U)ou^ PAUK empme Dokter HOLL CCHI P.K.-vakkleding IMGê 107» Zwitsaletten DAM PO Het mes er in? D. VAN DER ME IjDEN iafkftrSTeH /r Zal Veenendaal in Tiel van Theole winnen fiat** AMERONGEN Burgerlijke stand GRIEP? KERKDIENSTEN Pracht handen ROVANNA plastic tafellaken ,f Groentesoep voor de halve prijs €ovpot> opo/ SPORTOVERZICHT Zware wedstrijd voor Dovo in Nunspeet Dinsdagkoopjes Kolenkit 1.98 Kolenschop 0.45 J. II. H. Jansen hoofdconsul voor Veenendaal U ziet beter en bent charmant K Fa. J. F. Tak Ingekomen en vertrokken Amerongen Rhenen BRIL OPTIEK WESTERA Zondagsdienst doktoren HET RAADSEL VAN FEUILLETON KOU, GRIEP, Nee, gebruik maar liever een schaar, als u zo'n mooie lap japonstof van Jac. van Schuppen hebt veroverd! Met zo'n kostbaar bezit kunt u niet voorzichtig genoeg zijn! Verwen uzelf eens met een nieuw japonnetje! Er is thans een enorme keuze japonstoffen tegen uiterst voordelige prijzen. Kopen bij Van Schuppen de beste geldbelegging! MANUFACTUREN EN WONINGINRICHTING - j| meer dan 200.000 mogelijkheden „Heb je hem zondag met Henny gezien Wat zag hij er keurig uit hè!" „Ja, die knaap heeft smaak!" 00K IN ZIJN WERK „KNALT HIJ ER-UIT"! IEDERE WERKER EEN P.K. STERKER Nog mar net was de russiese kunstmaan het luchtruim ingejaagd of de heele wee- reld sting op ze achterste beene. En de Aameerikaanders de P in, omdat de russe ze net veur de deur gewerkt hadde. Een heele boel heisa en kouwe druktes om één kunstmaantjie. As of we an de echte maan nog niet genog hebbe. Der komt nog bij da 'j em gien eens kunt zien. Ik en Driek stinge dezelfde aavond nog in de hof te kijke, mar al- leenig de eenige, echte, onvervalste maan keek ons vrindelik an. En die was mooi zat. We zouwe waarachies op onze auwe dag nog neiginge om te gaan staan vrije gekreege hebbe. Zo echt was de maan. En nouw die kunstmaan. Een blikke bollegie, zoo groot as een goeie schoenne- doos en gien sprankie licht komt eraf. Nee, veurloopig zulle de kindere mit Sin terklaas nog lang niet hoeve te zinge, van zie de maane schijne deur de boome Verdurs heb ik een heekel aan alles waar kunst veur staat. Ik heb maar liever 't waare. Bij ons vandaan een bietje meer naar 't Ooste zijn ze ok alted zoo sterk gewist in kunstartikele. Erzats noeme ze et daar. Nou we hebbe et ondervonde. Daarom an mijn lijf ok gien kunstmaa- ne. Ik heb veurloopig me eige haare nog wel. Bram had - zoas altijd - gelijk al weer een aardig moppie op die heele kunst- maane-geschiedenist. „Dur was es een keerel". zee die „die had vrogger een kunstmaan. Mar nouw is tie weer jong", zee die, want nouw het ie kunstmaane. As jelui dur net zoo as ik een dag lang oover denke, dan vatte jelui em wel. Die „echte" kunstmaan van de russe schijnt nog gien eens zoo'n kunststukkie te zijn. As ie mar hoog genog kunt schiete dan blijft ie ut ze eige om de aardbol heen draaie. Mar et zal tog nog wel effe duure veur dat iedereen achter in 't schuurtie mit een schroevedraaier en een ijzerzaagie kunstmaane in mekaar zit te febrieke. De geleerde hebbe verspeld dat ie van daag of morrege toch erreges mot lande. Neem nouw een goeie raad van mijn an. Mocht ie onverwachts tussche je boere- kool neerstrijke stop em dan gauw in 't vuilisblik. Dan zijn we van een hoop naa- righeid af. Want geef ie dur een bietje bekendheid an, dan komme dur meteen een stuk of wat vliegmesjiens vol mit Aameeriekaanders oover om in je hoffie te komme neuze. En dan gaan zullie dur ok gauw eentje maake. Mit weer nieuwe trammelant. En as ie em verdonkermaand, dan heb