Een doosVéGé-schoencrème GRATIS VéGé-dessertpudding 10% Dokter HOLL Fa. H I E N S C H NEGEN DOELPUNTEN IN WEDSTRIJD VEENENDAAL - V.D.Z. DOVO WON VERDIEND VAN ZICH HELDHAFTIG VERDEDIGEND VRC Scherpenzeel won verdiend van Rhenus Matjan kon het tegen Altius niet bolwerken en verloor met 6-2 Sportclub Rhenen - B.V.C. 0-6 Bouwpartner Adverteren doet verkopen 20 Mooi zijn kost minder dan U denkt! Verdiende 5-4 overwinning voor Veenendaal Kanon Rebergen vuurt Geel-Blauwen presteerden liet om nederlaag zo klein mogelijk te houden Olifant „speelde' kruiwagen met Scherpenzeel - SOVA 4-3 GEVRAAGD Voor te bouwen dubbele woning in Eist G. J. HISSINK KANTOORBEDIENDE Autorijles „GALI S" Kraan en van Kuyk N.V. KANTOORBEDIENDE Mits U dat doet in DE VALLEI Deze mooie „Dubarry" Nylon-kousen zijn verkrijgbaar bij Hoofdstraat 27 Veenendaal r Veenendaal heeft de eerste puntjes in de nieuwe competitie binnen. Met en 5-4 nederlaag werd het nogal vrij hoog aangeschreven V.D.Z. naar Arn hem teruggestuurd. Nu is, ondanks dat de Arnhemmers twee invallers hadden wegens de be ruchte A-griep, hun spel toch wel wat tegengevallen. Trouwens, in de eerste helft leek het er nog helemaal niet op, dat de geel-blauwen zo'n goed resultaat zouden boeken. Of Veenendaal dan de mindere was? Helemaal niet! Maar het zat niet erg mee. Driemaal namen de Veenendalers de leiding, maar ook driemaal moesten zü deze weer afstaan, door niet al te best ingrepen van de, overigens ook nog wel behoorlyk werk verrichtende, reserve-doelman Sukkel. Na de thee ging het wel beter en kon Veenendaal zich met twee doelpunten in de eerste drie minuten, verzekeren van de overwinning. Dat de gasten in de vijfde minuut voor het einde de stand nog op 5-4 brachten, had dan ook niets met uitzonderlijke prestaties uit te staan. Reeds zes minuten na de aftrap kon Kees Heikamp na goed samenspel met A. Muller en Corry Heikamp, zijn club de leiding geven. (1-0). De pret was echter van zeer korte duur, want een minuut later was het alweer 1-1, toen bij een goede aanval der gasten midvoor Saders hoger kon springen dan doelman Sukkel, waarna de bal in het doel verdween. Toen de strijd ongeveer een kwartier oud was, kreeg Ab. Rebergen, de bal op het middenveld te pakken. Hij dribbelde er een eindje mee op en loste op circa 30 meter afstand van het doel een akelig hard schot, waarbij de bal over doelman Derksen heen juist onder de kruising van lat en paal door in het net belandde. (2-1) Vijf minuten later bracht de rechtsbin nen der gasten de bal goed op, waarbij Van Soest probeerde hem de voet dwars te zetten. Dat lukte ook maar de bal werd daardoor in de breedte gespeeld en kwam terecht bij een tegenstander. De bal werd meteen goed doorgegeven aan linksbuiten De Winter, die een schot op het doel loste waar Sukkel helemaal niet op reageerde (2-2). Moedig trok de Veenendaalse voor hoede weer ten aanval en na een half uur spelen, was het Corry Heikamp, die naar het leek, Veenendaal nogmaals de leiding zou gaan geven. Jammer genoeg schoot hij tegen de paal. Hij reageerde meteen weer op de terugspringende bal, maar schoot toen naast. Direct daarna rehabili teerde hij zich echter volkomen, toen hij na keurig afgeven van Kees,beheerst in het doel schoot. (3-2). Zou het nu dan toch lukken? Maar nee, even voor de rust moest Sukkel ver zijn doel uit om de bal te bemachtigen voor de aanstormende V.D.Z.