Diepeveen faut wui &Aupfien KEURK00PJES fasssss SIMON DE WIT Breiwol voor halve prijs! per ons B. VERSTEEG's schoenhandel V.V.V.-dames winnen Valleivogels zegevierde na harde strijd Marktberichten I.50 Officiële bekendmaking HET RAADSEL VAN R0VANNA Een heer met smaak, slaagtin onze zaak! V EENEXDA A L Défilé voor jubilerende burgemeester Installatie contactcommissie melkslijterij ELST Ontvluchte nertz gevangen Profiteert van dit werkelijke SPOTKOOPJE! Kwaliteiten van 3 gulden en hoger. De verkoop van deze partij is: Donderdag - Vrijdag - Zaterdag AM ER ONGEN ^Qondom de uneratoren Zie onze extra WINKELWEEK aanbiedingen ZEER APARTE MODELLEN IN DAMESSCHOENEN reeds vanaf f 15.95 DE GROOTSTE COLLECTIE ROBINSON jongens schoenen met 6 maanden garantie zool En in kinderschoenen brengen wij nu reeds een mooie collectie Yacht schoentj es Zie onze etalages En zeker uit onze bijzondere collectie jassen die wij op het ogenblik voor u hebben klaar- hangen. Jassen, gemaakt van goede wollen stoffen in moderne dessins en van prima pasvorm en afwerking. Hoofdstraat 90 Gelderse rookworst 99 smeuige leverpastei 99 Prima gehakt qq 16 october Gelderse ham £9 150 gram w Snijworst tartaar Z9 Pork heerlijkzo 250 gram Veenendaal Hoofdstraat 93 De wandelverenigingen in Veenendaal zullen zaterdagmiddag ter gelegenheid van de receptie van burgemeester Bakker te ongeveer kwart over vijf voor de jubi lerende burgemeester defileren. Dit défilé vindt plaats voor het gemeentehuis. HOOFD OPENBARE SCHOOL NAAR ZEIST De heer J. van der Walle, hoofd der openbare school aan de J. G. Sand- brinkstraat alhier, ontving dezer dagen bericht van zijn benoeming als hoofd van de openbare lagere school Griffen- stein in Zeist. WIEL BRAK VAN AUTO Op de Kerkewijk brak de as van een daar rijdende vrachtwagen van de fa. H. alhier. Het wiel raakte daardoor van de wagen los en vloog tegen de perso nenauto van dr. R., welke wagen daar door beschadigd werd. Dezer dagen vond de installatie plaats van de contactcommissie welke in het kader van de melksanering het contact moet onderhouden tussen de Veenendaalse melkslijters en de plaat selijke consumenten. In deze commissie, welke werd ge ïnstalleerd door burgemeester A. Bak ker, hebben zitting genomen mevrouw De Jong-Hardeman, mevrouw Bos-van de Vliet, mevrouw Kempen-Jacobs, me vrouw Kok en mevrouw Stoffels-van Brussel. DEELNEMERS ETALAGEWEDSTRIJD Hier volgen nog namen van enkele nagekomen deelnemers van de etalage wedstrijd te houden in het kader van de winkelweek: Galanterie N. Pauk, Hoofdstraat 7, Boekhandel G. Davelaar, Hoofdstraat 41; Fa. J. C. v. Hunnik, Zandstraat 86, Boumans bloemenmaga zijn, Davidsplein 11, P. van Beek, Em- malaan 28. BUITENLANDERS IN MOEILIJKHEDEN Zondagavond geraakten een tweetal Duitse personenauto's op rijksweg 12 in moeilijkheden. De eerste auto stopte op een gegeven moment, omdat de as was vastgelopen. Door een onverwachte bocht, die deze auto maakte, moest ook de tweede auto uitwijken en kwam zo doende via de middenberm weer op de weg, doch niet meer op de wielen maar op de zijkant. Persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. De beide auto's moesten echter naar een garage worden gesleept voor een voorlopige reparatie. De inzittenden, allen Duitsers, waren genoodzaakt de nacht in een hotel door te brengen en konden de