PAUK Dokter HOLL Regenjassen Regenjassen Regenjassen Zents MODERNE MEUBELEN VEBOTEX overhemden serie i i f 29 serie ii i f 34 serie ui i f 39 serie IV j f 44 serie V i f 49 KOM, KIJK EN KOOP Board, Triplex, Hout ©4? $l l?A&T&T0U Woucm Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Dansles in „La Campagne" ROVANNA AMERONGEN VEENENDAAL CROEIT ALS KOOL! BRIL OPTIEK WESTERA SPORTOVERZICHT Internationaal damesvoetbal aan de Bergweg G.V.V.V. heropent terrein Om het clubkampioenschap van V.Z.C. Dinsdagkoopjes Afdruipmat Plastic Afwasbak Regenkapje 24 et Sluitingstoernooi waterpolo Veenendaalse B.B.-wandelaars behaalden eerste prijs in Ede Opening schaakseizoen Zondagsdienst doktoren DANSSCHOOL WIM SPAAN - RHENEN HET RAADSEL VAN FEUILLETON t „Treffer" pyama's PlIT V. D. 0OVINKAMP Van_af_ heden tot en met 7 september sensationele serie-aanbieding regenjassen NIEUWSTE MODELLEN NIEUWSTE KLEUREN EGYPTISCHE GARENS Vraag niet boe bet kan maar profiteer er van KLEDINGMAGAZIJNEN ONZE MANUFACTUREN EN WONINGINRICHTING VEENENDAAL GORTSTR.39 mEF.2321 Wat heb ik jelui onderlest gezeid? Over de grenswijziging, om et beesie bij de naam te neume. Nou? Dat et nog wel dukker uitgestelt zou worre. En dat is weer aardegies uit- gekomme. Ze kenne et niet veur mekaar bokse, de heere Kaamerlpeje. Zoo af en toe zou ie wense, dat we ons eige Veense Kaamerlid, Willem van Maane, nog in Den Haag hadde zitte. Dan kon die ten minste mit de ellestok nog es op de menis- terstafel slaan. Mar ze kenne et niet redde, de groote heere. Veur 1 juulie 1958 komt et niet meer veur mekaar. Ze benne te druk mit der eige rezès. „Rezès of rezeven", raasde Bram, 't zijn een stelletje doerakke. Ze zijn 't heele jaar mit vekansie". Ik zee: „Bram, rezès beteekent zooveul as vekansie". „O", zei die, ,,'k Vin vekansie anders al een vremd woord genog". Bram zeit et wel een bietj ie kras, van een stel doerakke, mar ik ken et me eige indenke. Nou moete jelui es perbeere om op jelui werk de halve dag in ver schei je krante te gaan zitte neuze of zo- mar een paar daage niet te komme. Da's in de kaamers van Den Haag heel gewoon. Daar kikt gien mins meer van op. Ze laate d'r rustig één praate en gaan stuk veur stuk iets partikkeliers uit zitte te spooke, of ze komme heelegaar niet omdat er wat bij te verdiene is. En aan 't eind van de maand komme ze allemaal een keer. Om de sente op te strijke. Mar grenswijzeginge daar bemoeie ze d'r eige tog niet zoo gauw mee. D'r wapre verscheije Kaamerleeje, heb ik van hoore zegge, die in de krant laaze: „Hé, die grenswijziging van Veenendaal is ok nog uitgestelt". En ze hadde et zelf mee- besloote. Mar genog d'r over. D'r is tog gien vechte teuge. De pliesie het er anders een lillike strop mee. Ze zulle nou d'r stoomfiets mit zijspan wel weer in motte leevere, nou et 't Veen nog niet grooter word. 