rol VéGé-Beschuit 19 ct MëGë een pak Custard of Chocolade Vlapoeder wm halvepJUjs Caépo prima cocosborstel 15 ct. MEISJES Instituut „Dubbel W" Hilmo's Haute Couture 10'/, Eigen Diepvries Chr. Huishoudschool C. I WIJKNIET STALMEST trouwpartij Bij elke aankoop van I.4.- De Gruyter - artikelen geldig van 28 aug. t/m 3 sept. 1957 28 ct. Chocolade Vlapoeder pak 45 ct. Griespudding vruchten pak 25 ct. Griespudding amandel pak 24 ct. Griespudding vanille pak 15 ct. P. den Hartigh NIEUWE FABRIEK GEOPEND BERENDS Tricotagefabriek N.V. WONINGRUIL Veenendaal-Den Haag Adverteert in „De Vallei" VRAAG EN AANBOD U kunt het toch niet afschreeuwen Wilt U iets bereiken? Dan even attentie! Instituut „DUBBEL-W" De weg naar 't succes! Tijdelijke aanbieding INGEN Controleur helpt zichzelf (in moeilijkheden) Marktberichten Voor uw zijn wij thans speciaal ingericht A. W. de H a a s jongste bediende Rotterdamsche Bank N.V» OUDE N.V. Chem. FabriekiRhenus' Administratieve Kracht (m/vr.) Voor maat~atelier gevraagd; een ervaren naaister, aankomend naaister aankomend machinestikster en meisje v/d huishouding Drukwerk DRUKKER IJ De Gelderse Vallei B. Chr* Scheffers RHENEN Een grote met nog 4 geldzegels, bij aankoop van een grote VéGé - ontbijtkoek a 52 ct. met 10 geldzegels. -$v i?lÈ mmgm - Pml DEGRUYTER Vanaf heden is er gelegenheid uw groen ten, fruit en vlees enz. in een eigen diepvries box te bewaren. Geen verlies van vitaminen en gewicht en be houd van smaak. Vraagt inlichtingen over verpakking, blancheren enz. bij Kastanjelaan 34, Rhenen, Tel. 516 Nog even en dan wordt onze wij kunnen nog een aantal flinke gebruiken want wij hebben het erg druk. Je kunt een behoorlijk weekloon verdienen en je leert bovendien veel waar je in je latere leven plezier van zult hebben. Vogelenzangweg 37 - Rhenen fOpleiding voor: Middenstandsdiploma (cursusduur 1 2 jaar) Praktykdiploma Boekhouden Praktykdiploma M.B.A. Staatspraktijkdiploma S.P.D. Praktijkdiploma Ned. Handelscorrespondentie Stenografie „Groote" Machineschryven Geslaagden afgelopen cursusjaar: Middenstand 29, Boekhouden 17, Ned. Handels- corr. 9, M.B.A. 9. Resultaten laatste 11 jaar: Middenstand 302, Boekhouden 212. Aanvang nieuwe cursussen: Begin september a.s. onder leiding van: D. P. de Ruiter, leraar M.O. Boekhouden, Popu- lierenlaan 4, Veenendaal. Tel. 2605. A. C. Schilperoort, Hoofd Patrimoniumschool Kerkewijk 78, Veenendaal. Tel. 2892. J. Bogerd, Leraar M.O. Handelswetenschappen, Patrimoniumlaan 17, Veenendaal. Tel. 2702. A. Dek, Leraar M.O. Boekhouden, Hoofdweg 116, Ederveen. Tel. 08387-229. A. Anbeek, Leraar Stenografie en Machine- schrijven, Stationssingel 16, Veenendaal. Inlichtingen en aanmelding: Vanaf 22 aug. bij voorkeur op maandagavond 26 of vrijdagavond 30 augustus: Voor Middenstandscursus en opl. Ned. Handels- corr. bij de heren De Ruiter en Schilperoort. Voor Praktijkdiploma Boekhouden bij de heer De Ruiter. Voor M.B.A. en S.P.D. bij de heren De Ruiter. Bogerd en Dek. Voor Stenografie en Machineschrijven bij de heer Anbeek. Aangeboden in Veenendaal mooie woning, 5 kamers, douche, keuken, voor- en achtertuin, grote schuur. Huur f 12.50 p.w. Gevraagd woning minim. 5 kamers Den Haag. Br. onder nr. 3485 aan het bur. van dit blad. Stationssingel 46 - Veenendaal - telefoon 08385-2632 Gelegenheid tot aangifte voor de volgende cursussen: Koken (beginners en gevorderden) f 13.- per halfjaar Koken (fijnere gerechten) f 20.- per half jaar Naaien (voor beginners en gevorderden) f7.50 p. half jaar Patroontekenen (beginnen en gevorderden) f5.- per 12 lessen Kinderverzorging f 13.- per half jaar Dek en dienen f6.