ALBERT HEUN Dokter HOLL Veenendaal moest tegen Jonge Kracht met gelijk spel genoegen nemen DOVO NEEMT DE LEIDING DOOR 5-3 OVERWINNING OP S.K.V. V.R.C. VERLOOR IN LAATSTE MINUTEN NA V00RSPR0NC RENSWOUDE HIELD SPEL TE KORT EN VERLOOR MET 5-0 Musketiers versloeg Sportclub Rlienen met 2-1 Kulan wist met 3-0 van het Doornse D.E.V. te winnen Let goed op Uw brievenbus KIJK LINKS... KIJK RECHTS! Maar verdiende meer R. Sclioeman in grootse vorm Uitslagen en overzicht Oostelijke 2e klasse K.N.V.B. Pril is een^^produkt Oranje-Wit in alle onderdelen beter Scherpenzeel - Triangelboys grote, zware Kijk in uw straat, uw buurt, uw stad. Er is maar één conclusie: bij AH altijd de béste kwaliteit, altijd de laagste prijs. En...rente winstaandeel! Gelderse ham iso gram Leverpastei per blikje Huishoud koffie 250 gram Droptoffee's 250 gram Huishoudzeep dubbel stuk maakt u het leven goedkoper ;j FEUILLETON Hoewel Veenendaal wel wat meer verdiend had, kon het toch niet verder komen dan een 1-1 gelyk spel. Toch heeft er wel een overwinning in gezeten, maar een voetbalwedstrijd wordt altyd nog beslist door het benut ten van de kansen. Maar wat wordt het, wanneer een speler kans ziet om op drie meter afstand de bal over het doel te lepelen, terwijl een ander vier- of vijfmaal achter elkaar zijn schoten meters te hoog afvuurt? Nee, aan het veldspel heeft het be paald niet gelegen. Het was de af werking die veel te wensen overliet. In ieder geval is het een aardige, vry snelle wedstrijd geworden, terwijl het soms wat te forse spel onmiddellijk door de scheidsrechter betoomd werd. Het duurde nog wel even eer Veenen daal zich aan het agressieve spel der gasten had aangepast. Het eerste half uur was dan ook voor de geel-blauwen wel eens even moeilijk. Gelukkig waren in de achterhoede spil Gerritsen en de weer herstelde doelman Van de Pol, van het begin af ten volle betrouwbaar, terwijl de eerst wat weifelend spelende Van Soest zich behoorlijk aanpaste. Na de rust was Veenendaal overwe gend in de meerderheid, wat echter jammer genoeg niet in doelpunten uit gedrukt werd. Zoals gezegd had Veenendaal het de eerste tijd niet gemakkelijk, maar goed ingrijpen van Van de Pol kon doelpun ten voorkomen. In de 32ste minuut kon Van de Pol echter na een voorzet van links de bal niet onder controle krijgen EEN OUD KROEGJE Gedurende de middeleeuwen werd het zout van Lüneburg uit, in de Lüneburger- heide ten Zuiden van Hamburg, met rij tuigen en op paarden naar Lubeck ge transporteerd. Een enkele keer moest daarbij van een veer over de Elbe gebruik worden ge maakt, n.l. bij het plaatsje Sandkrug. Het veer bestaat nog en ook nog die kroeg, waarvan de naam niet veranderd is, n.l. de stenen kruik (Steinkrug). en niet voorkomen dat Van Maas hard inschoot (0-1). Drie minuten later kon Corry Hei kamp, na enkele mislukte pogingen, door goed doorzetten met een juweel van een doelpunt de partijen weer op gelijke voet brengen (1-1). Van toen af ging het beter met Vee nendaal. Dit wil niet zeggen dat het enthousiasme van de gasten verslapte, maar de thuisclub paste zich beter aan. Ondanks dat de verdediging der gasten daarna voortdurend uit elkaar gespeeld werd, bleek de juiste richting van het doel toch niet gevonden te kunnen worden. Na de thee pakte Veenendaal direct goed aan. In de zevende minuut bracht Kees Heikamp de bal keurig voor het vijandelijke doel, maar het resultaat was, dat Corry Heikamp van zeer korte afstand over het doel schoot. Veenendaal bleef echter aanvallen en had Kees Heikamp toen meer hulp ge had, dan zouden er zeker doelpunten gekomen zijn. Nu bleef het echter bij mislukte