'k Vin et anderst ok nog niks noo- dig. Ik mot et ok op de fiets doen. En ik zeg mar zoo we hebbe al zoon duure auto, da's zat. Ze motte d'r gien spullegie van gaan maake. Eerst een gaskassie, toen een stoplicht, een duure auto en nou weer een stoomfiets. Nee jonges 't is niet alle daage feest. „Ze wille natuurlik niet onder doen veur die van gemeentewerke", zeit Driek, want ze staat nog al es vaak oover me schouwer te leeze, as ik zit te schrijve. Ik zeg: „Veruit, daar he je niks mee te maake. Ga je Veense volkslied zitte te leere, want zaaterdagaavond mot je zinge. Bij de saamezang. Op 't Hoojemaker de Iiewieneplein. Bram ging liever har et daamesvoetbal kijke, terwijl we eerst afgesprooke hadde om mit z'n viere nar de zang te gaan. Mar Bram kan gaan; ik ga niet mee. Om te beginne vin 'k voetballe gien sport veur daames en ten tweede zitte die voet ballers de heele aavond van Ooranjedag in mekaar te trappe. De daatum, waarop we ons Veense strijdlied d'r uit zouwe knalle stond al lang genog van te veure vast. Ze motte uitkijke dat ze mekaar niet dwarszitte. Of dan mot d'r nog wat an derst an gedaan worde. Een amparte kemmissie of zoo. Wout VOOR EEN MAAR Eig. H. v/d Berg t/o Gemeentehuis RHENEN Al draait de competitie hier dan nog niet, toch staat dit weckend weer geheel in het teken van de voetbalsport. In de eerste plaats is er dan zaterdag avond, als onderdeel van de viering van het 30-jarig bestaan van de v.v. „Veenen daal", op het terrein aan de Bergweg, een bijzondere voetbalwedstrijd. De strijd zal dan n.l. aangebonden worden door twee damesvoetbalelftallen. Deze wed strijd is zelfs internationaal, daar het hier een wedstrijd tussen de Nederlandse da meskampioen „Herbido" en het kam pioenselftal van West Duitsland, betreft. Aanvang 6.15 uur. Nu hebben hier in Veenendaal wel eens meer damesvoetbal gezien, maar we zijn overtuigd, dat men zaterdagavond, bij de prestaties van deze dames, de ogen nog wel even zal uit wrijven. Zondag speelt Veenendaal een laatste oefenwedstrijd vóór het nieuwe seizoen. Een zogenaamde wapenschouw dus. Aanvankelijk zou Epe, de strijd tegen de Veenendalers aanbinden. Dit gaat ech ter niet door, maar daarvoor in de plaats komt een oude bekende, n.l. H.M.S. uit Utrecht. Naar onze mening zal dit een aardige ontmoeting kunnen worden. Bij de zaterdagvoetbal speelt Dovo we derom thuis een oefenwedstrijd tegen „Huizen". Om een dragelijk resultaat te bereiken, zal Dovo beslist uit een ander vaatje moeten tappen als vorige week zaterdag. Wij weten echter dat het ook anders kan en hebben goede hoop een goede en in prettige verstandhouding te spelen wedstrijd. G.V.V.V. heeft wekenlang hard ge werkt, om het terrein dat er de laatste tijd wel erg haveloos bij lag, goed be speelbaar te maken. W7ij zijn eens een kijkje gaan nemen en kunnen niet an ders zeggen, dan dat in ieder geval zo op het oog, veel bereikt is. Zaterdag wordt De lage temperatuur van het water heeft het merendeel van de V.Z.C.-leden er woensdagavond van weerhouden te starten voor de jaarlijkse clubkampioen schappen. Vooral de deelneming van de dames en heren was zeer gering. Toch werd er door de deelnemers enthousiast gezwommen. Vooral de jon- gens-adspiranten streden verwoed om de clubeer en maakten goede tijden. De uitslagen waren: Meisjes tot en met 12 jaar, 25 m. school slag: 1. Betsy de Fluiter, 2. Alida Henzen; 25 m. vrije slag: 1. Alida Henzen, 2. Betsy de Fluiter; 25 m. rugslag: 1. Alida Hen zen, 2. Betsy de Fluiter. Jongens tot en met 12 jaar: Henk van der Meer werd no. 1 op de schoolslag en rugslag; Herman van Berkum no. 2 op de schoolslag en Kees Vervat op de vrije slag. Er waren geen deelnemers op de rugslag. Meisjes 13 t/m 15 jaar: Thea Keman won in deze klasse alle nummers. 