t PAUK K©Ü DIJKSTRA Blijf meester 98 ct POP nu 3.75 Fa. G. van Schuppen Gemeenteraad van Amerongen vergaderde Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Terugkeer van Morghan de Magiër Weurm wat mumhabpt Haakt is goed SPORTOVERZICHT In verband met Nederland-België weinig voetbal Flash I won van Barneveld I Dammen Het fijnste van het fijnste Gevonden en verloren voorwerpen Veenendaal Woudenberg Renswoude Nieuweweg - Veltjensgraaf Officiële bekendmaking Dinsdaglcoopjes JAM-POT AMERONGEN DAMPO Fa. J. F. Tak RENSWOUDE Ingekomen en vertrokken Rhenen BRIL OPTIEK WESTERA Amerongen Zondagsdienst doktoren LIVING BRA* naar uw maten gemaakt! o-o-o-o-o-o-o-o-o De Veense gemeente-begrooting die sluit. „Hiep, hiep hoera!" hoor ik jelui allerwege juiche. Overal besteedingSbe- perking en wij sluite dan tog mar effies. Wij geeve gien stuiver meer uit dan dat dur binnekomt. „Makkers staak jelui wild geraas" zou ik ie dan - alvast een bjetje in de Sunter- reklaas-sveer - wille toeroepe. Want dur is heelegaar gien enkele reede tot juubele. As jelui de gezichte van de burregevaa- der en de wethouwers es zoude bekijke, dan zou ie heel diep de pet afneeme en mit een gevoel van meedeleeve stillegies langs ze heen schuifele. Want die heere zitte zwaar in de zorge. Je kunt - om zoo mar es te zegge - de besteedingsbeper- king van d'r lui gezicht afleeze. Zóó een begrooting in malkander draaie is gien kunst. Daar heb je gien reken- artieste voor noodig. Goochele mit cijfers is ter niet bij, want dur bin gien duite en dus ok gien cijfers. Zóveul - of liever: zó weinig - komt er binne en daar staat dus teegenoover dat er mar zóveul uitge- geeve kan worde. Allebei-de-rijgies op- telle - dat ging ok al vlotter dan andere jaare - hier een paar sente bij en daar elf stuivers af enhoeplaa: begrootin- kie sluit. En toen zulle ze achteraf nog wel es bekeeke hebbe waarvoor ze de sente gin- ge uitgeeve en toen bleek dat er nage- nog gien veuruit-streevende-werke op- stinge. Dus mit andere woorde, dat de veuruitgang van 't Veen stil sting. En zooiets gaat je niet in de kouwe kleere zitte; dat drukt ze stempel ooveral op. Mar vanaf gistere hoeve ze niet meer mit ze drieë in de pienarie te zitte. Sinds gistereaavund zijn ze mit ze twintige, die mit de brokke zitte. Zeuventien raadslee- de hebbe ok wanhoopspampiere ange- preesenteerd gekreege. „Ze zulle dur eedelachtbaare neuze wel krulle", zee Bram, „mins nog an toe, je zouw gien raadslid weer durreve te weeze As ik er tenminste bij zat dan zouw ik het hart in me lijf niet hebbe om nog pre- sensje-geld an te pakke. Ik zouw die zeu- ven en een halve guide - of hoeveul is et precies? - zoo de gemeentepot weer in mikke. As kleine bijdraage in het tekort." Bij mekaar loope dur volgende week minstens twintig Veense autoorietijte mit een gezicht of ze de Spoetnik ingeslikt hebbe. Ik en Bram hebbe gistere-aavund de heele aavund oover de benarde pesiesie van de gemeente zitte te praate. En ik vin dat daar eeve goed een stukkie van in de krant mag staan as van de redenaasies van de vroede vaadere. Driek en Mijntjie waare benauwd, asdat over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Zij schenken de rust tot herstel de gemeente nouw feliet zouw gaan. „Dan draaie de raadsleede en bee en wee dur veur op", zeeë ze. Toen heb Bram in een heel fijn betoog uitgeleege, asdat dat absoluut niet opging. „De gemeente is gien partikkeliere zaak" zee Bram en evenmin as 't Rijk, kan de gemeente feliet gaan. Wanneer dur een gebrek an baate is, nou ja, dan zijn dur gien baate. Dan houdt alles op. Mar de gemeente draait verder. „Neem nou", ging Bram verder, „de kaptaalswerke." Die betaale ze zoo mar niet in een keer uit de pot. Nee, daar leene ze sente veur. Oover zooveul jaare af te betaale. En vandaag-an-de-dag is tur niks te leene. Dus dan houdt alles op. Mar de gemeente niet. Allenig wordt dur niet veul an gedaan. An de weege niet, an de wooningbouw niet, en gaa zoo mar door." Bram zat nog een poos mit sijfers te slingere en toen begreepe we dur niks meer van. „Juust", zee die toen, da's nou ok de bedoeling van een gemeente-be- grooting." „Hoe kom ie tog an al die wijsheid?" vroeg ik. „Zelfstuudie", zee Bram, mar ik weet et wel. Dat hoort ie allemaal van Bram van Bram van hum, die is op de uunieversietijd, zooas ik onderlest al schreef. Mar dit heb ik wel begreepe minse: al sluit de begrooting, het meeste blijft in lucht hange. 