pogingen, terwijl als er een schot op het doel kwam, daar doelman Van Bon stond, die de zaak weer op ruimde. Nadat Kees Henzen enkele malen wat onbesuisd hoog over het doel geschoten had, kreeg Kees Heikamp in de 25ste minuut een vrije trap te nemen vanaf de rand van het strafschopgebied. On danks dat hij oerhard inschoot, werd de bal keurig gestopt. De laatste tien minuten werden de gasten weer iets sterker, maar zij ble ken toch kennelijk graag genoegen te nemen met een gelijk spel. Juist voor tijd leek het of Kees Hei kamp toch het winnende doelpunt nog scoren zou. Hij kreeg de bal te pakken en rende er mee op het doel af. Op het critieke moment viel hij echter over de bal, waardoor deze weggewerkt kon worden. Dovo heeft zaterdag op eigen terrein een alleszins verdiende overwinning be haald op het gepromoveerde S.K.V. uit Wageningen. Een verdiende overwinning omdat Dovo in alle spelonderdelen beter was. Dit be tere spel hebben z(j echter pas laten zien in het laatste kwartier van de eerste helft en voornamelijk in de tweede helft, toen het tempo der gasten te hoog was. Toch heeft deze wedstrijd enkele niet zo pret tige dingen nogeens onderstreept. De aan val van S.K.V. kwam toch nog maar te gemakkelijk door de rood-witte defensie, waarin A. van Maanen nu beter speelde dan tegen D.T.S. Wij doelen echter met deze minder prettige verschijnselen echter in hoofd zaak op een voorhoedespeler en wel K. van Hall. Deze speler verviel weer in zijn oude fout en het was voor de andere aanvallers vaak om mismoedig onder te In de wedstrijd Go AheadV.R.C. heeft het er lang naar uitgezien dat V.R.C. de eerste puntjes zou binnen halen. Toen er nog 12 minuten te spe len was, had men nog steeds een 2-1 voorsprong, maar in een slotoffen- sief wist de Kampense middenvoor Bensing met twee doelpunten zijn club de overwinning te bezorgen. Een met drie invallers spelend V.R.C. ging meteen goed van start Er was nog geen vier minuten gespeeld toen middenvoor Cornelissen de Go-Ahead- keeper passeerde, maar de scheids rechter keurde dit doelpunt af voor buitenspel. Niet ontmoedigd ging V.R.C. verder en bleef het beste van het spel houden, maar tot doelpunt kwam men niet, daar de Go-Ahead-achterhoede stug verdedigde. Even voor het verstrijken van de eerste helft was het rechtsback De Ko ning die de bal goed opbracht tot aan de 16-meterlijn. Daar werd hij fors aan gevallen door linkshalf Goudriaan. Deze kwam ten val en toen De Koning geheel onverwachts raak schoot, was het de scheidsrechter die affloot voor de ge wonde Goudriaan. Dit was de tweede teleurstelling en de rust kwam met een blanke stand. De tweede helft was vijf minuten oud 1—2 1—1 S.D.O.U.C. V.D.Z Veenendaal Jonge Kracht W.A.V.V. Theole 3—1 S.C.H. Eendracht 0—1 Leones Arnhemse Boys 41 Silvolde Esca 17 S.D.O.U.C. zakte enkele plaatsen door een op eigen terrein geleden nederlaag tegen V.D.Z. Door gelijk te spelen tegen Veenen daal kon Jonge Kracht zich in de bo venste regionen handhaven, terwijl W.A.V.V. door haar keurige overwin ning op Theole de onderste plaats ver laten kon. Eendracht steeg een plaats op de ranglijst, door een overwining op S.C.H. die een duikeling maakte. Leones, de nieuweling die het heel goed doet, handhaafde zich op de bovenste plaats door Arnhemse Boys, met een 41 ne derlaag naar huis te sturen. Esca be reikte de tweede plaats door een mon steroverwinning (7-1) op Silvolde, dat nu op de onderste plaats is gekomen. De stand in deze klasse luidt nu als volgt: 3 3 4 3 3 3 3 Leones Esca Jonge Kracht S.D.O.U.C. V.D.C Veenendaal S.C.H Eendracht 2 W.A.V.V3 Theole3 Arnhemse Boys 2 Silvolde 2 gespeeld 6 punten j» 5 5 5 4 3 2 »i 2 2 ff 1 tf 0 0 toen de Kampense rechtsbuiten met een goed schot er 1-0 van kon maken. V.R.C. kwam terug en de actieve middenvoor Cornelissen kon in tien minuten tijd twee doelpunten maken; 2-1 voor V.R.C. Een kwartier voor tijd belandde nog een harde kopbal van middenvoor Cor nelissen tegen de lat. Dit inspireerde de Go-Aheadploeg dusdanig dat deze fel op kwam zetten. Middenvoor Bensing kon tien minuten voor tijd gelijk maken. Door een dekkingsfout in de V.R.C.