PAUK Dokter HOLL ^paATSTOÜ WOENSDAG GROTE TREFFEN TUSSEN NEDERLAND EN OOSTENRIJK Dovo-V.R.C., de wedstrijd van het seizoen I» l.95 NIEUW d00F reSelmatiS De najaarsmode van Hein van Sehuppen ROVANNA Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Stelt u ook eisen voor de kleding van uw baby of kleuter? CORSETTENHUIS SPORTOVERZICHT Mariettas Broodmes G. W. K. Haagsman Fa. J. F. Tak Kies niet alleen RADIO BALLEGOIJEN HET RAADSEL VAN Zondagsdienst doktoren AWJ&1EIEIKL Dinsdaglcoopjes Hoortoestel - Hoorbril Fa. Van Ravenswaay opende zuivelhuis aan de Jan Steenlaan UW KLEDING WEER ALS chemisch reinigen FEUILLETON BRIL OPTIEK WESTERA Voor uw a.s. baby Voor uw baby Dus ook voor uw baby of kleuter naar: Dertien jaar geleje stinge de dur an- derst veur. Van de week precies der tien jaar terug. Toen hadde we nog een hele lange hongerwinter tegoed met een hoop eevakkeweese uit Oosterbeek, Wolfheze en Waageninge en zoo. In september 1944 begonne de luchtlan- dinge en toen stinge we precies an et begin van een heel lillik half jaar, waarin ie zo nouw en dan es een slok waater moes neeme om je maag te vul len en waarin de grenaate je om de kop sooze. Ik hoop dat jelui daar allemaal es effies stil bij staat, al valt het niet mee. Want dur is in 't Veen niks meer dat je dur nog bij bepaalt Of et mocht misschien de leste lam- meliedjiesaavond zijn, want toen was et ok kompleet oorlog; je zuiverste straat- gevechte. Een feest speciej aal veur de kinder, mar ze schoote je van de straat af. Driek kwam gewoonweg ontdaan tuis. De sukkelaaj is allemaal blijve staan. Driek had dur buik al vol. Mit kruit damp. Zoo iets hek ok nog nooit beleefd, 't Was net een prentjie uit een boek van Blikoortie uit de Boereoorlog. Dur is een dokter gewoon druk ge wist. Ze droege een mins van de straat en een klein deerntie schoote ze een gat in 't hoofd. Weer een andere nette rustige man wier gewoon deur ze broekspijp in ze been geraakt. Gien wonder dat Driek van al die strijdteneele van dur stuk raakte. De plisie lag denk ik ok al in de ver- deediging. De vandaale perbeerde et meziek nog van de straat te schiete. Nee, dat was niet leuk meer. Een bietjie leeve mag dur gerust bij zijn, maar gien wild-westfilme. Trouwes, de jeugd van teegeswoordig mot alted iets ruigs te versiere hebbe. Onderlest was de jongste van Bram 's zondags naar de voetbal gewist. Mijn- tjie is ter feitelijk op teuge en Bram doet - as een hoop minse - ok „as-of", mar naa afloop mot die jong toch altijd een reepertaazie van de mets geeve. Zoo vroeg Bram onderlest: „En hoe was de mets?" „Meraakel" zee de snotjong, „en een paar goeie knokpartije." Kijk, daar leeve ze in, die steekel- koppe van vandaag; harrie, laawaai en partije op de vuist. En bij de voetbal kunne ze dur hart vaak ophaale. Een paar weeke geleeje in 'tVeen knokke; vleje week oorlog op 't voetbalveld in Eist, tusse Eist en Rheene. En zoo gaa je mar door. En dan mot zoo'n kranteluis veur de ene partij nog een doekie voor 't bloeie hebbe. Die waare toch zoo sportief ge wist. Maak mijn mar niks wijs: Twee op de vuist; ok twee schuld. De krante geloof ik zoo-wie-zooal nie meer. Prinses Beatrix zouw volges de ene krant niet meegedaan hebbe an de Prinsiesdag omdat ze geblesseerd was an dur enkel. Naar een volgende be schreef, was ok Prinses Irene dur niet bij. Weer een ander had alleen Prinses Irene gezien, mar de andere dag schreef tie toch weer van niet. En toen kwam dur een krant die had ze allebei uit- geteekend op 't portret in de krant staan. Gooi t' mar in de pet van W. B. In de grote