Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Voor de KANTONRECHTER Volgende maand inenting Chr-Ger kerk in Zuid tegen kinderverlamming MULDER Lampegietersavond gaf weer enorme drukte te zien AMERONGEN 1832: Vernieuwing van de Twents-Gelderse textielnijverheid pt viütti VAK m*» EDER VEEN RHENEN Mümomm 31e jaargang WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1957 No. 73 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzee! De heer Jos. Gehéniau plotseling overleden Verkiezing en verantwoording Raadsvergadering Nieuwe telefoon aansluitingen Stewardessen bij de spoorwegen AGENDA Geen vergunning voor sleephengel Gemeentelijke subsidie voor „V.I.O.S."-fokveedag Regionale singelloop in Veenendaal Laat de klok maar zwijgen assurantiekantoor alle verzekeringen h/potheken en financieringen Racen in Hoofdstraat zwaar beboet Rhenen zonder straat verlichting Geen klokgelui Automobilist velde twee bomen Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven btf de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschoning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 11 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm a Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Zoals bekend, zal in het najaar van 1957 van overheidswege gelegenheid worden gegeven tot immunisatie tegen poliomyelitis van kinderen, geboren in het jaar 1955. Door de minister van sociale zaken en volksgezondheid en de geneeskun dig hoofdinspecteur van de volksge zondheid zijn richtlijnen samengesteld voor het uitvoeren van deze plannen. Voorgesteld wordt de werkzaamheden, verbonden aan deze inenting, te doen geschieden door de gemeente, in samen werking met de plaatselijke artsen en de kruisverenigingen, in deze zin, dat de afdeling bevolking van de gemeen tesecretarie de administratie verzorgt en de artsen met de kruisvereniging de daadwerkelijke inenting verrichten. Men is voornemens in de maand ok tober a.s. een aanvang te maken met de immunisatie. Dit jaar zullen twee van de drie entingen plaats vinden (tussen de eerste en tweede injectie ligt een tijdsverloop van vier weken en tussen de tweede en de derde een in terval van ongeveer 6 maanden). In de gemeente Veenendaal komen pl.m. 350 kinderen voor inenting in aanmerking. Van de ouders der in te enten kin deren zal een vrijwillige bijdrage van 1,per enting per kind worden ge vraagd. Deze inenting geschiedt volkomen op basis van vrijwilligheid. Evenwel zullen de ouders herhaaldelijk op het nut van de inenting worden gewezen, terwijl zij, indien nodig, aan huis zullen worden bezocht. Door een hartverlamming overleed maandagmiddag achter zijn bureau de heer Jos. Gehéniau, directeur van de N.V. Weverijen Jos. Gehéniau te Vee nendaal. De heer Gehéniau was 54 jaar, gehuwd en vader van vier kinderen. In de Chr. Ger. kerk aan de Hoofd straat spreekt a.s. donderdagavond om half acht ds. Van Smeden, Chr. Ger. predikant te Utrecht over het onder werp „Verkiezing en verantwoording". De spreker komt op uitnodiging van de jongelingsvereniging „Ora et Labora". Morgen, donderdag 19 september, komt de raad der gemeente Veenendaal in openbare vergadering bijeen in de tijde lijke raadszaal in het voormalig postkan toor aan de Kerkewijk. De vergadering begint om half acht. 3053 2340 2944 2970 3043 2884 2681 Jhr. Mr. Dr. L. H. R. C. van Asch v. Wijck, Cuneraweg 426, Rhenen. Herenkledingfabriek Union N.V., Stationssingel 22. J. Leppers, Pelikaanstraat 32. W. v. d. Loosdrecht, Jac. van Ruysdaalstraat 8. Pfaff Nederland N.V., Kerkew. 