CEHA r HOUWELING Adverteren doet verkopen Hongarije in vlammen „Schoonoord" VERFMEESTER V A-tje v.. Tips van Sinterklaas voor geschenken van Nederlands fabrikaat VOOR DE BOER D. v. d. Mei j den AGENTSCHAPPEN „DE VALLEI" Kinderen vóór Zorgen voor het volgend jaar VRAAG EN AANBOD Voor de kleine technici Moeder en vader geloven ook nog in Sinterklaas En vader dan Sterk ontwikkelde telepatie De ooievaar is een vreemd beestje Inboedelveiling te Ede (Gld.) Mits U dat doet in —DE VALLEI Kent u de gedroogde banaan? Praktische polswekker BROEDERIJ BI O EIGEN GEBOUW De gevangene van de koning Frasquito DIVERSEN TER KUILE-CR0MH0FF N.V. U kunt liet toet niet afsehreeuwen PLAATS EEN Kost slechts 95 cent Elektrische, Benzine en Diesel MOTORPOMPEN voor alle bedrijven Sproeimachines - Compressoren Briggs en Stratton benzinemotoren Petter-dieselmotoren E.M.F. Elektromotoren - Zuig- en Persslangen Grote voorraad Pomp- en Motoronderdelen VRAAGT ZE UW HANDELAAR OF J Advertenties en abonnementen De Goedheilig Man uit Spanje stelt het op prijs om in een land waar men hem zo in ere houdt als in Nederland, ook tips te geven voor presentjes van Nederlands fabrikaat. Hij heeft ont dekt dat vakmanschap Nederlands faam is en dat hij de Nederlandse in dustrie dan ook best kan inschakelen. Nu kan er hier alleen sprake zijn van tips, want om alle in aanmerking ko mende artikelen van vaderlandse bo dem te noemen, zouden enkele num mers van dit blad nodig zijn en waar bleven we dan met het nieuws? Nu rijdt Sinterklaas allereerst voor de kinderen en die verrassen we graag met leuk, maar ook verantwoord speelgoed. Het is verheugend dat hiervan een grote keuze valt te melden. Wat is dat houten speelgoed voor de kleintjes niet aardig, dat zo vrolijk in zijn verantwoorde kleuren te pronk staat. Het komt bovendien tegemoet aan de natuur lijke drang tot knutselen die bijna in elk kind aanwezig is. Wij denken aan: ballen- wagens, blokkentreinen, beweegbare hon den, pyramiden al of niet op wagens, zak ken met blokken, verschillende auto's waaronder takel- en kipauto's Ook de verschillende plastic figuurtjes zijn goed van kwaliteit en hebben een prettig aan doende fleurigheid. De kleine meisjes zullen erg blij zijn met een rubberpop, aardig aangekleed, die tegen een stootje kan. De Nederlandse poppen mogen er trouwens zijn; er zijn poppen met een vaste kop en met draai- kop, poppen met glasogen en met slaap- ogen compleet met wimpers, poppen dus in elke prijsklasse. Bovendien hebben zij een eigen mode. Er is een overvloed van poppekleertjes; zelfs de plastic regen kleding heeft haar intrede in de poppe- mode gedaan. De poppemoeder kan de kleertjes zelf uitzoeken en leert zo haar smaak te ontwikkelen. Deze kleertjes kunnen worden opgehangen in een pop- pe-linnenkast. En ontvangt het poppen- moedertje haar vriendinnen dan zal zij zon kinderserveertafel op wielen met losse dientafel wel heel erg mooi vinden. De nog kleine poppekinderen kan ze in een houten ledikantje naast zich neer zetten. Een zolder of een brede gang lenen zich mooi voor een stel turnmiddelen: ringen, rekstok, schommel, dat 's zomers weer naar de tuin kan verhuizen. Een heerlijke tijdpassering. ^oor de kinderen die met september school zijn gegaan zal een goed van zijnde staande houten speelgoed- ellig een ereplaatsje krijgen. Heb- genoeg van het klokkijken dan ze zich met een leesplankje bezig- of het schoolbord en telraam in me bewerken. unstzin kan worden ontwikkeld r ze proberen uit staven boetseer- n alles te gaan maken. Een nieuw eerspel, waar de kunst van het om de hoek komt kijken, is in een rpakt verkrijgbaar, uten en kartonnen legpuzzels zijn tijdverdrijf voor jong en oud. sspelen zijn nog steeds niet d en ook het veelgevraagde el wordt thans in Nederland Een praktische draaitafel