DE VALLEI School en jeugd in „De goede oude tijd" Voor de Jeugd OXFORD UW ANTWOORD WORDT BELOOND MET EEN LUXE ZAKDOEK! (JjttoTÖ Morris Minor 1000 Garage van Ommen naar Hardeveld komen Anthony Fokker DE VLIEGENDE HOLLANDER De pijnloze bevalling Hypotheken (ii) „Slaet hem vrij en spaart hem plak noch roe", adviseerde de vader uit de Gouden Eeuw de schoolmeester bij wie hij zijn zoon ter schole bracht. En die schoolmeesters konden er wat mee. Ze hadden een gans arsenaal van strafwerktuigen ter beschikking: de plak, de roede of rotting, de roskam, de vogel, het schandbord en zelfs het blok! Plak, roe en ongeluks vogel Zachte handplakskens De maitres De school Uit de Raad van Scherpenzeel X X REGEN, REGEN, REGEN... SPINNEWEB Dansschool Wim Spaan zondags van 8-10 uur Parijs denkt aan oudjes VRAAG EN AANBOD DIVERSEN Waar het om gaat bij de komende verkiezingen Voor zaken en genoegen 2-deurs 5250, 4-deurs 5590, tourer 5390, Garage WILLIG, telefoon 08370-2320 VERSE CHAMPIGNONS H. van Maanen, Meikade 8, Ede Voor verven en stomen L U X C~P R Veenendaal Theater De nieuwe Nederlandse film Let op! VANAF 43/4 A. H. van Wa^ensveld chauffeur Fa. J. de Ruiter Jzn. Omstreeks halverwege de schooltijd kwam zij het lokaal binnen met een trommel met koekjes of „babbelaars" en de kinderen kochten dan van haar het snoepgoed. Ondanks het verbod tot snoepen stond de meester dit bedrijf, dat een zeer behoorlijke winst oplever de, oogluikend toe. Dikwijls maakte hij zelf van deze gelegenheid gebruik om even de inwendige mens te versterken. Meermalen had de jeugd ook vrijaf van school, omdat meester tevens het ambt van klokkeluider, doodgraver, voorzanger en andere functies bekleed de, waarmee hij zijn mager inkomen aanvulde. Voor de verwarming van de school zorgden de leerlingen meestal zelf, door des winters een paar turven mee te nemen! De ouderwetse schoolmeesters waren gezeten in een katheder, met een zij deurtje afgesloten. Aan die katheder hingen de strafwerktuigen die de jeugd ontzag moesten inboezemen. Maakte een der leerlingen het te bont dan wierp de meester de vogel (met lappen opgestopt) naar de boosdoener, die deze dan zelf terug moest brengen. De naam „ongeluksvogel" herinnert nog aan dit dier, dat zeker niet als vredes duif tot de jeugdige delinquent kwam! De minimumstraf was „een plak". De plak bestond uit een soms fraai be werkte stok met aan het uiteinde een platte ronde schijf. Wanneer men daar mee een klap op de uitgestoken vlakke hand kreeg, kon men voorlopig zijn pleizier wel op. Het schijnt dat nóg vroeger sommige schoolmeesters de uit werking verhoogden door de plak van ijzerdraad te voorzien. Schoolmeester Valcooch, in vele op zichten een verlicht man, adviseerde echter zijn collega's niet terstond naar de plak te grijpen bij nieuwe leerlingen, die niet dadelijk aan de schooldiscipline konden wennen. Men zal ze eerst door vermaning tot rede moeten brengen en lukt dat niet, dan adviseert hij: „Sachte handplackxkens ende propere grauwen." De doorgewinterde bengels echter kwamen er zo makkelijk niet af. Wan neer meester de plak niet voldoende achtte, dan nam hij de roede ter hand (die nóg voortleeft als attribuut van Zwarte Piet), hetzij een garde van bij eengebonden takken of een Spaans rietje. Daarmee bewerkte hij het ach terdeel van de delinquent zodanig, dat deze gedurende enige