voetbalsport gaat natuurlek alle belangstelling uit naar de wed strijd NederlandOostenrijk, voor de voorronde van de a.s. wereldkampioen schappen. Ieder begrijpt natuurlijk dat ons Oranje-team een heel moeilijke taak heeft. Er zal van de sterke Oostenrijkers beslist gewonnen moeten worden, als men enige kans op succes wil behouden. Een overwinning stelt namelijk het Nederlands elftal in staat, het in Dusseldorf nog eens over te doen. Al hebben we dan veel vertrouwen in het nationale elftal, het gelijke spel van Oostenrijk tegen de sterke Joegoslaven zit toch ook niet erg lekker. In elk geval zijn we overtuigd, dat onze jongens de eer hoog zullen houden en alles zullen geven om een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. Voor de rest moeten we afwachten. jute met franje flinke maat met golfsnede, prima zweeds staal Alleen dinsdag 24 sept. Hoofdstraat 7 - Veenendaal Telefoon 3103 „Veenendaal heeft weer een thuiswed strijd op het programma staan. De tegenstander is het Arnhemse V.D.Z. Wij nemen aan dat Veenendaal deze wed strijd zal kunnen winnen. Natuurlijk heeft de thuisclub dan de taak om goed aan te pakken, want het is nu eenmaal nood zakelijk dat beide puntjes in Veenendaal blijven. Laten we in elk geval hopen, dat de Veense ploeg volledig in het veld zal kunnen komen en de moed op zal brengen om te laten zien wat deze waard is. De opstelling van Veenendaal is als volgt: doel W. Sukkel, achter G. Hensen en B. van Soest, midden R. Heij, C. Ger ritsen en P. Muller, voor C. Hensen, A. Rebergen, C. Heijkamp I, C. Heijkamp II en A. Muller. Bjj het zaterdagvoetbal krjjgen we de wedstrijd van de dag, n.l. het treffen tus sen Dovo en V.R.C. Wie dit zal winnen? Het blijft natuur lijk een plaatselijke ontmoeting, waarvan nu eenmaal alles te verwachten is. Technisch is Dovo de beste ploeg. Wan neer deze het eigen spel zal kunnen blij ven spelen, dan nemen wü ook aan dat hier de beste kansen liggen. Zou het een forse wedstrijd worden, dan kan V.R.C. aan het langste eind trekken. Maar hoe de uitslag ook worden mag, als sportivi teit de boventoon blijft voeren, betekent dit winst voor beide elftallen. Wij zijn in elk geval overtuigd, dat het zaterdagmid dag aan het Panhuis, aan belangstelling niet ontbreken zal. Voor de zondagvoetbal zal het in de 2e klasse A afdeling Utrecht, wel weer gaan spannen. Rhenus krijgt bezoek van Scher- penzeel. Deze beide elftallen zijn goed aan elkaar gewaagd. Wij nemen echter aan, dat Rhenus ondanks het terrein- voordeel, toch misschien nog wel één puntje zal moeten missen. Renswoude komt op eigen terrein uit tegen het pas gepromoveerde V.V.Z.A. uit Amersfoort. Hoewel een voorspelling hier dus erg moeilijk is, durven wij het, gezien het mooie resultaat in de uitwedstrijd van vorige week tegen Scherpenzeel, op een kleine overwinning voor de rood- witten te houden. D.V.S.A. uit Amerongen gaat bij Hoog land op bezoek. Het staat in verband met de regen van de laatste tijd nog te bezien, of het Hooglandse voetbalterrein wel be speelbaar zal zijn. Is dit wel het geval, dan rekenen we op de volle winst voor D.V.S.A. Oranje-Wit zal het in Wijk bij Duur stede waarschijnlijk heel wat moeilijker krijgen. Hoewel een gelijk spel natuurlijk niet uitgesloten mag worden, zal het toch hard werken worden om een zo gunstig mogelijk resultaat te bereiken. In de derde klasse A komt Utrechtse Boys bij R.K.V.U.V. op bezoek. Of de Veenendalers hier de puntjes thuis kun nen houden, staat nog te bezien. Laten wij het in elk geval eens goed proberen. Voor de le klasse in de afdeling