- achterhoede was het weer Bensing die op het allerlaatste moment het winnen de doelpunt scoorde en zo kwam V.R.C., na een aardige wedstrijd gespeeld te hebben, aan een onverdiende neder laag. worden. Steeds maar weer probeerde Van Hall het met individueel spel, dat echter niets uithaalde. Deze speler zal z(jn spel grondig moeten veranderen. Veel beter was het spel van invaller H. Muller, die meer schot in de aanvalslinie bracht en wjj zien liever zyn spel dan dat van Van Hall. De beste man van het veld was echter weer Roelie Schoeman, die zovele kansen weggaf en er zelf ook twee benutte, dat het een wonder mag heten, dat de score bü 5-3 beperkt bleef. Na twintig minuten spelen viel P. van Ojik door een blessure uit. Hij werd ver vangen door H. Muller, waardoor B. Kroesbergen op de halfplaats terecht kwam, waar hij een sublieme partij speelde. Dovo nam na een kwartier de leiding, toen B. Kroesbergen uit een enigszins verwarde situatie kon score. S.K.V. was in deze periode sterker maar zij konden toch geen enkel moment gevaarlijk wor den. Na een half uur kon R. Schoeman de voorsprong op 2-0 brengen. Dit gaf Dovo moed en men nam nu het spel in handen. Verwonderlijk was het dat S.K.V. echter juist in deze periode gelijk kon maken door doelpunten van M. Wessels en C. Ruys. (2-2). Met deze stand ging ook de rust in. Na de thee was Dovo steeds in de aan val. R. van Zetten scoorde eerst 3-2, waar na H. Muller een bal ineens op de schoen nam en de stand hiermede op 4-2 bracht. Een vrije trap voor Dovo werd op de 16- meter lijn genomen door H. Muller. Zijn schot beukte de kruising van paal en lat. Een schitterende kopbal van R. Schoeman had beslist beter verdiend en een hard schot van H. Muller werd op uitstekende wijze door de S.K.V.-doelverdediger ge stopt. Roelie Schoeman kreeg nogmaals een kans en hij aarzelde niet om het vijfde doelpunt te scoren. Kort voor het einde kon S.K.V. de achterstand nog tot ,5-3 verkleinen, maar dit kon de Veenendaalse zege niet meer in gevaar brengen. Volgende week speelt Dovo een uitwed strijd tegen Nunspeet. Deze week krijgt U een GRATIS proefzakje van het afwaswonder PRIL in Uw brievenbus Pril - die U de afwas tot een peuleschilletje maakt! Benut dus dat proefzakje èn bewaar het ledige zakje. Telkens als U een pak Pril koopt, stopt U er de bovenklep in, want voor het met 3 bovenkleppen ge vulde zakje geeft Uw winkelier U De sympathieke Persil-spaaractie gaat door, ook in 1958! Op het Prilpak komen 3 spaaremmertjes voor. Knip ze uit! Uw verenigingskas 1 vaart er wel bij. ATTENTIE U kunt zelfs vaker GRATIS een pak Pril krijgen. Uw winkelier heeft proefzakjes in voorraad en deze aanbieding geldt tot 31 december. Dus: bovenkleppen sparen! In een matige wedstrijd heeft Muske tiers een 2-1 overwinning behaald op Sportclub Rhenen. Door het mooie samen spel van het trio Honders, v. d. Klift en Klumpenaar, kon Klumpenaar in de 25e minuut doelpunten (1-0). Direct na de af trap kwam er enigszins druk op het doel van Musketiers en door een misverstand van beide backs kon de midvoor van Sportclub Rhenen scoren (1-1). Hiermee ging