,75 voor 2,25 Keukendoeken, frisse dessins, van 1,85 voor t 1,45 Keukendoeken, frisse dessins, van 1,45 voor f 1,10 Baddoek, ruit van 1,65 voor f 1,25 Molton dekens, 2-persoons van 4,90 voor f 3,90 Ontbijtlakens, kleurecht, van 4,90 voor f 3,90 Washandjes 6 stuks voor f 1 Lakens, 2-persoons vanaf f 4,95 Slopen vanaf 1 1,30 ZIET ONZE ETALAGE Hoogstraat 14-16 - Telefoon 2032 ntkA (§eluk zviNiat HUI5VP0UWBy Te KOOP of te HUUR PAKHUIS MET GROND gelegenheidskleding Joh. v. d. Meyden textielhandel Het fijnste van het fijnste Van Doornilc's SLAGERIJ is wegens vakantie GESLOTEN 1 heeft weer alle maten J g u m m i-handschoenen 1 voor de spotprijs van 2 paar voor 1,50. Laat dit niet voorbijgaan. Ook voor de weck hebben wij weckketels, Vegla flessen alle maten, ther mometers, beugels, rin gen, losse deksels, vul- trechters en snijbonen- molens. 111 i\ 0 4 7 4 0 W 11 - 19 Ma 1 11 J. van Neerbos Bezoekt de Rundveefokdag te Ederveen Berend s Tricotagefabriek N*V. Koninklijke Scheepjeswolfabriekeo Koninklij ke Scheep jeswolfabrieken FEUILLETON FAMILIEBERICHTEN Ver van zijn vaderland overleed op 3 augustus onze collega Slechts korte tijd hebben wij hem als collega gekend. Zijn vriendelijke wijze van omgang met ons zullen wij niet gemakkelijk vergeten. Veenendaal, 10 augustus 1957. Het personeel van de Frisia Wolspinnerij N.V. Op 3 augustus overleed onze medewerker, de heer De herinnering aan hem, die zijn functie in ons bedrijf slechts korte tijd mocht vervullen, zal lang blijven voortleven. Veenendaal, 10 augustus 1957. De directie van de Frisia Wolspinnerij N.V. Dankbetuiging Voor de vele blijken van belangstelling, ondervon den bij het plotseling over lijden van mijn man en der kinderen vader D. BUDDING willen wij langs deze weg familie, vrienden en be kenden heel hartelijk dan ken. C. BUDDING-Jansen. Veenendaal, aug. 1957. Kuyperstraat 15 DANKBETUIGING Langs deze weg danken de 29 van de 30 geslaagden voor het mondeling exa men Middenstandsdiploma, de heren A. C. Schilper- cort en D. P. de Ruiter van het Instituut „Dubbel W" te Veenendaal, voor de zeer prettige en blijkbaar niet minder nuttige en leerzame lessen, van hen ontvangen. De geslaagden. De lessen van gymnastiekvereniging „SPARTA" worden hervat op maandag 19 augnstus 1957. De lessen voor de veteranen beginnen eerst op 3 september 1957. 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Te koop houten ledikant m. spiraal. Gortstraat 65, Vee nendaal. Te koop 3 bruine pinchertjes 7 weken. Boslaan 26, Vee nendaal. Te koop 30 prima hennen ook in gedeelten. R x H. Groenelaan 29, Veenendaal. Aangeb. een net kosthuis m. huiselijk verkeer. Br. onder nr. 3460 aan het bur. van dit blad. Te koop N.S.U. 125 cc. motor bouwjaar '55, Valleistraat 16, Veenendaal. Te koop kinderwagen. Pr. Bernhardlaan 210, Veenen daal. Gevraagd hulp in de huish. Berendsen, Burg. Van de Boschstraat 49, Amerongen. Te koop 8 beste biggen. Ook in gedeelten. M. Herikhuizen Onderweg 4, ,,'t Dijkje" Ederveen. Gevraagd nette werkster v. enkele dagen per week. W. van de Weerd, J. P. C. Lein- weberstraat 48, Veenendaal. Wegens plaatsgebrek te koop aangeboden een beste piano. Pracht instrument. Kleur ei ken. Duits fabrikaat, kruis- snarig Te bevr. Julianastraat 80, Veenendaal. Nette werkster gevraagd, voor donderdag- en vrijdag morgen. Verdienste 1.