9. N.V. Roelofsen en v. d. Wiel, Sta tionssingel 18. P. Schuyt, Kerkewijk 84. PROJECTIE-ONDERWIJS OP SALVATORSCHOOL Van het r.k. kerkbestuur van de pa rochie van de H. Willibrordus ontving het gemeentebestuur een verzoek om medewerking ingevolge de lager-onder- wijswet 1920 voor de aanschaffing ten behoeve van de Salvatorschool van een grasmachine voor het onderhoud van het gazon, verduisteringsgordijnen in verband met filmprojectie en een pro jectiescherm. Het schoolbestuur is voornemens in de school projectie-onderwijs te geven. Hiervoor is het nodig, dat de school over een lokaal beschikt, dat kan wor den verduisterd. De kosten van deze voorzieningen zullen ongeveer ƒ500,bedragen en b. en w. stellen de raad voor het be nodigde crediet beschikbaar te stellen. De Gezondheidsraad beschouwt het volgens de principes van Dr. Salk be reide vaccin als een doeltreffend en veilig middel om een aanmerkelijk deel der ziektegevallen met verlammingen te voorkomen. De vaccinatie op zich zelf is vrijwel ongevaarlijk; zelfs blijft een reactie op de enting als regel af wezig. Het lijkt ons niet noodzakelijk hier nog een uiteenzetting te geven over de vreselijke ziekte, waartegen men thans gaat immuniseren. Ieder zal op de hoog te zijn van de gevolgen van de - in de volksmond geheten - kinderverlamming, die voor de getroffen kinderen en hun families zo fataal kunnen zijn. Van de kerkeraden der beide Chris telijk Gereformeerde kerken alhier werd door het gemeentebestuur een verzoek ontvangen om aankoop van het perceel grond, gelegen op de hoek van de Dijkstraat en de Dr. Colijnstraat. Het ligt in het voornemen op dit terrein, dat in het uitbreidingsplan is bestemd voor bijzondere bebouwing, een derde Christelijk Gereformeerde kerk te bou wen. Het perceel in kwestie heeft een oppervlakte van ongeveer 945 ca; de kostprijs is 10,per ca, zodat de koopsom 9.450,bedraagt. B. en w. hebben de raad voorgesteld tot verkoop van de grond te besluiten. Wellicht ten overvloede wijzen wij er nog op dat het hier niet de grond be treft waarop de kerkeraad der Ned. Herv. Kerk het oog heeft laten vallen voor het bouwen van een nieuwe kerk. Deze ligt n.l. ongeveer aan de overzijde van de weg. Het was enorm druk op de Lampe gietersavond van deze keer. Ook) de stemming was weer ouderwets. De op tocht was dan van mindere allure dan vorig jaar; toch was er weer het aparte genoegen van dit Veenendaalse feest, groepen verklede kinderen te zien opgaan in de gewichtigheid van zoveel publieke belangstelling voor hun verrichtingen. Vooral ook de oudere jeugd was er deze keer goed in en uiteraard zeer uit gelaten. Het geknal van vuurwerk was niet van de lucht. Wie zich in de drukke straten waagde moest voortdurend op zyn hoede zyn voor het geval men een stuk vuurwerk op het lyf kreeg. Dit laatste vormt dan een minder en zelfs niet ongevaarlijk verschijnsel van Lampe- VEENENDAAL Heden, woensdag 18 september, in geb. „Eltheto", 3 en 8 uur, najaars- M modeshow van Hein van Schuppen. Donderdag 19 september, in Chr. g| Ger. kerk Hoofdstraat, ds. Van jgjj Smeden spreekt over: „Verkiezing g en verantwoording." In tijd. raads- g zaal 7.30 uur, openbare vergadering Veenendaalse gemeenteraad. In H§ geb. ,,'t Trefpunt" lezing Ned. Chr. Vrouwenbond „Paranormale be- Ég gaafdheid en wat daarvoor door- g gaat." Vrijdag 20 september, in geb. g „Eltheto" 8 uur, Volksuniversiteit g Veenendaal: filmlezing „Andes-ex- g peditie." Woensdag 25 september, in geb. „Eltheto", Badminton-de- §1 monstratie. Donderdag 26 septem- gs ber, in geb. Eikenlaan, 8 uur, con- g eert Utrechts Sted. Orkest, o.l.v. g= Paul Hupperts. Zaterdag 28 Sept., g 's middags eerste Veenendaal wol- g mars, wandelwedstrijd. Luxor gg theater, heden, woensdag de film §g „Het miljoenencomplot" en morgen g donderdag „De gewetenlozen." fH Binnenkort zullen op de lijn Utrecht- Nijmegen stewardessen u een kopje koffie komen aanbieden, zo u daar trek in mocht hebben. Men heeft bij de N.S. dit besluit genomen, daar men in de restauratiewagens voortdurend