de rust in. Na de rust wilde Sportclub Rhenen proberen het doelgemiddelde te verbete ren maar de achterhoede van de Muske tiers gaf geen krimp en hield goed stand. Twintig minuten voor het einde kreeg Musketiers weer de overhand en werden er verschillende schoten gelost door v. d. Klift, Nellestijn en Van Kranenburg. Vijftien minuten voor het einde gaf de goed spelende Klumpenaar een scherpe voorzet die door Nellestijn op meester lijke wijze in het doel werd gedeponeerd. De druk van Musketiers bleef aanhou den maar tot doelpunten kwam het niet meer, zodat het einde kwam met een 2-1 overwinning voor Musketiers. Renswoude moest zondag haar eerste plaats op de ranglijst prijsgeven, door een verrassende, maar verdiende nederlaag tegen een beter spelend Oranje-Wit. Reeds met de rust had Oranje-Wit een 3-0 voorsprong en wie had gedacht, dat Renswoude na de thee wel uit een ander vaatje zou gaan tappen, kreeg wel gelijk, maar het offensief in de tweede helft le verde geen doelpunten op. Dit was voor namelijk te wijten aan het feit, dat de rood-witten te peuterig speelden. Het duurde allemaal te lang en ook Vrouwe Fortuna liet de gastheren deze middag in de steek. Reeds na enkele minuten nam Oranje- Wit de leiding, toen keeper Schoonder- beek een blunder maakte, door de bal tussen zijn handen door te laten glijden. Een kopbal van Van Raay, uit een goede voorzet van Hardeman belandde in de handen van de uitstekende Oranje-Wit- doelman. Hoewel enkele aardige aanval len door de thuisclub werden opgebouwd brachten deze geen succes. Succes kwam er juist aan de andere zijde, want voordat men de kleedkamers opzocht, werd de defensie van de rood- witten nog tweemaal gepasseerd. Met deze 0-3 stand begon men aan de tweede helft. Renswoude was nu wel sterker, maar weer was het Oranje-Wit dat scoorde (0-4). G. van Raay kreeg na een kwartier de kans van de dag, maar zijn schot ging huizenhoog over. Renswoude bleef het spel te kort houden, en ook een omzetting in de voorhoede bracht geen verandering in de stand. Zelfs kon Oranje-Wit bij een onver wachte uitval kort voor het laatste fluit signaal nog 0-5 maken. Met deze stand kwam het einde van een teleurstellende strijd. Nee, Renswoude zal het anders moeten gaan doen, wil men althans in de kopgroep blijven. 2-2 Het was maar een matig partijtje voet bal wat het zaterdagelftal van Scherpen zeel en het bezoekende Triangelboys uit Veenendaal zaterdag op Wittenberg pres teerde. Als men voetballen alleen tegen een bal trappen bedoeld kon men het hier wel zien, maar werkelijk aardig voetbalspel zoals men van een tweede klasser mag verwachten dat hebben w(j helaas niet gezien. Voor de rust ging het nog wel. Een in het veld iets beter spe lend Triangelboys, maar voor het doel een gevaarlijker Scherpenzeel. En had de achterhoede van Scherpenzeel niet zo staan blunderen, dan waren ongetwijfeld beide punten in Scherpenzeel gebleven. Direct na de aftrap begon het reeds en in de tweede minuut gaf een grove fout de Boys-midvoor een prachtkans, maar hij schoot hoog over het lege doel. Na vijf minuten kreeg men een der weinige mooie aanvallen van Scherpenzeel. En van een meter of zes afstand scoorde Meerveld een fraai doelpunt. Men zou zou zeggen het kon niet maar de bal ver dween in het net door zo'n klein gaatje dat het zeker een fraai doelpunt was. Het spel bleef aardig tegen elkaar op gaan en ofschoon het spel van de Boys iets fijner was, tot werkelijk gevaarlijke aanvallen kwam het van Boys zijde niet. Scherpenzeel was echter vooral in de voorhoede gevaarlijker. Toen echter in de 21e minuut doelman Ter Burg opnieuw de bal