wordt rd. I lichte gewicht wennen, maar dan zal zij al gauw ontdekken, dat niet het gewicht, maar de temperatuur strijkt. Wanneer zij van al dit snelle werk een weinig" beduusd is zal haar een kopje koffie smaken. Maar dan gaat ze eerst nog even snel koffie malen in een Nederlandse elektrische koffiemolen - juist sterk in prijs verlaagd - en doet het extract in een dubbelwan dige koffiekan, welke zonder hulpmid delen door de isolerende werking van de lucht tussen de twee wanden, de koffie ongeveer twee uur lang op de gewenste temperatuur houdt. Heeft zij liever thee dan komt de dubbelwandige theepot van pas. Voor moeders die van aardewerk theepotten houden is er een nieuw model op een bijpassend comfoortje. Door de grote bodem blijft de thee boven dit com foortje goed op temperatuur. Een nieuw soort blarenfilter doet theeblaren in de mond tot het verleden behoren. Boven dien is deze theepot gemakkelijk schoon te maken. Een aardig cadeau is ook zo'n fleurig, vaak waterafstotend schortje, laag in prijs zodat bij wijze van spreken bij elke japon een bijpassend schortje kan worden ge dragen. Voor het grotere werk zijn er jasschorten, die vaak niet van een jurk zijn te onderscheiden, zodat moeder er ook bij haar huishoudelijk werk aardig kan uitzien. Zorgen voor de toekomst, doet iedere goede bedrijfsleider, ook als hij aan het hoofd staat van een landbouwbedrijf. Met name geldt dit zeker ook voor de bemes ting. Daar is in de eerste plaats de aan koop van kunstmest. Wanneer het finan cieel mogelijk is en u beschikt bovendien over goede opslagruimte, koop dan nu al een deel van de benodigde kunstmest, al dus Ir. S. F. Kuipers, landbouwconsulent voor bodem- en bemestingsvraagstukken voor de radio. De herfstprjjzen liggen immers 0,60 a 1,- per 100 kg. lager dan die in het voorjaar, hetgeen een besparing van 5 tot 10 betekent. Dit is vooral aan te bevelen, wanneer de kunstmest reeds in de herfst kan wor den uitgestrooid. Bepaald nodig is dit met fosfaatbemes ting door slakkenmeel en met bekalking, als de herfst tenminste niet te nat is. Herfstbemesting is ook mogelijk met kali en fosfaat op zwaardere gronden, als deze niet fosfaat- en kali-arm zijn en er geen sterk behoeftige gewassen, als b.v. aard appelen op komen. Het voordeel van een herfstbemesting is bovendien, dat niet alle werkzaamheden in het toch al zo drukke voorjaar vallen. Koopt men meststoffen in de herfst, dan is het zaak goed te weten, hoeveel er op uw bedrijf het komende jaar nodig is. Het is zeer belangrijk hierbij rekening te houden met de hoeveelheid kali en fos- 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Weer enige gem. woonruim te vrij t.m. 1 mei 1958. Pen sion ,De Herte Kop' Cunera- weg 390, Achterberg. Aangeboden z.g.a.n. Lam- bretta scooter, 150 c.c., Dr. Colijnstraat 7, Veenendaal. Net kosthuis gevraagd. Brie ven onder nr. 3616 aan het bur. van dit blad. Voor St.-Nicolaas te koop aangeboden Fleischmann elektr. trein. Dieseltrein en locom. met wagons. Veel rails, station, wissels. Nieu we transformator. Prijs bil lijk. Buurtlaan 88, Veenen daal. Wordt gevraagd nette werk ster voor enige morgens per week. Mevr. J. A. H. de Haas, Kerkewijk 87b, Vee nendaal. H.H. Landbouwers laat uw grasland vakkundig v. grep pels voorzien. Aanbevelend, loonbedrijf M. v. Wolfswin kel, Haarweg 15, tel. 259, Maarsbergen. Auto te huur, 6-pers. wagen ƒ0,20 per km. met benzine. Binnen- en buitenland. Ben zinestation E. van Ginkel, tel. 275, Eist (U.) Voor vergroten van schoe nen naar Valkenburg. 