PAUK Dokter H0LL l mn Zwitsaletten PANG menthol eucalyptus DAM PO PUROL 47L° Nu de WINTER voor de deur staat, Burgerlijke stand NIEUW door regelmatig IVO ROL: Tanden rein - Adem fris ROVANNA Huidgenezing KERKDIENSTEN »Bamo« kleuterkleding Baby-goederen en baby-uitzetten baby-nitzet-koffer ^>rf- r ypf* U)ouc™ Gevonden en verloren voorwerpen SPORTOVERZICHT Veenendaal ontmoet in Eendracht een moeilijke tegenstander Dovo moet bovenste plaats verdedigen tegen liet nogal stoere W.H.C. Zaterdag regionale singel loop Dinsdagkoopjes Rokhanger Boodschappentas i.45 Alleen dinsdag 22 okt. Hoofdstraat 7 - Veenendaal Een tocht van Rhenen naar Veenendaal BRIL OPTIEK WESTERA UW KLEDING WEER ALS chemisch reinigen I De beste bescherming tegen ons klimaat HET RAADSEL VAN KOU, GRIEP, FEUILLETON Zondagsdienst doktoren Ingekomen en vertrokken Rhenen Amerongen I Zijn wij niet om te stelen Fa. J. van den BOSCH HOOFDSTRAAT 2-4-6 VEENENDAAL Ledikantjes Wiegen Commodes Stoelen Boxen, etc. DE VROUW DIE REKENT KOOPT BIJ FIRMA Hoofdstraat 43-45 - Veenendaal - Frans Halslaan 26 In de Vallei van afgeloope Vrijdag heb ik een oope brief naar me kop geslingerd gekreege. En dat gebeurt je niet alle daage, teminste mijn niet. „Ope brief an Wout Blauwkous" sting dur boove et eepistel. En dan ging de Veense man, want dur sting onder „een Veenense man", op zijn menier es effies uit de doeke doen, dat dur verscheije ge- trauwde vrouwspersoone in de aavond- uure febrieksarrebeid verrichte, waar die et heelemaal niet mee eens is. En as ik em goed begreepe het, zijn et veurnaamelijk rooie vrouwe die 's aavonds nog een ekstraa sentjie bij malkander werke. Mit rooie vrouwe bedoelt tie vast vrouwe die an polletiek doen. Daar trekt die Veense ope-brief-schrijver teege van leer, omdat die rooie zellevers vrogger al liepe te zuige van acht uure werkc en gien menuut langer. Da's in het kort waar het in in die oope brief omgaat. An mijn nouw de eer om daarop te antwoorde, op deur te breie, et geschrijf af te keure of alleenig mar te zegge: „Mooi gezeid keerel!" Want ik weet eerlijk niet wat of de bedoeling is, van deze heele briefschrijverij. Waarom mot dit een oope brief an mijn adres zijn? Waarom niet gewoon een ingezonde stuk- kie in „De Vallei" geschreeve: Zoo en zoo denk ik oover die sittewaasje en daar mee uit. Daar heb ik, Wout Blauwkous, toch niks mee te maake. Mar ik krijg de in druk, dat die Veense man mijn uit m'n tent wil lokke. As ik op dat briefie ingaai dan ken die es effies fijn tetse wat veur kleur of ik wel toegedaan bin. Begrijp me goed: door mijn wordt niet in „Het vrije volk" of in „Trouw" of in „De volkskrant" opgetrooie, dat binne min of meer partij-blaaje die bepaalde polletieke richtinge anleune en dat niet onder stoele of banke steeke. Wout Blauwkous zooas tie iedere Vrij dag in „De Vallei" staat, houdt ze eige niet op mit de polletiek. Die schrijft oover 't Veen en as ze daaraan komme bijt die geducht van ze eige af en as de Veense dur binneshuis een potjie van maake dan zeit ie ze dat recht in dur lui snuut. Mar van de partije blijft ie af. Dat binne teere zaake. En van die gehuwde vrouwe-arrebeid wil ik wel dit zegge. Den eene doet et om te krijge wat ie noodig heb en den andere om meer te krijge dan ie noodig heb. En of et nou rooie, ceehaa, kaaveepee of anti-madamme zijn, tot diegeene die et niet noodig hebbe zeg ik, net zooas ik vleeje week al gezeid: „We motte es een keer tevreeje zijn. We motte niet alted zukke - en nouw za'k er es een vremd woord teege an gooie - maateeriejaalisten zijn. En wat jelui dan volgend jaar stem me dat moe 'j veur je eige mar uitmaake. Dat doen ze op et lieseejum ok. Mar ze motte daar