Utrecht zaterdagvoetbal, wordt maar één wed strijd in Veenendaal gespeeld. Het Hil- versumse Altius, één van de topploegen uit de afdeling komt naar de Bergweg, om hun krachten te meten met Matjan. Wanneer de sigarenmakers nu eens vol ledig op kunnen komen, verwachten we wel beter resultaat dan vorige week tegen G.V.V.V., maar dat er een overwinning in zal zitten voor de Veenendalers ge loven wij niet. G.V.V.V. gaat naar Amersfoort om het tegen Posthoorn on te nemen. G.V.V.V. is hier onbetwist de sterkste, maar het blijft uitkijken met de Postmannen. Hier van getuigt wel de wedstrijd van vorige week Merino's-Posthoorn, die tegen de verhouding in door de Amersfoorters met behoorlijke cijfers gewonnen werd. Het is dus voor de Buurtlaanbewoners op passen geblazen. Merino's gaat naar Posta. Van deze ploeg weten we nog niets. Het is daarom dan ook moeilijk om een prognose te ge ven. Wij hopen echter dat de wolmensen de nederlaag van vorige week vergeten zijn en het opnieuw nog weer eens goed proberen zullen. In de 2e klasse A is een programma waar alle clubs uit Veenendaal en om geving aan deelnemen. Spel. Rhcncn krijgt bezoek van B.V.C.. BETAAL NIET TEVEEL VOOR EEN PHILIPS MAICO SIEMENS ADITONE BLAUPUNKT ACCUMED AUDIUM LINKE MAICO MULTITONE Inruil van oud apparaat! Alle batterijen Dealers voor: Veenendaal Rhenen Wageningen en wijde omgeving Herenstraat 5 - telefoon 08376-587 RHENEN Hoofdstraat 106 - telef. 08385-2576 VEENENDAAL De woensdag van deze week is een grote dag geworden voor de heer C. C. van Ravenswaay. Precies op het aange kondigde tijdstip, n.l. om 3 uur was hij gereed met de inrichting van de schit terende winkel in het fraaie nieuwe pand aan de Jan Steenlaan. Al meteen kwamen de vele genodigden opdagen die deze middag gelegenheid kregen de nieuwe winkel te bezichtigen, en ook de blijken van medeleven in de vorm van mooie bloemstukken, waren vele. Er was zelfs geen ruimte genoeg om die allemaal een plaats te geven. De winkel is geheel als speciaal zuivel bedrijf ingericht. Alles is even fris en hel der gehouden, zoals door zindelijke wand- betegeling, stofvrije vitrines en vooral ook door een bijzonder grote koelruimte, welke o.m. de gehele toonbank omvat. Behalve de uitgesproken zuivelartikelen als kaas, boter, melk .en andere melk- produkten, vindt men hier ook een ruime plaats ingeruimd voor een afdeling fijne vleeswaren, verschillende dranken en zuurwaren. Alle door het zuivelhuis Ravenswaay gevoerde artikelen zijn overzichtelijk en bijzonder smakelijk in de winkel onder gebracht. Hierdoor ook krijgt men een goede indruk van de ruime sortering van elk artikel op zich welke hier aanwezig is. Het pand van de heer Van Ravenswaay blinkt in alle opzichten uit door een uit stekende afwerking en goede opzet. Hoe wel het hier de tweede zaak betreft van de meerdere welke zich nog aan de Jan Steenlaan zullen vestigen, en nog niet bekend is in welke omvang en vorm hier nog eens gebouwd zal worden; lijdt het in ieder geval geen twijfel dat dit gebouw tot de best geslaagde zal blijven behoren. Een feit ook waarmee wij de onderne mende heer Van Ravenswaay van harte gelukwensen. UW RADIO OF TELEVISIE TOESTEL, MAAR OOK UW HANDELAAR ZORGVULDIG! KOM KIJKEN NAAR ONZE WONDERSERIE 1958 EN KIES RADIO BALLEGOYEN ALS UW HANDELAAR Speciaalzaak voor radio en televisie RADIO EN TELEVISIE MoUnstr. 16 - Rhenan - T«|. 