KANTONRECHTER f75 voordeel Engels Garnituur Diepeveen's Kqü Voor de 8 daagse aanbieding normale prijs f350.- nu f 275.- Verbetering Talmastraat, Keucheniusstraat, Middelbuurtseweg, Stationswijk en Leinweberstraat Straatverlichting dooft weer om II uur wegens bezuiniging WIM SPAAN ROVANNA EDERVEEN ACHTERBERG ^Qondom de (2uneratoren Raadhuisreserve aangesproken Voorlopig geen sportterreinen aan Panhuis Ontspanningsavond bejaarden Verhoging tarief sportkeuring Nieuwe expeditie dr. De Booy en Dr. Egeler Onderwi j zeres aangerand in de Mars Rijksbijdrage in kosten van reconstructie Hoofdstraat Slechts één telefooncel voor Veenendaal zwaar eiken GOTISCHE KLEUR *w 2 lage fauteuils 4 stoelen ZIE DE ETALAGE WONINGINRICHTING Met ingang van 1 januari DANSSCHOOL Rhenen Aanvang der lessen Hotel BUITENZORG Zondag 22 sept. Hotel LA CAMPAGNE Zaterdag 21 sept. Hotel DAMLUST Woensdag 18 sept. Hotel LAHEY Vrijdag 20 sept. HET RAADSEL VAN Marktberichten Achterbergse varkens op hoog peil D AMPO DANSSCHOOL Wim Spaan - Rhenen Club- en privélessen B. en w. hebben de gemeenteraad voorgesteld de gemeentebegroting-1957 in dien zin te wijzigen dat een bedrag van 25.000,wordt uitgetrokken voor het doen aanbrengen van verbeteringen aan de in de aanhef van dit bericht ge noemde straten en wegen. Gezien genoemd bedrag blijkt wel dat het hier het treffen van de aller noodzakelijkste voorzieningen in ge noemde straten betreft, waarvan er meerdere in werkelijk allerdroevigste staat verkeren. De huidige maatregelen ter beperking van de bestedingen maakt het niet mo gelijk bedoelde straten en wegen een definitieve verbetering te doen onder gaan, maar de bewoners zullen het uiteraard toejuichen dat er nu, na vaak lang wachten, tenminste iets gedaan zal worden. Het gemeentebestuur was ook voor- III De begrotingscommissie-1957 uit de Veenendaalse gemeenteraad heeft het college van burgemeester en wethouders voorgesteld, nu voorlopig in verband met de maatregelen tot beperking der besteding toch niets kan komen van een verdere aanleg van sportvelden aan het Panhuis, de daar in eigendom van de gemeente gekomen terreinen weder te verpachten aan degenen aan wie de pacht werd opgezegd. B. en w. kunnen zich met deze suggestie geheel ver enigen. De eerste ontspanningsavond voor de Veenendaalse bejaarden die zal worden gehouden op dinsdag 24 september a.s. 's avonds om half acht in gebouw „Elthe- to", zal worden verzorgd door de toneel club N.A.O. uit Veenendaal. Opgevoerd zal worden het spel: „De klomp en de goudvis." Dit is hetzelfde gezelschap dat tijdens de laatstgehouden ontspannings avond met zoveel succes het stuk „Boer derij Morgenrood" opvoerde. Voor degenen die niet in staat zijn op eigen gelegenheid „Eltheto" te bereiken, loopt een bus die als volgt rijdt: 6.45 u. Parallelweg hoek Kerkewijk 6.47 Parallelweg overweg 6.50 Bergweg hoek Kerkewijk 6.54 School Bosplein 6.57 Postkantoor Slot. Bruïneplein 7.00 Patr.laan hoek Sav. Lohmanstr. 7.05 „Sola Fide" - Eikenlaan 7.10 „Eltheto" 7.12 Achterkerkstr. hoek Kostverloren 7.14 Zandstraat hoek Gortstraat 7.16 Munnikeweg bij „Luxor" 7.19 Nieuweweg hoek Holleweg 7.20 Pr. Bernhardlaan hoek Buurtlaan 7.22 Pr. Bernhardlaan hoek Muldersl. 7.24 Pr. Bernhardl. bij Gebr. v. Leeuwen 7.28 „Eltheto" Door de federatie van bureaus voor medische sportkeuring is het landelijk keuringstarief gesteld op 2,Te voren was dit al verhoogd tot 1,50. B. en w. stellen de raad thans voor het tarief voor deze gemeente eveneens te verhogen en te stellen op 1,50, zodat het nog 0,50 onder het landelijk mini mum blijft. Dezer dagen vernamen wij nog dat de bekende Nederlandse geleerden en alpi nisten, dr. T. de Booy en dr. C. G. Egeler, die vrijdagavond aanstaande voor de Volksuniversiteit Veenendaal hun film „Naar onbestegen toppen van de