wel steevig in dur geleerde schoene staan om dur eige niet de kop om te te laate praate deur de proopegan- daa. Proopegandaa veur de stemming veur het nieuwe bestuur Van de school- vereeniging. Ooveral plakkaate en pam- flatte van: Stem die-en-die. En één van de partije had zelfs een dinsdaggemorrege onze harremooniekaa- speulder Snaabel van de straat afge sleurd. De arme man wier teuge grof geld geronseld veur de verkiezingsproo- paagandaa. Bij dit alles staan de meesters van et lieseejum mar een bietjie te glimlache. Van de baas motte ze een bietjie kalm an doen mit de kiesgerechtigde. Gien rippetisies en zoo. „Wat" zee Driek, „Je zou ze, die snot- blaage." Ik zee „kalmpjes an, Driek, die jonges leere teminste vast stemme. Dan doen ze et laater goed. Jij maakt iedere keer alle hokkies nog rood, omdat je bang bint dat je de goeie vergeet." En as ze nog es een keer et bestuur van de bejaardesoos uit de oudjes gaan kieze, dan zet ik me eige veur kannibaal. Stem aan Wout Blauwkous. bl. kinderjas m. capuchon; gr. dames shawl m. gele streep; paar donkerbr. da- mesglacé's; wit metalen brilétui; rechter damesglacé; rode damesportem. met inh.; bl.-groen gevl. vulpen; 3 muntbiljetten; gebl. rose shawl; sleutel no. S.H. 125; dop van bromfietsbenzinetank; gele parkiet. Verloren: herenportem. met flink be drag aan geld; bl. jongensjekker; zw. le deren linker voetbalschoen; stoffen beige dameshandschoen (linker); bl. Iedere da mesportem. met inh.; br. jong hondje (Pincher); rode damesportem. met inh.; rode plastic damesportem. met inh.; stel- dop van wagenas; catachismus; étui, inh. gr. vulpen, passer en potlood; sleutel van boekenkast; br. lederen herenportem. met inh. waaronder bonkaartje van het veer Papendrecht-Dordrecht en 3 kwitanties betr. bet. van eieren; br. portem. met inh.; wieldop en sierrand van Volksauto. Voor wfl over de voetbalwedstrijden voor dit weekend uitwijden, willen we het even hebben over enkele andere tak ken van sport, die nu niet bepaald elke week in onze omgeving beoefend worden. Allereerst atletiek. Zaterdagmiddag wordt n.l. een regionale singelloop georgani seerd op het Boslaanplein door de Vce- nendaalse atletiekvereniging, over de af standen van 2, 3 en 4 km. Naar wij vernemen, hebben verschil lende topfiguren uit de Ned. atletiek- wereld voor deze singelloop ingeschreven. Wij nemen dan ook aan, dat een kijkje bij deze voor Veenendaal niet alledaagse sport, zeker de moeite waard zal zijn. Dan is er in Amerongen wandelsport, waaraan weer vele Vecncndalers zullen deelnemen. Het betreft hier de herfstwandeltocht, georganiseerd door de Amerongse wan delsportvereniging „De Woudlopers". Evenals voorgaande Amerongse tochten gaat het ook nu weer door een prachtige bosrijke omgeving. Als het weer zich nu maar goed houdt, is succes bij voorbaat al verzekerd. En nu de voetbal en dan maar direct de vraag „Wat zal Veenendaal gaan doen tegen Eendracht?" Het Arnhemse Eendracht is geen ge- Twee ZWITSALETTEN en vroeg naar bed. makkelijke tegenstander. Welliswaar staat zij op de ranglijst aanmerkelijk lager dan Veenendaal, maar toch is het verschil maar één puntje, terwijl Veenendaal twee wedstrijden meer gespeeld heeft. SCHAAKNIEUWS Voor de onderlinge competitie van de Veenendaalse schaakvereniging werden woensdag j.l. de volgende partijen ge speeld: C. v. Genderen C. ter Hogt10 J. Piso J. Diepeveen 10 J. de Vries J. Koningsafgebr. M. de Kleuver P. v. d. Wolf 0—1 W. v. Dam M. Vink01 D. Willemsen L. Ebskamp 10 J. Moerdijk S. MaasV2-V2 A. v. Essen P. v. Enk1—0 H. Veldhuizen J. Heikamp 01 J. Elenbaas J. Griffioen 10 W. v. d. Weel W. v. Eenennaam 10 DAMMEN V.D.C. I speelde maandag een thuis wedstrijd tegen Breukelen I, het was een spannende wedstrijd 99 is de voorlopige uitslag. V.D.C. II moest naar Neerlang broek I en verloor met 128. Hier volgen de persoonlijke uitslagen: V.D.C. I Breukelen I J. Edink C. van Os 11 H. v. d. Brandhof S. Steenbrink.. 