0«k voor Durablé plastic zolen en naaldhakjes, zeer sterk, naar machinale schoenma kerij R. Valkenburg Zn. Gortstraat 38, Veenendaal. Te koop sportrijwielen, ant. kleur, van 200,- iets be schadigd nu 150,-. N. van Ek, Prins Bernhardlaan 1, Veenendaal. Telefoon 2533. Te huur auto .Olympia' en een nieuwe ,Fiat' 600. Bij G. Hardeman, Mulderslaan 80, Veenendaal. Tel. 3168. Vanaf heden weer verkrijg baar bruine carbolineum, koolteer groene carbolineum mat en glans. Prima kwal. concurrerende prijzen. J. Kool, Holleweg 4, tel. 2461, Geld. Veenendaal. Te koop prachtige bruidsja pon (wit) Tegen halve prijs. Brieven onder nr. 3617 aan het bur. van dit blad. Prima eetaardappelen. Noor delingen en Libertas te koop Wed. De Vries, Ubberscho- terweg 2, Renswoude. Te koop een mijt droog rog- gestro aan bossen. Engweg 35, Eist (U.) onder meisjes als jongens vinden nici in de dop. Om te beginnen kunnen ze eens proberen een huisje, een kerkje uit karton te maken. Er zijn spe ciale dozen met dit soort bouwplaten en de kinderlijke fantasie zal hele dorpen doen ontstaan. Natuurlijk is het ook prachtig om de „Fokker-Friendship" of de „Statendam" uit karton te maken. Zijn ze wat verder, dan gaan ze zich wagen aan het bouwen van miniatuur modellen uit steviger materiaal. Met de junior-transistor-radiobouwdoos kunnen jongens en meisjes vanaf 10 a 12 jaar een stap op het pad van de radio techniek zetten en zelfs een transistor- radiobouwen, waarmede de Nederlandse en soms enkele buitenlandse zenders kun nen worden beluisterd. Overigens zal va der van dit presentje ook veel plezier beleven! De Nederlandse constructie bouwdozen die zelfs door technici van de Technische Hogeschool bij hun experimenten worden gebruikt, hebben al een zekere vermaard heid gekregen. Ook miniatuur-auto's, even onverwoestbaar als een bekend bui tenlands merk, worden in Nederland ge maakt. Wij zouden nog wel even doorgaan, er zijn namelijk nog vele goede artikelen van Nederlands fabrikaat te noemen. Wellicht zullen deze tips u voordeel doen. Sinterklaas en ook de huisgenoten heb ben meestal de neiging om moeder iets huishoudelijks te geven. Dat zal ze over het algemeen ook wel prettig vinden, vooral wanneer het iets is dat haar werk in huis vergemakkelijkt, waardoor ze weer meer tijd over heeft voor man en kinderen. Maar een persoonlijk presentje erbij zal zij toch ook wel heel erg op prijs stellen; ook dit is een tip van Sinterklaas. Niettemin willen wij juist aan het huis houdelijke cadeau aandacht besteden. Nu de blikjes in steeds meer gezinnen hun intrede doen zal de nieuwe blikopener, die aan de wand wordt bevstigd, zeker goede diensten bewijzen en mannehulp overbodig maken. Deze opener kan ook worden gebruikt voor het ontsluiten van flessen. De nieuwe Nederlandse snelkookpan is verkrijgbaar in vier modellen, te weten geschikt voor 1-3, 3-5, 4-6 en voor meer dan 6 personen. Een snelkookpan biedt besparing op gas, tijd, geld en werk. Kleur, geur en aroma van de gerechten blijven behouden. Bij elke pan behoort een kookboek, samengesteld door een des kundige op het gebied van snelkoken. Een dergelijk geschenk zal meestal wel met vereende financiële krachten moeten worden gegeven, maar zal zeer in de smaak vallen, evenals zo'n lichtgewicht- snelstrijkijzer. Moeder moet even aan het Hij zal een saffriaan-lederen schrijfmap beslist een siei'aad op zijn bureau vinden. Er zijn voor de heer des huizes trouwens vele lederen artikelen die in aanmerking komen als Sinterklaasverrassing. Voor zij persoonlijk gebruik kunnen we iets extra moois kiezen uit de goede Ne derlandse shawls, overhemden (no-iron, gemakkelijk wasbaar en strijken over bodig), zakdoeken, dassen en sokken (an kiets). Worden er nogal eens wat plaatjes ge draaid dan zal de nieuwe wisselaar voor de steeds meer toegepaste 45-toerenplaten al een heel mooi cadeau vormen. Deze wisselaar heeft bovendien een bergruimte voor het meenemen van 10 12 gramo- foonplaten. De hele familie zou aan Sinterklaas zo'n nuttig hoogtezonapparaat kunnen vragen. Dr. Samuel Soal was vele