be ze niks. En misschien heb dan zoo'n russiese perfester ze brood wel in de tee- keninge gepakt, omdat ze toch niet meer noodig waare, en dan zijn de kunstmaane veurloopig weer van de baan. Want die heele kliek is nerreges anders goed veur as om mekaaf de ooge uit te steeke. De één wil de ander oovertroeve. En zijn we daar allemaal niet een bietje op uit? As de één een tillpviesie heb mot de buurman dur ok zoonoodig anschaffe. De eene auto wordt door de ander gevolgd. Niet omdat ie zoo noodig is, mar zullie daar hebbe dur ommers ok één. 't Is allerweege afgunst wat de klok slaat. We motte tevreeje leere zijn met het geen da we hebbe. En as alle minse dat zijn, dan is de weereld el een heel stuk beeter en aardiger om op te leeve. Ik wou dat de heele westerse weereld nou es verstandig was en zee: „de russe een kunstmaan? nou goed, zullie een kunst maan. Ons een zorg. We kunne d'r buite. En wij kunne heus allemaal buite het geen onze buurman veur luxe heb. En as ie dat nouw inziet, dan ben je tevreeje. Dat zeitWout Blauwkous. pel 'kt stevige kwditeit Alleen dinsdag 15 okt. Hoofdstraat 7 - Veenendaal Telefoon 3103 Het bestuur van de afdeling Utrecht van de K.N.V.B. heeft besloten om in Veenendaal een hoofdconsul aan te %stel- len. In deze functie is benoemd de heer J. H. H. Jansen, P. H. van Rijnstraat 36, tel. K 8385-2651. De taak van de heer Jansen zal hoofd zakelijk een controlerende en adviserende zijn, zodat bij eventuele moeilijkheden of twijfelgevallen de consuls van de Vec- nendaalse verenigingen zich tot boven genoemde kunnen wenden. En nu de prognose. Deze is voor dit weekend nogal gemakkelijk, omdat er door afgelaste wedstrijden in de afdeling Utrecht een programma is samengesteld waarvoor wij ons enkele weken geleden reeds aan voorspellingen waagden. Toch menen wij in enkele gevallen na de laatst gespeelde wedstrijden, onze prognose te moeten wijzigen, terwijl wij na diverse van deze wedstrijden iets ra dicaler kunnen zijn. Bij de wedstrijd Theole-Veenendaal zullen vele zich afvragen, wat gaat Vee nendaal doen, in de eerste uitwedstrijd van het seizoen. Naar onze mening kan er voor Veenendaal wel winst in zitten, temeer daar Theole nu niet bepaald in een beste vorm steekt. Zou het dit week end echter nog gaan regenen, dan hebben wij er op de Betuwse klei een zwaar hoofd in. De opstelling van Veenendaal is als volgt: doel: A. v. d. Pol; achter: G. Hen zen, B. v. Soest; midden: R. Heij, C. Ger ritsen, P. Muller; voor: A. Rebergen, A. Muller, C. Heijkamp I, C. Heijkamp II, C. Henzen. Dovo zal zaterdag in Nunspeet moeten bewijzen wat zij waard is, om in de bo venste regionen van de ranglijst te ver keren. Zelfs de meest optimistische Dovo- supporter zal toe moeten geven, dat de rood-witten het niet gemakkelijk zullen krijgen. Aan jullie dan de taak jongens, om de naam van Veenendaal hoog te houden en denk er om, het gaat om de bovenste plaats. V.R.C.-Ermelo, wat zullen we daar nu van zeggen. De resultaten van de geel- blauwen zeggen ons, dat er weinig kans zal zijn. Of moet V.R.C. nog loskomen? Men heeft de laatste tijd wel veel met zieke en geblesseerde spelers getobt. Pro beer het in elk geval nog eens een keer, mogelijk dat er nog een gelijk spel in zit. Voor de zondagvoetbal in de afdeling Utrecht zijn weer niet veel wedstrijden WANDELTOCHT De Woudlopers organiseren zaterdag 19 oktober a.s. opnieuw een herfsttocht door de prachtige natuur rond Amerongen. Afstand 10 en 15 km. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij het clubhuis, waar ook start en finish zullen zijn. DAMMEN Amerongen I won de uitwedstrijd tegen Kamerik I met 15-5. Persoonlijke resul taten: Maris Louwerse 20 C. v. d. Kolk Van Oosterom 20 Faber Van Koerten 11 Meijer Van Koerten 20 A. v. d. Grift Pak 2—0 E. v. Zomeren Van Oosterom20 v. d. Berg Blok 02 A. v. d. Kolk Nell2—0 Van Ewijk Nap 20 M. v. d. Grift Nap 02 vastgesteld. Tevens kunnen wij in de prognose hier erg kort zijn, omdat we daar enkele weken geleden al dieper op ingegaan zijn. Bij V.V.Z.A.-Rhenus houden we het op een overwinning voor de Grebbebewo- ners. D.V.S.A.-Renswoude zal naar de wed strijden van vorige week gerekend, een overwinning voor de Amerongse voet ballers moeten worden. Scherpenzeel zal het in de thuiswed strijd tegen Wijk bij Duurstede niet ge makkelijk krijgen, maar mogelijk dat terreinvoordeel hier de doorslag geeft. R.K.U.V.V. zal in Hamersveld zijn uiterste best moeten doen, om meer dan een gelijk spel te bereiken. In de eerste klasse zaterdagvoetbal bij de afdeling Utrecht is nogal een lijfig programma samengesteld. De drie Vee- nendaalse clubs die in deze klasse zijn ondergebracht spelen allen thuis. Matjan-Jonathan zal wel op een flinke nederlaag voor de sigarenmakers uit draaien. Bij G.V.V.V.-Posta rekenen we op een klinkende overwinning voor de Buurt- laanbewoners, terwijl Merino's van de Hilversumse Oranje Leeuwen moet kun nen winnen. In de tweede klasse verliest Sportclub Rhenen van V.V.O.P., terwijl Triangel Boys de handen vol zal hebben aan B.V.C. Musketiers moet de uitwedstrijd tegen S.O.V.A. kunnen winnen. Kulan zal on danks de overwinning van j.l. zaterdag, goed op zijn hoede moeten zijn. Scherpenzeel gaat naar Doorn en brengt beide puntjes mee. Of in de derde klas Valleivogels in Nij- kerkerveen, tegen Veense Boys, hetzelfde resultaat zal kunnen boeken als vorige week, betwijfelen we. Alle wedstrijden voor zaterdag vangen aan om kwart voor vier. Het programma voor de reserve-elftal len luidt als volgt: Veenendaal 2 D.I.O '30, 2 Veenendaal 3 V.V.Z.A. 2 Patria 3 Oranje Wit 2 Scherpenzeel 2 D.V.S.A. 2 Zaterdagvoetbal Dovo 2 Merino's 2 Sparta (N) 2 V.R.C. 3 Sportclub Rhenen 2 Kulan 2 Musketiers 2 Matjan 2 Merino's 3 Dovo 4 G.V.V.V. 3 Musketiers 3 VEENENDAAL Geboren: Geurdina Evertje Philippina, d. v. P. Wortman en H. Schoeman; Jacoba Aleida, d. v. W. v. d. Loosdrecht en A. J. Bonhof; Gerritje d. v. W. Bolderman en G. v. d. Bovenkamp; Hendrina Maria, d. v. M. Verkuyl en M. Hensen; Geurtje Francina, d. v. J. Robbertsen en J. G. Willemsen; Roelina, d. v. G. Sieffers en T. J. Scholten. Ondertrouwd: J. Kuiper en A. L. H. v. Schuppen; A. van Essen en D. Veenendaal Getrouwd: E. van Spronsen en J. Vel- linga; J. J. v. d. Pol en K. Uittenbogaard; C. Bos en R. Boonzaayer; C. v. d. Craats en G. P. Bleyenberg. Overleden: Cornelia van Dijk, 51 Jaar, echtgen. van N. Schoeman. Jan Klumpe- naar, 12 dagen. RHENEN Geboren:'Anna Helena Louisa, d. v. J. D. van Zetten en A. B. van Akkeren; sinds 1904 Onze 50-jarige ervaring geeft u veel voordeel. Uitsluitend de beste kwaliteit monturen en glazen (van ver schillende merken hebben wij de alleenverkoop). Betere afwerking! De beste service! Wjj maken uw bril terwijl u winkelt. En... de laagst mogelijke prijzen! DE BRILLENSPECIALIST Rijksgediplomeerd opticien Hoofdstraat 106, Veenendaal Depót: Carl Zeiss Jena Mijnhardt's Grieppoeders. Doos 50 Ct. Adrianus Hendrikus, z. v. H. J. Kwint en G. van Leijden; Huibertus Benedictus, z. v. W. R. R. Hensen en A. J. Baars; Narcelis, z. v. J. van Viegen