20 C. Heikamp B. de Bruin 11 H. Edink C. v. Os Gzn2—0 W. v. Manen A. v. Vliet afgebr. R. Rotterdam E. Hoevelaken1—1 E. de Kleuver A. v. Rhee11 E. Wels N. Nap 0—2 A. Keijman W. Klarenbeek11 R. de Gooijer H. Folkers 02 9—9 Neerlangbroek I V.D.C. II E. Verkerk W. Hor 2—0 D. v. Vulpen J. Roks 1—1 G. Hoogland R. v. Silfhout11 H. Koetsier Ruiswijk 11 H. v. Donselaar B. v. Valkenburg 11 L. M. v. Donselaar D. v. Baren.. 11 W. v. Ginkel H. v. d. Dikkenberg 02 J. H. Ratsema J. v. Leeuwen1—1 A. Marchal H. Diepeveen 20 G. v. Vulpen J. Jansen 20 12—8 Wij willen direct aannemen dat Vee nendaal niet behoeft te verliezen, maar dan zal het toch anders moeten gaan dan zondag j.l. in Tiel, want toen speelden de geel-blauwen vooral voor de rust uit gesproken slecht. Het is eigenaardig maar de ene keer verwachten we dat het beter begint te gaan met Veenendaal, maar een volgende wedstrijd is het weer matig. Dat moet anders jongens. Met een vaste wil om te winnen is veel te bereiken. Toon daarom wat jullie waard zijn en win van „Eendracht." De opstelling van Veenendaal luidt als volgt: Doel: A. v. d. Pol; achter: G. Hensen, B. v. Soest; midden: R. Hey, C. Gerritsen, R. Caumans; voor: A. Muller, A. Reber- gen, C. Heikamp I, C. Heikamp II, P. Muller. Dovo zal in een thuiswedstrijd tegen W.H.C. uit Weesp zijn bovenste plaats op de ranglijst moeten verdedigen. Zeker, de rood-witten zijn in de running en dan kan alles, maar denk erom het verschil met Nunspeet is maar één puntje. Tevens dient men er goed rekening mee te hou den, dat iedere tegenstander er op ge brand is om de koploper te verslaan. Een ding staat echter vast ,Dovo kan winnen!' Aanvang wedstrijd kwart voor vier. Voor de zondagcompetitie van de afde ling Utrecht van de K.N.V.B. krijgt Rhe- nus bezoek van het Amerongse D.V.S.A. Gezien de stand op de ranglijst, lijkt ons een gelijk spel het meest waarschijnlijk. Scherpenzeel speelt op het terrein van Hooglanderveen tegen Hoogland. Daar Renswoude niet speelt, nemen we aan dat Scherpenzeel na deze wedstrijd de bovenste plaats met Renswoude zal gaan delen. Oranje-Wit gaat naar Wijk bij Duur stede. Hoewel dit nu niet bepaald een ge makkelijke wedstrijd zal worden, geloven we toch in een gelijk spel of kleine over winning voor de Elstenaren. In de derde klasse A speelt R.K.U.V.V. thuis tegen Utrechtse Boys. Kom jongens, jullie hebben nu twee nederlagen achter de rug, laat nu toch eens eventjes zien dat het wel anders kan. In de eerste klasse zaterdagcompetitie speelt G.V.V.V. uit tegen het Amersfoort- se Posthoorn. Wij rekenen op een flinke overwinning. Denk nu echter niet teveel aan de grote winst van j.l. zaterdag, want als Posthoorn per ongluk volledig is, ge beuren er soms gekke dingen. Merino's gaat ook al bij postmensen op bezoek, maar dan in Utrecht tegen Posta. Erg moeilijk zullen de wolmensen het wel niet krijgen, maar denk er om Posta blijft voetballen tot de laatste minuut toe. In de tweede klasse zal Triangelboys het in Eist tegen Musketiers opnemen. Een gevaarlijke tegenstander voor de Veenendalers. Als de laatsten er aan den ken dat een wedstrijd anderhalf uur duurt en geen drie kwartier, zit er mis schien nog wat voor ze in. Kulan krijgt de koploper Scherpenzeel op bezoek. Hoewel Kulan soms heel wat mans is, zal er toch niet veel meer dan een gelijk spel inzitten. Valleivogels dat nog zonder verliespun- ten is zal tegen N.S.C. wel een veer