jaren docent aan de universiteit van Londen voor theo retische wiskunde. Die laatste tijd heeft hij zich met experimenten op het gebied van telepatie bezig gehouden. Onder meer speelden daarbij twee jeugdige neefjes, 15 jaar oud (Ieuan en Glyn Jones) de hoofdrol. Nr. 1 moest intensief kaarten met illustraties bekijken. Nr. 2 moest achter een scherm vertellen, wat hij ,zag'. Volgens waarschijnlijkheidsrekening zou men van de 25 kaarten er ongeveer vijf goed raden. Nr. 1 bereikte echter dikwijls series van 24 met meer dan doorlopend 20 goede oplossingen. Hij noemde zelfs in twee ge vallen alle 25 kaarten correct. Om de experimenteerlust der jongens aan te wakkeren gaf Dr. Soal kleine gel delijke beloningen voor goede resultaten, b.v. een kwartje voor 10 goede antwoor den in de serie van 25 kaarten. In ver band met de zeer goede resultaten moest men echter de geld-premies kleiner ma ken. Nr. 1 verklaarde desgevraagd dat hij niets anders te doen had -dan de beelden die hij in zijn hoofd kreeg, uit te spreken. Nr. 2 verklaarde dat hij alleen maar op een beeld behoefde te staren. Plotseling wist hij dan, dat het andere neefje con tact met hem had gekregen en wist, wat hij moest zeggen. Deze experimenten werden nu - in de Daily Express van 14 oktober j.l. - open baar gemaakt, omdat de jongens een an dere levensphase zijn ingetreden met an dere belangen. Hun telepatische resulta ten zijn nu minder goed. Begin van dit jaar werd een jonge ooievaar in West-Duitsland een „wees vogel". Hij leerde weliswaar zonder enige assistentie vliegen, maar hij kwam niet op de hoogte van de kunst, zelf op het groe ne weiland kikkers, muizen of grote kevers te vangen. Hij werd echter liefde vol door menselijke pleegouders verzorgd. Bij een eigengewicht van 3250 gr. ver orberde hij zonder inspanning binnen eén enkel etmaal muizen (12 stuks) met een totaalgewicht van 700 gr; ook een grote rat van 300 gr. leverde hem geen moeilijk heden op. Zijn instinct volgend, vloog hij oktober j.l. in zuidelijke richting. Hij schreeuwde echter hard om aan voedsel te komen en werd per spoor naar de vogelwacht Sem- pach in Zwitserland gestuurd, waar hij gedurende de winter een goed verwarmd logement vindt. forzuur, die in de vorm van stalmest en gier op uw bedrijf zelf wordt geprodu ceerd. Want een weide- of gemengdbe- drijf produceert niet alleen melk en vlees, maar ook stikstof, kali en fosforzuur. Hoe intensiever uw bedrijf wordt gevoerd, dus hoe meer krachtvoer of stikstof wordt ge bruikt, des te meer stikstof, kali en fos forzuur er beschikbaar komen. Een inten sieve varkensmesterij of kippenhouderij brengt ook veel van deze voedingsstoffen aan. Zo leveren twee koeien per stal- periode hoeveelheden fosfaat en kali, die overeenkomen met één baal slakkenmeel of super en bijna twee baal kalizout-40. Een normaal grasland of gemengd be drijf produceert bijna de helft van de be nodigde kali en fosfaat zelf; op een inten sief gevoerd bedrijf, met bovendien veel varkens en kippen, kan dit zelfs oplopen tot tweederde deel. Het is aan te raden een dergelijke berekening voor uw bedrijf te maken, waarbij de plaatselijke assistent gaarne behulpzaam is. Het is voor deze berekening van belang, dat u op de hoog te bent van de kali- en fosfaatgehalten van de stalmest en gier van uw bedrijf. U kunt deze laten onderzoeken door het rijkslandbouwproefstation te Maastricht. Het kan zijn dat sommige percelen extra goed van kali en fosfaat zijn voorzien, en andere extra slecht. Wil men hierover goed geïnformeerd zijn, dan dient men thans een grondmonster te laten steken. U heeft dan de uitslag met een bemes tingsadvies tijdig voor het nieuwe seizoen. Te koop zat.middag van 2-3 uur. 2 Kamerlampen, uit- trektafel, spiegel, keukenrek 7 betonnen droogpalen, 