DE VALLEI ALBERT HEUN Dokter HOLL Veenendaal, met rugnummers, verloor door pure onmacht van S.C.H. V.R.C. (niet compleet) verloor met 3-1 van Nunspeet Bekeken balletjes van Rinus van Zetten brachten Dovo 4-2 overwinning Rhenus-achterhoede niet op dreef Voor de Jeugd Renswoude - Oranje-Wit vond vroegtijdig einde KIJK LINKS... KIJK RECHTS! a i J. Swetselaar brak been in sportieve strijd Rens Zor-de Weij Ester P. R. V. Gele KEESJE ALS GIDS Echte Zaanse» a Kijk overal! Vergelijk alle prijzen! Bij AH betaalt u altijd de laégste prijs, ontvangt u altijd de béste kwaliteit! En.... rente winstaandeel! Droogkokende Siamrijst 500 gram 52 en 44 AnanaSj 8 halve schijven in een blik 2 blikken129 Californische Amandelen 100 gram 69 Gekruide Speculaas 250 gram 49 en 39 Amandelspeculaas met véél amandelen 250 gram 65 maakt u het leven goedkoper FEUILLETON Het heeft Veenendaal de eerste com petitiewedstrijd nu niet bepaald mee gezeten. Alles draaide even stroef en er lukte totaal niets. Daarbij kwam slecht plaatsen en een machteloze voorhoede, die op Kees Ileikamp na, absoluut onder de maat bleef. De middenlinie was vaak helemaal zoek, terwijl in de achterhoede alleen spil Gerritsen tot zün normale prestaties kon komen. Zelfs toen S.C.H. in het laatste half uur met tien man verder moest spelen, omdat de rechtsbinnen Plemont, door zeer on sportief optreden tegen doelman Van de Pol, het veld verlaten moest, kon Vee nendaal nog niet doorstoten. Integendeel, de 11 stand van toen, werd door de tien dapper vechtende S.C.H.-crs zelfs om gezet in 21. Nee Veenendaal, zo gaat het niet. Dat zal in de toekomst anders moeten. Wij nemen dan ook aan, dat aan dit elftal nog wel het een en ander gedokterd zal moeten worden. In het begin leek het nog wel hoopvol. Beide partijen kwamen om beurten in de aanval en hoewel de aanvallen der gas ten wel wat gevaarlijker waren, was Veenendaal toch heus niet de mindere. Na 10 min. spelen kreeg A. Muller zelfs een prachtkans, na een prima voorzet van Kees Heikamp, maar ondanks dat doel man Giddink miste, schoot hij naast. In de 35ste minuut had de thuisclub dan toch succes, toen Kees Heikamp, de bal van de zijlijn opbracht en met een schuin schot de roos trof 10. S.C.H. had meteen het antwoord klaar, maar een schot van Wanink, ging uit vrije positie hoog over. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij verhinderd is vrijdag 13 september 1957 spreekuur te houden. Rhenen, 9 september 1957. De burgemeester voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL Na de thee was de oude bekende v. leen goed werk van Gerritsen en enkele safes van Van de Pol, konden het doel voor doorboring behoeden. Toen een kwartier gespeeld was, een periode, waarin vooral de linkervleugel zijn machteloosheid ten toon gespreid had, kwam die onverkwikkelijke geschie denis tussen v. d. Pol en Plemont, waar bij laatstgenoemde speler, met beide vuisten vooruit op v. d. Pol instormde. Van de Pol moest zich laten vervangen Loon, bij de gasten vervangen door Kous. Meteen trokken de blauwe junskes ten aanval, wat in de derde minuut al suc ces opleverde, toen v. d. Pol de bal los liet en Wanink daar handig van profi teerde 1—1. S.C.H. bleef toen in de aanval en al door Sukkel, terwijl de scheidsrechter onverbiddelijk