tijd moeite had met zitten. Ook op het schaamtegevoel der leer lingen werd gewerkt. Wie zijn les niet kende, moest voor de klas staan met een bord om de hals waarop een ezel was getekend, of hij moest een kap met twee ezelsoren dragen! Voorts bevond zich in de klas een blok met vier gaten. Wanneer twee jongeheren met elkaar aan het vechten waren geweest, handelde meester wij selijk naar het adagium „Waar twee kijven, hebben beide schuld" en sloot de twee kemphanen, broederlijk naast elkaar, met de voeten in het blok, om in die ongemakkelijke houding hun zon den te overdenken en wellicht door ge deelde smart weer nader tot. elkander te komen! Een bijzondere positie nam de school- maitres, de vrouw van de meester, in. Overigens zongen de kinderen ook in die dagen zeker niet van ganser harte: „Wat vreugd, het schooluur heeft ge slagen!" Klassikaal onderwijs bestond niet, ook al luidde een oud voorschrift: „De meyden sullen sitten in een loco alleen, Ende die knechten sullen oock sitten byeen." Jongens en meisjes zaten wel ge scheiden, maar in één groot klaslokaal. Zij kregen daar onderricht in lezen, schrijven en rekenen en godsdienst onderwijs. Terwijl een deel der leerlingen luid op spelde „a-b is ab en e-b is eb", kwamen de anderen om beurten naar de meester om hun les op te zeggen, hun werk te laten nazien of hun ganze- pen te laten versnijden. De jongens hielden in school hun hoed op en zet ten die alleen af tijdens het gebed en wanneer zij voor de meester stonden. Kapstokken waren er niet, men ging zitten zoals men binnenkwam. Soms stond (in de klas) een „tonneken" waarvan men bij hoge nood gebruik kon maken. Een ander klasse-attribuut was meermalen.... des meesters hond, die mede een oogje in het zeil hield en waarschuwend blafte wanneer de leer lingen kattekwaad uithaalden. Overigens werden zij bij de ingang der school al gewaarschuwd voor de tuchtigingen die hun daar wachtten, want het uithangbord toonde gekruist de roede en de plak, de symbolen van meesters gezag! „En (zo zegt Ter Gouw) die plakken waren de commandostaven der helden, die niet meer zijn (ouderwetse school meesters) maar op wier veelbetekenend wenken zelfs eenmaal de Trompen en De Ruyters gesidderd hebben!" (Nadruk verboden) (Vervolg van pagina 1.) de openbare keluterschool. In de ontstane vacature werd benoemd mej. A. de Bruin te Barneveld, die per 1 nov. aanstaande haar functie zal aanvaarden. Nadat vorig jaar de stichting van een zwembad was verschoven werd thans voorgesteld nu weer hetzelfde te doen. Op de hiervoor uitgespaarde ruimte aan de Lijsterbeslaan zullen te zijner tijd wo ningen worden gebouwd. Het bouwrijp maken van gronden als de aanleg van wegen en het leggen van een riolering in het Oranjekwartier (ten westen van de Willaerlaan) zal in ieder geval doorgang moeten vinden. Op voorstel van de heer G. van Lenveren (P.v.d.A.) werd het bad huisplan niet geheel afgevoerd maar ver schoven. De raad wees de thans zitting hebbende woningcommissie bestaande uit de heren C. J. van Ede, G. J. Bakker, B. v. d. Brink, T. van Rootselaar en J. H. Ren- ken wederom voor een jaar deze functie toe. De heren H. Berendse, M. v. d. Burgt en J. H. Renken werden benoemd als le den van de begrotingscommissie 1958. Ook het voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening ad. 5000,- ter finan ciering van de