- per 6 lessen Alle lessen worden gegeven op dinsdag of donder dagavond Aangifte: dinsdag 27 aug. van 2-4 uur donderdag 29 aug. van 7-8 uur DE DIRECTRICE 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Net meisje, 18 jaar, zoekt in Veenendaal of omgeving vlotte, sportieve vriendin. Brieven onder nr. 3482 aan het bur. van dit blad. Gevraagd een benzinepomp bediende. Zich te melden bij J. Hupkes, De Klomp 4, De Klomp. Tonny van Mazijk, piano lerares, tijdelijk: Van Heec- kerenlaan 4, Driebergen, vraagt zo spoedig mogelijk kamers te Veenendeel. Te koop een mandoline. Zo goed als nieuw. Te bevragen Benedeneind 20, Veenendaal. Woningruil. Aangeboden ar beiderswoning met grote tuin in Veenendaal. Ge vraagd woning in Veenen daal. Brieven onder nr. 3486 aan het bur. van dit blad. Degenen, die vrijdagmiddag j.l. op Keucheniusstraat 33 geweest zijn voor woning- ruil met Rhenen, zouden die donderdagavond a.s. weer terug willen komen? DIVERSEN Huismoeders, doet Uw voor deel! Leverbaar nieuwe was machines met wringer en tijdklok op zeer gemakke lijke voorwaarden. Ook nieu we en gebruikte naaimachi nes met 5 jaar schriftelijke garantie. Schrijft daarom vrijblijvend een briefkaartje aan onderstaand adres: Fa. J. Koehoorn, Hogekampse- weg 72, Renkum. Werkschoenen 6,50 en 8,50. Zware canvas-jassen. Altijd Bosman, t.o. de Kerk, Eist (U). Tel. K 8377—280. Wanneer u de goede hoe danigheden van uw arti kelen onder de aandacht van het kopend publiek wilt brengen. Daarvoor staat ,De Vallei' te uwer beschikking. Dit nieuwsblad wordt, doordat het plaatselijk en regionaal nieuws brengt, niet ge lezen, maar „gespeld" van A tot Z. In die sfeer genieten ook uw adverten- langstelling. De resultaten bewijzen dat. Adverteert dus in De Vallei. Het blad met verreweg de grootste oplaag voor de omgeving. Het blad dat vrijwel huis- aan-huis haar abonné's heeft. De geslaagden voor Nederlandse Handelscor respondentie geven U hierbij hat beste adres Wij geven bij aankoop van een mooie wollen blokdeken van f 49.75 een half wollen deken van f 24.- voor f 1 0.- Tevens het adres voor: Meubelen - bedden - gordijnen - vloerbedekking enz. Woninginrichting Rijksstraatweg 99 - ELST (Utr.) - Telefoon 265 Wie ruilt onze benedenflat, zeer geriefelijk, 9,35 huur, voor gezinswoning of een in aanbouw zijnde woning. Ho gere huur geen bezwaar. Brieven onder nr. 3483 aan het bur. van dit blad. Winkelhuis te koop. Gesch. v. alle doeleinden. T.L.-Ver lichting, toonbank, vitrines, schappen, stellingen etc. Mo lenstraat 10, Rhenen. Nette kostgangers gevr., weekend afwezig. Esdoorn laan 12, Rhenen. Jong echtpaar zoekt kamers, onversch. waar. Ook gene gen oudere mensen te hel pen. Br. lett. C., Boekh. C. Waiboer, Rhenen. Te koop een kinderwagen. Julianastraat 42, Veenen daal. Te koop aangeboden een in goede staat zijnde haard. Jan Vermeerstraat 7, Vee nendaal. Gevraagd een werkster voor drie morgens per week. Mevr. Kets, Kerkewijk 34, Veenendaal. Prima eetaardappelen per roede te koop. W. den Har- tog, De Klomp. Te koop prima aardappelen. Eigenheimers, 12 cent per kg. Niet goed, geld terug. G. Heikamp, Spoorlaan 67, Veenendaal. Te koop een kinderwagen, grijs, half Engels model. Gladiolenstr. 