Andes" komen vertonen in gebouw „Eltheto", thans druk bezig zijn met het voorbe reiden van een nieuwe expeditie. Veenen daal wordt daardoor voorlopig een van de laatste plaatsen waar zij voordien nog een lezing zullen kunnen houden. Maandagavond omstreeks kwart over negen is de 21-jarige onderwijzeres mej. F. J. T. uit Lienden in de Remsestraat in de polder De Mars het slachtoffer gewor den van een brutale aanrander. Komende van het Rhenense veer fietste mej. T. op de niet van straatverlichting voorziene donkere Remsestraat in de richting van het dorp Lienden. Zij werd voorbijge reden door een bromfietser, die een eind verder stilhield en zogenaamd aan zijn brommer prutste. Even nadat zij hem voorbij gefietst was kwam hij haar ach terop rijden en toen hij haar genaderd was, drukte hij haar al rijdende met de fiets in de sloot. Hier greep hij haar vast en belandden beiden tot hun middel in de sloot. Mej. T. verzette zich uit alle kracht en gilde om hulp. De brutale aanrander dreigde haar de keel te zullen snoeren als zij niet ophield met gillen. Nietemin bleef zij om hulp roepen, waarna de onverlaat haar bij de keel pakte en haar vervolgens dreigde een mes tussen de ribben te ste ken. Tenslotte zag mej. T. kans zich aan zijn greep te ontrukken, waarna de aan rander zijn bromfiets greep en hiermede in de richting van het Rhenenseveer reed. Geheel ontdaan kwam het meisje, dat een blessure aan haar gezicht had opge lopen drijfnat in haar ouderlijk huis, waarna zij direct de rijkspolitie waar schuwde. Deze heeft het onderzoek on middellijk terhand genomen en is tot diep in de nacht met haar onderzoek bezig ge weest, hetgeen dinsdagochtend werd voortgezet. Naar verluidt heeft zij een aanhouding verricht, doch hangende het onderzoek konden wij geen nadere ge gevens verkrijgen. nemens de riolering in de De Sav. Loh- manstraat te doen schoonmaken, aan gezien hier herhaaldelijk verstoppingen optreden. Eveneens in verband met de bestedingsbeperking werd voor het doen uitvoeren van dit werk geen toe stemming verkregen. Hiermede was een bedrag van 15.000,gemoeid. In hoofdzaak voor het doen uitvoe ren van bovengenoemde verbeterings werkzaamheden moest de reserve voor het bouwen van een nieuw raadhuis voor 1/30 gedeelte en voor eenzelfde deel ook de algemene reserve worden aangesproken. Het gemeentebestuur heeft de raad meegedeeld dat in de kosten van de reconstructie van de Hoofdstraat toch nog een bijdrage van het rijk ontvangen zal worden ten bedrage van 1,41 per inwoner der gemeente. Op verzoek van de gemeenteraad hebben burgemeester en wethouders de directeur van het telefoondistrict Arnhem verzocht meer telefooncellen in Veenendaal te plaatsen. Intussen is van de directeur van het telefoondistrict antwoord ontvangen met de mededeling dat het niet mogelijk is in Veenendaal op korte termijn tele fooncellen te plaatsen. Eén cel is op de lijst van in het district te plaatsen cel len opgenomen. (Vervolg van pagina 1.) Een pony voor de kar van groente handelaar J. B. uit Harskamp was op de Arnhemseweg in Otterlo, op een moment, dat zijn baas bij een huis een bestelling aan het afleveren was, de weg opgedraaid en daardoor geraakte de bestuurder van een van tegenoversgestelde kant naderen de personenauto in moeilijkheden. Om de pony te omzeilen was hij de berm in ge zwenkt, waar de auto tenslotte in een sloot tot stilstand kwam. Er waren verschillende getuigen ter zitting en de vraag waar het omging was of de de weg opdraaiende pony het ver keer in gevaar gebracht kon hebben. Verdachte beweerde, dat de automobilist er makkelijk langs gekund had. Het was niet nodig geweest de berm in te rijden met alle gevolgen van dien. Rechter Van den Brand oordeelde ech ter, dat het verkeer dan al niet belem merd mocht zijn, maar dan toch wel in ernstige mate bemoeilijkt. Vonnis con form de eis 25.