Plemont naar het kleed lokaal verwees. Het werd toen nog even rumoerig. Er liep publiek op het terrein? en er werd nog even goed doorgeslagen ook. Geluk kig was met behulp van de overige spe lers en de beide besturen de rust spoedig weergekeerd en toen de wedstrijd voort gang vinden. Ondanks dat de gasten, van toen af maar met 10 man speelden, wist Wanink, toch nog een keer door alles heen te lopen en reserve-doelman Sukkel, te verschalken 21. Kort voor tijd kreeg Kees Heikamp nog een klein kansje om gelijk te maken, maar het lukte niet en zo verloor Vee nendaal verdiend haar eerste competitie wedstrijd. Dat V.R.C niet tot winst kon komen was in de eerste speelhelft niet te voorspellen, te zwak spel in de tweede helft was oor zaak van de nederlaag. De wedstrijd was nog geen 2 minuten oud toen de debutant linksbuiten van V.R.C. al een prachtige kans kreeg om te doelpunten. De Nunspeet-keeper kwam ver uit zijn doel, linksbuiten Slok gaf een boogbal maar deze kwam net over de lat op het net Na enkele goede aanvallen was het weer een debutant, nu rechtsbui ten Roelofse, die een voorzet van links in het net wist te deponeren, maar hij ge bruikte hierbij een hand en dit ontging de scheidsrechter niet. Geen doelpunt. De Veenendalers gaven toch werkelijk de toon aan, maar doelpunten bleven uit. De midvoor Cornelisse werd erg gemist, hij was ziek. Toen na een half uur spelen de Nunspeet linksbinnen Bonhof een goe de schietkans kreeg wist hij er wel raad mee, een fraai schot en Nunspeet had de leiding 10. V.R.C. dat tot nu toe het beste van het spel had wist 8 minuten later de stand gelijk te maken door in- valler-midvoor Ravenzwaaj. Vooral links binnen Jansen wist nogal wat verwarring te stichtten, maar toen de rust kwam was de stand nog steeds 11. Na de thee kwam Nunspeet wat opzetten en in de 4e minuut moest linksbuiten Van de Berg een cornerbal nemen. Het werd een in swinger en zonder dat er iemand aan te pas kwam werd het 21 voor Nunspeet. Dit inspireerde Nunspeet. Stopper Die penveen gaf de middenvoor te veel vrij heid en na een kwartier kon deze er 31 van maken. Ook V.R.C. pakte de zaken wat feller aan, maar het lukte niet. De debutanten konden het tempo nog niet bijhouden. Jansen en Keuken Jr. speel den een goede partij en toen 12 minuten voor tijd Jansen uit moest vallen wegens blessure was het voor V.R.C. een verloren wedstrijd, welke overigens een sportief verloop had. In een aanhoudende druilregen vond op „Candia" te Rhenen de eerste ontmoe ting plaats voor de competitie van dit seizoen tussen Rhenus en Wijk bij Duur stede. De groen-witten kwamen vrijwel on gewijzigd uit, behoudens één nieuw ge zicht in de persoon van Van Drumpt. De gastheren trokken maar direkt snel ten aanval en reeds in de dertiende mi nuut had Van Stokkum succes met een schot via de binnenkant van de paal in de linker hoek van het door Wijk verde digde doel 10. Helaas behield Rhenus niet lang de lei ding, want reeds zeven minuten later scoorde Wijk bij Duurstede uit een cor ner al de gelijkmaker. Een voor Rhenus onfortuinlijk doelpunt, want doelman Ter Burg had het leer reeds vast, doch liet de bal op onverklaarbare wijze uit zijn handen glippen 11. Nog voor rust zouden de gasten de lei ding overnemen na een doorbraak van de Wijkse