579 CHR. HANDELSREIZIGERS EN AGENTEN VERGADERDEN Ongeveer drie maanden geleden werd te Veenendaal een onderafdeling opge richt van de Ned. Vereniging van Chris telijke Handelsreizigers en handelsagen ten, aangesloten bij het Chr. Nat. Vak verbond. J.l. vrijdagavond vergaderde deze jonge afdeling, welke nu 23 leden telt, in „De Korenbeurs" onder voorzitterschap van de heer Joh. Slok, die bij deze gelegen heid namens het hoofdbestuur uit handen van de heer W. van Rees, uit Gouda, een voorzittershamer kreeg aangeboden. De heer Slok opende de vergadering met gebed en het lezen van een Schrift gedeelte en gaf na de installatie van «de nieuwe leden het woord aan de heer Van Rees, die een boeiende causerie hield- over „De N.C.H.V. principieel en prac- tisch." Na de koffie werd door de aanwezigen van gedchten gewisseld over de gehouden voordarcht en werden nog enkele punten afgehandeld. Het betrof hier de tweede vergadering van de N.C.H.V., afdeling Veenendaal, waarvan het bestuur wordt gevormd door de heren Joh. Slok, voorzitter, W. van de Loosdrecht, secretaris, Jac. van Ruysdael- straat 8 en H. van Ravenswaaij, penning meester. Zullen de Rhenense jongens dit kunnen winnen? Musketiers zal bij V.V.O.P. waarschijnlijk weinig kans hebben. Triangel Boys moet thuis van T.O.V. kun nen winnen. Scherpenzeel zal het in de uitwedstrijd tegen Seva wel niet makelijk krijgen. Terwijl tenslotte Kullan winst moet kun nen halen uit de thuiswedstrijd tegen S.D.V.B. In de 3e klasse A kan Valleivogels win nen van Vel. Boys. Terwijl in de 3e klasse C, D.V.S.A. be zoek krijgt van Lekvogels. Enkele woorden willen w(j nog schrij ven over de Veenendaal junioren A. Deze jongens z\jn namelijk ingedeeld In A I. A. I is weer onderverdeeld in drie af delingen A. B. en C. Veenendaal komt uit in afdeling A. en ontmoet o.a. de ju nioren van D.O.S., Elinkwijk, Zeist en Patria. In deze afdelingen zal een halve com petitie worden gespeeld, waarna de drie hoogst geplaatste ploegen van iedere afd. in een nieuw te vormen klasse zullen worden ingedeeld, terwijl de overige ploe gen opnieuw geformeerd zullen worden. Zaterdagmiddag spelen deze Veenen- daal-junioren A een thuiswedstrijd voor deze competitie tegen de Zeist A junioren Een kijkje naar de verrichtingen van deze jeugdige voetballers beneden 18 jaar is zeker de moeite waard. Binnen enkele dagen klaar bij Chemi sche Wasserij DE JONG, Rhenen. Depót Eist: Fa. G. J. v. d. Brink, Franseweg 80 C.J.B.T.B. VERGADERDE VOOR HET EERST De Chr. Jonge Boeren- en Tuinders- bond hield de eerste vergadering van het nieuwe seizoen, om de plannen voor de komende winter te bespreken, waarvan enkele reeds direct verwezen lijkt worden door het organiseren van enkele cursussen, o.a. Engels en Vee voeding. Na de pauze sprak de bondssecretaris over sociologie, waarbij enkele punten van dit zoveel omvattende onderwerp werden toegelicht. Enkele vragen werden nog gesteld over de toepassing van sociologie in de praktijk. Een leerzame avond. De jaarlijkse shows van de C.V. Hein van Sehuppen zyn zo lang zamerhand een begrip voor de Veenendaalse dames geworden. In een tot de laatste plaats be zet „Eltheto" toonde de ze firma woensdag zijn wintercollectie-1958. De mantels welke ge toond werden, waren zonder uitzondering ge zellige, warme winter jassen. Verschillende vertoon den de even afliggende, ronde kraag waarin een kol was aangebracht, waardoor de jas toch heerlijk warm zal zijn. Veel mantels hadden grote bontkragen van o.a. Nertz, Skunk, enz. De modellen blijven nog steeds recht en ruim. Een roomkleurige man tel van heel mooie grove wollen stof trok onze bijzondere aandacht. De japonnen telden eveneens zeer goede modellen. De „hobbe zakjurk" schitterde (ge lukkig) nog door af