- of tien dagen. -8 Van het rijwielpad langs de Apeldoorn- seweg in Otterlo was landbouwer M. J. H. te Otterlo met zijn bromfiets zo plotseling tussen twee bomen door de weg opge- zwenkt om de Eschoterweg in te rijden, dat een botsing met een motorist op de Apeldoornseweg het gevolg was. M'n vrouw zat achter op de duo en ze heeft wel zes keer omgekeken om te zien of alles vrij was, verontschuldigde H. zich. Verdachte heeft dus op zijn vrouw vertrouwd, maar ditmaal heeft ze hem dan toch teleurgesteld, concludeerde de officier. Eis 20.- of acht dagen. Vonnis 15.- of zes dagen. -8 Mevr. A. D.- de Z. uit Leersum had haar personenauto op een avond onverlicht op de Cuneraweg in Rhenen geparkeerd, een overtreding waaraan ze onschuldig meen de te zijn. De wagen stond helemaal niet op de weg, maar in de berm, zei ze, maar de officier expliceerde, dat de wet onder Deze foto geeft wel een goede indruk van de uitgesproken Lampegietersavond-sfeer zoals wU die maandag weer hebben be leefd. De jeugd, bont verkleed en gewa pend met lampions, trekt door de straten. Onder: Burgemeester A. Bakker reikt de wisselbeker uit, gewonnen door de mooi ste praalwagen in de stertocht, n.l. die van de Chr. Nat. school I, waarvan een leerling-elfje de beker in ontvangst neemt bekleed met zuiver wollen geschoren moquette Hoofdstraat 23 - Telefoon 2223 - Veenendaal lil IIIHIIlülül In mei 1955 besloot de gemeenteraad een nieuwe straatverlichtingsovereen- komst aan te gaan met de Provinciale Utrechtse Elektriciteits Maatschappij, waarbü de straatverlichting in plaats van tot 11 uur 's avonds tot 0.30 uur zou blijven branden. De kosten van de straatverlichting zgn de laatste jaren zeer sterk gestegen, enerzijds door de vele uitbreidingen (nieuwe straten en uitbreiding verlich ting in de bestaande straten) en ander zijds door de steeds stijgende kolenprijs. In 1955 waren er in Veenendaal 357 avondbranders en 138 nachtbranders. Op 1 januari 1958 zullen deze aantallen respectievelijk 553 en 162 zijn. De kosten van de straatverlichting hebben over 1955 bedragen 26.210,86, over 1956 ƒ37.265,29 en zijn voor 1957 geraamd op 45.000,—. Op 15 juli ontving het gemeentebe- o Amsterdamseweg Ede Beg. 7 uur, gev. 9 uur Nieuweweg Veenendaal Beg. 7 uur, gev. 9 uur Leersum 8 uur Rhenen 8 uur stuur van de P.U.E.M. bericht, dat met ingang van 1 januari 1958 de tarieven voor de straatverlichting niet onbelang rijk zullen worden verhoogd. De maat schappij heeft daartoe het recht inge volge artikel 3, lid 3, van de in de eerste alinea bedoelde straatverlich tingsovereenkomst. Vanaf 1955 zijn zo wel de materiaal- als de loonprijzen sterk gestegen en nog steeds in stijgen de lijn. Het gevolg van deze prijsstij gingen is, dat de exploitatie van de straatverlichting over 1956 voor de P.U.E.M. een verliessaldo van ruim 100.000,heeft opgeleverd, welk ver liessaldo over 1957 aanzienlijk hoger zal zijn. Door de verhoging van de tarieven zal de gemeente in 1958 reeds 4000, meer moeten betalen. Mede in verband met de reeds gegeven opdrachten tot uitbreiding der straatverlichting (o.a. de nieuwe straten in het Franse Gat) zal daardoor in de begroting voor 1958 een bedrag van 55.000,als straatver- lichtingskosten moeten worden geraamd. In verband hiermee heeft het ge meentebestuur zich nader beraden over de straatverlichting en is daarbij tot de conclusie gekomen, dat het eigenlijk voldoende moet worden geacht als de avondverlichting tot 23 uur blijft bran- Het geringe percentage inwoners, dat zich daarna nog op straat bevindt, heeft toch wel voldoende aan de nacht- verlichting. Door het tijdstip van doven der avondverlichting terug te brengen tot (49) Nadat Aram had bevolen de zwaar gewonde schildwacht te verzorgen, keerde hij met Presto