'«CaatJTOH PAUK Fa, Hiensch en MODELLEN BOS VOOR BETERE UURWERKEN ANTON ACHTERBERG Jonge Kracht Burgerlijke stand KERKDIENSTEN R0VANNA vk- VfAf SPORTOVERZICHT Veenendaal ontmoet thuis debutant Harde wedstrijden voor Dovo en V.R.C. Wegens A-griep nog beperkt programma in afdeling Utrecht Dammen BRIL OPTIEK WESTERA Specialist in dames-modeschoenen Ook volleybalseizoen geopend 'JhwiPS Tere huid Babyderm.zeep SCHERPENZEEL RENSWOEDE Dinsdagkoopjes Kop en schotels 69 eent Regenkapjes 25 eent Uit dcraad van Amerongen UW KLEDING WEER ALS N1FIJW door regelmatig chemisch reinigen Zondagsdienst doktoren HET RAADSEL VAN U RAAKT NIET UITGEKEKEN op de stoffenweelde en kleurenpracht van onze najaarscollecties WOLLEN FANTASIE WOLLEN NATTé WOLLEN MOUSELINE WOLLEN TWEEDS WOLLEN AaBe RUITEN SCHUTTERSVELD TINNEROIJ ROKSTOFFEN Zie ook onze collecties rokken, blouses en vesten Voor modieus en toch voordelig moet men naar Fa. Hiensch grote iiylonkouseiireclame Brillant geel 2,95 Brillant paars 3,25 Brillant groen3,95 Brillant Crêpe Mousse 5,95 HOOFDSTRAAT 27, VEENENDAAL IN DlV. KLEUREN Onbeperkte levensduur! Garantie op uurwerk en kast. In: Delana gebreide kinderkleding Tweka gebreide en wevenitkleding voor dames, meisjes en jongens Sturka sportkleding voor dames, heren, meisjes en jongens sportcolberts en pantalons Falcon regen- en sportkleding in de meest uitgebreide zin Sport-couture Hunter Big-Ben Hadae Mannequin Elvi Brixon Mercury Guildhall Milock sportkleding plastic regenjassen voor dames, heren en kinderen gabardine damesregenmantels damesblouses dames japonnen en -blouses in wevenit voor herenkostuums in het betere genre herenregenkleding herenregenkleding sokken Komt u deze collecties eens doorkijken 9 Buitenlandse fabrikaten voor japonnen en pakjes: Bleijle-Vetrix, Jona, Maag Lotos, Kio, Pamina De A-griep heb ook mijn te pakke, bes te minse. Eerst docht ik nog. dat ik dur wel tussche deur zouw scharrele en dat ik me eige overeind zouw houwe. Mar niks, 't kwam een zondag ineens opzette. Van ondere bij me sokke vandaan. Ik zeg teege me eige: „Zet je eige schrap Wout, dat zouw de eerste keer worde, da je ziek wier." Mar niks, dur was gien houwe an. En effies laater lag ik saame mit de A-griep onder de Scheepjeswol te koekeloere. En nouw komt het heele mooiste. Driek liep zoo'n bietje sliep-uit teege me te speule, dat ik et nouw tog ok gekreege had, terwijl ik de aavond teveure nog had zitte beweere da'k nog nimmer ziek gewist was en dat ik ok best tussche die A-griep pesjente deur zouw schuttere. Mar nog gien half uur naa mijn lee ze ok in de koets. En toe hadde we de A- griep tussche in. We hebbe toe Klezien op laate trom- mele om zoo'n bietjie et huishouwe an de gang te houwe. Veul kan dur niet an ge- beure, want ze het zelf ok nog een paar kleintjies. Driek leit tenminste vanuit het hoofdkwetier, onder de laakes, al planne te maake veur grootscheepse ak- sies mit de dweil en de beezem. „De boel zouw versmeere" zee ze. Zoo gauw ze 't mar half weer kan gaat ze de heele boel van boove tot onder mit beezeme keere. Ze leit ok al bijna een heele week op bed. Verders veur de rest maake we et best. Bij alle naarigheid moe je nog lache ok, want Bram en Mijntjie, de buure, o Ja„ raai es, die legge ok allebei op de kooi. Preciees nust ons, alleen zoo'n dun bak- steene muurtie dur tusse. En das zoo gehoorig. As ik, bij wijze van spreeke, leg te nieze, dan pakt Bram de zakdoek