V RANG is alleen RANG als er RANG op staat 1 I PAUK Dokter HOLL r Ant. de Ruiter DAM PO Behoort U ook tot de gelukkigen IÏ€U£ë~j RENSWOUDE Dinsdagkoopjes Ontbij t borden Scheerapparaat ROVANNA Burgerlijke stand Uamea-Gelci KERKDIENSTEN BRIL De nacht duurt eindeloos l/u Ml,m ifele VLOERBEDEKKING MEUBELS SPORTOVERZICHT Veenendaal krijgt in Arnhemse Boys moeilijke tegenstanders VRC zal liet in Ede tegen DTS '35 niet gemakkelijk krijgen specialist m AMES mode SCHOENEN- U ziet beter en bent charmant Fa. J. F. Tak Gevonden en verloren voorwerpen Renswoude Woudenberg Uitslag competitierit motorclub Veenendaal Officiële bekendmaking Zondagsdienst doktoren Kritiek op het Britse Koningshuis verkouden HET RAADSEL VAN FEUILLETON Charme voor Uw handen JkffllJP% ^ere huid? OPTIEK WESTERA MANUFACTUREN EN WONINGINRICHTING VEENENDFIFIL GORTSTR.39 TELEF. 2321 die binnenkort hun nieuwe huis gaan inrichten? BEDDEN - DEKENS en SLAAPKAMERS Complete slaapkamer Doe Uw voordeel j De zaak met 75 jaar ervaring MANUFACTUREN - COMPLETE WONINGINRICHTING Zie speciale etalage Hoofdstraat 100 „De kleere maake de man en de straate maake de plaats" zeg ik altijd mar bij me eige. Zo wordt et Veen zachies-an kepleet gemaakt. As we es een jaartie verder op zijn, dan kunne de minse die dur eige snel motte beweege, vanweeges de zaake, zoo van de snelweg af het Veen binneglije over de nije Nijeweg, in het sentrum dur handel drijve en as ze nouw gauw de weg over de Rijnbrug dur es vlug in saalemandere, zoo deur suize naar zuidelijke streken. Et is van belang, dat de straate dur bij legge as een gladgeschore gezicht, want et Veen, mit ze handel en induu- strie, is één groote eetelaaziekast. De Nijeweg schiet al aardig op, dat versiere de jonges van Bruil mooi, mar wat ze nouw presies in de Hoofdstraat an 't knutsele zijn, dat kan ik niet be- kijke. 'n Reepie oopebreeke, 'n paar happies grond dur uit, een bietjie an de buize en leidinge frunnike en hup, sleufie weer dicht. En onderwijl gaat de straat mit de dag meer op de Heuvel- tjies lijke. Klaar kuile en gaate. As ie dur mit de fiets overgaat, dan zou ie denke, da je op 't peerd zat. Nêe, 't gaat mijn lang niet vlug ge- nog. Nou zal ik dur wel ietsies te mak- kelijk over denke. Ik zou mar et liefst hebbe, dat Bruil dur morrege een paar honderd man werkvolk tegen an gooide en dat we veur de Sinterklaas over het nieuwe asfalt sooze. Mar we zulle et op 5 dezember nog wel mit marsepein motte doen, in stee van asfalt. In de Leinweber hebbe ze ok et mes al gezet, heb ik van de week gemorke. Daar gooie ze mar zo'n weggie veur noodhulp in, ak et goed begreepe heb. In verband met de dingesbeperking. Nog een paar straate krijge zo'n twee de keus dekkie. Das mijn smaak niet. Later zitte ze weer met de brokke. Net zoo as ze vrogger de brokke an ons ge- laate hebbe. De bewijze daarvan binne ze op 't oogeblik an 't opbreeke. Sommige minse meende, dat de Dijk- straat ok zoo'n noodoplossing was. Mar das niet waar. De hondsenelleboog en honskont zijn één deftige straat gewor- de. Mit keie van deftige komaf. De steene van de Kerkewijk ligge daar vergaane glorie te kraaie. Net zoo as de ossemartbroodjes ver gaane glorie kraaie, mar das een glorie van een andere soort. As me vaader nou nog van de ossemart zouw kunne leeze, dan zouwe de rillinge em oover de rug loope. Dat was een mart mit beeste en mit minse as wilde beeste, die de messe los in de zak zaate. Mar de kleinroggies, die net zo goed bij de ossemart hoorde as de knok- partije, binnen smaakeliker. En iedere keer as ie dur je tande inzet rolle der sente in de kas van het fonds veur hulpbehoevende oud-mielieteere en hun nabestaande. Neem een veurbeeld an Driek minse. Die het er zoveul be steld dat we tot Nijjaar veuruit kunne. Zoo vraage dur iedere week weer andere zaake onze aandacht. Ok et Pijperkorps. Dat las ik tenminste in dat verhaal van die Veense mielieteere tamboermepper, die veur de koningin heb staan zwaaie. En hij heb gelijk. Het Pijperkorps is lillik uitgedund de leste jaare. Das heel jammer, 't Is altijd een mooi korps gewist en veur de jongere is et een goeie vorm van ontspanning. Veuruit, jongelui, slaat op de trom mel of blaas de meziek deur 't Veen. Misschien dak dan ok nog es een marsie op het parnpier gaai zette. Net as Van "Wakere. 