50 m. schoolslag: 1. Thea Keman, 51 sec.; 2. An- ja van Berkum, 51.1 sec.; 50 m. vrije slag: 1. Thea Keman, 40.3 sec., 2. Anja van Berkum, 46.1 sec.; 50 m. rugslag: 1. Thea Keman, 55 sec., 2. Jelly de Graaf, 70 sec. Het grootste aantal deelnemers startte bij de jongens van 13 tot en met 15 jaar. De uitslagen: 50 m. schoolslag: 1. Wim van der Meer, 41.6 sec., 2. Ad Slotboom, 48 sec.; 50 m. vrije slag: 1. Wim van der Meer, 35 sec., 2. Ad Slotboom, 39.4 sec.; 50 m. rugslag: 1. Ad Slotboom, 44 sec., 2. Wim van der Meer, 44.5 sec. Dames: 100 m. schoolslag: 1. A. Veenen daal, 1.45.2 sec., 2. A. Knipmeijer, 1.45.4 sec. 100 m. vrije slag: 1. A. Veenendaal, 1.41 sec., 2. R. Budding 1.49.3 sec. 100 m. rugslag: 1. A. Veenendaal, 2. R. Budding. Heren: 100 m. schoolslag: 1. Jan Bakker, 1.31.4 sec., 2. G. J. Dijkstra 1.45 sec; 100 m. vrije slag: A. van Dijk, 1.16.8 sec., 2. B. Steffers, 1.19.4 sec. 100 m. rugslag: 1. A. van Dijk, 2. B. Steffers. Alle eerstaankomenden op ieder num mer konden na afloop uit handen van de V.Z.C.-voorzitter, de heer J. van Offeren, een persoonlijke medaille in ontvangst nemen. De wisselbekers, beschikbaargesteld door de heer De Winkel en H. A. van de Loosdrecht gingen naar Thea Keman en Wim van der Meer, de clubkampioenen bij resp. meisjes en jongens. Anita Veenendaal ontving de wissel bekers als clubkampioene bij de dames. De herenbeker zal a.s. zaterdagavond na het sluitingstournooi worden uitgereikt. in elk geval dit terrein weer in gebruik genomen. Als tegenstander van G.V.V.V. fungeert dan de oude tegenstander uit de compe titie, het Amersfoortse Cobu Boys. Hoe wel Cobu Boys het vorig seizoen kam pioen werd en nu uit zal komen in de 4de klasse K.N.V.B., nemen wij aan, dat gezien de produktiviteit van het zo sterk verjongde G.V.V.V., de Amersfoorters de handen vol zullen krijgen. Een kijkje aan de Buurtlaan zal dan ook zeker de moeite waard zijn. De wedstrijd vangt aan om 4 uur precies. Naar wij vernemen zal Matjan, dat zich de laatste tijd erg rustig gehouden heeft a.s. zaterdag oefenen tegen Dovo 2. Wij zijn wel erg benieuwd, hoe Matjan in de nieuwe competitie voor de dag zal komen. Triangel-Boys speelt tenslotte zaterdag op eigen terrein tegen een veteranen- elftal van T.O.G. uit Amsterdam. Dit elftal dat nog regelmatig in competitie verband uitkomt, bestaat overwegend uit scheidsrechters, waaronder verschillende uit de eerste en tweede divisie. schuimplastic 33x50 cm. Q frisse kleuren flinke maat O Q stevige kwaliteit Op veelvuldig verzoek nogmaals het bekende PLASTIC in etui Alleen dinsdag 3 sept. Hoofdstraat 7 - Veenendaal Telefoon 3103 Hoewel de Veenendaalse zwemclub a.s. zaterdagmiddag in het Bergbad het jaar lijkse „sluitingstournooi" organiseert zal dit toch niet de werkelijke sluiting van het zwemseizoen betekenen, want op de daaropvolgende zaterdag, n.l. op 7 sep tember vindt in het „Bergbad" nog een tweekamp plaats tussen Polar Bears (Ede) en V.Z.C. De kansen op de beker van het slui tingstournooi een cup, beschikbaar ge steld door een supporter zullen o.i. niet