'k Zou het eerder hang- dan sluitwerk wille noeme. We hebbe niks meer. Gien sente en gien grond. Ze wille nouw, heb ik geleeze, et leste stukkie Franse Gat ok mar vol mit huize flanzè. Dat was feitelik veurbe- stemd veur schoole en andere gebouwe. Mar 't schijnt bittere noodzaak te zijn. Dur zijn gien sente veurhande om andere gronde bouwrijp te maake. 't Zal in 't Franse Gat nog zóó worde, da'j gauw van 't eene oope stukkie naar 't andere moet holle om aajum te haale. En ik vraag me eige af: As ter nouw wel geld was om gronde veur de bouw klaar te maake, wat hadde we dan nog? Nog één lap grond achter de Hoofdstraat en de Valleistraat en een paar verdwaal de bundertjes hier en daar en dan is alles op. Nee we motte nar Den Haag beste minse, om mit onze Veense vuiste op taafel te timmere. Geef ons de ruimte, motte we gaan roepe in spreekkooren. We zitte ommers in het tijdperk van de ruimtevaart Zoo wordt de redakteur deze week ok es een keer bedankt in en veur de ruimte deurWout Blauwkous. Wegens het grote treffen in Rotter dam tussen Nederland en België is er voor de competitie maar een zeer be perkt programma samengesteld. Toch wordt er in Vecnendaal nog wel ge voetbald. Veenendaal speelt n.l. zaterdagmid dag een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Utrechtse U. V. V., eerste klasse amateurs. Hoewel, terwgl wij dit schrijven, het Veenendaalse elftal nog niet bekend is, nemen wg aan, dat dit wel sterk zal afwijken van het elftal dat doorgaans in de competitie speelt. Veenendaal heeft nu n.l. de kans om enkele andere spelers te proberen en zal dat ook heus wel doen. Een prognose geven lijkt ons dan ook erg voorbarig. Laten we vol staan met de opmerking, dat de wed strijd gespeeld wordt aan de Salaman- derheide en dat deze om drie uur be gint. De opstelling van Veenendaal is als volgt, doel: A. v. d. Pol; achter: Gazen beek en B. v. Soest; midden: C. Kroes, C. Gerritsen en A. Gaasbeek; voor: E. v. Baren, C. Hensen, C. Heikamp I, C. Hei kamp II en K. Hoogwerf, op te nemen. Dat de Kampenaren geen gemakkelijke tegenstander voor de rood- witten zijn, bleek wel uit de grote over winning die zij vorige week op Apeldoorn Flash I speelde deze week tegen de badmintonclub Barneveld I. De Vcenen- dalers wonnen deze ontmoeting met 5-2. Door ziekte van een speler moest Flash de opstelling enigszins wijzigen, waardoor de heren een partij meer moesten spelen. Door vermoeidheid had dit wel enige in vloed op de uitslag. De uitslagen waren als volgt, heren- enkelspel: Berth Steffers A. Schilders 15-6; 15-8. De La Rive Box A. Lopula- lan 15-12, 10-15, 12-15. Dames-enkelspel: Tr. van Barneveld A. Scheuler 11-10, 11-4. H. Bronsvoort D. ter Rahé 11-6, 11-8. Gemengd dubbelspel: mej. K. van Ruis- wijk en H. de La Rive Box mej. A. Scheuler en A. Schilders 17-18, 11-15. Mej. T. van Barneveld en Berth Steffers mej. Ter Rahé en dhr W. Hoenderkamp 15-0, 15 3. Heren-dubbelspel: H. de La Rive Box en Berth Steffers A. Lopulalan en W. Hoenderkamp 15-1, 15-8. De badmintoncompetitie is maar kort, per afdeling van vier clubs zijn er in to taal maar zes wedstrijden te spelen. Voor de eerst-geplaatste is het spel dan overi gens nog niet uit, want dan gaat men vol gens pyramidesysteem uitmaken wie er kampioen wordt. Er zijn in de klasse waarin Flash 1 en 2 speelt, 18 afdelingen. Flash I heeft nu drie wedstrijden ge speeld en drie gewonnen, een prachtig resultaat voor deze beginnende ploeg. Flash II heeft één wedstrijd gespeeld en verloren. Deze week gaat Flash II naar Utrecht tegen Iduna spelen. VDC I speelde deze week een uit wedstrijd in Hilversum tegen het sterke HDG I. Er werd goed gespeeld. De punten werden gedeeld, 10-10 was de uitslag. VDC II