voorhoede. Dit gebeurde in de vijf en twintigste minuut van de eerste helft 1—2. Rhenus trachtte na de thee met man en macht de achterstand weg te werken, doch de gasten waren telkens iets eer der bij de bal en hun samenspel was on getwijfeld van betere kwaliteit, hetgeen in de twee en twintigste minuut een der de doelpunt opleverde, wederom uit een doorbraak, nu van de rechtsbinnen 13. Het spelpeil zakte nu snel af en aan beide kanten werd er weinig fraais ge demonstreerd. Ongeveer tien minuten voor het einde wist linksbuiten Van Baa- ren de achterstand nog terug te brengen tot 23 met een onverwachts schot in het uiterste hoekje, doch bij deze stand bleef het. De anders vrij sterke achterhoede van Rhenus liet deze eerste competitiemiddag nogal eens een steek vallen. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal JARIGE NEVEN EN NICHTEN 12 sept. Rijk v. d. Scheur. 12 sept. Izaak v. Hunnik. 12 sept. Ina Bouwman, Rhenen. 14 sept. Engelien v. d. Bovenkamp. 15 sept. Assepoester. 16 sept. Jan v. d. Hoef. 16 sept. Hermientje Ariesen. 17 sept. Beppy Schijver. 18 sept. Riek Beyer, Ederveen. Hartelijk gefeliciteerd. OPLOSSING RAADSELS I. Aap - Ada - vee - olm (els) - aak - jam - oor - adelaar. II. Zalm - haring - bot - zeelt - schar - paling. III. A - toom. Atoom. I. Rat - raat - vraat. II M - Lek - Haren - Merwede - Weesp - Ede - e - Merwede. III. Kok. Dovo zette de competitie goed in en wist het Kampense Go-Ahead, met 42 onder de duim te houden. De grondslag voor deze overwinning werd gelegd in de eerste helft. Hoewel er wel enige zwakke plekken waren in het elftal der rood-witten, werd er toch pri ma gevoetbald. De tweede helft was min der mooi. Direct na de hervatting gingen de gas ten harder spelen. Dovo trapte erin en liet zich bij dit vrü forse spelletje heus niet onbetuigd. Het ging werkelijk zo nu en dan hard tegen hard. Naar onze mening is juist dit een kar dinale fout. Dovo is namelijk overwegend gebaseerd op het fijne spel. Wanneer het ondanks hard spel van de tegenstander, het eigen spel blijft spelen, moet het al tijd lukken. Gaat men echter meedoen, dan kan daar te allen tijde een overwin ning mee verspeeld worden. Jammer is dat in dergelijke gevallen het publiek wat al te roerig wordt. Dovo kwam voor het eerst met rug nummers in het veld. Veel plezier had men daar echter niet van, want toen de wedstrijd nog maar enkele minuten oud was, floot de scheidsrechter weer af en gelastten de gasten zich anders te gaan kleden, daar er te veel overeenstemming met de kleuren van de tegenstander be stond. Nadat aan beide kanten even de voel- ÜIIlUI!llliill;lill t^lllIILillMlIÜIIHII! II: 11, ZWEMWEDSTRIJDEN BAD OUWEHAND De uitslagen van de zaterdagmiddag in Ouwehands Natuurbad gehouden zwem wedstrijden luiden als volgt: 50 m school slag jongens t/m 10 jr: 1. J. v. d. Ooster kamp, 2. P. de Zwarte, 3. F. Koerten. 50 m schoolsl. meisjes t/m 10 jr: 1. Mieke Weltman, 2. Rietje Linde, 3. Fientje v. d. Oosterkamp. 50 m schoolsl. meisjes 10 jr en ouder: 1. Marijke Jansen, 2. Fransje de Vries, 3. Ria ter Haar. Idem groep B: 1. J. v. d. Oosterkamp, 2. A. Landman, 3. G. de Kruit. 30 m borstcrawl jongens 10 t/m 12 jr: 1. Bert Koetsier, 2. Bert de Kroon, 3 Zeger van Thuijl. 