moeten laten. Wedstrijden afdeling Utrecht, zaterdag voetbal, aanvang half vier. Het programma voor de reserve-elftal len luidt als volgt: Sparta (N) 3 Triangelboys 2 V.R.C. 4 S.D.V.B. 2 Hulshorst 2 Valleivogels 2 Matjan 2 Dovo 4 Sportclub Rhenen 2 G.V.V.V. 3 Kulan 2 Merino's 3 Triangelboys 3 Musketiers 3 R.K.U.V.V. 2 Veenendaal 4 Rhenus 3 H.D.S. 2 Gelakt met patenthaak ft i en kraagrol ^1- bekend plastic model Telefoon 3103 (Vervolg van pagina 1.) van het Gelderland via Vendel en Holle- weg. (Het gedeelte van de Nieuweweg tussen Mulders- en Buurtlaan is veel jonger). Later is de Veltgensgraaf ge dempt. Het was een eigenaardig kronke lend watertje „haer circumflecterende" zich .rondbuigend, zegt het oude archief stuk. Maar ach, de Veltgensgraaf was een „leechte, erom loopende, die men noch tans van 't ander veen nijet wel discer- neren en mocht" (niet wel onderscheiden kon.) En dat was volgens de Geldersen de grens! Daarna ging het naar de Abtsgraaf linia recta op de Grift staande, wellicht genoemd naar de abt van St. Paulus te Utrecht, welk klooster hier ook eigen dommen bezat, en volgens de Stichtse opvatting ,,'t gescheyt tusschen beyden de landen." „Hiernaer sijn wij gegaen aende Gel- dersche zijde vande Grifte nederwerts (zuidwaarts) tot aende gemeijnte van Wa- VOOR EEN MAAR Eig. H. v/d Berg t/o Gemeentehuis RHENEN geningen (de Wageningse meent d.z. ge meenschappelijke hooi- en weilanden) Men kwam dus terecht bij de Eemwal op enige afstand van Bruxvoort. „Ende co- mende opt middelste bolck (de middelste omheinde akker) vande kijnderen van Pallant hebben aldaer int bijwesen van parthijen voirszegt bevonden seeckere vestigia (sporen) van leechte ofte gevulde gruppel, streckende nederwarts in seecke re merckelijcke lengte langs de grifte veerthien ofte vijfthien roeden bij ramin- ghe in de breete van ende over de selfde Grift ter Veluwe werdt." Men vond daar VEENENDAAL Geboren: Cornelis, z. v. W. v. d. Dik kenberg en W. v. d. Weijden; Elly, d. v. H. Verwaal en J. J. Tap; Frederik Hen drik, z. v. A. M. Beckerman en G. E. v. d. Bos; Marinus Willem, z. v. W. Konings en J. Scheffer; Cornelis Joannes, z. v. J. L. Lochtenberg en G. J. Bouma; Martin Bouke Roelof, z. v. E. de Boer en A. Lu- ning; Marinus Arie, z. v. H. v. d. Craats en C. Rebergen; Gijsbert, z. v. E. Schoon- derbeek en T. v. Appeldoorn; David Fran cois, z. v. G. v. Kooten en G. v. Kreel. Getrouwd: J. Kuiper en A. L. H. van Schuppen; P. Cankov en M. Djurina; J. H. van Appeldoorn en C. v. d. Pol; F. H. va Egdom en R. Drost; K. G. v. d. Berg en G. Henken. Overleden: Cornelia Hermina van Dor- land, 59 jaar, echtgen. van G. Verhoef. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Johanna S., d. v. A. Tichelaar en W. H. van Bekkum; Cornelis, z. v. J. Henzen en E. Bouman; Dirk, z. v. C. H. Donkelaar en B. Leppers; Willemina, d. v. T. Boers en G. van Geerenstein; Dirkje, d. v. J. van de Kaa en H. G. van Dooren. Ondertrouwd: J. Rietveld en W. Dite- wig. Overleden: Lucina R. W. van Ameron gen, 3 jaar. RHENEN Geboren: Peter, z. v. K. van der Stelt en F. W. de Vries; Jannigje, d. v. J. Th. van Soest en J. H. van Baaren; Dirkje Johanna, d. v. N. Lazet en G. Gaasbeek; Jan, z. v. K. van Esseveld en C. Hovestad; Hendrik, z. v. D. van Maanen en R. Ter- schegget. Ondertrouwd: A. de Bruin en R. Ren- sen; J. W. Wichhart en M. C. van Lith. Binnen enkele dagen klaar bij Chemi sche Wasserij DE JONG, Rhenen. Depót Eist: Fa. G. J. v. d. Brink, Franseweg 80 Getrouwd: G. A. Martin en C. Nieuwen- huis. AMERONGEN Geboren: Evertje, d. v. A. van Nieuw- Amerongen en E. van Roekei; Johannes Hendrikus, z. v. J. W. Ulrich en A. van Ginkel. Ondertrouwd: C. Reemst en