- p. uur. Dr. Colijnstraat 13, Vee nendaal. Per 3 september werkster gevraagd. Middaguren. Aan melden zaterdag 17 augustus tussen 3 en 4 uur. Chr. Ly ceum, Tuinstraat, Veenen daal. Wie wil ruilen met een be nedenhuis voor huis in de Molenstraat m. flinke schuur en tuin. Te bevragen Molen straat 28, Veenendaal. Aangeboden nieuwe flatwo ning aan de Rembrandtlaan. Gevraagd beneden- of een gezinswoning, onverschillig waar. Brieven onder nr. 3461 aan het bur. van dit blad. Jongeman, 21 jaar, zoekt een nette werkkring. In bezit v. rijbewijs B,E. Brieven onder nr. 3462 aan het bur. van dit blad. Te koop 2 dikke geitzeugen, bijna uitgeteld. J. van Dijk, Dwarsweg 8, Overberg. Wie ruilt moderne flat in zuid, voor benedenwoning in Veenendaal-zuid? Br. onder nr. 3463 aan het bur. van dit blad. Gevraagd werkster voor Vt dag per week, of 1 dag per 14 dagen. J. E. van Schuppen Paulus Potterstraat 13, Vee nendaal. Te koop aangeboden kinder wagen, hoog model kleur crème. Westersingel 1091. Veenendaal. Te koop aangeboden Pick-up met 12 nieuwe platen. Prijs 60.- Mr. Heemskerkstraat 45, Veenendaal. Te koop aangeboden kinder wagen (hoog model) en een elektr. kookstel 2-plaats. Adr. van Ostadelaan 15, Vee nendaal. Te koop Kaptein Mobylette. Pelikaanstraat 45, Veenen daal. Gevraagd net meisje voor de huishouding Maison „Jenny" Hof 21, Rhenen. Te koop 700 sluitdakpannen Davidsplein 9, Veenendaal. Woning ruil: Aangeb. nieuwe flat Rembrandtlaan voor ge woon huis. Brieven onder nr 3465 aan het bur. v. dit blad. Te koop 3 graskalveren, met papieren J. Davelaar Nieuw- straat 45, Scherpenzeel. Te koop 6-jarige hit. Vosbles met 2 witte voeten. 13 We ken drachtig D. Stam, Cune- raweg 145, Achterberg. Te koop z.g.a.n. bromfiets, bouwjaar 1956 en Kaptein Mobylette, in pr. st. Mei doornlaan 8, Rhenen. Prima sperciebonen te koop. Domineesbergweg 89, Rhe nen. Te koop gevraagd een goed onderh. invalidewagen. Br. onder nr. 3466 aan het bur. van dit blad. Te koop een hittewagen op luchtbanden en een zeug, bijna uitgeteld. Nieuweweg 59, Ederveen. Wie heeft mijn z.g.a.n. don kerblauwe jopper gevonden? P. Vroman, Van Limburg- stirumstraat 7, Veenendaal. Sneller, beter en goedkoper! ACHTERBERG Pr. Bernh.Iaan 317, V'daal van hoogfijne kwaliteit. Slagerij annex vleeswaren- bedrijf Boslaan - Veenendaal Telefoon 2235 Auto te huur, 6 pers. wagen 0.20 per km. met benzine. Binnen- en buitenland. Ben zinestation E. van Ginkel, tel. 275, Eist (U.) Hoortoestellen Philips Audium. Batterijen, Melis Optiek, Hoofdstraat 51, tel. 3184, Veenendaal. Gramofoonplaten steeds de nieuwste, muziekhandel A. van de Weerd, Beatrixstraat 60, tel. 2102, Veenendaal. Guitaren en guitaarfoudra- len in verschillende soorten en prijzen. Muziekhandel A. van de Weerd, Beatrixstraat 60, tel. 2102, Veenendaal. Citers en citerkaarten. Mu ziekhandel A. van de Weerd Beatrixstraat 60, tel. 2102, Veenendaal. Een greep uit de prijzen gel dig tot zaterdag 17 aug. a.s. gemengd kanariezaad per 5 kg. 4.-, 10 kg. 7.50, par kietenzaad per 5 kg. 3.-, per 10 kg. 5.50, voliêrezaad per 5 kg. 4.-, per 10 kg. 7.50. Zie ook onze collectie vogels en yissen. Ook voor hengelsport- en duivenarti- kelen is uw adres: Tropica, Nassaulaan 4, tel. 9116, Ede. „Koopmans!" Biggenover- gangsmeel voor uw nieuw aangekochte biggen. Geen diarhee en direct doorgroei en. Hertog's graanhandel, Nieuweweg 110, Veenendaal. Houd u aan onze voeder schema's en dan kunt u var kens mesten. „Koopmans" Biggen en varkensmeel. Iets meer betalen maar hoger winsten halen. Hertog's graanhandel, Nieuweweg 110 Veenendaal. Onderget. levert u nieuwe elektr. wasmachines m wrin ger. Zonder vooruitbetaling of rente voor 285.