kreeg Amerongen II op bezoek en won verdiend met 11-9. Hier volgen de persoonlijke uitslagen: HDG I VDC I G. Rump J. Edink 02 E. van Dijk H. v. d. Brandhof 11 Roomboteramandel Boterlet ter - Roomboteramandel, Ge vuld Speculaas, Dikke stukken speculaas met amandel AMANDEL SPECULAAS 75 ct. per 250 gram Enthousiast roept daarom iedereen Ha GEBAK A. J. Beemer C. Heikamp 11 G. J. Teunissen G. van Dijk 11 F. van Leeuwen W. van Manen 11 A. F. Ates R. Rotterdam 2—0 L. F. Feddema E. de Kleuver11 W. van Aggelen A. Valkenburg 02 D. IJsselstein A. Keijman 20 G. Zijdel R. de Gooijer 1—1 VDC II Amerongen II W. v. d. Hor J. van Wamel02 J. Roks M. v. d. Berg 11 R. van Silfhout K. van Loon20 B. van Ruiswijk Berkhof 11 B. Valkenburg Rebergen 11 D. van Baren G. van Zomeren 11 R. v. d. Dikkenberg G. v. d. Grift 11 H. Meerveld Meerwijk 20 J. v. Leeuwen W. v. Swetselaar 11 J. H. Jansen H. de Groot11 Gevonden: vulpen; muntbiljet; z.g.a.n. rechter motorhandsch.; rood-br. ballpoint flink bedrag aan geld; zw. hondje; bromf. duozadel; gebr. kinderwant, kleur rood geel-blauw en wit; muntbiljet; beige ga bardine regenjas; zilveren hangertje met 2 zw. steentjes; huissleutel aan ring; br. lederen portem.; snoer rode kralen met drie hangertjes; paar damesglacé's. Verloren: bl. vulpenétui, inh. vulpen en 2 vulpotl.; herenarmbandhorl., merk „Su- vise"; paar zw. ongev. damesglacé's; man chester Jas; notitieboekje m. rode omslag; gele shawl; br kinderportem.; broche mo tief roodkapje en de wolf; rode autoped; notitiecahier met hard blauw kaft; br. 1. herenportem. met inh. w.o. identiteits bewijs en legitimatiebewijs van de NS; bl. vulpen. Gevonden: bruine kinderportem.; aan gelopen een gans. Verloren: blauw-grijze kinderwant; drie balen stro; weggevlogen een duif. Gevonden: damesfiets bij postkantoor. Verloren: aktetas van schoolkind. In de sectie zaterdagvoetbal afdeling Utrecht zou GVVV uit tegen het Bus- sumse VVVM spelen, dit is nu door de bond omgedraaid en ontvangen de Buurt- laanbewoners deze club thuis. GVVV is op de goede weg, derhalve nemen wij aan, dat ze winnen. Merino's gaat naar Zeist en ontmoet daar Jonathan. Voorwaar een zware op gave, temeer daar de jongens uit Zeist, de inzinking weer te boven schijnen te zijn. Je kunt echter nooit weten wat er nog gebeurt, dat hebben we aan Matjan gezien. Triangelboys moet naar Sova en zal het daar heus niet gemakkelijk krijgen. Kulan speelt thuis tegen WOP en zal wel haar uiterste best doen om de punt jes in Veenendaal te houden. Sportclub Rhenen wint in Doorn na tuurlijk van DEV. Scherpcnzeel zal het thuis tegen het Elsterse Musketiers gaan proberen, veel krachtsverschil zal er niet zijn. Tenslotte spelen Valleivogels tegen Barneveld en DVV thuis tegen Bever- wijkse Boys. VZC-NIEUWS VZC 2 heeft met zijn eerste competitie wedstrijd in het winterseizoen een 3-0 overwinning weggesleept uit Amersfoort. Flevo 2 uit Nijkerk moest in het Amers- foortse sportfondsenbad het loodje leggen tegen een enthousiaste en jonge Veenen daalse zwemploeg. De technischs commissie van de Vee nendaalse zwemclub had, bij wijze van proef twee aspiranten opgesteld in het reserve-zevental. De beide aspiranten, Wim van der Meer en Ad Slotboom, heb ben nog niet de hardheid en de ervaring voor een dergelijk „zevental", doch het vertoonde spel van de beide jongens houdt goede beloften voor de toekomst in. Trouwens er zijn nog meer jongere spelers in de VZC-gelederen, die deze winter misschien nog niet, maar dan toch in ieder geval in de zomercompetitie grote sprongen zullen maken. De verdediging van het VZC-team in de Amersfoortse wateren was perfect. De Flevo-voorhoede zag geen kansen de Veenendaalse achterhoede, bestaande uit Schoeman, Knossen en Dijkstra te door breken. En kwamen er toch schoten van Flevo los op het VZC-doel dan wist Jacpues Suydendorp, die hoe langer hoe meer klasse begint te vertonen, de ballen te stoppen. Vóór de rust kwamen de doelpunten van Ad Slotboom en Rompes en na de pauze wist Rompes, als debuterende mid- voor, nog eenmaal te scoren. Het VZC-winterprogramma