Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken mm$ im Veenendaals Volkslied (oud) klonk in Australië Friederike, moeder der wezen IN DE JORDAAN (II) MULDER ELST Muziek en zang op 31 augustus in open lucht RHENEN RENSWOUDE 31c jaargang WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1957 No. 65 i Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Lectuur voor zieken gevraagd AGENDA Première Veenendaals volkslied (nieuw) Vliegers in hoogspanningslijn Gedachteniskerk wordt aanbesteed Vrolijke vorstin Tussen haar volk ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 11 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent. elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Wie dezer dagen in het Nieuwsblad voor Leiden onder het hoofd „Een Hol landse boerenbruiloft in Australië", het relaas heeft gelezen van de dominese, mevrouw J. Geursen-Borst, begreep wel zoveel dat het hier ging om de voltrek king van het huwelijk van een uit Vee nendaal afkomstig paar in het Australi sche Arawatha. Maar wie het nu eigen lijk waren bleek uit het verhaal niet. We hebben verder kunnen lezen van hoe er zich in de omgeving van deze plaatsen en de andere dorpen oostelijk van Melbourne een Veenendaalse ge meenschap heeft gevormd. D.w.z. een grote groep Veenendaalse emigranten die druk onderling contact onderhouden en niet zover af wonen dat zij elkaar regel matig kunnen opzoeken. En natuurlijk was het ook weer Vee nendaal wat de klok sloeg by de huwe lijksvoltrekking van Breunes van Ruis- wijk, vanouds van de Valleistraat en Jans van de Bruinhorst van het Benedeneind, want die waren het. De hier bedoelde Veenendaalse ge meenschap houdt niet in dat onze vroe gere plaatsgenoten zich niet laten op nemen in de Australische bevolking; in geen geval, want er waren ook veel Australiërs op de bruiloft. Mevrouw Geursen vertelde ook hoe het kerkje waarin het huwelijk naar Engelse ge woonte zou worden gesloten, werd ver sierd door leden van de vrouwenclub. Qp elke bank een bouket bloemen met een lang lint en overal werden prachtige bloemen neergezet. Ook de auto waarmee het bruidspaar naar de kerk werd gere den was versierd. De Australiërs vinden gen Hollandse trouwdienst mooier dan die van hun eigen kerk, waar het een korte ceremonie is zonder preek en zon der zingen. Het is gewoonte dat tijdens de bruiloft maaltijd door een Hollander een toast wordt uitgebracht op de Engelse koningin en dan wordt gezamenlijk het God save the King gezongen. Een Australiër doet dan hetzelfde op Koningin Juliana en dan klinkt er een krachtig gezongen Wilhelmus. Het deed ons nog eens extra goed te vernemen hoe tijdens deze brui loft ook het Veenendaalse „volkslied": O Veenendaal, O Veenendaal, wat smaakt je boerenkool lekker, werd gezongen. We hebben ook gelezen van tante Mien, de vrouw van Van de Hoeff (voorheen van de Prattenburgse Ursula-hoeve), hoe zij de bruidsjapon had verzorgd, zoals zij dat al voor zoveel Hollandse bruidjes in Australië heeft gedaan. Op de foto zien we het bruidspaar met als bruidsjonker Jan Arie, het jongste Ook wij kunnen meehelpen zieken en verpleegden in ziekenhuizen, sanatoria, of thuis liggend, wat afleiding te bezor gen. Hoe? Door gelezen boeken of tijdschrif ten in één der lectuurbussen van het Rode Kruis te deponeren en het Lectuur- depot van het Rode Kruis zorgt dan voor de rest. Behalve