-voorhoede. Inplaats dat hij zich toen op de bal wierp, bewerkte hij deze op zeer onhandige wijze met de voet, waardoor de bal via het hoofd van Brach ten, in het doel verdween. (3-3). ders worden. Reeds in de eerste minuut van de aftrap af, trok Veenendaal ten aanval. Het geluk was toen al direct met Anton Muller, die in het blinde weg een schot loste, dat door falen van doelman Derksen, doel trof. (4-3). Twee minuten later gaf Kees Henzen na goed voorbe reidend werk van Kees Heikamp een af gemeten voorzet die door Corry Heikamp keurig benut werd (5-3). Nadat Veenendaal nog enkele goede kansen onbenut gelaten had en de Arn hemmers een paar maal de toen behoorlijk sluitende achterhoede op de proef gesteld hadden, kwam vijf minuten voor het einde De Winter met een keurige kopbal, de stand op 5-4 brengen. Wel zette toen D.V.Z. nog alles op alles om een gelijk spel te bereiken, maar Vee nendaal sloot deze laatste minuten alle wegen naar het doel hermetisch af en ontnam daarmee de Arnhemmers elke In de tweede helft zou het gelukkig an- kans van slagen. De eerste plaatselijke strijd tussen Dovo en V.R.C. is dan zaterdag beslist. Slechts tweemaal zag het technisch beter spelende Dovo kans om zich door de stug verdedigende V.R.C.-achter- hoede heen te worstelen. V.R.C. kon het met de twee- of driemans voorhoede maar eenmaal en verloor daardoor de wedstrijd. Bepaald groots voetbal is het niet ge worden. Een grote verdienste is echter dat het een buitengewoon sportieve en prettige wedstrijd geweest is. Er zijn werkelijk nog wel enkele clubs in Vee nendaal, die daar een voorbeeld aan kunnen nemen Zeker, er werd zo nu en dan wel eens hard gevoetbald, maar het bleef fair. Dat deze strijd in het middelpunt der belangstelling stond, bleek wel uit de grote publieke toeloop. Na een van beide kanten wat zenuw achtig begin, was het in de tiende minuut aan keurig werk van Van Hal te danken, dat Van Zetten listig door kon schuiven naar Van de Pol, die met een hard schot doelman v. Kooten het nakijken gaf (1-0). Dovo werd toen al gauw wat sterker en bij een goede voorzet van de voor de eerste maal in de Dovo-gelederen spe lende H. Muller, zou Van Hal bijna num mer twee in de touwen gedrukt hebben. Hij schoot juist naast. In de dertiende minuut werd de balans weer in evenwicht gebracht, toen Cor- nelissen een voorzet van Bep Jansen op In een fair gespeelde wedstrijd heeft Scherpenzeel de R.V.V. „Rhenus" op Candia een 2-3 nederlaag toegebracht, ten aanschouwe van een talrjjk pu bliek. Reeds direct na de aftrap ging het er naar uitzien, dat de voorhoede van Rhenus een paar doelpunten in petto had. Al in de eerste minuut nameljjk was rechtsbuiten Veldhuizen alleen doorgebroken, doch het beslissende schot ging naast. Na vijf minuten stond middenvoor Van Drumpt alleen voor de Scherpenzeelse doelman, doch ook hij kon het gat niet vinden, totdat weer vijf minuten later linksbuiten Van Baaren, die een prima partij voetbal ten beste gaf, het leer on der de doelman door in het net liet ver dwijnen (1-0). Rhenus zou echter niet lang de leiding behouden, want na een kwartier dribbelde de Scherpenzeelse linksbuiten om back Pleijler heen en het was 1-1. In de vier en twintigste minuut nam Scherpenzeel door haar linksbuiten zelfs de leiding over (1-2). Nog voor rust echter maakte Veldhuizen er 2-2 van, uit een prachtige voorgezette bal van Van Baaren. Na de' thee kwam Scherpenzeel steeds sterker naar voren. Daarentegen waren de Rhenus-aanvallen wel zo gevaarlijk, doch telkens weer kwam het pechduivel- tje voor de groen-witten om het hoekje kijken. Eenmaal zelfs werd tot driemaal achtereen op het Scherpenzeelse doel ge beukt. De bal draaide echter langs de paal heen. Toen er nog een minuut of zes te spelen was, kreeg Scherpenzeel