'tZouw best staan, denk ik: Veense mars veur 24 tamboers en blaazers en 48 pijpers van Wout Blauwkous. Voor wy aan onze voetbalprognose be ginnen, gaan de gedachten onwillekeurig even terug naar een bericht dat we in de kranten konden lezen, n.l. het over lijdensbericht van een van Nederlands bekendste voetballers van voor de eerste wereldoorlog. Het betreft Bok de Korver, die geboren op 27 jan. 1883, in de jaren rond 1910 zulke schitterende successen op voetbalgebied vierde. Men denke in dit verband maar van het nationale elftal op Engeland in 1913 op Iloutrust in Den Haag. De heer De Korver, een geboren spil, speelde ongeveer 20 jaar voor het Rot terdamse Sparta. Later diende hij zijn club nog vele jaren als bestuurslid en ad viseur. Ook in zijn latere leven bleef h(j een bijzondere figuur in de Nederlandse sportwereld. En nu de komende voetbalgebeurtenis sen in Veenendaal en omgeving. Veenendaal gaat naar Arnhem, om daar de Arnhemse Boys te ontmoeten. Zal Veenendaal in staat zijn, om het succes van j.l. zondag te herhalen? Wij tegenstander van a.s. zondag zeker niet, 3 geloven van wel, maar dan zullen de geel- blauwen toch vlugger op toeren moeten komen. Wacht in elk geval niet af tot de tegenstanders de leiding nemen, maar neem zelf het initiatief, dan zal het zeker lukken. Jullie hebben zondag laten zien dat het kan, maar waarom dan gewacht tot de tweede helft en de eerste vijfen veertig minuten verloren laten gaan. VRC gaat naar Ede om het tegen DTS op te nemen. Voorwaar geen gemakke lijke tegenstander. Toch geven de pres taties uit de laatste wedstrijd wel enige moed op een draaglijk resultaat maar dan zal er behoorlijk aangepakt moeten wor den. Bovendien bstaat er grote kans dat het een buitengewoon harde wedstrijd zal worden. In elk geval goed aanpakken jongens en je huid zo duur mogelijk ver kopen. In de tweede klasse A van de afdeling Utrecht zondagvoetbal, moet Oranje-Wit het thuis tegen het Leersumse HDS op nemen. Dat is niet bepaald een eenvoudige taak voor de Elstenaren. Toch geloven wij dat er minstens een gelijk spel in kan zitten. Renswoudc moet thuis van Hoogland kunnen winnen, al zal het natuurlijk niet te licht opgenomen moeten worden. De capaciteiten zijn er in elk geval. Aan jullie om ze waar te maken. In de derde klasse gaat RKUVV naar Hooglanderveen. Jullie hebben nog wei nig goeds laten zien jongens, maar doe er nu eens wat aan. Een wonderploeg is de maar denk eraan, het terrein is slecht. Voor het zaterdagvoetbal in de afdeling Utrecht gaat Matjan bij Posthoorn op be zoek. Wat zullen we daar nu van zeggen. Een overwinning voorspellen lijkt ons voorbarig en maar zonder meer zeggen, ze verliezen, gaat ook niet op. Denk maar eens aan de overwinning op Jonathan. In elk geval je best doen jongens, wie weet komt er weer een verrassing uit de bus. GVVV wint thuis van de Hilversumse Oranje-Leeuwen dat staat wel ongeveer vast, maar laat je niet over het paard tillen hoor Buurtlaanbewoners, want dan kunnen er wel eens moeilijkheden komen. Speel voor wat je waard bent, dan komt alles in orde. Voor de Merino's voorzien we moeilijk heden in de uitwedstrijd tegen CSW. In de eerste plaats is het terrein van Wilnis nu niet bepaald ideaal. Ten