vermeldt voor a.s. woensdag wederom zwemmen en trainen voor de leden in het Arnhemse sportfondsenbad. (Vervolg van pagina 1.) knik had gegraven aan het eind van het Molensteegje (huidige Mulderslaan onge veer) en daarover een vonder, een losse plankbrug, had gelegd, zodat Petersz be let werd „met een kroywagen of zak met meel int dorp van Veenendaal te konnen komen, immers niet bekwamelijk" (niet naar genoegen.) De schutmeester sommeerde Ebbenhorst binnen veertien dagen 't gat weer te dichten. Even eigen gereid bleek Maas Dirkze die de weg naast zijn land had afgeplagd! Uit een attestatie van BeerntJansz te Renswoude van 4 maart 1697 hebben wij u vroeger al de poging tot mensenroof verhaald. De talloze klachten deden de Veenraden besluiten de weg te herstellen en de grens in 1553 vastgesteld, weer te bebakenen. Sindsdien - 1696 - is in de stukken soms sprake van de Nieuweweg. Zou het geen aanbeveling verdienen de oude naam Veltgensgraaf weer aan de weg te geven, nu deze herschapen is in een moderne verkeersbaan? BEBAKENING Aan de landmeters G. Passavante van Gelderland en Bernard de Roy van Utrecht werd opgedragen de grens te be bakenen. Eerst plaatsten zij een hoog ba ken in 't midden van de Grift aan de bovendeur van het Verlaat (sluis) bij de Swaluwestaart. Vervolgens plantten zij er een in de boomgaard van de reeds ge noemde Willem Janszoon Ebbenhorst, zo danig, dat het eerste baken aan de Swa luwestaart goed zichtbaar was. In een rechte lijn naar het Grote Venlo kwamen andere bakens te staan. De linie ging dwars door het achterhuis van Andreas Essenius „ter plaetse alwaer seeckere twee ysere nagels syn geslagen inde hoeck vande muer, den eenen aende binnen en- de andere aende buytenkant vande gevel." De weg werd hersteld, eerst tot aan de Limietsteen aan het Grote Venlo. De land meters gingen concientieus te werk. „met alle omsichtigheden en soo veele nauw keurige ondersoeckingen als ons doene- lijck is geweest." Zij raadpleegden het grensverdrag van 1553, deden opmetingen en maakten ieder voor zich kaarten. Zo als de werkzaamheden aan de Nieuweweg thans veler belangstelling trekken, zo ook in 1696. Alles geschiedde „ter presentie vande respective Veenraden ende menich- te van omstaenders." Hoe gewetensvol de landmeters ook waren, de mist speelde hun parten. De derde november was het erg heiig: de bakens kwamen niet alle juist te staan. De volgende dag corrigeer de de Gelderse landmeter G. Passavant - De Roy was verhinderd - de bebakening hier en daar. Tussen de lange bakens liet hij kleinere plaatsen „om de gedagte raijinge te beter te konnen afkielspitten" d.i. om de rooilijn beter met een greppel te kunnen aangeven. Het baken op de dam van het land van deWeduwe van de secretaris Boumeester stond niet ter juis te plaatse. De timmerman Hendrick van Honsborgh werd geroepen om het te ver zetten. Na enige tientallen jaren bleek het noodzakelijk de weg te verzanden en te verhogen. Dat gebeurde in 1772 en 1780. 't Werd toen een behoorlijke rijweg met rijen iepen: de zogenaamde Hoge Bomen. Het toenemend verkeer beroofde de weg van deze tooi. Enige jaren geleden werd het noordelijke deel opnieuw geplaveid en van betonnen fietspaden voorzien. En thans in 1957 worden de oude romantische Abts- en Veltgensgraaf omgetoverd in en gepromoveerd tot een prachtige snelver- keersweg, een sprookje van deze tijd Flitsen de snelle glanzende wagens niet even sierlijk voorbij als de langzaam rijdende koetsen uit vervlogen tijden? D. PHILIPS. COMMISSIE VAN TOEZICHT WONINGBEDRIJF Burgemeester en wethouders van Rhe nen maken bekend, dat de vergadering van de commissie van toezicht op het woningbedrijf (zgn. klachtencommissie) in plaats van op maandag 18 november 1957 zal worden gehouden op maandag 25 nov. 1957 van 7-8 uur namiddags. Burgemeester en wethouders voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL TH. v. d. WILLIK, secretaris Speciale St. Nic.