liet vallen was de Boys rechts buiten er als de kippen bij en bracht de stand op 1-1. Een fraai schot van B. van Dijk werd even fraai uit het doel gekopt. In de 40e minuut knalde spil De Koning tegen de paal, B. van Dijk ving de terug springende bal op en kogelde hoog in (2-1.) Na de pauze was in het veld de Boys veel sterker, maar werkelijk een groot gevaar konden zij voor het doel niet vor men. Toen echter een paar achterspelers van Scherpenzeel over de bal heen trapte wist de Boys-midvoor hier handig van te profiteren (2-2). De Boys bleven sterker en Scherpenzeel moest zich beperken tot enkele uitvallen. Het spelpeil zakte ge ducht en ook de scheidsrechter maakte door een aantal wonderlijke beslissingen de verhouding in het veld niet beter. On danks de veldmeerderheid van de Trian gelboys wisten deze geen schoten van be tekenis af te geven, zodat de gasten wel tegenvielen. Een gelijk spel was voor deze matige wedstrijd zeer zeker te rechtvaar digen. WIE WAS SHAKESPEARE? Volgens sommige onderzoekers moet de grote Shakespeare beslist een kleine handelaar in granen zijn geweest, geves tigd in het stadje Stratfort on Avon. Volgens anderen was Shakespeare de schuilnaam van een geniaal mens beho rende tot de Engelse adel. Nog tal van andere mogelijkheden worden geopperd. Het is Kulan gelukt tegen het pas ge degradeerde D.E.V., beide puntjes binnen te halen. Hoewel deze overwinning zeker verdiend was, moet drie doelpunten ver schil toch wel wat geflatteerd genoemd worden. D.E.V. had twee Surinamers in het elftal opgesteld, die naar onze mening nog aan het klimaat moeten wennen. Of zouden ze ook al A-griep gehad hebben? Reeds in de eerste minuut kon Kulan de leiding nemen, toen een van de ach terspelers der gasten fouttief terugspeelde waarvan v. d. Sluis handig profiteerde 1-0. Direct daarna moest doelman Budding enkele malen handelend optreden, wat hem echter vlot afging. Kulan trok toen met de wind in de rug ten aanval en oefende grote druk uit op het D.E.V.-doel, dat door de al ver op jaren zijnde doelman maar matig ver dedigd werd. Na 18 minuten spelen was het Kleijn, redding brengen, maar van werkelijk ge vaar was geen sprake. Ook enkele goede uitvallen van Kulan leverden ondanks krampachtige pogingen van Kleijn en Freddy Coumans, niets op. Na enkele goede kansen van D.E.V. was het juist voor tijd Van de Sluis, die na een voorzet van Van de Bovenkamp, de bal ineens op zijn schoen nam en kei hard inknalde (3-0). die gebruik makende van treuzelen in de Doornse achterhoede, hard inschoot (2-0). Toen de strijd een half uur oud was kreeg Van de Sluis nog een prachtkans om de score te verhogen, maar was te langzaam in zijn afwerking. Even voor tijd zou D.E.V. door een blunder van doelman Budding, bijna een tegenpuntje gemaakt hebben, maar ge lukkig kon Schoeman juist nog corner werken. Na de rust kwam D.E.V. door wind- voordeel wat in de meerderheid, maar bleek ondanks dat het verdiend was, toch geen doelpunt te kunnen maken. Wel moest Budding, die inmiddels een krom me vinger had opgelopen, zo nu en dan BSS!! J choc, repen halve prijs! Van donderdag 10 t/m woensdag 16 oktober bij ELK pakje AH-Thee 3 grote, zware Delicata CHOC. REPEN (melk, puur, extra bitter of mokka) VOOR HALVE PRIJS! Volgende week wéér zo'n extra aanbieding. (24) Hij wist, dat zij hem nu in het donker onderzoekend aankeek en hij vreesde ook, dat zij hem zien kon. Leed en een zaamheid hadden haar krachten gege ven, die anderen niet hadden. Kent u dat lied van Brahms, van het zieke meisje, dat moet sterven, net als Traviata, kent u het? Natuurlijk kende hij het lied, zijn moeder