tweede, al zijn jullie sterker, maak je het je zelf soms zo moeilijk, dat je toch nog verliest. Jullie kop er beter bijhouden jongens, misschien lukt het dan wel. In de tweede klasse A ontmoeten Sport club Rhencn en Triangelboys elkaar. We houden het hier op de Veenendalers, die naar onze mening vorige keer de smaak te pakken gekregen hebben. Voor Musketiers-Kulan lijkt ons een gelijk spel het waarschijnlijkste, hoewel de Elstenaren, na de nederlaag van vorige week wel op een overwinning gebrand zullen zijn. Scherpenzcel moet thuis van SDVB kunnen winnen, wil het zich in de kop groep handhaven. Valleivogels schijnt goed op dreef te zijn en zal het tegen Velaudi, ook wel kunnen klaren. GROENE KRUIS-CONTRIBUTIE MET VIJFTIG PROCENT VERHOOGD Het Groene Kruis te Renswoude hield op 21 oktober algemene ledenvergadering in het gebouw „Rehoboth." De voorzitter, M. J. L. Baron Taets van Amerongen van Renswoude opende de vergadering en heette alle aanwezigen van harte welkom, waarna de heer P. Vermeulen de notulen van de vorige ver gadering las. De penningmeester, die vervolgens ver slag uitbracht, kon geen bijzonder op timistisch geluid laten horen inzake de financiële toestand van de vereniging. Uit dit verslag bleek, dat het voordelig saldo op 1 januari 1956 3566,95 bedroeg en op 1 januari 1957 2647,23. Het saldo dat in feite de stand van een zeker re servefonds weergeeft bleek zodoende met 919,72 te zijn verminderd. Nadat de penningmeester dank was ge bracht voor de verrichte werkzaamheden, bracht de heer A. Esser, als lid van de kascommissie, verslag uit. In verband met de financiële zorgen, waarmede de vereniging heeft te kampen, werd vervolgens besloten de jaarlijkse contributie te verhogen van 5,- tot 7,50, terwijl de leden voortaan zelfstan dig kunnen beslissen of zij dit bedrag in eens dan wel in twee termijnen willen betalen. Tevens werd daarbij de beslis sing genomen om in de toekomst voor de kraamhulp, die door de wijkzuster wordt verleend, een bedrag van 30,- in reke ning te brengen. Uit het overzicht, dat daarna door Zr. Dingemans wordt gegeven over de werk zaamheden, die zij in de loop van 1956 heeft verricht blijkt ondermeer, dat: 1. zij in totaal 2561 bezoeken in verband met verpleging e.d. heeft afgelegd; 2. tijdens het spreekuur 222 handelingen zijn verricht en 192 adviezen verstrekt; 3. 204 maal verplegingsartikelen werden uitgeleend en 4. 24 keer consultatiebureau werd gehou den met een totaal aantal consulten van 360. De voorzitter betuigt de zuster oprechte Onze 50-jarige ervaring geeft u veel voordeel. Uitsluitend de beste kwaliteit monturen en glazen (van ver schillende merken hebben wij de alleenverkoop). Betere afwerking! De beste service! Wjj maken uw bril terwijl u winkelt. En... de laagst mogelqke prijzen! DE BRILLENSPECIALIST Rijksgediplomeerd opticien Hoofdstraat 106, Veenendaal Depót: Carl Zeiss Jena DAMMEN VDC II speelde deze week een uitwed strijd tegen Doorn I. Aangezien men met negen man moest gaan is mede de schuld dat zij verloren met 11-9. Hier volgen de persoonlijke uitslagen: Doorn I VDC II G. van Eeden W. v. d. Hor11 A. van Egdom J. Roks 20 T. van Laar R. van Silfhout1—1 R. van Egdom B. van Ruiswijk 1—1 G. Hessels B. Valkenburg2—0 A. Gregoor niet opg20 E. Apol D. van Baren1—1 C. v. d. Toorn R. v.d. Dikkenberg 1—1 W. Hardeman J. van Leeuwen 0—2 J. Veldhuizen J. H. Jansen02 11—9 LaMt van zenuwen! Mijnhardt's Zen uwtabletttn helpen U er overheen. Verloren: Aluminum kolenschop (belo ning bij terugontvangst); pakje met 2 he- renvesten (verloren tussen Lunteren en Woudenberg); ijzeren kruiwagen met S.K.F.-wiel. Aankomen lopen: een jong grijs poesje en een fox-hond zw.