het bekende lectuurhuisje bij hotel „de Korenbeurs" aan de Markt, heeft het Rode Kruis thans ook lectuur bussen aangebracht op de volgende plaatsen: Nieuwe Weg, hoek Vendelseweg; Prins Bernhardlaan 41 (tussen Mulderslaan en Buurtlaan); Dennenlaan, hoek Boslaan; de Sav. Lohmanstraat, hoek Nic. Beets- straat; Jan Stenlaan, hoek Frans Hals straat. Wilt U uw boekenkast eens nazien? Ook vakliteratuur is steeds zeer welkom! De zieken zijn er dankbaar voor! VEENENDAAL Woensdag 28 augustus, tocht Ouden van Dagen. Zaterdag 31 augustus, dr. Slote- maker de Bruïneplein, aanvang 7.45 uur, Oplucht muziek- en zang avond. Luxor Theater, woensdag „Sun Valley Serenade" en donder dag „Marie Antoinette, de marte lares". RHENEN Zaterdag 24 augustus, sportterrein „Candia", Grebbe-atletiekwedstrij- den. AMERONGEN Zaterdag 24 augustus „De Hazen berg", 7.30 uur, Bonte avond. zoontje van de jongere broer van de bruidegom: Gijs van Ruiswijk, bij wie ook de bruiloft werd gevierd. Het jonge paar Van Ruiswijk-van de Bruinhorst woont nu namelijk in Poowong, een 18 mijl van Arawatha af. Zij zitten daar nu op een share-boerderij met een 50 eigen koeien. Breunis van Ruiswijk en zijn jonge vrouw vertrokken vorig jaar november naar Australië. In april was Breunis, na vijf jaar in Australië te zijn geweest, weer eens in Veenendaal komen kijken. Hij bleef langer hangen dan de bedoeling was, en in die tijd raakte het „aan" met Jansenin november gingen ze samen op de boot. Ook zij heeft het daar nu goed naar haar zin. Het gezin Van Ruiswijk in de Vallei straat is intussen wel over de wereld verdeeld. Breunis en Gijs zitten dan in Australië, maar de oudste dochter woont al enkele jaren in Xenia-Ohaio in de Ver. Staten van Amerika. Mevrouw Van Ruiswijk Sr. is juist vorige week bij haar dochter in Amerika aangekomen en zal waarschijnlijk een half jaar daar blijven. De heer Van Ruiswijk Sr. is nu dus nog met zijn jongste zoon en zijn getrouwde jongste dochter alleen in Veenendaal. Maar ook vader Van Ruiswijk heeft reis plannen. Hij wil echter de andere kant op en is voornemens eens een poosje bij zijn jongens in Australië gaan kijken. SECRETARIS VAN ZIERIKZEE De heer R. van Ommeren, voorheen wonende te Eist en destijds onder andere werkzaam als ambtenaar ter gemeente secretarie van Lienden, is benoemd tot gemeente-secretaris van Zierikzee. HARDNEKKIGE BRAND OP KALKSCHIP „GERMA" In de nacht van donderdag op vrijdag brak omstreeks twee uur brand uit in de bergruimte van 't kalkschip „Germa", gelegen aan de strekdam in de Rijn bij Rhenen voor de terreinen van de kalk zandsteenfabriek „Vogelenzang" aan de Cuneralaan. Het schip, dat 433 ton meet, was gela den met ongebluste kalk. In de berg ruimte bevond zich een bromfiets, olie, butagasflessen, touw etc. Nadat de vrijwillige brandweer op de plaats van de brand was aangekomen werd het vuur aangevallen met vier stra len, waarvan drie op de nevelspuit. Tegen half vier was de brand bedwongen, waar na de kraanmachinist van de fabriek werd opgeroepen om de kalk uit het schip te lossen. Juist toen de brandweerwagens weer waren opgeborgen, kwam het tweede alarm. Opnieuw stond de schuit in brand. Met de tweede blussing was de brand weer omstreeks half negen vrijdag ochtend gereed. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. De schade bedraagt onge veer 8 tot 10.000 gulden. Schipper J. H. van Os uit Eindhoven is verzekerd. De openlucht zang- en muziekavond waarover wij reeds eerder berichtten en welke gehouden wordt op zaterdag 31 augustus, de verjaardag van prinses Wilhelmina, op het dr. Slotemaker de Bruïneplein. Aan deze avond wordt medegewerkt door de plaatselijke zangkoren en har moniekorpsen. Het programma voor deze avond, welke begint op 7.45 uur is thans definitief vastgesteld en luidt als volgt: 1. Le Grenadier du Caucase, mars G. Meister, uit te voeren door de Kon. Scheepjeswol Harmonie. 2. Veenendaals Volkslied, koren met begeleiding van de beide Harmonieën. 3. Massazang, Veenendaals Volkslied. 4. Volksliederenmars, arr. J. J. van 5. Neerland waakt, koren met bege leiding van Veenendaalse Harmonie „Caecilia". Rosmalen, uit te voeren door de Veenen daalse Harmonie „Caecilia". 6. Mars victorieuse, H. L. Blankenburg uit te voeren door de Kon. Scheepjeswol Harmonie. 7. O, schitt'rende kleuren - massazang met begeleiding van de Kon. Scheepjes wol Harmonie. 8. Wilt heden nu treden - koren met begeleiding van de Veenendaalse Har monie „Caecilia". 9. Oranjeliederenmars - H. Kareis, uit te voeren door de Veenendaalse Har monie „Caecilia". 10. Gelukkig is het land - koren met Dezer dagen waren twee vliegers verward geraakt in een van de hoog spanningsdraden welke aan de hoge stalen masten over onze gemeente wor den geleid. Waar men weet dat deze draden een elektrische spanning dragen van niet minder dan 150.00 volt, de hoogste spanning welke men In dergelijke ka bels in ons land aantreft, dan behoeft het geen betoog dat vliegers in de om geving hiervan zeer gevaarlijk is. Van de zijde van de P.U.E.M. vernamen wij dan ook al een geval waarbij een jongen, wiens vlieger in de draden ge raakte, brandwonden aan zijn handen opliep. Verder is het wettelijk verboden bin nen een afstand van 500 meter van de hoogspanningsleiding te vliegeren. ADJ. K. VAN WIJNEN INSPECTEUR-KORPSCHEF De adjudant van politie, de heer K. van Wijnen, die vorig jaar het Veenen daalse politie-korps verliet in verband met zijn benoeming als adjudant-korpchef van de politie te Haren (Gr.) is in deze plaats thans bevorderd tot Inspecteur- Korpschef. DE ZEDESTRENGE UNCLE SAM Volgens de Amerikaanse legerwetten kunnen Amerikaanse soldaten in vredes tijd voor aanrandingen in het „bevrien de" buitenland gepleegd, met de dood worden gestraft. In verband met deze door niets meer te overtreffen straf wordt ieder geval van aanranding door iemand van het Amerikaanse leger ge pleegd, bijzonder nauwkeurig onder zocht. Desondanks zijn dergelijke geval len geen uitzonderingen. Het hoofdkwar tier van de Amerikaanse luchtmacht te Wiesbaden (West-Duitsland) hield zich in juli 1957 met onderzoek van een geval bezig, waarbij liefst 16 soldaten der Ame rikaanse luchtmacht waren betrokken. begeleiding van de Veenendaalse Harmo nie „Caecilia". 11. Hollandse Vlag - massazang met begeleiding van de Kon. Scheepjeswol Harmonie. 