een vrije trap te nemen even buiten het grote hok, door dat een Rhenusman hands maakte. De bal ging met een boog over vriend en De oppasser van de olifanten in Ouwe hands Dierenpark is weer een ervaring rijker. Toen hij de dieren met een ijzeren kruiwagen voer bracht, pakte een van de dikhuiden de wagen met zijn slurf beet en ging er heerlijk een robbertje mee spelen. Toen het spelletje uit was, lag het voor de oppasser zo onontbeerlijke vervoermiddel zo plat als een dubbeltje in de kooi. vijand heen en verdween achter in het doel (2-3). Scherpenzeel had de leiding en zou die niet meer afstaan. Hoewel Rhenus veel pech had, stond het spel van de gasten toch wel op een iets hoger plan in deze wedstrijd. keurige wijze wist te benutten (1-1). Daarna volgde een gelijk opgaande strijd, die hoofdzakelijk in het midden veld werd uitgevochten, wat teveel individueel spel van midvoor Kroesbergen en slecht plaatsen, gaf de voorhoede geen kans om door de goed verdedigde V.R.C.-achterhoede te stoten. Aan de andere kant had Cornelissen te weinig steun van zijn medespelers om succes te hebben. Na de rust was Dovo sterker en wist steeds het spel naar de V.R.C.-helft te verplaatsen. Maar daar was het de ach terhoede der geel-blauwen, die met links back Van Barneveld en doelman Van Kooten als uitblinkers, erger wisten te voorkomen. Na achttien minuten spelen kon een keurige aanval van de Dovo-voorwaart- Wat kwam Dovo zo nu en dan gevaar lijk dicht bij het V.R.C.-doel. Maar soms sen, afgesloten met een even keurig ge richt schot van Van Hal, nog juist corner gewerkt worden. Toch waren de weinige V.R.C.-aanvallen zeer gevaarlijk, maar dan wisten spil Van Laar en doelman Hardeveld weer redding te brengen. Na een half uur spelen, was het on danks dat Dovo sterker was, toch wel duidelijk, dat de ploeg die een doelpunt kon maken zich winnaar kon noemen. Het was in deze periode, dat doelman Van Kooten zijn doel op werkelijk held haftige wijze wist te verdedigen. Twaalf minuten voor het einde kreeg ook Cor nelissen nog een goede kans, maar kon zonder hulp niets uitrichten. Eindelijk negen minuten voor het einde was het dan toch Kroesbergen, die uit een goede voorzet van H. Muller, hard inschoot, waarbij de bal onbereikbaar voor Van Kooten in het doel verdween 2-1 Hard werd van beide kanten nog ge werkt om de stand te wijzigen, het lukte echter niet meer en zo won Dovo ver diend in een eerlijke en open strijd. Zoals te verwachten was, heeft Matjan het ook tegen het vrij sterke Altius uit Hilversum moeten afleggen. Nu moet direct toegegeven worden, dat de Pantermensen niet bepaald met het sterkste elftal hebben kunnen uit komen. Thans waren er weer twee in vallers voor Blankenstijn en Stuiven- berg, terwijl J. Heikamp en Chr. Tanis allesbehalve fit waren. In de eerste twintig minuten was er een gelijk opgaande strijd te zien, maar daar na wist Altius door de rechtsbinnen de score te openen. Ondanks moedig verdedigen van de achterhoede, waarbij tussen haakjes doel man Van Dijk nu niet bepaald in zijn allerbeste vorm stak, wisten de gasten nog voor de rust de stand geleidelijk tot 4-0 op te voeren. Na de thee had Matjan enkele wijzigin gen in het elftal aangebracht. Het ging toen wel iets beter maar toch was er nog BETERE GRASSEN MEER VOORDEEL Een goede bemestingstoestand van de grond kan er sterk toe bijdragen dat het percentage goede grassen in de grasmat sterk toeneemt. Proeven die op venig grasland werden uitgevoerd wij zen uit, dat een verhoging van de pH en een verbetering van de fosfaattoe stand, weliswaar na een groot aantal