volgende dag hun reis voortzetten. TRACTORWEDSTRIJDEN EEN SUCCES Gisteravond werd ter gelegenheid van de Veenendaalse winkelweek ringsteken met tractoren gehouden in de Stations wijk. Tevoren waren de tractoren in een optocht door het centrum van Veenendaal getrokken. In de Sstationswijk waar de wedstrij den werden gehouden, was de publieke belangstelling groot. Ook het aantal deel nemende tractoren was zeer bevredigend. De eerste prijs voor de mooist versierde tractor werd toegekend aan de heer J. v. Wakeren, Benedeneind 31, Veenendaal; de tweede prijs aan de heer T. Kleyer, Dijk- straat 81, Veenendaal en de derde prijs aan G. Lodder, Dijk 84, Achterberg. De uitslag van het ringsteken was: 1. R. Rozeboom, Talmaplein 8, wisselbeker 2. J. Gesink, Molenweg 19, Rhenen. 3. W. van Roekei, Haarweg 7, Overberg. 4. W. van Laar, Cuneraweg 106. 5. E. van Eden, Benedeneind 29. 6. J. van Wakeren, Be nedeneind 31. 7. T. Boers, Dragonderweg 3. 8. H. van Laar, Cuneraweg 186. 9. Jan sen, Dijkstraat 193. 10. J. Rouw. DERDE COMPETITIERIT MOTORCLUB Zaterdagavond om half acht begint de derde competitierit voor auto's en mo toren, georganiseerd door de M.A.C. Vee nendaal. De start en finish zijn weer bij hotel La Montagne. Al enige dagen werd in Eist een vreemd dier gesignaleerd. Dan dook het hier op, dan werd het daar verjaagd, een zwart bunsingachtig beest. Landbouwer Roks vond op zekere mor gen een zijner kippen dood onthoofd. Toen de dader diezelfde morgen in het achterhuis van R. werd ontdekt, ontke tende zich een levendige jacht op het onbekende dier. Maar de felle watervlug- ge rover liet zich niet zo maar vangen. Telkens ontsnapte hij aan zijn belagers. Gelukkig maar, want het fretachtige dier bleek een ontsnapte nertz uit de nertzenfarm „Renard" te zijn. En nert- zentanden zijn scherp als een scheermes. Met behulp van enige employes der farm werd het diertje tenslotte gevangen. De kip werd vergoed. Roks mag van ge luk spreken dat de rover zo spoedig ont dekt werd. Ongetwijfeld was anders het kippenhok geheel uitgemoord geworden. Ds. VAN ESTRIK IN ELST Naar wij vernemen hoopt de beroepen predikant bij de Herv. Gemeente, Ds. G. van Estrik te Nieuwland, a.s. donderdag 10 okt. een bezoek aan de gemeente te brengen, 's Avonds half acht hoopt Ds. Van Estrik voor te gaan in een dienst. EEN BLOEDIGE KRUISTOCHT De sekte der Kartharen, de „Reinen" uit de Balkan afkomstig, vond in Zuid- Frankrijk veel aanhangers. Hun centrum was tijdelijk de Franse stad Albi. Vandaar hun naam de „Albigensen". Daar zij zich niet aan de paus wilden onderwerpen, werd door de inquisitie een soort kruistocht tegen deze vrijheidslie vende mensen georganiseerd. Daaraan namen honderdduizenden uit Noord- Frankrijk deel. In het plaatsje Béziers werden in de kerk de la Madeleine 7000 van de inwoners in een enkele dag ge worgd. De laatste 210 werden voor het kasteel Montségur op de brandstapel in 1243 verbrand. Het restant van de be woners van Carcassonne, ongeveer 300 personen, werd eveneens levend ver brand. Men kan zeggen dat een sekte of duidelijker een gehele civilisatie volko men werd uitgeroeid. Die goede, oude tijd! In een matige eerste competitie volleybalwedstrijd tussen V. V. V. en Olympia (Zeist) zegevierde de techniek van de V.V.V.