hoog liggen. Behalve V.Z.C. nemen aan dit tour- nooi drie tweede klassers deel, n.l. De Fuut 1 uit Maarssen, De Pinguins uit Woerden en Polar Bears uit Ede. Zeus uit Nijmegen en Zeist hebben te elfder ure afgeschreven. De wedstrijden beginnen om half vijf. VEENENDAAL Ondertrouwd: H. Jansen, 27 jr en H. Brinkhuis, 19 jr; G. van de Pavert, 24 jr en H. E. van de Kraats, 24 jr. Getrouwd: H. S. van Manen, 24 jr en W. van Beek, 23 jr; W. Petersen, 29 jr en H. van den Bos, 28 jr; J. F. van der Poel, 20 jr en K. Kleijer, 18 jr; S. Schoeman, 34 jr en A. Dros, 25 jr; R. Bakker, 26 jr en H. Roor, 24 jr; A. Wesselo, 26 jr en J. Bruinsma, 24 jr. Geboren: Arnold Reinier, zn v. A. Ta- kens en R. van der Meer; Anton, zn v. J. D. Diepeveen en D. Diepeveen; Bertus, zn v. H. v. d. Kleut en W. van de Pol; Catharina Gerarda, dr. v. G. van de Pol en A. J. Epskamp; Petronella Hendrika, dr v. J. Kroesbergen en W. P. Mos; Cor nelia Hanna, dr v. K. Oosterheerd en C. H. Molenaar; Gerrit, zn v. J. Heikamp en J. B. Breekveldt. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Gerrit, zn van H. van Ginkel en A. G. Jansen; Geertje, dr van J. van den Brandhof en G. van Essen. Ondertrouwd: Aart van Klompenburg en Hendrina van de Hoef; Roelof J. Sip- kema en Lydia Winnubst. RHENEN Geboren: Wilhelmus, zoon van Wilhel mus de Roos en Gerritje Pluigers, M. W. van de Waalstraat 4; Gerrit, zoon van Gerrit ter Haar en Maaike Cornelia Ber- lang, Stokweg 1; Gijsbert, zoon van Jan Rijkse en Flora Cornelia van Veenendaal, Oude Veenendaalseweg 11; Johanna, dochter van Albertus van Engelenburg en Margaretha Maria Kok, Rijksstraat weg 61; Gerritje, dochter van Jacobus van Kooten en Barendina Willemsen, Zwijns- bergen 21; Peter, zoon van Gerardus Ja cobus Willemsen en Anna Maria Tuinier, Cuneralaan 15; Robert Sjoerd, zoon van Herman Zachte en Pietertje Cornelia Vijverstra, Beatrixstraat 6. Ondertrouwd: Iman van der Maas en Jantje van Dolderen; Dirk Honders, Mau- rik en Aaltje Fenna Meijer. Gehuwd: Willem Aarnout Dieleman en Willemina Johanna Neeltje Meijer; Jan van de Scheur en Hendrika Willemina van Laar; Gerrit Versteeg en Anna Maria Francisca Cornelia Jonkers; Hendrik Ja cob Hofstra en Jacoba Willemina Snij ders; Florus Jansen Oskam en Gerritje Baars. AMERONGEN Geboren: Steven, z. v. St. Giezen en J. M. v. d. Lubbe; Gerrit, z. v. C. v. Grootveld en H. v. Veenendaal; Maria, d. v. C. Ket en M. P. Knopper; Jeroen, z. v. J. W. Doesburg en J. M. Posthumus. Getrouwd: G. M. van den Broek en J. van Viegen. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur cand. Smit van Vinkeveen, 5 uur ds Wisgerhof. Julianakerk 9.30 uur ds Wisgerhof, 5 uur ds Vermaas. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Vermaas, 5 uur cand. Smit van Vinkeveen. Veeneind 3 uur ds Wisgerhof. Dijkstraat 2.45 uur ds Wijn gaarden. „Sola Fide" 10 uur ds S. Tiech- gelaar, 5.30 uur ds J. F. Franck v. Utrecht. Ger. Kerk 9 en 10.30 uur dr Blauw van Hilversum, 5 uur ds Overduin. Ger Kerk onderh. art. 31 K.O. geb. „Sola Fide", kl. zaal 8.30 en 3 uur ds Smelik. Chr. Ger. Kerk (Hoofdstraat) 9.30 en 5 uur ds Kok. Chr. Ger. Kerk (Beatrixstraat) 9.30 en 5 uur ds W. Heerma. Ger. Gem. (syn. ,.E1- theto") 9 en 5 uur leesdienst, woensdag 7.30 uur ds Bel van Krabbendijke. Ger. Gem. (Fluitersstraat) 9 en 5 uur leesdienst donderdag 7.30 uur ds Woestijne van Bar- neveld. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Riemens van Zeist. Apost. Gen. 9.30 en 4 uur. Leger des Heils 10 uur Heiligings- dienst, 12 uur zondagsschool, 7 uur open luchtsamenkomst 8 uur verlossingssamen komst. R.K. Kerk en Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evangeli satie 10 en 5 uur ds Steenbeek van Zeist. Herv. Gem. 10 uur ds. N. Koore man, 6 uur ds. J. Dijkstra. Prot. Bond Hotel Laheij 10.30 uur ds. N. Blokker van Zeist. Ger. Kerk 10 uur ds. Volten (bev. ambtsdragers) 3.30 uur ds. Volten. Ger. Gemeente (Synodaal) 10 en 5.30 uur ds. P. v. d. Bijl, woensdag 4 september 7.30 uur ds. P. v. d. Bijl. Ger. Gem. (Plant soen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. Maandag 2 september 7 uur n.m. dhr. Gebraat van St. Philipsland. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr Meijer van Veenendaal, 6 uur ds Vos van Bennekom. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lees dienst Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lees dienst. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr J. van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, donderdag 7 uur ds v. d. Poel van Ede. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds C. van Viegen. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds C. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut; Ger. Kerk 10.00 en 6.30 uur ds. D. G. Molenaar. Een paar jaar geleden werd al veel moeite gedaan voor de oprichting van een wandelclub van de Veenendaalse B.B. Woensdag 4 september a.s. opent de Veenendaalse Schaakvereniging het win terseizoen met een grote simultaan-seance De sterke Veenendaalse hoofdklasse speler, de heer J. M. Veerkamp, is bereid gevonden deze seance te geven. Eventuele huis-schakers die mee willen spelen zijn van harte welkom. De avond begint om 8 uur en heeft plaats in de grote zaal van ,,'t Trefpunt" aan de Dennenlaan. Woensdag 11 september volgt dan de halfjaarlijkse ledenvergadering waar de nieuwe competitie-indeling wordt bespro ken, terwijl op 18 september de winter- wedstrijden een aanvang nemen. SPECIALE AANBIEDING IN VEENENDAAL. Alleen voor zeer drin gende gevallen, van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur, Dr. J. H. Kets, Hoofdstraat, tel. 3056. RHENEN. Zondag 1 september dr. Ch. H. Paris Jr., Herenstraat 83, Tel. 432. ELST, AMERONGEN, LEERSUM. Alleen voor dringende gevallen, van zaterdag middag 2 uur tot maandagmorgen 7 uur, Dr. Bakker van Leersum, tel. K 3434-495 EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN. Dr. S. F. Hey van De Klomp, telefoon K 8387-200. Aanvang 21 september Beginners 7 uur Nleuweweg - Veenendaal Gevorderden 8.30 uur (44) „Vindt ge niet, dat ik thans precies een ridder ben?", vroeg Bliondello inmiddels aan Presto, terwijl hij trots naar het machtige zwaard in zijn handen keek. „Hahaha!" lachte de knaap. „Een ridder! Het mocht wat! Ik wed, dat ge niet eens weet, hoe ge een dergelijk wapen moet hanteren!" De troubadour kreeg een vuurrode kleur. „Dat zal ik u laten zien!" schreeuwde hij, terwijl hij een stok van de grond