enL. Meer- veld. Ondertrouwd: H. L. van Eldik en J. H. M. de Bruin. Getrouwd: B. J. Leppers en J. Drost. Overleden: Reijer Kosters, 59 jaar. WOUDENBERG Geboren: Aartje Jacoba, d. v. J. v. d. Vliert en H. J. Top; Cornelia Hendrika, d. v. A. E. Bouwmeester en I. Meester; Alida, d. v. J. Westerhuis en A. Geijten- beek. Ondertrouwd: W. van Voorthuizen en Anna Maria van den Berg. Overleden: Aart van den Brandhof, 74 j. RENSWOUDE Geboren: Johanna Antonnette, d. v. Th. J. N. Raven en R. van Kooten; Dirk Lam- bertus, z. v. J. P. van den Bosch en J. P. Kloot; Hendrik, z. v. C. van den Brand hof en T. Bakkenes; Gijsbert, z. v. L. van de Burgt en G. R. J. Koetje. Ondertrouwd: G. van Doorn en H. G. van Raaij. Getrouwd: J. v. Maastricht en M. Vink. AMERONGEN Geboren: Lubbartus, z. v. A. van den Dikkenberg en W. Veldhuizen; Adriaan Alex, z. v. A. Willemsen en J. van de Scheur. - Getrouwd: E. Busser en J. Henken; P. Korf en A. Blankestijn. SCHERPENZEEL Geboren: Hendrika, d. v. J. van Dijk en G. Vaarkamp; Jan, z. v. C. van Om- mering en G. W. Klaassen. Ondertrouwd: H. van Santen en A. N. van de Grift; W. J. van de Scheur en G. van Setten; G. Wesselink en H. Pas. Getrouwd: H. van den Bos en T. Osna- brugge. Overleden: G. Klopper, 74 jaar, e. v. G. Kwakernaak. RESTEREN Geboren: Cornelis Jan, z. v. J. W. van de Pol en J. van Dolder; Jan, z. v. P. Ca- pelle en H. Janssen; Hendrikus, z. v. G. H. Meijer en W. D. A. Brouwer; Hendri kus Evert, z. v. E. H. van Gelderen en C. Huibers; Gerrit, z. v. G. W. de Haas en C. van de Kolk; Wouter, z. v. A. van Eldik en G. J. C. van Schaik; Aaldert Antonie, z. v. B. H. W. van Schaik en C. A. van Hattem. Ondertrouwd: R. van Hien en M. G. Hendriksen; T. Marchal en J. H. van Hattum. Getrouwd: W. Roodbeen en E. van El dik; B. van Kleef en D. Vermeer. Overleden: Huibert Geurts, 87 jaar, te Opheusden. Ingekomen: J. L. Houkes van Gouda; H. van Garderen van Utrécht; E. J. M. Don- leben van 's-Gravenhage. Vertrokken: E. van Buuren-van Drumpt naar Rhenen; G. M. van Tellingen-Drost naar Rhenen; G. Willemse naar Den Hel der; M. Musselman naar Zeist; M. Riet dijk naar Zandvoort; J. Wondergem naar Coevorden. Ingekomen: L. G. Kop (gez.) van Los ser; P. Rebergen van Veenendaal; J. Ka nis van Veenendaal; A. Laumann van Lienden; G. Helms g/'m C. ter Haar van Ede; F. van der Meijden, wed. van F. W. Wichhart (gez.) van Renkum. Vertrokken: P. van Goor (gez.) naar 's-Gravenhage; B. A. Rutten naar Bruns- sum; U. A. van Waveren (gez.) naar Ren kum; J. D. J. H. van Harn naar Krimpen aan de IJssel; M. H. van de Mortel naar Deurne; R. M. Geurts naar Dodewaard. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds Vermaas, 5 uur ds Vroeginde- wey. Julianakerk 9.30 uur ds Vroeginde- wey, 5 uur ds Van de Pol. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Van de Pol, 5 uur ds Vermaas. Veeneind 3 uur ds Van Viegen van Achterberg, donderdag ds Mulder v. Voorthuizen. Dijkstraat 2.45 uur ds Vroeg- indewey. Ned. Herv. Evang. „Sola Fide" 10 uur ds W. Goedhardt bed. H.A., 5.30 uur dankzegging. Ger. Kerk 9 en 10.30 uur ds Van Enk. Ger. Kerk art. 31 K.O. ds C. J. Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Kok. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Padt van Ede. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat 9 en 5 uur leesdienst. Leger des Heils zaterdag 8 uur Heiligingsdienst, 12 uur zondags school, 7 uur openluchtsamenkomst, 8 uur Verlossingssamenkomst. Apost. Gen. 9.30 en 4 uur ds Kok. R.K. Kerk Nieuweweg en Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur ds J. J. Timmer van Woerden. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds N. Kooreman, bed. H.A., 5 uur ds J. Dijkstra. Prot. Bond hotel Laheij 10.30 uur mej. Dra. J. Ph. Feikema, Amersfoort. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds H. Volten, bed. H.A. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur leesdienst, woensdag 7.30 uur ds P. v. d. Bijl. Ger. Gem. (Plant soen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ELST. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lees- VOOR EEN NAAR Eig. H. v/d Berg t/o Gemeentehuis RHENEN dienst. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Bout hoorn, 6 uur ds Vos beiden v. Bennekom. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds Van Viegen. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr J. van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds L. van de Peut. Ger Kerk 10 en 6.30 uur ds Molenaar. SCHERPENZEEL. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds H. van de Linden. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds W. van Veen. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr B. Roest. Ger. Gem. noodgeb. 10 en 6.30 uur leesdienst. WOUDENBERG. Ned. Herv. Gem. 9.30 uur ds J. H. Cirkel bed. H. Doop, 6.30 uur ds J. H. Cirkel, afscheidsdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Ver. v. Vrijz. Herv. 9.45 uur ds E. C. Ninaber var> Scherpenzeel. Ger. Kerk 3 uur ds v. d. Veen in Eben-Haëzer. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 uur ds C. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst, maandag 7 uur ds. De Jong van Kralingseveer. LIENDEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds De Lint. en nimmer I ruw of schraal n Tube 95 ct. Het is de Hamamelis die het 'm doet VEENENDAAL. Alleen voor zeer drin gende gevallen van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur Dr. C. P. Engel, J. G. Sandbrinkstraat, tel 2529. RHENEN. Dr. Ch. H. Paris Jr., Heren straat 83, tel. 432. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN. Dr. ST. Hey, van De Klomp, tel. 08387- 200. ELST, AMERONGEN, LEERSUM. Dr. A. C. Kars van Amerongen, tel. K 3434-273 SCHERPENZEEL. Dr. J. H. Renken, Ho- levoetsplein, tel. K 3497-250. WOUDENBERG. H. G. v. d. Hoek, Sta tionsweg 10, tel. 220. Twee ZWITSALETTEN en vroeg naar bed. (56) Terwijl Jolande gespannen naar hem opkeek, bracht Marco aarzelend zijn hand naar het voor hoofd, alsof hij allerlei verwarde indrukken wilde wegvagen. „Wat betekent dit alles?" vroeg hij zacht. „Waarom zijt ge hier?" Met moeite bedwong Jolande haar snikken. „Zij hebben mij ervan be schuldigd u te hebben vermoord", bracht zij met moeite uit. „Ik... ik dacht, dat ge dood waart..." Hoog richtte Marco zich op en terwijl hij zijn arm beschermend om de schouder van Jolande legde, riep hij uit: „Mijn zuster is geen moordenares! Nimmer zou zij iemand kunnen doden! Maar daar..." beschuldigend strekte hij zijn hand uit naar Tybalt, „daar staat de man, die mij trachtte te vermoorden. Hij was het die het vergift mengde door de drank, die mijn zuster voor mij had klaargemaakt om mij te doen genezen! Hij was het, die mij, toen de drank zijn vreselijk werk gedaan had, in de rivier liet gooien, denkende, dat ik dood was! De aanraking met het koude water had echter een tegengestelde uitwerking. Ik kwam bij uit mijn verdoving en daar de schurk gelukkig te weinig of een verkeerd ver gift had gebruikt, keerden mijn levenskrachten terug. Geholpen door vissers wist ik de