-dames met 3-0 op het enthousiaste Olympia. De eerste set begon vrij slecht, met veel foute serviceballen van beide ploegen. V.V.V. bleek het gelukkigst en liep uit tot 10-0. Toen vroeg Olympia time-out aan. Na deze onderbreking kwam V.V.V. pas tot haar normale vorm. Olympia maakte daarentegen veel net- en ach- terveldfouten. Door enkele goede smashes van VVV liep ze uit tot 13-0! Weer vroeg Olym pia time-out aan en met enkele goede molenwiek-services liepen de Zeister dames in tot 14-4. V.V.V. kwam daarop terug en won deze eerste set verdiend met 15-4. Ook in de tweede set begon V.V.V. met veel élan en liep uit tot 7-1. Time out Olympia. Het gelijkmatige spel van de V.V.V.-dames was nu geheel ver dwenen en het resulteerde in een rom melige periode. Bij de stand 12-9 voor V.V.V. kwam er plotseling een opleving in het spel en vooral Wil Versteeg onderscheidde zich door enkele prachtige smashes. Bij de stand 13-9 voor V.V.V. ser veerde Olympia met molenwiekservices. Dit had tot gevolg dat ze inliepen tot 13-13! Zelfs namen ze een voorsprong met 13-14. Geschrokken door deze ach terstand speelde V.V.V. veel beter en kwam op 15-14. De time-out van Olym pia hielp niet meer en V.V.V. won deze tweede set met 16-14. Na een korte pauze begonnen beide ploegen aan de beslissende set. To Wouda werd vervangen door Corry Kruidenier, wat later een merk bare verbetering was. Aanvankelijk was V.V.V. nog wat onwennig met deze nieuwe wijziging en Olympia maakte hiervan handig ge bruik. Het werd zelfs 5-0 voor Olym pia! Maar toen begon de mooiste periode van de wedstrijd. Met felle smashes van Mincke Dijkstra en Corry Kruidenier liep V.V.V. in en uit tot 13-9. Olympia kwam na een time-out terug tot 13-11. Weer toonde V.V.V. echter enkele mooie spelmomenten en won deze laat ste set met 15-11. Zaterdagmiddag aanvaardde „Vallei vogels" voor de tweede maal de verre reis naar Hulshorst om er de club van die naam party te geven. Ditmaal liet scheids rechter Van de Hof niet verstek gaan zo als zün collega Poort enige weken geleden zodat „Valleivogels" haar eerste wed strijd van dit seizoen kon spelen. Dit spe len was overigens een harde aangelegen heid waardoor de scheidsrechter zich nog wel eens genoodzaakt zag een vrije schop toe te kennen. Het harde spel werd reeds kort na het begin getypeerd toen „Valleivogels" na twee minuten spelen een strafschop werd toegewezen die de 4-2 zege van de rood- witten inleidde. De strafschop werd aan „Valleivogels" toegekend wegens ongeoorloofd aanvallen binnen de beruchte lijnen en Vlaanderen die dit vonnis moest voltrekken deed dit meedogenloos hard. Lang plezier van de ze voorsprong had men overigens niet toen de Hulshorst middenvoor op een ver VEENENDAAL. Op de eiermarkt van gistermorgen werden 126.000 eieren aan gevoerd. Prijzen van 17,50 tot 18,50 per 100 stuks, voor kleine eieren van 15,- tot 17,- per 100 stuks. De handel was vlug. De aanvoer op de biggcnmarkt bedroeg 70 stuks. Prijzen van 38,- tot 46,- per stuk, bij een kalme handel. WOUDENBERG. Op de eiermarkt wer den dinsdag 155.000 eieren aangevoerd. Prijzen voor kippeëieren 18,- tot 18.35 per 100 stuks (middelprijs 18,- per 100 stuks). Voor henneëieren 12,- tot 16,25 per 100 stuks. Handel vlot. EDE. Maandag 7 okt. Aanvoer 220.000 eieren. Prijs per 100 stuks, grote 17,75 tot 18,50 en kleine eieren 14,- tot 17,- bij een vlugge handel. naar voren gespeelde bal goed