-aanbieding plastic leuke moderne kleuren vVildebras, gek vlechten van bekende Wildebras, gekleed, met echte vlechten van f 5.75 Alleen dinsdag 19 nov. Hoordstraat 7 - Veenendaal Telefoon 3103 PROPAGANDA FILMAVOND VEILIG VERKEER De propagandavergadering van de Ver eniging voor Veilig Verkeer belooft goed te worden. Naast een aantal films komt er namelijk ook muzikale medewerking. Met musici wordt nog onderhandeld. De heer J. K. ter Voorde, hoofdinspecteur van de gemeentepolitie te Zeist zal kort spreken over het werk van het Verbond voor Vei lig Verkeer, waarbij de snelheidsbeper king ingegaan 1 november 1.1. niet wordt vergeten. De weg naar het Clubhuis weet elke Ameronger. Bewandel die dinsdagavond voor acht uur en u zult na horen en zien voldaan terugkeren. Tot dekking van de onkosten wordt een kleine entreeprijs gevraagd. Toegang voor alle leden boven 18 jaar. Vergeet niet uw formulier voor het lidmaatschap in te vullen en bij het comité in te leveren. Het honderdste lid krijgt een verrassing. SPAAROVERZICHT In oktober is bij de Boerenleenbank 121.273,82 ingelegd en 55.138,64 terug betaald. Spaaroverschot dus 66.138,18. Maandag was de gemeenteraad van Amerongen onder voorzitterschap van burgemeester Martens bijeen. Besloten werd de verzoeken om sub sidie van V.V.V. en Floraliavereniging Leersum bij de begroting te behandelen. Het adres van mevrouw J. H. D. R. H.-M. i.z. gescheurde tuinmuur gaf veel stof tot discussie. De heer Dagnclie vond het rap port van de gemeentearchitect zwak. Oorspronkelijk zou de gemeente een houten schutting plaatsen. Daarna werd, volgens spreker een afspraak gemaakt tussen architect, aannemer en adressante om op de bestaande fundering een stenen muur te plaatsen. Hierin zijn thans grote scheuren ontstaan. Hiervan wordt nu de oorzaak gezocht in de fundering en een boom die is blijven staan. Daar mevrouw R. H. zelf meerdere kosten van de muur heeft betaald, had zij zeer zeker een goed stuk werk kunnen verwachten en niet een muur die reeds na enkele maan den scheuren door verzakking vertoont. Spreker zou indien hem zoiets overkwam dezelfde houding als adreSsante hebben aangenomen. Volgens hem is zij beslist niet verantwoordelijk te stellen. Spreker kan zich dan cok in geen geval met de zienswijze van b. en w. verenigen, het adres voor kennisgeving aan te nemen en kan ook het antwoord aan mevrouw R. H. niet bewonderen. Spreker stelde voor de Babydernvzeep gevaaropleverende muur ten spoedigste door en op kosten van degene die de fout gemaakt heeft, te herstellen. Voorzitter moet enkele opmerkingen van de heer Dagnelie met klem tegen spreken. Mevrouw R. H. heeft indertijd een zeer behoorlijke schadeloosstelling ontvangen, terwijl de grondafstand en het werk met veel moeite gepaard ging. Er zou een houten schutting geplaatst worden. Er is geen afspraak gemaakt over een stenen muur. Daarom zijn de con sequenties hieromtrent voor rekening van adressante. De gemeente had geen behoefte aan de muur. Het weghalen van de boom werd indertijd door mevrouw R. H. geweigerd. De muur is door adressante gebouwd, zo dat de gemeente zéker niet aansprakelijk is. Dit achtte bui-feefneester Martens dan ook een zwakke plek in het betoog van de heer Dagnelie. De heer Van Barneveld zei met belang stelling naar de vorige sprekers te hebben geluisterd, maar spreker ziet de kern van de zaak toch anders. Er is een muur op- en pijn weg- wrijven met getrokken langs een publieke weg onder toezicht van gemeente-instanties, die ge vaar oplevert voor gemeenteleden. Dit had men toen moeten zien en moeten ver bieden. Wie de schuld heeft is nog niet duidelijk. Daarom stelde spreker voor nogmaals een bespreking te houden om een en ander in der minne te schikken. De heer Brinkman schaarde zich achter de heer Van Barneveld. Zal zeker tegen het voorstel van b. en w. stemmen. Ook de heer Hasselaar verklaarde zich voor stander van nader overleg. Uw vakopticiën Bij U is het „beter zien" de hoofdzaak, maar wij zorgen er voor, dat u èn beter ziet èn.... er beter uitziet. Uw adviseur voor de betere bril: „DE BRILLENSPECIALIST" Hoofdstraat 106, Veenendaal Rijksgediplomeerd opticiën Leverancier van ALLE zieken fondsen Voorzitter merkte