had het vaak voor hem ge zongen. Hij schudde echter het hoofd. Nee, ik ken het niet. Niet...? „Immer leise wird mein Schlummer...? Kent u dat echt niet? En zij neuriede een paar maten van de melodie voor zich heen. Nee! Maar nee... signorina, wat moet dat? Nee. U mag niet opstaan! Hij wilde haar tegenhouden, maar zij had haar voeten reeds op de grond en Holl wilde haar niet te krachtig aan grijpen. Hij wilde haar in het geheel niet aanraken. het Werkelijk, signorina, u mag bed niet uit. U zult anders... Ik zal niets anders, dokter, hele maal niets! Ik ben vandaag al een keer op geweest en het heeft me niet in het minste kwaad gedaan. Integendeel! Hij stond nu zelf ook op, maar kon geen vinger verroeren. U moest toch niet..., zei hij slechts zwakjes. Laat me opstaan, lieve dokter, ze legde haar smalle hand op zijn borst. Wat kan me gebeuren! U bent toch bij me. Stefan gaf willoos toe en liet haar langs hem heen gaan. Maar er is geen licht, was alles wat hij zei. Aan haar lopen hoorde hij, dat zij de gordijnen doorging. Ik heb geen licht nodig, dokter... Maar als u een paar kaarsen wilt aan steken... rechts naast u staat een kan delaar. Hij tastte naar de kandelaar, vond hem, zocht in zijn zak naar een aan steker en stak de drie kaarsen aan. Voor zijn ogen dansten de drie kleine kaarsvlammetjes. Men zegt zo gemak kelijk van vlammetjes dat zij dansen... Misschien zijn het echter in het geheel het kan niet weg. En alle drie die vlam metjes aan de kandelaar buigen zich volkomen gelijk, het ene doet precies hetzelfde als het andere. Een eigen wil hebben ze niet... alles wat zij doen ge schiedt onder het zachte geweld van Roman van Hans-Otto Meissner Nederlandse bewerking H. Magnin Verschuur geen bewegingen van vreugde, maar stuiptrekkingen. Pogingen om hun noodlot te ontvluchten. Het vlammetje van een kaars, dacht Holl, is met één voet aan de gloeiende pit vastgeketend, zo kronkelt en kromt het zich, maar een luchtstroom, die door de gordijnen hier naar toe komt. Ach wat, dacht Holl, ook wij handelen niet zelf, maar onder invloeden die niet toelaten, dat wij anders handelen. We merken ze alleen maar op, wanneer ze brutaal worden. Maar haar zachtheid volgen we, alsof de wens daartoe uit onszelf kwam. Hij nam de kandelaar op en volgde Angela door de gordijnen. Toen hij dich ter bij het meisje gekomen was, viel het kaarslicht op haar haar, haar mond, haar ogen en haar handen. Dat alles wachtte op hem. Hij zette de kandelaar op de vleugel neer. Zij gleed met haar vingers over de toetsen en begon met een klein, voor zichtig stemmetje te zingen: Immer leiser wird mein Schlummer, Nur wie Schleier liegt mein Kummer Zitternd über mir... Oft im Traume hör' ich dich Rufen drauss vor meiner Tür: Niemand wacht und öffnet dir. Ich erwach'... und weine bitterlich. Stefan Holl wilde haar lied niet ho ren... hij wilde haar smeken het niet verder te zingen... Hij kende het maar al te goed uit zijn eigen jeugd, van zijn moeder. Maar hij vond de moed niet Angela te onderbreken. Het licht der kaarsen flakkerde over haar bleek gezicht, over dat toverachtig mooie Sneeuwwitje-gezicht. Haar wim pers waren zo lang, zoals hij ze nog nooit bij iemand gezien had. Steeds schoten bliksemstralen door de kamer en zetten Angela in helder wit licht. Zij was echter zo verzonken in haar kleine lied, dat niets haar stoorde. Ja, ich werde sterben müssen Eine andere wird dich küssen, Wenn ich bleich und kalt, Eh die Maienlüfte wehn Eh die Drossel singt im Wald: Willst du mich noch einmal sehn: Komm, oh, komme bald! (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1957 | | pagina 4