-wit en lange staart. Gevonden: zilveren gulden; grijze re genbroek; bruin jongensjack. Verloren: bankbiljet; grijze regenbroek; regenjas; twee wollen herenvesten. SCHAKEN Voor de onderlinge competitie van de Veenendaalse schaakvereniging werden woensdag j.l. de volgende partijen ge speeld: J. Piso C. van Genderen 01 C. ter Hogt J. de Vries 1—0 W. Vaartjes J. Konings afg. J. Diepeveen T. Schuurmans 10 M. de Kleuver D. Willemsen0—1 J. van Straten G. R. Kets 01 W. van Dam J. M. Moerdijk 0—1 S. P. J. Maas J. Heikamp 1—0 A. van Essen H. A. v. d. Veer 1—0 L. Ebskamp H. G. Veldhuizen 1—0 J. H. Schell J. B. Griffioen1—0 W. v. d. Weel W. Konings 0—1 C. Wijnberger W. v. Eenennaam 10 Van de Veer Van Dam 0—1 Woensdagavond werd door de M.A.C. „Veenendaal" de laatste van de vier competitieritten voor auto's en motoren georganiseerd. Aan de start bij hotel „La Montagne" verschenen 46 deel nemers. De tocht was ook nu weer on geveer 60 km en ging via Amerongen, Leersum, Wijk bij Duurstede en Over- berg. Het was een moeilijk traject, zo dat het ook strafpunten regende. Dat blijkt wel uit het feit, dat de winnaar van deze avond bij de automobilisten niet minder dan 175 strafpunten op liep. De uitslag werd: Auto's: 1. C. J. de Ruiter, 175 str.p.; 2. R. Verwoerd, Oosterbeek, 175 str.p.; 3. J. Jansen Sr., 179; 4. Rechtering, Oos terbeek, 196; 5. C. Verwoerd, Ooster beek 217; 6. H. Bolderman, 229. Motoren: 1. P. Zevenbergen, 118 str.p. 2. W. Franken, 118; 3. J. Jansen Jr. 129; 4. B. van Apeldoorn, Rhenen, 130. Hoewel de heer Buys deze avond niet in de prijzen viel, was zijn algemeen gemiddeld van de vorige drie ritten zo danig, dat hij in het eindklassement toch op de eerste plaats bleef en daar door in het bezit kwam van de zilveren zuil. De andere zuil ging bij de motor rijders naar de heer P. Zevenbergen. Het eindklassement werd: Auto's: 1. H. C. Buys; 2. C. J. de Ruiter; 3. R. Verwoerd. Motoren: 1. P. Zevenbergen; 2. J. Jan sen jr., 3. O. van Vulpen. NIEUWS OVER DE BIJBEL Het Zwitsers Bijbelgenootschap doet een poging om de Bijbel voor ieder be reikbaar te maken door middel van het gesproken woord en reikt voor dit doel goedkope platenspelers uit. De appara ten, die door middel van een slinger in werking worden gesteld, worden tegen zeer lage kosten geproduceerd en wor den gedistribueerd in Pakistan, Liberia en Mexico. Het Bijbelgenootschap van India en Ceylon heeft het plan opgevat volledige Evangeliën in feuilletonvorm in ver schillende nieuwsbladen te publiceren, zowel in streektalen als in het Engels. dank voor de omvangrijke werkzaam heden, die zij heeft verricht en wordt daarna wegens periodieke aftreding bij acclamatie als zodanig herkozen. DRANKWET Burgemeester en wethouders van Rhe nen, brengen ter openbare kennis, dat op 22 oktober 1957 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van Dirk Nellestijn, van beroep caféhouder wonende te Eist Rijks straatweg 5, om een volledige vergunning voor de verkoop van sterke drank in het klein in de vóór- en achterzaal van het perceel Rijksstraatweg 5 te Eist. Binnen twee weken na de dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schrifte lijk bezwaren bij ons inbrengen. Rhenen, 24 oktober 1957. Burgemeester en wethouders voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL TH. v. d. VOLLIK, secretaris VEENENDAAL. Alleen voor zeer drin gende gevallen van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur Dr. H. E. G. Pilon, Kerkewijk, Tel. 2481. RHENEN. Dr. G. E. Wychers Achterberg- sestraatweg 191, tel. 328. ELST, AMERONGEN, LEERSUM. Dr. Bakker van Leersum, tel. 03434-495. WOUDENBERG. Dr. A. J. van Kekem, Tuindorpweg 16, Maarn, tel. K 3432-288. SCHERPENZEEL. Dr. J. H. Renken, Ho- levoetsplein, tel. K 3497-250. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN. Dr. L. van de Scheur, van Lunteren. Tel. 08388-460. porselein 3 voor I «- in luxe plastic-etui 1.25 leuk St. Nicolaas-cadeautje Alleen dinsdag 29 okt. Hoofdstraat 7 - Veenendaal Telefoon 3103 (Vervolg van pagina 1.) scheiden houd, dat de koningin ook de natureert tot een symbool en waar door de bevoorrechte klasse zich het neusje van de zalm weet. Men dringt om met de neus vooraan te staan als er „Royalty" aanwezig is en wie tijdens de rennen te Ascot zich een plaatsje heeft weten te veroveren in de „Royal Enclosure", het deel der tribune voor de koningin en haar gasten, is een benijd mens! DE CRITIEK De critiek die op het Engelse ko ningshuis wordt geleverd, is niet im mer gelukkig ingekleed. Maar men ver gist zich wanneer men meent dat ze anti-koningsgezind is. De critici willen juist de positie van de vorstin als le vend teken van de eenheid der natie verstevigen. Zij willen haar niet als een sprookjesprinses, maar ook als vrouw en moeder aan het volk doen zien. Ze willen bovenal de kliek, die het hof als een doornhaag omgeeft, wegzuive ren. Niet immer wordt daarbij de juiste weg bewandeld. Wanneer Malcolm Muggeridge, de voormalige hoofd redacteur van het satirische blad „Punch", zijn artikel in de „Post" laat plaatsen juist wanneer zijn koningin Amerika bezoekt, is dat een ontstellend bewijs van gebrek aan tact en goede smaak. Maar men moet de kritiek op het vorstenhuis kunnen ontdoen van de nevenverschijnselen. Dan ziet men, dat die kritiek niet voortkomt uit de brede lagen van hen, die juichend achter een haag van grenadiers langs de kant staan, maar van de mensen uit de bovenlaag, die weten dat een vorstin meer kan zijn en meer kan doen dan zich laten toejuichen. Wanneer Elisabeth, in antwoord op de kritiek, bewijst dat ze géén figu rante is, heeft die critiek haar doel be reikt. En misschien zal de koningin haar aangeboren verlegenheid nog eens zo ver overwinnen dat ze durft stap pen uit de etalage, waarin men haar heeft geplaatst, midden tussen haar volk. Het zal haar geen kwaad doen, en Engeland machtig veel goed. (60) „Harder, kerel! Harder!" beet Tybalt de voerman van de hooiwagen toe. „Die knollen lopen niet!" Ang stig gluurde de voerman over zijn schouder. „Het is een zware vracht, heer!" stamelde hij. „Ze kunnen niet harder!" Tybalt had moeite zich in evenwicht te houden, want de wagen denderde nu over de hob belige keien, waarmee de straten van het stadje gepla veid waren en bij iedere oneffenheid werd hij bijna van de hoge hooilading afgeslingerd. Verschrikt staar den de burgers het voertuig na, dat nu de stadspoort naderde. „Denk eraan, dat ge u niet aan de wachters stoort!" siste Tybalt, terwijl hij de voerman de punt van zijn zwaard tussen de schouders zette. „Bij de minste verdachte beweging gaat ge eraan!" Doch de voerman dacht slechts aan zijn eigen veiligheid. Hij voelde het koude staal van Tybalt's zwaard in zijn rug prikken en legde opnieuw de zweep over de paar den. Even later waren ze buiten de poort, nagestaard door de verblufte wachters. Tybalt keek om en slaakte een verwensing. In de verte zag hij de naderende gestalte van Aram. Meteen voelde hij de gang van de hooiwagen vertragen, daar de weg steeg en vrij steil naar het gebergte voerde. Met iedere seconde zag Tybalt zijn achtervolger op zich winnen. (29) Stefan Holl was zo grenzenloos ver rast, dat hij niets deed dan stokstijf te blijven staan. Hij voelde haar warme armen om zijn nek, haar vochtige lip pen tegen zijn hals en het beven van haar tere lichaam aan zijn eigen lichaam. Zijn handen verlangden er naar haar vast te houden, haar hoofd te strelen. En hij boog zich reeds over haar. Maar toen zegevierde zijn verstand. Hij greep haar polsen, maakte haar armen van zijn hals los en duwde het kleine vrouwtje vastbesloten van zich af. Angela, wat