wezigheid, hoewel ver- schillende modellen wa ren aangepast aan het hemdmodel, b.v. de mo dellen waarvan 'in de rug de taille ontbreekt. De japonnen waren veelal vervaardigd van jersey en wevenit in jacquard-, streep- en Après-Ski-dessin. Voor onze bakvissen waren er aardige modellen in cor duroy. Hier zien we Tony met een jaquard-yersey welke voor- Voor de grote maten a| Qm zyn eenvoudige rechtlijnigheid veel bewondering is ook dit seizoen volop oogstte tydens de show van woensdag. gezorgd en ook deze werden ons op zeer charmante wijze getoond. Vermeldenswaard vonden wij vooral het mantelkostuum van zwart fluweel. De hoedjes zorgden door hun lichte kleuren voor de vrolijke noot en vooral de hoeden met opgeslagen rand waren zeer flatteus. Twee jeugdige mannequins zorgden ervoor dat wij een blik konden werpen in de meisjesboek en toonden ons ver schillende sportieve jasjes en jurkjes. De Sturka-jassen en -pantalons deden het bijzonder goed. Voorts zagen wij nog enige bontjas sen zowel lang, halflang als kort in Persianer, Persianer Pattes, Zobelfeh, enz. De collectie besloot met enige cock tail- en avondjaponnen, waarvan wij de avondjapon van witte tule met zwarte kant bijzonder gracieus vonden. Francis. (50) Plotseling zag hij in de verte een ruiter in snelle vaart naderen. „Wat zullen we nu weer hebben?" mompelde hij vreesachtig, terwijl hij zich gereed maakte om tussen de struiken weg te duiken. Doch toen de ruiter dichterbij was gekomen, herkende hij Aram. „Hé, heer! Hédaar! Stop eens even!" schreeuw de hij, terwijl hij zijn armen boven zijn hoofd zwaaide om de aandacht te 'trekken. Met een ruk hield Aram de teugels in. „Haha, onze zanger!" riep hij uit en verheugd voegde hij er aan toe: „Hebt ge mijn zwaard? Ik kon het wel eens nodig hebben!" Onhandig gespte de dikzak het zwaard los, dat nog steeds aan zijn zijde bengelde en met een zielig gebaar reikte hij het Aram toe. „Nu mijn luit?" vroeg hij. „Zonder mijn trouwe metgezel ben ik niets waard! Wanneer ik niet af en toe de muze kan oproepen is het leven een troosteloze boel!" Ongeduldig viel Aram hem in de rede. „Uw luit is nog op het kasteel Rovanna! Daar kunt ge haar halen! Ge weet toch, dat de gravin ontvoerd is?" Meteen gaf hij zijn paard de sporen en galopeerde verder. Peinzend en in zichzelf mompelend staarde Bliondello hem na, tot hij uit het gezicht verdwenen was. (Wordt vervolgd.) (20) Om hemelswil, waarom doe je dat? Omdat ik vroeg of je mijn vrouw wilde worden? O nee! riep ze vertwijfeld uit. Ik kan het u niet zeggen... nu nog niet. Later misschien, ja zeker, later zal ik u alles duidelijk maken. Dan zult u zien, dat ik niet anders kan. Zoudt u me nu, ik bedoel, zullen we nu niet naar Angela gaan...? Zwijgend sloeg hij de motor aan. De boot nam een grote bocht en gleed dan langzaam terug. Er werd geen woord meer gesproken en toch was van nu af een band tussen hen. Vanuit de verte kwam een gerommel over het meer aan. Wat was dat? vroeg Helga. Een ontploffing? Ik geloof het niet. Het zal onweer zijn... Kijk daar eens! Vanaf Colico komen wolken opzetten. Roberto stond op de landingssteiger. Meneer Alberti, zojuist werd een telegram doorgegeven van Dr. Holl uit München. Hij komt met de avondtrein. Zo vlug al, dat is goed! Zeg alsje blieft tegen Eckert dat hij Dr. Holl in Lecco gaat afhalen. Zeker, meneer Alberti! De bediende wilde heengaan, maar Alberti riep hem terug. Roberto, ik wil niet hebben, dat mijn dochter het al merkt, anders kan ze niet meer slapen. De signorina zal niets merken, meneer Alberti... Ik zal het ook