gebrek aan personeel heeft. Voorlopig heeft men twee meisjes in dienst genomen; op de foto ziet u één van hen, mej. Koole uit Amsterdam, in haar uniform. De zitting van het kantongerecht te Wageningen was vrydag op een enkele uitzondering na gewyd aan de behande ling van allerlei verkeersovertredingen. Voor die ene uitzondering zorgde de Veenendaalse G. van O. die zonder daar voor vergunning te hebben in het IJssel- meer gevist had met een sleephengel. Verdachte toonde een papier, dat zou vermelden, dat hy in de oude Zuiderzee de hengelsport mocht beoefenen en onder „hengelsport" valt ook de sleephengel, zo meende hy. De officier van justitie, mr. J. J. Bredius bevond echtet, dat het overlegde papier alleen maar een toestemming inhield om de gronden rond het IJsselmeer te mogen betreden „ter beoefening van de hengel sport." Dat is helemaal geen akte voor een sleephengel of iets dergelijks, zeide hy Tientallen sportvissers geloven net als ik, dat het bewuste papier die toe stemming wél inhoudt, antwoordde ver dachte en daarom zijn ze met mtf zeer benieuwd naar de uitspraak. Haal eens een visserywet, vroeg de officier aan de deurwaarder. Die heb ik wel in m'n zak, bood Van O. aan. Enfin, artikel 4 dan bleek de sleep hengel een apart plaatsje te geven in de ry van visattributen, waarvoor een bij zondere akte nodig is. Schuldig verklaring zonder oplegging van straf, maar met verbeurdverklaring van de gebruikte hengel, eiste de officier. De kantonrechter, mr. A. C. van den Brand, was het eens met de schuld zonder gietersavond waar men blijkbaar niet van buiten kan. Het Lampegietersavondlied deed het goed uit de trompet in het dakraam van de Amsterdamsche Bank. Een uitstekend idee voor het verhogen van de stemming. Ondanks de vele versterkers kon bur gemeester Bakker zich voor slechts wei nigen verstaanbaar maken toen hij „op de slag van hallef negen" op de Markt zijn traditionele Lampegietersavond-toe- spraak hield. Zo groot was de uitgelaten heid en het lawaai in de dicht opeen ge pakte mensenmenigte. De burgemeester bracht dank aan de organiserende win keliersvereniging en noemde met name de heer D. Sandbrink, die een aantal kalebassen kosteloos had beschikbaar ge steld om ook dit traditionele element van Lampegietersavond in ere te houden. De jury, bestaande uit de heien Philips, De Kleuver en Van de Walle, ke'Jïde de verschillende groepen en kalebassen. Ter wijl de muziekkorpsen marsmuziek speel den. Burgemeester Bakker reikte daarna de wisselbeker van het gemeentebestuur uit aan een groep van de Chr. Nat. school I van de Dennenlaan, die de eerste prijs won in de groep praalwagens. De overige prijzen werden als volgt toegekend: Praalwagens: 1. Chr. Nat. school I; 2. Hoogstraat; 3. cowboygr?r> Hoofdstraat. Groepen van meer dan 10 personen: 1. Bloemenkoningin met gevolg (Boslaan); 2. Heidepaar (Molenstraat). Kleine groepjes: 1. Janny v. d. Kraats met zelfgemaakte lampion; 2. Fee uit de Klaas Katerstraat; 3. Breister bij lamp licht (Dikky van Doorn). Kalebassen: 1. Jenny en Gerry Wesselo; 2. Jeanette van de Pol; 3. Bep van de Bovenkamp; 4. Wim Kuildert. Eerst na 10 uur zakte de drukte in de Veenendaalse straten wat af. De Fok- en melkcontrolevereniging „V.