2, Veenendaal. Te koop andijvie en snij bonen. Benedeneind 71, Geld. Veenendaal. Te koop prima Noordelingen bij G. Heikamp, Cuneraweg 336, Rhenen. Te koop jonge konijnen, 7 weken oud. Adres: F. van Ravenswaaij, Pr. Bernhard- laan 117, Veenendaal. Jong echtpaar zonder kin deren, zoekt ongemeubileer de kamers. Liefst met kook gelegenheid. Beiden bezig heden buitens huis hebben de. Brieven onder nr. 3484 aan het bur. van dit blad. Bijverdienste! U hangt biljet voor 't raam en geeft aan vragers een boekje. Wij doen de rest en betalen goed voor Uw bemiddeling. Alleen benedenwoningen! Ned. Talen Instituut, Rotter dam. (Nader adres over- bodig). Wilt U een leren jas kopen? Vraagt dan inlichtingen bij Bosman, t.o. de Kerk, Eist (U). Tel. K 8377—280. Die is goedkoop. Waar voor Uw geld krijgt U door nu Sterling shag te ko pen. Niemeijer heeft beslag gelegd op een grote partij pracht Virginia tabak uit Amerika, waardoor de kwa liteit van Sterling nu fijner is dan ooit. Doe er Uw voor deel mee en koop Sterling shag. Nog een klein partijtje be schadigd hardboard ruimen wij op voor zeer lage prijs. Vebotex, Kerkewijk 37, Vee nendaal, telef. 2730. Lederen kleding, gem. be talingscondities. Leder- en sportmagazijn „Albers", Hoofdstraat 15, Veenendaal. Koopt u een nieuwe naai machine? Laat u dan vak kundig voorlichten. Keuze uit 12 beroemde merken. Sinds 40 jaren uw vakman in Veenendaal. Fa. G. Koo- men Zn., Zandstraat 72, Veenendaal. Te koop accordeons, nieuwe en tweedehands. Tweede Achterkerkstraat 4, Veenen daal. Binnen- en buitendeuren en nog enkele schade-deuren heeft voor u: Vebotex, Ker kewijk 37, Veenendaal, telef. 2730 Ochtendvoer in korrelvorm gemakkelijke voeding en geen vermorsing, de kip krijgt wat ze nodig heeft, want ze kan niet zoeken. Hertog's graanhandel, Nieu- weweg 110 en 69, Veenendaal Kanariezaad Oran, gemengd uit 7 verschillende grond stoffen Hertog's vogelvoe ders, tel. 2139, Nieuweweg 69, Veenendaal. Wie heeft SU regenjas met roodgeblokte binnenyoering meegenomen uit de bioscoop van Veenendaal. Terug te bezorgen bij Heikamp, Mid- delbuurtseweg 32, Veenen daal. Aangeboden wegens aan schaf oliestook, z.g.a.n. haard. Brand prima. Buurt- laan W 87, Veenendaal. Hennen te koop. 51/» maand oud. Parallelweg 35, Veenen daal. „Koopmans!" Biggenover- gangsmeel voor uw nieuw aangekochte biggen. Geen diarhee en direct doorgroei en. Hertog's graanhandel, Nieuweweg 110, Veenendaal. Houd u aan onze voeder schema's en dan kunt u var kens mesten. -„Koopmans" Biggen en varkensmeel. Iets meer betalen maar hoger winsten halen. Hertog's graanhandel, Nieuweweg 110 Veenendaal. ONDERWIJS MUTATIES tus. De per 1 september a.s. benoemde onderwijzeres in tijdelijke dienst, Mej. A. du Bois, zal nu reeds op 27 augustus in functie treden. Per 1 september treedt als vast onderwijzeres te Ingen in functie Mej. G. J. Doorten, terwijl op die datum als tijdelijk hoofdleidster van de open bare kleuterschool te Ingen Mej. P. C. Westra haar werk zal aanvaarden. Al In verband met de benoeming van de heer W. A. Jellema, tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere school te Ingen met ingang van 27 augustus tot vast onderwijzer te Beemster, moest het hem met ingang van 1 september a.s. verleen de ontslag worden gewijzigd in 27 augus- met al diverse mutaties aan de Ingense scholen. Een controleur in Ouwehands Dieren park heeft getoond een verkeerde opvat ting van het begrip „zelfbediening" te bezitten. Door oude, gebruikte entree kaartjes ten eigen bate te verkopen meende hij de juiste vorm van zelfbedie ning gevonden te hebben. Dit werd ontdekt door mevrouw Ouwe hand toen zij bij de tussenkassa kwam. die tussen het dierenpark en het zwem bad is gelegen. Zij zag duidelijk, dat en kele bezoekers kaartjes ontvingen, die reeds eerder waren gebruikt. Mevrouw Ouwehand vroeg controleur W. om opheldering. Haar werd geant woord, dat per abuis aan een vorige be zoeker enkele kaartjes te veel waren uit gereikt, waardoor een tweetal over wa ren, die toch ook verkocht moesten wor den. Intussen waren de