30 m borst crawl jongens 13 jr en ouder: 1. Rien van Ewijk, 2. Corn. v. Selm, 3. Jan Rense. 50 m schoolsl. jongens 10 t/m 12 jr: 1. Bert de Kroon, 2. Bert de Vries, 3.Bert Koet sier. 30 m borstcrawl meisjes 10 jr en ouder: 1. Fr. v. d. Vries, 2. D. v. d. Oos terkamp, 3. Marijke Jansen. 50 m schoolsl. jongens 13 jr en ouder: 1. J. de Jong, 2. J. Polstra, 3. C. v. Selm. 30 m rugcrawl jongens 10 jr en ouder: 1. Bert Koetsier, 2. H. v. Miltenburg, 3. B. de Kroon. 30 m rugcrawl meisjes 10 jr en ouder: 1. Fr. v. d. Vries, 2. J. Timmermans, 3. D. v. d. Oosterkamp. De polowedstrijd adsp. jongens A-B, werd door A gewonnen met 31. De prijzen werden beschikbaar gesteld door enkele oudere zwemliefhebbers en win keliers. De organisatie was in handen van de badmeester, een waarborg, dat het programma vlot verliep. horens uitgestoken geweest waren, was het in de 5de minuut Van Hal, die na keurig individueel spel, een juweel van een doelpunt op zijn naam bracht 10. Direct daarna leek het of invaller Sas eenzelfde tructje zou uithalen, maar zijn listige kopballetje werd keurig opgevan gen door de doelman. In de 10de minuut was een klein foutje in de achterhoede voldoende, om de par tijen weer op gelijke voet te laten bren gen. Toen de strijd een kwartier oud was (de doelpunten kwamen in het begin om de vijf minuten), kwam Van Zetten in actie en wist steeds met geraffineerde tik jes, de mooiste kansen te scheppen. Zo ook nu, toen hij de bal bij Kroesbergen op de schoen lag 21. Voor er weer vijf minuten verstreken waren, kreeg Sas nog een pracht kans, maar schoot hoog over, Keurig was in de 20de minuut de voor zet van Van Zetten van de doellijn af, waarna Kroesbergen in een zweefduik, de bal op zijn hoofd nam en keihard in het doel stootte 3—1. Omiddellijk daarna was het v. Hal, die met een keihard schot profiteerde van een voorzet, van wie? van Zetten natuur lijk 4—1. De tweede helft hebben wij hierboven al enigszins beschreven. Het belangrijk ste is dan ook wel geweest, dat de gasten Wij keken wel even onze ogen uit, toen wij. zondagmiddag het voetbalveld van Renswoude betraden. In de afgelopen week hebben enkele actieve leden name lijk zeer hard gewerkt aan verbeteringen van de terrein accomodatie. Niet alleen, dat de kleedlokalen nog weer zijn ver beterd, maar vooral het terrein zelf ligt er keurig bij. Het was echter zeer betreurenswaardig, dat de wedstrijd een minuut na rust moest worden gestaakt door een been breuk van een van de Oranje-W'it-spelers. In de eerste helft hadden 22 spelers de toeschouwers namelijk een aardige en zeer aantrekkelijke party voetbal voor geschoteld. Nadat de als altijd voortreffelijk lei dende scheidsrechter Baars het eerste fluitsignaal in de nieuwe competitie had laten weerklinken, startte Oranje-Wit direct met enkele verrassend snelle aan vallen. In de rood-witte verdediging, waarin aanvoerder Ter Braak weer een onmisbare steun bleek, kreeg men het zwaar te verduren. Wel greep spil Stut voet enkele malen goed in, en redde kee per N. Schoonderbeek een paar maal op fraaie wijze, toch was het duidelijk dat het eerste doelpunt voor Oranje-Wit zou zijn. Zestien minuten hield de verdedi ging van de thuisclub stand, maar toen had men toch geen antwoord op een zeer fraaie en van goed spelinzicht ge uit ontelbare aanvallen, die de