G. v. Vee nendaal. Getrouwd: G. van Cooten en J. W. van Vliet. WOUDENBERG Ondertrouwd: C. B. D. ter Burg en M. Koster. Overleden: Teuna Petronella van Setten 56 jaar. SCHERPENZEEL Geboren: Arie, z. v. J. G. Buis en H. Lups; Florentina Ingrid, d. v. J. Schuur en W. M. Inkenhaag. Getrouwd: P. Vonk en E. Brom. LIENDEN Geboren: Willem, z. v. W. van Hal en A. Harteman; Dirkje, d. v. J. W. Wijkniet en D. Budding; Gerrit J., z. v. G. Vonk en J. J. van Dijk; Wendelina, d. v. G. v. d. Wardt en P. van Seyda; Klasina N„ d. v. H. van Essen en C. K. van Doorn; Aartje G., d. v. H. C. van Blijderveen en H. W. van Verseveld; Neeltje, d. v. G. Kwint en K. van Baak; Frans C., z. v. D. G. J. Verkerk en G. van Haaften; Dirkje J., d. v. W. Schreuders en J. de Jong; Jacob H., z. v. H. Harteman en A. C. Nout dus het begin van de Kromme Eem, 14 of 15 roeden van de Grift verwijderd. De Rijnlandse roede bedroeg destijds volgens de berekening van Mr. S. J. Fockema Andreae 3,767 m. Voort ging het weer langs de Grift waar het Santvoortschut „Ende gaende bat (lager) nederwerts heb ben wij de voirscreven gruppel die prin cipelick daer gegraven was gemist, ende somtijts ende tot verscheijden plaetschen weder gevonden ende gemist tot ontrent de santvoirt toe." Het water was dus niet overal duidelijk te markeren. De heren vervolgden hun wandeling speurend naar „de leechte, langs de voir screven grift, erom, meest over lopende (hem plotseling vindende) en sommijge plaetschen nochtans verduystert, ende hair eijnde nemende aende Horncolck" De Hornkolk bevond zich bij het Pijsel- Teunis, z. v. G. van Kalkeren en J. van Ingen; Teunis, z. v. C. J. van Oort en G. van Verseveld; Jan D., z. v. A. C. van Tintelen en J. van Zetten. Overleden: Willemina van Os, ongeh. 63 jaar. Hendrikus van Os, ongeh. 66 jaar. Marinus van Lutterveld, 70 jaar, echtgen. van M. van Tuil; Woutelina van Beugen, 66 jaar, echtgen. van C. van Beusichem; Gosewina G. van Wijk, 78 jaar, wed. van A. J. van Erven, eerder van G. van Oort. of Peselschut en de Haarsluis, waar nu de brug ligt. De tocht was ten eide. „Dese inspectie locail aldus gedaen sijnde, sijn wij weder gekert tot Rhenen, alwaer weij dit ons verbael bij geschrifte gestelt hebben" Het bevindt zich nu onder nummer 48 in het Veenradenarchief alhier. Besloten werd dat de geo- of landmeter Evert van Schaijck de bezochte plaatsen in ogenschouw zou nemen en in kaart brengen. Heel jammer is het dat diens kaarten verloren zijn gegaan. Wij hebben ze nergens kunnen vinden. Ook valt het te betreuren dat het ver haal niets vermeldt over de heenreis en de gevolgde weg. Het zal wel de Cunera- weg, Kunerenweg schreef men toen, ge weest zijn. D. PHILIPS. (58) Heer Tybalt bedacht zich geen ogenblik en vanuit de vensternis hieuw hij met kracht in de richting van Aram's hoofd, die zich maar juist door een behendige zijsprong in veiligheid kon stellen. Doch onmiddellijk deed hij een verwoede uitval naar zijn tegenstander, die echter het voordeel had, dat hij hoger stond. Bovendien was Tybalt een bekwaam zwaardvechter, zoals Aram reeds eerder bemerkt had. Met gemak pareerde hij de slag, die Aram hem wilde toebrengen en opnieuw suisde zijn verschrikkelijk zwaard naar beneden. Op het laatste ogenblik kon Aram de slag met zijn wapen opvangen, doch zo een kracht zat er achter, dat zijn eigen zwaard hem uit de handen werd geslagen en kletterend op de stenen terecht kwam. Terwijl Aram zich bukte om het wapen op te rapen, hoorde hij het geluid van rennende voetstappen die snel naderbij kwamen. Op hetzelfde ogenblik zag hij een schaduw flitsen. Hij keek op en zag nog juist, hoe Tybalt uit de vensternis sprong. Met een schreeuw boog