tegen Eckert zeggen. Langzaam liep Alberti de tuin door naar het terras en ging de trap op naar Angela. Helga was al bij haar. Nu... hoe gaat het nu met je? vroeg hij. Goed vader. Waarom zou het niet goed met me gaan? Het is ook niet meer zo warm. Inderdaad was de hemel weer op geklaard en met de avond kwam nu de Brera op. Hij waaide van Lecco af en verkoelde de oever en de tuin aan het meer. Helga knikte hem toe. Van het onweer zal niet veel meer komen. Alles is rustig geworden. Hun blikken vonden en begrepen elkaar. Ja, zuster Helga, de zwarte wolken zijn overgetrokken. De lucht is heerlijk fris, ja... het Como-meer biedt vele verrassingen wat het weer betreft. Margareta klopte om te zeggen, dat er beneden gedekt was. Ik hoop, dat ik ook meteen wat krijg, riep Angela. Want stel je voor, vader, ik heb echt honger! Hij streelde haar handen. Dat doet me plezier, kindje! Hoe lang heb ik dat niet meer van je ge hoord... In de herfst ga ik een hert schieten, dat mag je dan helemaal al leen opeten. Ze lachten alle drie. Aan tafel vertelde Alberti de ver pleegster, dat Holl 's avonds kwam. Hij verzocht haar echter Angela daarvan niets te vertellen. Zij zou elke tien minuten vragen of hij er nog niet was en ze zou geen rust vinden. Ze merkt nog vroeg ge noeg wanneer hij aankomt, wanneer hij eenmaal hier is. Ja, dat is stellig het beste. Ongelooflijk, ging Alberti voort, wat een vertrouwen het kind in hem stelt... hij heeft een zeer diepe indruk op haar gemaakt. Helga glimlachte. Dat is toch heel begrijpelijk. Want sedert hij kwam, heeft zij geen pijn zich houdt aan uw voorschriften. Ze vereert u, of eigenlijk... zij hangt aan u. dokter! Zoiets heb ik vroeger nog nooit opgemerkt. Angela's houding tot professor Godenbergh bijvoorbeeld was veel, veel... hoe zal ik het zeggen... veel zakelijker. Holl knikte. Het is een bekend feit, meende Helga, dat patiënten op de een of an dere arts bijzonder gunstig reageren... Wat goed, dat u besloten hebt hier te r Roman van Hans-Otto Meissner Nederlandse bewerking H. Magnin Verschuur meer en daarom gelooft zij... Verschrikt hield ze stil. O zuster... spreekt u rustig door! Zij gelooft daarom dat Dr. Holl haar volkomen genezen zal en dat zij deze jonge, knappe man haar leven dankt. Helga knikte. Ja... ik kan me heel goed voor stellen, hoezeer zij hem daarom be wondert. Hoofdstuk 13 Was Angela erg verrast? vroeg Alberti de volgende morgen aan Dr. Holl bij het ontbijt. En hoe! lachte Stefan. Het is bijna niet te geloven, ging Alberti voort, hoe volgzaam het kind blijven, Dr. Holl. Holl keek haar aan, maar kon in haar gezicht niet de ironie vinden die hij in haar woorden voelde. Waarom die ironie er was, was hem onbegrij pelijk, want het was toch zijn natuur lijke plicht, dat hij zich moeite gaf het vertrouwen van zijn patiënte te winnen. En wanneer dat gelukte, dan was dat goed en bijzonder goed in een geval, dat zo tragisch was. Omdatt hij voor Helga's toevallige ondertoon geen ver standige verklaring kon vinden, voelde hij zich ietwat onbehaaglijk. Het gesprek ging echter vanzelf over in andere banen. Alberti wilde weten hoe Holl's reis naar München verlopen was. Amriss was eenvoudig roerend, zei Stefan, hij ging bijna de hele dag met me mee en heeft me met vele dingen zeer geholpen. Alleen zou ik niet zo •vlug klaar gekomen zijn. Nu is alles, wat ik nodig heb, reeds besteld. Ik heb al met architect Nava ge telefoneerd, zei Alberti. Hij zal straks even langs komen om met u de ver bouwing van de oude tuinmanswoning te bespreken. Wat mij betreft kan hij morgen