Ï.O.S." te Veenendaal zal, zoals wij reeds eerder berichtten, in deze maand een fokveedag organiseren in samen werking met de zusterafdeling in Rhe nen. In verband hiermede heeft deze vereniging het verzoek ingediend om voor dit doel een eenmalige subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvangen van 100,Ook de gemeente Rhenen heeft reeds een subsidie van 100, toegezegd. Aangezien b. en w. een dergelijke fok veedag zeer nuttig achten, stellen zij de raad voor het gevraagde subsidie te verlenen. Georganiseerd door de Veenendaalse Atletiek Vereniging V.A.V., wordt op zaterdag 12 oktober a.s. in Veenendaal een regionale singelloop voor heren en juniores gehouden. Aan deze singelloop zal ook worden deelgenomen door atleten afkomstig uit alle delen van ons land. V. Binnenkort kunnen de Elstenaren een merkwaardig jubileum vie ren. Als kleine satelliet van Rhe nen slaat Eist, voor wat betreft de omvang van de kerktoren, nog niet eens zo'n gek figuur. Lange tijd leek het er zelfs op dat ook de uurwerken van de torens in beide plaatsen ook in het stil staan en ongelijk lopen niet voor elkaar onderdeden. De torenklok in Eist bleek in dit opzicht zelfs de meerdere te zijn, toen werd ontdekt dat het dezer dagen 10 jaar geleden is dat de Elsterse klok normaal liep. De meeste tijd nadien heeft hij stilgestaan en als hij eens liep leek de tijdaan wijzing nergens op. Zelfs kon men op de verschillende wijzerplaten een verschillend uur aangewezen zien. Uiteraard heeft de Elsterse jubi laris nog wel enkele slachtoffers gemaakt onder de vreemdelingen, die bussen e.d. misten. Die bussen zijn trouwens een uit komst voor veel Elstenaren. Zo lang de N.B.M. nog precies op tijd rijdt, weet men wanneer de aardappels opgezet en de kinde ren naar bed moeten. DAMMEN AMERONGEN-RHENEN Donderdag speelde een combinatie van Amerongen I en II tegen een dito van de damclub Rhenen. De uitslag was 10-10. Voor de punten zorgden: E. van Zomeren, G. v. d. Grift en Rebergen met winst en Maris, C. v. d. Kolk, A. v. d. Grift en De Groot met remise. Voor de onderlinge competitie wer den in groep A gespeeld: A. v. d. Kolk- Veldhuizen 1-1, in groep B: Wildeman- Van Veenendaal 2-0; Meerwijk-van de Berg 0-2. PLANNEN VOOR IJSBAAN Uit goede bron vernemen wij dat de heer C. van Vliet te Eist, achter de sloperij op de uiterwaarden een ijsbaan wil aanleggen. We hopen dat koning Winter dit jaar geen verstek laat gaan, zodat er van de mooie ijssport genoten kan worden. JEUGDSPAARBANK De kinderen van de Chr. school, die reeds enige jaren sparen bij de Jeugd- spaarbank van de Boerenleenbank, hebben reeds 8300,bijeengespaard. BENOEMING Aan de Chr. school is met ingang van 1 oktober mej. F. v. d. Kamp uit Aalten benoemd. BIBLIOTHEEK De Nutsbibliotheek is weer geopend. In de vroegere Montessori-school be staat iedere week vrijdags gelegenheid boeken te ruilen. Voor de jeugd van 4-5 uur, voor volwassenen van 7-9 uur n.m. Ook vakliteratuur is aanwezig. 484 453 NIEUWE TELEFOON AANSLUITINGEN M. van Heerikhuize, Onderweg 4 Zuid. G. F. J. Verwijs, Bruin Horstweg 4 f.ERKPWIJK '67-TEL.3000 VEENENDAAL Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America Na de oprichting van de Nederlandse Handel Maatschappij in 1824 had zich, dank zij de bemoeiingen van deze maat schappij, in de zuidelijke Nederlanden een textielindustrie ontwikkeld. Haar produkten waren de calicots, een geheel katoenen weefsel, dat zowel in de huis nijverheid als in de fabrieken in de om geving van Gent werd gemaakt en in hoofdzaak bestemd was voor uitvoer naar het voormalige Nederlands Oost- Indië, waar de overheersende positie, door Engeland voorheen op het gebied van deze handel ingenomen, in enkele jaren ten voordele van ons land was veranderd. De afscheiding van België plaatste de Nederlandse Handel Maatschappij voor de noodzaak pogingen in het werk te stellen om in Noord-Nederland een der gelijke industrie te vestigen. Bij de be staande outillage van de Noord-Neder landse industrie hadden deze pogingen, hoezeer de Twentse zogenaamde fabri- queurs ook tot medewerking bereid waren, aanvankelijk geen bevredigend resultaat. Niettemin zette de Nederlandse Han del Maatschappij haar pogingen voort. Daartoe maakte haar directeur-secre taris Willem de Clercq in 1832 een reis naar Overijsel „ter bestudering van het fabriekswezen". Op