- voer 2.50 per week. Met tijdklok 315.-. Stuur vrijblijvend een briefkaart en wij komen u bezoeken. Firma J. Koe hoorn, Hogekampseweg 72, Renkum. Kanariezaad Oran, gemengd uit 7 verschillende grond stoffen Hertog's vogelvoe ders, tel. 2139, Nieuweweg 69, Veenendaal. Voor gratis advies en behan deling van dor en droog haar haaruitval, puistjes e.d., is de heer Fred van Beek op woensdag 21 aug. a.s. van 15.30 - 20.30 uur aanwezig in kapsalon Van de Kraats, Kerkewijk 66, Veenendaal. Tel. 2251. Ochtendvoer in korrelvorm gemakkelijke voeding en geen vermorsing, de kip krijgt wat ze nodig heeft, want ze kan niet zoeken. Hertog's graanhandel, Nieu weweg 110 en 69, Veenendaal Actetassen: enkel 8.95, 2 voortassen en riem 10.95, 2 voortassen, riem en 2 bin- nenvakken 17.50, 2 voor tassen, riem, 2 binnenvak- ken plus extra vak met rits 22.50. Leder- en sportma- gazijn Albers, Hoofdstraat 15 Tel. 2869, Veenendaal. Binnen- en buitendeuren en nog enkele schade-deuren heeft voor u: Vebotex, Ker kewijk 37, Veenendaal, telef. 2730 Nog een klein partijtje be schadigd hardboard ruimen wij op voor zeer lage prijs. Vebotex, Kerkewijk 37, Vee nendaal, telef. 2730. U hebt een hoorapparaat nodig? Philips, Siemens, Au dium. Dit is echter een zaak van vertrouwen, en uitge breide vakkennis. Dit vindt u bij Fa. J. F. Tak, Hoofd straat 106, tel. 2576, Veenen daal. Voor verhuur van stoelen, dissen en serviesgoed naar Dirk van Asselt, Dennenlaan 38, tel. 3015 en G. Gerritsen Jvlianastr. 81, tel. 2091. Alles gratis thuisbezorgd. Voor vergroten van schoe nen naar Valkenburg. Ook voor Durablé plastic zolen en naaldhakjes, zeer sterk, naar machinale schoenma kerij R. Valkenburg Zn. Gortstraat 38, Veenendaal. Zit u met verwarmingsmoei lijkheden? Vraagt u dan eerst bij ons aan. Wij zijn specialist in oliehaarden. Geha van Leeuwen, Vee nendaal, Hoogstraat 7, Tel. K 8385-2414. is het voor elk budget van grote betekenis zuinigheid te betrachten ook in dure, gure winteruren! Elke geldrover en kolen verbrasser moet de laan uit! U moet voor het laagste bedrag het hoogste warmte-rendement in uw huis halen. Het advies en de voorlichting van vak-specia listen brengt u voordeel bij elke koop. DE HAARD DIE ZICHZELF BETAALT Hoofdstraat 29, Veenendaal of gehuwde vrouwen GEVRAAGD Nieuwe Veenendaalseweg 43 RHENEN telef. 208 het meeeterwerk iZ tot A Markt 7 - Tel, 2272 Veenendaal DROGISTERIJ Gelderland 10 Telefoon 2656 - Veenendaal Voor Becht en Dyserinck oliehaarden naar Geha van Leeuwen, Hoogstraat 7, Vee nendaal. Tel. K 8385-2414. Voor service K 8385-2361. Voor E. M. Jaarsma olie haarden naar Geha v. Leeu wen, Hoogstraat 7, Veenen daal. Tel. K 8385-2414. Voor service K 8385-2361. Voor levering van olie voor oliehaarden is uw adres: J. Henken, Koninginnelaan 27, Veenendaal. Tel. K 8385-2361. Deskundig op het gebied van oliehaarden, dus voor 100 service en bediening. Voor Nobel oliehaarden naar Geha van Leeuwen, Hoogstraat 7, Veenendaal. Tel. K 8385-2414. Voor ser vice K 8385-2361. Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk, naar J. Kool, Holleweg D 120. Tel. 2463. Alles prima materiaal en gratis thuis bezorgd. TE VEENENDAAL Kantoor, telefoon en krachtstroom aanwezig Leeg te aanvaarden. Brieven onder nr. 3459 aan het bur. v. d. blad Verhuur pieuwe ZANDSTRAAT 26 - TELEFOON 2419 -\ GEVRAAGD EEN GOEDE Niet beneden de 18 jaar Zij, die met het vak bekend zijn genieten de voorkeur Goed salaris en prettige werkkring Hoofdstraat 27, telefoon 2056, Veenendaal SLAGROOMGEBAKJES 10 soorten GESORTEERDE GEBAKJES t PARIJSCHE SLAGROOMSOEZEN BERENKLAUWEN gevuld met annanas en slagroom AMANDELGEBAKJES AMANDELVRUCHTENGEBAKJES AMANDELPENSE Allemaal met zuiver amandelvulling Enthousiast roept daarom iedereen Ha GEBAK VAN an Automatiek van 19 tot en met 24 augustus i Voor de inmaak weer de Belgische inmaakpotten. Alle Blaten Komt vrijblijvend kijken t Davidsplein 9-10 - Telef. 2617, Veenendaal. Ook op betaalzegels H.H. Aannemers voor betonijzervlechten en het maken van buigstaten is uw adres Burg. Schimmelp. str. 12 RHENEN BILLIJKE PRIJZEN op 21 augu5tus 1957, aanvang 9.30 uur Terrein: Weide naast perceel Hoofdweg 26 Binnen enkele weken gaan wij in onze gloed nieuwe fabriek werken. Kom maar eens bij ons kijken met je ouders. Het is prettig werken bij ons en door een goede premieregeling kan je, als je goed je best doet, een behoorlijk loon verdienen. Vogelenzangweg 37 Rhenen OP DE AFDELING PLANNING VAN DE TE VEENENDAAL wordt gevraagd Sollicitaties met gegevens omtrent leeftijd, op leiding enz. te richten aan de afdeling personeels zaken, Zandstraat 2, Veenendaal. VEENENDAAL vragen voor de maaswolafdeling Geboden wordt een prettige werkkring •tt Aanmelden: dagelijks van 9-5 uur ZANDSTRAAT 2 - VEENENDAAL (11) Alberti geloofde niet anders. Vol ont zetting greep hij Holl's schouder beet. Ze sterft, doktermijn God, ze sterft! De arts schudde het hoofd. Nee mijnheer Alberti, op het ogen blik bestaat geen gevaar. Ziet u niet.... die adem? Alberti zag het, Angela ademde diep en regelmatig. Haar vader zocht steun bij een stoelleuning. Hij was volkomen uitgeput. Plotseling zag hij de ogen van zijn dochter op zich gericht. Maar ditmaal waren het geheel andere ogen, verwon derde ogen, die om zich heen keken, zonder dat het hoofd zich bewoog. Van haar vader ging de blik naar Dr. Holl, bij wie hij verwonderd bleef hangen. Het scheen zuster Helga bijna toe, alsof de zieke glimlachte. Maar dat was niet mogelijk, want daarvoor was ze nog veel te zwak. En toch probeerde de zieke alles om zich heen te zien, haar omgeving was achter vele fijne sluiers verborgen. Slechts vaag zag ze de mensen en din gen om zich heen. Blijkbaar was ze weer thuis en niet meer in de kliniek. En die jonge man naast haar bed, dat was toch professor Godenbergh? Maar daar.... dat was natuurlijk haar vader. Wat hingen die sluiers toch om hem heen! Haar lede maten voelden zo zwaar, alsof ze van marmer waren. Spreken? Nee spreken kan ik niet, dat is veel te moeilijk. Wat moet ik ook zeggen? Tochik moet vader zeggen, dat ik me heel goed voel en alleen maar erg moe ben. Maar pijnpijn heb ik helemaal niet meer. En ik ben ook niet bang meer daarom kan ik nu zo goed ademhalen. Waarom was ik eigenlijk bang? O ja ik dacht dat ik moest sterven. Maar dat is al lang geledenhoe lang wel? Wie is die vreemde man toch, die zich over me heen buigt? Wat kijkt hij me aaneigenlijk een beetje in discreet om me maar zo diep in de ogen te zien. O, misschien is dat ook een doktermaar nog een heel jonge. Zou hij wel iets van mijn ziekte af weten? En waarwaar is zuster Helga? Ik kan haar helemaal niet zien. Wat zegt die man? Ik kan hem toch niet antwoorden, mijn lippen kunnen niet bewegenHij houdt mijn hand tussen zijn handenMoet dat? Waarschijnlijk welNu zie ik iets duidelijkerHa, daar staat zuster Helga. Wat heerlijk dat ze bij me is! Dat vreemde gezicht wordt steeds