bezoekers met de „overjarige" kaartjes tussen de ongeveer 2000 andere bezoekers verdwenen, zodat het niet eenvoudig was de nummers van de betreffende kaartjes te controleren. Door de luidsprekers klonk toen om de tien minuten het verzoek of de bezoekers zich wilden melden, die door de bewuste ingang het park waren binnengekomen. Na een uur had nog niemand zich gemeld. Toen nam de heer Ouwehand de micro foon zelf ter hand en stelde een verras sing in het vooruitzicht voor allen die van de „verdachte" ingang gebruik had den gemaakt. Deze oproep had meer succes, want bin nen enkele minuten kwamen een tiental bezoekers hun kaartjes tonen, die alle „tweedehands" bleken. Na deze openbaring kwam het woord aan de Rhenense politie. EDE. Maandag 26 augustus 1957. Eier markt. Aanvoer 220.000 stuks. De prijzen varieerden voor kippeëieren van 15,25 tot 16.-, voor henneëieren van 11.- tot f 14.-, dit per 100 stuks. De handel was vlug. WOUDENBERG. Dinsdag 27 augustus 1957. Eiermarkt. Aanvoer 145.000 stuks. De prijzen varieerden voor kippeëieren van 10.- tot -4.-, dit per 100 stuks. De handel was vlot. VEENENDAAL. Dinsdag 27 augustus 1957. Eiermarkt. Aanvoer 125.000 stuks. De prijzen varieerden voor kippeëieren van 15.- tot 16,20, voor henneëieren van 8.- tot 14.-, dit per 100 stuks. De handel was redelijk. Biggenmarkt. Aan voer 75 stuks. Er werden prijzen besteed van 40.- tot 55.- per stuk bij een ma tige handel. SCHERPENZEEL. Woensdag 28 augus tus 1957. Eiermarkt. Aanvoer 1.050.000 stuks. De prijzen varieerden voor kippe- eieren van 15,75 tot 16,25, voor henne- eieren van 9.- tot 14.-, dit per 100 stuks. De handel was matig. Biggenmarkt. Aanvoer 125 stuks. Er werden prijzen be steed van 48.- tot 62.- per stuk bij een matige handel. Varkensmarkt. Aanvoer 7 stuks. Er werden prijzen besteed van 325.- tot 450.- per stuk bij een matige handel. GEWAS IN DROOGTE EN REGEN Door de langdurige regenval van de laatste twee weken heeft het gemaaide koren en graan op de velden ernstig ge leden. Op vele landerijen schoot het reeds door. Met de mooie dagen van begin augustus is er veel gemaaid maar de regen, die na de eerste augustusweek in meer dan overvloedige mate neerviel, heeft het binnenhalen van de oogst ge heel en al verhinderd. Nu het weer vanaf woensdag iets vaster karakter heeft aan genomen zij het misschien maar van korte duur zijn de boeren met man en macht bezig de gemaaide korenschoven los t egooien, zodat zon en wind voor een snel droogproces kunnen zorgen. Na een paar dagen goed drogend weer schijnt het dan mogelijk te zijn de oogst binnen te halen. Ook de aardappelen hebben van het weer geleden. Door de grote droogte van vorige maand hebben ze in hun groei stilgestaan. Na de regen krijgt men dan z.g. „doorschieters". Doorschot komt heel veel voor. Nieuwe 6-8 persoons auto's disponibel Zeer voordelige tarieven N.V. v/h Fa. Wed. Markt 16 Veenendaal GEVRAAGD Schrift, sollicitatie aan RHENEN TEKOOP GEVRAAGD Fa. A. P. van Ginkel BLOEMISTERIJ Nieuweweg 13 - Veenendaal ELKE DAG VERKRIJGBAAR prima schapevlees vanaf f 1.- per 500 gram an schapevet f 0.50 per 500 gram Slagerij Van Hunnik Beatrixstraat 54 - Tel. 2471 VEENENDAAL te RHENEN i> VRAAGT voor haar afdeling Boekhouding i een LEEFTIJD 18-19 JAAR i' Schriftelijke sollicitaties te zenden aan kantoor, Zwarteweg 3 RHENEN i1 om eventueel leiding te kunnen geven. HOOG LOON - REISKOSTENVERGOEDING Schriftelijke aanmelding aan: Catharijnesingel 18 a - UTRECHT Bij aankoop van een bus schuimend schuurpoeder (42 ct. met 8 geldzegels) een VOOR beter naar Parallelweg 10 - V'daal Zandheuvelstraat 11

De Vallei | 1957 | | pagina 3