12. Wilhelmus - massazang - le couplet met begeleiding van de Veenendaalse Harmonie „Caecilia"; 2e couplet met be geleiding van de Kon. Scheepjeswol Har monie, het geheel eindigende met de Taptoe. Dirigent koren en massazang: de heer C. Budding. De tekst van het te zingen Veenendaals volkslied luidt: Daar ligt, waar Utrechts heuvelrij zich heft naar de planeten, een lustoord in een lustvallei; daar kan zich niets mee meten. Want nergens is de lucht zo blauw als tussen Rhenen en Renswou. Daar mengt zich met sirenentaal der schapen blij gemekker: O Veenendaal, o Veenendaal, wat is je boerkool lekker! O Veenendaal, zover mijn oog uw weelde mag ontwaren stijgt rook als vette wol omhoog uit pijpen als sigaren. Want nergens groeit er een sigaar als tussen Rhenen en De Haar. Daar scheert het staal in ehen haal het schaap tot wollen jekker: O Veenendaal, o Veenendaal, wat is je boerkool lekker! Maar heerlijk rijst daar bovenal een Venus uit de venen met wie ik mij verloven zal of anders met geenene. Want meisjes vind je d'r geeneen als tussen Eist en Ederveen. Heft, fluiten, uw sirenentaal, hef, schaap, uw blij gemekker: O Veenendaal, O Veenendaal, wat is je boerkool lekker. VAN VEENENDAAL NAAR HILVERSUM Een dame uit Amsterdam wandelde zaterdagmiddag met haar zoontje en al winkelende verloor zij de laatste een moment uit het oog en was hem kwijt. De politie werd ingeschakeld, maar het lange zoeken hielp niets. Tenslotte kwam er een telefoontje uit Hilversum dat het knaapje daar bij kennissen was aangekomen. BESTIJGING CUNERATOREN VINDT VEEL AFTREK Sedert de Cuneratoren enkele weken geleden voor het eerst sedert tientallen jaren voor het publiek ter bestijging en bezichtiging is open gesteld, hebben zeer vele Rhenenaren en ook vreemdelingen een dankbaar gebruik gemaakt van deze gelegenheid om te genieten van een uniek panorama over Rhenen en omgeving. Intussen vaart het carillonfonds er wel bij, want het gemeentebestuur besloot de entree-gelden in dit fonds te storten. De heer W. Lokhorst, koster van de Cunerakerk, die het toezicht heeft bij de bezichtiging en beklimming van de toren, deelde ons mede, dat de* vijfhonderdste bezoeker zich had aangemeld en dat er reeds een bedrag van f 125.- ten goede is gekomen aan de Stichting Carillonfonds Cuneratoren, die zich beijvert een prach tige beiaard in het monument te plaat- Enkele jaren geleden werd met de „steentjes"-actie bijna een half miljoen bijeen gebracht voor de bouw en inrich ting van een R.K. Gedachteniskerk te Rhenen. Voor het maken van een ontwerp werd een prijsvraag uitgeschreven onder Ne derlandse architecten. De keus viel op het project van de jonge Jules Kirch, thans verbonden aan het bekende bouwbureau Van der Laan te Leiden. Pastoor Vredendaal kreeg een dezer da gen een maquette van de nieuwe kerk aangeboden, welke was vervaardigd door de heren N. Jansen, bedrijfsleider van de N.V. Chemische Fabriek „Rhenus", met medewerking van de heer E. Hooft, in strumentmaker aan de A.G.F. Knopen- fabriek, eveneens te Rhenen, terwijl nog een employé van de chemische fabriek, de heer A. J. Livingstone er ook zijn steentje aan had bijgedragen. Deze maquette is gemaakt op een schaal van 1 50 en geeft een zeer duide lijk beeld hoe deze grote achthoekige kerk er in de toekomst uit zal zien, wan neer de bouw aan de Herenstraat, op een terrein achter de woning van Dr. Com- merell, is verwezenlijkt. Het bouwwerk biedt ruimte aan 450 bezoekers. In het midden is het hoofd altaar geprojecteerd met daarachter een afzonderlijk sacramentsaltaar. Rondom de kerk komen galarijen, die in zoverre open zijn, dat zij slechts met glas zijn dicht gemaakt. Men heeft van daaruit een prachtig uitzicht naar het westen en zui den. In de toren komen drie klokken te han gen, één grote en twee