2-p. spiraal, grasmachine, broei- raam (een-ruiter). Patrimo niumlaan 47, Veenendaal. Te koop een Duitse reu Pin cher en een motorrijwiel FN 250 c.c. Tevens een pick-up met 80 platen deze eventueel te ruilen voor iets v. tegen waarde. Dr. Colijnstraat 77, Veenendaal. Te koop Noordelingen, ook per half mud. R. Versteeg, Dijkstraat, Veenendaal. Te koop een prima Fordson 1951. Emmalaan 86, Veenen daal. Te koop een 2e hands heren fiets. Buurtlaan-oost 67, Vee nendaal. Biedt zich aan ervaren on derhondsmonteur Bekend m. laswerk.. Brieven onder nr. 3618 aan het bur. van dit blad. Prima thee 60 ct per 100 gr. bij koffie 55 ct. Prima koffie 1,10 en 1,60 per 250 gram. Alle soorten specerijen tegen concurrerende prijzen. Dins dag en zaterdag op de markt, Veenendaal, maandag en za terdag markt Ede. Verkoop aan huis Julianastraat 25, Rhenen. Naaimachines. Prima ge bruikte naaimachines met 5 jaar garantie. Trapnaaima- chines 50, 60 en 85 gulden. Handnaaimachines 50, 60 en 100 gulden. Elektr. machines in koffer 195,- G. v. d. Garde, naaimachines, Cune- raweg 328a, Rhenen, telef. K 8385-2332. Te koop lederen wanten met Teddy gevoerd 11,- Bos man t.o. de Kerk, Eist (U.) Wasmachinefabr. heeft enige lichtbeschadigde wasmachi nes, gloednieuw m. garantie 125,- en 145,-. Vraagt de monstratie Postbus 24 Zwijn- drecht. L. v. d. Linden, Erkend Veilinghouder-Beëdigd Taxateur te Ede is v.n.m. dinsdag 19 en woens dag 20 nov. '57, telkens d.v.m. 10 uur in Veiling gebouw Maanderweg 68-70, publiek contant te verkopen, zulks t.o.s. van Notaris D. H. C. Neervoort alhier, wegens vertrek naar buiten land, sterfgeval en uit ander particulier bezit, enige ZEER GOED ONDERHOUDEN INBOEDELS w.b.: huis- en slaapkamermeubelen; linnen-, porcelein-, brood-, kussen- e.a. kasten; worteln. damesbureau; mah. kabinet; hal- en kamferkist; Biedermeijer stoelen m. tafel; boekenkasten; commode; theetafel; bankstellen; ridderfau teuils; ledren wapenstoelen; petit point e.a. fau teuils; schilderijen; radio; piano; orgel Reming- ton en Corona schrijfmachines; Zaanlandse e.a. klokken; kronen en lampen; dressoirs; club- en faut.stellen; ledikanten; bedden; dekens trap- naaimachine; koperwerk; tin; curiosa; glas en aardewerk; boeken; divan; enz. Pracht collectie Perzische, Smyrna, Deventer, Wilton e.a. tapij ten, lopers, tafel- en divankleden, goud, zilver, haarden, kachels en wasmachines. KIJKDAG: maandag 18 nov. van 9-5 uur. Naaimachines, 100 beneden de prijs door rechtstreekse import leveren wij u een pr. Duitse merk-naaimachine. Elektr. in koffer met ingeb. verlichting, voor- en achter uit naaiende, scharnierende voet en ingericht voor stop pen. Compleet met appara- tendoos voor 275,-. Vraagt demonstratie bij uw thuis. Gemakkelijke betaling ook mogelijk. G. van der Garde, Cuneraweg 328a, Rhenen. tel. K 8385-2332. De „verse" banaan, die wij hier kennen, wordt in het land van herkomst groen en onrijp geplukt. Het rijpen geschiedt hier te lande in venen, door temperatuur regeling, dus op een kunstmatige manier. In bepaalde Afrikaanse landen worden de volkomen rijpe bananen eerst van de schillen ontdaan en vervolgens gekopt, d.w.z. het kopje van de banaan, waarin zich, aan het einde van de zaadstreng, de kiemcel bevindt, wordt verwijderd, als ook het onderste gedeelte waar het steel tje zit, waarmede de banaan aan de stam was bevestigd. In de altijd stralende Afrikaanse zon, wordt de op matten uitgespreide banaan in een wip gedroogd. Vervolgens wordt hij netjes in kartonnen dozen of in kistjes verpakt. Door een omzetting van de aanwezige koolhydraten in suiker is de aldus behan delde banaan lichter verteerbaar dan de „verse". Aangezien door het droog-pro- cedé de karotine, het provitamine A. nietwordt aangetast, is de gedroogde ba naan in meer dan één opzicht voordeliger dan de „verse", die ongeveer 79 e/o vocht bevat, terwijl men bij de gedroogde 100 vruchtvlees ontvangt. Biedt zich aan ervaren naai machine-monteur. Br. onder nr. 3619 aan het bur. van dit blad. Te koop aangeboden 2-plaats elektr. comfoor en een kin derwagen. Gladiolenstraat 28 Veenendaal. Zoekt te koop 5 contant be langrijke verzameling of Dartij postzegels. Br. TW180, Bolrek, Koningsplein 1, Am sterdam. Te koop kinderwagen Engels model z.g.a.n. Julianastraat 69, Veenendaal. Te koop z.g.a.n. Kohier sa- lonkast naaimachine 200,- Koomen's naaimachinehan del, Zandstr. 