opraapte en die Presto in de handen drukte. „Wij zul len en spiegelgevecht houden! Gij moogt aanvallen!" Bliksemsnel begon Presto om de dikkerd heen te draaien, terwijl hij dreigende schijnbewegingen met zijn stok maakte. Bliondello, die de watervlugge jon gen nauwelijks kon volgen, deed een wanhopige po ging om een meesterlijke uitval te doen. Doch de wijde mantel fladderde om hem heen en hij raakte met zijn zwaard verward in de plooien. „Hedaar!", schreeuwde hij. „Gij doet niet eerlijk! Dit is een spiegelgevecht en geen rondedans!" Doch schaterend van plezier stak Presto zijn stok tussen de benen van de dikzak, zodat Bliondello met een forse smak op de grond belandde. Juist wilde hij losbarsten in een stortvloed van verwijten, toen hij plotseling zijn woorden inslikte, en met grote ogen bleef staren naar de reiskoets, die in snelle vaart de bosweg afkwam. (Wordt vervolgd) Op de foto zien we de kranige B.B.- tippelaars tijdens de mars in Ede. Door gebrek aan belangstelling moest het toen bij een pogen blijven. Het blokhoofd de heer G. H. v. d. Mey- den dacht er anders over en besloot mee te wandelen met een tocht in Veenendaal. Het gelukte met een ploeg van 10 man te starten, juist één te weinig voor een groep. De gehele tocht werd uitgelopen zonder uitvallers. Besloten werd om ook mee te doen aan de Heidewandelmars te Ede. Ditmaal telde de groep precies 11 man. Deze ploeg stond onder commando van de heer G. H. v. d. Meyden, blokhoofd van blok 12. Aan de ploeg is toegevoegd de B.B.-E.H.B.O.-er Van Ginkel, die op treedt als verzorger. De afstand welke gelopen moest worden was 25 km en dank zij de goede verzorging had men geen uitvallers. Dit op zichzelf is al een prestatie. De B.B.-groepen zijn ingedeeld bij de militaire groepen, dus de kans op een prijs was zeer gering. De leider van de groep ging dan ook voor de prijsuitreiking naar huis. Groot was dan ook de ver wondering dat men toch de eerst prijs gewonnen had. De zilveren beker die reeds vier keer door de B.B. van Ede ge wonnen was, verhuisde nii naar Veenen daal. Een prachtige prestatie. Zaterdag 31 augustus loopt men weer mee in Zeist en 7 september doet de ploeg mee aan de Airborne wandeltocht in Oos terbeek. Zijn er leden die aa.n deze tocht mee willen doen dan kunnen zij zich op geven bij het P.H.B.B. Kerkewijk 4, Veenendaal. DAMCLUB VERGADERDE Dinsdag 27 augustus kwam de damver eniging Amerongen in het „Berghuis" bij een voor de jaarvergadering. Uit de Jaar verslagen bleek dat het de club voor de wind gaat, want ondanks aankoop van klokken en ander materiaal steeg het kassaldo. Het aantal leden wordt ieder jaar groter en zo doorgaand kan spoedig met drie tientallen in de Bond worden gespeeld. Het bestuur zal dit jaar bestaan uit de heren Maris (voorz.), Meijer (secr.), C. v. d. Kolk (penningm.), E. v. Zomeren en W. v. Swetselaar. De onderlinge comp. wordt in twee groepen gespeeld, terwijl voor de beste resultaten drie bekers be schikbaar werden gesteld. (15) Och, dat kan ik niet zo goed be oordelen, want ik ben niet erg muzi kaal. Maar Dr. Holl kan zonder muziek eenvoudig niet leven. Ik heb hem in München zelfs uit de Opera gehaald voordat we hiernaartoe reden. Uit welke opera hebt u