om ze neus uit te snuite. Zoo legge we dan de heele dag mar zoo'n bietje oover en weer naar mekaar te seine. Dwars deur de muur heen. Mar we binne de eenigste A-griepminse niet. Heele femieljes bin dur uitgeschaakeld. Schoole bin dur gesloote. Ok in 't Veen Op een heele veurnaame school hadde ze afgesprooke - de leeraare dan - dat ze de zaak dicht zouwe gooie as de helft van de leerlinge ziek was. De schooljonges dus iedere morge telle, want die waare dur fel op om naar huis gejaagd te worde. De schoolmeesters, denk ik trouwes ok wel, mar die kunne zooiets niet laate merke. Toen op een morrege hadde ze dur nog net één teveul, één meer dan de helft. Die eene hebbe ze toe gauw onder laate duike in een w.c. hokkie. Daar kwaame de leeraare, ze telde de schaape en ja, ze konde naar huis gaan. Nouw kon die on derduiker ok wel weer boove waater komme. Zoo in de gang as de heele zaak deur mekaar holde, waare ze tog niet meer te telle. Hij kon dus gerust veur de draad komme, as al die meesters mar niet krek veur het hokkie waare gaan staan praate, waar die ielegaale in zat. Daar zat ie. Hij hoefde et in ieder geval niet van angst in ze broek te doen, want de geleegenheid was volop bij de hand. Affijn, na een poossie vertrokke ze en kon die verlost worde. Mar 's middags had ie van alle doorgestaane eemoosies ok deA-griep! Nouw ik et tog oover et onderwijs heb. Van de week is ter ouderaavond gewist van één van de schoole. Twee groote op- perhoofde hebbe toen wijze woorde ge- zeid. Ze zeeë, dat teegeswoordig te veul min se dur kindere - of ze nouw geschikt zijn of niet - op de haa-bee-es en zoo wille douwe. Sommige minse meene, dat as ze et kunne betaale, dat dan dur kindere dur mar op motte. Mar, zeeë die autoorieteite, zoo is et nouw net niet. Dur binne bollebooze en Het loopt dit jaar met de voetbal competitie wel erg tegen. Door zware regenval, die de meeste terreinen on bespeelbaar maakte, zyn in september slechts een beperkt aantal wedstrijden gespeeld. Bovendien was de afdeling Utrecht van de K.N.V.B. vorige week genood zaakt het hele programma af te ge lasten wegens de vele gevallen van A-griep. Voor zaterdag en zondag a.s. zijn voor de afdeling Utrecht alleen wed strijden vastgesteld tot en met de res. 2e klasse. De verenigingen krijgen daar door de gelegenheid eventuele afschrij vingen aan te vullen met spelers uit de laagste klassen. Mogelijk kunnen door deze maatregel nu toch een aantal wed strijden gespeeld worden. En hoe staat het nu met de wedstrijden in Veenendaal en omgeving? Veenendaal I speelt thuis tegen Jonge Kracht een debutant in de oostelijke 2e klas. Wij hebben vernomen, dat deze nieuweling wel van aanpakken weet. Toch nemen we aan dat Veenendaals routine en een technisch overwicht, de doorslag voor de geel-blauwen kunnen geven. Natuurlijk kunnen nog verschil lende factoren een rol spelen. Komt Vee nendaal echter volledig in het veld, dan is er een redelijke kans op een goed resul taat. De opstelling van „Veenendaal" is: Deze week zijn de bondscompetities weer begonnen, het eerste tiental speelde in Utrecht tegen O.D.I. I en wordt wel gewonnen daar de afgebroken partij re mise is. Het tweede tiental speelde in Zeist tegen Ons Genoegen III en won met 12-8. Hier volgen de persoonlijke uitsla gen: O.D.I. I V.D.C. I P. Sterkenburg - J. Edink 11 H. van Rooien - H. v. d. Brandhof 1—1 J. Serree - C. Heikamp 11 L. Vermeend - H. Edink 20 G. Jurcka - W. van Manen0—2 J. Keerver - R. Rotterdam 11 J. Schwarts - E. de Kleuver afgebr. T. de Wit - E. Wels2-0 L. Kok - A. Keijman 02 E. Termaat - R. de Gooijer02 8—10 ONS GENOEGEN III V.D.C. II G. ten Wolde - W. v. d. Hor2—0 J. Verschuur - J. Roks 02 Chr. v. Tellingen Jr. - R. Silfhout 02 W. Zeijtveld - B. v. Ruiswijk20 K. de Vries - D. v. Baren20 W. Strietman - R. v. d. Dikkenberg 02 Chr. Tellingen Sr. - B. Heikamp 02 N. de Ruiter - H. Meerveld02 M. Strijdhorst - H. Diepeveen 20 H. Bouqet - J. v. Leeuwen 02 8—12 VOOR EEN NAAR Eg. H. v/d Brrg t/o Gemeentehuis RHENEN Doel: A. v. d. Pol, achter: G. Henzen en B. van Soest, midden: R. Heij, C. Gerrit sen en P. Muller, voor: C. Henzen, A. Re- bergen, C. Heikamp I, C. Heikamp II en A. Muller. Dovo heeft aan S.K.V. uit Wageningen heus geen gemakkelijke tegenstander. Wij beschouwen Dovo onbetwist als de betere ploeg, maar ook S.K.V. kan nog wel eens fors voor de dag komen. Het blijft in elk geval oppassen voor de rood-witten. V.R.C. gaat naar Kampen om Go-Ahead te bekampen. Wij kunnen hier na de re sultaten in de laatste vier wedstrijden van V.R.C. met geen mogelijkheid winst voor de Veenendalers in zien. Toch vast houden jongens, je weet nooit, mogelijk kan in deze wedstrijd het tij keren voor jullie. Voor de afdeling Utrecht zijn zowel voor de zondag als de zaterdag weinig wedstrijden vastgesteld. In de 2e klasse A kan D.V.S.A. uit Amerongen winnen van V.V.Z.A. Dat zou trouwens niet gek zijn, want dat zou D.V.S.A. in de hoogste regionen op de ranglijst brengen. Rènswoudc - Oranje Wit is wel erg moei lijk te voorspellen wie zal zegevieren. Wij nemen echter aan, dat Renswoude de een maal ingenomen bovenste plaats, met ge hele inzet verdedigen zal. Voor de eerste klasse zaterdagvoetbal is geen enkele Veenendaalse wedstrijd vastgesteld. I/i de tweede klasse A zullen Musketiers en Sportclub Rhenen elkaar ontmoeten. Het betreft hier een derby, mogelijk dat door terreinvoordeel Mus ketiers aan het langste eind trekt. Scherpcnzeel - Triangel Boys, moeten de Veenendalers kunnen winnen. Hoewel natuurlijk Scherpenzeel alles zal probe ren, om de oud eerste klasser een neder laag te bezorgen. Kulan - D.E.V., zal voor de Veenen dalers heus geen gemakkelijke wedstrijd worden. Het gedegradeerde Doornse DEV zal wel alles in het werk stellen om het eenmaal verloren terrein te herwinnen. In de derde klasse gaat het Scherpen- zeelse Valleivogels bij Hulshorst op be zoek. Kom jongens laat nu eens zien wat je kunt. D.V.S.A. uit Amerongen gaat naar Bun- nik. Vooruit jongens, winnen en je staat al aan de kop. Voor de reserve-elftallen zijn de vol gende wedstrijden vastgesteld: N.E.C. 3 Veenendaal 2 V.R.C. 2 Bloemenkwartier 2 De Merino's 2 Sparta (N) 2 S.D.C. (P) 2 V.R.C. 3 V.V.O.P. 2 V.R.C. 4 Triangel Boys 2 C.J.V.V. 3 Tenslotte vermelden we nog dat in de junioren A I., Veenendaal A de junioren van D.O.S. ontvangt. gien bollebooze. En die leste motte niet et koste, wat et koste, op zoo'n moeillijke school blijve. Die motte wat anderst an. En dat motte de ouwers in wille zien. Waar ik et roerend mee eens bin. En alle A-griparissen van harte beeter- schap toegewenst deurWout P.S. Let van de week s.v.p. niet op m'n schrift, 't Valt niet mee om hooriezontaal mit de balpen te werke. Driek kan dur trouwes ok niet mee op schiete. Ze docht mit de balpen de koorts op te meete. 't Allerbeste. Wout. A.s. zaterdagavond wordt in Veenendaal de volleybalcompetitie geopend, met de dameswedstrijd V.V.V.