72, Veenendaal. Tal van mannen dragen ook des nachts hun armbandhorloge. Voor deze mensen bestaat sinds jaren in de V.S. en mis schien ook in andere landen een polshor loge, dat de slapende drager op de door hemzelf vast te stellen tijd door middel van een aan de pols duidelijk te voelen beweging wakker schudt. Dit polshorloge is bovendien een wekker met geluid. Het geeft dus een dubbele zekerheid voor mannen, die bang zijn niet op tijd wakker te worden. Wij mogen veronderstellen dat dergelijke horloges niet slechts in de V.S., doch ook in Zwitserland worden gemaakt. COMPONEREN OP LETTERS Reeds meermalen is, uitgaande van een aantal letters een muziekstuk vervaardigd. Bach deed dit in het laatste gedeelte van een fuga, waarbij hij uitging van de let ters B-A-C-H. Max Reger schreef, om de critici van zijn muziek te laten merken hoe hij over hen dacht een sonate over „Affe" en „Schafe." Robert Schumann gaf variaties over de tonen A-B-E-G-G, waarmede hij hulde bracht aan (Meta) Abegg. Schumann, Brahms en Dietrich ver vaardigden tezamen zulk een sleutelcom positie om daarmede hun gezamenlijke vriend Joseph Joachim in 1853 een wel kom toe te roepen bij het muziekfeest te Dusseldorf. Hun werk ging uit van de letters F-A-E, die het begin vormden van Joachims lijfspreuk: „Frei aber einsam" (Vrij doch eenzaam). Joachim moest raden wie de verschillende delen van het werk had gecomponeerd. Hij slaagde daarin volkomen. Alleen het Scherzo, dat Brahms had vervaardigd, werd gepubli ceerd. Eerst in 1935 werd het gehele werk uitgegeven. Te koop z.g.a.n. Singer in zink zig-zag naaimachine, nieuwprijs 778.- Nu 400.- Koomen's. naaimachinehan del, Zandstr. 72, Veenendaal. Te koop gevraagd 1-paard- cultivator. Munnikenweg 139 Veenendaal. Te koop wit-Strapless bruids ianon. Maat 38-40, met toe behoren. Brieven onder nr. 3620 aan het bur. v. dit blad. Vanaf 22 nov. leveren wij weer onze 2-daagse kuikens af. Gesext en ongesext, met 97 sex-garantie. Gratis ge leewiekt Alle rassen en krui singen, tegen sterk concur rerende prijs. Voor prima kwaliteit wordt ingestaan. Kippen en bedrijf zijn steeds te bezichtigen. Zondags ge sloten. G. van Laar, Grind weg 19, Achterberg. Hoorapparaten, hoorbrillen! Alle voorkomende merken. Batterijen steeds in voorraad Reparaties vlug en voordelig De specialist voor oog en oor Fa J. F. Tak, Hoofdstraat 106 tel. 2576, Veenendaal. DE C.F.A. PRESENTEERT: op dinsdag 19 november in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. Aanvang 20 uur. Kaartverkoop a 1,25, 1,en 0,75 bij boekhandel Kleefsman, Zandstraat; Kleefsman's Boekenhuis, Pa trimoniumlaan; Sigarenmagazijn Wed. Van Kooten, Zandstraat; en, voor zover voorradig, aan de zaal. Plaatsbespreken a 10 cent op maandag 18 november van 19-20 uur aan de zaal. Munnikenweg 42 - Veenendaal Telfefoon 2823 RHENEN Zaterdag 16 nov. 7.30 uur, zondag 17 nov. 3 uur Vertoning van de spannende film Met Pierre Cressoy en André Debar Actie, spanning en sensatie Toegang 14 jaar Zondag 17 nov. en maandag 18 nov. 7.30 uur Vertoning van de vrolijke film HET PIKANTE AVONTUUR Met Sophia Loren en Vittorio de Sica In cinemascope en kleuren Toegang 18 jaar Motor- en bromfietskleding leren dames- en herenjassen en