doorliep en de stand op 1-1 bracht. Toch was het weer Vlaanderen die met een beheerst schot zijn club de leiding gaf. Nog voor rust werd de Valleivogels-doelman voor de tweede maal gepasseerd zodat beide partijen aan het begin van de tweede helft als het ware nog aan het begin van de wedstrijd stonden. Beide teams voch ten fel om de leiding te nemen en zo af en toe kreeg de strijd eerder een onspor tief dan een hard karakter. Vermeulen van Valleivogels toonde zich in eerste in stantie matchwinnaar toen hij van dicht bij hard inschoot. nu Doe als iedereen en koop bij Hoofdstraat 23-61-65 Veenendaal KAMERMUZIEK Door het toekennen van subsidie ls het mogelijk geworden dat het U.S.O. een concert geeft in Amerongen. Reeds op zaterdag 26 oktober a.s. wordt in het clubhuis een concert van kamermuziek gegeven. Als de opkomst bevredigend is volgen meerdere concerten. Gemeente Rhenen SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij op vrijdag 11 oktober 1957 spreekuur houdt van des voormiddags 9-10 uur. Rhenen, 5 oktober 1957 De burgemeester voornoemd, J. BOELHOUDER w.b. Gemeente Rhenen UITSLAG BUITENGEWONE KEURING NAJAAR 1957 De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat tijdens de in sept. 1957 gehouden stierenkeuring de stier van H. Versteeg, Cuneraweg 280 te Rhe nen voorlopig is goedgekeurd. Rhenen, 7 oktober 1957 De burgemeester voornoemd, J. BOELHOUDER w.b. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Tricotfabriek Harwig N.V., Candialaan 3-5, Rhenen, om vergunning tot het vestigen van een tri cotfabriek in het perceel Candialaan 3-5, Rhenen, kadastraal bekend gemeente Rhenen, sectie E, nr. 2158. Gedurende tien dagen na de dagteke ning van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het gemeentebe stuur. Bovendien zal op dinsdag 22 okt. a.s., des voormiddags 11 uur, in het gemeente huis Rhenen een openbare zitting worden gehouden, waarin mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep ge- INLEG BOERENLEENBANK In september werd 107.313,- ingelegd en 50.322,- terugbetaald zodat het spaar derstegoed toenam met bijna ƒ57.000,- Er werden 64 nieuwe spaarders inge schreven. HUISSLACHTINGEN Burgemeester en wethouders van Ame rongen brengen ter openbare kennis van belanghebbenden. Zoals bekend is, heeft de minister van Binnenlandse zaken bij besluit van 17 april 1946 nr. 1718 bepaald, dat alle huis slachtingen aan keuring onderworpen zijn. Voordat iemand tot huisslachting over gaat, moet hij derhalve in het bezit zijn van een door of vanwege de keurings veearts afgegeven vergunning ingevolge de Vleeskeuringswet. Deze vergunning wordt alleen afge geven, nadat ter plaatse van het slachten een onderzoek naar het slachtdier is in gesteld. Belanghebbenden worden erop gewezen dat van het voornemen tot het slachten tenminste zes dagen voor het slachten ten gemeentehuize kennis dient te worden gegeven, tussen 9 en 12.30 uur. Teneinde te kunnen zorgdragen dat de keuringen op tijd kunnen plaats hebben is het noodzakelijk, dat voor deze keurin gen bepaalde dagen worden vastgesteld. In verband hiermede is de keuring als volgt geregeld: Voor de dorpen Ameron gen en Eist (Amerongen) op maandag de gehele dag en woensdag tot 12 uur. Voor Overberg (Amerongen) op woens dag. Ieder wordt in eigen belang aange raden hiermede rekening te willen houden. rechtigd zijn de aanvrager van de ver gunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerech tigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de ge stelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Rhenen, 5 oktober 1957. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. BOELHOUDER, w.b. G. J. BLEUMINK, wnd. sec. Ut staot in de karrek en ut begint mit een „t". Juust, 'turregel. Ik hoef nie veul meer te vertellen, want iedereen hèt zo zaggiesan wel geheurd en ge lézen, hoe of ut klinkt en hoe ut d'r uit ziet. Nou eh, as ik Kee mot gleuve, dan magge ze d'r blij mee zijn. Mör da mag dan ök wel, want wat d'r nou staot hèt een knots centen gekost en de léste termijn mot nog komme. Mör och, veur dat ut zover is, zal de beurs wel weer omhoog zijn gegaon. Wat me trof vléje weêk was ut be richt in „De Vallei", asdat na de wed strijden bij de Rhenense Schaokclub staonde drie versies waoren gezongen van pesallem 150. Ik hèt nooit geweten asdat ze daor aon de deurbraok gaon doen. Affijn, ut kan geen kwaod. On- dertusse hebbe ze al verschaije nije léje kunnen boeken. Waor schaokmat mit een pesallempie al nie goed veur is! Achteraf heur ik, asdat de verslag gever ut allemaol op z'n geweten hèt. Die mot te diep in ut glaosie gekeken hebben. Dat doet ie anders noöit! Af fijn, ut kan de beste gebeuren. Enne, ut is mit de griep-om-ut-hoekie altijd nog béter as miltvuur. Toen Han nes dat heurde, hèt ie vijf daogen en vijf nachten bij de dartien koeje zitte te waoken. Mit de snelblusser op ze knie. Toen Kee dat zag, begon ze héél hard te lachen. Vanweges die snel blusser. „Die Hannes", riep Kee, „die Hannes!" Mör Hannes kon ut lachen wel hou- we. Hij zee: „Ik bin veuls te bang asdat ut vuur overslaot!" Enne toen een zaoterdaggenaovund in ut dierenparrek ut restaurant in brand stink, hèt Kee Hannes toch nog gelijk motte geve. De Klokkenverkoper. (55) Juist toen een grote verwarring dreigde te ont staan en allen door elkaar heen schreeuwden, werden de deuren van de grote zaal opengeworpen en een hijgende Presto verscheen. „Heer Aram!" riep hij boven alles uit. „Ik heb hem hier!" En heftig wees hij op de zwijgende figuur naast hem, die verwezen voor zich uit staarde. Terwijl iedereen verwonderd en in spanning deze twee vreemde bezoekers gadesloeg klonk plotseling een doordringende kreet boven alles uit. „Marco!" Het was Jolande. Zonder zich aan iemand te storen, duwde zij iedereen opzij, die haar in de weg stond en stormde op de zwijgende vreemdeling af. „Marco!" riep ze opnieuw. „Ge leeft!" En snikkend stortte zij zich in de armen van haar doodgewaande broeder. Als bij toverslag veranderde de uitdrukking op het gelaat van de man. Er lichtte een verheugde glans in zijn ogen, die plotseling helder en vol ver tedering keken naar het meisje in zijn armen. „Jolande zusjelief.... gij zijt het.... nu weet ik;.... weer alles!" (Wordt vervolgd.) met Baby-Queen, Quhen en naaldhakken, in alle modekleuren Hoofdstraat 54-56 Blijft de grootst gesorteerde Tel. 2167 DAAROM VOOR EXCLUSIEVE HEREN- EN JONGENSKLEDING Deelnemer winkelweek MÉÉÉHHHÉÉMÉÉÉÉÉÉÉfeUÉMÉÉAMfl per stuk circa 225 gram 3 blikken a 100 gram voor boterham q gramsbfik of middagmaal - zeer voordelig 150 gram Om van te smullen! Vleeswaren enroom boter. Natuurlijk, want volle zegels!

De Vallei | 1957 | | pagina 2