-Olympia (Zeist). Vorig jaar eindigden de V.V.V.-dames op de tweede plaats in de eerste klasse der Nevobo. S.V.V. eindigde toen op de eerste plaats en promoveerde naar de hoofdklasse. Wanneer nu V.V.V. met hetzelfde ent housiasme en spelpeil van vorig jaar deze competitie inzet, wordt Olympia al van tevoren zonder winstpunten naar huis gestuurd. De wedstrijd begint om zeven uur en wordt verspeeld in de gymnastiekzaal aan de J. G. Sandbrinkstraat. ZUIVEL VOORLICHTING VOOR PLATTELANDSVROUWEN Ondanks het slechte weer was de be langstelling voor de voorlichtingsbijeen komst welke het Nederlandse Zuivel- bureau in hotel „Boschzicht" ten behoeve van de leden van de Bond van Platte landsvrouwen en genodigden gaf, vrij goed. Mevrouw Eekhof, kooklerares van het zuivelbureau sprak een inleidend woord, waarin zij het belang van de zui- velprodukten bij de samenstelling van een verantwoorde voeding naar voren bracht. Met behulp van een flanelbord werd over bouwstoffen, brandstoffen en afweerstoffen gesproken en werd duide lijk gemaakt hoe al deze, voor het lichaam noodzakelijke, voedingstoffen in de melk aanwezig zijn. Melk is „compleet" en hierdoor een zeer belangrijk hulpmid del om eventuele tekorten die kunnen ontstaan door een verkeerde voedsel- keuze of bereidingswijze, te corrigeren. Daar de hoeveelheid melk, die dagelijks gebruikt moet worden voor de verschil lende leeftijdsgroepen, uiteen kan lopen, werdeh al deze groepen met de daarbij behorende hoeveelheden melk op het flanelbord aangebracht. Daarna werd overgegaan tot bespreking van de andere zuivelprodukten zoals yoghurt, roombo ter en kaas, waarbij vooral werd gewezen op het belang van kaas als eiwitrijk on derdeel van de warme maaltijd. De film „Melk, boter en kaas" liet zien hoe de verschillende kaasgerechten bereid kun nen worden. Gedurende de pauze werd aan de aanwezigen een prijsvraagformu lier uitgereikt dat ingevuld moest worden en waaraan prijsjes verbonden waren. De prachtige kleurenfilm „Land van melk" die na de pauze werd vertoond, gaf een bijzonder duidelijk beeld van de be reiding der verschillende zuivelprodukten. De avond werd besloten met de bekend making van het aantal goed ingevulde formulieren. Negen oplossingen bleken goed te zijn en de eerste prijs (kaasschaaf) werd gewonnen door mevr. Jansen uit de Plataanlaan, 2e prijs mevr. Smit, Stations weg en 3e prijs mevr. Van Wingerden. VAN HET GROENE LAKEN De biljartvereniging Renswoude heeft, de ballen weer laten rollen. Het tweede als voorbereiding voor de a.s. competitie, viertal speelde daartoe een wedstrijd in hotel Schimmel te Woudenberg. Deze vriendschappelijke wedstrijd leverde een broederlijke verdeling der punten op daar de uitslag was: J. van Asselt - H. van Eden20 K. Schimmel - H. v. d. Kaa 02 H. van Asselt - G. van Raaij 02 E. Kramer - L. Stutvoet 20 DAMNIEUWS De damvereniging „Strijd en Kunst" te Renswoude zal weer een begin maken met de onderlinge competitie. Tot nu toe werden deze competitie-avonden steeds gehouden op vrijdagavond. Aangezien deze avond voor verschillende leden ech ter bezwarend was, heeft men besloten met ingang van 1 oktober in het vervolg steeds op dinsdagavond te spelen, in het gebouw „Rehoboth", aanvang 8 uur. Tevens hoopt men hierdoor meerdere nieuwe leden te kunnen aantrekken om dat deze avond in het algemeen gunstiger is. Voor de nieuwe onderlinge