betekent dat, zei hij nodeloos hard. Doe dat alstublieft niet weer signorina, nooit weer! Zij deinsde terug tot aan de muur en zag nog witter dan die muur. Haar ogen sperden zich zo wijd open dat ze vol komen rond waren, maar ze keken over hem heen. Angela, smeekte hij, wees toch verstandig. We zijn toch volwassen mensen! Ze keek hem aan. Hij begreep deze lange blik niet en omdat hij hem niet begreep deed en zei hij niets. Maar juist dat scheen verkeerd ge weest te zijn, want met grote energie richtte ze zich hoog op, liep zo snel ze kon door de gang naar haar zitkamer en sloeg de deur met een slag achter zich dicht. De luchtstroom werkte door, liet ook zijn deur in het slot vallen en deed de open ramen toeslaan. Een van hen wierp de pot met de goudlelie op de grond. De pot brak en aarde en bloe men rolden tussen de voeten van Holl. Een poosje stond hij doodstil, toen bukte hij zich en raapte Angela's ge schenk op. Alsof dit een daad van grote draag wijdte was, zocht hij een bloemenvaas op, veegde met een krant de aarde bij elkaar en plantte de bloemen met de wortels er weer in. In de badkamer maakte hij de aarde goed vochtig en zette hem daarna op een laag tafeltje naast zijn bed. Helga had het harde slaan van de ineen, dat Helga moeite had haar nog op te vangen. De zieke was zo licht, dat de ver pleegster haar met gemak naar bed kon dragen. Maar Angela... wat is er dan toch? Heb je pijn? Ik zal meteen... Angela keerde zich van haar af en ging met haar gezicht naar de muur liggen. Ik wil niets, niets... Laat me toch alstublieft met rust...! Vader...! Vader! Helga begreep er niets van, maar voelde als vrouw toch onbestemd, dat Roman van Hans-Otto Meissner Nederlandse bewerking H. Magnin Verschuur deur gehoord en kwam haastig aan lopen. Angela stond met de rug tegen de vleugel en staarde met saamgeknepen lippen voor zich uit. Van de verpleeg ster nam zij geen notitie. Helga zag natuurlijk, dat er iets be slissends gebeurd was. Om Godswil, kind, wat is er? Niets, zei Angela, schijnbaar vol komen rustig. Maar toen strekte ze haar handen naar Helga uit. Helemaal niets... toe, laat me! Ga weg... ga dan toch weg! Tegelijkertijd zakte ze zo plotseling het hier om een zaak van het hart ging. Ik ga je vader halen, beloofde ze en snelde naar beneden. Op de trap viel haar op, hoe dom het eigenlijk was om de vader in plaats van de dokter te halen. Wanneer Angela inderdaad geen dokter nodig had, dan zou Stefan dat zelf wel zien en Alberti op de hoogte stellen. Zij kwam Roberto tegen en stuurde hem naar Dr. Holl. Zij was daarbij zo opgewonden, dat Roberto dacht, dat het om leven of dood ging. Daarom liep hij beduidend harder dan anders met zijn waardigheid overeen kwam. Hij kwam op zijn beurt Alberti tegen die onmiddellijk begreep, dat het om Angela ging. Wat is er aan de hand, zuster? riep hij reeds op de helft van de trap. Ik weet het niet... een collapse vermoedelijk. Alberti nam drie treden tegelijk. Angela lag nog precies zoals Helga haar verlaten had. Haar gelaat was naar de muur gekeerd en haar schou ders schokten. Alberti boog zich ge schrokken over haar heen. Kindje... Angela...? Zij draaide haar hoofd wat naar hem toe en sloeg de ogen op. O vader... goed dat je er bent. Ja, ik ben er en dadelijk komt ook de dokter. Zij schoot omhoog. Nee... nee... Hij moet niet komen... hij mag niet komen, ik wil hem niet meer zien... nooit meer! O... Uitgeput zonk ze in bed terug en be groef haar gezicht in het hoofdkussen. Ik schaam me zo... ik schaam me zo...! Alberti was geheel van zijn stuk ge bracht. Maar wat is er dan? zuster Helga, weet u wat er gebeurd is? Waarom zij zo vreselijk opgewonden is? Helga had zich bij de commode terug getrokken en keek naar het ongeremd huilende meisje. Nee... ik