jaren, een hoger percentage goede gras sen te zien geeft. Omgekeerd is het echter ook het geval. Een goede be mestingstoestand van de grond is het behoud van een goede grasmat. Van daar dat ook de grond van dijken door het Bedrijf slaboratorium voor Grond en Gewasonderzoek wordt beoordeeld op de bemestingstoestand. een half uur voor nodig voor het doel gevonden werd. Het was toen J. Heikamp die met een hard schot de stand op 4-1 bracht. Enkele minuten later zag Chr. Tanis zelfs kans nummer twee in de tou wen te drukken (4-2). „Scherpenzeel" stelde zaterdagmiddag in het eerste kwartier van de ontmoeting tegen S.O.V.A. in Amersfoort het eind resultaat vast. De blauw-witten liepen namelijk in hun eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen met zo'n hoog tempo van stapel dat de Amersfoortse spoorwegmen sen binnen een kwartier een 3-0 achter stand hadden opgelopen. Deze stand ver oorzaakte bij de bezoekers na rust een ,laat-maar-komen-stemming' waardoor de gastheren kans zagen een groot gedeelte van hun achterstand in te lopen. „Scher penzeel" werd echter juist op tijd wakker geschud en het eindresultaat was een 4-3 zege voor de mannen van Vonk. Herhaaldelijk sneden de blauw-witte voorwaartsen door de onzekere Amers foortse defensie. Reeds na vijf minuten besloot linksbinnen Vlastuin van Scher penzeel een snelle aanval af met een hard schot, dat doel trof. Drie minuten later was het B. van Dijk die langs keeper Ei kelenburg schoot. Scherpenzeel bleek door deze snelle voorsprong in het geheel niet bevredigd want Vonk c.s. ging door met een sterke druk uit te oefenen op de spoorweg-veste. Na een kwartier resulteerde dit in een derde Scherpenzeel doelpunt. Langzaam maar zeker ontworstelden de Amersfoor- ters zich aan deze druk, maar hun voor hoede hield het spel te kort om ernstig gevaar op te leveren. Na tien minuten spelen in de tweede helft werd de blauw witte achterhoede zo in het nauw gedre ven, dat deze in eigen doel schoot (1-3). Kort hierop werd het zelfs 2-3 toen Van Dort van S.O.V.A. goed doorzette en scoorde. Even dreigde de Scherpenzeel defensie te bezwijken maar de gastheren misten het elan om door te drukken. Toen Scherpenzeels midvoor 2-4 liet noteren stelde hij de zege veilig, ook toen S.O.V.A. met nog tien minuten spelen een derde doelpunt scoorde. Sportclub Rhenen kreeg de eerste com petitiedag een zware maar verdiende ne derlaag te incasseren. B.V.C. won de wed strijd met een goede partij voetbal met maar liefst 0-6. De thuisclub had een goede achterhoede, maar een zeer zwakke voorhoede. B.V.C. bezette vanaf het begin het middenveld. De rust ging in met een 0-2 achterstand voor de Sportclub. Na de thee een onmachtige Sportclub-voorhoede die enkele zeer gemakkelijke kansen zelfs nog onbenut liet. B.V.C. daarentegen bracht de stand geleidelijk op 0-6, on danks goed werk van de achterhoede van de gastheren. WAAR OUDE KLEDING OPGELD DOET Wanneer men de prijzen leest, die voor oude kleding van filmsterren en derge lijke beroemdheden te Hollywood worden betaald, dan zou men denken dat die dames en heren het allemaal niet meer nodig hebben, hun handtekeningen kwis tig rond te strooien. Ze zouden kunnen volstaan met de stelselmatige verkoop van hun gardarobe, die door een of an dere rolprent bekendheid verwierf. Op een souvenir-veiling te Hollywood werd voor een oud pak van Tyrone Power 2900.- betaald, een avondjapon van Gre ta Garbo bracht 3800.- op en het van kostbaar kant voorziene nachthemd van Marrilyn Monroe uit de film „Hoe kom ik aan een miljonnair" (de titel is mis schien niet helemaal correct, want in het Duits heet de rolprent „Wie angle ich mir einen millionar) haalde zelfs 7800.