aankoop van de percelen Oosteinde 40, 42 en 44 werd zonder hoof delijke stemming aangenomen. Anders ging het met het voorstel tot toekenning van 2 salarisverhoging aan het gemeen- tepersoneel ter compensatie van de huur verhoging. De heer Hk. Berendse (Gem. Bel.) vroeg hierbij namelijk hoofdelijke stemming, aangezien hij gekant was tegen het feit, dat de verhoogde kosten geheel ten laste van de gemeente komen. Wethouder G. van Kampen (A.R.) deel de het bezwaar van de heer Berendse, maar hij was er tevens van overtuigd, dat deze grief niet mocht worden afge wenteld op de ruggen van het gemeente- personeel. Met de heer Berendse als te genstemmer werd na mondelinge stem ming overeenkomstig het voorstel tot toekenning besloten. Het laatste punt op de agenda van deze middag vermelde een bespreking over het aantrekken van een huisschilder in algemene dienst der gemeente. B. en w. waren tot dit voorstel gekomen aangezien het schilderwerk, dat tot dusver door plaatselijke schilders aan de gemeente- Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal WIE VIEREN HUN VERJAARDAG? 26 sept. Wim van Engelenhoven. 27 Betsy v. d. Heuvel. 28 Annie v. d. Haar. 28 Riek en Marie van Nil. 28 Dries v. d. Heuvel. 29 Micky Mouse. 30 Adry Slotboom. 30 Beppie Bos. 1 okt. Evert Bos. 2 Jannie van Manen. 2 Gerrie van Wijk. Hartelijk gefeliciteerd. OPLOSSING RAADSELS I. Anker, Achab, eiber, april, erker, konijn, stoel, groot, roest, zebra. Abe Lenstra. II. Sepia is: zwartbruine verf; een moker is: een korte, vierkante ha mer; een assegaai is: een Zuid- Afrikaanse werpspies met ijzeren punt; melasse is: stroop, die bij de suiker bereiding overblijft. III. Das. I. Wiel, vier, tand, heet, geel, trap, spek, kwal, krijt, boek. Winters wijk. II. Een bark is: een soort zeilschip; hars is: kleverig sap van naald bomen; een palet is: een verfbord- je van een kunstschilder; zwavel is: een geelachtige delfstof. III. Kachels. NIEUWE RAADSELS Voor ouderen. I. Kop en staart ontbreken van de volgende woorden. Alle voorste letters zijn gelijk. Ook alle letters achteraan zijn gelijk. Jullie moeten dus één letter voor het woorddeel en één letter er achter plaatsen om goede woorden te krijgen. PA CHA TA CHIE TOME ENIO ECTO LENTE II. Vul in, van links naar rechts en van boven naar beneden telkens het zelfde woord. Ie rij een hemellichaam, 2e rij een drank, 3e rij een zwemvogel, 4e rij een ander woord voor toespraak. 1 2 3 4 2 3 4 III. Al heb ik steeds mijn plicht gedaan, Toch kom ik altijd achteraan. 'k Sta altijd voor een deel in 't nat En ben van hout, zeg weet je dat? Voor jongeren. I. Welke schoenen hebben geen hakken? II. Y le rij een plaats dicht bij Veenendaal. 2e dient om mee te vissen. 3e plaats waar rijshout gekweekt wordt. 4e de man die vlees verkoopt. 5e de hoofdstad van Gelderland. 6e iemand die op de schapen past. Op de kruisjeslijn komt van links boven naar rechts-beneden de naam van een vogel die vis en kikkers eet. III. Welke plaatsnamen kun je hier van maken, door de goede letters in te vullen? Z - - LL - H - AR - - M Z - - RIK - - E D - A - - TEN Regen, regen, miezerregen, Heel de lieve, lange dag. En hoe lang is 't al geleden Dat je 't zonnetje eens zag? Maar gelukkig, 'khou van lezen, 'k Heb een reuze spannend boek. Daarin raken alle parels Van een rijke juffrouw zoek. En een joch, zo van mijn jaren, Is de dief nou op het spoor. Zal die strakjes effen boffen, 'k Wou best met 'm ruilen hoor! Regen, regen, miezerregen, Heel die lieve, lange dag. Maar gelukkig, 'k hou van knuts'len, 'k Wou dat je m'n werk eens zag. 