Dovo-ver- tuigende Oranje-Wit aanval. Het was dediging soms danig in het nauw brach- j linksbinnen B. Ursinus, die deze aanval ten, maar een keer konden scoren uit op de juiste manier afrondde (01). Dit een vrije trap van de 16 meterlijn 42. doelpunt inspireerde de aanvalslinie van Renswoude en men trok op het Oranje- Wit heiligdom aan. Het tempo van Oranje-Wit werd zienderogen minder, en toen een keurige combinatie op de lin kervleugel Van de WeerdVan Raay werd ingezet was dit het begin van de gelijkmaker. G. van de Weerd zette na 25 minuten goed voor, waardoor G. van de Veer het bruine monster op een pre senteerblaadje kreeg (11). Renswoude kwam er steeds beter in, waardoor de rood-witte defensie wat meer op adem kon komen. De beste kan sen op een voorsprong waren nu voor Renswoude. Toch klopte het in de aanval van deze ploeg nog niet. Middenvoor Hardeman bleek ook nu weer niet de juiste man op de juiste plaats. Vooral de debuterende rechtsbuiten werd te weinig in het spel betrokken. Men speelde in deze eerste helft te kort. De rust ging in met een 11 stand, waarmee beide partijen tevreden konden zijn. De tweede helft was nauwelijks een minuut oud, toen de linksback van Oranje-Wit, J. Swetselaar, bleef liggen met een beenbreuk. Nadat beide partijen met de scheidsrechter hadden gesproken werd het beter geacht de strijd te staken. Geen mooi begin dus van de competitie. Maar wel was het een zeer sportieve strijd, waarin echter het noodlot toe sloeg. Voorts vernemen wij nog van de zijde van het bestuur van de voetbalvereniging Renswoude, dat bij de K.N.V.B. zal wor den verzocht de wedstrijd zo spoedig mogelijk in zijn geheel te laten over spelen. Tijdens deze wedstrijd zal dan onder de toeschouwers een collecte worden ge houden, waarvan de opbrengst voor deze bijzonder ongelukkige speler zal zijn. Een sportieve geste van Renswoude NIEUWE RAADSELS In bovenstaande visitekaartjes zitten de beroepen van deze twee dames verbor gen. Door de letters anders te plaatsen kunnen jullie ze vinden. II. Di - ge - so - da - ng - ge - an - jo - er - ud - le. Hierboven staat een bekend spreek woord. Maar ook hier moeten de letters, paarsgewijze, in andere volgorde worden gezet. III. Als overmorgen gisteren was, is vandaag even ver van de zondag als van daag van de zondag zou zijn, als eer gisteren morgen was. Welke dag is dat? Voor jongeren: I. Ik ben één der maanden van het jaar, geef me een andere kop en ik smaak heerlijk, hak die kop er af en ik ben een jongensnaam. II. Zet de cijfers 1 tot en met 10 op een rij. Hieronder moet de naam komen van een mooie bloem. 3. 9. 7. 8. is een plaats in de Betuwe. 1. 10. 6. is het tegenovergestelde van niet. 9. 4. 5. zo noemt men iemand die in Ierland woont. 8. 2. 3. 10. 5. het tegenovergestelde van vroeger. III. Schoen - kent - mond - hard - aan - past - de - beter - dan - de - geblazen - trekke - de - wié - men - boom. de - gebrad - hem - vruchten - aan - Uit bovenstaande woorden kunnen 3 spreekwoorden gemaakt worden. Keesje stond op straat te kijken, Naar een bus, heel mooi en groot. Helemaal gevuld met mensen, En van buiten prachtig rood. Langzaam reed de bus de straat door, Maar bleef plots bij Keesje staan. De chauffeur, zijn hoofd uit 't raampje Keek ons Keesje vragend aan. „Jongen, kun