hij zich uit het raam, terwijl hij achter zich de opperrechter hoorde hijgen: „Hebt ge hem? Hebt ge de schurk verslagen?" Met een ruk wendde Aram zich om en antwoordde grimmig: „Die schurk is niet te ver slaan! Ik heb nog nooit iemand gezien met zoveel geluk! Maar krijgen zal ik hem!" (Wordt vervolgd.) (27) Daartussendoor ruisten twee kabbelen de beekjes en een kleine waterval, waaraan men niet zag, dat hij door mensenhanden aangelegd was. Dit was trouwens ook reeds lang ge leden, want Angela wist van haar va der, dat reeds in de tijd der Romeinen hier een villa had gestaan, die door een prachtige tuin omgeven was. Het huis van de Alberti's stond zelfs op de grondmuren uit de Middeleeuwen. Wanneer Angela geloof mocht schenken aan de roman van Manzoni, dan had de edele roofridder Mario Visconti van hier uit de schone Bice uit het beschut te ouderlijk huis ontvoerd. Het oude kruis, ginds op de rotsen aan de oever, moest immers de plaats aanduiden waar Mario haar met geweld in de boot had gedragen. Heftig had Bice zich tegen haar ontvoerder verweerd en toch klopte haar hart reeds heime lijk voor deze man, die haar roofde. Maar hij was niet teergevoelig genoeg geweest om dat te begrijpen. Angela wendde haar hoofd naar vader. Twee stapels correspondentie lagen voor hem op de tuintafel, een ervan was nog ongeopend, de ander reeds afgedaan. Alberti was een vlug ge, geconcentreerde werker. Met één blik begreep hij het wezenlijke doel van iedere brief en schreef meteen met zware hoofd- en borstverkoud heid, diep vastzittend slijm.snuift en wrijft U weg met potlood op de rand wat er te ant woorden was of wat er moest gebeu ren. Zijn secretariaat in Milaan was zo goed ingewerkt, dat die twee of drie woorden voldoende waren en in Alberti's geest gehandeld en terug geschreven werd. Angela kende haar vader goed genoeg om te weten, dat niemand hem hierbij mocht onderbre ken, zelfs zij niet. Want om zo'n berg zeer verschillende brieven feilloos af te handelen, behoefde hij de volledige uitschakeling van alles wat hem om ringde. Zij keek dus geduldig toe hoe de linker stapel steeds kleiner en de rech ter steeds groter werd. Eindelijk was het laatste blad naar rechts verhuisd en leunde Alberti achterover. Vader, vroeg zij hem thans, mag ik u nu even storen? Jij stoort me nooit, lieveling, zei hij, nu hij helemaal klaar was en boog zich naar haar over. Wat heb je op je hart, mijn kind? Zij haalde diep adem alsof zij een aanloop moest nemen. Toen plofte zij eruit: Heeft u er iets tegen wanneer Tonio en Giuseppina samen trouwen? Alberti keek zeer verbaasd en schud de het hoofd. Pina en Tonio? Maar wat zou ik daar tegen hebben? Als zij trouwen willen en zij het met elkaar eens zijn, nou... in vredesnaam dan maar! Angela knikte ernstig. Zo denk ik er ook over, vader. Maar Margareta vindt dat ze nog veel te jong zijn en dat het een groot schan daal is. Uitvoerig ordende Alberti de stapel afgedane post. Weet je, zei hij tenslotte en schoof zijn stoel wat dichter bij Angela, Mar gareta is een goede, trouwe ziel, en ik ben blij, dat we haar hebben. Maar over zoiets kan zij niet zo goed oor delen... Heeft Tonio of Pina je ge vraagd met mij daarover te spreken? Nee, nee! Maar ik weet het van Margareta... en ik geloof wel dat die twee elkaar liefhebben en graag zou den willen trouwen. Juist, mooi... waarom ook niet? Ze verdienen hier hun loon, en de nieuwe tuinmanswoning is groot genoeg voor twee... zelfs voor meer, als het zover is. keek hem smekend aan, kom toch een beetje dichter bij me. Nu schoof hij zijn rieten stoel heel dicht naast haar ligstoel. Zij greep zijn hand en hield die stevig tussen haar handen vast. Geloof