kleinere. Zij zul len worden afgestemd op de klokken, die in de Cuneratoren hangen, teneinde een harmonieus geheel te verkrijgen. De aanbesteding van de bouw zal nu heden plaats vinden. De parochie van Rhenen zal in deze kerk zijn intrek nemen. Griekenland is voor koningen een land met een ongezond klimaat. ze kwamen en gingen als met de regelmaat van de klok. maar koningin frederica is er ontzaglijk populair en voor haar man, koning paul, een onmisbare steun waar het gaat om versterking van de band tussen vorstenhuis en volk. Friederike von Braunschweig und Lüneburg was maar een verlegen meisje, toen ze op 19-jarige leeftijd Kroonprins Paul van Griekenland leerde kennen. Hij was 17 jaar ouder dan zij en de kans, dat hij nog eens koning van Griekenland zou worden, tamelijk gering, want hij vertoefde in ballingschap. Friederike heeft zelf verteld hoe Paul haar gevraagd heeft. Ze maakten samen een autotocht en als een echte vrouw be merkte ze al spoedig, dat de vorstelijke chauffeur haar graag de „grote vraag" zou willen stellen. Ze gaf hem (ook al als een echte vrouw) daartoe ruimschoots ge legenheid, maar Paul deed zijn mond niet open. Pas de volgende dag kwam hij met zijn huwelijksaanzoek voor de dag. „Waar om gisteren niet?", vroeg ze, „toen waren we de hele dag samen!" Maar Paul gaf er de voorkeur aan, haar te vragen tij dens een wandelingIn de auto vond hij het niet romantisch genoeg! Al was Friederike verlegen in het publiek, ze was haantje de voorste wan neer liet er om ging een streek uit te halen. Haar neef, Lord Mountbatten, com mandant van het Britse vlooteskader, bracht een officieel bezoek aan Grieken land en Friederike, toen al Koningin, be zocht het admiraalsschip. Ze vroeg zich een ogenblik in de admiraalshut te mogen terugtrekken, wat natuurlijk werd toe gestaan. Maar toen Lord Mountbatten 's avonds onder de dekens wou glijden, bemerkte hij dat naar alle regelen van de kunst iemand van de lakens een „zak" had gemaakt, zodat hij z'n benen niet kon uitstrekken? Het admiraalsschip was in rep en roer en een gestreng onderzoek werd inge steld, wie zich deze vrijheid ten op zichte van de admiraal veroorloofd had. Uiteindelijk bleek slechts één persoon in de gelegenheid geweest te zijn die streek uit te halen: Hare Majesteit, de Koningin van Griekenland! Toen ze Koningin werd en haar man als Koning Paul naar zijn land terug keerde, veranderde haar leven, maar zijzelf veranderde niet. Ze had er geen zin in, zich te laten opsluiten in het pa leis, achter de tralies van een streng hofceremonieel. Ze was van oordeel dat er voor een koningin, vooral in Grieken land, honderd-en-één dingen te doen wa ren en ze begon met die te doen. Onder de allerongunstigste omstandig heden begon zij met wat zij als haar (Eigen Reportage) VLOEKENDE EN.... VISSENDE JORDANERS In de oude tijd was de Jordaner die een borreltje dronk en zijn vrouw sloeg een flinke vent. Vloeken en drinken. Voordat laatste waren vooral de vis- colleges berucht. Tegenwoordig is dat niet meer zo, maar vroeger ging men er geregeld op uit om viswedstrijden te houden. Een grote wedstrijd ging tegen andere colleges bij een „onderlingetje" bekampten de leden elkander. Bij al die wedstrijden ging de nodige jenever mee. „We hebben in ons college eens een hele avond vergaderd over de vraag, hoeveel jajem (jenever) er mee moest. Toen zo ongeveer