- Bouw met rijkspremie en on- der architectuur. Benodigde contanten f 2.790,- of meer. Hypotheek aanwezig. Brieven onder nr. 3542 bureau van dit blad. Accountant RHENEN (Herenstraat 98) vraagt met kennis van boekhou den en goed kunnende ty pen. Als U succes wilt heb ben met Uw examen is Autorijschool het juiste adres W. C. Beeremanstr. 9 VEENENDAAL Zoekt een aankomende mnl. of vrl. Aanmelden tijdens kantooruren. (waarde 30 cent) Bij aankoop van een extragrote doosVéGé- wrijfwas plus een dub bel stuk VéGé-huis- houdzeep, met 10% korting in geldzegels. Bij aankoop van een pakje diverse fijne smaken - het tweede pakje voor slechts ct. met nog 4 geldzegels. €cro}ot- éfeééée opo/ Dit is nu al m'n derde paar nylons achter elkaar met een ladder. Je moet gewoon millionaire zijn, als je er goed verzorgd Wilt blijven uitzien. Je overdrijft, liefje, als je die sterke Dubarry nylons draagt, dan doe je 2 x zo lang met je kousen. Ik koop al jaren uilsluitend Dubarry. En kijk eens hoe mooi die Dubarry nylons zijn. fe kunt kiezen uit lal Van modieuze kleuren. Dubarry's zitten bovendien heer lijk glad om 't been, omdat ze zo soepel zijn. Vraag de volgende keer Dubarry! zo mooi, zo sterk! Dubarry nylons van 2.95 lot 4.95 (21) Het is het beste, zei Alberti hem, dat u er nog eens heen gaat. Ter plaatse kunt u alles sneller regelen. U begrijpt, ik zou niet willen, dat... Ik ook niet, dat weet God! Voor het ogenblik kan zuster Helga het al leen wel af met Angela. En ik zit op hete kolen om weer aan het werk te kunnen gaan. Ik denk over een nieuwe samenstelling, ik bedoel... in de rustige omgeving hier vielen mij een paar ge dachten in, die... Alberti spitste de oren. Die...? Bedoelt u, dat deze ge dachten... Nee, dat bedoel ik niet, meneer Alberti, onderbrak Holl hem, nog he lemaal niets bedoel ik! Maar men moet alles proberen wat niet volkomen on mogelijk schijnt. En dikwijls zelfs ook dat. Amriss zou me er om uitlachen! Maar hier ziet hij me toch niet! Vele grote ontdekkingen werden in het begin uitgelachen, zei Alberti ernstig. Och... aan een grote ontdekking ge loof ik niet, misschien wel aan een heel kleine stap in de goede richting... aan tijdwinst. Alberti reikte hem de hand. Iedere dag en ieder uur dat zij langer leeft betekent voor mij een groot geschenk. Hoofdstuk 14 Het was op de derde dag na Holl's vertrek, dat Alberti reeds tegen de mid dag uit Milaan thuiskwam. Hij hield een geopend telegram in de hand en lachte. Ik weet het, zei Angela, voordat hij zelf iets zeggen kon, mijn dokter komt vandaag terug. Ik heb de hele nacht al gevoeld, dat hij op weg naar me toe is. En waarom heb je het ons dan niet gezegd? vroeg Alberti glimlachend. O, je had toch gezegd, dat ik gek was. Welnee, daarom behoef je toch niet gek te zijn, sprak Helga haar te gen. Er bestaat stellig tussen mensen een soort straling op grote afstand, of hoe men dat ook noemt. De meeste ge leerden bestrijden dat weliswaar, maar toch bestaat er zoiets, wanneer men gevoelig is... en Dr. Holl is zeer ge voelig. Ja, en ik ook, zei Angela. En daar om kan ik altijd voelen wat Dr. Holl doet. Is dat niet wonderlijk? Zoiets is werkelijk wel denkbaar, meende Helga. Maar het kan tegelijker tijd ook bedriegelijk zijn. Daarna vroeg zij haar patiënte zake lijk of zij reeds haar tabletten ingeno men had. Angela schudde het hoofd. De verpleegster werd streng. Nu dan wordt het toch de hoogste tijd. En er moet ook flink gegeten wor den! Maar ik heb helemaal geen zin