competitie heeft het bestuur inmiddels weer een wisselbeker aangeschaft. porcelein, fris decor, met goudlijn met etui Alleen dinsdag 8 oct. Hoofdstraat 7 - Veenendaal Telefoon 3103 (Vervolg van pagina 1.) deelnam, werd besloten dat b. en w. als nog met de betroken eigenaren overleg zullen plegen. WONINGADVIESCOMMISSIE De bestaande commissie werd met grote meerderheid herkozen, zodat in het ko mende Jaar opnieuw de volgende leden zitting hebben: de heren Hommel en Van Barneveld, mevr. Van den Ham-Kamp huis en de heren Van Mourik en Van Rhenen. Plaatsvervangende leden: de he ren Brinkman en Esveld. De heer Van Barneveld dankt voor het gestelde ver trouwen. COMMISSIE WERING SCHOOL- VERZUIM De heer Van Bergen werd met alge mene stemmen gekozen in de plaats van de heer Bakker. RONDVRAAG De heer Wildeman wilde met spoed ko men tot vaststelling van een nieuwe po litieverordening. De heer Hasselaar merkte op dat de aangebrachte verlichting in Overberg prachtig voldoet en een voorbeeld is, van hoe het voor geheel Overberg moet wor den. De heer Tenge vroeg of de schoonheids commissie betrokken is geweest bij ver bouw pand van de fa. Van R. Spreker achtte het aanzicht van het oude dorp erg geschonden door dit wangedrocht. We moeten komen tot een kernplan om aan dergelijke bederving van ons mooie dorp paal en perk te stellen aldus spreker. De heer Brinkman: Nog altijd zijn er geen wachthuisjes in Eist. Hij zag deze gaarne spoedig geplaatst. Voorzitter: ho pelijk uit de dienst 1957. De heer Van de Dikkenberg wees nog maals op het gevaarlijke kruispunt Over- straat-Molenstraat en Rijnstraat. Zag hier gaarne waarschuwingsborden. De heer Blankestijn merkte op dat een gedeelte van de Zuylesteinseweg onbe gaanbaar is geworden. De heer Van Barneveld wil de bouw vallige schuur aan de Hul voor afbraak verkopen. Tevens wees hij op het gevaar dat enkele bomen in de Overstraat op leveren. Hierna sluiting. VEENENDAAL Geboren: Hendrik, z. v. H. B. v. d. Berg en A. H. Krikke; Elizabeth Maria, d. v. L. J. Ackerman en C. P. Hootsen; Hen- drika, d. v. J. v. d. Brink eh J. v. Leeu wen. Ondertrouwd: J. Kuiper en A. L. H. van Schuppen; J. H. van Appeldoorn en C. v. d. Pol; E. H. Egdom en R. Drost; K. G. v. d. Berg en G. Henken. Getrouwd: C. v. d. Craats en G. P. Bleyenberg; M. H. v. d. Pol en C. H. Bos; M. Vink en W. M. Boers; W. van Barne veld en H. v. d. Haar; A. J. Coenen en J. H. C. de Gooyer. Overleden: Christina van Ginkel, 52 jaar, echtgen. van G. J. Hardeman; Wil- lemijntje v. d. Heuvel, 80 jaar, echtgen. van J. Spies. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Adelard G., z. v. H. Rebergen en A. C. v. d. Berg; Paulie, d. v. J. Her tog en C. M. Verhoeven; Derkje, d. v. G. Vink en T. v. Deelen. Ondertrouwd: P. v. d. Hoek en R. Har deman; R. Roelofsen en E. v. d. Bosch; R. Leewis en F. B. Blankestein. RHENEN Geboren: Adrianus Gijsbertus, z. v. C. Blankestein en H. de Zwaan; Frans Junus z. v. J. H. Koopman en M. E. Pangemanan Peter, z. v. P. Tijssen en Q. Hovestad; Ro nald Alexander, z. v.