hem ge haald? wilde Angela weten. Helga vertelde haar hoe zij Stefan gevonden had en hoe zwaar het hem gevallen was zich van zijn „Traviata" los te rukken. Maar Helga... had hem dan toch de laatste acte nog laten horen. Op gevaar af, kindje, antwoordde de zuster tamelijk hard, dat hij voor jou te laat gekomen zou zijn. Wat is er... heb je weer pijn? Ze had gezien, hoe Angela's gezicht zich plotseling spande. Nee, zuster, ik heb geen pijn. Maar... daar komt hij aan... hoort u wel? Helga luisterde. Nee, ik hoor niets. Wie komt er aan? Dokter Holl natuurlijk, ik ken zijn loop al precies... Hij komt dadelijk. Helga greep de hand van haar pa tiënte, maar Angela trok haar terug. Ach nee, zuster, ik heb toch geen koorts, ik ben gauw weer gezond. Och hij komt niet hier naar toe. Ze ging weer wat dieper in het kus sen liggen. Ik zal nog een beetje moeten wachten. Nu hoorde ook Helga buiten schre den. Angela had dus 'gelijk. Er werd geklopt, doch het was Margareta die haar hoofd om de deur stak. Zuster Helga... kunt u even ko men? Dr. Holl wilde u spreken. Ziet u wel! riep Angela triomfan telijk, ik heb me niet vergist! Gaat u maar naar hem toe, zuster Helga. Ik heb niets meer nodig en zal rustig blijven liggen, totdat u weer terug bent. Helga knikte haar moederlijk toe. Natuurlijk, als zo'n hoge heer be veelt, moeten we onmiddellijk gehoor zamen. Maar als jij nog eens uit je bed klimt, dan zeg ik het hem toch. Ik heb wel tijd, zei Margareta. Ik kan wel even bij haar blijven. Hé ja, Margareta.... verzocht de zieke. Kom bij me zitten. Ja, blijft u, alstublieft, vond ook Zij liep bedrijvig naar Angela's toi lettafel en gaf haar een spiegel: Hier... kijk eens... Je zou op slag naar een schoonheidswedstrijd kunnen gaan! Aarzelend nam de zieke de spiegel aan en bekeek zich zeer lang en zeer opmerkzaam. Eindelijk gaf ze hem aan Margareta terug. Hm, ja, het gaat wel, zei ze met hoop en twijfel in haar stem. Wie van wipneuzen houdt, vindt me misschien wel acceptabel. Och kind, wie jou niet mooi vindt, verzekerde Margareta haar met over tuiging, die heeft een volkomen be dorven smaak. Roman van Hans-Otto Meissner Nederlandse bewerking H. Magnin Verschuur Helga, dan weet ik tenminste dat zij geen ondeugende dingen doet, als zij geheimzinnige stemmen hoort. Helga ging heen en Margareta sloeg verbaasd de handen in elkaar. Maar kind... Mijn God, wat zie je er uit! Hoe is dat mogelijk? Verschrikt streek Angela met beide handen over haar gezicht. Zo lelijk? Lelijk? Wie zegt dat? Lelijk! Se dert jaren heb je er niet meer zo knap uitgezien! Ze stond op en bracht de spiegel op zijn plaats, waarbij Angela haar met wijdopen, verbaasde ogen volgde. Zeg, Margareta, zei ze, toen de oude huishoudster weer naast haar bed zat, ik moet je iets vertellen. Stel je voor... ik heb honger! Hoofdstuk 8 Stefan Holl's kamer lag aan de zee kant van het huis. De vensters stonden wijd open en de geur van vlier stroom de binnen. De meubelen waren in de Venetiaanse rococostijl, groen en goud gelakt. Elk stuk paste harmonisch bij het andere. Ook de tapijten, gordijnen en lampen, en zelfs de vazen en schil derijen waren met veel smaak op elkaar afgestemd. 