'k Maak een fijne zeepkistauto, Met een stuurwiel en een rem. 'k Wil er best voor jou een maken, Voor een tientje heb je hem. Laat het buiten nou maar sausen, Laat het regenen dat het giet, 'k Zal me geen minuut vervelen, 't Raakt m'n kouwe kleren niet. (Een geschikt spel voor een feestje.) Een of meer prijzen worden verbor gen, waaraan evenveel woldraden zijn gebonden, als er medespelers zijn. Deze draden lopen, zo ingewikkeld mogelijk, door de kamers, onder deuren door, langs de gangen enz. tot een bepaald punt, waar het spel begint. Elke mede speler neemt hier een draad en begint deze op te winden. Wie het eerst de prijs bereikt, welke aan die draad vast zit, is de prijswinnaar. CORRESPONDENTIE Beste jongens en meisjes, We hebben de zomer weer gehad. Als Lampegietersavond achter de rug is, weten we zeker dat we „de nacht schuit weer ingaan", zoals dat weieens gezegd wordt. Maar dan komen ook de gezellige, lange winteravonden weer. Wie zelfgemaakte verhaaltjes, versjes of raadsels heeft, kan deze (voor plaat sing in ons hoekje) sturen naar het be kende adres: Parallelweg 10. Ook het gespaarde zilverpapier en capsules kun nen daar worden afgegeven. Dit laat ste geldt voor de kinderen die pas in Veenendaal of omgeving zijn komen wonen, de trouwe spaarders en spaar- sters weten dit natuurlijk wel. Maar toch wil ik jullie allemaal nog eens even herinneren aan ons mooie doel: blinden een geleidehond bezorgen. Spaar zoveel mogelijk want zo'n ge leidehond is kostbaar en voor één hond zijn heel wat „balletjes zilverpapier" nodig! Dag allemaal en veel groeten van T. J. P.S. Nieuwe neven en nichten na tuurlijk hartelijk welkom en jullie kunnen je verjaardagsdatum ook op geven aan het hierboven genoemde adres, dan komt die t.z.t. in de krant. „Hotel Buitenzorg" Amsterdamseweg Ede -ö- De les voor geoefenden vindt voortaan plaats Op deze les kunnen nog enkele dames en heren ingeschreven worden woningen was uitgevoerd, veel te wen sen overlaat. Ook de toewijzing van een bepaalde straat aan steeds dezelfde schil der heeft niet geleid tot een betere op levering van het werk. Het regent klach ten en het college van b. en w. is ervan overtuigd dat deze toestand niet langer kan voortduren. De heer Berendse zag bezwaren in het aanstellen van een schil der in vaste dienst, daar volgens zijn me ning één schilder niet voldoende zou blijken te zijn. De heer Van Kampen wees ook nog op het bezwaar dat men tegen woordig gemakkelijker van zijn vrouw af kan dan van een gemeentewerkman in vaste dienst. De heer J. H. Renken (P.v.d.A.) was een andere mening toege daan. Hij betoogde namelijk dat men dan ongetwijfeld goed werk zou krijgen dat de eerste jaren weliswaar zou gepaard gaan met hogere kosten voor het schil derwerk. De voorzitter zegde toe deze materie nog eens in studie te nemen. Naar aanleiding van een vraag van de heer Berendse tijdens de rondvraag deel de de voorzitter mede, dat de werkzaam heden aan het sportterrein aan de Wil laerlaan op advies van de gemeente zijn stopgezet wegens het overvloedige water. De heer Berendse informeerde verder naar de toestand van enkele wegen en paden