je, vader, dat ik... dat ik ook nog eens trouwen zal? Aangezien Alberti reeds vermoed had, dat zij hem iets verrassends wilde toevertrouwen, verried hij geen verba zing. Heel rustig en overtuigend zei hij: Maar waarom niet, mijn kind? Als je eerst weer gezond bent, dan ga je naar partijen, en op reis en daarbij Roman van Hans-Otto Meissner Nederlandse bewerking H. Magnin Verschuur Wij zullen hun wel een bruiloft aan bieden en verder... O vader, wat zou dat fijn zijn... er is toch niets mooiers dan mensen ge lukkig te maken. Haar vader keek haar nadenkend aan. Was dat alles? Ik bedoel... was dat het, wat je me vragen wilde? Ze lachte wat onzeker en keek naar haar handen. Ja... Maar vertel me eens, vader, jij... jij hebt toch erg veel van moeder gehouden, nietwaar? Ja, mijn kind... Ik heb heel veel van je moeder gehouden, heel veel... Denk je, dat ik..., zij brak af en kan... O..., onderbrak zij hem hartstoch telijk. Ik zou toch zo graag weer ge zond worden... maar ik weet helemaal niet of ik wel zo'n plezier zal hebben in partijtjes. Zij zweeg en ook Alberti zei een poosje niets. Toen legde hij zijn tweede hand over haar handen heen en keek haar onderzoekend in de ogen. Angela doorstond die blik dapper. Je hebt hem dus lief, mijn kind? Haar lippen openden zich, maar zij zei niets en knikte slechts. En je zou zijn vrouw willen wor den? Opnieuw knikte ze, maar onmid dellijk daarop schudde zij het hoofd. Dat zou hij me toch moeten vra gen, snikte ze en begroef haar gezicht in zijn handen. Hij streelde over haar haar, trok haar naar zich toe en liet haar tijd om weer kalm te worden. Daar heb je gelijk aan, kindje, zei hij tenslotte, dat zou hij je moeten vragen. Maar... wat zou je hem ant woorden? Ja! Hm... deed Alberti en schraapte verlegen zijn keel. Ja, maar dan zul je toch nog een beetje moeten wachten. Geduldig zijn is nu eenmaal het lot van de vrouwen... Ook al valt het vaak moeilijk, nietwaar? Toen probeerde hij een lichtere toon aan te slaan. Maar je hebt nog zo veel tijd, kind! Je bent nauwelijks twintig jaar en hij... hij heeft ook nog veel tijd totdat hij zo oud zal zijn als professor Godenbergh, nietwaar? Zij hief haar hoofd op en droogde haar tranen met haar vaders zakdoek. Wat dom van me, probeerde ze te lachen, waarom moet ik nu huilen? Toe vader, beloof me, niemand... he lemaal niemand mag ooit vermoeden wat we beiden samen zojuist hebben besproken. Van mij hoort stellig niemand iets, verzekerde Alberti haar, zonder dat Angela de zeer diplomatieke be tekenis van zijn antwoord begreep, (Wordt vervolgd) Huidzuiverheid - Huidgezondheid Houdt de winter uit henden en voeten. VEENENDAAL. Alleen voor zeer drin gende gevallen van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur Dr. J. H. Kets, Hoofdstraat 26, tel. 3056. RHENEN. Dr. B. Stegeman, Herenstr. 67, telefoon 315. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN. Dr. Ringelestyn, Ederveen, tel. 08387-201 ELST, AMERONGEN, LEERSUM. Dr. S. M. van Ommeren, Eist, tel. 08377-217. WOUDENBERG. Dr. P. Walma v. d. Molen, Stationsweg 6, tel. 330. Ingekomen: J. Wildeman van Amers foort; D. van den Broek (gez.) van Zeist; J. Smaling (gez.) van Dodewaard; J. B. Jansen g/m S. Veenhof (gez.) van Canada. Vertrokken: J. H. Zettels (gez.) naar Soest; Chr. Nieuwenhuis g/m G. A. Mar tin naar Ede; G. van Apeldoorn naar Ede; P. P. Vink (gez.) naar Ede; J. J. A. Ro- bertz naar Utrecht; J. P. Smit naar Arn hem; F. Scholtus naar Veenendaal. Ingekomen: F. W. Kamp van Aalten; C. Muste van Rotterdam; C. Deuning- Stins van Noordwijkerhout. Vertrokken: J. W. van Cooten-v. Vliet naar Leersum; J. Johannes naar Arnhem. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds Vroegindewey, 5 uur ds Van de Pol. Julianakerk 9.30 uur ds Van de Pol, 5 uur ds Wisgerhof. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Wisgerhof, 5 uur ds Vroeg indewey. Veeneind 3 uur ds Vroeginde wey. Dijkstraat 2.45 uur ds Van Wijngaar den. Ned. Herv. Evang. „Sola Fide" 10 uur ds G. J. Geurtsen van Utrecht, 5 uur ds W. Goedhart (zangdienst). Ger. Kerk 9 en 10.30 uur ds Volten van Rhenen, 5 uur ds Van Enk. Ger. Kerk art. 31 K.O. 8.15 en 3 uur ds C. J. Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Kok. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds De Wolf van Enschede. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 10.30 en 5 uur dhr Wisse van Tholen. Ger. Gem. Fluitersstraat 9 en 5 uur leesdienst, dinsdag 7.30 uur dr Steen blok. Leger des Heils 10 uur heiligings- dienst, 12 uur zondagsschool, 7 uur open luchtsamenkomst 8 uur verlossingssamen komst. Apost. Gen. 9.30 en 4 uur. R.K. Kerk en Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur ds G. Lans v. Putten. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds J. Dijkstra, 5 uur ds N. Kooreman. Prot. Bond geen dienst. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds Endedijk. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur ds P. v. d. Bijl. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 6 uur ds Dorrestein van Opheusden, woensdag 7.30 uur ds v. d. Woesteijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, vrijdag 7 uur ds Van de Poel van Ede. ELST. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lees dienst. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds De Jager van Amerongen, 6 uur ds Knier van Doorn. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur leesdienst. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr J. van Noort, 6.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur dhr Meijer uit Veenendaal, 6.30 uur ds De Vries van Driebergen. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds D. G. Molenaar bed. H.A. WOUDENBERG. Ned. Herv. Gem. 9.30 uur ds J. A. de Bruyn, Lage Vuurse, 6.30 uur ds A. Meijers van Utrecht. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Ver. v. Vrijz. Herv. 10.30 uur dhr E. C. Ninaber in de Schans. Ger. Kerk 3 uur ds Van de Veen in Eben-Haëzer. Oud Ger. Gem. maandag 7 uur Eeerw. heer Gebraadt van St. Philipsland. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 uur ds C. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst, donderdag 7 uur ds Lig- tenberg van Rotterdam. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. LIENDEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds De Lint. msmzmm Wat kunt U tegenwoordig veel leuke dingen voor Uw dochtertje kopen! Zie maar deze twee manteltjes. Het linkse (warme mohair!) heeft een afritsbare capuchon, met koesterend alpalaine gevoerd. En dan die diepe zakken, zo leuk weggewerkt! Het rechtse manteltje (doubleface mohair!) heeft 'n vaste capuchon met teddy-voering in levendig ocelot dessin. zouden wij gaarne eens uw aandacht vestigen op onze speciale collectie De nieuwe wintercollectie is nagenoeg geheel in ons bezit, zodat wij u een ruime sortering in maten, modellen en kleuren kunnen voorleggen. Over kwaliteit behoeven wij u niets meer te vertellen, door de jaren heen hebben wij bewezen steeds een kwaliteitsartikel te brengen dat aan de top staat. Ook maken wij u attent op onze afdeling waar u alles vindt wat u voor de baby nodig heeft, en mocht u over weinig tijd beschikken, maak dan gebruik van onze die u kan worden thuisbezorgd zodat u alles rustig op uw tijd kunt uitzoeken Aparte sortering op onze le etage in

De Vallei | 1957 | | pagina 2