deze reis was zijn eerste doel Hen gelo, vanouds een centrum van bont weverij voorheen beroemd om het Hen gelose damast. Hij bezocht daar Charles de Maere, die in april 1832 zijn bont weverij van Sint-Niklaas (Oost-Vlaan deren) naar Hengelo had overgebracht en trof bij deze de uit Engeland af komstige technicus Thomas Ainsworth aan, die toen voor De Maere werkte. DE SNELSPOEL Thomas Ainsworthbesprak met De Clercq zijn denkbeelden over een mo gelijke vernieuwing van de handweverij De beeldhouwer J. J. J. M. van Eql uit Enschede vervaardigde deze bronzen plaquette, die op donderdag 12 septem ber te Hengelo werd onthuld, op de plaats waar Willem de Clercq Thomas Ainsworth ontmoette, namelijk in het logement „De Ster". door invoering van de snelspoel. Bij een op deze wijze vernieuwde industire zou de fabricage van calicots mogelijk wor den zonder de vestiging van nieuwe fabrieken. Nodig zou de oprichting van weefscholen zijn om de wevers met de snelspoel vertrouwd te maken. Zijn plannen verkregen de goedkeu ring van de Nederlandse Handel Maat schappij. Onder haar auspiciën werd in 1833 te Goor de eerste weefschool op gericht. In 1832 brak voor de Twents-Gelderse textielnijverheid het begin van een nieuw tijdperk aan. Toen werd de grondslag gelegd, waarop een Neder landse industrie met een wereldnaam werd gevestigd. straf en bovendien gaf hij Van O. zijn hengel weer terug. Twee jongemannen, de 20-jarige J.L.N. uit Veenendaal en de 22-jarige A.R. uit Woudenberg waren op de avond van zon dag 30 juni op de Kerkewijk in Veenen daal met hun motoren zo aan het racen geweest, dat een politieman ze ijlings van een proces-verbaal had voorzien. Ze had den de drukke Kerkewijk een paar maal op en neer gereden met een vaart van zo omstreeks honderd kilometer! De knapen zeiden het gevaarlijke ervan inmiddels te hebben ingezien en ook een Veenendaalse agent, die kwam getuigen bevestigde, dat ze de laatste tijd minder hard reden dan ze vroeger gewoonlijk deden. De officier eiste tegen beiden 40.- of 16 dagen en intrekking van het rijbewijs voor vier maanden. Tegen de boete hadden de jongelui geen bezwaar, maar wel de ontzegging van de rijbevoegdheid. Die schaadde hen in hun 'werk, waarbij ze van een auto gebruik zouden moeten maken. Rechter Van den Brand toonde in zekere zin clementie door weliswaar de boete te verhogen tot 60.- per persoon, doch door de ontzeg ging van de rijbevoegdheid voorwaarde lijk te maken met een proeftijd van 2 jaar. -H- R. van E., automonteur te Bennekom, had met zijn auto op de Utrechtseweg te Oosterbeek, ter hoogte van de Wever straat, met vrij hoge snelheid een autobus ingehaald, waardoor twee van tegenover gestelde kant naderende fietsers in moei lijkheden waren geraakt. Hij was bij zijn manoeuvre namelijk helemaal op de lin ker weghelft gekomen. De twee over tredingen, het inhalen op een kruising van wegen en het in gevaar brengen van de wielrijders, kostten hem 50.- of twee dagen. De 17-jarige landbouwerszoon G.K. uit Ede, die op rijksweg 24 te Ede, tussen Lunterseweg en Langenberg, met een paard en wagen gereden had, hetgeen op dat stuk verboden is, liet zich door zijn vader verdedigen. We rijden daar al jaren met paard en wagen, zei K. senior en nog nooit had den we het bord zien staan. Dan hebt u twee jaar lang niet erg best uitgekeken, vond de officier, want zo lang staan de blauwe borden met de witte auto er al. Eis en vonnis bij verstek f 15.