in de gemeente die dringend een voorziening behoeven ten aanzien van het wegdek. Aangezien van de mogelijk heid om gemeentewoningen te kopen door de bewoners vrijwel ongebruikt is gelaten, één aanvraag is nog in behandeling, stel de de heer Berendse voor met de betref fende instanties besprekingen te voeren teneinde de clausule te laten vervallen, dat de aspirant-kopers eigenaars moeten zijn. (Vervolg van pagina 1.) delen om te kunnen leven. In 1951 bezat de Franse hoofdstad slechts 16 tehuizen voor ouden v an dagen, waarin toen totaal 730.000 maaltijden werden opge diend. Momenteel zijn er 28 in gebruik, waaronder vijf hypermoderne. In 1956 werden er 1.500.000 maaltijden geser veerd en in 1957 hoopt men de twee miljoen te naderen. Inmiddels staan zeven nieuwe opvangcentra in de stei gers en met zes andere zal het komende jaar worden aangevangen. Parijs wil namelijk voor iedere wijk één modern tehuis hebben voor de bejaarden. Het zal nog wel even duren voor dit is be reikt, maar het stemt toch tot voldoe ning, dat er in dit opzicht hard wordt gewerkt. Helaas zijn deze „tehuizen voor ouden van dagen" slechts eet- en ontspan ningsgebouwen. De bejaarden kunnen er niet slapen en wonen. Daarvoor be staan andere gelegenheden, vaak te duur, vaak te oud en altijd overbevolkt, zodat zelfs een groot aantal hospitaal bedden in beslag wordt genomen door personen, die beter in een „tehuis" kon den zijn. Om in deze leemte te voorzien wil Parijs speciale flatgebouwen plaat sen, die gecontroleerd en bestuurd wor den door de Publieke Bijstand (Assis tance publique). Het worden enorme bouwwerken, waarin de ouden van da gen, alleenstaand of gehuwd, een onder komen kunnen vinden voor weinig geld: de huur van de kamertjes wordt dan namelijk berekend naar hun in komen. Op de hoek van de Rue de la Présentation en de Rue du Fauborg-du- Temple zal binnenkort het eerste ge bouwencomplex worden geopend. Het bevat individuele kamertjes, kamertjes voor echtparen, ontspanningszalen, bi bliotheek, radio, televisie en gemeen schappelijke eetzaal. In deze eetzaal kunnen ook de niet in het gebouw wo nende ouden van dagen van de wijk hun maaltijden komen gebruiken. In middels zijn er ook dergelijke tehuizen in aanbouw in het 14e, 15e, 16e, 17e en 19e arrondissement. Hoewel het alle maal nog erg langzaam gaat, terwijl de stijging van het aantal te verzorgen be jaarden schrikbarend snel is, hebben we onze lezers deze feiten toch niet willen onthouden. Het feit, dat Frankrijk zijn bejaarden liet verkommeren was algemeen be kend. De kentering ten goede is inge treden. Indien men de autoriteiten nu vraagt: „Wat doet u voor de ouden van dagen?" hebben ze tenminste iets te antwoorden. zakken-enquête Vraag: Op welke zakken in een goed pak - zoals een Oxford - stelt U prijs? Het gaat de Oxford-fabrieken er om te weten op hoeveel en welke zakken de heren over het algemeen prijs stellen. Waar moet de man de vele bullen laten, die hij gewend is bij zich te hebben, vooral nu er zoveel vest- loze costuums gedragen worden? Uw antwoord kan er toe bijdragen dat het besluit genomen wordt het aantal zakken uit te breiden (of misschien wel te verminderen). Hiernaast ziet U een vijftal schema's waarop de plaatsen zijn aangegeven, waar zakken en zak jes werden of alsnog zouden kun nen worden aangebracht. Neem even Uw potlood of pen