in eten. Ik ben veel te opgewonden... ik hoop, dat Eckert niet zo waanzinnig rijdt. Het zou eenvoudig verschrikkelijk zijn als hem iets overkwam. Wat een onzin, Angela! Je maakt aan, dan krijg ik de schuld, want ik ben daarvoor verantwoordelijk. Om hemelswil... voordat ik u zo veel zorg geef, zal ik de hele provisie kamer leegeten... Wat mij betreft zal hij nooit op u mopperen, zuster Helga. Ik zal u geen last bezorgen! Een windstoot voer door het venster. Ditmaal gaat het niet voorbij, dacht Alberti, die met Helga aan tafel FEUILLETON Roman van Hans-Otto Meissner Nederlandse bewerking H. Magnin Verschuur j met je fantasie het leven veel moeilij ker dan nodig is. Wat zou je zeggen van een flinke maaltijd? De zieke schudde opnieuw het hoofd, maar nu begon Alberti zelf energiek te worden. Angela... de dokter heeft gezegd, dat je nog veel meer moest eten. Daar om sta ik er op. Dr. Holl zou zeer te leurgesteld zijn als hij hoorde, dat... Wanneer je niet eet, vulde Helga zat, ditmaal krijgen we een prachtig onweer in de natuur. Zou dokter Holl nog op tijd hier zijn? Alberti haalde de schouders op. Ik hoop het! De passen boven zijn zeer onaangenaam bij onweer. Maar... hij keek op zijn horloge, vol gens mijn berekening moet hij vlug hier zijn. Nauwelijks was het dessert afgeruimd of Alberti stond op en liep naar het raam. Vanaf de Grigna hingen dikke wolkenmassa's omlaag, hun randen waren vaal, maar ze schenen door goud omstraald te worden. De lucht was vol komen stil, zelfs de vogels zwegen. Alberti wees naar buiten. Vandaag wordt 't werkelijk ernst. Kijk eens... er is geen boot meer op het meer. Hij nam een sigaar uit zijn zak, sneed er de punt af en stak hem in gedachten weer terug. Het is zo drukkend, ik ga nog even de tuin in, voordat het losbarst... Zuster Helga, wilt u er voor zorgen dat de ramen bij Angela gesloten worden... En ook bij uzelf? Helga knikte hem toe en ging vlug de trap op. Zijn aanwezigheid aan tafel en zijn blik aan het venster had den haar gedrukt. Zij voelde zijn in nerlijke onrust mee. Ongetwijfeld was hij tegenover haar, sinds dat gesprek kortgeleden, enigszins geremd. Zij wilde hem echter voor niets ter wereld kren ken, want hij was een man, die achting en sympathie verdiende. En welke an dere vrouw zou niet gelukkig geweest zijn met een huwelijksaanzoek van Carlo Alberti? Maar zij, het arme ver pleegstertje, had hem afgewezen. Na tuurlijk brak hij er zich nu het hoofd over, waarom zij nee gezegd had. Op haar voorhoofd verscheen een verti cale rimpel, die zij altijd kreeg, wanneer zich een probleem voordeed, dat zij niet kon oplossen. Nog gedurende lange tijd zou zij Alberti dagelijks ontmoeten en met hem aan tafel zitten Maar altijd zou tussen hen de onuitgesproken vraag staan waarom zij ervan afgezien had mevrouw Alberti te worden. Het was Helga duidelijk, dat Alberti zo spoedig mogelijk van haar band met Stefan op de hoogte gebracht moest worden. Deze openhartigheid was zij hem schuldig. Zachtjes opende zij de deur van Angela's kamer en trad binnen. De zieke sliep, maar haar adem ging snel en zeer vlak. Margareta legde haar handwerk weg en kwam op de tenen aanlopen. Ze slaapt al een half uur, zuster. Helga nam haar patiënte nauwlettend Het weer heeft haar blijkbaar zeer uitgeput. Het is goed, dat ze nu slaapt. Daarom zal ik haar de injectie ook maar wat later geven... Ze sloot zacht het venster en trok de gordijnen tot op een handbreedte dicht. Wilt u nog bij haar blijven? Margareta knikte. Natuurlijk zuster. (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1957 | | pagina 4