al beginnen... De kwestie met de douane zal ik vanuit de fabriek af handelen. Een poosje ging het gesprek zo door. Men praatte over München, de weder opbouw van Duitsland en de nood zakelijkheid van een sterkere economi sche gedachtenwisseling tussen de beide landen. In werkelijkheid dachten zij echter allen aan het zieke meisje, dat zo vol heimwee naar het leven was en wier hoop men door leugens hoog hield, hoewel de dood reeds naast haar zat. Aangezien Holl terug was en hij en de verpleegster elkaar aan het ziekbed konden aflossen, ging Alberti de vol gende dag naar Turijn, maar kwam toch dezelfde avond weer terug. Hij verkeerde in voortdurende angst dat er, ondanks alles, een ongunstige wen ding zou kunnen intreden en wel juist gedurende zijn afwezigheid. Aan de andere kant kon hij echter zijn bedrijf niet vanuit het Como-meer leiden, de strijd om afzetgebieden hield geen reke ning met de privé-gevoelens van een vader. Zo ging hij dus 's ochtends naar Milaan, naar Cremona of naar Turijn, belde overdag meermalen op en was tegen de avond terug om onmiddellijk naar Angela's bed te snellen. (Wordt vervolgd) VEENENDAAL Geboren: Peter Boelo, z. v. H. J. Pott- jewijd en B. C. Santbulte; Annemarie, d. v. G. Rieuwers en W. C. v. d. Veen; An- thonius, z. v. T. v. d. Bovenkamp en A. C. v. Leth; Gerritje Ottolina, d. v. D. v. As- selt H. v. Hunnik; Gerritje, d. v. J. Beekhuizen en J. v. Wakeren; Bernard, z. v. J. C. v. d. Haar en A. Burgstede; Martinus Johannes Cornelis, z. v. C. v. Zanten en C. Haalboom; Heline Maria, d. v. G. Croes en E. M. Goote; Gerrit, z. v. W. Roseboom en M. v. Appeldoorn; Hermina Jannetje, d. v. W. v. Schaik en J. Sukkel; Heini, z. v. C. v. Drie en H. W. Ude; Joke, d. v. C. v. Drie en H. W. Ude; Dirk Jan, z. v. P. v. Hardeveld en W. v. Deelen. Ondertrouwd: W. v. Barneveld en H. v. d. Haar; M. Vink en W. M. Boers; M. H. v. d. Pol en C. H. Bos; M. A. v. d. Berg en B. Lefers. Getrouwd: G. v. d. Pavert en H. E. v. d. Kraats; K. F. Nieboer en J. H. Blankestijn Overleden: Lena Heikamp, 86 jaar, echtgenote van E. Verwoert; Josephus Johannes Geheniau, 54 jaar, echtgenoot van M. P. W. J. Stuyt. RHENEN Geboren: Maria Margaretha Willemina, d. v. W. Th. Hofland en M. Meijer; Fer dinand Klasinus Maarten Hendrik, z. v. KI. v. Gelderen en J. H. v. Donk; Jan Reijerse, z. v. G. Baars en R. Lammers; Hendrika, d. v. A. v. Nieuwamerongen en G. E. v. Eden; Babette, d. v. A. de Ridder en P. Kooistra; Antonia Jenneke Maria, VOOR EEN NAAR Eig. H. v/d Berg t/o Gemeentehuis RHENEN d. v. O. A. M. v. d. Meer en M. de Roder; Evert, z. v. A. v. Hunnik en A. J. Zaaijer; Maria, d. v. R. v. Laar en H. Kroesbergen Ondertrouwd: R. v. d. Brink en S. C. P. v. Dam; W. A. de Jong en J. v. Zetten; J. v. Dijk en G. W. G. Post; B. J. Leppers en J. Drost. Getrouwd: A. Diepeveen en Chr. Bo- chane; P. v. d. Peppel en C. M. v. Manen. AMERONGEN Geboren: Cornelis, z. v. D. J. van Vee nendaal en E. van den Broek. Ondertrouwd: E. Busser en J. Henken; P. Korf en A. Blankestijn. SCHERPENZEEL Geboren: Maaike Fredrika, d. v. H. In- kenhaag en M. L. Wolswinkel. Ondertrouwd: E. J. van de Fliert en C. van Ginkel. Getrouwd: J. van Os en C. C. van de Wetering. RENSWOUDE Geboren: Sophia, d. v. E. H. de Koning en G. v. Doorn. Ondertrouwd: H. v. Nieuw-Amerongen en G. Hogendoorn. Getrouwd: F. Veldhuizen en J. F. G. G. Melissen. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds. Vroegindewey, 5 uur ds. Van de Pol. Julianakerk 9.30 uur ds. Van de Pol, 5 uur ds. Wisgerhof. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. Wisgerhof, 5 uur ds. Vroeg indewey. Veeneind 3 uur ds. Van Wijn gaarden, woensdag ds. Middelkoop van Schiedam. Dijkstraat 2.45 uur ds. Vroeg indewey. Ned. Herv. Evang. „Sola Fide" 10 uur ds. W. Goedhardt, 5 uur ds. R. W. J. Nijkamp van Amsterdam. Ger. Kerk 9 en 10.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Overduin. Chr. Ger. Kerk art. 31 K.O. 8.15 en 3 uur cand. O. Mooiweer uit Utrecht. Chr. Ger. Kerk (Beatrixstraat) 9.30 en 5 uur ds. Brons van Meidrecht. Chr. Ger. Kerk (Hoofdstr.) 9.30 uur lees- dienst 3 uur ds. Brons van Meidrecht Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Sorber van Win terswijk. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluiters straat 9 en 5 uur leesdienst. Leger des Heils zaterdag 8 uur heiligingsdienst, zon dag 12 uur zondagsschool, 7 uur open luchtsamenkomst, 8 uur verlossingssamen komst. Apost. Gen. 9.30 en 4 uur. R.K. Kerk en Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds. Vos van Bennekom, 5 uur ds. Van de Graaf van Nijkerk. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Dijkstra, 6 uur ds. Kooreman. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. H. Volten. Ger. Gem. (syn.) 10 en 5.30 uur ds. P. v. d. Bijl, woensdag 7.30 uur ds. P. v. d. Bijl. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Baas van Leersum, 6 uur ds. Vermaas van Vee nendaal. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lees dienst, dinsdag 7 uur ds. v. d. Poel v. Ede. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Viegen. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr J. van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur onbekend, 6.30 uur dhr Meijer uit Veenendaal. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. G. Molenaar. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 uur ds. C. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. SCHERPENZEEL. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. H. v. d. Linden. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. W. W. v. d. Veen. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr B. Roest. Ger. Gem. noodgeb. 10 en 6.30 uur leesdienst. VEENENDAAL. Alleen voor zeer drin gende gevallen van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur Dr. W. Remme, Markt, telefoon 2061. RHENEN. Dr. Ch. H. Paris Jr. Herenstr. 83, telefoon 432. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN. Dr. S. T. Hey van De Klomp, telefoon K 8387-200. ELST, AMERONGEN, LEERSUM. Alleen voor dringende gevallen van zaterdag middag 2 uur tot maandagmorgen 7 uur Dr. Kars van Amerongen, tel. K 3434-273 SCHERPENZEEL. Dr. H. G. J. Wensink, Dorpsstraat, tel. K 3497-220. Zo ja, zie dan onze enorme sor tering hierin. Wij kochten het beste en mooiste wat er te koop was en stelden hiermede een uit gesproken geslaagde collectie samen Hiervan hebben wij de alleenverkoop een baby-uitzet waarin een pracht sortering in: truitjes, hemdjes, Teddy- luiers, dekentjes, lakentjes en sloopjes, enz. enz. een schattige sortering pakjes, jurkjes, jasjes met muts, trappelzakken, reiscape's, enz. enz. i pakjes, jurkjes, jasjes me reiscape's, enz. enz. LET OP HET JUISTE ADRES Hoofdstraat 66a Telefoon 2976 en wel de meest uit gebreide, welke wij ooit brachten, vol van de pret tigste modieuze verras singen. Een lust voor het oog is de weelde aan mantels, japonnen, swag gers, tricot-pakken, blou ses en rokken, welke U bij ons vindt. De mode-lijn brengt U sportieve elegance en jeugdig-makende kleding van gedistingeerde allure. kom eens kijken... U slaagt zeker I

De Vallei | 1957 | | pagina 2