vesten, motoroveralls, helmen handschoenen U.S.A. legerkleding schoenen truien jassen, dekens enz. Meubelen bedden, ledikanten enz. Vos, bij boterfabriek, Renswoude. Tel. 8387-307. Huisslachters, voor varkens darmen naar Jan van Rhee's slagerij, Valleistraat 23, tel. 2452, Veenendaal. Uw. oude hoed kan keurig opgeknapt worden. Dinsdags brengen zaterdags klaar Van der Zee, Hoofdstraat 75 Vee nendaal. Te koop een kinderwagen. Prijs 20,- Gerard Doustraat 21, Veenendaal. Te koop 500 roeden knollen bij E. Hasselaar, Middellaan 54, Veenendaal. Te koop 1ste nabouw Noor delingenpoters 8,- p. mud. J. Lagerweij, Prattenburg, Rhenen. Te huur pakhuisruimte plm. 150 m2 oppervlakte, gelegen aan de Achterbergsestraat- weg te Rhenen. Te bevragen Oude Dijksestraat 6, tel. 397 Te koop flinke vulkachel z.g. a.n. 45,- prachtig massief eiken laden bureau, centr. sluiting 125.- Oude Diikse- straat 6. tel. 397. Rhenen. Alleenst. juffrouw z.z.g. ge- pl. als huishoudster, liefst bij heer alleen te Rhenen of omg. middelb. leeft, nette versch. ook zakelijk aangel. en met publiek kunn. om gaan. Br. lett. H., boekh. C. Waiboer, Rhenen. Te koop een goed onderhou den .Juno'haardkachel Wijn rood 75.-. Munnikenweg 48 Veenendaal. Te koop 2 handkarren. 2 oo- nykarren, 1 aardenkar. Alles op lucht. En pony, hitje en 5 krielkippen. Leesonweg 5, Ederveen, na 2 uur. Te koop een Duitse reu Pin cher. en een motorrijwiel FN 250 c.c. Tevens een pick-un met 80 platen deze eventueel te ruilen voor iets van te genwaarde. Dr. Colijnstraat 77, Veenendaal. Zit u met verwarmingsmoei lijkheden? Vraagt u dan eerst bij ons aan. Wij zijn specialist in oliehaarden. Geha van Leeuwen. Vee nendaal, Hoogstraat 7, Tel. K 8385-2414. Wij maken golfsnede in uw oude tafelmessen 0,25 p. stuk. Grotere messen naar verhouding duurder. Binnen 24 uur klaar. Fr. Diepeveen, Hoofdstraat 29, Veenendaal. Gewolmaniseerde paaltjes leveren wij uit voorraad. Desgewenst ook op maat ge zaagd. L. van de Bosch. C.V., Geerseweg. Veenendaal. Te koop overjarige nieuwe naai- en zig-zag naaimachi nes. Bij contante betaling 10 °/o korting Koomen's naai machinehandel, Zandstr. 72, Veenendaal. Ruwe honing is onbewerkte, zuivere natuurhoning onver mengd enonverhit en daar door beter, gezonder genees- krachtiger. Neem de beste, zo van bijenstand ,De Koers- hof' v.a. 1,55 p. pot Alleen verkoop: levensmiddelenbe- drijf M. P. Dees, Nieuweweg 168, tel. 2079, Veenendaal. GAAT U TROUWEN? EEN MODERN COSTUUM hangt al voor U klaar. Wij verhuren deze met alle toebehoren. Komt U vooral tijdig even passen en be spreken! Keurig verzorgd wordt alles een dag voor Uw trouwen thuis gebracht en na Uw trouwdag weer bij U opgehaald. Hoofdstraat 46 Tel. 2639 VEENENDAAL Bewaar dit adres. U kunt het binnenkort nodig hebben E0 <'yyyyyyyyyyyy////////////////////////////////////////// Vy Textielfabriek te Enschede zoekt een die, na een inwerkperiode van ca. 2 jaren, de huidige functionaris, die met pensioen zal gaan, moet kunnen opvolgen. Zijn taak zal dan een geheel zelfstandige zijn, waarbij hij leiding zal moeten geven aan de volgende afdelingen: garenververij stukververij kettingvoorbereiding. Voor deze functie wordt een deskundige op het gebied van het verven van katoenen garens en doek gezocht, bij voorkeur met ervaring in een leidinggevende functie en in de leeftijd tussen 30 en 40 jaar. Geboden wordt een levenspositie en een salaris, dat de belangrijkheid van de functie weerspiegelt. Voor een woning kan binnen redelijke termijn worden gezorgd. Sollicitatiebrieven in eigen handschrift met volledige beschrijving van levensloop opleiding en ervaring kunnen worden ingezonden onder nr. 761 en met vermelding van dit blad aan het TWENTS INSTITUUT VOOR BEDRIJFSPSYCHOLOGIE Grundellaan 18, Hengelo (O) I Binnen- en buitendeuren en nog enkele