en maak de kringetjes zwart bij de zakken, waarop U zeker prijs stelt. Hebt U dat gedaan, knip de enquête- strook dan uit en wees zo goed deze aan te reiken bij een herenkleding magazijn in Uw woonplaats, waar het Oxford-embleem in de étalage staat. Daar zal men hem graag in ontvangst nemen en U als dank, namens Oxford, een luxe zakdoek (pochette) overhandigen, ter com pletering van Uw costuum. Wat wij nog willen vragen! Laat er geen gras over groeien. Er is haast bij de enquête en wij willen gaarne binnen 10 dagen alle ant woorden binnen hebben. Help ons het zakken- probleem oplossen en U krijgt de luxe zakdoek GRA TIS. Aan dit embleem in de etalageherkent U een zaak waar Oxford wordt ver kocht. Oxforö HEREN- EN JONGENSKLEDING (Indien er in Uw omgeving geen Oxford-winkelier ge vestigd is, kunt U het ingevulde enquête-formulier ook opzenden aan: Oxford, Postbus 64. Almelo en U krijgt de zakdoek thuisgestuurd.) deze Oxford-enquête-strook uitknippen hork>9e-z«k|e linker steekzak slgarenaanstekerzakje De cirkeltjes bij de door U ge wenste zakken zwart maken en de strook bij een leverancier van ADRES: Oxford-kleding inleveren in ruil voor een luxe zakdoek! NAAM: 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Te koop aangeboden mooie, jonge D. herder. Lief en be trouwbaar bij kinderen. Te bevr. zaterdag tussen 2-4 uur n.m. Julianastraat 4, V'daal. Te koop z.g.a.n. leren jas. v. Dam, Vissersweg 12, Eist. Tabaksschuur te koop zon der pannen. H. van Veenen daal, Bergweg 6, Amerongen Te koop gevraagd een arbei derswoning met tuin. Bij voorkeur Geld. Veenendaal of Veenendaal-noord. Brie ven onder nr. 3549 aan het bur. van dit blad. Gevraagd dagmeisje of werk ster voor 2 dagen per week. Mevr v.d.Bovenkamp Hoofd straat 4, (boven fa. J. v. d. Bosch). Te koop z.g.a.n. kinderwagen laag model. Blauwijgrijs met veel chroom. Veenendaalse- straat 21, Eist (U.) Goed tehuis gevraagd voor jong poesje. Te bevragen Hobbemastraat 18, Veenen daal. Te koop prima aardappelen 3,75 per half mud. Niet goed geld terug. G. Heikamp Spoorlaan 67, Veenendaal. Te koop witte en gekleurde siereendjes. Hoofdstraat 69, Veenendaal. Te koop aangeboden z.g.a.n. kinderwagen. Julianastraat 16, Veenendaal. Gevraagd een net tweede meisje. Leeftijd niet beneden 16 jaar. Alleen voor de dag. Kerkewijk 82, Veenendaal Te koop prima noordelingen 8,- per mud. Tevens drach tige zog derde worp, bijna uitgeteld. Wed. R. Versteeg, Middelbuurtseweg 31, Vee nendaal. Typewerk gevraagd. Brieven onder nr. 3550 aan het bur. van dit blad. Op fabriekskantoor te Vee nendaal is plaats voor een kantoorbediende (vrl.) Leef tijd tot 18 jaar. Bij voorkeur geheel, desnoods gedeeltelijk Mulo school doorlopend heb bend. En tevens in bezit van diploma typen. Brieven on der nr. 3551 aan het bur. van dit blad. Gevraagd: een meisje of werkster, meerdere hulp aanwezig. Mevr. R. H. de Ruiter „De Erven", Hoog straat 16, tel. 2032, Veenen daal. Wie zag onze lapjes-poes? Omgeving Bruine Engseweg Witte neus, zwarte kin en witte voorpoten. Aarden, Br. Engseweg 46, Rhenen Te koop aangeboden 40 liter- en 20 halve liters inmaakgla- zen. Met thermometer. Alles compleet. Julianastraat 25, Rhenen. Zolang de voorraad strekt, prima koffie 1,10, 1.60. Thee ƒ0,65, ƒ0,75 en ƒ0,85. Op de Markt Veenendaal, Ede en Wageningen. Ook aan huis af te geven. Julianastr. 