naar beneden terug. Nog steeds zat heer March wezenloos en versuft in de grote leunstoel voor zich uit te staren. Eenmaal trachtte een der oudere dienaren het woord tot hem te richten, doch de uitgeputte man uitte slechts onverstaanbare klanken. „Thans kunt ge laten zien, wat ge waard zijt, knaap I" sprak Aram tot Presto. „U draag ik de zorg voor deze ongelukkige man op! 23 uur zal een kostenbesparing van rond 2300,worden bereikt. Mede in verband met de huidige be stedingsbeperking hebben b. en w. be sloten aan de P.U.E.M. opdracht te ge ven de straatverlichting met ingang van 1 januari 1958 voor wat betreft de avondverlichting, des avonds te 23 uur te doven. HERBENOEMING LEDEN WONINGCOMMISSIE Het college van burgemeester en wet houders heeft de gemeenteraad voor gesteld de leden van de woningcom missie weer voor een jaar te benoemen. In deze commissie hebben thans zitting als leden de heren G. Croes, G. Dave- laar, J. van den Dikkenberg, N. v. Kuyk en Joh. Slok, en als plaatsvervangende leden de heren T. M. van Beek en J. v. Hardeveld. VEENENDAAL. Op de wekelijkse eier markt waren gisteren 125.000 eieren aan gevoerd. De prijzen varieerden voor grote 15.50 tot 16.50 en voor kleine eieren van 10.- tot 14.- per 100 stuks. Handel matig. Op de biggenmarkt waren 80 big gen aangevoerd. Er werden prijzen be steed van 40.- tot 56.- per stuk. Han del redelijk. EDE. Op de Edese eiermarkt werden maandag 215.000 eieren aangevoerd. Han del redelijk. Prijs per 100 stuks: grote 16.25 tot 17.- en kleine 10.- tot 15.- BEROEPEN Ds. C. Treure, Ned. Herv. predikant alhier, ontving toezegging van beroep naar de gemeente van Hilligersberg. het begrip „weg" meer verstaat dan de rijbaan alleen. Fietspad, voetpad én berm horen er ook bij! De situatie ter plaatse gaf echter wel enige aanleiding tot verwarring, zo oor deelde het gerecht en daarom bleef het bij een schuldig verklaring zonder op legging van straf. -8- Op de rijksstraatweg nabij Eist had A. J. W. P., kleermaker te Amersfoort, met zijn personenauto een inhaalverbod ge negeerd. Ik wist het allemaal best en het was notabene een wagen van de rijkspolitie, die ik in ging halen, riep verdachte uit, maar de agent daarin keek een paar keer achterom en ging langzamer rijden. Ik meende beslist, dat hij me juist kenbaar maakte dat ik passeren moest. Een voorbarige conclusie, oordeelde het gerecht. Eis en vonnis 15.- of zes dagen. •8- G. van R., wever te Ede reed onlangs met zijn bromfiets op de Maanderbuurt- weg te Ede en daarbij hield hij zijn voe ten niet op de trappers, hetgeen mr..Bre- dius maar knap gevaarlijk vond. Het had geregend, zei verdachte en door de plassen op de weg spatten m'n voeten nat als ik ze op de trappers hield. U moet uw bromfiets geheel kunnen beheersen, oordeelde de officier. Eis en vonnis 10.- of vier dagen. ■8 W. J., timmerman te Lunteren, kwam te laat en met een in vers verband gewik kelde rechter onderarm ter zitting. Het een bleek het ander te verontschul digen, want toen hij zich vrijdagmorgen per fiets naar Wageningen had willen begeven was hij geslipt en brak hij zijn pols. Wel erge pech, gaven zowel de offi cier als de kantonrechter toe en daarom kwam J. er af met tweemaal 2.50 of een dag als straf voor een niet brandende voor- en achterverlichting van zijn fiets. ■8 Op de rijksstraatweg onder Eist was H. A. G., reclame-adviseur in Den Haag met zijn personenauto eerst tegen een boom en daarna nog tegen een geparkeerd staande bestelauto gebotst. Verdachte, die ruim 2300.- schade aan zijn wagen had en drie maanden in een ziekenhuis verpleegd moest worden, wierp de schuld op een plotseling defect aan de stuurinrichting, maar daar ge loofde de officier niet veel van. Hij zocht het liever in een te hoge snelheid. Bij zijn eis van 25.