-A. v .d. Ende en D. W. v. d. Scheur; Johanna Rijntje, d. v. W. ter Haar en W. Drost; Catharina, d. v. G. de Haan en E. M. van Doorn; Cornelis Gerrit, z. v. B. Ch. Scheffers en J. de Jong; Johanna Geertruida, d. v. J, B. Honders en A. A. Rijkse; Agnes Antoinet te, d. v. H. v. d. Sigtenhorst en A. C. Wit kamp; Johannes, z. v. H. Schellevis en J. B. Y. Meerssman; Johannes, z. v. A. Ver meer en A. W. Peeman; Matthea Martina, d. v. J. C. van Willigen en A. B. Meurs; Willem Johannes, z. v. H. van Egdom en T. Drost; Gerrit, z. v. G. Hovestad en J. W. Henzen; Elisabeth, d. v. D. v. d. Broek en W. E. v. Dijk; Cornelia Allette, d. v. P. v. Soest en C. A. Zijlstra. Ondertrouwd: W. Nooteboom en J. Kruidenier; G. A. Martin en Chr. Nieu- wenhuis; J. W. Top en G. W. M. van Wil ligen. Getrouwd: Y. Dikkerboom en G. de Vree; R. v. d. Brink en S. C. P. van Dam; W. A. de Jong en J. van Zetten; J. van Dijk en G. W. G. Post; J. G. Wennekes en A. C. van Setten. Overleden: Dirkje Pleuntje van Laar, 16 jaar. WOUDENBERG Geboren: Wilhelmina Maria, d. v. D. v. Harskamp en H. v. d. Lee; Jannetta Ber tha, d. v. J. van Vulpen en B. Vermeulen; Gerrit, z. v. J. G. v. d. Vliert en J. C. v. Omme. Overleden: Johannes Petrus van der Burg, 66 jaar, echtgen. van A. F. Post humus. AMERONGEN Geboren: Leendert, z. v. G. W. van Willigen en J. Huigen. Ondertrouwd: G. van Cooten en J. W. van Vliet. SCHERPENZEEL Ondertrouwd: P. Vonk en E. Brom. Getrouwd: E. J. van de Fliert en C. van Ginkel. Overleden: H. Renes, 90 jaar. Binnen enkele dagen klaar bij Chemi sche Wasserij DE JONG, Rhenen. Depot Eist: Fa. G. J. v. d. Brink, Franse weg 80 VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds. Wisgerhof, 5 uur ds. Vermaas. Julianakerk 9.30 uur ds. Veripaas, 5 uur ds. Vroegindewey. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. Vroegindewey, 5 uur ds. Wisger hof. Veeneind 3 uur ds. Vroegindewey, woensdag 7.30 uur ds. Vroegindewey van Barneveld. Dijkstraat 2.45 uur ds. Wis gerhof. Ned. Herv. Evang. „Sola Fide" 10 uur ds. W. Goedhardt voorber. H. Avond maal, 5.30 uur ds. H. A. Visser van Am sterdam. Ger. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Overduin. Ger. Kerk art. 31 K.O. 8.15 en 3 uur ds. C. J. Smelig. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Kok. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Hefting van Nij megen. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluiters straat 9 en 5 uur leesdienst. Leger des Heils zaterdag 8 uur Heiligingsdienst, 12 uur Zondagsschool, 7 uur openlucht samenkomst, 8 uur Verlossingssamen komst. Apost. Gen. 9.30 en 4 uur ds. Kok. R.K. Kerk Nieuweweg en Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr M. Vroon, Amstelveen. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. J. Dijkstra, voorb. H.A. 6 uur ds. P. de Vries van Driebergen (Jeugddienst). Prot. Bond geen dienst. Ger. Kerk 10 en 3.30 uur ds. H. Volten, voorb. H.A. Ger. Gem. syn. 10 uur ds. P. v. d. Bijl, bed. H.A., 5.30 uur ds. P. v. d. Bijl, woensdag 7.30 uur ds. P. v. d. Bijl. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur lees dienst, dinsdag 7 uur ds. Mieras v. Krim pen a./d. IJsel. ELST. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lees dienst. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. De Zeeuw van Doorn, 6 uur ds. Dijkstra van Rhenen, donderdag 7.30 uur ds. Van Estrik van Nieuwland. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr J. van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, donderdag 7 uur dhr Gerbraat. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur dhr Meijer uit Veenendaal, 6.30 uur ds. Zinkstok van Maarsbergen. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. D. G. Molenaar. WOUDENBERG. Ned .Herv. Gem. 9.30 en 6.30 uur ds. J. H. Cirkel. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Ver. v. Vrijz. Herv. 10.30 uur ds. Schmidt in de Schans. Ger. Gem. 3 uur ds. Van de Veen in Eben-Haëzer. LIENDEN. Ned. Herv. Kekr 9.30 en 6.30 uur ds. De Lint. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 uur ds. C. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst, donderdag 7.30 uur ds. Dorrestijn van Opheusden. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. SCHERPENZEEL. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. H. van de Linden. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. W. van de Veen. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr B. Roest. Ger. Gem. noodgeb. 10 en 6.30 uur lees dienst. VEENENDAAL. Alleen voor zeer drin gende gevallen van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur Dr. G. Annot, Kerkewijk, tel. 3198. RHENEN. Dr. G. E. W'Uchers, Achterb. straatweg 191, tel. 328. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN. Dr. L. van de Scheur te Lunteren. tel. 08388-460. ELST, AMERONGEN, LEERSUM. Dr. v. Ommeren, tel. K 8377-217. WODENBERG. Dr. A. J. van Kekem, Tuindorpweg 16, Maarn. Tel. K 3432-288 (54) „Gaat op zij! Laat deze vrouw los! Zij is on schuldig!" schreeuwde Aram, terwijl hij woedend op de beide krijgsknechten toestormde. Iedereen in de rechtszaal was opgesprongen. Verwarde kreten klon ken en te midden van dat tumult trad Tybalt Aram in de weg. „Ge zijt te laat, mijn vriend!" sprak hij spottend. „Zojuist heeft de rechter het doodvonnis over de gravin uitgesproken! En bovendien, gij zult u er toch niet tegen willen verzetten, dat het recht zijn loop neemt?" Aram duwde hem ruw ter zijde, „Recht? Durft gij van het recht te spreken?" donderde hij Tybalt toe en zijn woede was zo hevig, dat de andere verschrikt terugweek. Opnieuw wilde Aram zich op de bewakers van Jolande storten. Het meisje had dit alles met grote, angstige ogen gade geslagen. Opnieuw was de hoop in haar hart opgelaaid. Doch plotseling ver hief de rechter zich en zijn bulderende stem drong tot in de verste hoeken van de grote zaal door. „Krijgs knechten, laat deze indringer vóór mij brengen! Zorgt dat hij de gevangene niet aan kan raken!" Aram, die door het dolle heen was en Jolande met geweld aan de greep van haar bewakers wilde ontrukken, zag zich plotseling de weg versperd door de gekruiste lansen van de toegesnelde krijgers. „Laat mij!" schreeuwde hij. „Ik ben geen indringer. Mijn naam is Aram, heer van Barranca en ik kan de onschuld van deze vrouw bewijzen!" (Wordt vervolgd.) Wij starten deze najaarswinkelweek met een Wanneer u twaalf paar nylonkousen heeft ge kocht uit onze BRILLANT-serie, ontvangt u twee paar nylonkousen gratis. Hierover mag u sparen zolang u wilt Dit betekent voor u een besparing van byna 20*/». Dit brengt u alleen electrisch 8 daags met bim bam Uitsluitend merkklokken Hoofdstraat 91-9Ibis tel. 3034 - Veenendaal Weer volop ontvangen: No-Iron overhemden alle maten, wit en grijs 10,45 Voor de komende winter Handschoenen, ook glacè's Grote sortering Kinder truitjes en vestjes Wevenit en melton broeken ook ruitdessins Moderne dames jumpers en vesten Eeka B-H's en corsetten Hollandia tricotondergoederen Vasana nylons naadloos vanaf 2,95 In Libelle, Margriet, en andere damesbladen ziet u steeds advertenties van diverse vooraanstaande fabrikanten. Wij brengen van zeer veel bekende merken een ruime collectie. Dr. Slotem. de Bruïneplein Veenendaal

De Vallei | 1957 | | pagina 2