wal te bereiken, doch toen ik geheel hersteld was, merkte ik, dat ik mij niets meer kon herinneren..." In de eerste ogenblikken waren Tybalt en Ochron ge schrokken teruggedeinsd, terwijl de opperrechter belangstellend toeluisterde. Doch allengs vatte Tybalt moed. Behoedzaam tastte zijn hand naar het gevest van zijn zwaard... (Wordt vervolgd) (25) Zij boog haar hoofd langzaam voor over cn bedekte het gelaat met de han den. Daar tegelijkertijd de donder in de verte wegrolde, werd het zeer stil in het vertrek, zodat hij haar snikken hoorde, hoe zacht dit ook was. Met één pas was hij bij haar. Angela, je moet niet sterven! Je zult stellig niet sterven! Zij hief haar gezicht naar hem op. Grote druppels hingen aan haar lange, zachte wimpers, maar ze lachte door haar tranen heen. Misschien..., zei ze heel zacht, mis schien hoef ik niet te sterven, als u me helpt. Zij greep zijn handen en legde haar hoofd er in. Mijn lieve dokter... mijn lieve dok ter. Holl liet haar begaan, maar tegen zichzelf verzette hij zich uit alle macht. Alles in hem verlangde ernaar dit tere wezen, dat hem zo grenzenloos ver trouwde, naar zich toe te trekken en met zijn armen te beschutten- Na een poosje stond Angela op en hij hielp haar een beetje. Toen zij voor hem stond, zo doorzichtig en klein, zo sprookjesachtig mooi, en haar ogen hem open aankeken, boog hij zich plotseling voorover en kuste haar handen. Een ogenblik bleef ze roerloos staan. Toen rukte ze zich echter los en vlucht te verschrikt en betrapt door de gor dijnen naar haar slaapkamer. Met zware schreden ging hij haar na. Zij zat op haar bed en keek hem met wijdopen ogen aan. Hij probeerde te glimlachen, maar dat gelukte hem niet erg. Straks, zei hij toonloos, straks kom ik terug om uw pols te voelen. Hij wierp zijn jasje over zijn schou ders. Zij keek hem na toen hij de kamer verliet en bleef nog lang naar de deur staren, die hij achter zich gesloten had. Daar vlamde het lampje op het nacht kastje ineens vanzelf weer aan. Men had de stroom weer ingeschakeld, want het zware weer was voorbij. En toen begon ook de gramofoonplaat weer te draaien. Langzaam weerklonk de aria van Tra- viata en beide vertrekken vulden zich met muziek. Angela luisterde bewegingloos tot de plaat uit was. Toen zij het licht wilde op en opende het raam een eindje. Toen nam ze zacht Tonio's lelie van het ta feltje en zette deze op het balkon neer. Het regende nog, maar het was een zachte, gelijkmatige, ruisende regen die een weldaad was voor tuin en velden. Angela keek Helga met halfgeopende ogen na, toen deze de andere kamer binnenging. Verbaasd bleef de zuster staan voor de geopende vleugel, sloot zonder gerucht de klep van het in strument en zette de stoegl er voor weer recht. Daarna blies zij de drie kaarsen uit en ging zachtjes weg. Roman van Hans-Otto Meissner Nederlandse bewerking H. Magnin Verschuur uitdoen, zag zij de das van Stefan Holl op de grond liggen. Zij boog zich uit het bed en pakte hem. Haar vingers gleden over de effen stof en streken haar zachtjes glad. Ze deed de lamp naast haar bed uit. Nu schemerde alleen nog het matte licht van de kaarsen in de aangrenzende kamer. Zij hield de das nog steeds in haar hand, toen zij buiten voetstappen hoor de. Ze trok haar dekens over het hoofd. Voorzichtig opende Helga de deur. Angela... Slaap je? Op de tenen kwam de verpleegster binnen en boog zich over de zieke heen. Omdat Angela deed, alsof zij vast in slaap was, ruimde Helga de medicijnen Hoofdstuk 15 Angela had goed geslapen. Eenmaal