- of tien dagen wilde hij echter rekening houden mej het feit, dat verdachte door het opgelopen letsel en de geleden schade al zwaar gestraft was. Rechter Van den Brand verlaagde tot 10.- of vier dagen. ■8- H. M. L. te Veenendaal, was met zijn auto op de Kerkewijk dusdanig naar links de J. G. Sandbrinkstraat ingezwenkt, dat een op eerstgenoemde weg naderende ziekenauto sterk had moeten remmen om een aanrijding te voorkomen. Er stond toevallig een politieagent in de buurt, die het zag, maar eigenlijk had het niets om het lijf, betoogde verdachte. De ziekenauto had anders een rem spoor van tien meter, repliceerde de offi cier. Eis en vonnis 35.- of veertien dagen. ■8 G. R. N., meubelmaker te Wageningen, werd verbaliseerd omdat hij in zijn per sonenauto goederen vervoerde, die ach terin de wagen zo hoog opgestapeld wa ren, dat een groot gedeelte van de achter ruit erdoor bedekt was. Ook de in de wagen geplaatste autospiegel kon hier door zijn functie dus maar gedeeltelijk vervullen, want een deel van de weg achter de auto kon niet meer worden overzien. De verbalisant is kleiner dan ik en het is dus geen wonder, dat hij een deel van de weg niet zien kon toen hij op mijn plaats achter het stuur ging zitten. Ik had helemaal geen last van die goederen, ver dedigde verdachte zich wat verongelijkt. De officier achtte het een vrij ongeloof waardig verhaal en vond de tenlasteleg ging, dat de achterruit te veel versperd zou zijn, ten volle bewezen. Eis en vonnis luidden 10.- of vier dagen. ■8- Op 21 mei van dit jaar reed J. W. van In een gesprek met de voorzitter van de varkensfokvereniging „Steeds beter" te Achterberg, de heer G. van Gesink, is het ons duidelijk geworden, dat de kwaliteit van het Achterbergse varken vandaag van dien aard is, dat men er overal in het land rustig mee voor de dag kan komen. En dat het geen holle frase is, bleek nog weer eens op de provinciale fok- dag in Utrecht, waar de vereniging deelnam met 50 varkens en waar niet minder dan 11 eerste, 12 tweede en 7 derde prijzen werden weggehaald. „Vroeger kochten wij Noordhollan ders", aldus de heer Van Gesink, „te genwoordig kopen de Noordhollanders Achterbergers." Zo was het ook weer na afloop van de keuring in Utrecht. Eén varken van een fokker uit de gelederen van „Steeds beter" werd zelfs verkocht voor de fabelachtige prijs van niet minder dan 800,Er werden ook vele' jonge var kens verkocht, kortom, er was sprake van een levendige handel en de vraag naar fokmateriaal uit Achterberg was zeer groot De rijks veeteeltconsulent Ir. v. Oyen was vol lof over de resultaten, die in de zuid-oosthoek van de provincie Utrecht met de varkensfokkerij worden geboekt. Veul nijs hèk van de weêk niet te vertellen. De badmeester hét ut zwem bad leêg laote lopen en is mit jas, hoed en schoenen van de duikplank getuimeld, toen ie de plank los wou maoken. Hij is dus de léste, die hét gezwommen! Kee klaogt steen en been over ut waoter wat 'r uit de feraon komt. De hele weêk heurde niks an ders. Hannes hét ut ök al te pakken. En die gif Kee nog gelijk ök! Hij zee: ,,'t Is krèk slutswaoter, baos!", zee die. Ik veur mijn kèk nie zo precies heur. Ik vijn mör zo: waoter is waoter. Enne of dan de kleur geêl of gruun is, mag mijn niet hinderen. De waoterleidingbaoze motte da mör weer uit zuuke. Die beu- re onze goeie centen veur al d'r nat tigheid. Trouwes ut ziet mijn vandaog- aon-dan-dag zo duk gruun en geêl veur ogen, asdak daor ök al aon gewend bin. Ik wil mör zeggen, asdaddewe van de gekste dingen nie meer schrikken. Of heur ie soms nooit geen gekke din gen? Nou eh, hier komt d'r dan één- tjie. Aon de Achterbarregsestraotweg staot precies een jaor lang een huis leêg! Geen krot, mör een riante flèt, mit koud en heet stromend waoter (we hebben ut nou toch over ut waoter) en mit een grazjie, huurprijs 