schade-deuren heeft voor u: Vebotex, Ker kewijk 37, Veenendaal, tel. 2730. Geachte lezers en lezeressen. De leeskring Favoriet uit Veenendaal Biedt u een lees map aan met 11 mooie tijd schriften w.o. Spiegel, Lach, Picolo, een kinderblad en verschillende andere bladen. Deze map wordt bezorgd in Veenendaal, Renswoude, Scherpenzeel en Rhenen en de kosten bedragen van ƒ1,10 tot en met 0,40 per week. Daarom geniet van leespor tefeuille Favoriet. Pr. Bern hardlaan 135, Veenendaal. Grote sortering tafel- en zakaanstekers. Sigarenmaga zijn Van Walsem, Achter kerkstraat 26, Veenendaal. Hoortoestellen Philips Audium, batterijen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51, tel. 3184, Veenendaal. Elke donderdag en vrijdag verkoop van nieuwe en ge bruikte meubelen bij .Eris, Stationsweg 379, w.o. 'huis kamers. slaapkamers, tafels, stoelen, ledikanten, spiralen, bedden, dekens, vloerkleden, haarden, kachels, wasma chines, trapnaaimachines. enz. G. Kreuger, Nieuwstr. 26. Scherpenzeel. Telefoon K 3497-215. Gemakkelijke betalingscondities. Financiëringen van: auto's, motoren, bromfietsen machi nes enz. verzorgt voor u voordelig het Assurantie kantoor Brouwer. Kanaalw. 2. Veenendaal, tel. 2918. Klaverruitenstokken 0.20 per stuk. L. van den Bosch C.V., Geerseweg. Veenen daal. Vergeet niet uw lederen jas te kopen bij Bosman t.o. de Kerk, Eist (U.) Tel. 280. Voor E. M. Jaarsma olie- haarden naar Geha v. Leeu wen, Hoogstraat 7, Veenen daal. Tel. K 8385-2414. Voor service K 8385-2361. Voor Becht en Dyserinck oliehaarden naar Geha van Leeuwen. Hoogstraat 7, Vee nendaal. Tel. K 8385-2414. Voor service K 8385-2361. Voor Nobel oliehaarden naar Geha van Leeuwen. Hoogstraat 7. Veenendaal. Tel. K 8385-2414. Voor ser vice K 8385-2361. Rijwielen te huur, per uur, per dag, per week en per maand. Rijwielstalling „De Klomp", Tel. 241, De Klomp. Wanneer u de goede hoe danigheden van uw arti kelen onder de aandacht van het kopend publiek wilt brengen. Daarvoor staat ,De Vallei' te uwer beschikking. Dit nieuwsblad wordt, doordat het plaatselijk en regionaal nieuws brengt, niet ge lezen, maar „gespeld" van A tot Z. In die sfeer genieten ook uw adverten- langstelling. De resultaten bewijzen dat. Adverteert dus in De Vallei. Het blad met verreweg de grootste oplaag voor de omgeving. Het blad dat vrijwel huis- aan-huis haar abonné's heeft. t.m. tien woorden Voor levering van olie voor oliehaarden is uw adres: J. Henken. Koninginnelaan 27. Veenendaal. Tel. K 8385-2361. Deskundig op het gebied van oliehaarden, dus voor 100 service en bediening. Speciale Installaties met Centrifugaal- of plungerpomp voor huiswatervoorziening - stallen - kippenhokkei* Pompenfabriek - ENGWEG 39 - LUNTEREN - Telefoon 383 K 8388 kunnen worden opgegeven bij de onderstaande adressen: RHENEN: Boekhandel C. Waiboer, Herenstraat, telefoon 478. Recl.bur. J. Baars, Fred. v. d. Paltshof, telef. 377, W. van Noort, Roghairweg 10 SCHERPENZEEL: Sigarenmagazijn W. Pol, Dorpsstraat 151 en J. Dave- laar, Nieuwstraat 45 EDERVEEN: M. G. Donkelaar, Leesonweg 10 RENSWOUDE: J. Meijer, T. van Amerongenweg 40, J. Stoer, Taets van Amerongenweg 63, telefoon 397, en G. Barten, Barneveldsestraat 33 ELST: F. Roks, Houweg 28. Joh. van Kooten, Rijksstraatweg 233, tel. 204, en bij Van Viegen, Rijksstraatweg 37 ACHTERBERG: R. Rijkse, Dijk 8 AMERONGEN: Boekhandel Visser, Overstraat B 354, telefoon 386 OVERBERG: H. van de Brandhof, Haarweg 6 WOUDENBERG: H. A. G. Bijker. Stationsweg 144, telefoon 310 VEENENDAAL: bij het hulppostkantoor en sigarenmagazijn „Zuid", Dr. Slotemaker de Bruïneplein, telefoon 2613 Sigarenmagazijn „De Vallei", P. van Barneveld, Prins Bernhard laan 199, telefoon 2983 Sigarenmagazijn Jac. Budding, Nieuweweg 66 En bij de bezorgers van „De Vallei"

De Vallei | 1957 | | pagina 4