was besloten, dat er 30 liter mee zou gaan, stelde een der leden vast, dat dit „maar" een liter per hoofd zou zijn. Dat was hem te wei nig. Het is ook voorgekomen dat een lid bedankte, omdat hij bij een wedstrijd, de voorafgaande zondag gehouden, niet eens dronken was geworden. Dat was een college van niks! Het college trok er in een Potwagen een Jan Plezier op uit. Er werd ook nog wel bij gevist, maar er gebeurden ook heel wat buitensporigheden. Zo was het de gewoonte, dat een der vissers door de anderen „in de majem" in het water, werd gegooid. „Toen ik wist, dat ik daarvoor was uitverkoren, nam ik zelf maar een duik," vertelt onze Jordaner. „Maar als je meer dan een borreltje op hebt, valt het niet mee, te zwemmen. Mijn benen waren als lood en ik zou bij die gelegenheid zeker zijn verdronken, als een paar maats me niet waren nageeprongen. Aan de kant zaten anderen te vissen en ik herinner me nog goed, dat een van mijn redders ge wond werd, doordat de visser hem aan de haak kreeg! En dan die terugtocht. Dat was helemaal mooi. Het gebeurde meermalen, dat we een kroeg werden uitgeslagen. We hebben ook eens een keer laaiende ruzie gehad, omdat een der leden er zich tegen verzette, dat wij op de terugweg langs het Kerkhof Te Vraag zouden rijden. Daar lag „een nefie" van hem begraven en uit piëteits- overwegigen wou hij er nu niet met een Potwagen langs rijden. Dat dit des och tends wel was gebeurd, was de man al vergeten. DUIVENMELKERS De duivensport was in die oude tijd in de Jordaan ook zeer geliefd. In de Westerstraat was een speciale „duiven- kroeg". Daar was ook het clublokaal en wie zijn duif bij een wedstrijd het eerst in die kroeg had, was de winnaar. Dui- venklokken kende men in die tijd nog niet en daardoor gaf een wedstrijd met duiven heel wat leven en vertier. Om KERKE WIJK 167 -TE U. 3000 - VEENENDAAL de duif zo gauw mogelijk na aankomst op het plat in de kroeg te krijgen, werd een estafettedienst georganiseerd, waar bij het dier telkens werd doorgegeven. Grote kasten hadden sommige Jordaners op het dak en daar zaten ze hele zon dagen. Meermalen moest de vrouw waar schuwen: „Het vreten staat op tafel. Kom je nog eris?" De duiven gingen bij die mensen voor. Zo'n man gaf meer om z'n duiven dan om z'n kinderen en meermalen kwamen er vechtpartijen voor, die als inzet had den het vasthouden van een andermans duif. LEVEN OP STRAAT Doordat de huizen eigenlijk onbewoon baar waren er kwamen kelderwonin gen voor, waarin men niet rechtop kon gaan leefde men des zomers voor het grootste deel op straat. In huis was het dan veel te bedompt en te benauwd. Groente schoonmaken gebeurde bij voorbeeld altijd op straat. Het kwam ook voor, dat tien of twaalf mensen in een kamer met een soort keukentje erbij moesten bivakkeren. DE BENENBAK Om ruimte te sparen werden kleine kinderen dwars in de bedstee gelegd. Dan gingen er meer in! Werden ze wat groter, dan haakte men een bak aan die bedstee, waarin dan de benen van de grotere lagen. Zo'n bak heette „benen- bak". Ook kwam het meermalen voor, dat men eenvoudig op de grond moest sla pen toegedekt met oude jassen of vodden. Ja, ja, die heerlijke Jordaan, waarover Johnnie zó prachtig kan zingen, dat er van die liedjes met hun vele valse senti menten reeds meer dan een miljoen voornaamste taak zag, vorstenhuis en volk tot elkander te brengen. In Grie ken land