'In zo'n kamer te wonen betekende voor Holl een esthe tisch genot. Voor hem toch hadden ook kleuren, vormen en stijl hun bepaalde toonwaarde en wie daar verstand van had kon er mee musiceren. En hier had iemand er mee gemusiceerd, ja, zelfs gecomponeerd. Op dit ogenblik echter trad dit alles op de achtergrond, want het was Holl niet duidelijk, wat hij wilde... of beter gezegd, wat hij moest doen. Hij stond bij het venster en trommelde nerveus met zijn vingers tegen de ruit. Toen hij dat een poosje gedaan had werd hij zich er plotseling van bewust, dat Am- riss diezelfde gewoonte had en daar mee iedereen tot vertwijfeling bracht. Geërgerd over zichzelf draaide hij zich om en ging voor de schrijftafel zitten. Daar staarde hij op de vellen papier van het ziekterapport, op de Röntgenfoto's en op het elektrocardio gram. De onregelmatige curven waren de hartslagen van Angela. Een arm, klein hart, dat nog korte poos zou slaan om dan definitief er mee op te hou den. En daartegen was men zo machte loos, zo belachelijk nutteloos. Niets kon men eraan doen, helemaal niets... in ieder geval niet genezen. Misschien wel verlichten... ja verlichting geven. En daarom verzocht de vader hem, dat hij het kind in haar laatste dagen en we ken wat gemakkelijker zou maken. Of zou het nog maanden duren...? Dat kon haast niet... Er werd geklopt. Ja, binnen! Helga stond in de deuropening. Je hebt me laten roepen? zei ze wat koel. Ja... ga zitten. Ik wilde iets met je bespreken. Een sigaret? Helga nam er een en Stefan gaf haar vuur. Ik weet niet wat ik doen moet, Helga... Werkelijk... ik weet het niet! Alberti wil dat ik hier blijf. Hij heeft al heel vroeg met Amriss getelefoneerd, zo maar, zonder mij iets te zeggen! De hemel weet hoe hij de oude bepraat heeft, maar Amriss heeft toegestemd. Ik zou dus een lang verlof kunnen hebben... maar op mijn tafel te Mün chen blijft alles liggen... dat gaat toch niet. Helga keek hem rustig aan. Maar je hebt je besluit toch al genomen, Stefan! Je hebt toch alleen maar de bevestiging nodig, dat je juist besloten hebt, nietwaar? Hij maakte een onbestemde beweging met zijn hand. Welnee... of ja, toch! Ergens heb je natuurlijk gelijk. Zoals altijd. Maar zeg nu zelf, Helga, hij nam de papieren met beide handen van de schrijftafel en hield ze in de hoogte, waar vind ik nog eens zo'n geval? Zo'n prachtig ge val, zou ik moeten zeggen, als alles niet zo treurig was. Theorie en praktijk lig gen hier tezamen! Is het dan niet de moeite waard, dat ik... (Wordt vervolgd.) Niet strijken In wit. beige, grijs 12.75 Zie onze nieuwe collectie „Eeka" Corsetten - B-H's - Onderjurken Dubarry nylons Orna nylons Patrimoniumlaan 23 Tel. 2637 - Veenendaal VEENENDAAL WAGENINGEN RENKUM Telefoon 2730 VEENENDAAL .i_ u: X X X X te Weer meer dan honderd mooie nieuwe huizen er bij en, wie weet, óók een voor u! Dat is dan zeker een hartelijke geluk wens waard. Wat zult u het gezellig maken, maar ook wat komt daar veel voor kijken! Neem nu alléén de vitrage en de over gordijnen maar, een heel probleem. Als u verstandig bent, gaat u eerst eenB neuzen bij Jac. van Schuppen. U weet dat u daar altijd iets goeds koopt. En er is keuze te over, terwijl de prijzen een prettige verrassing zijn.

De Vallei | 1957 | | pagina 2