25, Rhenen. Tc koop jongensfiets 6-9 jaar en een sportfiets 13 jaar. Dijkstraat 12, Veenendaal. Te koop Victoria-bromfiets. Te bevragen Beeremansstr. 18, Veenendaal. Te koop accordeon, piano klavier 80-bas. Italiaan. Ker kewijk 48, Veenendaal. Biedt zich aan studerende jongeman (19 jaar) als baby sit. Uitgezonderd week-end. Brieven onder nr. 3552 aan het bur. van dit blad. Te koop prima mooie droge noordelingen 13 en 15 ct. per kg. Wintervoorraad belang rijke reductie. J. de Haas, Pr. Bernhardlaan 92 Veenen daal. Te koop waterpomp met elektro-motor. Kan op alle handpompen gezet worden. In gebruik te zien. J. J. Jag- tenberg, Dwarsweg 56, Over- berg. Wie wil kantoor schoonma ken op woensdagmiddag. Fa. J. Boers Zonen, Zandstr. 135, Veenendaal. Zit u met verwarmingsmoei lijkheden? Vraagt u dan eerst bij ons aan. Wij zijn specialist in oliehaarden. Geha van Leeuwen, Vee nendaal, Hoogstraat 7, Tel. K 8385-2414. Voor E. M. Jaarsma olie haarden naar Geha v. Leeu wen, Hoogstraat 7, Veenen daal. Tel. K 8385-2414. Voor service K 8385-2361. Voor Nobel oliehaarden naar Geha van Leeuwen, Hoogstraat 7, Veenendaal. Tel. K 8385-2414. Voor ser vice K 8385-2361. Voor Becht en Dyserinck oliehaarden naar Geha van Leeuwen, Hoogstraat 7, Vee nendaal. Tel. K 8385-2414. Voor service K 8385-2361. Voor levering van olie voor oliehaarden is uw adres: J. Henken, Koninginnelaan 27, Veenendaal. Tel. K 8385-2361. Deskundig op het gebied van oliehaarden, dus voor 100 service en bediening. Wij maken golfsnede in uw oude tafelmessen 0,25 p. stuk. Grotere messen naar verhouding duurder. Binnen 24 uur klaar. Fr. Diepeveen, Hoofdstraat 29. Veenendaal. Klaverruitenstokken 0.20 per stuk. L. van den Bosch C.V., Geerseweg, Veenen daal. Gewolmaniseerde paaltjes leveren wij uit voorraad. Desgewenst ook op maat ge zaagd. L. van de Bosch, C.V., Geerseweg, Veenendaal. Financiëringen van: auto's, motoren, bromfietsen machi nes enz. verzorgt voor u voordelig het Assurantie kantoor Brouwer. Kanaalw. 2. Veenendaal. tel. 2918. Citers en citerkaarten. Mu ziekhandel" A. v. d. Weerd, Beatrixstraat 60. Tel. 2102, Veenendaal. Te koop werkschoenen z.g. a.n. 6.50 en 8,50. Bij Bos man t.o. de Kerk Eist (U.) Kom dit zien het kost u niets Gitaren en Ukeleles in ver schillende soorten en prijzen Muziekhandel A. v. d. Weerd Beatrixstraat 60, tel. 2102, Veenendaal. Te koop enige zware brom- fietsjassen. Verder een leren koppel. Alles in prima staat. Bosman t.o. de Kerk Eist (U) Gramofoonplaten, grote sor tering 78, 45 en 33 toeren. Muziekhandel A. v. d. Weerd Beatrixstraat 60, tel. 2102, Veenendaal. Te koop 2 antieke speren. De stokken zijn van Djatie hout en ingesneden. Bij J. Bosman, Rijksstraatweg t.o. de Kerk Eist (U.) Tel. 280. Met Koopmans ochtendvoer en graan zal het vast wel beter gaan. J. Hertog. Nieu- weweg 110, Veenendaal. Te koop een leren jas, man tel of vest. Bij Bosman t.o. de Kerk Eist (U.) Tel. .280. Houd u aan onze voeder schema's en dan kunt u var kens mesten. „Koopmans" biggen- en varkensmeel. Iets meer betalen maar hoger winsten halen. Hertog's graanhandel, Nieuweweg 110 Veenendaal. Met „Koopmans" ochtend- voer en graan zal het vast wel beter gaan. Verkrijgbaar bij J. Hertog, graanhandel, Nieuweweg 110, Veenendaal. Voor verhuur van stoelen, dissen en serviesgoed naar Dirk van Asselt, Dennenlaan 38, tel. 3015 en G. Gerritsen Julianastr. 