op dat dat de schuld vraag nog altijd niet duidelijk is. De heer Dagnelie krijgt nu voor de tweede maal het woord en betoogt, dat bouw- en woningtoezicht in gebreke is gebleven en nooit de bouw van de muur op deze fundering had mogen toelaten. De heer Wildeman achtte het voorval buiten competentie van de raad. Wil eerst juridisch advies inwinnen. Spreker deed het voorstel b. en w. te machtigen met spoed juridisch advies in te winnen. Mocht dit voorstel niet worden aange nomen, dan zal spreker vóór voorstel b. en w. stemmen, daar hij, indien hij de zaak goed heeft begrepen, dan mag ver wachten, dat mevrouw R. H. actie zal voeren. Hierop namen b. en w. het voor stel Wildeman over, hetgeen werd aange nomen. VERKOOP GROND Op 26 februari van dit jaar werd door de gemeenteraad besloten grond aan te kopen voor woningwetwoningen te kun nen bouwen t/w van de Schapendrift en ten noorden van de Koningin Wilhelmina- weg. Nu verzochten de heren Van I. en S. een strook te mogen terugkopen, gelegen tussen hun terreinen en de tuinen van de nieuw te bouwen huizen. Z.h.st. werd al dus besloten. De aankoop van een strook grond langs de Overstraat gaat eveneens als hamerstuk. VERKOOP GEDEELTE INDUSTRIETERREIN De C.V. Malee heeft een gedeelte van het industrieterrein in huur, ongeveer 5200 vierkante meter en verzoekt dit ter rein thans van de gemeente te kunnen kopen om er in de plaats van het huidige een nieuw gebouw op te richten. De ko per verzocht thans op deze grond en het gebouw een eerste hypotheek te verlenen gelijk aan de waarde van de te kopen grond, tegen een rente van 4'/2 De heer Wildeman informeerde of dit niet in strijd is met de bestedingsbeper king. De heer Dagnelie vroeg waarom eerst verhuurd werd en men nu wil ver kopen. Waarom geen erfpacht? Voorzitter zei dat verkoop het meest gebruikelijk is. Hierop werd het voorstel aangenomen. RONDVRAAG De heer Van Mourik informeerde naar de aansluiting op de riolering en naar het doel van een tas stenen op het sportter rein. Tevens wees hij op ongeoorloofde storting van vuil buiten de stortplaats en verzocht toezicht hierop. De heer Dagnelie wees er op dat de Kerksteeg nog altijd door fietsers en „brommers" wordt mis bruikt. De heer Hasselaar vroeg waarom de aangebrachte lamp bij de overweg Heuvelse Steeg nog steeds niet brandt. Hij vroeg aandacht voor de omvergereden en verwijderde paaltjes langs het fietspad aan de zuidelijke Slaperdijk. De heer Blankestyn vestigde de aan dacht op een geschil i.z. een bergplaats bij de Marinewoningen en op een afraste ring op de woning van de keurmeester. Hierna sluiting. VERGADERING GEMEENTERAAD De gemeenteraad van Renswoude komt dinsdagavond 19 november a.s. in open bare vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester J. A. Hosang. De agenda vermeldt onder meer: De vaststelling van het krediet in rekening courant voor 1958; de verhuring van de percelen Dorpsstraat 8 en 10 voor èèn jaar; de vaststelling van de vergoeding voor vakonderwijs aan de R.K. school over 1956; een wijziging van de gemeen schappelijke regeling tot instelling van een schoolartsendienst; vaststelling van een verordening tot wijziging van het ambtenarenreglement; vaststelling van een verordening tot wijziging van de ar beidsovereenkomstenverordening; t vast stelling van een verordening, houdende bepalingen inzake het vastleggen van honden; besluit, houdende bepaling, dat de vaststelling van een uitbreidingsplan voor het gedeelte der gemeente, grenzen de aan de gemeente Scherpenzeel, wordt voorbereid; vaststelling van de 3e wijzi ging van de begroting voor het dienstjaar 1957 en vaststelling van de begroting voor het gemeentelijk woningbedrijf en de ge meentebegroting voor het dienstjaar 1958. VERKIEZING NOTABELEN Op woensdagavond 20 november a.s. zal er in de consistorie van de Ned. Herv. kerk te Renswoude verkiezing worden gehouden van een tweetal notabelen, zulks wegens periodieke aftreding van de heren G. van Harten en A. Verbeek. De heer Verbeek is herkiesbaar, terwijl voor de vakature van de heer Van Harten een aanbeveling van twee personen is opge maakt. Tevens wordt deze avond, eveneens van 7-9 uur de tweede zitting gehouden voor de in ontvangstneming van de hoofdelijke omslag. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Derkje d. v. G. van de Weerd- hof en T. van den Oosterkamp; Cornelia, d. v. D. J. Bos en T. K. C. Baars; Hendrik N., z. v. H. van Dijk en J. A. van Verse- veld; Hendrika D., d. v. A. Heijkamp en M. Werkman. Ondertrouwd: H. Schot en F. v. 't Veen. RHENEN Geboren: Hendrikus, z. v. H. Heikamp en B. J. Kerseboom; Gijsbertus, z. v. N. Hensen en W. Heikamp; Matthijs, z. v. J. Diepeveen en W. van Ginkel; Gerritje, d. v. A. van Velsen en W. Pleijler; Peter Johannes, z. v. G. F. van Doornum en A. van Zeventer; Ronald Eduard, z. v. C. van Stokkum en B. van Hunnik; Neldus Hendrik, z. v. H. W. Hovestad en P. Ruisch. Ondertrouwd: H. A. Hensen en E. Mol; J. van der Burg en R. Deijs. Getrouwd: G. Mater en S. A. Veldhui zen; J. van Neerbos en H. W. R. v. Vliet. AMERONGEN Geboren: Johanna, d. v. P. J. v. Voort huizen en E. van Veenendaal; Hendrik, z. v. A. van Blitterswijk en A. C. M. Veer. Ondertrouwd: J. van Walsum en A. v. d. Berg. RENSWOUDE Geboren: Karei, z. v. K. Pater en A. van Leeuwen. Getrouwd: R. van Ek en M. G. van de Glind. Overleden: Cornelia van de Haar, 76 j. WOUDENBERG Geboren: Marina Huibertina, d. v. J. J. Valkenburg en H. Bovenberg. Getrouwd: D. Hazeleger en L. M. de Witte; E. J. van Bentum en M. P. H. van der Wiel; A. van Kempen en J. Minnen. Ingekomen: M. C. van Straalen, wed. van H. Smit van Arnhem; J. J. Altena (gez.) van Apeldoorn; R. H. Steensma van Delfzijl; A. T. M. Daniel g/m J. C. Toonen van Renkum; E. Wolters g/m A. R. Lau- mann van Lienden; F. J. Oskam (gez.) van Rotterdam; R. Cornelisse van Wage- ningen; B. Kooijmans van Renkum; A. v. Straalen van Apeldoorn. Vertrokken: H. van Viegen g/m W. van Dijk (gez.) naar Veenendaal; P. J. de Jong (gez.) naar Veenendaal; J. W. Wichhart naar Ede; Tj. Eernstman naar Renkum; A. J. de Vries (gez.) naar Leersum; A. Blankespoor naar Wageningen; W. v. d. Scheur gez. naar Enschede; H. W. Breek- veldt g/m B. Feijth naar Veenendaal; H. G. Nagel g/m H. v. d. Bovenkamp naar Veenendaal. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds Vroegindeweij, 5 uur ds Van de Pol. Julianakerk 9.30 uur ds Van de Pol, 5 uur ds L. Brasser van Voorthuizen. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Wisgeihof, 5 uur ds Vroegindeweij. Veeneind 3 uur dhr Meijer, woensdag ds Dorsman van Staphorst. Dijkstraat 2.45 uur ds Vroeg indeweij. „Sola Fide" 10 uur ds" Van Tig- gelaar, 5.30 uur W. Goedhart. Ger. Kerk 9 uur en 10.30 uur ds Bloemkolk van Ede, 5 uur ds Overduin. Ger. Kerk art. 31 K.O. 8.15 en 3 uur ds C. J. Smelik. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur ds Kok. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Ned. Prot. Bond 10.30 uur dhr Hoenderhal van Amsterdam. Ger. Gem. syn. geb. „El- theto" 10.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat 9 en 5 uur leesdienst. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 7 uur openluchtsamen komst, 8 uur verlossingssamenkomst. Apost. Gen. 9.30 en 4 uur. R.K. Kerk Nieuweweg en Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur ds J. Vermaas van Veenendaal. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds J. Dijkstra, bed. H. Doop, 5 uur ds N. Kooreman. Prot Bond 10.30 uur Laheij ds N. Padt van Ede. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds Veenhuizen van Utrecht. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur ds P. v. d.Bijl, woensdag 7.30 uur ds P. v. d. Bijl. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst, woensdag- 3 en 7.30 uur ds Dorrestein van Opheusden, dankst. v. h. gewas. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, woensdag 10 en 7 uur ds Mie ras van Krimpen a.d. IJssel, dankstond gewas. ELST. Ger. Gem. 9.30 uur ds Ligtenberg van Rotterdam, 7.15 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Baas van Leersum, 6 uur ds Van Vliet van Ommeren. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds Van Viegen. OVERBERG. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 uur ds C. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. donderdag 2.30 en 7 uur ds Van de Woestijne van Barneveld, za terdag 7 uur ds Ligtenberg van Rotter dam. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lees dienst. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Van Wijngaarden van Veenendaal, 6.30 uur ds Wisgerhof van Veenendaal. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds D. G. Molenaar. WOUDENBERG. Ned. Herv. Gem. 9.30 en 6.30 uur ds P. Bouw van Ede. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Ver. v. Vrijz. Herv. 10.30 uur dhr E. C. Ninaber in de Schans. Ger. Kerk 3 uur ds W. P. v. d. Veen in Eben Haëzer. VOOR EEN NAAR E'g. H. v/d Brrg t/o Gemeentehuis RHENEN Ingekomen: M. Kreukniet van Varik; F. Schrale van Den Haag; G. C. Renes van Leersum. Vertrokken: M. van Kooten naar Zeist; J. L. Engelaar naar Rhenen. INENTING TEGEN POKKEN In Renswoude wordt op donderdag 21 november a.s., des namiddags om drie uur gelegenheid gegeven tot kosteloze in enting tegen pokken van kinderen be neden de leeftijd van 1 jaar. De inenting geschiedt door mevrouw Dr. Heij in het gebouw van het Groene Kruis. VEENENDAAL. Alleen voor zeer drin gende gevallen, van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur. Dr. C. P. Engel, J. G. Sandbrinkstraat, tel. 2529. RHENEN. Dr. B. Stegeman, Herenstr. 93. telefoon 315. ELST, AMERONGEN, LEERSUM. Alleen voor dringende gevallen, van zaterdag middag 2 uur tot maandagmorgen 7 uur. Dr. S. M. van Ommeren te Eist (U.) tel. 08377-217. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN. Dr. RingelestUn Ederveen. Tel. 08387-201 RENSWOUDE. Dr. Th. S. ter Velde, tel. 450. (eigen praktijk). WOUDENBERG. Dr. A. G. van Kekem, Tuindorpweg 16, Maarn, tel. K 3432-288. Geen andere beha geeft dat weldadige comfort, die sublieme „ondersteuning" die u een aantrekkelijk, een verjongd aanzien geeft! De Playtex Living Bra is gemaakt van elastisch batist met nylon. Cups van nylon marquisette, gevoerd met zacht katoen. Vraag ook eens naar de Playtex Living Long line Bra. Geeft lange, fraai-soepele lijn van buste tot taille en daardoor een verjongd, slanker figuur. A-B-C-cup 34.50, D-cup 39.50. Elastische rug is laag en blijft laag - kruipt nooit op. Schuingeknipte elastische zijpanden voor perfecte pasvorm en volledige bewegingsvrijheid. Gekruist elastisch front separeert en steunt subliem - geeft diep décolleté. Vormvast nylon „sluit" als uw eigen huid - vast, maar voorzichtig. Verkrijgbaar in 5 maten en 3 cupgrootten en •fr daardoor voor ieder figuur perfecte pasvorm gegarandeerd. Alle maten 19.50. In wit en zwart. Indien nog niet verkrijgbaar, schrijf voor verkoopadressen aan de importeurs: Jacq. Mot N.V. Afd. Playtex, Vondelstraat 93, Amsterdam. Playtex Living Bra's worden gemaakt door International Latex Corporation Dover (Del.) U.S.A. Hoofdstraat 101 Telefoon 2809 Veenendaal O-O-O-O-O-O-O-O-O (1) Een zwak herfstzonnetje werpt haar eerste stralen door de ochtendnevels als in een der uitgestrekte wouden van het Graafschap Barranca het doffe geluid van hoefslagen opklinkt. Uit de schaduwen van het geboomte verschijnt de ruiter, een jonge ridder, fier te paard gezeten. Het is Aram, de heer van Barranca, die na een inspectietocht langs zijn pachtboeren in een der boerderijen de nacht heeft doorgebracht en nu in de vroege ochtend de terugtocht naar zijn burcht begint. Terwijl zijn klepper vrolijk verder draaft, neemt Aram de omgeving nauwkeurig op. Hij is hier in een uithoek van zijn gebied en uren in de omtrek is geen teken van menselijk leven te bespeuren. Ja, toch! Een eenzame herder dwaalt in de verte met zijn kudde over de heuvels. Aram passeert de man op de korte afstand, maar houdt dan plotseling verrast zijn paard in. De herder zwaait met zijn staf en komt haastig de heuvel af. „Stop, messire, ga niet verder noordwaarts, als uw leven u lief is!" roept hij met schorre stem. (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1957 | | pagina 2