je ons ook helpen, Het hotel De Gouden Haan, Waar we moeten koffiedrinken, Is dat hier nog ver vandaan?'" Keesje moest eens even denken, „Kijk", zei hij, „de straat eerst uit, Dan naar rechts, tot bij een winkel, Met zilv'ren letters op de ruit. Daar moet U een brugje over, En dan door een lange laan, En dan links, een scherpe bocht om, Daar is dan De Gouden Haan". De chauffeur keek heel bedenk'lijk. Krabde zich eens achter 't oor. „Goeie grutjes, da's een eind nog, 't Lijkt me aardig moeilijk hoor." „Jongen", zei hij, „Kom maar binnen. Kom maar even bij me staan. Jij kunt ons de weg wel wijzen, Naar hotel „De Gouden Haan." Ha, dat vond ons Keesje prachtig, Zo maar rijden door de stad. En zo ging dat kleine Keesje Met de grote bus op pad. Keurig wees hij de bestuurder, Waar hij telkens langs moest gaan. En zo kwam men heel gemakk'lijk. Bij hotel „De Gouden Haan". Alle mensen vonden 't prachtig, Dat die Kees de gids wop zijn. De chauffeur zei: „Flinke kerel, Jij helpt vreemde mensen fijn". Van de dames kreeg ons Keesje Zuurtjes, toffees, drop en koek, De chauffeur deed nog een kwartje In het zakje van z'n broek. Keesje keerde snoepend huiswaarts, En hij dacht: „Wat was dat fijn, Ik wou elke dag na schooltijd, Wel zo'n bussengidsje zijn. Met man cn macht heeft men moeten werken voor het bloemencentrum Aals meer om de praalwagens te versieren. Foto: Deze praalwagen als titel: Het huisje van Hans en Grietje, is al bijna klaar. Deze wagen kreeg de medaille van H. M. de Koninein. Beschuit halve prijs! T/m 18 sept. bij elke pot AH-Huishoudjam v.af 88 ct EEN GROTE ROL ECHTE ZAANSE BESCHUIT VOOR HALVE PRIJS! Let op! Volgende week bij Albert Heijn wéér zo'n extra aanbieding. (17) Het is net zo warm alsof het al juli is, vond Alberti. Hij stond in de open deur van de muziekkamer en keek over het terras heen naar het meer. Hij rookte zijn sigaar half buiten, zodat hij Angela er niet mee hinderde. Zuster Helga is toch een echte Duitse, het lijkt wel of ze werkelijk in mei al wil gaan zwemmen! Angela lag op de brede divan onder „De ontmoeting der heiligen" van Mon- tegazza. Zij droeg een wollen voor jaarspakje, maar ondanks dat had men toch nog een warme deken over haar heen gelegd, en drie of vier kussens lagen onder haar schouders, zodat ze zonder moeite in de tuin kon kijken. O, zwemmen, zei ze zacht, dat zou ik ook graag willenGeloof je, va der, dat het nog erg lang zal duren voordat ik weer zwemmen kan? Alberti schudde het hoofd. Vast niet, lieveling! Als je alles doet wat dokter Holl je zegt zal het niet lang meer duren. Hij is... vol ver trouwen. Alberti hoorde schreden op het grint pad en stapte nu geheel het terras op. Het was Helga, die naar het strand ging. Zij droeg slechts een licht zomer jurkje en had haar badmantel over de schouder geworpen. Zij zag de heer des huizes niet, maar Alberti keek haar na, totdat zij achter de bosjes verdwenen was. Wat is het vandaag drukkend, zei hij en keerde naar Angela in de kamer terug. Hij zag dat haar voorhoofd vochtig was en zij er met een zakdoekje over streek. Voel je je niet goed, kindje? O ja, ik voel me zelfs heel goed! We hebben de föhn... ik hoop dat je daarvan niet te lijden hebt. Angela schoof een beetje naar de muur om plaats te maken voor haar vader. Hij