81. tel. 2091. Alles gratis thuisbezorgd. Voor een piip naar Van Wal- sem, sigarenmag. Achter- kerkstraat 26. Veenendaal. Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk, naar J. Kool, Holleweg D 120. Tel. 2463. Alles prima materiaal en gratis thuis bezorgd. De beste gebruikte en nieu we meubelen, ledikanten en spiralen, naai- en wasmachi nes enz. enz. Koopt men bij M. Vlastuin, Nieuweweg 60, Veenendaal. Tel. 3052. Houdt u aan onze voedings schema's. Dan kunt u var kens mesten. Koopmans big gen- en varkensmeel. Iets meer betalen maar hoger winsten halen. Hertog's graanhandel, Nieuweweg 110 Veenendaal. Rijwielen te huur, per uur, per dag, per week en per maand. Rijwielstalling „De Klomp", Tel. 241, De Klomp. Voor vergroten van schoe nen naar Valkenburg. Ook voor Durablé plastic zolen en naaldhakjes, zeer sterk, naar machinale schoenma kerij R. Valkenburg Zn. Gortstraat 38, Veenendaal. Hoortoestellen Philips Audium. Batterijen, Melis Optiek, Hoofdstraat 51, tel. 3184. Veenendaal. Voor hout, dakpannen, te gels enz. enz. is het adres: Bart van Essen, Nieuweweg. Tel. 2476, Veenendaal. Te koop sportrijwielen, ant. kleur, van 200,- iets be schadigd nu 150,-. N. van Ek, Prins Bernhardlaan 1. Veenendaal. Telefoon 2533. Elektrische naaimachines in koffer, met volle garantie, vanaf 245,-. Fa. G. Koomen Zn., Zandstraat 72, Vee- npndaal. Te koop accordeons, nieuwe en tweedehands. Tweede Achterkerkstraat 4. Veenen daal. Dames! Voor een mooie nieuwe hoed is „het adres", Emmalaan 27, Veenendaal. Op woensdag 2 oktober 1957 des avonds acht uur hoopt de heer M. VISSER in hotel „De Korenbeurs" aan de Markt te Veenendaal een causerie te houden over het onderwerp: Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Afdeling Veenendaal van de V.V.D. Dames! Het adres voor ver vormen of opknappen van uw oude hoed is Emmalaan 27, Veenendaal. Met sterkere motor en daardoor nu razend snel Handig in het verkeer Gemakkelijk te parkeren Comfort voor 4 volwassenen en 1 kind Royale kofferruimte De nieuwe 's Werelds „grootste" en BESTE kleine wagen Alle modellen inclusief kachel Tevens enkele demonstratiewagens Morris Minor te koop Officieel dealer: RHENEN - Telefoon K 8376-483 Sub-dealer voor Wageningen: VANAF HEDEN DAGELIJKS LEVERBAAR uit eigen kwekerij Telefoon K 8387-428 Bestellingen kunnen ook worden opgegeven bij J. van Maanen, Groente- en Fruithandel, Prins Bernhardlaan 193, Veenendaal. Telefoon K 8385-2659 Beatrixstraat 37 - Telefoon 2415 ENIGST BEDRIJF TER PLAATSE PRESENTEERT: Van vrijdag 27 september t.m. dinsdag 1 oktober Iedere dag 7.30 uur, zaterdag 7 en 9 uur zondag 3 en 7.30 uur met Ton Kuyl, Guys Voorbergh, Mimi Boesnach, Bob de Lange, Lies Franken, Bob de Vrieze, e.v.a. Art. 1, 2e lid der Bioscoopwet, toegang 14 jaar. Woensdag 2 oktober en donderdag 3 oktober Voorstelling om 7.30 en 8.45 uur Art. 1, 2e lid der Bioscoopwet, toegang 14 jaar. Prijzen loge 1,zaal 0,75. Plaatsbespreken dagelijks van 1 tot 2 uur aan de kassa, a 10 cent, ook telefonisch: 2376 Rijwielstalling naast het theater VENDELSEWEG - VEENENDAAL - TEL. 2376 Makelaars en Assurantiekantoor Buurtlaan W 113 Telef. 3003 Veenendaal Gevraagd in bezit van rijbewijs geldig voor vrachtauto. LEVENSMIDDELENGROOTHANDEL Aanmelden bij H. J. de Ruiter, Nieuweweg 7, hoek Wilhelminastraat, Veenendaal.

De Vallei | 1957 | | pagina 4