weet het niet. Past u goed op het kind, beval hij tamelijk bruusk, draaide zich om en snelde naar buiten. Op de gang botste hij bijna tegen Ro berto aan. Meneer Alberti, ik kan de dokter niet vinden... hij is niet in zijn werk plaats... misschien in zijn kamer. Goed, wenkte Alberti haastig, laat maar. Hij draaide zich om en rende de paar treden weer op. Voor Holl's deur aar zelde hij, maar klopte toen vastberaden aan en trad meteen binnen. Stefan kromp ineen toen hij hem zag, in de eerste plaats omdat hij wist waar om Alberti kwam en in de tweede plaats omdat hij ervan schrok zoals deze er uitzag. Stefan had gedacht dat hij zou ko men als een vader, wiens kind men diep gekrenkt had, woedend en met allerlei onrechtvaardige beschuldigin gen. Maar het was heel anders. Alberti kwam als een vertwijfeld man en vol komen terneergeslagen. Zwijgend reikte hij Holl de hand, zonder te bemerken, dat deze hem een stoel aanbood. Met de handen op de rug liep hij enige ma len op en neer. Holl zei eveneens niets, omdat hij niets te zeggen had. Eindelijk bleef Alberti staan en keek de jongeman aan. Wat is er met Angela gebeurd? vroeg hij. Zegt u mij, dokter Holl, wat is er voorgevallen? Waarom verzet het kind zich tegen u, haar dokter? Hij aarzelde en zei toen heel zacht: Zij is toch ziek, ze is heel erg ziek en nu wil zij niet, dat u bij haar komt. Waarom? (Wordt vervolgd) VEENENDAAL Geboren: Willem, z. v. H. J. v. d. Scheur en E. van Zetten; Aaltje, d. v. M. J. C. van Ginkel en A. de Jong; Adriana, d. v. I. v. d. Lustgraaf en A. de Jager; Hans Hendrik, z. v. L. Blankestijn en M. Leen heer; Johannes Thedorus, z. v. R. Sukkel en E. v. Veldhuizen; Gijsbertina, d. v. A. Kulik en S. Anbeek; Sytske, d. v. S. Keu len en J. van Wijk. Ondertrouwd: A. van Galen en P. Roe- lofsen; H. B. Lint en G. C. Bovenkamp; J. A. van den Hoeven en M. v. d. Weerd. C. B. van den Berg en M. Bijl; L. de Hoop en D. Engelaan. Getrouwd: A. van Essen en D. Veenen daal. Overleden: Cornelia de Man, 59 jaar en 10 maanden, echtgen. van G. van Manen. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Wilhelmina J., d. v. G. van Geerenstein en W. E. van Dijk; Janna, d. v. G. J. van Beek en J. Kloot; Evert B., z. v. J. Braafhart en J. van den Dikken berg; Gijsbertus, z. v. J. K. van Egdom en Itube 95ct W. van Milligen;; Everlina A., d. v. J. van Eden en E. van de Weerthof; Jan, z. v. J. Heikamp en H. Wijnbergen. Getrouwd: J. H. Schot en G. van de Kraats. Overleden: Jacob van de Pol, 57 jaar; Maria Quint, 84 jaar, wed. van M. de Bruin. RHENEN Geboren: Leendert, z. v. P. Verkaik en J. W. Koudijs; Hendrikje Jannetje, d. v. H. van Dijk en J. M. Klein; Anna Pietro- nella, d. v. C. A. Drost en C. Valk; Dirk, z. v. D. W. Lodder en G. van Kleef; Jan, z. v. J. Heikamp en H. Wijnbergen; Jan Gerrit, z. v. G. A. van Dijk en W. van der Lee; Willem Andries, z. v. A. G. Venema Babyderm-zeep en C. H. van Beem; Karolina Alberdina Maria, d. v. J. W. van der Putten en E. P. M. Megens; Marjanne Magdalena, d. v. J. Rijkse en M. Lodder. Getrouwd: W. Nooteboom en J. Krui denier; J. W. Top en G. W. M. van Wil ligen; H. L. van Eldik en J. H. M. de Bruin. Overleden: Maria Harrietta Gerarda v. Drempt, 63 jaar, geh. met Jan Broekhui zen; Geertruida Hommel, 75 jaar, wed. van Bastiaan van der Vliet; Gerdina Kra mer, 68 jaar, wed. van Cornelis Gijsber tus de Kroon. AMERONGEN Geboren: Maria Johanna Lambertha, d. v. B. G. H. Scholte en M. J. Steenbeek. WOUDENBERG Getrouwd: W. van Voorthuizen en A. A. M. van den Berg. RENSWOUDE Geboren: Jan Hendrik, z. v. J. P. Smit en G. van Amerongen; Ida, d. v. R. Vink en I. Rommers. Ondertrouwd: R. van Ek en M. G. van de Glind. Getrouwd: G. van Doorn en H. G. van Raaij. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds Vermaas, 5 uur kand. Koud- staal van Rotterdam. Julianakerk 9.30 uur ds Van de Pol, 5 uur ds Van Vliet van Zetten. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Wis- gerhof, 5 uur ds Van de Pol. Veeneind 3 uur ds Wisgerhof, woensdag 7.30 uur ds Middelkoop van Schiedam. Dijkstraat 2.45 uur dhr Meijer. „Sola Fide" 9 uur ds G. W. van Tricht van Nijkerk, 10.30 uur ds W. Goedhart (Gezinsd. met kinderen kin- derkerk), 5.30 uur ds H. J. Langman van Amsterdam. Ger. Kerk 9 en 10.30 uur ds Slingerberg van Ede, 5 uur ds Riemersma van Bennekom. Ger. Kerk art. 31 K.O. 8.15 en 3 uur ds C. J. Smelik. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Kok. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds A. L. Broer van Hilversum. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 10.30 en 5 uur leesdienst, donderdag 7.30 uur ds Van Gilst van Dirksland. Ger. Gem. Fluitersstraat 9 en 5 uur leesdienst. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 7 uur openlucht samenkomst, 8 uur verlossingssamen komst. Apost. Gen. 9.30 en 4 uur. R.K. Kerk en Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis en 5 uur Lof. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds C. J. van de Graaf van Nijkerk, 5 uur ds Vos van Bennekom. Ned. Herv. Gem. 10 uur ds N. Kooreman, 5 uur ds J. Dijkstra. Prot. Bond 10.30 uur hotel Laheij ds J. C. A. Nijenhuis Ockhuysen van Aal ten. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds Reven. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur ds P. v. d. Bijl, woensdag 7.30 uur ds P. v. d. Bijl. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ELST Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Van Viegen H.A., 6 uur H. Doop. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds J. de Jager, 2.30 uur H. Doop. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, dins dag 7 uur ds Du Marchie van Voorthuizen RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur kand. Schoonhoven van Barneveld, 6.30 uur ds Jac. Vermaas van Veenendaal. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds D. G. Mole naar. WOUDENBERG. Ned. Herv. Gem. 9.30 uur ds Van Dole van Amersfoort, 6.30 uur ds Koopmans van Austerlitz. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Ver v. Vrijz. Herv. 9.45 uur dhr E. C. Ninaber in Scherpenzeel. Ger. Kerk 3 uur ds W. P. v. d. Veen in Eben Haëzer. SCHERPENZEEL. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds H. v. d. Linden. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds W. W. v. d. Veen. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr B. Roest. Ger. Gem. noodgeb. 10 en 6.30 uur leesdienst. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr Hoeksema van Doornspijk, 3 uur ds J. Fokkema van Ede. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. LIENDEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds De Lint. VOOR EEN NAAR Eig. H. v/d Berg t/o Gemeentehuis RHENEN als u niet lekker uw „draai" kunt krijgen! Als uw bed uw lichaam niet de rust en de steun geeft die het nodig heeft. Een goed, modern bed en dito ledikant zijn het eerste wat u nodig heeft. Ga eens praten bij Jac. van Schuppen. Bij hem liggen de prijzen vast en zeker onder uw begroting en... advies vragen kost niets bij KOM DAN BIJ ONS UW KEUS MAKEN Grote sortering 1 persvanaf f 95.- U HEEFT IN ONZE ZAAK DAT PRETTIGE EN VEILIGE GE VOEL, PAT U GOEPE 5AAAK- V0LLE ARTIKELEN KOOPT TEGEN BILLIJKE PRIJS. Wij leveren en leggen vakkundig alle soorten o.a. Linofeit vanaf f 3.45 p. m- en Linoleum vanaf f 5.95 p. m- OOK VOOR slaagt U beter bi) ons. Wij openen voor U de deur van vooraanstaande meubeltoonzalen. KOMT SAMEN KIJKEN EN KIEZEN MAAKT EVEN EEN AFSPRAAK Hoogstraat 12 - Telefoon 2627 - Veenendaal 17111

De Vallei | 1957 | | pagina 2