gro ter. Hij buigt zich weer over me heen. Hij legt zijn hand op mijn voorhoofd. Wat zegt hij tochO, nu versta ik hem. Nu, hoe voelt u zich? Ik voel me goedheel goed zelfs. Achdat kan hij niet horen! Ik moet het tegen hem zeggen. Wanneer heb ik voor het laatst gesproken? Het is zo moeilijk met woorden te sprreken. Denken is veel eenvoudiger. Maar hij Neezegt ze dan. De dokter ziet er opgelucht uit. En ook niet bang meer Angela probeert nu zelfs het hoofd even te schudden. Neeniet bang meer! Dan wendt ze haar hoofd af en be gint zachtjes te huilen. Holl wisselt een korte blik met zus- Roman van Hans-Otto Meissner Nederlandse bewerking H. Magnin Verschuur kan niet zien wat ik denk. Goed Angela heeft het kleine woordje uit gesproken, weliswaar heel zacht, maar de drie mensen om haar heen hebben het duidelijk verstaan. Alberti's ogen worden vochtig, Met de rug van zijn hand gaat hij erover heen. Geen pijn meer? wil de nieuwe dokter van haar weten. Angela kijkt hem aan en doet haar uiterste best. ter Helga. Geen wonder, na het verdwijnen van zo'n kramp! zegt hij zachtjes en Helga knikt! Alberti legt zijn hand op Holl's arm. Mag ik wat dichter bij haar, dokter? De arts gaat achteruit en Alberti neemt zijn plaats op de rand van het bed in. Met een voorzichtigheid, die men van deze krachtige man nauwe lijks verwachten zou, strijkt hij over het haar van de zieke. Onder zijn tederheid kalmeert Angela. Zij keert hem haar gezicht toe en glimlacht te gen hem door haar tranen heen. Van hem gaan vervolgens haar ogen naar Stefan Holl. Bent uvraagt ze aarzelend, bent u nu mijn dokter? De arts knikt en glimlacht Het is zijn warme, hartelijke glimlach, die Helga zo liefheeft. Het is niet dat be roepsmatige glimlachje, dat doktoren hun patiënten geven, alsof het een medicijn was. Het is echt, jong en natuurlijk. Jaals u flink wilt zijn en mij wilt volgen. Ja, dat wil ikzegt ze ernstig. Mooidan moet u nu heel volg zaam zijn en proberen te slapen! Helga is zachtjes weggegaan, de beide mannen observeren nu alleen de zieke. Nu sluit u de ogen, zegt Holl te gen haar, en denkt u er alleen maar aan, dat het veel beter met u gaat. U bent moeheel, heel moe. Uw ogen vallen al vanzelf toe. En u ademt nu regelmatig en diepZiet u wel, het gaat allemaal heel gemakkelijk. Het is toch heerlijk, zo zonder pijn in de zachte, behaaglijke kussens te liggen en diep adem te halen. Het schijnt werkelijk of ze al slaapt. Maarals ik wakker word, vraagt ze dan opeens, bent u dan npg hier, dokter? Holl knikt heel ernstig. Ja, natuurlijk. Ik blijf qf u en zorg ervoor dat niemand u stoort. En dan slaapt Angela inderdaad in. Zo, zegt Dr. Holl na een poosje opgelucht, zo is het goed. Hij staat op, gaat naar het raam en trekt de gordijnen dicht, want de mor genzon schijnt nu helder de kamer binnen. Mijn hoop is vervuld, meneer Al berti. Uw dochter zal zonder pijn blij venook later. Alberti ademt zwaar, maar legt dan, in een plotselinge impuls, zijn hand op de arm van de dokter. Dat zal ik nooit vergeten, Dr. Holl u hebt een wonder volbracht. De ander schudt het hoofd. Nee, wonderen liggen niet in mijn hand, meneer Alberti. Ook vind ik het onjuist wanneer er onklaarheden blij ven bestaan. Daarom moet ik u zeg gen Ik weet het, zegt Alberti haastig, ik weet precies wat u mij zeggen wilt, dokter. Maar alstublieft.... spreek u het niet uit.... niet nu, nu ik juist zo gelukkig ben. (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1957 | | pagina 4