woedde toen de burgeroorlog en de regeringstroepen voerden een ver bitterde strijd tegen de communisten. Friederike wilde naar het front. Men omringde haar natuurlijk met allerlei veiligheidsmaatregelen maar daaraan stoorde ze zich niet. Ze ging niet daar heen, waar men haar toeliet, ze ging waar ze zelf wilde zijn en menig officier bezorgde ze bijna grijze haren. Ze waag de zich zelfs in de krijgsgevangenen- (Zie verder pagina 2.) BRANDWEER RUKTE UIT Woensdag j.l. rukten een aantal leden van de vrijwillige brandweer uit. Deze keer was het echter niet om een brand te blussen, doch om een uitstapje te ma ken. Zij waren dan ook vergezeld van hun echtgenoten en de nevelspuit bleef in de garage. 's Morgens om 8.00 uur startte het ge zelschap in 3 grote personen-auto's in zuidelijke richting. De eerste etappe ging via Eist en Tiel naar Den Bosch, waar een bezoek werd gebracht aan de Sint Jans Kathedraal. Daarna werd de reis voortgezet in de richting Kaatsheuvel voor een bezoek aan het ontspannings centrum De Efteling. Vandaar ging het vervolgens weer te rug naar Den Bosch en verder naar het zuiden naar de plaats Overloon. De terugweg voerde via Nijmegen en Arnhem, terwijl in de Keizerstad het di ner werd gebruikt, en een klein binnen brandje werd geblust. 's-Avonds arriveerde men om 12.00 uur weer in Renswoude en allen waren zeer voldaan over deze bijzonder prettige dag. U.L.G. AFDELING RENSWOUDE Een aantal leden van de afdeling Rens woude van het Utrechts Landbouw Ge nootschap hebben dinsdag j.l. met hun echtgenoten een uitstapje gemaakt in zuidelijke richting. 's Morgens om 8 uur vertrok het ge zelschap per toeringcar en bracht aller eerst een bezoek aan het ontspannings centrum De Efteling te Kaatsheuvel. Daarna ging de reis verder in de richting Overloon, alwaar het zeer interessante oorlogsmuseum werd bezichtigd. Vanuit Overloon werd tegen de avond de terugreis aanvaard via Nijmegen en Berg en Dal en nadat in deze plaats de inwendige mens was versterkt, arriveerde men om ongeveer 11 uur weer in Rens woude. Alle deelnemers hadden een prettige dag en keerden uitermate voldaan weer huiswaarts. TROUWEN IN EEN DOOR PAARDEN GETROKKEN KOETS Op een persfoto afkomstig uit West- Berlijn zagen wij liefst een half dozijn witte koetsen met de ouderwets aan doende paardentractie. Er wordt gezegd dat ook nog heden ten dage tal van echte Berlijners menen, gedurende de „mooi ste" dag van hun leven een ritje in de witte koets met paarden te moeten ma ken. Wij veronderstellen dat de miljoenen stad Berlijn ondanks alle ellende, wat het woningvraagstuk, enz. betreft, nog meer dan deze zes koetsen rijk zal zijn. platen in omloop zijn. Wij gunnen de heer Musscher zo heet Johnnie eigen lijk en tante Leen dit succes van harte. De mensen willen dat graag horen. Wie echter dat aldus bezongen leven in de Jordaan heeft meegemaakt, haalt er de schouders over op. Die is blij dat die tijd voorbij is en dat hij naar wij hopen, nooit meer terug zal komen. Hoe oud die plannen zijn om de Jordaan te saneren gelukkig zijn die kelder woningen verdwenen is te zien in de Westerstraat. Daar staat al vele jaren een huis tussen de palen. WIJZE WOORDEN DE LEERMEESTERES De smart is de grote leermeesteres der mensen, onder haar adem ont plooien zich de zielen. (Ebner-Eschenbach.) Hoofdstr. 51, tel. 3184, Veenendaal

De Vallei | 1957 | | pagina 1