was ze wakker geworden, had gezien dat buiten de zon stralend opging en was weer ingeslapen. Nu was zij echter klaar wakker. Zij knipoogde tegen het venster, waar Helga de gordijnen open trok. Met een behaaglijke zucht rekte ze zich uit: Goedemorgen, zuster Helga! De verpleegster draaide zich glim lachend om. Goedemorgen, Angela. En... hoe gaat het er vanmorgen mee en hoe heb je geslapen? De zieke ging wat rechtop zitten. Uitstekend zuster Helga... zo goed als nooit tevoren! Dat is werkelijk prachtig, vond Helga en kwam wat naderbij. Angela had over het hoofd gezien, dat de das van Dr. Holl onder haar hoofdkussen uitkwam. Het is ook geen wonder, dat je zo goed geslapen hebt, zei Helga, zonder te glimlachen, met zo'n talisman! Ze trok de das te voorschijn en stak hem bij zich. Je dokter zou hem misschien missen en hij moet ook wat opgestreken wor den, vind je niet? Een rode golf van schaamte schoot in Angela's gezicht omhoog. In een eerste impuls wilde ze de das weer af nemen, maar toen lachte ze. Ja, goed, zei ze zacht en keek toe hoe Stefan Holl's das in Helga's schort zak verdween. Zo onverschillig als zus- tej Helga daarmee omsprong! De dokter heeft een verrassing voor je, Angela... Als je zin hebt mag je vandaag met je vader op het terras ontbijten... Wil je? Of ik wil, verheugde Angela zich. Ik ben ook bijna niet ziek meer! Mooi, dan help ik je bij het op- zware hoofd- en borstverkoud heid, diep vastzittend slijm.snuift en wrijft U weg met staan en breng je naar beneden. Maar je mag je daarbij helemaal niet in spannen! O, dat doe ik zeker niet! verzeker de Angela haar. Ontbijt Dr. Holl ook mee? Helga was reeds op weg naar de deur. Dat geloof ik niet. Hij is al bezig met het inrichten van zijn nieuw labo ratorium. Ik zal hem dadelijk zeggen, dat je wakker bent. Nee, zuster Helga, toe, doe dat niet... weerde ze af, ik wil hem niet storen. In het oude nieuwgekalkte tuinhuis waren de luiken nog gesloten en het kostte Helga moeite aan het halfduister te wennen. Alles was stil en toch hing er de atmosfeer van bedrijvigheid in het vertrekvHet rook er nog naar met selwerk, hout, verf en lijm. Zij opende de vensters en stiet de luiken open. Houtkrullen bedekten de vloer en over al lagen gereedschappen. Bijna was zij over een groot blik olieverf gestruikeld. Alles was nog zoals gisteravond toen zij Stefan een kop koffie gebracht had. Hij wilde alleen nog de laatste instru menten uitpakken en een paar notities maken. Hij had haar hulp niet aan vaard, maar haar weggestuurd om te gaan slapen. Plotseling zag ze een schemerig licht door de deur naar het aangrenzende vertrek, de eigenlijke werkkamer. Voor zichtig duwde ze de deur open en keek naar binnen. Holl was zo verzonken in zijn werk, dat hij Helga eerst bemerkte toen zij haar beide handen op zijn schouders legde. Stefan... ben je nu al weer zo vroeg aan het werk? Hij kromp ineen en keek haar ver volgens aan, als was hij zojuist van een andere planeet naar beneden gevallen. (Wordt vervolgd) VEENENDAAL GORTSTR.39 TELEF. 2321 (spreek uil: Nekki) «lllll Bij aankoop op afbetaling M/M/A s|ec|^s o/o rente. Joh. Baars Rzn Molenstraat 39, tel. K 8376-494 RHENEN G. van Schuppen Hoofdstraat 101, tel. K 8385-2809 VEENENDAAL VERKRIJGBAAR DIJ: Hoofdstraat 46 Veenendaal Bij aankoop van een pak VéGé-koffie (250 gr.) een fraai (130x135 cm.) g jjj voor slechts ct Een pakje VéGé - Kippebouillonsoep met nog 5 geldzegels. bij aankoop van een blik VéGé-soepballetjes d 98 ct. met 20 geldzegels

De Vallei | 1957 | | pagina 2