ging meteen zitten. Je mag niet vergeten, vadertje, dat ik al bijna gezond ben! Alberti glimlachte tegen haar. Je hebt gelijk, kind, ik ben dik wijls verschrikkelijk vergeetachtig. Na tuurlijk ben je bijna gezond. Maar je weet, bijna is nog niet helemaal. En juist die laatste schrede naar de ge zondheid hangt van zo vele kleinig heden af. Je mag daarbij niets over drijven of dwingen... Dat moet je me beloven! Ik beloof het je! Maar vertel me eens... wanneer komt hij terug? Wie? Je dokter? Ja, mijn dokter. Dat geloof ik ook, zei ze heel ernstig. Ik ga nu een beetje slapen... de föhn maakt me altijd zo moe. Verdoe je tijd maar niet bij mij, vadertje, je hebt qog veel brieven op je schrijftafel liggen. Goed, maar dan zal ik zuster Helga naar je toe sturen. Roman van Hans-Otto Meissner Nederlandse bewerking H. Magnin Verschuur Morgen, denk ik. Zij legde haar hoofd op zijn hand. Morgenvroeg, of morgenavond? Alberti lachte. Jij kan iemand uithoren! Nu zie ik pas goed, dat je gauw weer beter bent. Maar wanneer Dr. Holl morgen komt, weet ik werkelijk niet! Hij zal zich stellig haasten! Zij maakte een afwerende beweging met gesloten ogen. Och nee, laat haar toch rustig zwemmen. Zij moet toch ook zien hoe mooi het hier in de tuin is. Dan begrijpt ze nog veel beter waarom ik zo graag gauw beter wil zijn... En hoe vlugger ik inslaap, des te vroeger is het morgen. Alberti sloot zacht de deur achter zich en riep in de hall om Margareta. Angela slaapt, maar het is toch beter wanneer er iemand bij haar is. Ga jij alsjeblieft naar haar toe... maar wees heel stil. De huishoudster knikte, deed haar schort af en ging Angela's kamer bin nen met een behoedzaamheid, alsof de vloer uit ijsschotsen bestond en daar onder een natte dood loerde. Maar toen ze opkeek was ze zwaar verontwaar digd. Maar wat is dat nu? riep ze de zieke toe, die haar klaarwakker tegen lachte. Je vader zei me toch, dat je sliep als een marmot! Nee... ik heb hem een beetje voor de gek gehouden. Anders was hij de hele dag bij me blijven zitten. Boven dien heb ik toch aan hem gezien hoe hij naar zijn schrijftafel en zijn tele foon verlangde. Hij heeft een erg werk lustig gezicht getrokken. Je bent wel een engel, kindje... maar een brutale. Maar toch is het heerlijk, dat je weer brutaal zijn kunt. Juist toen Margareta het zich in de stoel naast Angela gemakkelijk ge maakt had, werd er aarzelend geklopt. Wie kan dat zijn? vroeg ze on willig. Maar Angela riep al: „Binnen!" Voorzichtig ging de deur open en voorzichtig verscheen het hoofd van Tonio. Jij? riep Margareta boos, wat moet jij hier? Tonio schoof, met de zware pot in beide handen, bedeesd naar binnen en duwde de deur met zijn elleboog achter zich dicht Margareta's onvriendelijke ontvangst had hem kennelijk in de war gebracht. Niets... ik moet niets, stotterde hij, ik wou alleen maar wat brengen! Angela kwam hem ter hulp. Kom maar, Tonio... ik bijt niet. Die paar woorden deden hem geluk kig lachen. Pina heeft gelijk, dacht Angela. Hij heeft werkelijk de mooiste tanden, die een man zich indenken kan. U zult wel spoedig mogen opstaan, zei hij en zocht een plaatsje waar hij de grote majolicapot kon neerzetten, en daarom dacht ik... (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1957 | | pagina 4