58,— in de maond! Hardstikke nij en nog nooit deur iemand bewoond. Begrippie nou, waorum ik m'n eige nie zo druk mok as Kee, wanneer d'r iets aon ut waoter haopert? De dokters motte d'r mor is fiks ut mes inzetten. De Klokkenverkoper. en pijn weg- wrijven met M., te Eist, in zijn woonplaats met een met melkbussen beladen vrachtwagen, toen hij op zeker ogenblik juist bij een splitsing een paar wielrijders ging pas seren. Hij kwam daarbij op de linkerhelft van de 9,5 meter brede weg en werd prompt door een passerende politieman, die de gevaarlijke en verkeerde ma noeuvre zag, bekeurd. Ik had al een tijdje achter die fiet sers gereden zonder hen te kunnen voor bijgaan, verklaarde verdachte. Het was nogal warm die dag en wanneer ik niet wat meer opschoot zou dat de kwaliteit van de melk, die ik vervoerde, niet ten goede komen. Ik moest dus wel passeren. Maar waarom ging u daarbij dan op de likerweghelft rijden, informeerde mr. Bredius. De weg was notabene 9,5 meter breed. Dat kon ook niet anders, zo luidde Van M.'s antwoord. Ik had al een paar maal geclaxoneerd, maar die wielrijders bleven bijna midden op de weg rijden. 25.- of tien dagen eiste de officier. Rechter Van den Brand vonniste conform. 8- Op de Barneveldseweg te Lunteren, juist op de grens tussen de gemeenten Ede en Barneveld, botste M. de J., chauf feur te Hilversum, met een combi tegen een in de berm staande betonnen paal. Alle mede-inzittenden van de auto liepen hierbij min of meer ernstige verondingen op. Verdachte werd verweten onoplettend te zijn geweest of zijn voertuig in de flauwe bocht, die de weg op dat punt maakt, onoordeelkundig bestuurd te heb ben, doch hij was het met deze tenlaste legging in het geheel niet eens. Zijn band - een binnenbandloze - was door een of andere oorzaak, waarschijnlijk een op de weg liggende steen, leeg gelopen en daar door zou de auto in de berm terecht ge komen zijn, zo meende hij. Mr. Bredius was het met hem eens, dat op zeker ogenblik de band leeg geraakt was, doch hij betwijfelde ten zeerste, dat dit - zoals verdachte het voorspiegelde - het begin van de hele affaire was ge weest. Hij wilde het liever wijten aan de manier van rijden van verdachte. De remsporen wezen duidelijk uit, dat eerst met een volle band een eindje door de berm gereden was. Vermoedelijk, zo re construeerde de officier, was verdachte van de weg geraakt en had hij door scherp naar links te sturen willen pro beren weer uit de berm te komen. De sterke zijdruk, die hierdoor ontstond, was te groot geweest voor een der voorbanden en deze was van de velg gedrukt. Op dit ogenblik en i de bocht had De J. dus in derdaad zijn auto onoordeelkundig be stuurd, zo vond mr. Bredius, die dit straf fen wilde met een geldboete van 50.- of een hechtenisstraf van tien dagen. Rechter Van den Brand wilde aannemen dat verdachte misschien wel een beetje pech had en vonniste daarom met 25.- of tien dagen. Ge moet hem zo snel mogelijk naar de stad brengen, naar het gerechtshof, waar de rechters zullen moeten uitmaken, wat er is geschied! Zorg, dat hem niets overkomt! Ik ga vooruit! Er is geen ogenblik te ver liezen!" Presto begon te glimmen van trots. „Ge kunt op mij rekenen, heer!" riep hij geestdriftig uit. „Al moet ik hem op mijn rug er naar toe dragen!" Die laatste woorden hoorde Aram al niet meer. Hij was naar de stallen gerend, had het eerste het beste paard gegrepen en even later stormde hij als een dolle de valbrug over. En terwijl hij zich naar de stad spoedde, was Blion- dello op weg naar het kasteel. Alleen kwam hij niet zo hard vooruit. De dikzak was helemaal uit zijn doen door al die ongewone gebeurtenissen en bovendien had hij het zo warm, dat hij om de paar passen stil stond, om zich het voorhoofd af te wissen. (Wordt vervolgd^

De Vallei | 1957 | | pagina 2