- of zes dagen. T. den H., smid te Woudenberg, was op de weg tussen Lunteren en Barneveld WONDERGROEISTOF Reeds dertig jaar geleden werd door Aziatische onderzoekers een zeer sti mulerende groeistof „gibberellic acid" geheten, ontdekt, toep bleek dat rijst- planten die door een bepaalde zwam waren aangetast, overmatig hard groei den. Thans hebben Amerikaanse onder zoekers deze „wondergroeistof" weer uit het vergeetboek opgediept en wor den er proeven mee genomen die, vol gens het blad „The Farm" tot buiten gewone resultaten leiden. Deze chemi sche stof, die min of meer een hor moonwerking op planten bezit, wordt thans dan ook op bescheiden schaal door de chemische industrieën gemaakt. Uit de proeven bleek onder meer dat sommige gewassen bijzonder hard gaan groeien en vaak een buitengewone hoogte kunnen bereiken. Van de stof is echter nog zeer weinig bekend en het moet nog worden afgewacht in hoe verre zij enige waarde voor de land- bouwpraktijk bezit. Voor kamerplanten kan gibberellic acid echter een waarde volle groeistimulans blijken. met zijn auto een voor hem rijdende auto gaan inhalen, waarvan de richtingwijzer uitstond, ten teken derhalve, dat het voer tuig de weg wilde verlaten. Dat gebeurde ook en natuurlijk juist op het moment, dat Den H. besloot te gaan passeren, waardoor een -overigens niet ernstige- aanrijding ontstond. Ik zag helemaal geen zijweg, maar het bleek dat de wagen een erf op wilde rijden, zo zei verdachte. Bovendien kreeg ik de indruk, dat de bestuurder wachtte om me te laten voorbij gaan. Hij mag toch zomaar niet voor me heen zwenken als ik al vlak achter hem ben? De officier was het met hem eens, dat ook de andere een fout had gemaakt en hij zal dan ook vervolgd worden, doch ook had verdachte voorzichtiger moeten zijn. Eis 25.- of tien dagen. Vonnis 15.- of zes dagen. -»• Op tweede paasdag was J. H. C. de J. broodbezorger te Arnhem, met zijn per sonenauto een zandwegje langs de Greb- beberg in Rhenen uit komen rijden en daarbij had hij een fietser op laatstge noemde weg zozeer gehinderd, dat deze sterk moest uithalen om een botsing te voorkomen. Het was zo druk op de Grebbeberg, dat ik wel uren had kunnen wachten eer ik de weg op had kunnen draaien, zei verdachte. Een groepje fietsers merkte dat en gaf me voorrang, maar op het laatste ogenblik schoot er toch nog een andere wielrijder langs het groepje heen en die kwam door m'n wagen inderdaad in moeilijkheden. Eis en vonnis 10.- of vier dagen. (Zie verder pagina 2.) Rhenen zat zondagavond zonder straatverlichting, terwijl de klokken in de Cuneratoren, die 's ochtends en 's avonds vóór de kerkdiensten worden geluid, hun stemmen niet hebben laten horen. Bij informatie bleek ons, dat er een storing was opgetreden, waardoor ook de verlichting van de wijzerplaten op de toren gedoofd bleef. Enkele hoofd zekeringen waren doorgeslagen. Omstreeks kwart over acht was de verlichting weer intact. PUZZLERIT MACRO UITGESTELD Tengevolge van de zware regenval en de zeer ongunstige weersomstandighe den is de puzzlerit van de Motorclub Rhenen en Omstreken afgelopen zater dagmiddag niet doorgegaan. Nieuwe datum: 5 oktober. De automobilist v. A. uit Utrecht, die met zijn Opel-Rekord op de Grebbeweg in de richting Rhenen reed, moest plot seling uitwijken voor de wagen van ds. V., toen deze de weg opdraaide, v. A. bleef niets anders over dan de groen strook op te rijden, welke aan de rech terkant van de weg is gelegen. Hij schoof rechts voor de wagen vaq ds. V. langs, doch ontmoette daarbij op zijn weg twee bomen, een betonnen paaltje en een straatlantaarn. De beide bomen, die in eikaars verlengde stonden, knap ten finaal af, het betonnen paaltje werd verbrijzeld en de straatlantaarn kreeg zo'n klap, dat de lamp in diggelen op de straat viel. De wagen van v. A. was zwaar beschadigd. De auto van ds. V. bleef buiten schot door de uitwijk manoeuvre van de Utrechtenaar. De politie maakte proces-verbaal op. WIJZE WOORDEN DWAAS EN WIJS De dwazen hebben hun hart in de mond, maar de wijzen hebben hun mond in het hart. (Sirach) Hoofdstr. 51, tel. 3184, Veenendaal

De Vallei | 1957 | | pagina 1